Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
19. led 2010

Tak u nás uspáno, uff.

Matova: já kojila jen 3 měsíce a ještě jsem to střídala i s umělým mlíkem, takže jak říká Prchalka - v kojení to nebude 😖

Prchalko: no teda budíček po 45 min 😒 To si teda malá vybrala i s úrokama to super rychlý usnutí

A jinak zážitky z dnešní baby kavárny: Adeli to vcelku dala dobře, je to velký prostor, hodně hraček, tak nebyla žádná větší přetahovačka. Když se k "jeji" hračce někdo blížil, tak už preventivně pištěním zastrašovala protivníka , takže se i ní nikdo moc nedostal🙂

No nic, jdu "Ordinovat" k televizi. Všem přeju dobrou, prospanou noc.

katzi
19. led 2010

holky. možná se časem vytrénujem až do takovéhoto stavu, kuk sem 😀:

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-osudy/1...

zuzula20
19. led 2010

katzi - ty brdo, takato babysiterka by sa mi zisla 😀

prchalka
autor
19. led 2010

katzi: Taky jsem to četla o tý paní, ale jelikož byla nebo je nemocná, tak jsem to sem radši ani nedávala, ale jako půl hodina fakt dobrý, to by byla domácnost jak ze škatulky.
Krmení dneska taky prošlo, ale i když jsem jí něco před koupáním odsála, táta pak vyčistil po koupání tyčinkama, tak na mlíko se mi stejně nadechovala pusou, což není moc dobrý 😖 Pá letím do pelechu!

matova
19. led 2010

katzi: tak toto by nam teda ešte chybalo, vôbec sa už nikdy nezastaviť 😲
prchalka: ta nadcha je hnusna. človek s tým nič pomaly nevie urobiť. Hlavne keď dieťa nechce odsať ☹ a aj tak je ten nosík zachvíľu plný. nášmu to už prešlo a mne našťastie takmer už tiež....tak len vydržať.
dobrú noc všetkým. zajtra večer nechcem vidieť zas dve plné strany 😠 😀 😀 😀

matova
19. led 2010

odkedy manžel začne chrápať, mám pocit že malý sa budí ešte častejšie ☹

prchalka
autor
20. led 2010

Dobré ráno,
my dneska noc docela zvláštní, no něco se pořád dít musí 😅
Co si pamatuju 😅 ještě jsem ani nestačila usnout, někdy ve 22h, tak už zas kníkla, letěla jsem tam a teda ještě spala, jen se vrtěla, tak jsem ji pro jistotu vrazila dudlík, ale nevěřila jsem tomu, že by zabrala pořádně. A táta se stále ještě díval na film dole 😖 jak jinak. Tak jsem ho šla vyzvednout, že tam s ní nechci být sama, že už ječela!
Nakonec se probrala zas až někdy po 12h, šťouchla jsem do MM, ať mi ji přenese, když nic nezabere a šla na wc.
A když jsem se vrátila, on už přebaloval v domění, že už je čas na mlíko 😅 Tak to jsem měla docela bobky, jestli ho pak malá bude opravdu očekávat a udělá divadlo jako minule... 😝 Takže přebaleno a šla ke mně, asi 2x kvikla, usnula, pak se probrala někdy kolem 2h, zase jsem jí zalehla a... světe div se.. probrala se dokonale až 6.45, takže dneska jsme byly bez mlíčka, rovnou se snídaní 😀 Jako musím uznat, že spala fakt docela dobře, i když sem tam se převalila, zakašlala a hlavně - docela hlasitě polyká v noci, čímž mě vzbudí 🙄
Jinak si to manžel ráno nezapomněl pochválit, když se přišel rozloučit - prý ještěže jí přebalil 😀 😀 No jako vždy, on má prostě nej.. nápady, stejně jako s tím barákem 😀 😀 😀

