Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
6. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc myslím dobrá 🙂 .až kdesi nad ránem chvilku kníkal,ale pořešil to dudoš 😅 .ráno se po mně pořád smolil,mazlil a přelézal až si roztrhl plenku 😠 😀.
ráno jsme navařili a pak šli na besedu ke kámošce 🙂 ...už nepršelo,ale mokro bylo hodně.přesto jsme jeli jen s motorkou ,je to kousíček 😉 .
příchod domů v 11.30 a začal kalup 😀 .
spinkáme od 12.15 🙂
obídek:kapustová polévka s bramborem,špenát,brambor vejce,2 brum 🙂
po o nekakal,tak doufám,že to už vydrží po spánku 😅 .
jinak let balonem už je potvrzený 😨 😅 ..bude to stát 1200kč na osobu 🙂 a letíme přesně na moje narozeniny 😀 -2.6..docela se teda ale bojím 😅 .nevím jestli mi nebude zle 😨 .tak si pro jistotu koupím kinedril,akorát netuším jestli to zabírá i na balon 😀.každopádně zkusím fotit 😉 a doufám,že se ve zdraví vrátíme 😀.
teda ještě..musí být hezky,jinak je to v kelu 😒 😅

prchalka 🙂 ...super,že čorí šmakovalo 😵 .já ji dělám také hodně hustou,protože mu dávám polévku i k večeři,střídavě s kaší 😉.jsem ráda,že fleky zatím nejsou...že by ta sopka? 😕 ...šel prý na čr zase nějaký oblak 😨 😒
foto ''nové'' čorí je v albu? 🙂

katzi 🙂 ...super že jedeš 🙂 .užij si to parádně 😵
ráno mi pěkně chyběla ta hodinka a půl spánku teda 😒 ,ještě že maty spinkal celkem obstojně 😅

gina 🙂 ...jejda,to je mi líto s tou rýmou 😢 ..no jo,chvilku je přes dvacet stupňů a z toho deset 😖 ..aprílové počasí ☹
mažeš koalkou?nám minule velice pomohla 😵

sherry 🙂 ...marýsek je teda dobrý,že mu nevadí ba naopak takový hluk 😅 .včera jsme jeli kolem party chlapů co dělali se sbíječkou...no řvalo to,maty byl na motorce,tak jsem ho popoháněla a čekala,že bude plakat a nic..zvědavě přihlížel 😕 .já měla hlavu z toho hluku jak pytel a on nic,stál by tam asi i hodinu 😀 .
penízy by se mi také šikly 😎 ..máme tu prima kb 😀

lehna 🙂 ...jsem ráda že se u vás noci lepší,jen ta dál.štěpi je šikulka 😵
co se týče vlásků...maty je má také jemňounké,i teď po tom strojku mi přijdou pořád stejné.už mu to pomalinku dorůstá,ale zdá se mi to stejné jako před tím 😅 .ale co,však oni nám zarostou,kluci jedni ušatí 😉 😀

matova
6. kvě 2010

ined 🙂 . sorry ale roztrhnutá plieka zase 😀 😀 😀 😝 😀
a ten let balónom, paráda, veľmi prajem aby to všetko vyšlo ako už je naplánované 😉 . Ja som akurát včera nenakúkala už do témy, hoci som nespala...tak sme sa mestretli, nevadí, nemusia to byby dočítavať 😀

matova
6. kvě 2010

lehna. fajn noc u vás, len tak ďalej...
u nás 2x po strojčeku myslím sa trošku vlásky spevnili- nemá ich husté ale dosť rýchlo mu rastú a sú rovné - po mne- dokonca kúty asi podedil po mne 😒, nejak mu to tam nezarastá takže počítam že v takej 40-tke čo mu dovtedy dorastie to pôjde pomaly už aj dolu 😀.
sherry: stroje a náradia to je aj šimon na také zvedavý ale v hlasných zvukoch sa nevyžíva skôr naopak. Ten tvoj Marek musí pritom vyzerať ako už riadny chlap- s prehľadom sa zúčastňuje 😅
gina: ako robíš karfiolovú pol.? čím zahusťuješ, aj mlieko dávaš?

