Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
8. dub 2010

miisa: V kolik ukládáte večer?
Mně bohužel většinou odpol spala i 2h, čímž se všechno protahovalo.. 😖 😝 A záviděla jsem kamarádkám, které dávaly děti spát v 19h, to jsem nechápala!

ined77
8. dub 2010

ještě přidám co jsem včera nestihla 🙂

matýnek kovboj a pak se sestřenkou šárinkou a bratránkem filípkem o velikonocích 🙂 .
a náš velikonoční dortík 🙂

ined77
8. dub 2010

blbne mi to 😠 😀

sherry28
8. dub 2010

ined: kde je dortík? 😕

sherry28
8. dub 2010

aha 😀

sherry28
8. dub 2010

krásnej dortík 😉 jsem teď nebezpečně na sladký 🙄

prchalka
autor
8. dub 2010

Spala JEN hodinu, mám vztek, strašnej vztek a brečím!!!
Fakt už toho mám dost! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

matova
8. dub 2010

Ahojte 😎
u nás sa spalo fajn, aj keď som registrovala že malý sa vkuse prevaľuje a stoná, zobudil sa až o 3:00, po mlieku zaspal do 7:15, a vstával s plačom, nechápem prečo.
Odrána bol teda riadna protiva- včera bol najlepšie dieťa a dnes opak- minulý hrozný týždeň som sa držala psychicky lebo som videla že je mu fakt zle ale teraz...taaak ma vytáčal od rána- nevie vydržať kým zovrie voda na kašu, neznáša že ja si chystám raňajky- stále len vyžaduje non stop 100% servis, aby som mu zatiaľ čítala v knihe alebo inak bavila...Keď sa naraňajkoval už nechcel byť v kuchyni, chytal záchvat že chcem očistiť 4malé zemiaky 🙄 . Ešteže chodí tá kúzelná škôlka, to sa nejak ukľudnil ale potom zas už chcel von, potom zrazu zavadil do kuchyne a motal sa tam nervózny kým nevytiahol granko...Hneď ráno ma riadne z toho rozbolela hlava. Kedy už vyrastie a pochopí že všetko sa musí aj pripraviť, že obed navariť za 15min sa nedá...Boli sme 2 hod. vonku, potom obed. sójová drť na zelenine odvčera+varené zemiaky. Spí od 12:15, neviem či ho nezobudia stroje lebo v ulici máme žeriav a vykladá tam nákladiak... 🙄
Idem si vás dočítať a popritom si dám na nervy zákusok od svokry 😲

sherry28
8. dub 2010

matova: dobrou chuť 😀 já se cpu čokoládovou tyčinkou koko 😉

sherry28
8. dub 2010

matova: tak dnes by mi měly dojít těhu kalhoty co jsem si objednala z MMB a termo fusak (tmavěmodrý Tchibo) 😉

sherry28
8. dub 2010

prchalka: ber to tak, že dnes hold není vydařenej den, ale zase máte venku hezky ne?Tak běžte ven ono to uteče a bude večer😉

gina333
8. dub 2010

ined: krasna torticka 🙂 a presne ako sherry pise, mozno, ze uz nechcel chodit, ale radsej ho sleduj, ci sa to nebude opakovat.

prchalka: ☹ ☹ ☹ ☹ citim s tebou.

matova: hrozne sa to cita, ako ti maly vyvadza cez den. Neviem ani ti poradit ako by sa to dalo zmenit. 😒 On je uz asi zvyknuty nato, ze stale sa okolo neho krutis, uz ma viac rozumu a vyuziva to, ze vsetko u teba dosiahne. Ja by som sa asi zblaznila keby som po tych otrasnych nociach mala aj cez den rosambo. 😠
Tak pridavam sa k vam so sladkostami, vyjedam Velkonocne vajicka. 😀

sherry28
8. dub 2010

gina: 😀

ined77
8. dub 2010

jejda,toho je tolik 😅 ...
vítám nové tváře 😵

prchalka 🙂 ...chodíme teď převážně s kočárkem,když chce jde ven,ale on už je i rád,že se veze 😀 .
jejda,tak ona už je vzhůru??? ☹ to tě chápu s tím brekem,taky mě to občas bere-slzy zoufalství 😢 .
vizita je super pořad,ale je fakt,že už je to pozdě 😒 .něco občas dokouknu na netu,ale pocit mám stejný jako ty.a navíc,je to vždy na úkor koníka 😢 😀.ale na ten příští díl se určitě kuknu.

