Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
30. čer 2010

K doktorce jsem volala - na výtěry zatím nemusíme - mám sledovat, pokud to bude barevný nebo se to bude horšit, nebo se mi to nebude zdát, tak máme naklusat.... Jo, rostou - čtyřky......... A u prvních zubů teklo taky z nosu. rýmu chytla od Taťky, ale není to už to, co minulý týden. Počkám a uvidím....
To kolínko je brutus - tak ať se brzy zahojí...

gina333
30. čer 2010

Baby uz o chvilu odchadzame, ozvem sa vam zo Spanielska. Majte sa tu krasne, tehulky opatrujte sa, uzivajte si slnecne dni a nech deti nezlostia. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

prchalka
autor
30. čer 2010

@gina333 Zapomněla jsem se rozloučit a popřát šťastnou cestu a hezkou dovču. A taky se zeptat, jestli tam bude přístup k netu, kdyby jo, ozvi se! - Stejně už to píšu asi pozdě.. ☹

prchalka
autor
30. čer 2010

Tak dnes spíme hned poo, byla dopol fakt ukňouránek a protifka, no však víte...začne bečet, nikam nemůžu, jen s ní za zadkem a ruce v puse. Sakra, ať už něco vyleze ☹

ined77
30. čer 2010

ahojky 🙂 ,
tak já jsem chtěla ještě včera odpo napsat, ale nějak to nevyšlo 😖 ...přišel mm a...no nic 😒 .
takže se omlouvám, že jsem odešla bez rozloučení 😉 ...spinkalo se 2h 🙂 .pak i s mm na zahrádku..on pivo,já antioxidant juice 😉 a matýnek řádil na trampolíně 😀.škoda, že jsem nechala doma foťák ☹.
teď spinkáme od 11.55...noc byla vcelku dobrá i budík nevražedný...6.15 🙂
dopol šlo...ráno úklid, pak hřiště se sylvinkou, pak záchvat 🙄 , pak poklidný obídek a rychlý spánek 🙂 .
odpoledne jsem si říkala,že bychom jeli na koupák aspoń na jedno okoupání, ale ještě uvidím až se matýnek vzbudí.teď jsem bez energie 😅 😝 .mám hlad a chleba mi rozmrzá 😅.
jinak dolní levá 3 už raší, musí se chtě nechtě prořezat každým dnem 😉 .
ráno byla taky scénka, nechtěl na nočník...už byl ve slípkách a ječel a ječel až se počural 😅 .
pak vysávám a matýnek se kolem nějak motal a držel se za zadeček..no jasně, měl ho tam..kulicha 😝 😀 .
tož jsem aj zase prala 😀 .
jdu kuknout jak u vás 😵

sherry28
30. čer 2010

Mára spí od 12:00, já ještě byla sesbírat opět jahody, pověsit prádlo a dát sprchu 😝 🙂

sherry28
30. čer 2010

@gina333 měj se a napiš ze Španělska, až dorazíte a budete zabydlení 😉 musíš popsat cestu letadlem 😵

ined77
30. čer 2010

@gina333 🙂 ...moc moc si to užijte a opatrujte se!!! 😵 😵 😵 už se těšíme na fotečky 😉 🙂 😵

sherry 🙂 ...vše nej nej nej k svátečku 😵 😵 😵 a jako dárek ti přeju tu holčičku 😀 😵
kolínko... 😲 ☹ 😢 ..chuďátko malé, ani jsem neměla odvahu tu fotku zvětšit 😨 😅 , tak hlavně ať se brzy zahojí a hlavně už žádný další trkanec 😢
tak už máš doma opravdu horkého předškoláka 🙂 , letí to, letí 😨

@hancazivocich 🙂 ..i u nás byla taková rýma k zoubkům, ke 4 ...nekonečná a vodová 😒 .
tak hlavně že jste chatu zvládli 😉 .

@prchalka 🙂 ...ani matýnek moc nevečeří a ani nepije mléko, takže mu asi stačí co spapká přes den 😉 .já to přisuzuju horku, sama nemám bůhvíjakou chuť na jídlo 😉 .
neboj, je jí dost 😉 🙂 ...no a taky to může být k zoubkům 😉

katzi 🙂 ..no vidíš jaký je z adelí vodík 😀 .
no jo, tři 11 v horku 😝 😀 ...ale teda musím říct, že ač teď pít nemůžu, stejně ráno vstávám jako s kocovinou 😝 😅 .

matova 🙂 ..ahojky sluníčko, ty jsi šikulka 😵 .já jsem ráda, že budeš mít ty resty za sebou a binec doma se už nějak dožene 😉
já se musím přiznat, že dnes jsem ošulila vytírání 😅 ...chtěla jsem teď po o ,ale táák se mi nechce a to u mě není zvykem 😅 ...to asi to těhu 😉 😎 😀 .ale je povysávané, tak pro jednou se svět nezboří že 😉 .

