Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
21. dub 2010

Ahoj,
tak noc nějak nevím, ve 22 jsem se sebrala s polštářem a mobilem a šla do pracovny, kde jsem je nenašla - no prostě mimoň, seděl u ní u postýlky, tak jsem se vrátila do postele a čekala, co se bude dít a pak už nevím nic... tak čekám na popis od MM 😅 Vystřídala jsem ho ve 4, aby zabrala, protože se mrvila.
Ke snídani stlačila skoro 2 ks bábovky, stejně jako já 😅
lehna: Ani mě nečil s těma mooooc zubama!!! 😠 Nám leze teprv! desátý! 😢
maatova: Na staré nezabúda 😀 😀 U nás jsou taky někdy pokusy s rozepínáním plínky a kdyby neměla bodyno, tak to sundává, to je mi jasný. A na zemi rozmazává pití, když ho rozlije, což dělá taky schválně 😝
Jo a chtěla jsem vám napsat - ten extendor, asi ho budu muset sešít na půlku, je moc dlouhý, protože jinak jí zase bodyno mezi nohama plandá a včera ji 2x protekla plínka, jak jí to nedrží 😒 a taky si ho pak vykasává, přičemž je dost snadný tu plínku z boku rozepnout.. Taky si to rozepíná u krku. A ještě poznámka - z toho extentoru se vytrhávaly cvočky, tak to musel MM znova zpátky nabouchat!

gina333
21. dub 2010

prchalka: no tak ten extensor nic moc 😒 Taku babovku by som si dala veru aj ja 😵 😵

Baby poradte my co mam zajtra varit? Vyvar a varene maso by asi uz 3 den nezjedla ani Sophi, o Natalke ani nehovorim. Ja si pre seba spravim dnes pangasa, detom dam este masko a polievku ale na zajtra nemam sajnu. ☹

gina333
21. dub 2010

joj, a ide o dietne jedlo, to je natom najhorsie 😠

sherry28
21. dub 2010

gina: udělej vepř. na dušené mrkvi s bramborem 😉 taky to dělám klukům dnes k obědu

sherry28
21. dub 2010

kluci to mají rádi, dám si s nima 😉

gina333
21. dub 2010

sherry: dik za tip, spravim. 😉

prchalka
autor
21. dub 2010

U nás čínské nudle s lečem - nic dietního. V 11.10 zaklapla víka na dece 😉 a přišla na to, že dokáže otevřít i těžký kliky na všech dveřích, takže už nepomůže, že se zavře.. 🙄

sherry28
21. dub 2010

jdu dát spát Máru a jdu ležet s ním, je mi zle 😠 už jsem zvracela 5x ☹ lukášek jde hrát na PC, tak se mějte

katzi
21. dub 2010

ahojte,

u nás noc zase děs běs ☹ Porvé už v 22.10 a už se motala - takže šla za mnou a plynule pokračovala v motání, postupně i lezení a sedání na mě 😠 V asi 3h jsem toho měla už plný zuby - takže jsem jí dala mlíko, šupla ji do její postýlky a od té doby naštěstí klid až do 7h. Vlastně jsem spala 4 hodiny v kuse, tak nechápu proč jsem zas tak KO 🙂 😒 Asi jarní únava 🙂

Adeli spí taky v overálku (prchalko - i já je mám ráda 😉 ), když je větší kosa, tak jí na něj šupnu ještě slabší miminku.

ined: Matýnek je evidentně už připraven na léto - pěknej letní sestřih má 🙂

sherry: takže tě to taky neminulo 😒 Přeju ať je ti brzo dobře.

matova: něco jsem ti chtěla a teď už nevím 😅 Vidím,že máš energie na rozdávání - po celodenní lítačce kolem šimonka máš večer ještě chutě na žehlení a jiné fajnovky 😀 Mě se tam prádlo na žehlení úspěšně hromadí, včera nepomohla ani Růžovka abych se k tomu donutila 🙂

lehna: obdivuju tě,že po těch vašich nocích funguješ 😒 Tak snad už jdete opravdu do finále a po těch zubech se to zlepší.