Pro pobavení: Chtěla jsem objednat pro malou teplý overálky na spaní 18-24 měsíců. Paníí je neměla na skladě, takže až dojdou, rozjednáno to bylo už od prosince. Pak jsem se ještě paní prozíravě ptala, kolik asi měří - pro jistotu, ona že až to přijde, tak mi dá vědět. Nejdřív mi napsala úplně špatný rozměr, nějakýho kojeneckýho overálku. Tak jsem vytřeštila oči, jak je to možný. Ona že se spletla a ten můj měří 70cm od ramen k patám. Tak jsem jí napsala, že náš, co používáme, tak měří 74 a už je to nadoraz. Načež chtěla vědět, kolik malá měří, že to je nějaký divný, že by jí to nebylo, že ona už taky nějaký děti má. Po tom, co jsem prozradila míry a váhy a že jako fakt pod 80 cm jít vůbec nemůžu, tak mi napsala omluvu, že moje holčička je opravdu veliká 😀 😀 Takže objednávku jsme po měsící stornovaly 😖 Ale asi jí fakt koupím jinej, ať jí není ziima, je to sice masakr na prachy, ale když ho potřebujem, nedá se nic dělat.
Tak konec románu 😅

matova: Je to hrozný to zahlenění. Ač máme elektrickou odsávačku, je hlučná a malá má hysteráky, bojí se toho, od narození jsem jí vlastně nepoužila, takže jen hadičkou a když je ta rýma hustší, člověk vytáhne jen něco málo a i když jí pečlivě vyčistíme, v nose není nic vidět, stejně pak má problém to mlíko pít ☹ Já se nejvíc bojím toho, aby jí to pak nenatáhlo, jako předevčírem ☹ U nás se naštěstí moc nechrápe, to bych s ním fakt nebyla už!
katzi: Včera večer jsem myslela na malou, rychle sem s nějakou fotečkou malé neohrožené usurpátorky 😀 Chtěla bych vidět ty dvě prdelky spolu, jestli by si taky vjížděly do vlasů 😀
ined: Super fotka - ty 2 zubíny nahoře, to je sranda, taky je máme takhle krásný 😀

prchalka
autor
20. led 2010

Uloženo a uspáno ve 12, tak snad lépe, než včera! Hlavně jsem jí nezapomněla ještě namazat zubína pro případ, že by snad ještě zlobil, to jsem poslední 2 dny neudělala. Sama už otevře pusu, nechá si to máznout a ještě řekla "dobrý" 😉

katzi
20. led 2010

ahojte vespolek🙂

Prchalko: a jo, to jsem nějak přehlídla, že je ta paní nemocná. Já jsem spíš jen tak přelítla nadpis a pár vět a u toho průběžně koukala na Ordinaci. Máte opravdu co noc, to originál. Alespoň se nenudíš 😀 Malá je kus ženské fakt. Já jsem včera objednala pro Aďulu na MMB od jedné paní asi 11 oblečků, měla 50%slevu na velikost 86. Tak jsem zvědavá jak jí to bude.

My dnes noc: napřed luxus - od uložení v kuse do 3h spala, ale od těch tří nemohla zabrat. Dokonce chytla záchvat vzteku už i v noci, když jsem ji proti její vůli pořád pokládala, tak vykříkovala vztekle :NE, NE, NE! To si sousedi museli myslet, že už mi hrabe když tohle kříčím ve tři v noci 😀 No a usnula zas až v 5h, vstávačka v 7.30.

prchalka
autor
20. led 2010

No a dneska zrovna nikdo tu.. přidám nějakou fotečku..

