Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
26. led 2010

Už taky spíme - nemohla jsem se dočkat! Dopol prostě e-e-e-e-e neba jí to moc, no není se co divit po noci a časném vstávání 😖 Snědla oběd, hodila bobana jak starej chlap (jaká prozřetelnost posadit jí na latrínu) 😀 😀 zabalit a spát 😉

matova
26. led 2010

ined: a možno na to nezabudol a o bobech sa mu v noci snívalo, tak zle spinkal 😕 😀
prchalka: aj my chceme bobek v nočníku 😀

katzi
26. led 2010

ahojte,

u nás noc o něco lepší než včera, ale zas žádná hitparáda - usnutí 20.00, pak 23.00 - 23.30 motačka, 1.30 - 2.00 motačka, 5.30 mlíko, vstávačka 7.30.

U nás se dnes dlouho spát po obědě nebude, nad nama se vrtá a bouchá 😠

My taky chodíme každý den ven, teda pokud vyloženě neprší nebo tak něco. Ale i v té kose tak na to chvilkový vysmrazení jdem 🙂 Je po návratu zas chvíli doma v pohodě a baví ji hračky.

Doporučím mamce aby si v baráčku zřídila penzion pro nevyspané matky 😀 Asi tam má nějaký dobrý zóny, že tam to naše Adušadlo tak dobře spí.

My máme nejmíň zubů z vás všech - 6. Já už chci být taky tam kde vy, alespoň 🙂

A u nás zábava, která jí vydrží na dlouho je: pod mým dozorem jí dát moji peněženku, počítá mince, vytahuje karty, zas je dává zpět. No zřejmě bude holka na prachy 😀

jj, sraz by byl super, škoda, že jsme tak rozházený po celý republice 😒

prchalka
autor
26. led 2010

matova: Já jí po spaní dám max. pár piškotů - jako úplatek, páč jde zase na nočník 😀 tak aby jí to nebylo tak líto, jinak sváča až kolem 3h, jak říkám, opravdu to nehodlám s jídlem přehánět 😀 Ale vy kluci se klidně cpěte 😀
Tady taky svítí. A tiež máme rády hadry všeho druhu, pořád by se do toho oblíkala a motala a dávala si to na krk a na hlavu, pak s tím vytírá podlahu..
Houpačka semi líbila, když ještě nechodila, ale nemohli bychom to navrtat mezi dveře, takže nic a teď? Teď by v ní nebyla ani za nic, nesnáší, když není navolno 😀

ined77
26. led 2010

http://www.kocarkycz.cz/foto.php?urlenc=aHR0cDo...

tak toto je zase náš kočárek 🙂 .doufám,že odkaz půjde spustit,je to nějaká divočina 😀 .
co se týče mojí váhy 😅 ...já žiju ve sladké nevědomosti,neboť váhu nevlastním 😝 .ale jsem nějak pořád stejná.nejde to ani nahoru ani dolu,ikdyž bych řekla,že jsem přes zimu přece jen něco přibrala 😎 .ale tím zase zatočím...nebo matýnek 😀 .
uspávací metoda...asi takto...podařilo se mi to dohromady 4x...to,že usínal sám.že by prospal celou noc o tom jsem ani ve snu neuvažovala 😅 .ale vždy stačila jedna blbá rýma,očkování,prostě cokoliv...jednou dvakrát jsem ho vzala uplakaného k sobě a šlus.ty děti to dobře ví...uhne se jednou a je to v kelu 😒 .jenže já ho plakat nenechám a zvlášť pokud vím,že ho něco bolí,to v žádném případě ☹.
a už mě to prostě přestalo bavit,plus teda i to,že slibovaná prospaná noc v životě nepřišla a to usínal sám jako andělíček 😵 .
ven...chodíme každý den,nejlépe 2x,ikdyž v těchto mrazech myslím že i jednou stačí 😅 .je to i zvyk,ale zase...jak mám toho prcka pořád zabavovat...co vymýšlet... 😖
houpačku máme také,to je vděčná věc.hlavně teď v zimě to fakt oceňuji 😉.matýnek by se hojgal pořád 😀.
připomněly jste mi...mám jeden odkaz na super stránky pro malé děti.hned to pak vyhledám a písnu vám 😉 .
píšu tk povšechně,neboť než jsem stačila dočíst,dvě kecalenky 😠 ...jmenovitě prchalka s matovou 😀 mě převelely na další stranu a já vím houbelec 😝 😀 .
olovrant 🙂 ...to je super slovo 😀 ...dávám,téměř hned po probuzení,tda za předpokladu,ž spinkal ty dvě hodinky.zkrátka cca 3h po obídku 🙂 .
bobany poslední dny nejdou nějak vychytat 😅 ,např.včera kakal 5x 😕 ...jj,zoubky 😒 .