gina333
21. dub 2010

tak my sme boli u doktorky, Sophi sa tak pokakala 2x ze som ju musela aj sprchovat 😒 😒 tak som radsej sla, zobrala jej vyter, mlieko moze ale so Smectou v ryzovom odvare, kupila som este Dophyllus, jest jej mam davat aj maso aj mrkvu aj zemiaky uplne vymixovane, ziadne male kusky, a moze jest iba vo vode varene kuracie maso. Takze bravcovina sa odklada. 😖 😖 Chudatko moje uz spi, mam strach, ze sa z toho este dlho nevystrabime. 😢 😢

ined77
21. dub 2010

ahojky 🙂 ,
tak tedy dnes se u nás stal v noci zázrak 😕 😅 ...matýnek usnul v 19.40(cca po 20 minutách) a poprvé se vzbudil až ve 3h!!! 😕 ,to nepamatuju 😅 .pak šel teda ke mně a celkem se motal a vrtěl...nevím jak douho,ale nakonec jsme vytuhli oba 😔 .
dopol meší úklid,nákup,procházka,jízda busem do drogerie na zubní kartáček a zpět,za barákem scéna kvůli klouzačce 🙄 .dnes je matýnek celkem protifka,ikdyž začal až teda venku.prstíky má pořád vražené až kdoví kde...vidět ale není nic.
včera jsme měli menší karambol na klouzačce,šprajcl se botkou a trošku přeletěl přes hlavičku 😲 ...ve mně by se v té chvíli krve nedořezal 😨 ...naštěstí spadl do písku.plakal,ale nic mu nebylo,jen se lekl 😢 .a to jsem stála prakticky u něj 😒 ...
jinak jsme byli chvilku na zahrádce s kamarádkou v jedné pizzerii,tak bylo pivečko a pizza tyčinky 😝 😀 .děcka drandili na motorkách,tak jsm si libovaly jaká je to na mateřské pohoda 😀.
ráno jsem volala do krematoria kvůli uložení urny...madam jsem zřejmě vyrušila z hraní nějaké pc hry..byla otrávená a příjemná jako šíp 😖 .a mou náladu dovršil telefonát s tetou ohledně náhrobní desky...oni si půlku přisvojili aniž by to někomu pomalu oznámili a teď se stráášně bojí,aby u jejich rodiny zůstalo místo 😠 😒 ...to že ten hrob platil celou dobu můj taťka,leží tam babička i dědeček já si mám prý nechat udělat nástavec či co...asi spadli z višně 🙄 .no nic,je to mimo téma,ale potřebovala jsem si postěžovat 😅.
jdu vás dočítat 🙂

matova
21. dub 2010

Ahojte, u nás sa spalo celkom dobre, zobudil sa o 1:00, stiahol mlieko, apotom 5:55- tiež chcel mlieko,ale už nezaspal, takže sme vstávali všetci naraz. Doobedie divné- vôbec som ho nevytiahla von a svietilo tam slnko, zato teraz už akoby išlo na dážď 😒 . A to som chcela ísť na poštu , poo nestihnem, u nás je otvorená krátko. Vždy keď som sa priblížila s nohavicami, malý zdrhal. Inak od rána mi zdrhal z kuchyne, a vďaka tomu mi zhorel obed - zemiaky so zeleninou na panvici- takže ja mám na obed vrchnú nepripálenú zato vyúdenú vrstvu 😖 , našťastie som dala robiť aj polievku- malý zjedol plný tanier a s chlebom- no vidno že je chlap: brokolicovo-zemiakový krém. Ale bolesti asi má keď vonku vôbec nechcel. Spí niečo po 11:45, a len tŕpnem dokedy lebo sa tu premávajú nákladiaky s drevom a motorky 🙄
Pátrala som zasa na viackrát v puse- tá horná trojka furt nič, ale navreté sú už aj dolné dve 😕 .

gina333
21. dub 2010

matova: aj u nas je divne pocasie, raz slnko, raz je ako v sude. A tiez musim na postu, len pockam na Natalku, lebo s kocikom sa tam nedostanem, aby my ju vonku postrazila. Kremove polievky s chlebikom a ja casto robim, patri medzi Sophkine oblubene, dufam, ze jej coskoro mozem navarit. 😒 Tie choroby ma normalne oberaju a pozitivne myslenie, ked vidim aka je chuducka a este ani jest jej nechuti, my je normalne do placu. 😢 😢

