Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
18. čer 2010

tak Mára spí 😝 Lukas prý, že je ospalý, ale zatím se nějak nechystá 😉 no já ani nevím co dávaj v telce, tak to půjdu zjistit 😕 tátu máme zítra v práci a možná i v neděli 😠 no peníze jsou potřeba 😅 zase budeme jeden víkend opuštěný, úplně sami ☹

sherry28
18. čer 2010

všem přeji klidnou noc 😉

gina: dej pozor, aby ti do rána nenarostly zuby a pro jistotu si dej na večer tpinku s česnekem a na stůl kříž 😀 😀 a né že budeš v noci křičet ze spaní, aby jsi nevzbudila holky 😉 🙂

gina333
18. čer 2010

@sherry28 : Natalka pozera Slunce, seno, jahody. 😉 😉 vo svojej izbe, ona take filmy zboznuje, a ja ide k upirom. 😀

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
18. čer 2010

Tak u nás se poo spalo 1h a pak ještě 20 minut, tak jsem byla ráda, že to neprotahovala.
I tak teď večer to bylo opět delší... sice klidnější, nekopala kolem sebe, ale stejně jsem tam odtud odcházela jen o 10 minut dřív, než včera.. 😝 Jééžiš, co je to zase za etapu, dlouho tu nebyla žádná inovace, že...
Zase už jsem navečer byla KO a spala bych 😖
Všem dobrou noc 😉 😔
katzi: Vy jste přebornice 😅 Aspoň že Adelí byla po zbytek dne v pohodě 😉

matova
18. čer 2010

Ahojte, tak u nás sa tvrdo bojovalo poo dnu, na chvíľu zabehla svokra a malému som nandala na zadok aj pred ňou- to už bol des ako vyvádzal 😢 Na vychádzku ma nakoniec zlomil až o 18h- hrozne som nechcela- zas to kýchanie, svrbenie, soplenie....ale ke´d už si hlavu búchal kade chodil 🙄 🙄 🙄 a na otázku či chce von vehementne prikyvoval tak som sa zľutovala 🙄....MM prišiel až o 19h, ešte sa malý trhal na ulicu tak som ich opustila (rýchlo dosadiť paradajky, vyčistiť doma koše a wcka 😝ň. Doma boli bohužiaľ veľmi rýchlo...Ach to uspávanie- dnes malý hrozne plakal, zaspal nakoniec o 20:45, a za čť min. už sa s plačom prebudil a bola som ho utišovať- podarilo sa nakoniec...To je fakt sila. takto vyčerpaný večer a už sa budí....páťka sa predsa ešte ani neprerezáva tak čo zas toto 😔 . Zajtra sme zas sami, dúfam že nie až dovečera 😉
Všetkým pokojnú noc 😔

katzi 🙂 : no teda, ešteže bola adelka v pohode potom nespaní 😕
ined 🙂: maces je nekvasený chlieb- je to len čistá múka + voda upečené nasucho a predáva sa v takých plátkoch - v krabičke 😉 Veru na tých dvoch deťoch dačo bude- asi by to aj zbehlo lepšie im aj nám 😅 😉.
gina: a tá chamomilla 15 sa dáva len pri zuboch? - je to aj proti bolesti či skôr na ukľudnenie?

gina333
19. čer 2010

@matova : take dlhe uspavanie ti fakt nezavidim, ☹ to musi byt strasne, clovek uz je sam unaveny a este sa natahovat s detmi. 😒 Ja sice uspavam na rukach, ale nastastie to trva iba chvilku. Chamomillu my poradila dokina este ked sa Sophi budila casto v noci. Je to celkove na kludny spanok, hlavne v obdobi ked idu zuby. Ja to davam kazdy vecer, ked som to vynechat budila sa zase.Verim, ze to pomaha. 😉

U nas fajn noc, prespala ju celu, az nato, ze sa zobudila 5:10 a uz vobec nezaspala. 😲 Tak neviem dokedy vydrzi doo, este takto skoro nikdy nevstala. A do toho este aj prsi vonku. 😠

prchalka
autor
19. čer 2010

Ahoj, budíček někdy po 23. hodině, šli s MM do pracovny. Prý se ozývala, ale já jí slyšela asi tak jednou. Pro mě to byla docela klidná noc 😅
matova: U nás ty vztekánky fakt jedou, dělá asi tak 5minutové přestávky a mezitím kňučí, kvílí, skučí a pak prostě začne ječet. A takhle pořád dokola, cokoliv se jí trochu nelíbí. Nic prostě nezvládnem po dobrým a s vysvětlením. Když jí ukážu, aťi jde řvát za dveře, tak to je, jak když přileju olej do ohně 😖 Přidá na síle a vzteku! Nedej bože, abych jí tam třeba odnesla nebo zavřela, tak to už je úplně bez sebe! No, jakmile se nevěnuju, je to špatný... Takže fakt na mašlu 😝
To prostě musí být všechno k těm zubům, jinak by mě už fakt kleplo 😖 😠 ☹ 😢
Už po mě zas něco chce a kňučí, tak radši jdu..