matova
26. led 2010

katzi: - no teda nič moc takto nenaspí. ☹ susedia jedni 😠
- škoda, aj že až v ďalšej republike...
- a možno že malej začnú rásť tie ďalšie zúbky naraz. nášmu začali tri stoličky - (štvorky) rásť naraz od decembra 🙄, v januári sa k rastu pridala posledná štvorka... tak sa dostal s počtom zubov do vyššieho levelu 🙄 :
a to mal prvý zub až v 9 mesiaci, malý u ined asi v 10-tom? neviem či dobre pamätám.......tak páááá

prchalka
autor
26. led 2010

katzi: Motačka, vstávačka... jako je to ftipný z určitého pohledu 😀 😀 Už se tomu taky někdy směju!
Vrtání a bouchání miluju - nemůžou mít lidi pochopení, že někde tam je malý dítě, který taky možná potřebuje spát???? 😠 Z toho já byla vždycky nejvíc nasr....
Maminka by si myslím přišla na pěkný peníze! A my, jak vidímě peněženku a nedám jí k dispozici, tak hysterák nás nemine! Ona chce prostě všechno, co mám v ruce nebo chvilkově držím a za minutu už se to válí kdesi..
Neboj, zuby se rozjedou, všechny jsou na cestě 😅

ined77
26. led 2010

katzi 🙂 ...my máme také jen 6 a špičečku ☹ .

matova 🙂 ...já t pak jeden bobek pošlu,ju?napiš mi do ip adresu 😀 .
a malý mi pláče,tak pááá ☹ ☹ ☹

matova
26. led 2010

ined: 😀

katzi
26. led 2010

Prchalko: jj, když se na to člověk podívá hodně s nadhledem a odstupem, tak je to sranda. My máme s mužem různý naše výrazy : třeba že je Adu Jety (= je jetá = unavená) a tak podobně 🙂

Ty jo dobrou váhu teda máš, po mateřský můžeš jít dělat modeling 🙂 Já mám 176cm, před porodem tak 67kg, po porodu jednu dobu to šlo strmě dolů taky nervama a tak, takže tak kolem 62kg, a teď tak 65kg a furt to jaksi stoupe. Už nefungujou ani ty nervy a nevyspání 🙂

Matova: no jo, já úplně zapomněla, že vlastně i v druhé republice 😅

katzi
26. led 2010

Matova: my měli první zub taky až v 10 měsíci.

Ined: jste přece jen o tu špičku zubu napřed. Se máte 🙂

katzi
26. led 2010

tak naše dnešní skóre poobědové: 1,10 ☹ Přesně jak jsem předpokládala v tom rachotu spát dýl nebude.No nic jdem do města na nákupy.

prchalka
autor
26. led 2010

U nás 50 minut a vztyk, tak to jeď ještě klasicky dospává na posteli - konečně jsem se vymanila 😝

prchalka
autor
26. led 2010

Už je to celkově hodinka a půl - díky bohu aspoň za to! 😝 To jsou móresy!!!

ined77
26. led 2010

holky,u nás spánek 2.10,ale v postýlce jen 40 minut.plakal a bylo vidět,že ho ta bolest budí.a to jsem mu předtím mazala dásínka gelem ☹ .i u mě pak poplakával,ale spinkal.
také jdeme ven.matýnek zase vypíná a zapíná tv 😠 ,naschvál,protože píšu,ořežproutek jeden 😅 .
tak papa a všem pěkný den 🙂 .

katzi 🙂 ...no o špičku,ale podle příznaků mu lezou zoubky snad všechny najednou 😢 😅 .
u nás byl první zoubek v 10.měsíci 😅.