ined: citam, ze aj teba trapia problemy ine ako detske, drz sa moja. 😒

matova
21. dub 2010

sherry: jejda, chúďatko, už som ti išla gratulovať k noci, že ti chlapci dali konečne vydýchnuť a ty už to máš tiež ☹ , tak skoré vystrábenie ti želám 😉
gina: u teba stále zaberá tá slivka? 😅 😀 😉. Jejda, čítam ďalej...šimon mal kuracie maso až po týždni, robila som mu dusené (ale už nemixované). Dávala som mu jesť aj mrkvu varenú, a keď už bol lepší tak aj surovú postrúhanú, zemiaky varené, ryžu a ryžové kašičky kúpené najprv nemliečne (no tie mu jasne nechutili, neskôr ryžovomarhuľová Hami.
lehna: ja ti veľmi prajem, aby keď sa všetky klofáky malému vyrežú spal takto pekne ešte veľmi dlho 😉. On je tu Štepi jeden z najväčších nespavcov v noci aj cez deň 😒. Mamkin program super 😉. Mne sa vnoci fakt nechce žehliť, ale nemám inokedy kedy. Pri malom sa nedá, jaj no dalo by sa cez obednú pauzu, ale to som si už nejak zvykla vydýchnuť tu na pokeci 😉.
prchalka: super noc 😉
katzi: neblázni že jarná únava, však to predsa nestačí 4h spánku, hlavne keď predošlé noci neboli aspoň 8hodinové....však už niesme predsa puberťáčky na motorček? 😕 😉. A ja teda večer nevládzem, ale jak spapám neskorú večeru, tak ma prejde spánok 😀
ined: super noc, želám takých čím viac a bez nočných motaníc ešte 😉....že pohodička na materskej 😀 😉. Karambol na šmýkalke 😒. A stým vybavovaním uloženia urny- to je fakt hrozné ☹

matova
21. dub 2010

gina: a co je ten Dophyllus? a kulisek mate tiez? to je proti hnackam alebo aj zvracaniu? ja to nepoznam.
a este som robila potom casto ryzovu polievku s mrkvou 😉

matova
21. dub 2010

gina: tiez ti drzim palce, je to fakt hrozne ked su deti ko z choroby, kolkokrat ma napadne ake ovela horsie choroby maju ine deticky a ako trpia ajs ich rodicmi, radsej fakt niekedy ani nemysliet 😔

matova
21. dub 2010

ako by toho nebolo dosť, ide konský povoz, pes breše jak blázon a svokor hoci vie že malý spí brúsi na dvore flexibrúskou ostošesť, malý vzdychá. Ja dnes niekoho asi ... 😠

ined77
21. dub 2010

sherry 🙂 ...jéééjda 😢 .takže přece tě to neminulo 😨 .snad ti kulíšek nebo smecta zabere,odpočívej ☹ .
já ti ani nevím kolikátou to matýnek má otříhané..9mm? 😅 .tatínek na něj ráno koukal jako z jara 😀 .říkal,že na to zapomněl jak malý vypelášil z pokojíčku,tatínek zůstal paf 😀 .

katzi 🙂 ...pak mi prosím písni jestli penízky v pořádku dorazily 😉 .jen doufám,že jsem nezmršila podpisový vzor 😅 ,snad ne 😉.na dvd nám to dle očekávání nejede,ještě to musím vyzkoušet na pc,ale to pojede určitě 😉 .
noc teda opět špatná... ☹ ...ale jak vás znám,za chvilku se u vás bude zase spinkat jako u brtníků 😀 .
ani mně se včera nechtělo žehlit 😅..udělám to dnes jak se budu kluci rochnit ve vaně 😉

prchalka 🙂 ..hmmm,tak to asi nebude bůhví jaký vynález,ty extendory 😖 ....a i cvočky vyletěly??? 😕 to musí být snad nějaký šmejd 😠 .
hrášek já malému také dávám i kukuřici,někdy to vykaká někdy ne 😅 .hrášek se nemá dávat??? 😨
overálek na 3 leté dítko musí vypadat jako menší pytel na bramobory ne? 😀,ale super že jsi sehnala 😉 🙂

lehna 🙂 ...tak vy nejenom,že jste nejzubatější...vy budete i nejdéle po o spinkávat 😀...ale super...nakonec se to i štěpi ''na stará kolena(kolínka)''naučí 😀 .

