Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
12. dub 2010

vyžehleno mám, žehlila jsem od pěti do půl sedmý 😝 tak všem sladkou noc 😉 pa 😔

prchalka
autor
12. dub 2010

Přijela ta pískovišťová kámoška a oškubala mě. Ty rozlítaný pačesy mám teď pod uši 😉 Fotka... no nevím 😅 😕 😵 Ráno budou vejry 😅 😝
gina: Dneska mi mamka říkala, že její známá 67 let hlídá malýho ročního kluka dceři, která šla do práce, no babča opocená až někde. Na staršího člověka to je záhul 😝 Ale ten jeden den to přežijou 😀
Mamka taky říkala, že ten klučina má taky nějaký ekzém a že doktorka říkala, že to bude mít asi z hroznového vína - dost mu ho dávali, tak ať vyřadí všechno jižní ovoce. Pravda je, že jsem na víno taky myslela, dávala jsem jí ho jako dopol svačinku.. ale zase jsem si říkala, že snad víno není tak agresivní jako kiwi např. Ale taky jsem ho už od té doby nedala, aniž bych tohle věděla! Jen ten banán ještě občas má. Tak uvidíme, jestli se to vrátí či co..
Nějak mi tu uteklo pár věcí, tak jdu aspoň v rychlosti dočíst!
Všem brou 😔

prchalka
autor
12. dub 2010

Tak jen ještě chci říct, že ty botinky jsou všechny moc krásný a že my taky dudel jen na spaní, přes den ne!
matova: Ten Šimonek má ale spotřebu cumlů 😕 My jich měly proti vám jen pár, ale teď mi ten skoro poslední skřípe, páč se do něj dostane voda a to je pak fakt krása poslouchat v noci, jak jí šlochtá.. normálně jsem jí ho vyrvala a dala jinej, co jsem tam měla připravenej, protože mě to šíleně štvalo! Ještě tohle, abych nemohla spát!!!
Ty karbanátky-postup asi takový: www.mimibazar.cz/recept.php?id=74642 dali jsme ale strouhanku jen do nich a pak už neobalovali. Dělal MM, já měla na starost malou. Trochu se trhaly, ale nakonec při sobě držely, dělal je dost placatý. Byly fakt super! 😝

gina333
12. dub 2010

prchalka: no dufam, ze svokra to nejako zvladne. Viem, ze pri nej Sophi jest normalne jedlo nebude, ale aspon daco hadam do nej dostane. 😉 Ten receptik vyzera fajn, ulozim si ho aj ja medzi oblubene. 🙂

sherry: ja tiez mam zehlenia az nad hlavu, planujem sa do toho pustit zajtra.

Sophi spi, ideme si s MM otvorit konecne pivko, 🙂 Vsetkym prajem krasnu a tichu noc. 😔 😔

matova
12. dub 2010

Ahojte, 🙂
my sme poobede už vonku neišli, malý sa tam ani netrhal a mal aj studené rúčky tak som to nesilila, von bolo ešte horšie ako doobedu 😒. Do večera to ale bolo, no skrátka nuda. Tesne pred prebaľovaním a obliekaním do pyyžamka prišiel z práce mm a ešte sa tu zastavila svokra s panom chúvičkom (😀) ale ten mi malého tak rozšantil a zároveň dokonale rozhádzal, že ešte po ich krátkej návšteve malý lietal hore dolu bezozmyslu 😠 😖 Musela som ho už len nasilu spacifikovať, dať do parády, ukľudniť pri knižke...mlieko vypil ako divý tak že po ňom dýchal ako po pretekoch....A potom nevedel vôbec ešte dlho zaspať, tipujem že zaspal o 20:15, ja som zaspala pri ňom a prebrala som sa asi len kôli besnému stereu psov 😲 . Teraz tu tlačím ešte večeru.
Vymyslela som pre chuvičku úlhu, keďže po ňom malý všetko opakuje a má ho rád, má ho naučiť na nočník 😀 ...no, to by tu musel byť dlhšie 😉
gina 🙂 : fíha, to je teda odvážny nápad tie nákupy, ale páči sa mi to 😉 .A neboj sa, babky majú fakt nadanie nakŕmiť deti, otázne už len je čím 😀 , ale iste to zvládnu, bývyte spolu dosť často, tak hádam babka už čo to odkukala od teba 😉.
prchalka 🙂 : super že ekzém už mizne 🙂
sherry 🙂 : Marek má zajtra super program ale to vstávanie ti nezávidím ani trošku 😒
ined: dúfam že Matýnkovi tá teplotka už vyššie nepôjde 😉

všetkým pokojnú noc a čím neskoršie vstávanie 😉

gina333
13. dub 2010

dobre rano 🙂

prchalka: fajn, ze Cori uz tie fliaciky miznu. 😵 Nam tiez pomahaju tie kremy, ale veru obcas sa ekzem objavi. 😒

matova: u nas je to presne naopak, ked sa dobre vyblazni pred spanim rychlejsie zaspi. 😀 Na nakupy sa tesim, len ta dlha cesta ma desi. 😝

