Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
25. led 2010

TAK U NÁS SE DNES SPALO JEN 1.20,PARÁDA-jééé,pardon 😅 .
co já s ním budu do včera dělat,pomóóóóóc 😨 😅 😀 .

prchalka 🙂 ...jj,já to samé ☹ .vždycky je mi ze všeho pak nanic 😢 .

a u mě tahá z nohu 😀 😝

katzi
25. led 2010

u nás pomsta od sousedů dokonána - vzbudili mi Adélku po 1,15. To bude teda luxusní den 😖 Musím končit, mrčí mi tu taky u nohy. Tak pa pa

ined77
25. led 2010

tak co holky,nezajdem do nějaké cukrárničky když nám ti prckové už nespí 😀 ?
jéé,já bych šla hned 😅 .

prchalka
autor
25. led 2010

My spaly tu hodinku a 20 minut vcellku, ale taky mi tady teď ječí, jdu se věnovat. To taky přežijete, 15 minut sem nebo tam 😀
Jo, cukrárnu bych dala, asi bychom měly založit nějakou tu kolonii 😀 Zatím pá

katzi
25. led 2010

hmmmm, cukrárnu bych si dala říct 🙂 Ovšem já si soukromou cukrárnu dělám každý den v polední pauze doma - u kafe. Taky podle toho vypadám 😝

ined77
25. led 2010

katzi 🙂 ...ale to není ono 😀 .
jen si dej,na energii je to dobré 😉 .

stvura
25. led 2010

No musim sa po dlhom case znova zapojit....konecne mi u maly krasne spaval a zaspaval sam {ma 17 mesiacov}, no zacalo nam trapenie uz dobre 4-6 dni. Vecer zaspi, no o jednej je hore, jaci a zlosti sa. Cele sa to opakuje o piatej, ale uz bohuzial s tym, ze vydrzi plakat i hodinu a pol. Kedze som sa riadila a stale riadim knizkou Kazdedieta sa vie naucit spat, tak ho nevyberam z postielky, len hladkam. Je to vsak hroza, manzel je uz na ceste do prace a ja rano travim hodinu a pol minimalne tym, ze chodim za nim a ukludnujem ho.
Kedy to prestane? Mate nejaky tip ako zmiernit bolest? Neucinkuju ani paaracetamol ani panadol baby...

katzi
25. led 2010

Stvura: bohužel neporadím, u nás nepomáhá ani svěcená ☹ Ale já myslím, že v těch pět ti možná už malý nepláče proto, že by ho bolely zoubky, ale proto, že je třeba už docela vyspaný a chce ven z postýlky. Nevím no, jen tipuju.

katzi
25. led 2010

Ined: máš pravdu, není to ono - pořád doma chodím, něco pojídám a říkám, si co bych si tak ještě dala. Možná by mě konečně ta cukrárna uspokojila 😀

prchalka
autor
25. led 2010

stvura: Myslíš, že mu něco leze? Pokud jo, já bych ho nenechala brečet ☹ Já si malou beru k sobě někdy i víc, jak na půlku noci, prostě se probudí a třeba půl hodiny, hodinu nemohla zabrat. Na nás Panadol sirup taky moc nefungoval a radši nic nedávám, i když poslední týden homeo čípky, ale po vysazení je to skoro stejné, řekla bych celkem v poho, u mě se uklidní a celkem spí.. Ale budí se mi taky 2-4x za noc a to už přes 4 měsíce, ale holky jsou tady větší rekordmanky ☹ Zkoušíme vše, ale moc to nefunguje ☹

Holky, včera jsem měla strašnou chuť na bombičku, ale nikdo mi ji nepřines 😝

matova
25. led 2010

ahojte baby 😎 , tak pozerám že cez deň nám spali tie naše deti približne rovnako as 1:15-1:20 😀 . tak dúfam že ste ich už dali spinkať, ten náš už zalomil 😎 a dúfam že nadlho!!!!! 😠 😉
ako ste sa s nimi potrápili do večera? u nás rovnaké ako doobedu, stále bol na nohe, tak sme boli aj von,ale strašná kosa tam bola...ľahký olovrant, kúpanie, večera, kniha, nekompromisné pozhasínanie všetkého čo svietilo a hučalo a hajde, chudáčika ale určite trápia zúbky, až neobyčajne sa ku mne tlačil.

