Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
18. kvě 2010

tak spí, dneska i bez pleskance 😝

já vyhodila odpadky a pověsila prádlo 😉

co se týká Lukáška, tak jen jedl do tří všechno a pak si začal vybírat 😠 takže je taky jen pár jídel, které jí, ale já ho do ničeho nenutím, věřím, že i to maso jednou začne jíst a že se mu vrátí apetit 😉 dokoce poslední týden ve školce prý snědl rýži a kuře 😲 hlásila učitelka a že prý si chodí pořád přidávat a když se ho ptala jestli chce přidat špagety s boloňskou omáčkou, tak řek, že jo a málem prej spadla ze židle 😀 no začal teď strašně jíst 😉 i v neděli snědl čytři knedlíky svíčkový 😵no nastal u něj nějaký rychlý vývin, než půjde do první, ta si myslím, že o dost vyroste a zakulatí se 🙂

sherry28
18. kvě 2010

prchalka. no je vidět, že holky už od mala vědí, jak se tašky nosí 😉 Mára když si bere mojí kabeu, tak si ji dá na rameno jako nějakej pytel 😀 přeci jenom je to chlapák 😉

matova
18. kvě 2010

ahojte, u nás bola dobrá noc, keby som však ja mohla zaspať.... 🙄 . To asi preto že som zaspala na chvíľu večer s malým a potom nie e nie zalomiť, išla som o 0:00ale dobrú hodinu som iste nespala. Malý spal od tej 21h asi tuho do 2.00, začal sa krútiť....napravila som ho ale už nezaspal, skúsila som ho hladiť...nič, nervy, tak teda mlieko- ale ako som bola tvrdo už v tom čase zaspatá, tak som mu zabudla dať do náustku ventil 😀 , napil sa mlieka, počúvam, už nepije 😕 . Tak mu vravím nech to vypije, načo som robila celú fľašu....otočil sa nabok ani nepípol a zaspal, ta aj ja. Ale potom sa zobudím- (to sa budím celú noc preventívne a otáčam ho do správnej polohy)- zrazu cítim vedľa neho úplnú kaluž, skúsil som otočiť hrnček na rukui- lialo sa z neho 🙄. tak som tam dala aspoň uterák nech to vysaje...malý mal mokré pyžamo-ale nechala som ho spať 😉 😅 . Budíček o 6:30.
Doobedu bol fakt kľudný, zväčšila sa mu dolná špička, tak asi cíti úľavu...zato cez obed je neuspateľný, zdrhol mi z postele raz..... 😝 takže niečo za niečo funguje vlastne aj samé, škoda že aspoň chvíľu nieje len dobre 😀 😉 .
obed: varené zemiaky, seitan na zeleninke. Poobede zeleninová polievka.
sherry: dospelých bolia zuby múdrosti? 😕 mňa to vôbec nebolelo
gina: fakt si dnes šikovná kuchárka 😉 , tie dukátové buchtičky by som si hneď dala 😅
prchalka: dlho teda tie vaše fajn noci netrvali 😢 , že by sa fakt už hlásili trojky? mne pri trojkách aspoň v pohode cez obed zalomil, úplne odpadával za minútku. cez deň vieš-des. Čorí je kočka, môže rovno na stanovačku 😀

sherry28
18. kvě 2010

matova: tak to máš dobré, já cítila všechny čtyři moudráky, když mi lezly 😉 au au, ale brácha taky o nich nevěděl, bude to asi jak u koho, stejně jako u dětí 😉 myslím, že u Lehny s trojkama takový problém nebyl 😕

matova
18. kvě 2010

ozaj, šomonko spí od 11:30.
čo sa prieberčivosti týka- on je prieberčivý asi od narodenia 😀 . Pri prvých príkrmoch- to bolo trápenia........začala som mu ponúkaťneskôr vždy nejakú alternatívu, nerobila by som to však keby nezaostával za váhou, čo mu zas bránilo svalovo spevnieť...z každej strany v podstate boli tlaky- z gastra, z rehabilitačky..a ako vysvetliť bábätku že musí jesť...sladkosti som dodržiavala statočne asi do roku, ale keď začal zasa chudnúť kôli nejedniu zo zubov, čosi sa vo mne už zlomilo a dávam mu keď chce- osie hniezda, buchtu s lekvárom....no, chlapec je koláčový po mne 😀

matova
18. kvě 2010

sherry: fíha 😒 , u mňa len bol problém, že sú skoro cez polovicu podďasnom, nemajú miesto, ale zubár to vidí v pohode 😉

gina333
18. kvě 2010

prchalka: zlate ste na tej fotke. 🙂 Ja sa tiez snazim aby som nas spolu odcvakla, ale je to beznadejne, lebo Sophi stale chce chytit fotak. 😉

sherry: ja tiez nenutim Nati do jedla a vlstne ani Sophi. Nechces, nejes, zatial sa najedli ked vyhladli. 😉

matova: z akeho hrnceka pijete? Je najvyssi cas aby som aj ja zacala ucit Sophi pit z pohara a nie z flasky. Obzerala som pohariky aj DM ale neviem ktory si mam vybrat. 😲