Spala celkom fajn, 2x bola hore na mliecko, ale vstavala so mnou o 6.20. Pekny dnik vam prajem. 😵 😵

sherry28
13. dub 2010

dobré ráno 🙂

sherry28
13. dub 2010

matova: s tím vstáváním to nebyo tak hrozné 😉 nařídila jsem si budíka na pátou na mobilu a v půl pátý (podle mobilu)koukám ven a řikám to není možné, že ještě není pět, docela světlo venku 😒 no tak mi to nedalo a jdu do obýváku no tam půl šestý, že 😅 no sice jsem si nařídila budík na pátou, ale zapomněla jsem, že tam mám starej čas furt 😀 takže to byly fofry, no stihli jsme to jen tak tak, když seděl v autobuse a mávali jsme, tak jsem si oddychla 😝

prchalka
autor
13. dub 2010

Dobré ráno,
u nás taky lepší, jak předešlé noci, ale má 3. čípek, tak jestli tím?!?! Byl skřek snad jen jednou a bez velkého převalování, aspoň že tak! No a ze ČT na PÁ jako zase MM nebude doma, tak to mám strach už teď 🙄 ☹
Ještě mám zážitek ze včera, jak jsme byly venku, došly jsme jen na hlavní cestu a zastávku a tam se pořád motala dokola. Seděla tam jedna stará paní a mluvila na ní, čorí zrovna tlačila malý rohlíček a paní jí říká, jestli jí chutná atd.. tak jsem říkala, že určitě jo a ona na to, že je to vidět, jaký má tvářičky. A že je to celá maminka 😅 akorátže maminka je hubená a ona tlusťoučká 😅 Tak nevím, jestli jsem měla být potěšená nebo uražená 😅
K snídani stlačila 2 krajíčky chleba namazaný a se salámkem 😅 no...

katzi
13. dub 2010

ahojte,

tak u nás dnes naopak horší - mám k Aduš do pokojíčku z ložnice vyšlapanou cestičku - několikrát jsem tam šla během noci na dudel, pak kolem 3h šla za mnou, nechtěla jsem jí dát ještě mlíko (ať si nenavykne se na něj tak brzo budit, když už se nebudívala), takže do 4h se lozilo, brečelo, ....atd. Ve 4h jsem vyměkla, bylo mlíko a vstávala v 7.30.

prchalko: jj, není nad to mít šikovnou kamarádku 😉 Já jsem tu taky už někdy psala, že mě moje kamarádka před svatbou ostřihala líp jak všechny profi kadečnice. No ty babky umí někdy zaperlit 😀

sherrry: musel to být ráno adrenalin 🙂 Fajn, že jste to stihli.

matova: to je dobrý nápad s tím učením na nočník 🙂 Ale jestli všechno opakuje, tak se šimonek naučí spíš rovnou chodit na záchod ,strýček asi nebude chtít sedávat na ukázku na nočníku 😀

prchalka
autor
13. dub 2010

Ještě jsem zapomněla, že sousedka by si klidně prý někdy čorí půjčila 😀 😀 😀 😀 😀 jupííííí! Já bych jí někdy klidně ráda půjčila 😀 😀 😀 😀 😀 Třeba se nám blýská na lepší časy 😀 No a s klukama by se nenudila, že jo. Akorát sousedka váží asi tak 50kg, tak to vypadá docela komicky, když zvedne tak velký dítě! Taky jsme čorí měřili obvody. Vše se pohybuje tak kolem 50-60 cm - no zatím míry modelky 😀

gina333
13. dub 2010

katzi: ja som ani nevedela, ze Adeli spi sama vo svojej izbicke. 😉 😉

sherry: mna caka skore vstavanie zajtra, tiez o 5:00. 😒 Ale si sikulka, ze si to zvladla. 😉