stvura 🙂 no ja by som nevydržala nechať ho tam nariekať,hlavne keď to vôbec nezaberá. ako prchalka vraví, asi mu zas niečo lezie, alebo už má všetky zuby??? ale aj tak by som ho vzala radšej k sebe 😉

katzi 🙂 : žúrovať= pařit. suesdov treba potrápiť obdobným spôsobom. keď sa ti ráno malinká zobudí zavčas ráno, rýchlo na to! 😀.
ined, prchalka, katzi 😎 😎 😎 : cukráreň, hm..mňamky mňam 😵 , my sme tu dnes na prechádzke videli akurát jednu mačku, psa a zamrznutý potok, a jedného chlapa čo sa vracal z práce.......Ale vôbec nepostím večer si to všetko vynahradzujem a veru dnes som s hrôzou zistila, že už mám o 7kg viac ako pred tehotenstvom, stále mi to ide nahor dokelu 😠 😎

prchalka
autor
25. led 2010

matova: Jo, dneska se dětičky s tím spaním domluvily 😅 My spaly 1.20 a myslela jsem, že stačí, ale dole to nějak vořvala, no nic moc to chvíli nebylo 😖 ale rozchodila to.
Ven nechodíme teď, když měla tu rýmu, nikdo by mě tam ani nedostal a aby ještě nenastydla na to očkování.. tak jsme tu zavřený!
Váha ti jde nahoru? Mně naštěstí dolů, mám teď kolem 58 na 172, to docela jde, ne? Uvidíme, kam až 😅 Večer, jak si lehnu, tak cítím takovou tíži v žaludku - to je strach, kdy zase přijde probuzení ☹ Tak letím, všem dobrou noc 😔

lehna
25. led 2010

ahoj holky,
tak pomalu dočítám a reaguju aspoň trochu 🙂.malý zatím spí.... od 19.30

matova- já taky chodím odpo s ním ven, většinou když má čas spánku, po té 14h a usne si na půl hodiny. on od malička spinká prostě půl hodiny, můžu ho vozit jak chcu, a stejnak dá jen 30minut 😠 . ale teďka,dkyž už je hnusně,nebo jak teďka kosa jak znosa s ním moc ven nechodím a spinká v postýlce a to vydrží i 40minut, dýl ani ránu, max 45minut. taky dopo chodí spát po 10h, většinou 10.30 a budí se 11.15 nejpozději.někdy se mu chce,někdy ne, když vyoadá,že se mu nechce,tak ho dávám poo kolem 12 a opět spí jen 40minut. a pak odpo už většinou nechodí.

Ined-tak oslavy celkem v poklidu, čoveče i spaní se celkem dalo, kéž by mu to zůstalo, ach jo.
já byla na víkend pryč si "odpočinout" když bylo malému 4 měsíce, jsm byla s spolužákama na chatě. jsem si říkala,že s trochu vspím a prd, jsem přijela ještě íce unavená😀,ale bylo to super🙂

Prchal-se mi zdá, že Štěpi bude asi takoé éro jako vaše čorízo🙂. jenže on sna nikdy ještě nespal dýl jak hodinu a půl,ani když byl malinké miminko, to chodil spinkat teda co dvě hodiny,ale tak max hodinku. no a po třetím měsíci už spal jen 3x po 30ti minutách a to mu zůstalo. a noci jsou taky pořád skoro stejné. takže nevím kde se stala chyba. v 5ti měsících mu vyrostli pvní zoubky,ale ani jsme o nich pořádně nevěděli, ale je akt že v tom pátém měsíci už jsme neměla sílu běhat pořád co hodinu k postýlce,tak jsem si ji přirazila k sobě a mám ji tam dodnes 😅
datum pěkný,my se brali 8.9.07, rok před námi jako ty se vdávala sestřenka...

tak jdu na další stranu 😀

lehna
25. led 2010

já chci taky ke Katzi mamince,ať se vyspíííím 🙂

matova-no dole dvojka vlevo jakoby trochu prosvítá,ale on si do té pusy nenechá šáhnout ani za nic,takže nezjistím nic. když nenápadně šáhnu,okamžitě zavře aodvracíhalvu. takže vůbec nevím jestli má nějaký přírůstek,nebo se někde něco klube☹

Ined-manžel fakt zabodoval,se chodí dívat jestli nespíš 😀. to ale dělá občas i ten můj😀

Prchalko-taky jsme zkoušeli v 6ti měsících metdu 3-5-10, chodili jsme tam teda co 5 minut a zabralo to týden,pak opět vše ve straých kolejích,ale srdce mi to rvalo.
na jaře my budem v kočíku určo odpo na procházce spát.