matova
6. kvě 2010

prchalka: no comment 😒

ined77
6. kvě 2010

😅 matova 🙂 ...jéje,to jste měli noc teda 😢 .ještěže se pak objevil aspoň ten švagr 🙂 ...taková hodinka je k nezaplacení 😉 🙂 .
prosím tě,ty brambory na pánvici děláš jako opečené?zní to vždycky lákavě,ale maty vyžaduje stále spíš takový mišmaš,aby to dobře klouzalo do krku,tak nevím jestli by mi to opečené papkal 😅 .
dnes tlačil ten špenát jako o život,má ho i na zítra,tak počítám až do soboty bude zelené kaku 😀 .
to počasí už vážně přehání 😖 ...pár dní je hezky a pak dvojnásobek toho prší 😒 .

katzi 🙂 ...no chtěla bych dostat pár kil dolů,aspoň tak 4,5 😒 .jenže to by chtělo cvičit...a doma se k tomu nedonutím..se znám 😒 .
ale vytáhnu brusle brzy,aspoň 😉 .a jak bude mm doma,půjdeme všichni ven a na chvilku vždy vletím na ovál...máme tu takový stadion pro bruslaře uprostřed s fotbalovým hřištěm 😉 .
minulý rok jsem párkrát byla a bylo to fajn 🙂 .sice jsem dala 15 kol,rudá a zpocená jsem byla až na patě 😀 ...ale pocit z toho byl dobrý 😉

ined77
6. kvě 2010

matova 🙂 ...děkujeme,snad to opravdu vyjde 🙂 .to je akce,proto je to tak levné.když by nevyšlo počasí,tak buď nám vrátí peníze,nebo si doplatíme do normální letenky s platností 1 rok .jenže normálně to stojí okolo 4000 😨 ,to bychom tolik nedali.
ale docela se bojím,nikdy jsem neletěla ani v letadle 😅 .
to jsi měla včera písnout na icq 🙂 ...ale to bychom tu asi ztvrdly až do rána 😀
já květákovou zahušťuju mlékem a troškou mouky 😉

matova
6. kvě 2010

ined. veru tak, bodaj by chodil častejšie. Najhoršie sú dni, to je už fakt hrozné, ja už si s ním neviem poradiť, a nič zábavné nové ma ani nenapadá- úplne som z toho hotová že chvíľu neposedí ☹
aj šimonko má rád aby to šlo ľahko dolu 😉 , tak to robím na oleji najprv- na plátky zemiaky, + kadečo iné k tomu, cibuľka, pór a iná zleninka...zľahka opražím z jednej strany, otočím zas trošku opražím, podlejem vodou alebo voda+ trošku paradajk. pretlaku a prikryjem panvicu, tam sa to spraví zachvíľku všetko do mäkka. Väčšinou dávam drvenú rascu+ soľ, alebo niekedy aj práškovú papriku... Keď mi tam ešte ostane nejak viac vody tak odkryjem nech sa viac odparí 😉

špenát ja milujem ale malému nejak nejde, pravda dlho som mu neskúsila už dať, tak musím vyskúšať..

