Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
17. kvě 2010

dobré ráno 🙂
já se chystám, tyran zatím spí 😉 dělám si nehty a půjdu směr koupelna
včera jak jsem se vydala mazat chleby, tak jsem nedošla, malej vzhůru 20 minut po uspání ☹ no tak jsem ho dalších 20 minut uspávala, pak teda už spal jen mě v noci hledal, tak se ke mně plazil(házel mi nohy všude, do obličeje, na břicho)naštěstí usnul a spí doteď 🙂 MM hlídá, jsem zvědavá jak tady budou bojovat, doufám, že najdu Máru celého 😅 on když ho chytne záchvat je schopný se i zabít, člověk ho nesmí nechat ani na zemi samotnýho, musím MM poučit 😉 (on t včera tay viděl na vlastní oči)
s tím počasím nechci strašit, ale takhle má být minimálně až do středy 😠 tak všem pěknou noc

gina333
17. kvě 2010

Dobre rano,
pocasie: v jednom kuse leje a leje, treba my ist do mesta zaplatit letenky, Sophi beriem ku svokre.

matova: ja ked idem na acsi nakup malu nechavam pri mame, lebo to je des a hruza co robi v obchode. Na kazdodenny nakup s nou nemam problem ist, len ked je doma muz tak vyvadza, nechce sediet dlhsie v kociaku ako 10 min, vsak to poznate. 😉

Noc v pohode s jednym budenim o 3:00,ale je hore od 5:30. 🙂

gina333
17. kvě 2010

a zabudla som sa podakovat za gratulacie pre Sophi, takze DAKUJEM 😵

sherry28
17. kvě 2010

tak nezačlo to vůbec dobře 😢 malej vstal, vysmátý, samý smích, sám slezl z postele a mířil za MM do obýváku, já měla čerstvě dodělaný nehty a mířila pomalu do vany, než jsem tam stihla vlézt tak mi MM nese modrýho Máru, přitom křičel a brečel, má v puse zaskočený bonpari ☹ no rychle jsem ho otočila vzhůru nohama a dala mu dvě rány, nic, malej nemohl dýcha a byl fakt modrej 😢 tak jsem přitvrdila a dala jsem fakt velký dvě rány zezadu do plic, konečně červené bonpari vyletělo 😝 no už se mi chtělo taky brečet, Lukášek tam nechal večer na stole bonpari a malej se obsloužil akorát nevim co tam dělal MM, že to neviděl 😨 no nejradši bych si ho vzala sebou 😉

sherry28
17. kvě 2010

jo fran.manikúra vzala za svý, takže vypadám jako bych si jí dělala před 14 dny 😅 ale hlavně, že malý dýchá 😝

prchalka
autor
17. kvě 2010

Dobré ráno, u nás se opravdu spí líp, bez breku, válení, kdyžtak 2x broukne, stačí ruka a spí dál... 😕 No něco za něco, že jo 😖 Po 9ti měsících jsem se dočkala klidnějších nocí, ale zase to uspávání poo! Procitla 6.10! Ráno by se spalo opravdu skvěle, jen já se buď pořád budím nebo už nespím, modlím se, ať se probere brzo 😅 Pak už se i trochu melu, aby jí to probralo! No magor!
sherry: Teda, to jsem fakt netušila, že je Marek takovej malej sebevrah 😖
gina: Čoveče, taky bych možná teď brala, aby vstávala 5.30 😅
matova Takoví malí čvrčkové a občas na ně nestačí 2 dospělí 😖 Achjo, kaskadér Šimon - no jako u nás, pochybuju, že když by spadla z té sedačky, že by se poučila 😒 😠 Tak se držte přes ten týden bez taťky! Aspoň svokra přijde, ne?

Právě říkaj ve Snídani, že celý týden se bude něco řešit - no to na nás sedí!
Asi jsem se rozhodla, že k večeři budu dělat polívky, ať nemá stále to pečivo 😉
A naše botičky - včera jsem zjistila, když jsem je sundala, že mají normálně mokré paty vevnitř! To by člověk fakt neřekl 😖
Včera odpol už u tchánů se mi fakt udělalo blbě, pak doma taky, strašně těžko, MM do mě nacpal sodu a pak se mi ulevilo, no ještěže ho mám!!
ined: Jinak on nepeče, já opravdu jen občas, kdo by to jedl, ale ty vafličky teda dělá, ale i ty stačí. Já jen měla opravdu chuť na zákusek kupovaný. Já jsem strašně na sladký 😝
Jo a čorí se umí sama zapnout v sedačce, furt to zkouší, právě teď se tam taky uvěznila 😀
Tak pá a bojujte!! 😉

gina333
17. kvě 2010

sherry: kurna, hned z rana taketo soky, 😒 aj ja stale napominam Natalku aby nic male nenechala na stole, lebo uz Sophi vsade dociahne. Ale hlavne, ze dycha. 😉

prchalka: veru, aj som rada, ze vstava tak skoro. aspon mam istotu, ze na obed zaspi. 🙂