lehna
25. led 2010

tak u nás se dnes spalo dvakrát 40minut. teďka stále spí od 19.20 zhruba. uspával manžel, mu dycky spí dýl 😖 ,je ale fakt,že včera jsem uspávala já a spal od 19 do 22.20
cukrárničku bych si taky dala říct,tak někdy zajdem,ne?
ale z Ovy tady asi žádná nejste,co?😀
tak to bude internetová akce😀

lehna
25. led 2010

jo to spaní dnes dvakrát 40minut,je vlastně dokupy taky 1.20 😀

lehna
25. led 2010

tak jsem si trochu sama popovídala 😀

pěknou a spavou noc přeji všem,papa

matova
25. led 2010

lehna 🙂 : fakt, hodinka 20 dokopy, tak to sa fakt asi dohodli 😀 😀 😀

ja vonku chodím aj v týchto hrozných mrazoch, nechodila by som, ale je to preklenutie času, lebo keď sa mi poobede zobudí okolo 12:30, tak má problém vydržať v pohode dovečera a to mám potom aj ja problém, lebo sa s ním potom už fakt nedá nič. Keď spí cez deň náhodou už doobedu doma, tak poobede mi už za nič nezaspí dnu (nechápem) a on by mi potom chcel ísť spať už okolo 16:30-17, a toto teda nieeeee, však by ráno vstával potom o 3, alebo štvrtej? 😖. Inak teraz v tej kose tiež nezaspí v kočíku, ale aspoň si oddýchne trochu 🙂.

všetkým dobrú noc 😎

prchalka
autor
26. led 2010

Dobré ráno,
tak kdo je tady ranní ptáče jako my? 😝
Od 24h jsem na mobil koukala snad každou hodinu 😠 1-2-3-4.15 konečně mlíko a vstávání 6.45! Spala, ale přitom se motala a motala, takže já pořád jedním okem vzhůru 😝
Kdybychom chodily spát v 19, tak nevím, kdy by mi vstávala 🙄 Asi ve 4!! Jednu výhodu to má - nebude problém poo 😅
lehna: Aspoň víš, že malý prostě víc nepotřebuje od narození, a že mu to stačí, to je jasně vidět! I když maminka si asi moc neodpočne tímhle jejich tempem spaní 😖 Jen ty noci by mohly být tím pádem lepší, že?
Já taky nevím, kde se stala chyba - když někdy vidím malý miminka, jak leží a vyhrajou si s hračkou a jen si vrní - já tohle neznám! Znám protivné, vztekací mimino 😅 😀 žádnej pohodář! No a teď je to kvůli zubům zase! Ale myslím, že by se to po tom roce a půl mohlo lepšit, taky vím o dětech, co se budily, motaly, nespaly a jak se blížil ten druhý rok, tak se to zlepšilo! Kolik vůbec Štěpánek měří a váží? My už navážily 13,9 😖 😖 a právěže naležato už se mi do stávajícího sporťáku nevejde, tak nevím, jak na naře...
Jo holky, ten s tím kočárkem mě někdo předběhl a paní si to rozmýšlí do středy! Sice tam ještě žádný zájemce přede mnou nebyl, ale paní mi takhle odpověděla, takže zatím nic..

prchalka
autor
26. led 2010

Jednou bychom se mohly sejít někde napůl cesty, najdem střed všech našich měst 😀 Schválně to zkusím, co mi vyjde 😅

funy
26. led 2010

ahojte, niikdy sme dobre nespali, ale vedel spat niekedy aj tri hodiny vkuse.
no ale asi 3 tyzdne sa budi po hodine, max. hodine a pol.
pomaly sa rezu stolicky, po dvoch tyzdnoch som uvidela jeden spic na dvoch miestach. och

lehna
26. led 2010

dobré ránko,
tak u nás buzení co 2 hodiny, přesně a vstávačka v 6.34.
Prchalko- no já nevím jestli mu to stačí, někdy mi přijde,že mu to nestačí, je pak další hodinu po probuzení protivný, tře si očička, není to sice pokaždé,ale je to většinou.
Štěpánek váží kolem 12kg a měří to nevím v 10ti měsících měl 80cm. na roční prohlídku jdu až v únoru, ještě máme prvního a devátého února sono a neurologii, tak ať pak dětská dr. výsledky.
my máme sporťák zatím ještě ten co byl u kočáru hlubokého. tak snad se na jaře ještě vleze,ale asi pochybuju a budem taky pořizovat větší sporťák.
Teda, tak to je blbé s tím kočárkem,že ti ho někdo vyfoukl, paní si to rozmýšlí, tak když má někdo o to zjevný zájem,tak snad dám přednost jemu a ne někomu,kdo si to rozmýšlí. to je fakt přístup!