sherry28
19. čer 2010

dobré ráno 🙂

tak Mára vstával ve čtyři navzdory tomu, že byla venku tma(bylo zataženo), takj sme mu řekla ať udělá ještě hají, no udělal as na 15 minut od 4:30 už prostě spát nechtěl a chtěl abych i já vstávala 😅 no tak jsem od čtyřech vzhůru 😕 spí celou noc v pohodě, ale vstává brzy 😒 tak jsem jela s klukama v sedm na nákupy, stavili jsme se pro benzín a zpátky jsme se hodinu zdrželi v garáži, sundala jsem všechny potahy i z autosedaček, volantu i pásů, teď je peru, pak jsme vysávali auto a čistili 😝 no před chvílí jsme z garáže dorazili domů a jdu dělat oběd a ještě chceme s Lukym vyklidit šuplíky u stolků, aby si měl kam dát učebnice a sešity(takový předprázdninový úklid) a až bude Mára spát, tak skočím pro golfák a vydrbu ho, takže celý den se bude uklízet 😀 ale je to zapotřebí auto už vypadalo jak popelnice a kočárek je jeden velkej bufáč(zmrzlinky, rohlíčky, sušenky) 😅

prchalka
autor
19. čer 2010

U nás se žve a žve, např. i kvůli nezapnutýmu vysavači, natož kvůli zapnutýmu... myslím, že má na špičce trojky krvavou tečku 😝 a hluk jí nedělá moc dobře 😖
A ten kuskus zkuste dětem hodit třeba i do polívky, je to rychlovka 😉

zuzanka26
19. čer 2010

Ahoj, koukám, že se všude už docela spinká celou noc, u nás teda ne a ne. 😒 Buzení každý dvě až tři hodiny 😖

sherry28
19. čer 2010

tak Mára spí, Luky běhá venku s dětma 😉 a já jdu uklidit ten binec, co jsem vyházela ze šuplíků 😝

gina333
19. čer 2010

@sherry28 : aj nas kocik vyzera presne ako si to opisala. 🙂

U nas sa spi ako vzdy od 11:20. Moje dieta je asi ufon, neunavna, cele doo sa hrala, motala sa ani som o nej nevedela. 😉 Nastastie unava nikde, takze idem podla kazdodennneho harmonogramu. 😀 Idem dat Natalke obed, robila som hustu zeleninovu polievku s masom a pismenkami. Este vytiahnem z mrazaku buchty na pare a sobotnajsi obed sa moze jest. 🙂

@zuzanka26: ach ta noc, skus tu Chamomillu, odporucam. 😉

prchalka
autor
19. čer 2010

@zuzanka26 No neboj, u nás se moc v klidu nespí...To jen já spím jinde, proto si tolik nestěžuju 😅 😅
Jinak těsně před podáváním oběda zakopla o deku a rovnou celou vahou těla se švihla hlavou přesně do spodku komody, na čele hned fialová boule a možná i do tváře. To byla šlupka! ☹ Aby toho brečení u nás nebylo málo 😖

ined77
19. čer 2010

ahojky 🙂 ,

zrovna jsem dojedla a u toho dočetla 🙂 .
mám čerstvě vytřeno,tak napíšu a půjdu to douklízet.já dnes vstávala až v 7.15 😲 a tím pádem nestíhala naplánovanou práci než odejde mm do práce 😅 ...ráno jsem jen vyluxovala a šlo se ven 🙂 .
matýnek je o mnoho lepší, 🙂 to včerejší domácí vězení nám prospělo, vlastně 1,5 dne jsme byli jen doma...ale teda...připadalo mi to jako týden 😅 ...kočárek mi přišel, že ho vezu poprvé 😀 .
ale venku piánko, žádné vyvádění 😉 ..taky byl kvůli tomu hysterák 🙄 ...chtěl jít na hřiště, ale už jsme spěchali domů na obídek 😒 ...tak má slíbený písek na odpoledne.venku je fajn, nesvítí, takže ideál 🙂 .
noc vcelku šla, akorát ve 3h jsem zjistila, že je maťula pročůraný, takže si chvilku poplakal, ale nic hrozného.
pak následoval nějaký čas vrtění a převalování, už už to vypdalo, že by snad chtěl vstávat 😲 , ale naštěstí to ještě nakonec zalomil a spinkal do 6.45 😲 ...to tu dlouho nebylo 😅 .
kupodivu po o se sám hrnul spinkat 😕 ...usnul ve 12h 😵 .
jinak teda je ale pěkný ufňukánek a protifka 😝 , pláče kvůli každé blbině 😅 .zoubky nic 😒