sherry28
18. kvě 2010

matova: tak já je měla venku všechny celé, krom pravého spodního 😉 ale zubařka mi je už všechny vytrhala, takže mám jen jeden levý spodní, který je na sekci a nebude se do něj pouštět až po těhu, stačí, že mi v těhu ten pravý spodní vytrhla 😠 a šel na třikrát ven a řekla mi, že prý budu mít holku, když šel takhle špatně ven 😀 no uvidíme, ale tomuto moc nevěřím 😉

matova
18. kvě 2010

gina 🙂 : pije z Aventu- nekvapkajuceho- s naustkom- neviem od kolko mes. je urceny- ma biely naustok a vnom 3 dierky. Pouzivame ho pri spani, ked lezi.
Na den som mu kupila obycajny hrncek s uzatvaratelnym vieckom kde su tiez dierky, ten tecie- maly ho naschval prevrati a cumi jak z neho ide, tak som kupila este jeden nekvapkajuci naustok na flasu Avent- ma ho cez den- je od viac mes- je to uz velky prietok ale pri prevrateni netecie 😉.

matova
18. kvě 2010

sherry 🙂 : keď už si si toľko vytrpela s tými múdrakmi tak by to mohlo byť za odmenu dievčatko 😉

u nás stále nárazovo fúka, mám pocit že je už tri dni január 🙄

lehna
18. kvě 2010

tak Štěpi je občas taky vybíravý,ale už to dělám tak,že když nechce jíst, tak mu to nenutím a nic jiného nedávám, za hodinu to třeba sní.

jj, u nás trojky byly celkem v pohodě. jen jedna byla trochu s teplotama,jinak nic.
moje moudráky jsem taky necítila, ani jeden, měla jsem teda vyrostlé tak způlky jen dva a další dva ještě nebyly prořezané,ale stejnak mi je všechny vzali operativně v narkoze kvůli malé čelisti 😅

ined77
18. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc to samé co předešlá ☹ .večer jem daa matýnkovi nurofenový čípek,ale že by to nějak zabralo se říct nedá.už ve 21.30 plakal a musela jsem s ním zůstat ☹ .
dnes jsme venku nebyli...už už jsme byli nachystaní,al začalo zae pršet.ale došla kamarádka s malou,tak nám dopoledne krásně uteklo 🙂 .zbyde-li čas,přihodím foto 😉 .
včera jsem byli v mc domino pro naše fotky z jarního focení a v herničce 🙂(fotky ještě ukázat nemůžu,nemám k tomu cd...prý to ještě nestihli dodat) .pak rychle domů,večeře atd 😉 .
odpoledne spinkal matýnek 2.45 🙂 .tak už jsem pak nepsala,nestíhala jsem 😅 .
obídek:hov.vývar s písmenkama,hov.maso,rajská om.,těstoviny...maso jsem dusila 3h!!! 😲,byla to asi nějaká stará kráva 😖,přitom masíčko nádherné,tak nevím 😖.do finále tomu matýnek moc nedal...no příště už se na takovou piplačku můžu vykašlat 😝 😠 😀
teda ta voda všude je děs ☹ ...my jsme jeli kolem řeky včera odpoledne a teda hrůza 😲 ...a to jsem ještě neviděla moravu 😨 .možná se tam odpoledne sjedeme kuknout.no jen se modlím ať už neprší nebo to nedopadne dobře ☹ .právě jsem ještě koukala na netu co se kde děje a jaká je situace 😒 ...
jdu mrknout jak vy 🙂

lehna
18. kvě 2010

gina-.my máme hrneček od lovi. ale tky nejradši pořád pije z té jeho flašky s cumlem. no tak snad ho to brzy přejde.

druhou noc spí bez dudlíku! když mu ho dám, tak ho vzápětí vyplivne a spí. 🙂

gina333
18. kvě 2010

matova: dik za tip. Flasky mame tiez z Aventu, Sophi s oblubou prevracia flasku ked necham nahodou na stole, vylieva z nej caj a potom to rozotiera po celom stole. 😵 Takze mam zhanat nekvapkajuci pohar s naustkom ktory pri prevrateni netecie - tak to budem pytat radsej od predavacky. 😀 😀

ined77
18. kvě 2010

a spinkáme od 12h 🙂 ,usnul na pohovce u dvd KŠ 😀 ...tak jsem mu ještě šmikla nehtíčky na kopýtkách 😎 😀
...vstával v 6.15

sherry28
18. kvě 2010

my máme taky obyčejný hrneček na den, v kterým jsou tři dírky 😉 a na cestu do auta máme taky avent flašku zelenou 🙂 Márovi je úplně jedno z čeho pije, napil by se i z ruky 😀 pro něj je spíš důležitý kolik tam toho je a je mu i jedno co pije 😉 občas pije i s mojeho hrnku nebo skleničky, ale tu mu držím 😉 no a sám si nosí hrníček a řiká pití, když je prázdnej 😀 on s pitím nemá žádný problém, možná je to i tím že nepije mléko 😕