U nas co sa tyka hraciek boduju moje sminky 😀 vyklada ich z tasticky, potom naspat a takto dookola. Neva, aspon je ticho. 😵

sherry28
17. kvě 2010

no ještě než jsem stačila odjet do školky, tak strčil prst do takových umělý hmoty(malý otvor)byly to kuřecí nohy od bonbónů 🙂 no ven nešel, ta násiílm jo, i s krví a kůží, já doufám, že je to už všechno pro dnešek, teď jsem přijela ze školky 😉 malý žije 😀 tak doufám, že to zvládnou i nadále, mám být u dr. 9.30, takže za chvíli pojedu a pak zase MM odvést do práce 😅 tak zatím se mějte pak dám vědět jak na KO 😉

sherry28
17. kvě 2010

tak už jsem zpět, u dr. vše v pořádku, dneska ultrazvuk nebyl, takže jen odběry kvůli downova syndromu a jinem vadám 😉 jinak všechny testy i na cukrovku jsou O.K.pak prohlídka také v pořádku

Máru jsem domanašla veselého živého, takže 😀 teď vezeme MM do práce(malej se vyspí v autě a pak do večera mě bude zlobit),tak zatím 😉 🙂

gina333
17. kvě 2010

Konecne spime, ale zaspavala s placom, a tak sa strahava ked lezi, len dufam, ze si pospi aspon hodinku. 😒 Letenky mam zaplatene, idem zehlit, tak sa drzte zatial.

sherry: som rada. ze ste s mimcom v poriadku. 🙂

prchalka
autor
17. kvě 2010

sherry: No to je teda katastrof u vás dneska! Snad už to je vše. Aspoň ti odpadá uspávání 😀 A já se tak těšila na reference, jak to proběhlo.. Tak zítra... KO fajn!
U nás totiž dneska pohoda, v 11.10 se mnou na dece, tak mám radost. Nevím, asi jí chyběly rituály všedního dne, jakože stojím u linky/plotny apod.. 😅 Ráno jsem totiž už uvařila tu polévku k večeři. No a pak jsme si hrály. Ty dopol víkendy jsou totiž takový utahaný... Ani mě to nějak nedělá dobře. Jenže ona začala jančit už v pátek, tak nevím, čím to...
gina: U nás, jak někdo přijde na návštěvu a má kabelku, tašku, tak to je jediný objekt jejího zájmu - hrabat všechno ven a zkoumat. Nedejbože šminky, krémy, tuby, kapesníčky, to prostě miluje. Každý ženský říkám, ať netahá kabelku dovnitř, protože pak bude mít všechno vzhůru nohama a hlavně všechno rozďoubaný.. 😖 Ale zase je pravda, že je pak klid na hodně dlouho. Tchýně dostala k těm narozkám tašku a v ní všechny možné lahvičky (šampon, těl.mléko, atd. no bylo toho asi 10ks) a pak seděly asi hodinu holky v pokoji a všechno se muselo rozdělat a čuchat a mazat... 😅

lehna
17. kvě 2010

ahoj holky,

teda tady toho je nakecáno za víkend 😅 . tak to než přečtu, bude Štěpi vzhůru 😀

u nás noc dobrá, poprvé kolem půlnoci,pak kolem 4,dostal mlíko a vstával 6,20.takže super.
o víkendu vstával oba dny v 5,20, brrrr. v sobotu jak vytuhl už dopo,tak odpo jsme jeli nakoupit a už jsme byli skoro doma,tak vytuhával,tak manžel objel 2x Kr.Pole,aby pořádně usnul a nechali jsme ho v autě. zdřímnul na půl hodinky a do večera aspoň v pohodě vdržel.
včera šel spát dopo v půl 11, vstávál s jednou přestávkou v půl 1 a odpo už nešel spát,a taky to na něm bylo znát kolem těch čtyřech,pěti.