@prchalka 🙂 ...maty spadnul těsně před po o spánkem z pohovky 😨 , naštěstí se jen trošku trknul.
chuďátko čorí 😢 , to musela být pecka 😕 😨 ☹
na matýnka zabírá...jdi se uklidnit do pokojíčku!...to jde, práskne za sebou dveřma 😲 😠 a asi deset vteřin se uklidňuje, pak dojde a už se lísá 😅 . a za pět minut nanovo 😝

@gina333 🙂 ...i matýnek je ufon..včera jsem s ním byla včer v pokojíku skoro hodinu 😠 než usnul.dělal sam krviny, vymýšlel, ale spinkat nebude 😠 ..až jsem se zvedla, že teda jdu pryč a hotovo 😝 , tak toho konečně nechal, poslušně zalehl a za chvilku spinkal 😅 ...někdy je to hrozný cirkus, alev náruči by mi večer asi neusnul, nebo až za hrozně dlouho, to bych měla ruce až na zem 😀 .
nechte si chutnat 😵 ..buchtu bych si taky dala 🙂

@sherry28 🙂 ...téda,ty nezahálíš 😕 😀 ...a marýsek je taky pěkný kohoutek, no aspoň že spinká pěkně v noci 😅 .
jsem si tak říkala,že to budeš mít docela těžké...prvňáček a miminko 😨 ...jenže ty jsi žena činu, ty to máš v malíku 😉 😀 .

katzi 🙂 ...no aspoň že jste ležely 😨 ...to je teda adélka pěkný nezmárek 😅 .
ale když byla vpohodě, tak aspoň tak 😉 .
jsem zvědavá jak spinkala v noci 😕 🙂 .

@zuzanka26 🙂 ...ani u nás to není tak, že by se spalo v kuse 😅 ...někdy se posadí, chvilku mžourá, pak zase lehne, nebo se vrtí, nebo noruje a válí se po mně 😅 .já to beru vcelku jako nic, protože nemusím vstávat 😅 ..spí se mnou 😉 .dřív jsem byla u postýlky i 10x za noc 😒 ...to mě vyčerpávalo daleko víc.teď mu řeknu, že pejsci, kočky, kosi a tatínek ještě spinkají, že je tma a ať spinká taky 😀 a většinou zalehne a za nějakou dobu usne 😉 .
sárinka spinká v postýlce nebo s tebou? 🙂

@matova 🙂 ...jejda, taky jste bojovali 😨 .ty děcka by ukecali i mrtvého že 😅 ...
podívám se po tom chlebíku u nás, děkuji 🙂 .
já ti mám dojem, že jsme se dostali do fáze nějaké úzkosti, přijde mi, že se matýnek bojí, že někam odejdu.nenechá mě jít ani do koupelny, je všude za mnou...to sice dělal vždycky, ale teď je to takové jiné 😕 ...když se ptám, jestli se bojí, že maminka odejde, kýve že ano 😅 .přitom je pořád až na miniaturní vyjímky typu jednou za čas na odpo u babi se mnou, tak nevím co jančí 😅 .navíc je fakt až hystrický...tak jak psala prchalka 🙂 ...jen slyší ve větě ne a začne bulet.
dnes si hrál v pokojíčku a v kuchyni měl u nějakou dobu roztahané hrnce a pokličky, tak jsem to sklidila a v mžiku byl u mě a strááášně začal plakat a vytahovat vše zase ven 😅 ...nevím, jestli to snad patří k vývoji 😅 ...ale je to síla 🙄 😀

no jejda... 😅 ..jdu to douklízet než se nedej bože matýnek vzbudí 😅

ined77
19. čer 2010

ještě jsem zapomněla napsat dnešní story z kakáním 😀
ráno dřepěl (po dlooouhém přemlouvání) na nočníku a samozřejmě nic..teda vyčůral se 😉 .
asi za 10 minut mu mm říká..ty smrdíš! a matýnek že ne ne, tak se ho ptám a kdo teda smrdí matýnku? a on říká káka(táta) 😀 😀 😀
pak při přebalování jsem mu po x té domlouvala, že do plenky je to ee a že má volat maminko kakat. 😉
po o nechtěl na nočník a just za chvilku přiběhl a držel se za plenku 😠 ...ptala jsem se ho jesti kakal a on prý ''kakal'' 😅 ...tak se ho ptám a proč nezavoláš maminku?a on jen rozhodil ručkama, že neví 😀 ..komedoš 😀

ined77
19. čer 2010

á>°uáí>áíu>áýýjáuuiuu
´m
ůůůůůůůů.ů.hhhm,y\,,\ j

u nás spánek 1.05 😖 ...toť vše, co tu napsal netuším, asi si stěžuje 😉 😀
tak končím, už zase kňučí 😔 ...vše pěkný zbytek dne,páááá 🙂