matova
18. kvě 2010

sherry: to je paráda že ti vlastne obaja chalani tak pekne pijú 😉
lehna: ale však ste mali noci hrozné, tak snáď aj od zubov to bolo? jak že pohoda? 😕 😅 . A už vám chýbajú len posledné 4?
gina: my sme mali "výhodu", že malý sa za nič nechcel vrátiť k fľaši s klasic. cumľom- odkedy sa mu podarilo prisať (5 mes.),ale zas bol problém z čoho mu mám vlastne dávať piť. Mali sme fľaše s ventilom ako cyklisti 😀 , ale to sa často muselo meniť-nedajú sa vyvariť....a na náustok sa nevedel dlho naučiť- až raz som mu skúsila nedať do toho to tesnenie- a vlatne zistil, že sa z toho má piť a nie hrkať ako s hrkalkou 😲 ....postupne ťahal s ventilom už 😉

matova
18. kvě 2010

ined 🙂 : joj...vy chúďatká, čo to dieťa kurnik vnoci nespí keňď cez deň chrupká jak medveď 😕 ?
a už mu tie očné presvitajú? teším sa na fotky 🙂 . Šimonko hovädzie vôbec nechce, mál ho len párkrát, keď mu dal mm, ale nechce to, on je na kuracie a morčacie a rybu, a sójové 😀

gina333
18. kvě 2010

Ja len dufam, ze sa jej poharik zapaci, uz len koli zubkom sa odporuca cim skor odnaucit deti pit z flase. So slamkou pije v pohode, ale to jej do ruky dat nemozem a potom sa certi. 😉

matova: ty si uz bola so Simonkom u zubara?

katzi
18. kvě 2010

ahojte,

dostávám se sem dnes se skluzem - celé dopol. jsme byly doma - jak jinak, je tam pořád hnusně 😠 Adu tady udělala mega binec, tak jsem to dávala trochu do pořádku 😒 Spí od 11.30, úplně bez protestu - ona se snad do té postýlky i těšila - chtěla pustit Krtka, já říkám: už ne, teď půjdeš spinkat. A ona utíkala k postýlce, nechala se tam dát, udělala mi pá pá a bylo ticho 😅

Noc: zase fajn - poprvé o půlnoci na dudel, pak v 4.30 na mlíko, vstávala v 6.15.

gina333
18. kvě 2010

A Sophi uz je hore, ona stale spi iba 1:30 ale ocividne jej to staci. 🙂

katzi: joj, to ste mali super nocku. 🙂

matova
18. kvě 2010

gina: malý zas ani náhodou nevie piť zo slamky, radsej ju nevytahujem lebo nou sermuje a mačká ju, bojím sa že si oko vypichne... 😀 . Nášho zubára sme sa pýtali a ten povedal že až od troch rokov 😠 ,že dovtedy by isto nespolupracoval- to mal zasa prvdu- iba ak v narkóze 😉 . Lenže ten kaz čo mal na prednej jednotke-v dolnej časti , bol predsa nie kaz , ale malé vyštrbené miestočko z pádu a už sa mu to odlomilo až po spodný okraj 😢 .
A ako ste na tom s hexou? máte už tri však? kedy má byť tá štvrtá? 😕

lehna
18. kvě 2010

matova- jj, noci hrozné,ale nepřikládám to jen k trojkám, spí špatně od mimina. čtyřka už nám chybí poslední 🙂

lehna
18. kvě 2010

ted noci v pohodě díky chamomille 😉

gina333
18. kvě 2010

matova: stvrtu mame mat v septembri. Koncom mesiaca idem s nou do poradne, bude mat 1,5 roka tak sa chcem na toho zubara opytat. Sophi urcite neotvori usta ale aspon sa poopytujem zubarky ako cistit zubky a tak. 😉

matova
18. kvě 2010

lehna 😅 : to vám chýba už len jeden zúbok? to je sila 😕 😅 🙂
gina: takže štvrtá sa dáva do 2rokov?

sherry28
18. kvě 2010

gina333: záleží na zubaři, naše zubařka si umí poradit, u ní otevře pusu i 10 měsíční dítko(v tu dobu tam byl Mára poprvé) 😉 jde jen o rchlou kontrolu a o zvyk v prostředí, Lukášek byl poprvé u zubařky ve třech poslouchala jsem naší dr. že dřív to nemá cenu a zubařka nám pak vynadala, že je pozdě měl už zkažené ty přední zuby, kdybych šla dřív, možná bych se tomu vyhla 😉 včas by mě varovala a zakázala flašku a předběžně poleptala zuby proti kazům 😕

matova
18. kvě 2010

katzi: 🙂 jej, raz dúfam aj imon pôjde tak pekne dobrovoľne sám 🙂

trošku som požehlila malého veci, skúsom si priľahnúť k nemu, len či sa už aj nezobudí, spí už 1:30, všetkým pekné poobedie 😉

sherry28
18. kvě 2010

matova:čtvrtá hexa má být do 18 měsíců 😉

matova
18. kvě 2010

sherry: vaša zubárka má pravdu, mali by sme sa poobzerať aj my asi po riadnom detskom zubárovi 😉