U mna sa uz vari gulasova polievka, pre Nati kuracie prsia na sampionoch, este musim uvarit paradajkovu polievku, a pre nas kuracie plnene prsia so smotanovou omackou + cestovinky. Fuuu, takze cele doo pri platni. 😝 😝 Jaj, a MM sladko spi, no nezabili by ste ho? 😨 😨

gina333
13. dub 2010

prchalka: 😀 😀 , ja som mala Nati taku buclatu. 😉

sherry28
13. dub 2010

gina: u nás se také vaří 😉 hustá kuřecí polévka, takže Mára nebude mít ani druhé 😉 já budu mít párek s br. kaší 😉

gina333
13. dub 2010

My sa zajtra chystame na tu Ukrajinu, tak musim dnes navarit sytejsi obed, aby ked zajtra vecer pideme domov mali co jest. 😉 😉

sherry28
13. dub 2010

tak u nás už spánek 😉 vstvál v půl šestý, hned po mě, tak to už zabalil 😝 počítám, že bude kolem jedné vzhůru, ale to neva, dnes pojedeme dřív pro Lukyho 🙂 včera byl Mára ve školce, šla jsem s Lukym na záchod a učitelka ho hlídala, vůbec si ani nevšimnul, že jsme pryč a celou dobu si hrál s předšklákama jak jejich největší kámoš a nesháněl se 😅 ani pak nechtěl domů, když jsem pro něj šla 😀

sherry28
13. dub 2010

gina:hezky si navař na zítra ať máte co papkat 😉 🙂 a MM nech odpočinout, oni přece jsou strašně strhaní a odpočinek potřebují 😉 to my ne, my jsme přece roboti a všechno zvládáme(stačí nás jen naprogramovat) 😉 😀

gina333
13. dub 2010

sherry: fajn, ze Mára sa deti neboji, dufam, ze aj Sophi bude taka, tu na okoli ziadne male deti nie su. ale od septembra s nou budem chodit do materskeho centra. 🙂 Jaj, s tymi chlapmi je to tazke, ja ani nechapem ako vsetko stiham 😝 , sice my obcas hovori, ze som asi upir a vyciciam z inych ludi energiu a ani nestarnem 😀 😀 😀 😀 , no mozno natom nieco bude. On je uplne nepouzitelny, kym si neda rannu kavu, neprecita maily a to je uz pomaly 11:00. 😉 😉 😉 Ale isiel po Natine lieky ku doktorke, tak som s nim spokojna. Sophi uz spi, aj postarka uz bola, takze idem si aspon v pokoji zasurfovat na nete. 😉 😉

prchalka
autor
13. dub 2010

My už taky spíme, oběd od včera, k véče bude mít asi makarónky..

katzi
13. dub 2010

i u nás se spí. Dopol to vcelku šlo.

gino: jj, Adelí má svůj pokojíček, ona se s náma dřív hodně budila - jen co jsme přicházeli do ložnice, už to začalo. Pak při každém zašustění peřiny, zafuňení... 🙂 Takže spí sama v pokojíčku (je hned vedle ložnice) a když něco tak tam naklušu 😉 Obdivuju kolik toho zvládáš navařit, takových dobrot 🙂

prchalko: to bys měla fajn, takovou au-pairku hned vedle 😉 A celkově fajn, že jste se tak dali dokupy, můžete se často navštěvovat, děcka se zabaví 😵 Já tady v nejbližším okolí nikoho nemám, za všema kamarádkama musím dojíždět. To by se mi líbilo, jen tak na chvíli si zaskočit na kafe, nebo oni k nám....

gina333
13. dub 2010

katzi: veru aj mne chybaju kamaratky. 😒 Ked bola Nati mala mali sme perfektnu partiu, bolo nas asi 6 mamiciek s malymi detmi, stretavali sme sa kazdy den, deti sa vzdy super pohrali, my pokecali, kavickovali, no balada. 🙂 🙂 🙂 Lenze oni byvaju na druhom konci mesta, my sme sa prestahovali do centra, takze sa nestretavame, obcas si zavolame, ale kazda ma svoj vlastny zivot. Uz sa tesim, ked svagrinej maly povyrastie, nech aspon Sophi sa ma s kym hrat. 😉 😉

matova
13. dub 2010

ahojte,
u nás sa vnoci spalo zasa dobre, síce do 23h som za ním dvakrát bežala lebo už liezol z postele a plakal ale poriešil to cumlík. Na mlieko sme boli hore o 3:30, ráno som sa cítila úplne oddýchnutá, dokonca som zobudila mm do práce lebo zaspal a my sme spali až do 7h. Ale o 9h už by som spala-taká hrozná únava na mňa padla a šimonko je úplne unavený, sotva sme to dopracovali do 11:45. Asi to bude tlakom, lebo ráno bolo krásne jasno ale pritiahli mraky, už aj prší a zima nehorázna 😢 . Idem si vás dočítať, čo budete robiť s deťmi poo? ja už neviem čo sním, nudíme sa obaja 😒.
Obed: malý mal pečené zemiaky na panvici s omáčkou zo včera 😉.