ined77
20. led 2010

ahojky 🙂 ,
tak u nás se vera večer trošku jčelo,nebť jsem s řekla dost...od té doby,c ''čekám''až malý usne,budívá se cca už po 30 minutách.tohle nedělával a usoudila jsem,že je zase čas... 😅 .já h to vždcky naučím,pak přijde njaké nemoc,očkování nebo jen hloupá rýma a je to v kelu 😒 .jenže zase když vím,že mu něco byt jen trošku je,mám potřebu ho opatrovat ještě víc 😅 .nicméně včera usnul stejně až za mé přítomnosti,ale v postýlce,tak aspoň tak 😉 .dnes večer pokračování,tatínek je v práci,tak se mám na co těšit 😨 .
noc byla zase o ničem,stále se vrtěl asi 2x i plakal a dokopaná jsem ...škoda mluvit ☹ .ke mě šel opět ve 12 😒.
jenže...včera dával 2x čípek tatínek a dnes jsem poprvé viděla jak,tak myslím,že se ani není čemu divit 😀 .
včera jsem byla koupit konečně autosedačku 😅 .a v bazárku jsem pořídila jednu krásnou mikinko-bundičku na jaro a teplou mikču 🙂 .matýnek roste a roste 😅 .
dnes jsme byli ráno v tescu pro ty plenky,už jsem ji matýnkovi dala a vypadají dobře.jsou sce tvrdší než pamp.,ale jinak se mi líbí,tak uvidím.a měli je navíc v akci za 200 🙂 .
ještě jsem vzala 3 overálky na spinkání 18-24m 😀 a 3 bodýnka s dl.rukávkem 🙂 .
co máme 12-18m,tak už jsou tak tak a jak matýnek v noci noruje,rozepínají se patentky 😅 .
odpolko půjdeme s bobama ven,musíme do lékárny pro ty čípky(mám je objednané) a malému dlužím slíbenou procházku bez kočárku 😅 .nějak mi ten kočárek začíná pěkně bojkotovat 😒 .
v tescu jsem h vytáhla ven,neboť ječel a pak jsem ho nestíhala chytat 😠 😀 .on je hrozný divočák...prostě jde,bez ohledu na mě,kamkoliv 😝 .

pro pobavení 😀 ...včera se venmku coural apak se vydal(opět)opačným směrem než jsme chtěla jít.šel nějaký cizí pán,tak malému říkám,že ho dám tomu pánovi a co myslíte...matýnek s ním klidně šel 😨 😀 .je mu to šumák 😝 .ale myslím,že kdybych se třeba schovala,že by začal rychle jančit 😉 .

odsávání 😔 ...u nás už bohužel neproveditelné,takže jen smrkáme 😅 .mám ods.na vysavač,je výborná,ale po zážitcích z nemocnice si matýnek nenechá pomalu vyčistit nosík tyčinkama ☹ .
ale nedivím se mu,způsob odsávání -hadičky až do dutin 😢 ,děs.to jsem vždycky brečela s malým 😢 -.

prchalka 🙂 ...ale jinak teda noc jste měli fakt super 🙂 .co ty čípky,dáváte to?
manža má super hlášky 😀 ...náš tatínek po porodu také prohlásil,že to čekal horší,že šup šup a bylo to 😎 😀.a byl za chlapáka.poslal mi pak sms,že ho všichni poplácávají,jakoby rodil on,ale že mě alespoň pozdravují 🙄 😀.

katzi 🙂 ...tak super,že to proběhlo včera v pohodě 🙂 .pištění matýnek naprosto nesnáší,okamžitě začne poplakávat 😅 .to je super,že tam u vás máte takové to kavárny,tady je houbelec 😒 .
na mmb se už také chystám udělat nájezd 😀.zjistila jsem,že zásoby většího se tak nějak menší,tkžeuž abych začala pomýšlet na jarní věcičky 😉.jenže mě se líbí všechno a pak to matýnek ani nestihne vynosit 😅,ale už jsem se vcelku naučila se krotit 😎.

matova 🙂 ...já jsem všechno z minulé strany zapomněla 😅 .asi si budu muset dělat nějaké výpisky 😀 .
chrápání 😅 ...i to je důvod,proč spí tatínek jinde,protože to je opradu utrpení 😨 .minulou noc jsem ho i tak slyšela přes 2!!!zavřené dveře.dřevorubec proti němu zpívá 😀 .to je těžko,on má věčně rýmu a ikdy sesnažím vzduch pořád zvlhčovat je tady prostě od topení suchý vzduch 😒 .
v pokojíčku mám věčně sušák s prádlem,takže tam se dýchá suprově,ale v obýváku je to horší.