prchalka 🙂 ..super 😉 .

prchalka
autor
26. led 2010

Víte, jak budete mít od dítěte tak na půl hodiny klid? Dejte mu krabičku se sáčky čaje, který jsou ještě zabalený, bude půl hodiny vybalovat a nebudete o něm vědět 😅 😖 Jsem trochu uklízela po lince atd.. no a ona mi to zcizila, sedla si s tím k tv a v pohodě si to tam organizovala 😅
Spala cca 1h 45min 😉 Fakt nechápu, že se vzbudí a pak ještě usne..

ined77
26. led 2010

prchalka 🙂 ...no jo,ale pak budu půl hodiny uklízet ten binec z toho čaje 😀 .matýnek je strááášný koumák 😀 .

byli jsme venku,ale teda kosa nehorázná,fuj 😝 .doma je doma 😉 .

katzi
26. led 2010

Prchalko: to seš fakt dobrá, že malou pak ještě znovu uspíš. To mě by neprošlo 😒 Teda když byla o dost menší, tak jsem ji ještě uspala, ale tak, že jsem ji dala do baby vaku a různě s ní pochodovala. Teď můžu pochodovat jak chci, ale z vaku už na mě koukají dvě otevřený baterky 🙂

Jo čaje - známe, taky ji to jednu dobu bavilo. Teď u nás frčí spíš ty mince 🙂

Ined: jj, tady je taky kosa jak z nosa 🙂 Byly jsme ve městě - tradičně v DM a knihovně. Půjčila jsem si knížku Spánek dětí v otázkách a odpovědích. Tak nastuduju a pak vám poreferuju co teda děláme všechny blbě 🙂

ined77
26. led 2010

katzi 🙂 ...noooo,tak pak hned dej vědět 😉 .
ale jsem předem skeptická 😅 .
doufám,že mě ten můj miláček nechá dnes zkouknout aspoň ordinaci 😅 .to je mé jediné přání 😀 .
no nic,jdu chystat koupání atd.doba dozrála 😀 .
večer nebudu,neboť potřebuji zašít tatínkovi prac.kalhoty a jakési fusekle 🙄 .
já a švadlenka,chjo 😀 .
tak všem pěkný večer a dětičky....spinkat!!! 😀
papa 😵

prchalka
autor
26. led 2010

katzi: To mě móóóóóóc zajímá s tím spaním 😀 Jo, já jí uspím - jak kdy, před měsícem třeba už vůbec, teď jo.. 😉

katzi
26. led 2010

u mě je dnes tradiční kombinace : Ordinace + žehlení. Mám tam dvě pračky, tak si zbytek nechám asi ke čtvrteční Ordinaci 🙂

Ined: držím palce ať Matýnek při Ordinaci spolupracuje 😉 Kdyžtak si ho dej do náruče a koukejte spolu 🙂

Taky holky zas to dnes v noci nějak přežijte, pa pa.

katzi
26. led 2010

Prchalko: tak vidíš - máte zlepšující se tendenci, blýská se vám na lepší časy 🙂 No mě to s tím spaním taky zajímá - je to docela bichle, snad to nějak přelouskám brzo. Ale taky si nedělám iluze. Spíš to budu číst tak pro pobavení.

ined77
26. led 2010

katzi 🙂 ...no to určitě 😀 .na takovou romantiku má času dost 😝 😀 .
ale jinak děkuji 🙂 .tobě ať jde od ruky to piglování 😉 .
páááááá 🙂

matova
26. led 2010

ahojte 😎
náš spal cez obed tradičných 1:20, a teraz spíme od 18:15, ale môžem byť rada, že takto od 13h vydržal, vkuse si šúchal oči, nos...no dúfam že sa už nechystajú aj očné 😲 . Chcela som s ním dopozerať v kúzelnej školke tú rozprávku o poštárovi, ale ani náhodou- utiekol mi, pokakal sa a "letel" sám k vani, nahádzal tam hračky a dal takto najavo že je čas na kúpanie a večeru a spať...ale uspávanie šlo horšie, 2x sme mazali gelom......