sem tam jsem kukla, co jste povídaly a hlásím se do kroužku,že protivné, hysterické, neposlouchající, uvztekané dítě máme doma taky 😕 . děs,co poslední týden předvádí. asi to je i tím počasím,nebo nevím. je nervní,že je to fakt o nervy.

lehna
17. kvě 2010

sherry- jej, takové zážitky hned po ránu. hlavně,že je Mára v pořádku 😉 .
a gratulka tobě k o.k. kontrole 😵

prchalka- krásný odkaz a šperky, radši jsem moc podrobně neprohlížela, protože bych začla objednávat a pak bych se nedoplatila 😀

lehna
17. kvě 2010

matova- obdivuju tvoje silne nervy se Šimonkem. Je zvláštní,že je tak unavený a nedokáže usnout. a teďka ještě 3 dny bez TM, si vůbec nedovedu představit 😔 . určitě to zvládneš 😉 , ale večer budeš zničená ☹

a naše pití - Štěpi pije jen čaj, asi 2 mněsíce už mu vařím jen ptlíkové čaje, od Tekane, různé ovocné, na večer a na noc má teďka nějaký granulovaný na dobrý spánek. bohužel pije čaj i v noci,jak se probudí, neusne dřív,než mu dám napít čaje☹. i to je asi problém našeho spaní☹. neumím být tvrdá☹.
a přes mi nechce pít z jiné flašky,než té s dudlíkem, dávám mu nekapající hrneček,a ještě jednu flašku co má takové to tvrdé pítko,ale on si z nich párkrát cucne a vezme si svou oblíbenou,kterou je schopný vypít na ex. když mu ji schovám, tak mi pak přes den zas moc nevypije.
teda ale Sherry- kluci jsou teda pijáci. Štěpi vypije stěží 1l čaje 😅 , od malička do něho víc nějak nenarvu.

zuzanka26
17. kvě 2010

ahoj holky,

moc vám děkuju za uvítání a podporu 🙂

V noci jsem se zařekla a nedala jsem jí ani jednou napít, zkoušela to na mě různě, dokonce jednu chvíli volala mlíko mlíko, ale nepovolila jsem a tak jen tak kňourala, nevím, kolikrát jsme byli vzhůru, ale nějak to šlo, v mezidobách jsem asi fakt tvrdě spala. Jsem rozhodnutá, že to musím vydržet. Se spaním přes den problém není, tak uvidíme.

Napsaly jste toho strašně moc, jdu číst. 😉

katzi
17. kvě 2010

ahojte,

naše noc: fajn. Poprvé nějak jak jsme šli spát kolem 23h (dudel), pak až v 4.30 - mlíko, ale dala jsem jí jen cucnout trošku a zas v klidu spala. Možná by to prošlo i bez toho mlíka, měla zavřený oči 😕 Ale chtěla jsem ať je dobře vyspaná, dopoledne jsme měly dnes totiž zase cvíčo. Cvíčo dneska taky super, bylo to akčnější než minule, víc se tam různě běhalo, skákalo na trampolíně a další takový věci,který naše Aduš potřebuje ke štěstí 🙂

sherry: fakt jsi žena činu- líbí se mi jak TM ti donese modrý dítě a řešíš to ty 🙂 O tebe fakt s třema dětma starost nemám, tebe jen tak něco nepoloží 🙂 Fajn, že máš KO za sebou.

matova: šimonek je číslo fakt 🙂 Když nemůžeš pivko, mlsej alespoň čokoládičku na nervy 😵 Já na ní teď taky frčím 😀 😝

prchalko, gino : jj, kabelky, šmínky...známe známe. Za ten klid ji v tom taky občas nechám hrabat. Akorát se pak před někým stydím vytáhnou tmoji kosmetickou taštičku s malováním, je věčně jak od čuňat 😀 A další naše hitové zábavy, které by měly být spíš zakázané, ale za ten klid to stojí: moje peněženka se všema kartičkama, průkazkama a drobnýma mincema - přeskládává to fakt dlouho 😉 Dále : voda. Pár kelímků + naběračky od umělýho mlíka, buď to přlívá z těch kelímků, nebo si nabírá tou naběračkou a krmí se tím 😉 Pak ovšem vytírám kuchyň a převlíkám dítě 😀

