Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
29. čer 2010

Ako tak citam, tak tato noc bola u kazdej dobra. 🙂 Stihla som pozehlit, nalozit pracku a idem si umyt vlasy. Balit sa budem az ked Sophi zaspi, spi totiz v detskej a odtial nic nepotrebujem. 😉

gina333
29. čer 2010

U nas sa zaspalo bez problemov 🙂 idem sa balit.

lehna
29. čer 2010

ahojky,

u nás taky noc dobrá 🙂. Já byla cvičit, tak než jsem přijela byl vzhůru 2x, pak ale jsem u něho byla na 20minut v 1,30, pak jsem slyšela kolem 3, ale to bylo zas asi něco ze spaní, protože tam nešel ani L. a vstával v 5,40.

ráno jsme vyslíki postele, vyprali, tak to za chvíli bude suché. dopo jsme strávili venku a teď spí.
od včerejška mu teče z nosa, mě dneska ráno začlo dost brutálně škrábat v krku,a nijak to nemizí 😠 a celkově jsem taková nějaká 😝. tak jdu lehnout ke Štěpimu 🙂

lehna
29. čer 2010

gina- vy už teďka někdy odjíždíte,že? vám závidím 🙂.

gina333
29. čer 2010

@lehna : hej, zajtra odchadzame k mojej mame a vo stvrtok letime. 😉

ined77
29. čer 2010

ještě nespinkáme 😖

katzi
29. čer 2010

u nás už se spí, ale trvá jí to poslední dny nějak dlouho to usínání 😖

sherry28
29. čer 2010

tak Mára spí, teď usnul 😉

@gina333 tak si to tam užijte i za nás všechny 😉 a neboj letu, mysli na to, že jsi v nejbezpečnějším dopravním prostředku 🙂 hodně foť, ať se máme čím kochat 😵

prchalka
autor
29. čer 2010

@gina333 U vás bez problémů, ale u nás jsem se spletla, trvalo to 1.15 🙄 😠 😠 😠 Fakt teču! Já ležela, ona hazela přeze mě placáky na deku, vstávala chodila, zase si lehala, balonky po mě házela, šla někam s kočárkem, zapínala mluvícího pejska a tak pořád dokola. Odmítám jí uspávat až se vzbudí! 😠

katzi
29. čer 2010

prchalko: já uspávala dnes "jen" 30 minut. Už jsem to ve finále zkoušela i bez dudlu - říkala jsem si, že když tam s ní stejně ležím, natřásám ji na polštáři atd., tak ať uděláme alespoň třeba nějaký pokrok. No tak neřvala sice, že chce dudu, ale začala si strkat prsty do pusy. Takže než zavést nový zlozvyk, to jsem jí raději vrátila ten dudel 😒 Nevím jak to jednou odnaučíme 😒

gina333
29. čer 2010

@prchalka : chudatko, len dufat, ze Corine zle obdobie je predzvestou dobreho. 😲 😉

@sherry28: jasne, fotit budem o dusu. 🙂

Tak mam zbalene, uz my treba dolozit len veci v ktorych budeme cestovat. Tie dam do tej tasky ktoru beriem do leitadla. 🙂 Ved ideme k mojej mame az zajtra okolo obeda aby Sophi v aute spala, tak este rano dobalim drogeriu a malickosti. Vsetko oblecenie som zrolovala na malinke kusky, tak sme sa vopchali, najviac miesta vlastne zaberie kozmetika, kremy, mlieko pre Sophy ale je to v kufri. 😀 😝

katzi
29. čer 2010

gino: to je úleva, když je dobaleno, že? 🙂 Ještě větší bude až budete na místě a relaxovat . Přeju ať vše šlape jako hodinky 🙂

ined77
29. čer 2010

a už spinkáme, od 12.10 🙂 ...sotva jsem dopsala že nespinká, už se ložil 😀 .
no...večer po tom dlouhém odpo spánku usnul ve 20.15 a bez nějakých vystrájáních spinkal a do rána d 6.15 🙂 .
ráno jsme vařili, prali, pak procházka, hřiště...obídek taky spapkal v poklidu, tak to celkem šlo.větší záchvat byl jen jeden 😅 ...chtěl vzít motorku nahoru do bytu, což jsem zavrhla, protože odpoledne ji zase budeme brát ven.už tak pořád něco nosím včetně matýnka jako ježíšek 😠 😀 .on prostě sám nepůjde 😒 .
obídek:brokolicový krém, kuřecí kousky na másle,nový brambor, rajče 🙂 1 brum

@sherry28 🙂 ... 😲 chuďátko marýsek, ten měl teda den 😢 .

@katzi 🙂 ...super, že jsi si užila zumbu 🙂 .no jestli to u nás ještě bude fungovat až budu zase moct, určitě to vyzkouším.na figuru to musí být hodně účinné 🙂 😉 .