prchalka
autor
13. dub 2010

Jo, to by mě taky zajímalo, co odpol 🙄 😝

ined77
13. dub 2010

ahojky 🙂 ,
tak noc u nás s teplotkou a chvilkama prokňouraná,chuďátko 😢 .večer měl 37,8 a dostal panadol.nad ránem jsem na něj sahala a docela hodně hřál ☹ (ale neměřila jsem),tak jsem nachystala nurofen a počkala až se začne vrtět,abych ho zbytečně nebudila.
ráno už byl bez teplotky a teď před spánkem měl 37,1.kromě občasného kýchnutí mu nic není,tak snad to bude dobré 😉 .
teď jsem mu chystala překvapení 😵 -koupila jsem samolepící tabulovou tapetu a křídy,může si pak hned čmárykovat 😀 .
dopoledne jsem ''zrušila''velikonoce(výzdobu 😉 ) 😅 ,trošku jsme poklidili,vařila jsem včera odpoledne a pak jsme vyrazili do banky a na poštu a také koupit mm ponožky,všechny hned potrhá 😠 😀.po cestě zase řev,neboť matýnek chtěl na vláčky a hřiště,tak půjdeme odpolko 😅(na vláčky)...jsem si dnes říkala,že jak je škaredě,je nad lepší zůstat s ním doma,protože jak mu mám proboha vysvětlit,že na průlezky nemůžeme když prší 😅 😔.
obídek:kapustová polévka s br.,kuř.maso na cibulce,brambor 🙂 ...(2 rýžoví medvídci) 😅
opět uprostřed polévky už dělal brum 😠 ....já mu taky myslím zabručím 😀 .
jdu vás dočítat 🙂

gina333
13. dub 2010

aj u nas leje, takze asi si dame iba kavu u svokry a domov. 😉

ined: len aby cmaral iba po tabuli, Sophi s ceruzkou okamzite leti ku stene a piiiiiiise 😀

matova
13. dub 2010

prchalka: som veľmi rada že zas ste po čase mali lepšiu noc 😉, a že sa vám črtá na pekné kamarátstvo 😉
gina: neskočíte k nám? mám balenie Viburcolu, je mi to ľúto zahodiť 😉

tiež by som brala nejakú kamošku, ja som sa sem privydala takže kamošky tu ani nemám a potencionálne síce sú, ale...s jednou to vzdávam, jej syn je zlatý ale malý je v strese lebo mu všetko berie z rúk a mamina na neho vrieska...je pár mesiacov starší. Ešte sme to chceli skúsiť s ďalším trošku starším chlapčekom, ten je kľuďas, boli by možno dobrá dvojka: šimon a matúš 😀 , ale nejak sa nevieme dať dokopy a to sme len pár metrov od seba- oni keď sú tie deti trochu staršie alebo mladšie, už majú iný režim...A potom nás tu naháňa jedna babka s vnukom, dostáva ho do opatery na také 3dni v týždni, ale ten má už 4roky, boli aj u nás no jednoducho vzájomná hra bola úplne nemožná a teka asi nevie čo s ním či čo, normálne už sa aj niekedy zatajujem 😕 😅 😔, včera už si na mňa aj telefón pýtala 😒 Ja som teda rezolútne proti, chcela som sa vás už skôr opýtať ako by ste na toto reagovali?

prchalka
autor
13. dub 2010

ined: brum brum, to je hezký 😀

prchalka
autor
13. dub 2010

Holky, já bych si možná tipla, že ten ekzém taky mohl být po tom hroznovým vínu 😖 😖 😖 Je to podle vás možný? No, ještěže to "zatím" mizí a vůbec je to lepší. Pokusím se jí vyfotit večer 😉

matova
13. dub 2010

prchalka: možné to je, pred tým ako dostala ekzém ho nejedávala? U nás sa to dnes zhoršilo, začal sa škriabať, je to červenšie 😒
ined: fajn program s kriedami 😉
katzi: on by si aj na ten šerblík sadol, je to blázon 😀. Vraj jeho kolega naučil syna tak, že si sadal na vedro a normálne to tam aj dával 😝 😀. Ale bol to len nápad, on sa do toho nehrnie...

matova
13. dub 2010

ined: fajn že mu tá teplotka odznieva 😉
sherry: to je dobre že ti to dnešné vstávanie nerobilo ťažkosti 😉