Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
2. čer 2010

Dobré ráno,
z dnešní noci jsem naprosto MIMO 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕
Svých 20 měsíců oslavila pompézně. S jedním nandáním dudlíku někdy kolem půlnoci, což obstaral MM, vydržela ve své postýlce v klidu spát do 5.50 a pak hned volala MM jménem!!! Žádný mamíííí 😅
Já se několikrát budila a od 3.30 už nespala, pořád jsem čekala, KDY to přijde a CO se bude dít?!?! A ono NIC, KLID!! 😕 😨
Že bychom po vzoru Marka a Šimona spaly i při trojkách? Nebo je to tím míchaným mlíkem? No přece tu 2jku nevyhodím 😀 😀 😅 No opět nic nevím a tápu.. jestli to byl omyl nebo se můžem těšit na další klidné noci nebo aspoň pár? 😕
Prostě se cítím asi tak, jako kdyby k nám spad meteorit nebo tak něco 😀
No uvidíme, jaké bude dopolko!
Všem hezký den 🙂

mimikuku
2. čer 2010

jjjjj....aj my zubky nie a nie sa vyklubat....celuunoc len mrncal prevracal sa...este je len rano a uz mam dost, kde to este vecer..........

prchalka
autor
2. čer 2010

matova: GRATULUJU, gratuluju, gratuluju!!! Udělala jsi mi hroznou radost, až mě to rozbulelo! Tak doufám, že vyjde tvé vzpomínané jméno 🙂 🙂

gina333
2. čer 2010

dobre rano 🙂

prchalka: tak vidis, dockala si sa aj ty paradnej noci 😵 no ja sa ti ani necuduje, ked o 3:00 nevies spat, ked chodis spavat tak skoro. 😉 Ja chodim az okolo 23:00 a potom v pohode zaspim aj ked k nej musim vstat.

sherry: drzim palce na kontrole. 😉

matova: tak ste v poriadku, super. 😵 Preci by su odmietla amnio? 😲

Aj u nas noc v pohode. bola iba raz hore o 3:30, spala do 6:00. 🙂 Idem sa chystat, dnes mame to kozene.

lehna
2. čer 2010

dobré ráno,

tak u nás byla noc naprosto neočekávaná a skvělá. Štěpánek spal od 19,30 do 06,00 v kuse!!!!! Jsem ráno nevěřila svým očím kolik je hodin a že jsem u něho ani jednou nebyla 😵 😵 😵

prchalka- super,že i u vás byla super noc 🙂

matova- moooooooooooooc gratuluji k holčičce 😵 😵

lehna
2. čer 2010

zitra na Očku od 11 do 20h speciál P.M.

lehna
2. čer 2010

gina- taky chodím spát tak jak ty, většinou mezi 22,30-23,00. takže dneska jsem spala celých 6h v kuse 🙂, Po 16ti měsících tolik spánku najednou 😀

sherry28
2. čer 2010

tak my jsme zpět doma Mareček uspěl, vše O.K., akorát mu pro jisttu vzali výtěr z krku a nosu, jesti nemá alergii, protože má stále ucpaný nos, když mu z něj neteče, tak zase hůř dýchá 😒

prchalka: konečně i vy umíte už spát skoro celou noc 😵 bude to už jenom lepší 😉

gina:děkujeme 🙂

matova: upřímně ti závidím, ale hlavně i přeji, i když jsi chtěla víc klučíka, tak buď ráda, že máš pomocnici?A Šimonek chtěl sestřičku ne? 😉 No hlavně, že jste obě v pořádku 😵

sherry28
2. čer 2010

jo a myslím, že se můžeme těšit na víkend, bude krásně 😵

lehna
2. čer 2010

sherry- super,že KO dobrá. taky jsem dneska uvažovala jestli Štěpi nebude alergik, taky se mi zdá,že má pořá zacpaný nos, ne hodně,ale každý večer čistím nos,aby v noci nefuněl.
Víkend jsem taky koukala,že by měl být hezký,chceme jít do zoo 🙂

gina333
2. čer 2010

matova: mne uslo, ze cakas babu 😵 😵 😵 😵 suuuuuuuuuuper, uvidis ako budes rada, ked sa narodi. Dievcata su fajn. 🙂

