Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
22. kvě 2010

U nas sa uz spi, idem s Natalkou pozerat TV, konecne je pekny film na Markize. 😉

matova: ako ste to dnes zvladli?

Baby z CR gratulujem vasim hokejistom. 😵

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
22. kvě 2010

Vůbec nestíhám, a když už mám čas, tak mě MM od toho vyhání nebo jsem ospalá... 😖 Vůbec jsem nestihla dočíst.
Poo bez zásahu spinkala 1,5h 😉 pak jsme vypadli na zahrádku, přijela náhradní máma a táta 😀 pak byla pěkná sprška, hodinku jsme pobyli doma a pak zase ven. Rovnou šla pak do vany a uložila jsem až 20.20. Zatím návštěva zůstává, čorízo je na chůvičce, dneska snad správně a já bych šla hned do peřin, jenže to nejde... 😝 Mě ten vzduch vyšťavuje jak batolata 😀 😝
Dobrou 😔

matova
22. kvě 2010

ahojte,
nestíham dočítať, snáď až v pondelok,
dnes to nevyšlo ako sme chceli, išli sme k rodičom už predobedom- malý totiž nedal pokoja kým sme nešli, staval sak dverám, nosil topánky,.... 😀. Všetko by bolo ok, keby sa ten jeho spací režim nespozdil- zaspal tam tak super, ale až o 14h, a spal 2h, to už sme po 1:30 otvorili dvere aby sa prirodzene a sám prebudil....domov sme však došli neskoro, chcel sa totiž veľmi hrať s mamou a nechcel odísť.....všetky hračky doma musel ešte obehať a pri sprche mi ťahal z veľkej vane malú vaničku tam opretú, tak som mu vyhovela, nech má kľud vnoci...zaspal síce rýchlo potom ale až o 21:30. Takže zajtra sa mu vôbec ráno nebude chcieť prezliekať a ísť zas niekam, joj a čo bude musieť vydžať 😒 držte palce, nech to dopadne ako najlepšie pre malého môže.
dúfam že nič dramatického sa tu nedialo- teda okrem hokeja 😉 gratulujem cz 🙂 .
Musím teraz pochystať ešte veci na zajtra...ani neviem čo vlastne 😝
Dobrú noc všetkým, pááá.

matova
22. kvě 2010

tak som to predsalen dočítala teraz, kukla som sa dozadu a až tak toho tam nebolo....

gina 🙂 : super preplatok, my mávame nedoplatky plynu odkedy sa malý narodil- blbý dom- dole je chladno, všetko teplo uteká schodišťom nahor......V DM sme boli dnes aj my- na "tri minútky" večer cestou nazad...chcela som na zajtra sponky a gummku do vlasov, kúpila som si tiež lak- biely-priesvitný- ani neviem či sa to vôbec nosí, ja laky vôbec nepoužívam (preto nevýrazný), ale asi sanosí keď sa predáva 😉horšie že lakovanie nemám ani náhodou v cviku- takže to ani nevyzerá nejak... 😀
A teda, za také mini vecičky vyše 10eur, skoro som odpadlapri kase- obyčajné veľké pukačky4 a menšie klaické čierne sponky (teda trošku s leskom...) 😖
A minule si spomínala, že Natali vyšli nejak koro zúbky- a mala pritom bolesti? tiež satio vnoci budievala ako Sofi?

prchalka: odkazujem tvojmu expertovi že rýľ nový kúpiť môže aleaj zrýľovať to môže 😉 😀
ined 🙂 :skoré uzdravenie 😉, Na dovolenku do lednice chodím aj ja, a to viackrát denne 🙂. tiež sa teším na prvú trojkolku šimonka, zatiaľ ešte nemáme- on by nedočiahol na pedáliky tak uvidíme kedy...
lehna: vaječina- teda u nás asi praženica (z vajec)?