lehna 🙂 ...něco jsem ti chtěla napsat, ale už nevím co, musím zalistovat nazpět 😅 😀

ined77
30. čer 2010

@hancazivocich 🙂 ...ještě to posvítání......no 😒 ....i u nás je to tak ☹ .prosvítá dlouho a prdlačky z toho 😅 .
tak i u vás je bebino 😨..já si zrovna dnes říkala že je matýnek nějak neuvěřitelně dlouho bez nějaké modřiny 😅.no jo, kraťásky a krátký rukávek dělají připádech své ☹.
vidíš, dezinfekci bych si měla taky zavčasu pořídit 😕

lehna 🙂 ...už vím, během hledání jsem si vzpomněla 😅 ...ptala jsi se jestli se mnou matýnek spí v posteli...jj, spinká 😅 .on se dost budil po přenesení do postýlky a přijde mi, že ve velké posteli spí trošku líp 😅 .no stejně už dostanu za chvilku svoji velkou postel, tak třeba ten přechod bude poklidnější.on už ve své postýlce spinkat douho nechce. jen po o tam chrupká 😉 (chvilku než se nasomruje ke mně 😉 😀 )

@smardik 🙂 ...zní to idylicky, že jeden spinká a druhý si hraje 😀 .
co nového a co TM? 😨 doufám, že už je to alespoň lepší 😕

prchalka
autor
30. čer 2010

Ftípek - probudila se ve 13h, šly jsme do koupelky a pak se vrátila zpátky do pracovny, že se chce podívat na bagr, tak jsem jí vysadila a pak ukázala na postel a řekla "odpočnout" tak se ještě válí 😀 potvora 😅

smardik
30. čer 2010

@ined77 ta idyla trvalo ještě celých 5minut 😀 😀 😀 ale ted spí a já bych měla jít uklízet ale šíleně se mi nechce ach jo. s manžou zatím nic nového není

matova
30. čer 2010

Ahojte,
u nás sa zatiaľ spí, zaspal o 13:05. Večer išiel o 21:30, ráno vstával o 7:15, noc fajn- 1 prebudenie- až na to putovanie po posteli- ja tak spím že bdiem- zakrývam, otáčam, schytávam kopance ako sa váľa...Vnoci som aspoň 30 min žehlila, tipujem že na také 2 h tam toho ešte je 😒.
Dostala som sa s gelom do pusy, ale tú dolnú päťku o ktorej viem mi neukázal, len som namastila, a hore mu tiež čosi polezie- zo strany hryzacej neprescitá nič ale zboku tam má mini kopček tvrdý (pod ďasnom stále). Zatiaľ sa cez deň drží lepšie ako pri trojkách, aj ke´d je z neho zasa chvostík, ale ešte sa to akotak dá, som zvedavá keď to bude na prerezanie.
Má nového kamoša- podedil ábiku-čo vyzerá ako 3 mes. bábo, tak ju všade vláči a dáva jej cumeľ, alebo ju dá mne aby som ju držala a on ukazuje ako sa hrá s autami a sleduje či sa pozerá 😀. Začínam mu vysvetľovať že bábätko sa pozerať nebude, bude ležať, alebo plakať, alebo cucať 😖 😲
Čumím že dezinfekciu by sme mali dávať aj my...
Ja dávam stále dlhé nohavice- tým že chodí neskôr spať nás obchádzajú najväčšie horúčavy ale hlavne tu začalo byť teplo až včera...
všetkým pevné nervy...
GINA🙂: KRÁSNU DOVOLENKU!!!!!
ined 🙂 : jasne, vytieranie počká 😉. My máme poobede dostať návštevu- švagriná s rodinou (mm bude v práci ako furt dovečera), chcela som umyť aspoň v kuchyni zem ale kašlem na to...
prchalka 🙂: tiež mi to ako večenosť pripadalo- každý deň som myslela že zajtra sa už prerežú, to bola doba 😒

všetkým sa ospravedlňujem, naozaj nemám dočítané, len som prešla zhruba stránky koľko toho je 😀

matova
30. čer 2010

ined 🙂 : ja ešte netuším kedy mi to dodajú spracované, svoje veci som odovzdala, čakám na zviazanie. keď to bude musím ešt e spraviť nový fotovýber, scanovať a upravovať fotky- a toto neznášam, lebo neviem ako nakoniec budú farebne vyzerať- každý monitor je inak nastavený...a ja laik... 🙄
A ako sa cítiš? únava je silná? 😕

ined77
30. čer 2010

u nás spánek 3h 😅 , ještě teď dospává, ale už ho proberu ať nebuntoší večer 😉.
já si s ním lehla na 1.15, ale usnout se mi nepodařilo 😅.