sherry: dufam, ze to nebude u Marecka alergia. 😒

Aj my sme doma od dokiny, KO o rok, vsetko je v poriadku. Natali uz je v skole, Sophi zaspala v aute, tak sa tesim aka bude do vecera. 😲 Ale co som nou mala robit? Keby aspon potiahla take dve hodinky, ale ako ju poznam....Idem aspon pozehlit, MM isiel na nakupy, zajtra odchadza 😢 , dnes poo nas caka rodicko a skolsky program. 🙂 🙂

ined77
2. čer 2010

ahojky...
tak vám jen jdu ukázat fotky řeky dřevnice,teče asi 300m od nás 😨
http://foto.otrokovice.net/velka-voda/drevnice2...

po o písnu,matýnek mě teď nenechá.
jo a máme angínu,včera jsem s ním byla odpolko u dr. ☹
musím jít....

gina333
2. čer 2010

ined: ta voda je strasidelna, len verit, ze uz vyssia nebude. 😲 Takze Maty ma anginu, 😒 😒 chudatko male, rychlo sa vyliecte.

ined77
2. čer 2010

matova 🙂 ...to nešlo přehlédnout 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ,moc moc moc moc moc moc gratulujuuuuuuu 😵 😵 😵 😵 😵

ined77
2. čer 2010

gina 🙂 ...kéž by 😨 .je t děs ato mám ještě strach o barák ve zl. ☹ ...ten je dřevnici ještě blíž,asi 100m 😕 .
no musím jít..matýnek... 😢

gina333
2. čer 2010

Takze spala 1:35, uz sa aj napapala. Teraz sa hra, idem nachystat Natalke kroj na vystupenie a pojdem k svokre. Dnes obed varila ona, liptovsku kapustnicu a tu ja zboznujem. 🙂 🙂 Nastastie ani neprsi, tak dufam, ze poo pojdeme do mesta na prechadzku. 😵

prchalka
autor
2. čer 2010

sherry: To si myslím, že jim to tam Marek nandal 😀
gina: V autě zaspí jedna-dvě, ani to člověk nechce, že? Někdy pomůže něco na rozptýlení 😅 Super KO
lehna: Asi bylo dneska něco zase ve vzduchu, ne, že oba tak krásně spali 😅
matova: Jasně, děvčata jsou fajn, gina má pravdu 😀 😀
ined: Jen ty máš dneska samý špatný zprávy! ☹ Voda a angína ☹ Bože ať už neleje, tady taky dneska od rána! A jak snáší Maty nemoc? Vy jste pořád nějaký nachcípaný ☹ ☹ ☹ Jak to??? My ťuk-ťuk nekojený a jestli měla rýmu jednou jako úplný miminko a pak trochu u těch zubů, ale jinak o nemocích nevím.. ☹ No ještěže tak, já bych nemocný dítě těžko zvládla! Ať je mu brzo líp!

Naše dopoledne: Celý si vlastně sama hrála, skoro vůbec mě nepotřebovala, to jsem si k ní šla jen tak sama sednout... Asi jí někdo uhranul nebo nevím.. Krásně přebírala z mističky do mističky bonbony na lžičce....vůbec neječela, nebrečela. Spí od 11.10 😉 Nos čistíme min. 2x denně, buď ráno nebo poo a na noc pokaždý, protože má šušně furt.. 😝

katzi
2. čer 2010

ahojky,

nejprve matova: veeeliká gratulace k ......zdravému miminku 😉 🙂 Více najdete ostatní ve fotoblogu matove - ať vám nekazím napětí 😉 Až mi jaksi hrkly slzy do očí, nějak jsem si to vybavila jak jsem byla na tom velkém UZT já,...no je to prostě krásný 😵

sherry: tak ať na prohlídce vše OK. Kluci jsou fakt zlatí 😵

U nás dnes fajn noc: zamrčení na dudel kolem 22h (jak jsme šli spát tak jsem ji vzbudili), pak až v 4.30 mlíko a vstávala v 6.30. Už nic nechápu - včera jsme celý den proknedlily doma u TV a spala tak krásně, jindy lítá celé odpol. venku a noc děs běs 😕