prchalka
autor
6. kvě 2010

Spánek tak 1.10 a stačilo zase, takže už jsme dávno vzhůru 😝

gina333
6. kvě 2010

aj u nas spanok 1:10 😉 Natalka uz je na ceste domov, chceme ist este do vedlajsieho mesta na nakupy, tak sa zatial majte. 😵

matova
6. kvě 2010

ined 🙂 icq-veď práve 😀. môj sen bol padák 😅, ale mm som na to nenahovorila a teraz už by som sa aj bála...možno niekedy v 60-tke...ako darček k výročiu... 😀 😀 😀. St ým "prianím" častejších bolestí mm - veru aj mňa ton napadlo 😉 😝 😀 😔 . A to blázon ešte rozmýšľal či nemá ísť zvárať ďalší kus plotu...
tú karfiolovú robím tiež tak, niekdy dám aj sójovú múku, a niekedy pridávam aj ovsené, jačmenné, alebo ražné vločky 😉

gina333
6. kvě 2010

Baby vy ste ake akcne, balon, padak 😀 😀 😀 😀 ja snivam o potapani na Maledivach alebo v Cervenom mori. 😉 😉

ined: vecer som jej natrela hrud koalkou aj Nurofen som jej supla, ale mala strasne nekludny spanok. 😒

ined77
6. kvě 2010

matova 🙂 ...ty by jsi potřebovala kamarádku se stejně starým dítkem ☹ .
já už to vidím na matym,byt je ještě na nějaké kamarádství malý...ale jak jsou ty dvě děti pohromadě,zabaví se.ne samozřejmě tak,že o nich člověk půl hodiny neví,ale mají o zábavu postaráno.matýnek se dnes kupříkladu se sylvinkou honili 😀.
padák se mi taky líbil...ale skočila bych jen vtandemu,sama nikdy,to by mě museli kopnout do zadku 😀
v 60 -ti? 😀 to budu ráda,pokud budu chodit 😀
špenát vyzkoušej..podívej na matýnka a rajskou 😉..fakt se jim ty chutě mění 😉

prchalka,gina 🙂 ...ježiš nestrašte 😕 ...tak málo? 😨

gina333
6. kvě 2010

ined: a to som ju zase nacapala ako sedi na zemi medzi hrackami a v pohode sa bavi. 😀 Co uz, aspon my vecer zaspi bez dlheho nosenia na rukach. 😉

ined77
6. kvě 2010

gina 🙂 ..to já bych se tak na maledivách pěkně válela na pláži nejraději 😀.ale potápění by mě také lákalo 😉.
snad to zůstane''jen'' u té rýmy,chuďátko 😢.ta bohatě stačí ☹
dobře nakupte,papa 🙂

ined77
6. kvě 2010

gina 🙂 ...ta je zlatá 😵 .zajímalo by mě,jak by tam tak sama dlouho vydržela 😕 ....nezkoušela jsi to?
to matýnek vřeští sotva očka otevře 😀 ..snad jen jako miminko se několikrát vzbudil a pak si chvilku tiše broukal-ve světlých chvilkách 😀

gina333
6. kvě 2010

ined: ona si sedi, rozprava si sama pre seba. Ja som zacula iba take blabotanie, vobec si ani nevsimla ked som otvorila do izby dvere. 😀

matova
6. kvě 2010

ined 🙂 . presne tak, ja to vidím na šimonkovi keď sa náhodou na ulicio stretne s Matúškom- hoci už má cez dva roky, úplne spolu nespolupracujú ale ťahajú sa k sebe. Myslím že bábätko ho zaujímať nebude, možno 1 deň... 😒.
A padák jasné v tandeme- keď v tej 60tke tak aspoň s 30 ročným inštruktorom 😉 😀, a keď budem nedajbože na vozíku už, nevadí, však tam nohy netreba 😀

gina: to potápanie pre mňa tiež dosť akčné 😉 , ja by som tam radšej len tak ležaôa bez pohnutia 2 týždne. teda a sofinka je hrozne zlaté dieťa, také čosi by som chcela zažiť 😵 - po hodinke a v pohodičke sa hrá...ten moj aj po 1:30 vstáva s revom a už dsa bojím ako zas bude pobede namrzený a protivný že sa nejde von 😝 . Vezmem ho k svokre a chúve 😉

prchalka: teda čorí teraz nesp ani cez deň ani vnoci, aj ke´d tuším predošlé 2 dni si ju ešte uspala na ďalšiu hodku?