ivanulienka81
19. čer 2010

baby, tak pomoooooc, nam idu naraz 4 stolicky, nie 2 ako som si myslela... 😎 ale tuto noc sme spali aspon fajne od 21:30 do 7:00 ani necekol, o 7:00 bol presun z postielky do nasej posteli a spali sme este do osmej... hm... tak celkom fajn... 😀
len neviem preco, Misko jednoducho nechce zaspat skor ako o 21 hod ☹

sherry28
19. čer 2010

tak Mára spí 😉 Luky ještě lítá venku 😅 no a já serfuju a koukám na kočárky, autosedačky, pleny, hrnečky, flašky atd. 😅

sherry28
19. čer 2010

ivanulienka: 🙂 no jestli ráno takhle vyspává, tak se nedivím, že jde až na devátou 😉 ale devět teď v létě je dobrej čas 😵

gina333
19. čer 2010

@ivanulienka81 : tak ked ti napriek zubkom tak bajecne spinka, to ti mam co zavidiet. 😉

@sherry28: a to ides aj nove veci kupovat? Neostalo ti po chlapcoch dost? 🙂

U nas celkom fajn den, poo sme boli iba u svokry,lebo prsalo, ale aspon sa nam minulo, Sophi sa vylietala s Dedom. Uz spi, idem k Natalke pistime si DVD. 🙂

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
19. čer 2010

gina: právě tyhle věci už nemám ☹ kočárek mám prodaný, fusaky taky, autosedačku taky, flašky jsme neměli a hrenček je pro Máru 😉 ale našla jsem perfektní kočárek i s autosedačkou, fusakem, deštníkem, a spoustou věcí jen za 5.500,- 😵

sherry28
19. čer 2010

tady je líbí se mi ta oranžová kombinace 114/K6 😉

sherry28
19. čer 2010

gina: nový kočárek jsem nechtěla, koukala jsem po použitých levných, ale když je tento i s autosedačkou, fusakem a jinýma věcma tak za tu cenu ho asi vezmeme 🙂 ale ne hned ještě počkáme 😉

prchalka
autor
19. čer 2010

My měli super den. Přijeli tcháni, tak byla změna, venku jezdila i na kole 😀 a POZOR! Odskočila jsem si na chvíli řídit auto 😅 😅 😅 😅 😝 😝 😝 😝 mezitím s ní šli na prochajdu, pak se hodilo něco na gril... Když teda odjeli, byl hroznej řev, protože si předtím pěkně hověla za volantem v jejich autě a pak jsme si sedli do garáže a pokecali se sousedkou, prostě až do koupání venku. Uspávání dobrý, hemžila se asi jen 20 minut v postýlce, držely jsme se za jednu ruku, mou druhou si přikryla obličej a usnula 😉 Tak to bylo dneska hezký 🙂
Mimoto se se někdy v podvečer potento skoro až na záda, děda se na tu krásu přišel podívat a pronesl, že tohle nedokáže ani za 2 dny 😀 😀 A dostala i čelenku 😅 😀 no to určitě bude chtít nosit, ale kupodivu dneska jí vydržela sponečka na hlavě snad 10-15 minut 🙂
Jo a to auto - řídila jsem, to jo, pocit z toho jako dobrej, zkusit si to ještě asi tak tisíckrát a pak už bych snad pohyby sesynchronizovala 😅 😅 No MM mě sice trochu pochválil 😅 ale jinak byl na mrtvici 😅 😝 No já taky skoro!
PS: Tady už se nějak veřejně propírá jméno malé matove 😀 😀 😀

prchalka
autor
19. čer 2010

Pár fotek je v albu.
Všem dobrou noc 😔

sherry28
19. čer 2010

prchalka: ten kočárek 😉 🙂

sherry28
19. čer 2010

prchalka: čorí se tváří přesně jak Mára, když je strašně důležitej a dospěláckej 😉 příští rok mu kupujeme takový podobný kolečko 😵

tak asi nakonec vezmeme ten kočárek Julia za ty 3500,-(je úplně dole) je taky s autosedačkou (sice už ne s fusakem, ale ten koupím použitý na tu jednu zimu), takže to je zadarmo 😉

jinak všem sladkou noc, jdu ještě něco pojíst a k MM do pelíšku 😀

sherry28
19. čer 2010

ještě jenom hodím fotky z prochajdy 😉 a v albu mám fotky z našeho nového hřiště, které je hotové 😵 a teď už všem dobrou 😔 ona stejně ještě přijde matova 😉

sherry28
20. čer 2010

dobré ráno 🙂
tak taťka nám odjel a jsme sami ☹ Mára spal v klidu do šesti, takže jsem vyspalá 😵