@lehna 🙂 ...a jejda, nemoc a vás leze 😨 ...no jo, to jsou ty změny počasí 😒 .
tak snad to nic vážného nebude 😉 🙂

@gina333 🙂 ...jezdíte k moři každý rok? to se máte 🙂 ...ale aspoň máte nějakou satisfakci za to, že jste pořád samy 😉 .já doufám, že my bychom mohli jet tak napřesrok také, to už by byl mimísek odrostlý, tak nad by to šlo 🙂 .
nám jak se zdá padne i ta letošní dovolná jen v čr... ☹ ...ale tak..mně stačí i koupák, nějaký výlet...zoo a tak a jsem spokojená 😉 .
budu na vás moc myslet 🙂

prchalka 🙂 ...kdeže!!! čuráme všude 😀 ...ale já jsem ani nečekala, že by se to naučil za pár dní 😅.já mám spíš problém, jak ho naučit čurat venku 😒...nechce..lákám ho že počuráme mravenečky, kytičky, stromeček a prd 😝 .no třeba se to nějak poddá 😅 😉.
lambrusco jsem taky nepila,ale i s takovým volume bych spíš skončila skočená na kanále či wc 😀 .
co se týče velikostí oblečků...my máme pár kalhot, které měl maty minulý rok jako dlouhé a teď je má jako 3/4 a ještě mu jsou v pase volné 😀 ...on je hrozná žoužel 😀 , ale teď se začal evidentně dojídat po těch nemocech 🙂 ...je jako otesánek 😀.ráno stojí v kuchyni a říká kous (toust), večer stojí v kuchyni a říká kous 😀 .v neděli se mnou jedl řízek 😲 ..na svačinu 😅 , z chlebíčků obral vajíčka a pak šlohnul babi z vánoční kolekce čokoládovou šišku a odmítnul ji vydat celou 😀 .taky to pondělní hovino stálo za to 😀 .takže on nejenom že lže..už i krade 😀 !

smardik 🙂 ...ahojky a vítej 🙂
to je mi moc líto co teď prožíváte 😢 , ale moc držím palečky aby se vše brzy spravilo a dopadlo na výbornou 😵 .
život je někdy hodně těžký 😢 .

matova 🙂 ...??? 😲 ..nepřeháněj to s tou absencí!!! 😲 😢

sherry28
29. čer 2010

@gina333 tak vdíš jak jsi zdatná a šikovná 😉
@prchalka taky u nás byly doby (v období trojek),kdy Mára usnul po hodině uspávání😅 už je to pryč uff 😝

gina333
29. čer 2010

@ined77 : ja tiez chcem skusit Sophi va Spanielsku bez plienok, doma sa to neda, lebo nie je az tak teplo v byte, skusim ked bude na dvore, uvidim s akym uspechom. 😉 Sestra nocnik nema, tak vyskusame hned zachod. 🙂 Kedze MM s nami do Spanielska nemoze 😖 ☹ ☹ spravime si este spolocnu dovolenku niekde na Slovensku. V tejto robote totiz konci koncom mesiaca, bude doma cely august tak sa niekam vyberieme aby sme si to uzili ako rodinka.

matova: veru chybas nam tu. 😲

gina333
29. čer 2010

U nas tie trojky stale v nedohladne, snad ani nevyjdu. 😠 😖

katzi
29. čer 2010

ined: takže taky Matýnka nosíš venku? Já se vás tady na to už dřív chtěla zeptat, kolik vám toho venku děcka ujdou pěšky. Adeli jde sama kousek, pak přijde ke mě, zvedne ruky a chce nést. Když odmítnu, tak si sedne, nebo lehne na zem a buď jen leží, nebo i řve. Takže většinou vyměknu a nosím ji 😒 Ale fyzicky si myslím, že na to už má, aby došla pěšky například z domu až na hřiště.

ined77
29. čer 2010

@katzi 🙂 ..jejda, tak to musím říct, že aspoň po tom obědě maty vytuhne jako belina max do 5 minut 😨
a dudlík taky celkem už dost řeším,protože vím jak to dopadne...matýnek bude dudel krást mimískovi 😅 😀 .
já už jsem chtěla několikrát dudel prostě čapnout a vyhodit, ale bojím se 😅