holky,u nás dnes tak nádherně svítí sluníčko 😵 .úplně jem z toho chytla jarní náladu 😀 .

ined77
20. led 2010

prchalka 🙂 ....super fotečky 😵 ,ale nemysli,u nás se musí také makat 😀 😀 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

ined77
20. led 2010

matova 🙂 ...už jsem si vzpomněla 😀 ...ne ne,zoubek stále není vidět ani kousíček 😢 .

prchalka
autor
20. led 2010

Jo, tak lepší to bylo... o 5 minut... dala 50 a zase brekánky ☹ Ale svalila jsem jí do postele a ještě zabrala, tak hlídám.. 😔

ined77
20. led 2010

tak u nás se spinkalo dnes ''jen'' 2h 😅 .tak třeba to bude víc v pohodě večer 😉 .
jdeme svačit a pádíme ven 🙂 .
všem pěkný zbytek dne,papa 😵

prchalka
autor
20. led 2010

U nás 2h 20min, to je teda rekord za poslední dny 😀

ined77
20. led 2010

tak jsme byli venku,bez kočárku,ale teda děs.fučelo a kosa jak v rusku 😝 .
ještě že už jsme pěkně doma v teplíčku,akorát matýnek je trošku protifka 😅 .

prchalka 🙂 ...no pěkné,super!!! 😉 kdyby to tak bylo aspoň obden,že? 😅

potkala jsem známou v lékárně a kupovala pro svého syna(cca 4 roky) zrovna léky na uklidnění,bez předpisu,nějaké dryjáky 😕 .a já mám strach z homeo 😅 .prý je jinak k nevydržení 😨 .no asi bych to raději vydržela 😨 .

katzi
20. led 2010

tak u nás se spalo dnes klasicky tu hoďku a půl. Adélce to do večera stačí (jde spát o té půl osmé) a hlavně není až takový boj ji uspat. Když spí dýl jak 2 hodiny, tak ji i sama chodím budit, je pak večer neuspatelná 😒

Ty jo, Ined, dryjáky čtyřletýmu děcku na uklidnění, to je síla docela 😕 Asi je už známá zoufalá, snad nás tohle mine 😉

My byly po spaní taky venku a měly jsme velké štěstí - těsně před náma spadla ze střechy veliká lavina sněhu, autu, který stálo u chodníku, to úplně promáčklo přední sklo 😖 Strašně jsem se lekla, kdyby to na nás spadlo, dopadly bysme asi špatně. Je to hrozně nebezpečný, ale já se jinak než kolem takovýchto domů k nám do baráku nedostanu. To bysme musely být izolovaný doma, než to všechno roztaje 😔

ined77
20. led 2010

katzi 🙂 ...je fakt,že známá má doma 3 kluky,plus teda manža 😅 .no ale i tak.zvykat tak malé dítko na takové léky,mě se to teda nelíbí ☹ .
ten sníh ze střech je fakt nebezpečný,to je děs ☹ .ještě že se vám nic nestalo,ani domýšlet raději 😢.
mě to stačilo včera ve zprávách...njaké paní spdl kus přímo do kočár na hlavičku děťátka 😢.
no nic,končím,jdeme se koupat 😅 .
matýnek je dnes opravdu ukňouránek,už mě trošku bolí hlava,tak doufám,že brzy usne 😉 .
a to mám opět žehlení 😖 .naštěstí jen trošku 😅 .
hezký večer všem....možná,možná ještě nakuknu,ale neslibuji raději nic 😅 .
ať všechny dítka krásně spinkají 😵 .
papa 😎

katzi
20. led 2010

Ined: přeju za odměnu rychlé usnutí a klidnou noc.