@matova 🙂 ...to dopadne dobře, uvidíš 😵
únava...no však to znáš 😅 ..ale jo, celkm se cítím ztahaná..t už se děsím co bude dál 😀
a už ho tady mám prďolku, tak všem pěkný den a páááá 🙂 😵

@smardik 🙂 ..odpočívej a držte se 😉 😵

lehna
30. čer 2010

ahoj holky,

celý den polehávám, je mi blbě, všechno mě bolí, pálí mě oči. ráno jsem byla u dr., sama autem, zaparkovat jsem se musela někde pokusit, tam je jedno auto na druhém, ale zvládla jsem 😵 . tak mám radost 🙂

takže se te´dka tady moc ukazovat nebudu, nemám na net ani náladu,

jen jsem chtěla
@sherry28 tobě popřát vše nej nej nej k svátku.

a ginu - už jsem teda nestihla, ať si užijí dovču.

Jo a ještě dnešní noc - poprvé kolem 23, pak 02.00 a pak až vstávačka 5.45 😉

tak se mějte, užívekte sluníčka, papa

prchalka
autor
30. čer 2010

Já vám ještě zapomněla říct, že už zdokonalila čůrací rituál v předešlých dnech, ona si to nejen uvědomuje, ale i chytá ty chc...y do ruky 😝 No nic.... 😅
A teď mi sousedka říkala, že má ten Davídek z fotky neštovice, tak se budem modlit 😖
Nejde mi myš, tak radši dobrou noc 😔

matova
30. čer 2010

prchalka: u nás sa malý zdokonalil v "maskovacom rituále"- asi hodinu vydržal u svokry na balkóne pozorovať návštevu- ako dou hrajú basket...som sa čudovala jak to že tam vydrží čumákovať...a on- poondiaty asi nechce vzbudiť pozornosť-.....to bol zas boj ho prebaliť, jak ja už to nenávidím bojovať s ním o tú plienku 🙄 😔

všetkým dobrú noc 😎

prchalka
autor
1. črc 2010

Dobré ráno,
brekánky už 21.20 a za 5 min. jsem tam šla znovu ☹ Pak vydržela do těch 23 něco, vzal si jí MM. V 4.30 jsem jí slyšela, jdu se s ním vyměnit a on mi říká, že ječela "busík, busík" 😀 😀 😀 😀 😀
A v asi 5.30 řekla zase "tam" 😅 😅 Ta už je taky pěkně mimo.
Vstávala 6.40, takže dneska poo to chci vidět. Kdyby radši spala normálně v noci 🙄
Hezký den.. 😉

prchalka
autor
1. črc 2010

@matova Jj, na bobky se zbytečně neupozorňuje, to je jasný 😅 😠

sherry28
1. črc 2010

dobré ráno 🙂
tak další krásný den před námi 😉 po dlouhé době stála tato noc za prd 😒 malý se vzbudil půl hodiny po uložení a pak se budil každých 15 minut až do rána, ale přisuzuji to jeho kolínku ☹ pokaždé, když se chtěl otočit a lehnout jinak, tak si na něj lehl, což ho zabolelo, tak brek a vzbuzení a říkal ze spaní bebí 😅 no moc vyspale se necítím, ale to rozchodím, za to vydržel v posteli až do neuvěřitelných 7:04 😨

zuzanka26
1. črc 2010

Dobré ráno,

jdu vás pozdravit. Všichni odjíždí na dovči, všichni někam letí, my letos šetříme 😖
Táhne mě to do Řecka, ale nevím, jestli je to leots dobrý nápad. 😕 Já řecky umím dost dobře a jsem tam jako doma, tak je mi to líto.
U nás noc ušla, konečně jsme dobrali antibiotika. jen jsem musela vyměňovat naprosto nacucanou plínku a u toho ve 4 ráno začala říkat bleble. Normálně bych se smála, ale teď jsem jí to utla. 😅

sherry28
1. črc 2010

@zuzanka26 my jsme taky doma 😉 my teda stavíme, takže moc peněz není a i bez moře můžou být krásný prázdniny 😉 mám pro kuky naplánový výlety po okolí, budu je vyvážet (takže se nudit nebudou)🙂 prostě každý týden nějaký dvě tři akce 😉 s MM pak společně Zoo a koupáky 😵

zuzanka26
1. črc 2010

@sherry28 jj, koukala jsem na tvoje fotky, to je super. Pro 3 děti je to určitě to nejlepší. A zřejmě to tvého muže baví, myslím tu stavbu 😀 U nás je to nepředstavitelný, že by se někdy stavělo. Leda že bysme nějak nečekaně zbohatli 😝 😀 a něco si koupili 🤐