@prchalka 🙂 ...a nezkoušela jsi s ní chodit (sedět) a chovat ji?já teda vím, že je čorí malinko těžšího kalibru než matýnek.... 😅 , ale třeba by zabrala rychleji 😨

katzi
29. čer 2010

gino: TM neletí s vámi? Já jak jsem měla tady absence, tak je to pro mě novinka. To je opravdu škoda, ale je to fajn, že budete mít ještě příležitost na dovolené v SR. Jsi dobrá, že letíš s holkama sama. Já bych na to asi neměla, jsem zvyklá mít MM pořád za zadkem 😅

sherry28
29. čer 2010

@ined77 naštěstí v noci spal jak zabitý, takže si na nožku ani nevzpoměl, ale za to ráno ji táhl za sbeou z postele a celý den chodí a nemůže niam vylézt tak jenom naříká "bebí", "na"(jako dává mi sebe, abych ho vysadila nahoru at.) 😅

katzi
29. čer 2010

ined: no Adeli usíná bezvadně večer, to je rychlovka a usne sama. Teď se nám to pohoršilo po o. Asi by jí už stačilo jít spát později, např. v 12.30, ale já se nechci vzdát zajetých kolejí a svého klidu hned po obědě 🙂

katzi
29. čer 2010

sherry: na to jsem úplně zapomněla reagovat na Márovo bebí. Chudáček malej, to ho musí bolet. To je fakt hned něco. Tak mu to na dálku foukám 🙂

ined77
29. čer 2010

@gina333 🙂 ...aha 😕 ...já myslela, že tam budete celá rodina 😨 ...takže jen ty s holčičkama? 😕

@katzi 🙂 ...matýnek jak kdy, ale je pravda, že teď co vím, že jsem těhu, už beru sebou kočár všude.nechci ho tahat víc než je nezbytné, už tak se nosí často 😅 .ale když chce, ujde toho dost, nebo i ujede na motorce 😉 .jenže on je jako oslík, když se sprčí, nehne s ním nic 😀 ...a ano, natáhne ručky, zakloní hlavičku a maminko nos 😝 😅

sherry28
29. čer 2010

@gina333 tak já taky chápala, že TM letí s vámi 😨 to tě teda obdivuju, že letíš sama 😵 ale tak ono, když na druhém konci tě bude čekat sestra, tak je to jiné než jet úplně sama s dětma na dovolenou 😕

prchalka
autor
29. čer 2010

@katzi Tak u nás se chodí a chodí. Obešla by klidně celou ves - kdybych jí nechala jít, kam ona bude chtít.. Ale teď v neděli v tom parku taky chtěla nosit.. Má to teď nějaký na levačku 😝

@ined77 Jasný, do týdne se to nenaučej.. možná ani do vánoc u nás 😀 Je to tady taky jako v Kocourkově - byla nahatá ve stínu, chtěla na odrážedlo, takže tričko a kalhoty - bez plíny a pak jí to kalhotama 2x proteklo až do krosíků 😝 tak čvachtala 😅

gina333
29. čer 2010

@sherry28 : veru aj ja prajem Mareckovi aby sa nozicka cim skor zahojila. 😉

@katzi: MM nemoze, uvolnia ho z prace koncom mesiaca. 😒 Idem na dovcu vlastne prvy krat bez neho, strasne my bude chybat, hlavne Natalke, ta na nom doslova vysi ked je doma. 😖 No musime to zvaldnut, ale ide s nami moja mamina, a budeme pri sestre, takze sa tesim o to viac. 😉

katzi
29. čer 2010

ined: Adu toho naběhá hodně doma, nebo pak i venku na tom hřišti většinou neposedí. Ale jít koordinovaně a cíleně někam je problém 🙂 Já jsem právě nad tím už zas přemýšlela, jestli ji to nemám nějak učit ať chodí sama. Ale asi na to kašlu, stejně s ní taky moc nepohnu 🙂

ined77
29. čer 2010

@sherry28 🙂 ...chudáček 🙂 ....že prý ''na'' 😀 ..ty děťátka jsou kouzelné 😵.
teda ale ten noční spánek se mu fakt neuvěřitelně zlepšil, to je paráda

@katzi 🙂 ...hmmm, tak to zase u nás je večer problém matyho uspat 😅 ...to si holt nevybereš 😉
no ale i kdyby chodila adélka spinkat ve 12.30, tak to ještě není tak pozdě 😉 ...ono se to bude věkem prodlužovat až nakonec jednou nebudou spát po o vůbec, pomóóóóc 😲 😀

katzi
29. čer 2010

gino: aha, já myslela, že tam budete jen ty a holčičky. Budete mít bezva babinec. Ale myslím moc klidu mít nebudete - bude vás pořád někdo balit 😀

sherry28
29. čer 2010

já musím Máru pochválit, že on chodí po svých a když nemůže, tak mu řeknu prostě musíš já tě brát nebudu 😝 a on jde a když někdy se vzteká a protestuje, tak mu jednu vyšiju a hned šlape 😀 no moc se s ním nepárám 😅 ale zase po něm nechci, aby chodil nějaký dálky.... 😉 ale je to chlap, musí chodit a ne být líný a má trošku sparťanskou výchovu od maminky, za to tatínek rozmazluje(on může, vidí ho dvě hodiny denně), takže se to vykompenzuje, mě poslouchat musí jinak bych se z toho zbláznila není jediný 😝 jsou dva a budou tři 😉 🙂