ined77
17. kvě 2010

čauky 🙂 ,
u nás noc naprosto katastrofální 😢 .celou noc,opravdu nekecám sebou matýnek házel ze strany na stranu,kňučkal,poplakával...fakt zážitek 😢 .v 5h už si sedal,ale byl tak hotový že ještě bucnul a s čumáčkem na mém fifáku spinkal až d 6.45 😅 ...dnes mu jestli to bude vypadat podobně dám na noc nurofen ☹ .
takže tak... 😒
dopoledne jsme byli 2h venku...banka,pošta,obchod,lékárna,vláčky...všude něco matýnek vyváděl 🙄 ...neposedí ani vteřinu.
ještě že zrovna nepršelo,protože pod pláštěnkou by dělal cirkus 😅 .
řeka je u nás pěkně vysoko 😲 ...matýnek pořád dělal gaga,jakože chce kačenky,ale v tom proudu se při břehu drželo jen tak 5 kačerů chudáků 😢 .snad už moc pršet nebude ☹ .
obídek ze včera 😉 .spinkáme o 12.05 😔 .
já jsem ještě doobjednávala něco pro matýnka na mmb 😉 .penízky za gumáčky jsem odeslala ráno,tak doufám,že dorazí brzy 😉.
jdu vás dočíst 🙂

matova
17. kvě 2010

ahojte, sme doma 😉
do polnoci sme mali lozenie po posteli, potom bol o3h hore na mlieko, a ráno sme zaspali, zobudil ma mm o 6:30, malý ešte spinkal- niečo krásme sa mu asi zdalo, usmieval sa 😵, jak si k nemu priľahol mm, hneď sa zobudil a zdrhol z postele 😀. Hodili sme ho k mamke, stihla som odbery aj na endokrinológii aj na gynek+ poradňa, výsledky budú v pondelok ale posúdia ich až v júni- dr. bude mať dovolenku, ale 1.6. som obkednaná na veľký ultrazvuk- to už by sme sa mali dozvedieť čo to bude 😉. Inak dnes sono ok 😵. Mama sa parádne vyhrala s malým. tak ho vyšťavila že nám vytuhol už v aute nazad , hoci som ho zabávala aby ešte nespal... ešteže len na 15min, ale doma sa prebral a po mlieku kukal ako puk, hrozne som sa bála že už nezaspí ale našťastie zaspal po 20minútach o 11:50.

sherry 🙂 : gratulujem k výsledkom, a teda to vaše ráno 😢 ,ja by som sa bála ho držať len zanohy soluhlavou, viem že takto sa to má robiť teda ale...fuuu, radšej nemyslieť, si šikulka 😉
lehna 🙂 : vyzerá to tak že vaše noci sa lepšia, to je super 😉. A moje nervy? tie sú už nadranc, len neviem či z malého alebo z mm 😀 😉
prchalka: u nás sa tiež poobedie oveľa viac ťahá, a teraz to počasie.. 🙄. Dnes bude ešte mm doma 😉a potajmä tipujem že príde trošku skôr, aspoň dúfam že preváži v ňom chlapská zvedavosť a oželie prácu, a príde domov na hokej, dúfam že si to nenechá na rádio 😕 😀. Svokra- ke´d bude môcť tak priskočí a my k nej tiež. Ako pokračujete vo vzťahu so susedkou čo má deti?

gina333
17. kvě 2010

zuzanka26: fajn, ze si vydrzala uvidis, bude to lepsie. 🙂

katzi: to cvicko musi byt super, potom fakt neni problem so spankom. 😉 Klasicke hracky Sophi moc nebru, miluje peracnik, tam uklada a vytahuje pera dookola, no a kuchynska linka je pre nu raj. 😀 Hrnce, pokrievky a vsetky varesky, naberacky, no co uz s niecim sa bavit musi. 🙂

matova
17. kvě 2010

gina 🙂 : super že letenky už sú v suchu 😉 , želm nech sofi pospinká, a Dophilus sme kúpili dnes, tak ho konečne nasadím.

V pusine dolu som ráno pozerala, že jedna dolná trojka je zabrzdená, tak hádam kadí stále kôli tomu zúbku 😉

gina333
17. kvě 2010

ined: chudatko Maty, ty si neskusala tu Chamomillu? 😒

matova: super, ze ste aj ty s babatkom v poriadku. 🙂 Nemate povoden? Lebo ked pozeram v telke, veru vsade to hrozi. Ten neustaly dazd ma fakt se.ie, este aj fuka takze poo Sophi zase bude u svokry kym ja pojdem do lekarne a do potravin. ☹ Este otazocka na vsetky: davate este Viganto? Ja som citala , ze iba do 1 roku a my to jeme kazdy den 2 kvapky.