sherry 🙂 ...právě že když nechce stát,tak si nestoupne,nechá pokrčené nožičky ve vzduchu a šlus(jako kdy ho chci postavit).včera bylo vidět že chce jít,ale prostě mu ta nožka jakoby vypověděla službu 😕 .ježiš já doufám,že mu nic není 😢 .no kdyby ještě jedinkrát,mažu k dr. ☹
díky za kidanec,ale moc nepomohl,raději dnes ten virus od marýska,ju? 😀

katzi 🙂 ..užijte s den 🙂 .tohle mě dobíjí,sluníčko,výlety,posezení(postání,s matýnkem toho člověk moc nenasedí 😀 ).
dnes zase čóroval motorky na hřišti 😎 .

matova 🙂 ... 🙂 ano,už s ním začíná být domluva,akorát mě neposlechne ani za zlaté prase a ještě se potutelně usmívá 😠 😀.mně by nepomohl ani tlampač 😀.

jéééé,už je tam slyšet béééééééééééé,tak už víc nestihnu ☹

matova
8. dub 2010

prchalka 🙂 :neboj, keď mne ten moj hubeňor minule spal len hodinu a vydržal do 20h tak tvoja čorí bude behať ešte o 21h nie? 😀 😝. No nie, ja súcitím, hroznú noc máte za sebou 😒. U nás už kočík na spanie nezaberá, mali sme ho minule v lese a malý len čakal kým sa vrátime- to už bolo o 13:30 keď potom zaspal. Jedine ešte zaberie auto, ale jazdi len tak hodinu a pol bezcieľne...
A vlastne všetky z vás ,hlavne mi teraz rezonuje tá noc od Giny a luci...aj u ostatných ešteže sú tie vaše deti aspoň cez deň v pohode.
Mne sa tak zdá že naša tehotenská únava so sherry funguje aj na naše deti 😀. teda aspoň vnoci. Veď sme vám vraveli že sa máte pridať a vy nič 😅
sherry: 🙂 aj z tej torty od Ined 🙂 by som si dala 😉. Fíha, ja som stále nič neobjednala a o tých nohavičkách uvažujem ale zúfalo už potrebujem nejaké rifle.

gina333
8. dub 2010

Tak aj moja Sophi je hore, spala 1:40, je to fajn, vstala vysmiata, ruzova a uz sa hra. 😉

kadlecova.misa
8. dub 2010

prchalka: malá usíná mezi půl 9 a 9..dřív nepadne..dokud se úplně nevyšťaví.. 😝 vyjímečně v 8,ale to už musí být moc moc unavená. Jó bývaly doby,když byla malá,cca 5 m, položila jsem v 19hod, dala pusu a do 10 min spala sama..to byly časy..tolik volna a ted?? chodim už spát rovnou s ní..a ráno si říkám: to už je zase ráno????

sherry28
8. dub 2010

matova: taky nechápu obrat Máry ze dne na den 😉 něco na tom těhu bude, oni jsou děti citlivý a dost vnímají věci, o kterých ani my zatím nevíme 😒 no Lukášek včera vysvětloval Marečkovi, že mám v bříšku mimi 😉 a aby ho pohladil, tak Mareček pak chodil a furt mi hladil břicho 😀 kalhoty mám už dopředu, zatím nutně nepotřebujü, ale předchozí těhu jsem sháněla vše na poslední chvíli, tak teď ne 😉 budu připravená 🙂

matova
8. dub 2010

ined: a nemohlo sa stať aj také čosi, že spadol na taký bod kde mu to umŕtvilo na chvíľku nerv? niečo ako keď narazíš priamo do lakľa napr. do kľučky na dverách alebo rohu stola a celá ruka na chvíľu stŕpne.. 😕 . Radšej pozoruj a vážne keby sa to opakovalo tak aj ja by som šla. A ako vlastne Maty spadol, na hlávku či nie?