katzi
2. čer 2010

jééé, tak vy už všichni o matove víte, když jsem začínala psát byla jsem tu první 😀

katzi
2. čer 2010

aha tak ne, nebyla jsem tu první, ale nějak jsem nepokračovala na další stránku 😅 Jsem nějak mimo, či co 😀 Jdu si udělat kafe raději 🙂

sherry28
2. čer 2010

tak u nás spánek 😉
prchalka: nandal 😉 u dr. byl v poho(nechal se vyšetřit, prohlídnout)pa jsme šli k sestře na výtěr, tak mu řikám, jestli ukáže zuby i sestřičce, tak zakroutil hlavou, že tý ne 😨 tak jsme mu podržela ruce, držela hlavu a sestra se tam snažila protlačit špejlí mezi zubama protže ty zaťal, že neukáže 😎 při výtěru nebrečel, nic byl klidnej, když už to bylo hotový, tak ho popad strašnej záchvat smíchu 😀 a ještě v autě mu řikám, jak to, že jsi neukázal sestřičce zuby a on se znova rozesmál 😀 no prostě náš anarchista-terorista 🙂

ined: a nejde ten let balonem šoupnout na pátek nebo na víkend?

lehna: už od března se mu táhne rýma a když vyloženě neteče, tak furt chrčí, loni to měl přesně taky tak touhle dobou, tak uvidíme, nebo jestli to není počasím 😒

katzi
2. čer 2010

čím to, že všechny děcka dnes tak dobře spaly? 😕 😕 😕

matova, prchalko: jaké vzpomínané jméno? Matova: máš nějaké už na holčičku vybrané? A holčička je fakt bezva, teda to že budeš mít páreček. Zkusíš si od každého něco. S holkou jendou líp probereš ženský záležitosti, zdrbnete chlapy a tak 😵

ined: angína 😖 😖 A ty povodně a ten déšť 😖 Myslím na vás - ať je Matýnkovi líp a s tou vodou ať to není tak zlé jak to vypadá.

sherry28
2. čer 2010

katzi: spíš poslední 😉 ale jsi hodná, že jsi nám to neprozradila 🙂 ale já ráno nestihla kouknout do fotoblogu matové, tak až od prchalky jsem si to přečetla 😉

sherry28
2. čer 2010

matova: když ty holčičku, tak já chlapečka 😀

katzi
2. čer 2010

sherry: 🙂 Mě se to hned zdálo divný, že jsem "první" 🙂

katzi
2. čer 2010

sherry: no jsem napjatá jak malý gatě, co to bude u vás 🙂 Kdy jdeš ty na velký UTZ?

sherry28
2. čer 2010

16.6. 😉 na Lukyho narozky, ale ta moje doktorka je asi slepá, protože mi nikdy nedokázala říct, co čekáme ☹

ined77
2. čer 2010

holky,nezlobte se prosím že nebudu nějak jednotlivě reagovat 😅 .
matýnek spinká 😔 ...zatím(od 11.30),ale včera spinkal sám jen 50 minut a pak další 3h u mě!!!ne,není to překlep 😨 😅 .
večer a noc byla vcelku hrozná,pořád se chudáček převaloval a vzdychal.nad ránem měl opět horečku,ve 3.40 jsem mu dávala léček a přebalovala.v 6h už tu létal jako létavice 😅 .dnes už je zdá se po horečkách,má trošku zvýšenou teplotku,ale nic hrozného.máme ATB.,tak snad to zabere 😉 .akorát ho moc bolí v krčku a nejde mu nic polykat,takže jí samé pudingy a tvaroh.activie.odpoledne mu udělám aspoň br.kaši ☹ .
let balonem přeobjednat nejde 😒 ..teda jde,ale za plnou cenu,to pak platí letenka 1 rok a termín si můžeme vybrat kdykoliv,ale dělá to cca 4000kč na osobu,takto to bylo 1200kč.a to už je moc peněz...to dáme raději na dovču že 😒 .
už nám volala paní že se to ruší a budou nám vracet peníze zpět.
nemocnost u nás...ani mi nepřijde,že by nějak často něco...teď ta rýma,ale rýmu má každé druhé dítko téměř pořád,zvlášť v tomhle počasí 😅 .a kde jsme přišli k angíně vážně netuším ☹ .fakt je,že matýnek docela trpí na průdušky,ale to máme v rodině ☹ .
jinak pořád sleduji vodu a je mi z toho šoufl 😢 ...tak to mám vše ke svým narozkám 😝 😅 ...
a všem moc děkujeme za přáníčko k uzdravení 😵 ...no znáte to,nemocné dítko a jediný kdo padá na hubu je maminka 😀 .
aspoń že je odpoledne doma MM. 😅 ...mohli jsme jít aspoň na večeři,babička by malého pohlídala,ale nemocného ho hlídat nenechám...je takový ubolený,chuďátko 😢 .