gina 🙂 ...jejda,tak to mě mo mrzí,že se vás nemoc tolik drží ☹ .ten obídek mě napadl stejný jako psala níže sherry 😀 .
tak aspoň že to může sophi papat vymixované 😒 .
fotečky nádherné..fakt jako paní profesorová 😵 😀

matova 🙂 ...ze šimonka roste pěkný horal 😀 .ten tě nejspíš ještě pěkně pohoní 😅 .to už bych raději domlouvala strýčka na přechodné bydliště 😀 .
jéé,spálený obídek 😒 ...to už se i u nás stalo,nadávala jsem jako pes 🙄 😅
jina noc vidím opět celkem fajn,tak aspoň tak 😉 .ale jsi hrozná ponocnica 😠 😀 ...odpočívat a spinkat máš 🙂 .

my spináme od 12.05.po o nekakal,tak jen doufám,že se nepokaká ve spánku 😅 .
obídek stejný jako včera..špenát 😉 .opět jen zahučel 😀 .a pak zase brum 😅
jo a overálky používáme také,pyžámka nějaké už má také,ale musela jse mu pod ně dávat bodýnko,neboť jak se mlel,měl imrvére holé zádíčka 😒 .takže zatím nedám na overálky dopustit 😀 .a dělá v nich všechno možné,leze,staví se na hlavičku i chodí.jen na ty 18-24m dávám ponožky,neboť by se zapleštil 😀

gina333
21. dub 2010

matova: Dophyllus su probiotika, napravuju crevnu flotu. Dokina bola zdesena, ze na pohotovosti my nic take neporadili, a ze my akurat Hylak kazali kupit, ze vraj to je predpotopny liek. 😒 A mixovat mam preto aby ta strava v nej zostala, lebo kusky jedla nedokaze crevo spracovat a len ich vykaka. A presne ako pises, su aj ovela horsie choroby, mne je az do placu uz pri pomysleni na ne, som vdacna Bohu zato, ze Sophi ma "iba" hnacku. Ja sa len bojim toho aby sa neodvodnila, lebo nas poslu do nemocnice. ☹ ☹ Vysledky z vyteru budu az za 2 dni, co je podla mna nenormalne dlha doba, ved co ak nieco nie je v poriadku?? Ale na Slovensku je to asi normalne. 😲 😲

prchalka
autor
21. dub 2010

Chrápe už 2h, tak jsem se byla podívat, jestli vůbec dejchá, a to už nám chlapi půl hodiny na střeše třískaj a dupou 😅

prchalka
autor
21. dub 2010

Tak se loučím, přijede nám odpol pískovištní kamarád, tak aspoň nebude nuda. Dočtu navečer.. pá

ined77
21. dub 2010

gina 🙂 ...jj,já ti rozumím ☹ .taky když jsem viděla,jak je matýnkovi zle,bylo mi do pláče 😢 .člověk by rád nějak pomohl,ale není velice jak..jen huškat a být stále nablízku ☹ .
a sophi už ti pije lépe? 😨
já to nechápu,včera matýnek stáhl flašku a něco za dopoledne a dnes za tu samou dobu vypil tak deci 😒..pravda,měl trošku hroznů a jablíčka,ale i tak 😒

matova 🙂 ...a to musí jako brousit zrovna když šimonek spinká???maty by tam spinkat nevydržel...mu by stačil i ten hafan a už by seděl a štěkal s ním 😅 .je to hrozné ☹ .
rýžovo mrkvovou polévku jsem dělávala také a ještě je i od nestlé kaše rýžovo mrkvová,ta je taky přímo na průjem.
ale vysvětli to tomu prckovi,že musí papat takové blafy že ☹ ...ikdyž je pravda,že i matýnek byl pak tak vyhladovělý,že mu chutnalo snad už cokoliv ☹ .

matova
21. dub 2010

ined: že vraj mpnocnica 😀 . Ja som taká, keby som išla spať rovno s malým tak by som fakt mama pocit že už nežijem 😀 , musím si dopriať chvíľu pre seba, inak to u mňa nejde 😉 .A tiež som si zanadávala 😉 😝. A stým povkom už nerob chute, každý deň...no mňam. Ja som zapriahla mm do robenia večere keď uspávam a musí mi jednoducho kupovať a piecť pizzu, tak ste ma tu toľko navnadili 😉. Ozaj, včera mi zasa zahlásil: "dlho budeš uspávať?" kukla som sa na neho okamžite takýmto pohľadom 🙄a vysúkala"prečo?". No a jasne odpoveď znela- "dnes ide perfektný futbal" 😠 😝 😅 🙄 😢.....