matova
17. kvě 2010

katzi 🙂 : u nás tiež letí moja peňaženka, čokoláda tiež, idem si dať 😉 . Nedávno nám návšteva priniesla nejaké hračky pre malého a pre mňa korále- tie sa mu najviac páčili 😅 , asi mu ich nechám, ja takéto zas nemusím 😀
ined 🙂 : jejda vy chú´datká, to musí mať asi Matýnek fakt bolesti nie? a cez deň protivka-ani sa už nedivím, musí byť úplne nevyspatý, tak dúfam že ti aspoň teraz trochu dospí.

u nás stále strašne fúka, ani na krátku vychádzku to nehrozí 😒 dúfam že nevyhodí zas elektrinu lebo zostaneme bez tepla 😲 .

matova
17. kvě 2010

gina 🙂 : Vigantol stale davame, ked boli velmi slnecne dni tak som aj nedala ale inak ho mame stale predpisaany z gastra.
Dnes uz nastastie neleje tak aspon to, my sme dost vysoko v kopcoch, tu hrozí ze sa akurát vylejú lokálne potociky ale potok ma riadne zregulovane koryto tak sa toho prilis nebojim. Ale co bola pred par rokmi povoden ktora zmietla cigansku osadu-v Jarovnicich- tak to bola voda z nasich lesov na druhej strane- u nas vtedy zrolovalo asfaltovu cestu...

prchalka
autor
17. kvě 2010

Tak spala asi 1.10 a teď ještě na posteli..

sherry28
17. kvě 2010

tak v autě spal asi 4 minuty, usnul totiž 3km před barákem 😖 no vyndala jsem ho z auta spolospícího, pokládal na mě hlavu a já mu řikám půjdeme domů spinkat jo?a on pats(to je spát) 😀 no tak jsem mu sundala boty, bundu, čepici a rovnou do postele, no začly scény 😅 60 minut vyváděl, no strašný, já bych ho ani nedávala spát, kdybych neviděla jak je ospalej 😒 no bránil se po 50 minutách jsem mu pleskla dvě na stehna a spal do 5 minut 😅 jinak MM říkal, že byl zlatej, moc hodnej, akorát mu prý dělal naschvály, ale jinak to bylo zlatíčko 😕

lehna
17. kvě 2010

matova- naše noci jsou lepší jen díky chamomile🙂. nějak nemám odvahu ji vysadit 😀. počkám,až vyleze ta poslední čtyřka.
no nervy z TM nebo se Šimiho, ono to bude asi obojí 😀

gina- my vigantol taky ještě dáváme, dr. nám říkala, že máme dávát do konce dubna, že je zimní dítko,tak že toho sluníčka(tedy vitamínu D) moc neměl po narození,tak máme brát dýl. ale ještě mu teďka občas dáme, stejně je pořád škaredě. a dáváme jen jednu kapku.

u nás jsou povodně, my jsme naštěstí na kopci,ale kamarádka bydlí u potoka, v 97 byli zatopení komplet, v 2007 byli trochu a teď jim to hrozí znovu. naštěstí jim před dvěma měsíci začli potok rozšiřovat a prohlubovat kolem nich, tak to ještě není vylité,jinak by už byli. děti radši už včera odvezli k babičce do města.

prchalka
autor
17. kvě 2010

matova: Včera po večeři čorí si s ní MM hrál a jen tak mimochodem s ní bimbal hlavou dolů, držel jí za nohy... To jako ona může takový kraviny, ale říkám mu: "Je po jídle"! Jééééé a jóóóóó, tak toho nechali 😅 😝
Tak u nás dneska dáme 2hodinky asi.. 😉

matova
17. kvě 2010

sherry: tak to je fakt uz....práve ze sú unavení ale budú vymýšľať predtým spaním 😠 🙄 😨

lehna: asi to fakt u vás zaberá, keď mu ide tá štvorka a predsa je to lepšie...

ined: a ty už nedávaš Viburcol? 😕

prchalka
autor
17. kvě 2010

sherry: Jo takhle se na to musí! Plesknout na stehna a spí se do 5 minut 😀 To jsem se u toho fakt pobavila 😀 😀 😀
A tak jsem se sekla, klidné spaní v autě moc nedopadlo 😖 ☹

gina333
17. kvě 2010

sherry: tak vychovna vzdy zaberie 😀

Sophi je hore, spala 1:35, 🙂 idem do toho necasu. 😠