Taky mám dnes žehlící večer 😒 A jen co vyžehlím, už abych zas prala. Jak mě to nebaví 😠

Tak holky mějte se a tradičně dobrou.

ined77
20. led 2010

tak,u nás se už spinká,kéž by to vydrželo 😅 .
jdu na to žehlení 😒 .
ovšem toto 😔
http://www.novinky.cz/krimi/189762-ctyrlete-dit...
někdy mi to hlava prostě nebere ☹

katzi 🙂 ...i tobě dobrou a moc děkuji,snad 😅 .
žehlení zdar 😝
můžu tě jen ujistit,že u nás je to durch to samé 😅.mě to v zimě až tak neva,ale v létě,chjo...v tom vedru a jak rychle to schne 😀

mám stále pc puštěné neb stahuji filmy na víkend(zcela naivně 😅 ),tak ještě nakuknu
zatím 🙂

ined77
20. led 2010

matýnek už jednou plakal,to mi to opravdu pěkně začíná 😖 .
pláč při usnutí se nekonal,neboť vytuhnul rychle u mě na posteli a už jsem ho nechtěla přece jen budit 😔 .
mám vyžehleno a nikdo nikde 😅 .
jdu dát spršku,snad se matýnek nevzbudí 😅 .

prchalka
autor
20. led 2010

Tak dneska jsme tu žehlící gang 😀 Já taky, ale tak od čtyř do pěti, dýl už bych zas byla lemrovitá a nechtělo by se mi. Neriskuju žehlit, když se u nás spí 😅 Musím nahoru, koupem se a snad i nějak usnem.. Kdyby nikde nikdo nebyl a už ani já, tak dobrou děti a maminky 🙂 😔

ined77
20. led 2010

tak i já přeji všem dobrou a hlavně klidnou noc 🙂 .
zítra nástup svářeček vyspinkaných do růžova 😀 .
papa 😵

prchalka
autor
20. led 2010

Tak já ještě nakukuju 😕 U mlíka dneska konečně nechrblala, tak jsem ráda, ale když ho dopila, koukala jak zjara.. to mě vždycky může šlak trefit, páč je přede mnou uspávání.. no to jsou ty 2h něco dneska poo. Začínám mít pocit, že asi budu mít nějakýho nechrápavce.. Tak šla na rameno, krkla si, čímž mi taky udělala radost, ale asi 10 minut jsem tam s ní šaškovala, pak položila do postýlky a ona stejně pořád mlela rukou tu mojí ruku!! Já jí chci vzít a hladit a ona jí prostě nedá pokoj 🙄 Tak jsem svou pak odtáhla a ona asi vytuhla, tak jsem šla.
Jak to děláš třeba ined, že ti spí poo 2,5h a pak už v 19 je kaput? To by u nás neprošlo ani omylem. 6h vzhůru a ještě není moc unavená 😝 Jo a jak ses ptala - čípek jsme dneska dali po sedmé, ještě zítra a na víkend to zkusím vysadit, uvidíme...
Tak pá, taky letím do peřin a jsem zvědavá, kdo bude mít nej.. noc 😅 😉 brou!

matova
20. led 2010

No super, vy už do perín a na mňa ste zabudli? 😉
baby, u nás to bolo odvčera hrozné. Hoci išiel malý spať skôr, celú noc sa budil, dokonca od 1:30 do 3h sme nespali vôbec a ráno sa vstal o 7h- to náš tatik zaspal do práce. Brutálnu noc si nahradil "až" 50 minútovým spánkom ešte pred obedo, poobede už nespal 😒 . A celý deň bol proste neuspateľý a podráždený, visel mi na nohe,už som ani nevedela ako ho zabaviť...bola som sním kočíkovať, či si náhodou neschrupne, ale nie, po stopäťdesiatom strome v lese sa rozplakal a chcel ísť domov- to mi nepovedal,len zakyvkal hlavou že áno. Večer už pomaly odpadával, sotva vydržal do 17:30! kedy konečne zalomil- ALE už o 30 minút plakal, nevedela som ho uspať, nakoniec som ho vytiahla z postele a on bol taký radostný, že ma skoro fakt už po prebdenej noci išlo pomaly aj poraziť 😖 . Zaspal o 21h 🙄 🙄 🙄 Ja to nechápem, a to teplotu už nemal. Ako sa môže dieťa čo už padá z nôh po niekoľkých hodinách zobudť a tešiť po 30min spánku že je už hore??? 😠 . Som hotová, ani nereagujem na tu kopu čo ste tu zas nandali sem 😀