sherry 🙂 : príjemný pobyt
katzi: neviem či aj vy ste išli niekam, ale tiež príjemný pobyt kdekoľvek už 😀

tak páááááá, asi sa ani nepochystáme dnes 😲

gina333
23. kvě 2010

dobre rano 🙂

matova: ved ten vcerjsok ste zvladli 😵 uz to je plus, ze tam zaspal, uvidis aj dnes to bude fajn. 😉 Veru, vsetko je riadne drahe, za kazdu malickost pytaju nehorazne prachy. predtym, ked som vytiahla z bankomatu 1000,- to bol peniaz, teraz ked rozmenim 100 EURO-vku je za chvilu fuc a to je dakujem pekne 3000,-. 😠 😠 No co narobime. ☹

prchalka: mas moj sucit, tiez nemam rada ked navsteva zostava dlho. 😒

U nas noc dobra, bola hore iba o 4:10, vstavala o 6:10. 🙂 Vonku zase prsi, no to bude krasna nedela. 😒

prchalka
autor
23. kvě 2010

Ahojky,
noc katastrofální - pro mě teda! Navečer jsme dali doutník jen tak na zkoušku a asi tak pětinu. Zkoušela jsem to udržovat v chodu, MM už nechtěl a já pak už taky ne. Celý večer pak dobrý, ale jak jsem lehla, udělalo se mi fakt zle. Zkrátím to - ve 23 jsem musela letět - horem spodem 😝 Ale ulevilo se mi. Pak už dobrý až do rána, ale než se malá probrala, já nestihla usnout a pak už jsem si jí vzala k sobě, šmrdlala mě docela dlouho a ještě o půl 3 jsem nespala ☹ Probírat se začla v 5.30, dost brzo. Tak zase letím.. pá

prchalka
autor
23. kvě 2010

Od 10 byla kantáre a odpadla v 10.55 😅 Ty 2h kdyby dala 😉

gina333
23. kvě 2010

tak my spime od 11:25, idem pomoct Natalke s projektom do skoly. 🙂

lehna
23. kvě 2010

ahojky,

já taky nějak tady nestíhám být. nedočítám ...MM mě odtud vyhání, tak jdu nahlásit naši noc.
Byla super. poprvé někdy kolem půlnoci jsem ho slyšela, pak kolem 3 se mi zdá,dostal mlíko a spal do 6,30
zato tedka po obědě spal hodinu 😖 , od půl 11 do půl 12.
jedem za chvíli na výlet,tak doufáme,že ještě nějak zdřímne.

mějte se zatím papa

prchalka
autor
23. kvě 2010

Spala 1.20 a pak jsme šli kolem 14h ven, až do města pro novou násadu a do Lidlu - oblíbila si ho v reklamě 😅 a pak ještě zahrádka a teď jsme došli dom. Stále ještě nemám dočteno!

lehna
23. kvě 2010

tak odpo už nespal, v autě jsme mysleli,že vytuhne,ale místo toho chudáček při zastavení na parkovišti se poblinkal. ještě,že jsem vzala náhradní bodyno a mikinu.
vytuhl v 19h, tak jsem zvědavá na noc.

jdu chystat večeři a pak fandit hokejistům k TV. Pa zítra.

prchalka
autor
23. kvě 2010

Tak spíme od 20h, ale nechala mi asi stovku mlíka 😢 protože už je prostě kaput a netahá! Tak jsem se naštvala a tu savičku už nastřihla! Je to č.3 a větší už zřejmě nedělají, ale ta s křížkem je na mlíko zase moc. Tak snad tohle pomůže, uvidíme zítra 😉
Všem brou.. 😔 A zítra zase všední den. Víkend nebyl vůbec špatný, hlavně uspávání bylo v pohodě 😉

gina333
23. kvě 2010

Dnes bola fajn nedela, obed u svokry, potom zmrzka v meste, santenie na ihrisku aj zumbu som stihla. 🙂 🙂 🙂 Spinka takze smer telka. Fandim hokejistom z CR, nech ste majstri. 😵 😵 😵