sherry28
1. črc 2010

@zuzanka26 MM to vyloženě nestaví, je to 100km od nás, takže nemá šanci 😉 ale má tam dva šikovný zedníky a vzhledem k financím to budeme stavět tři roky, hodně nám pomáhá máma, kdyby byly penízky, tak už do konce roku bydlíme 😉 ale nejsou, pro nás bylo důležité, že máme po babičce pozemek s bývalým statkem, tudíž bylo kde stavět a z čeho, ono když se má pak kupovat i pozemek, tak je to šílená suma 😕 Nás to takhle vyjde do 600.000,-, ale běh na dlouhou trať, když jsou peníze, tak se něco udělá a pak zase stavba stojí, když nejsou 😀

hancazivocich
1. črc 2010

ahojte.
sherry - krásný domeček, třeba vyhrajete mega a bude to natošup 😉

Chjo - ty vedra mě zabijou, malá je taky po nás, tudíž je nemusí - bleeee

Rýma trvá, tak uvidíme... Dovolená - snad na chatě - je to tam paráda, ale vzhledem k tomu, že se termín posunuje už po5., tak je to na bednu - prostě mám pořád pocit, že je v nedohlednu...
Do toho má chlap už druhý den průjem - dneska snad přijede i z práce domů, mám hrozný strach, že ho chytne malá... Včera odpo dobrý, tak zbušil rohlíky se salámem, léky do něj dostat ... a dneska zas....TDI 😝 😝 Do toho mu večer pustila červená - no, mý nervy... Ale malá spala dobře - jeden budíček v noci........
Víceméně polední i večerní spaní - usíná skoro přesně a stejně tak se i budí..........Kdyby byl budíček jen jednou, tak jsem děsně spokojená...........

Jo - ještě k dov - moře nemusím, byla jsem jednou a nejsem typ na polehávání na pláži, atd... Spíš chata, píseček, práce na zahradě, stíhání dítěte, atd

sherry28
1. črc 2010

@hancazivocich 🙂 kdyby jsme aspoň něco hráli 😉 aby jsme mohli vyhrát, ale takhle asi těžko u nás někdo zazvoní, že nám nese jen tak milionek 😀 my ani sportku nevsázíme 😉

prchalka
autor
1. črc 2010

Šly jsme se ven unavit a pomohlo to. Na svačinku měla zmrzku. Oběda pár lžic a za každou lžičkou musí pít 🙄 Takže je víc napitá, než najedená. Usnula v 11.05. Sice se mě do toho tepla nechtělo, ale co doma.. Šlapala skoro 2h, z toho 2x chtěla nést.
Už nám začínají pěkný blbosti, než jsem si ráno vyčistila zuby a přinesla jí kartáček (a to chodím ještě zpátky do kuchyně), tak si nalepila ten ochranný filc, co se lepí na židle a stoly, do vlasů. No tak sundat to samozřejmě nešlo, tak jsem to upižlala nůžkama. Stihla jeden velký a ostatní 3 už měla odlepené od podložky 😖 🙄
Asi tak (ta větší cuchanice je na druhé straně, já vyfotila jen tu nelepivou):

katzi
1. črc 2010

ahojte,

u nás zase fajn noc - poprvé až ve 4h, rovnou jsem jí šupla mlíko a vstávala v 6.30 😵 Dopol. jsme se šly taky unavit, za chvíli čekám kamarádku s děckama, tak aby Adu už spala když přijdou. Povedlo se, po prochajdě vytuhla do 10ti minut 😉 Teď jen abysme uhlídaly s kamarádkou její dětičky aby byly jakž takž v klidu a Adeli si alespoň tu hoďku schrupla. I tak až se probudí zas bude řevu plno - bude si bránit svoje teritorium 😖

Snad se sem dostanu večer a v klidu vás dočtu 🙂

sherry28
1. črc 2010

u nás se spí 😉 Lukas lítá venku a Mára chrupká, první prázdninový den a už jich mám plný zuby, dneska si teda nesedli furt jeden na druhý kvůli něčemu ječel a já toho měla už dost, teď bude aspoň chvíle klidu 😝 🙂

sherry28
1. črc 2010

@prchalka škoda těch krásných vlásků 😢 ale oni jí dorostou 😉 to mě jednou chtěl Lukášek jako malý česat, tak jsi vzal kulatý kartáč a všechny vlasy mi smotal tak do sebe na ten kartáč 😅 že nešly vůbec vyndat z toho hřebene, celý den jsem čekala na MM s kartáčem v hlavě, aby to nějak odstranil 😀 hrál si s tím asi půl hodiny a měl pokaždé chuť vzít nůžky 😕 ale dobře to dopadlo, teď už poučená, když mě chce Mára česat dám má obyč hřeben 😉