Matova-alë jo, chodím taky ven, něldy zdřímne, někdy ne. potřebuju do obchodu, lékárny pro mlíko, tak ven musím. ale chodím ven, buď když má spát, nebo pak dřív a spí doma.

lehna
26. led 2010

Prchalko- jsem zvědavá co za město ti vyjde🙂

Funy- tak gratuluju k rezu stoličky. u nás není vidět nic, protože si nenechá podívat.

matova
26. led 2010

Ahojte, u nás sa do polnoci vstávalo 3x., po polnoci asi 4x, nadránom sa už motal-no bodaj by aj nie keď išiel tak skoro spať. Definitívne sme vstávali o 6:00 🙄 . No a zas to vyjde tak, že bude skôr unavený...a pôjde skoro spať (teda keď zaspí 😠). Od rána je zlý, nič poriadne nemôžem urobiť, zloszí sa vypína sa...treraz mi tu stále lezie na posteľ a hádže sa po nej, shválne asi aby som nepísala ale dávala pozor nech nespadne alebo čo 😠
Nehodíte nejaké tipy ako sa s ním hrať? už ma nič nové nenapadá. My väčšinou detský klavír s hudbou, skladačka, zvieratká v domčeku, keď je unavenejší tak knihy, vešiame prádlo....má rád naháňanie po štyroch ako pes ale na toto už fakt nemám energiu 😅
prchalka 🙂 : no, charakteristika tvojej malej je dnes ušitá na šimonka. Ale to platí vždy, že pri ničom aspoň dlhšiu chvíľu nevydrží 😒. Malému sa zas zhoršila nádcha, trochu soplil už 4 dni, ale dnes je to zas horšie 😖
lehna 🙂 : tiež mám taký pocit, lebo ráno síce je celý šťastný a bezseba že vstáva ale do hodiny (keď sa naje) tak je zlostný, alebo precitlivelý....neviem.skúšala som ho veľakrát potom uložiť spať, lebo sa mi zdalo že by si aj schrupol, ale nič.tak už to neskúšam...
funy 🙂 - v 1 roku stoličky, - no to je slušné 😉

prchalka
autor
26. led 2010

funy: Může tě těšit aspoň to, že jste napřed, my máme pouze 7,5 zubu momentálně 😅 Stoličky nikde, i když bůhví, třeba se zase plíží 😅 viz. dnešní noc promotaná.
lehna: No ale proč by se budil po půl hodině i při houpání v kočárku? To malá mi v kočáru vydržela třeba hodinu a půl, muselo se sice jezdit, ale spala. Když už jsem chtěla, aby se probrala, šla jsem dom nebo přestala jezdit. Jinak taky máme sporťák k hlubokýmu, jenže je malej a já mám obra! Fakt má co dělat na šířku i dýlku, je to komický, jak kočárek pro panenku v našem případě 😀 Jinak mám tento www.kocarkov.cz/detail.php?zbozi=363871 jen v jiné barvě no..
S tím kočárem z MMB - taky jsem paní prosila, jestli by mi nedala 1-2 dny, že se musím domluvit s manželem. Jak jsem ho viděla, psala jsem hned v rychlosti, až pak jsem to posílala MM po mailu, ať mrkne. Taky nejsem skálopevně rozhodnutá, že ho chci, pořád s tím bojuju. Myslela jsem si, že nastavím tomu našemu nějak nožičky, ale když jsem vlezla včera na MMB a viděla tam tamten, tak mi to prostě nedalo. Minule mi takhle vyfoukli přesně 2 kočárky v jeden den taky.. No třeba nám není souzený 😅 😀
Musím jít, je 9 a už jsme zase nevrlý a řvem, že.. 😝

prchalka
autor
26. led 2010

Opět sem lezu, neboť mám tip na hraní!
My doma prohlížíme letáky a obdivujeme kdejaké mňamíííí a pitííííí 😀 😀 😀 A na obrázkách plínek mimi a na žrádlech pro zvířata orázky psů a koček atd... atd... To jsme dělaly třeba teď 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No a pak mi nosí všechny plyšáky a stavíme kostičky.. Nebo si hraje s miskama a hrncema. Ono to chce pořád něco nového, jenže ono je to zabaví na chvilku a hotovo.. 😅

lehna
26. led 2010

Matova-tak u nás fičí houpačka přidělaná na futra od dveří a dostal na vánoce motorku odrážedlo,tak na ní ho musíme vozit, to je nejspokojenější. jinak mu otevřu v kuchyni šuplík s vařečkama nebo skříňku s hrnacema a chvíli si pohraje. někdy ho nechám jen tak vyvztekat a on si pak najde něco sám na hraní a je klid i skoro půl hodiny 😅