ined77
6. kvě 2010

matova 🙂 ... 😀 a jak chceš doskočit na zem? 😀 ..jakože na zadek jo? 😀 ty budeš mít veselá stará kolena 😀
miminko šimiho zajímat asi ještě moc nebude,ale neboj..mimi bude mít 8-9 měsíců,poleze,bude sedět a hned to bude jiná 😉.

ined77
6. kvě 2010

gina 🙂 ...vždyť to říkám,je to zlatíčko,ta sophinka 😵 .

matova
6. kvě 2010

ined 🙂 nee na zadok, na toho instruktora 😀 .
ale vies co, som rada lebo ako tyzdne utekaju, tak by sa ten surodenecky rozdiel zvysoval a uz by boli tie deto dost daleko od seba, verim ze potom ked mensie dorastie tak si skor k sebe najdu cestu 😉

vsetkým pááá, malý zacína vzdychat, idem do pohotovosti 😉

beisis
6. kvě 2010

Chci se zeptat malýmu jsou skoro tři měsíce a začínám mít velké podezření na zoubky. Pořád si strká prstíčky do pusinky. Bývá hodně uplakaný, nejde utišit. Někdy nevím jak mu pomoct. Zatim to asi neni tak hrozné v noci spí ještě pořád celou noc, ale přes den mi neusne. A když tak třeba jenom na půl hodinky. Nevím jak mu pomoct nebo ho zklidnit, když začne plakat. Nemáte někdo nějakou radu? Já už mám pocit, že jsem vyzkoušela vše :(

sherry28
6. kvě 2010

u nás se ještě spí, já vyřizovala banku účty atd. přišla MD, tak vše poplatit 😅

gina: když jsme koukla na fotky, tak ty poslední mě rozesmály 😀 taky bych brala takovou princeznu 😵

matova:no on nesmí nikde chybět, hlavně nejhorší je jak si myslí, že je stejně starý jako Luky a že může dělat naprosto stejné věci 😅 občas z toho šílím, dneska se ve školce rozhodl, že půjde také po schodech, ale dolů a sám zdrhnul, jen tak tak jsem ho chytla 😅 jestli ten kluk bude do pěti let celej budu ráda, doufám, že to přežijou i moje nervy 😕

jdu se pomalu chystat na cestu do školky, abych pak nezdržovala 😉 tak všem pěkné odpoledne a nenechte si ho zkazit tím hnusem venku 😀 😎

sherry28
6. kvě 2010

beisis: ženy tady používaj hodně homeo 😉 já jsem proti veškerým lékům ve velkým množství, takže já jen calgel, ale ten už si asi zkusila, pak zbývá jedině to homeo, měo by to být naprosto neškodné a na takhle malý mimi, který není zvyklý na léky si myslím, že by to mohlo i zabrat, toť jen můj názor, ale v konkrétních homeo neporadím, nemám zkušenost 😅

ined77
6. kvě 2010

u nás dospinkáno-2.10,u mě asi 45 minut 🙂 .
dnes máme doma jediné odpolko tatínka,už je tu,tak jdeme vykoumat co budeme vyvádět 😀 .
všem pěkný zbytek dne 😵

matova 🙂 ...jj,to je pravda..neboj,budou si rozumět 😉 .my už bychom do toho měli také praštit 😎 😉 .
jo na instruktora 😎 ...se ti zapalujou lejtka takhle na jaro co? 😀

beisis 🙂 ...tak jak píše sherry 😉 ...držím palce ať něco zabere 🙂

gina333
6. kvě 2010

sherry: no ja ti z celeho srdca prajem taku princeznu ako moja Nati 🙂

Tak v Ruzomberku sme este kupili pre Natalku taky velky vak na sedenie, nakupila som vankuse do obyvacky, pre Sophi teplaciky a sme doma. 😉