gina: aj u nas kazali len ten Hylak, tak dik za tip, toto si asi radsej zozeniem uz dopredu. Odvodnenia tiez som sa velmi bala, prvych 24h mi vobec nechcel nic pit a veru mal aj suche plienky. Vsak preto bol zlozeny tyzden. Ja verim ze ti Sofi z toho rychlo vyjde, drzim palce a myslim na vas. 😉

u nas veskery ruch zmizol a malý chrupká nadalej ale blízi sa búrka.

ined77
21. dub 2010

prchalka 🙂 ..tak se jí asi v tom hluku spinká dobře 😀.
odolko si užijte 😉 ....pískovištní kamarád zní jako jméno nějakého zvířátka 😀

gina 🙂 ..nše dr. také předepisuje hylak,ale já ho do malého nedostanu,je to hnus a vždycky se mi z toho akorát poblinkal ☹ .
ta čekací doba na výsledky je asi všude stejná 😒 .
ještě existuje nějaký nápoj na zavodnění..nějak ORS 200,nevím přesně,mají to v lékárně.myjsme to dostli taky při průjmu,ale malému to moc nejelo 😒 .museli jsme to dávat po lžičkách.

matova
21. dub 2010

ined: veru- este som mu dnes povedala ze ked je stiahnuta roleta tak sa spi-vsetci to vedia a maju na haku 😠 .
a fakt, ked dieta takme rnic neje a zrazu ked je uz lepsie dostane ryzovu polievku- no moj maly sa na nu vrhol 😀. Tú kasu máme tiez, zabudla som na nu 😉.
a uz sme hore,tak vsetkým paaa a sorry za preklepy...

ined77
21. dub 2010

matova 🙂 ..tak počkej,zase každý den nepiju 😠 😀 😨 ...ale jedno denně je prý zdravé 😀 .
hmm,tm má taky dobré hlášky 🙄 ...máš mu říct...nekecej,fakt??? 😕 ,tak to dnes uspáváš ty,já se jdu dívat na ten super fotbal,to musím vidět 😝 😀
s tím večerem...to chápu...taky to tak beru,ale fakt je,že já jsem max.ve 22h totálně k.o. 😅 ..no jo,starší kus 😀

gina333
21. dub 2010

dik baby za podporu, som rada, ze vas tu mam. Aspon sa mam komu vyzalovat a hlavne, ze vy ma chapete. 😉 😉

matova: a ja som si mylela, ze len ja mam takeho ochotaka muza 🙄 🙄 dnes som mu rozpravala ako my je tazko samej, ze uz je toho na mna vela, a on, ze ved z mesiaca je doma jeden cely tyzden a zarobi nemalo penazi. 😲 😲 To je sice pravda, ale v takychto chvilach by som ho fakt potrebovala, ale oni ako keby zili vo vlastnom svete alebo co. 😝

ined: no ani moc nepije, akurat 3 flasky mlieka asi 200ml caju to je vsetko za cely den. Ani inokedy nepije viac, ale ma precikane plienky, teraz su veru suche. ☹

prchalka
autor
21. dub 2010

Spánek nakonec asi 2.20 v kuse v postýlce 😕 😅 Byla jsem nakonec docela ráda, že chlapi dělali hluk 😅

sherry28
21. dub 2010

gina: tak nám dr. nakázala první den při silném průjmu, maso vůbec, druhý nebo třetí den podle stavu už může maso (kuřecí, vepř. libové)vařené nebo dušené na vodě 😉 (bez tuku) dnes jsem to luům udělala s mrkví, Mára zájem neměl o jídlo vůbec a Luky něco snědl 😉 jinak já už ani nepočítám kolirát jsem zvracela, byla tu mamka, odvezla mi auto na technickou(skončila mi v pondělí)a já si to ani neuvědomila, a teď bych v tomhle stavu nemohla 😅 tak ještě že tak 🙂

gina333
21. dub 2010

sherry: ale Sophi hnackovala iba ozaj malinko, no dnes to bolo hrozne. Doktorka vravela, ze koli mlieku sa to v nej drzi. ☹ ☹ Ale dnes som jej nasadila smectu, na obed nejedla nic ani mlieko nepila, na veceru jej dam trocha vyvar a na noc mlieko so smectou. Mna uz porazi ked este raz sa tak hrozne pokaka. 😖 😖 A nemohla zostat u teba mamka aby ti pomohla s detmi? Urcite to znasas velmi zle, strasne moc ti drzim palce aby ti uz bolo lepsie. 😅 😅