tiež sme boli vonku a tiež neskutočná kosa 😒

katzi 🙂 : neboj, to zas nemáš čo závidieť, niekedy si myslím že keď ide naraz viacero zubov tak to aspoň bude rýchlejšie za nami, ale zas keď ide len jeden, nemusí to byť až také dramatické, no ako kedy.....neviem čo je lepšie.....a s tými susedmi by sa nedalo aspoň dohovoriť nech sú ticho cez obed a večer? hádam skôr ako so psami 😀 . Niekto tu od nás asi pred mesiacom strelil poplašňák, keď už ten pes štekal asi 2hodiny vkuse, zabralo to na celý večer až dorána. škoda že to neurobí častejšie- ale nie, chudák psove uši 😖 ale zas čo tie naše??? 😠

prchalka 🙂 . porcované čaje- tak toto ho prešlo po 10 minútach, najprv ich vyhádzal, potom poskladal, na druhý deň to ukázal tatovi a koniec 😒 je to tak, nielenže sa nevyspíme ale ešte musíme rozmýšľať ako tie deti cez deň zabaviť, a pritom upratať a navariť....lepšie nemyslieť a radšej si fakt večer niečo otvoriť 😅

ined 🙂 tak prajem oveľa lepšiu noc ako včera 😵

a dobrú noc pre všetkých!!!!!

matova
26. led 2010

a prchalka: to fakt môžeš do modelingu!
katzi: aj ty!
to ja mám už 160/62,5 😠. a s nadváhou do tehotenstva-nič moc,už teraz ma zlostí koleno 😠a nielen to 😀

stvura
26. led 2010

No kocky, dakujem za rady...to "lezie na neho nieco" ste mysleli chorobu? Este nebol chory, je to odolne dieta... 😀 . Zubky nemame vsetky, mame ich len 12...a ano, idu nam trojky pri mojich pozorovacich schopnostiach co som vypozerala /co mi maly dovolil/.
S tym spanim...nechcem si ho brat na dlho k sebe, lebo uz sme problem so spanim mali a skoncilo to seknutim v krizoch a tym ze vobec nechcel spavat sam v postielke.

matova
26. led 2010

ahoj stvura,no to ani nas uz v postielke nespi asi od 8mes. ani neviem presne uz. Spala som s nim na 1 posteli,na druhej bol manzel (nasa manzelsaka to su dve postele dokopy 🙂 ), cim dalej tym viac ma vytlacal na kraj....takze velmi dobre chapem tu bolest chrbtice. Ale s postielkou uz sa viac nedalo, tak sme dali tretiu postel 😀 a konecne po 8 mesiacoch som sa natiahla cela 😅.
Takze ocne zubky, fu 😕. tak nech cim skor vyjdu, chudacik malinky, joooj brala by som k sebe aj jeho 😀

prchalka
autor
26. led 2010

Tak my se chystáme spinkat, zatím vylezli z vany ti dva, tak pomašíruju..
Tak na modeling bych musela dát ještě 10 kg dolů, ale mě by stačilo těch 55 - mám taky bohužel slovanské stehýnko 😝 a s tím se asi nic neudělá!
Jinak zítra mi přijede mamka, protože tatínek se nám rozhodl být ze ČT na PÁ opět mimo domov a já tu nechci být sama, tak už zítra mi pro ni zajede. Je to sice s ní jak s malým děckem, ale snad to nějak přežijem, nic nechce jíst ani pít, pořád ať si nedělám starosti a je jen a jen s malou, neopustí jí ani na chvíli. No možná budu mít i možnost zajet do města díky tomu. Jen tý jedný noci se bojím - nerada jsem sama v baráku.
Tak pádím pak už rovnou na kutě - dobrou všem! 😔

prchalka
autor
26. led 2010

Teda.. nerada jsem bez chlapa v baráku - se řvoucím batoletem 😀 😀

ined77
27. led 2010

dobré ránko 🙂 ,
u nás teda noc zase spíš špatná,ale ordinaci včera jsem stihla shlédnout a ve 21.30 už jsem měla toho miláčka zase u sebe 😅 .
dnes dopolko ven nejdeme,je tam -18,to je už moc i na nás ☹ .
tak budu nakukovat 😉 .
jdeme vařit 🙂 .

matova 🙂 ...mám po tebe toho ranního kulicha 😀 .kam ti to poslat? 😀 😀 😀