zdenda6
6. kvě 2010

ahoj
prchalka ja ťa uplne chapem mam to iste doma mam 5 mesačneho chlapčeka a takisto je velmi mrzutý a plačlivý pomaha večerný kupel na chvilu je klud neviem kolkokrat či je hladný skratka čo mu je skušala som hocičo aj s hračkami všetko ho baví len kratko a tie gely na zubky ani nehovorim na par sekund kým to spapa tak je klud aj tebe prajem pevne nervy 🙂 však to nebude trvať naveky 😅

katzi
6. kvě 2010

děvčata,

tak si představte, že Adu dnes celý den vůbec nespala 😠 Jak jsem psala - ráno jsem ji budila v 8h, potom jsem ji tradičně dala po obědě kolem 12h do postýlky a šla sem za váma. Myslela jsem , že spí - byla v postýlce úplně potichu. Až myslím kolem jedné jsem slyšela, že tam cosi prdolí. Tak jsem se šla juknout a ona si tam v klidu cosi kutila a nespala. Tak jsem si šla lehnout vedle ní - takhle jsme ležely do 14h. Bylo vidět, že se fakt snaží usnout, ale nešlo jí to 😖 V těch 14h jsem to vzdala, to už nemělo smysl, kdoví kdy by šla večer. Takže jsme to nějak dobojovaly až do večerky. Teď už je ve Fanfárii (jak by řekl muž od Prchalky 😀 ) Nebylo to ani až tak hrozný, až asi po 17h začala být protivson. Nastane změna režimu - jak bude MM odcházet do práce (kolem 6.30), tak ji probudí kdyby ještě spala a donese mi ji. Takto by to nešlo, že ráno bude dospávat noci a po o nebude spát 😠

Tak jsem si vám vylila srdce a jdu si užít zaslouženého odpočinku 🙂

Všem fajn večer.

gina333
6. kvě 2010

katzi: teda, ze tak vydrzala bez spania. 😉

Sophi uz je okupana, dala som jej Nurofen, este ju ponatieram Koalkou a spat. Zatial na spanok nevyzera, ale hadam zaspinka bez vacsich problemov. Len aby ta noc bola lepsia ako vcerajsia. 😝 😝 Zajtra uz MM odchadza naspat do prace 😖 😖 😖 ale pride moja mamina takze nam az tak smutno nebude. 🙂

gina333
6. kvě 2010

U nas sa spi, celkom rychlo zaspala, ale tak zle dycha chudatko moje. 😢 Idem este trocha k telke, konecne sa naveceriam a pokecam s mojimi najmilsimi. 😵 😵

Pokojnu noc vam vsetkym prajem. 😔 😔 😔

matova
6. kvě 2010

beisis 🙂 : ja nevylučujem že môže už o tvojho šimonka o zúbky, ale toto je naša skúsenosť:
niekedy to môže aj vyzerať že zúbky a pritom to tak ani nemusí byť, môj syn tiež začal rúčky skoro dávať do pusy a slintal ostošesť, nakoniec mu prvý zub vyšiel až v 9mes. Napadá ma len to čo som mala s malým ja- a doteraz vlastne máme- bol ufňukaný kým som mu nevenovala všetok čas keď nespal- zabávať, zabávať, zabávať...normálne v takom malom veku-som s ním chodila a ukazovala na kvety a rôzne tvary a farby a tak....Vôbec ho už nebavilo len tak ležať a pozerať napr. na kolotoč nad sebou...tak neviem, možno aj ten tvoj je len nervózny a nudí sa. Ozaj a aj uspávanie sa u nás muselo zmeniť- už mi zaspal len za jazdy v kočíku- a ja som statočne chodila, len aby dostal spánok ktorý dieťa v takom veku ešte veľmi potrebuje. (pritom na začiatku mi spával aj pri zapnutom rádiu či tv - tá neschopnosť zaspávania sa postupne stupňovala, tak som začala meniť metódy 😉