gina: keď on neviem či je taký využívač, lebo on je od narodenia taký že sa idem rozkrájať pre ňho. Vôbec mi len tak neležkal v postieľke a nečumel napr,na kolotoč, všetko chcel vidieť, nosila som ho často lebo inak plakával....fázu ležania na bruchu prekonal na mojich rukách- neznášal to, chytal záchvaty až do modra 😒 . Je to náročné decko ale inak je zlatý, len fakt tej energie nemám toľko. Ja som skôr taký pokľudnejší typ a keď nemám svoj kľud tak ma z toho vystiera 😅 , ešte stále si na to neviem zvyknúť 🙄 . Môj prvý brat bol vraj presne taký.

martinka17
8. dub 2010

ani sa mi čítať neche, bože to všetko ma ešte čaká? ☹ ☹ ☹ Samko je cez deň ešte celkom ok, aj keď kombinujeme návštevy kámošiek doobeda, aby sa hral s deťmi a poobede vonku. Spí len hodinku denne, budí sa uplakaný, 30 minút na rukách, nič nechce jesť.....ale aj tak je to lepšie ako u vás, teda. A vnoci s nurofenom prespí celkom v pohode od tej 20 do 6-6.30. Držím palce, máte to fakt husté 😲 😉
idem pratať, o chvíľu je hore 😢

gina333
8. dub 2010

martinka17: ved tvoj maly v noci krasne spi 😀 😀 neboj, nepohorsi sa, ved taky spanok u nas nebol od narodenia. 😉

matova: asi mas pravdku, Simonko je narocne dieta. Preto ta este viac obdivujem, ze po takej kratkej dobe si sa rozhodla pre druhe mimi. 🙂 🙂 ktore urcite bude dobry ako anjelik. 😵 😵

lehna
8. dub 2010

ahoj holky,

tak mám hotovo, no není to nic extra, tohle mi prostě nejde,ale snaha se cení😀. na bordel okolo se nekoukejte, to jdu teďka ještě uklidit 😀

půjdu se natáhnout, noc byla děs,nemusím snad ani popisovat. v 5 budíček, šel ke mě, do 7 se převaloval,motal, kňoural,takže jsem nevyspaná. šel spát až teďka před 20ti minutama 😖

sherry28
8. dub 2010

matova: přesně jak řiká gina, většinou to druhé je pravý opak prvního 😉 jen nevím jaké bude to třetí 😀

sherry28
8. dub 2010

lehna: tak dort nemá chybu 😉 jsi cukrářka? 😕

matova
8. dub 2010

martinka: u nás bolo pri prvých zúbkoch dosť výrazné nechutenstvo, teraz pri ďalších už malý papá lepšie. A spinká ti parádne-teda vnoci.
sherry: ja som malému povedala asi trikrát o tom, že v brušku máme bábo, minule som sa ho na to spýtala kde je bábo (či si to pamätá), hneď ukázal správny smer 😀 . PS: mne už tu prchalka raz písala link na MMB ale som ho zabudla , tak som si teraz dala: www.mmb.cz Schválne, skús si to dať- kde ty objednávaš kalhotky 😀 😉

sherry28
8. dub 2010

matova: 😀

sherry28
8. dub 2010

tohle je lepší 😉 http://www.mimibazar.cz/index.php

matova
8. dub 2010

lehna 🙂 : krááááásna torta, naozaj 😉 . Aj z keramiky by to bolo pekné 😅 . Vaša noc však úplný des ☹
gina: my sme chceli druhé, ale nie tak skoro 😀 . Bol to asi proste osud, hlavne keď šimonko sa tak dlho nie a nie zadariť.
sherry: druhé by mohlo byť leňochod a tertie? hm, no neviem, nejaká kombinácia oboch? 😀 Môj prvý brácho bol hroezne náročné decko, druhý bol vraj totálne spavý, tertí taký normál a štvrtá som ja 😉

matova
8. dub 2010

sherry: 😀 , ďakujem 😉

lehna
8. dub 2010

sherry- nejsem. jen mě to baví,ale tohle jsem chtěla zkusit. snad bude mít úúúspěch

matova- tou stránkou jsi mě taky pobavila 😀