Prijemnu noc vsetkym. 😔

sherry28
23. kvě 2010

už jsme doma jsem ráda, že už jsme tu 😉 víkend byl pěknej, ale doma je doma, moc už jsem se těšila 😀 všem klidnou noc běžím fandit(pokud neusnu 🙂 ) 😔 😔 😔

matova
23. kvě 2010

ahojte,
u nás sa to dnes super podarilo 😉. Síce som toho veľa nenaspala- nemohla som zaspať ešte o 1:30, bola tu búrka...no aspoň mi nebolo zle ako prchalke z dútnika😝 😉 . Ráńo vstal malý o 5:50 a ešte by si pospal, ale asi mu nedalo že videl pochystané veci na vešiakoch...tak som bola rada že ho nemusím budiť..ale nikam sa mu po včerajšku nechcelo, v aute ma chytil dokonca za ruku 😕 cestou na slávnosť zaspal tesne pred dojazdom- tak zas super, my sme šli a mm zostal s ním v aute 🙂 , malý vraj spal 30min a aj by viac pospal ale ako začali biť zvony-už bol here 😀 .....hrali sa vonku, prišiel tam aj švagor chuva tak to zvládli, akurát keď sme vychádzali už von po slávnosti- všetci naokolo aj deti povybliekané- len ten môj tam stál ako taký chudáčik malý bezdomovček- celý špinavý od lekvárniku, rifle na zadku mokré- vraj sadol do jedinej mláky čo tam bola---dvaja chlapi ho mali na starosti a ani nevedeli kde má zrazu cumeľ...a šimonko na mňa urazený, otočl sa k hrdzavému plotu a začal ho tam študovať 😀 .
Potom reštika- obed, malý s chúvou zatiaľ na pieskovisku, potom sa šlo k švagrovcom už. Hrozne bol unavený (ale nikto ti jasne nevidel lebo sa choval ako motorová myš-to sú tie jeho únavové tranzy už), išla som ho tam uspať, chytil záchvat 😒 , tak asme šli autom, a fajn, síce zaspal až pred 14h, a spal 1:15- stáli sme na parkovisku, vonku hrozne teplo, dvere som každú hvíľku otvárala a zas zatvárala kôli hluku áut, ale zobudil sa spokojný 🙂 a vydržal potom ešte na návšteve, došli tam aj ďalšie deti z rodiny ale on sólistasa sám hral na balkóne 😀 .....Dlhá cesta domov, aj poplakával, večer zas všetky hračky poobzeral, kúpanie, zaspával asi 20min, po 20:40.
Fakt ako mu vyšli tie trojky, úplne je zlatý, takmer ho nepoznávam 😀 😵
No a zajtra ráno vyrážame zas 🙄, idem dať do preukazu zapísať výsledky odberov, možno ak nebude veľa ľudí skočíme ešte na rehabilitačku- máme ho prísť ukázať ako chodí....
Všetkým pokojnú nôcku 😉

prchalka: aj mne už mlieko nestiahne ke´d je unavený. škoda, lebo je drahé, potom sa zvykne zobudiť skôr-asi je smädný.
gina: tak aj vy nakoniec fajn deň 😉
lehna: poblinkanie 😢

gina333
24. kvě 2010

dobre rano 🙂
u nas dobra noc, zobudila sa iba raz o 23:00, to som sa zlakla, ze bude hore castejsie, ale vydrzala do 6:60 ked som vstavala ja. 🙂

matova: tak vidis, ako paradne ste to vsetko zvladli a bala si sa. 😵 To nema ale Simonko moc hlboky spanok ked ho auta zobudia. 😒 Ja som Sophi naucila tak, ze ziaden hluk jej nevadi ked spi. len tie neckane, auta, vysavac, pracka v pohode. Ale je to asi tym, ze som ju odmalicka kocikovala po meste. 😉

sherry: vitaj doma 🙂
Gratulujem vasim majstrom. 😵

prchalka
autor
24. kvě 2010

Dobré ráno,
u nás noc zase hrozná, nepřestala se motat - snad co 10 vteřin sem-tam, sem-tam...Kvílet začala v 5 a pak to ještě zabalila do 6.30 a to spala jak mrtvola! Zato já nespala už zase 2 dny normálně a že jsem po včerejšku už byla unavená 😖
Ráno v 6 u nás bouřka jak blázen, blesky a drsnej déšť a teď prší znova a je tma 😖

prchalka
autor
24. kvě 2010

Jo, vlastně mě napadlo, jestli nemohla být tak neklidná i kvůli tomu, že vypila toho mlíka asi jen 1.10?!?! Že by to mohl být hlad?!?! 😖 No dudel je nastřižený, tak snad to bude dneska s tím mlíkem lepší! Hlavně jsem zvědavá, jak poo..