Prchal-no já nevím proč se budí po půl hodině. vozím i přes hodinu,ale on prostě je jak minutka-půl hodiny,oči dokořán a protiva uřvaná. my takový kočárek,klasika http://www.mimipark.cz/katalog/zbozi/kocarky/tr... . sporťák jak říkám s celkem ještě dá, ještě tam má teďka fusak,ale na jaře to už bude asi taky těsné 🙂
Teda ty máš ale smůlu se těma kočárkama, nekoukala jsi i na aukro?

u nás se spí 25minut, tak za cvhíli asi bude budíček🙂

papa

ined77
26. led 2010

ahojky 🙂 ,
já zatím jen v rychlosti,půjdeme už obídkovat 😉 .dočteno nemám.
u nás noc děs.včera matýnek usnul 19.20 a ve 21h už plakal o 106 😖 .
tak jsem honem pozhasínala,vypla tv a šla 😒 .
malému jem dala sirup nurofen a šli jsme spolu spát.no motal se i tak strašně ☹ .
teď jsme bli hodinku venku,pěkně ťapkal,tak snad bude odpolko dobře spinkat 😅 .
tak zatím pá 🙂 .

ined77
26. led 2010

matýnek už spinká,dnes jsme to vše stihli nějak rychle 🙂 .
tak uvidíme,raději se v rychlosti najím a zkusím vypít i kafčo.poslední dny mi zůstává značně nedopité a jako psí čumák 😅 .
jinak u nás nic nového.noc už jsem popsala.ráno jsme uklidili a šli ven.
včera jsme byli na bobech a matýnek se trošku za jízdy vyklopil 😕 .pořád brzdí...tak on z toho ještě nemá rozoumek,že jo 😅 .jenže zabrzdil,dostal smyk a hodilo ho to na skokánek 😕 .takže z těch bobů pěkně vypadl ☹ .ale byl v pořádku,plakal teda dost,ale za chvilku už se zase smál.říkala jsem...budeš už jezdit jen s maminkou,ano?a matýnek to jeho hmhmhmhmhmh-to je jako souhlas 😀 .potom už štěkal na pejsky,takže vše zapomenuto 😀 .
večer jsem vyžehlila,dala sprchu,kukla na tv a za chvilku už bylo zase co dělat 😖 ...
kdyby alespoň do té 12 vydržel spinkat 😢 .
tak a jdu vás dočíst 🙂 .

matova
26. led 2010

ahojte, tak sme to potiahli od 6 do 11:30, len uvidím na ako dlho lebo zas to isté-susedov pes spustil ten svoj štekací maratón. od bolesti som malému nedala nič, ale už chytal tie svoje obľúbené stavy- že úplne vyčerpaný mi zliezal po položení von z postele nevedno kam 😖 . Dnes som teda k uspatiu použila metódu z knihy Každé dieťa sa vie naučiť spať- stačila mu 1 sekunda v postieľke a umúdril sa 😀 😀 😀. Takže nakoniec to predsalen funguje. Najprv treba v dieťati vzbudiť odpor k postieľke a potom bude lepšie zaspávať na posteli alebo na rukách 😀 : 😎. To bol vtip-čierny 😎 Vonku u nás krásne svieti slnko, tak je to jasné čo bude po spaní a trošku sa hraní...dúfam že to nenastane skoro....
ozaj, a keď sú tie vaše naobedované a pospia, dávate hneď olovrant? náš chce hneď niečo, niekedy len trošku vody ale niekedy olovrant (podľa dĺžky spánku a či zjedol obed dosť z obedu...)

prchalka 🙂 : som zvedavá koľko ti čorízo pospí cez obed, dúfam že dosť! a dík za tipy- no náš malý rád pozerá obrázky ale letáky priam neznáša-on asi vidí že to pozerám kôli sebe alebo čo 😵, keď sme dostali jedno vrece oblečenia pre ňho od známych a ja som to triedila, tak priliezol a všetko začal rozmetávať do strán 😀vidno že je chlap. stále tak túžobne pozerá keď tatik niečo cez víkend majstruje.asi by som mu už mala kúpiť konečne tú vŕtačku 😀
Ined 🙂, tak ho rýchlo šupni spinkať a poď na kafíčko!, alebo si pospíš tiež? vlastne nie, ty nezaspíš 😉 .
lehna 🙂: o hojdačke už som uvažovala, ale keby s ním dlhšie niekto nekomunikoval tak by chcel vyliezť 😖. keď sa naje okamžite sa vyberá zo sedačky von-ešte mu nedošlo že môže spadnúť....kredenec s hrncami- to aj my.