matova
20. led 2010

katzi: mám pocit, že na tú ženskú čo spí len 30 min dennne sa mení môj malý torpédoborec.

keď to takto pôjde ďalej do roka totálne zošediviem 😔

matova
21. led 2010

ahojte,som si myslela že si ráno pospí aspoňdo 7:30, ale zobudil sa keď sa manžel vytrácal z izby do práce (a to bol pomerne potichu), chvíľu lozil po posteliach a definitívne vyliezol o 6:30 🙄

prchalka
autor
21. led 2010

matova: Já si na tebe vzpomněla, neboj, ale taky už v posteli. Když ty píšeš, tak já už se pomalu připravuju na to, že se bude u nás nahazovat dudlík nebo brečet 😖 Tvůj popis mě naprosto dostal, fakt hrozný ☹ Já už bych fakt asi visela ☹ ☹ I když taky takový stavy jsme si zažily, mě vytáčel celodenní řev, když ještě neuměla chodit a já musela někam odběhnout, řvala prostě pořád, i když s tímhle se to nedá srovnávat.
Budu muset jít, chtěla by noťas pro sebe a nebaví jí na mě koukat, jak tady do toho buším.
Takže jen písnu, jak v noci. 23:23 pokládám zpátky do postýlky, myslím, že zabrala, jdu na wc a ona mezitím zase začně. MM mi jí přenáší na postel. Pak se probrala mezi 1-2h nevím přesně, zas zabrala a pak ve 4:30 na mlíko a vstávala v 8. Takže jsem zvědavá, kdy jí zlomím poo 😒 To mě vždycky děsí na každým dnu, když vstává dýl, kdy půjde spát, protože jak už jsem vám psala, je to nezmar a když by mi odpadla v 1-2h (to se snad nikdy nestane) a pak spala 2h, večer bude do 21h neuspatelná 😖
Tak zatím pá a ať prdelky nezlobí 😉

ined77
21. led 2010

dobré ránko 🙂 ,
u nás noc taky dost hrozná 😖 .no,ale je zase ráno,tak dnes zase další pokus 😀 .
plenka tesco zelená ráno pročůraná a roztržená 😠 .budu muset matýnka v noci asi přebalovat 😖 .
mám uvařeno,povysávala jsem,ještě pověsím prádlo a jdeme si hrát.venku je -10 ☹ ,tak tam matýnka nechci tahat,ale odpolko půjdeme ven aspoň na chvilku 😉 .

prchalka 🙂 ...ani nevím čím to je,že tak brzy usne,ale je fakt,že chodíme pravidelně ven a tam se snažím aby něco nachodil,tak že by tím?za to v noci to ale stojí za to 😒 .
moje zkušenost u matýnka je,že čím déle spí přes den,tím lépe pak i usíná,ale musí tam být rozestup min.4 hodin 😉.je to matika 😒.

matova 🙂 ...říkala jsem si kde se touláš 😅 .
teda ale ten tvůj miláček ti dává zabrat.to přece není možné aby tak málo spinkal.já bych řekla,že je přetažený...chtělo by to ho nějak za každou cenu uspat ☹ .

matýnek mi už po pokojíčku rozhazuje vyprané prádlo 😠 ,jdu na něj 😀 .