jen katzi 🙂 ...zase zaotravuju,nevadí? 😅 ... 😵 ...ale raději to písnu do IP 😉 ,možná už tušíš 😀

jinak všem a zvlášť potom prchalce 🙂 gratuluji k super noci 😵 😵 😵

matova
2. čer 2010

ahojte 🙂
ďakujeme všetkým za gratulačky, ja som bola rad hneď ako nám to povedala dr., bola som pripravená aj na dievčatko, hlavne nech je zdravé 😉 . MM cestou domov bedákal kde zarobí toľko peňazí keď sa malá bude chcieť vkuse parádiť 😀 ...no- keď bude v tomto nenáročná po mne tak na nej ešte ušetrí 😀 😀 😀.
Veru, nejak dnes tie naše d deti dobre spali- teda u Ined 🙂 - Matýnek asi nie ☹ ,
inak gratulujem prchalke- 20 mes. čorí + konečne fajn noc 😉
a lehna- tak to je pecka, super, Štepánkovi by ssa to mohlo zapáčiť spinkať celú noc 😉
Náš malý bol hore raz o 1h vnoci- to boli zas šoky, ja sa vždy preberiem ako fňuká a to len skočím ), po ňom a zachytím ho lezúceho za nohy na kraji postele 😠 😒 . Vstal okamžite ako sa mm vytrácal z izby- o 6:20- a to bol mm fakt ticho ako myška- tuším keďbude mimčo tak šimon spať už nebude vôbec 😕 .
gina 🙂 : amnio- hrozný strach, sú aj prípady keď asa tým vpichom čosu naruší a prídu potom komplikácie...ale aj tak keby tam bolo nejaké poškodenie tak by som to nijak nechcela riešiť.
ined 🙂 : teda Maty ti dáva s tými chorobami zabrať, tak nech je fakt už rýchlo fit 😉 , a veru, nešlo by ten let posunúť naneskôr?
sherry: super kontrolu ste mali 😀
katzi: nám sa páči Júlia (bratovi príliš nie 😠 , ale hlavne že mojej mame áno-inak by to bola katastrofa s ňou 😀), padlo dokonca aj Sofia (gina 😉 ), ale zatiaľ je teda na 1. mieste Julka 😵

idem si vypisovať šeky na sociálku 😠 😢 , chcela som si ísť potom ľahnúť ešte k malému ale asi nestihne- pes vkuse breše a malý vzdychá....

matova
2. čer 2010

ined 🙂 : snáď už ten dážď prestane a voda opadne konečne 😔. A malému tie liečiky rýchlo zberú 😉, deti sa z takých chorôb uzdravujú rýchlejšie ako dospelí tak ....
Jjeda, ozaj: všetko najlepšie k NARODENINÁM!!!!!!!!! veeeľa zdravíčka nielen tebe ale celej rodinke a nech sa Ti rýchlo rozrastie o ďalšieho členíka 😵 😵 😵 😵

sherry: tiež už som zvedavá čo budete mať vy 😉 , mne to dr. tvrdila že jednoznačne,nebola som však u svojho ale na morfologiu- 3D- na špec. pracovisku- ale teda čakala som 100x kvalitnejšie foto. Ale obraz 3D sme videli aj s mm- bolo to smiešne-taká tvárička ako trpaslíček malý 😵 - len nás trúbky nenapadlo sa spýtať či aj tá fotka bude tak vyzerať-. však mm to mohol sfotiť aspoň z obrazovky 😒