sherry28
24. kvě 2010

dobré ráno 🙂
u nás taky proběhla ranní bouřka v sedm hodin, nějak jsme to všichni prospali, Mareček dospával víkend spal do 7:30 😨 tak dnes ani Luky do školky nejde, ten ještě spí 😉 nikam se nám nechce, mám spousta práce doma 😅 dokud chodí do školky, tak toho musíme využít, pak už to nepůjde, aby zůstal doma 🙂 tak všem pěkný den

doufám, že se počasí vybere a vyleze sluníčko 😉 a naši jsou fakt borci co včera předvedli 😵 😵 😵

gina333
24. kvě 2010

Aj tu je riadne zatiehnute, to hrozne pocasie ma fakt stve. 😒 Aby sme nemali cele leto take uprsane. 😲 Doobedu som stihla pozehlit, obed mam zo vcerajska, varit budem az vecer. Zajtra totiz idem rano so Sophi na 1,5 rocnu kontrolu, tak musim navarit dnes. Treba my ist aj na policiu pre Natalkin pas, aj na nakup, len aby neprsalo. 😒

gina333
24. kvě 2010

prchalka: podla mna Cori v noci hladna byt nemoze, ved ako citam ona cez den zje pomaly vic ako ja. 😉 😵

sherry: veru uzite si ranne spanie teraz, ked pojde Luky do skoly vsetko bude inaksie. 😉

gina333
24. kvě 2010

Tak u nas sa spi od 11:20, idem si poupratovat, dufam, ze sa tu na pokec niekto objavi ? 😵 😵

prchalka
autor
24. kvě 2010

My dneska šly spinkat až 11.30, byl tu ten pejskovej kámoš na chvíli, tak se to posunulo, ale v pohodě na dece, tak jsem ráda 😉
Noťas musím napíchnout a pak půjdu nahoru, mám tu kupu časáků 😀

prchalka
autor
24. kvě 2010

Jedno nové téma už jsem založila, ale zeptám se i vás - nevíte, jak se pěstují kaly, co koupíte normálně v krámě v hrnku?
Dostala jsem ji, ale začly jí žloutnout listy asi po 2 dnech... tak bych o ni nerada přišla. Na netu se dočítám jen o venkovních a nebo nebarevných. Já mám tmavě fialovou a nevím, co s ní.. ☹

prchalka
autor
24. kvě 2010

Něco jsem už četla na netu, ale ty info se trochu různí, no snad mi nechcípne, než něco objevím... ☹

ined77
24. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
hlásím že jsem celá 😀 tzn.že rucei nohy ještě mám,akorát křovinořez to nepřežil 😨 ,šmikla jsem mu kabel 🙄 a to jsem si fakt pomohla,protože se to stalo hned na začátku a já pak celý plot stříhala nůžkama 😒 ...ještě k tomu mírně tupýma 😅 .
dnes to vypadá tak,že mám normálně namožené ruce,spálený ksichtík od sluníčka a jsem nevyspalá jak cosi,protože matýnek buntošil a když už konečně jakžtakž usnul,pro změnu jsem nemohla zabrat já a děsila se tím,co všechno ještě musím okolo baráku zařídit a pod 😢 .
tzn.že noc nic moc 😒 ...ráno tady zase pršelo,takže se nedalo jít ani ven ☹ .uvařila jsem,převlékla postele,hráli jsme si..cekem to šlo 😉 .až na matýnkovo neustálé vymýšlení ohledně jídla..už od snídaně 😖 .u obídku to vyvrcholilo a trošku jsem ho sprdla...snědl pár lžiček a prý brum 😠 ..tak jsem řekla že neexistuje,až se naobědvá pak dostane brum...řev 😠 ...tak šel od stolu 😝 ...za chvilku se vrátil-2.pokus...nakonec ještě trošku snědl,ale už mě to fakt naštvalo.pořád nějaké štrapáce s tím jídlem ☹ 😖 ...naštěstí to ale zůstalo jen u slovní půtky 😀 ...pak nočník-jen čurkal a na to mi usnul na přebalováku 😵 .
ale pusinku mi dát nechtěl 😨 😅 😝
hokej včera bomba 😵 ...akorát už jsem neviděla poslední třetinu-matýnek 😖
po včerejším hlídání u babi mi to maťulka večer dal opět pěkně sežrat 😒 ...dělá to pokaždé,asi jako za trest 😕 😅 .u všeho děsný řev..i u sprchy,u pohádky 🙄 ...už jsem se modlila ať spinká,byla jsem k.o. z té zahrady,navíc jsem se celý den fakt ani nezastavila...kecám,v trolejbuse jsem seděla 😀 ...tak je to od nás myslím vše 🙂

všem janičkám vše nej nej ne 😵 ...

jdu dočítat 🙂

gina333
24. kvě 2010

ined: aspon ze sa ti nic horsie s krovinorezom nestalo. 😒 Takze sa aj vy trapite s jedenim? Ja som to vyriesila tak, ze rano dostane iba flasu mlieka, doo je iba kusok syra, tycinyk a podobne, obed ma o 10:30, takze sa my ako tak naje. 😉

Prave som citala, ze zomrel Petr Muk. 😖 😖 😖 😖

ined77
24. kvě 2010

matova 🙂 ...super jste to zvládli 😵 ..lépe už to snad ani nemohlo vyjít 😉 .ale teda vyšlo s těma 3 akorát že 😉 😵 .

prchalka 🙂 ...co s kalou netuším 😨 ...já jsem takový zahradník,kterému se daří tak fialky a potos 😀 .šla bych se zeptat do květinářství nebo zahrdnictví 😉 .
z hladu se čorí určitě nebudí..to si nemyslím...matýnek mi teď už snad 5 dní svoji večerní mlékokaši vůbec nedopil...resp.vypil třeba jen 50ml...předtím má v 18h hustou polévku nebo kaši..cca 2dcl,tak mu to asi stačí 😉 .čorí večeří v kolik?a za jak dlouho potom přijde na řadu mléčko?

holky sk...děkujeme 😵 ..jsou to fakt borci ti naši hokejisti a taky při nich pravda stálo štěstí zase po nějaké době 😉 .ale vokoun předvedl fantastický výkon,klobouk dolů 😵 .

gina 🙂 ...krásný přeplatek 😵 ...my máme zase fantastický nedoplatek 😅 ...matýnkovo každodenní zimní koupání 😅 .
jakou máte zálohu,můžu-li se zeptat?
počasí ani už nekomentuju,taky to přisuzuju té poblbané sopce 😠 😅

sherry 🙂 ...vítej doma 🙂 .to ti věřím,že už se stýskalo...doma je doma 😵 .a buřty v lese jsou buřty v lese 😀 .
teda,už se těším až bude i maýnek takhle vyspávat 😀 .

lehna 🙂 ...aha,to může být super akce 😉 😵 .
jejda,poblinkal se? 😨 ...dělá se mu v autě zle? 😨 ....u matýnka mám dojem,že v tomto bude po mně.dodnes jízdu v autě moc nesnáším..teda jen vzadu 😅 a v dětství jsem jedla před cestou kinedril po kilech 😀 .

zapomněla jsem 🙂 ..dnes došli 2 balíček z mmb 🙂 ..jeden s gumáčkama a druhý s oblečením pro matýnka..kalhoty,2 mikčy a tričko 🙂 .matýnek pořád zkoušel ty gumáčky,ale teda chodí v nich jak kocour v botách 😕 😀 ..tak snad si zvykne 😅

gina333
24. kvě 2010

ined: za 4 izbovy byt platim cca 6000,-Sk. Ani nejako nesetrim vodou, mam umyvacku riadu, normalne sa sprchujeme kazdy den, Sophi kupem v malej vode. 😉 Ale mame asi najlacnejsie kurenie v meste ako som sa dopocula, tak preto taky vysoky preplatok. Nastastie. 🙂 🙂 Ja akurat zhanam cez MMB pre Sophi sandalky, sebe som objednala tricko a pre Nati kratasky, no je to riadna zavislost. 🙂

ined77
24. kvě 2010

sherry 🙂 ...nebo vlastně i gina 🙂 ...v kolika měsících(letech) je zhruba schopné dítko šlapat na tříkolce? 😕 🙂
tak mě je napadlo,jak dlouho tu tříkolku užijeme 😅 ...babi tvrdí,že v létě by mohl šlapat,ale mně to přijde hodně brzy a že je na to ještě malinký než aby pochopil co má dělat 😨 ...a vaše zkušenost? 🙂