Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
5. srp 2010

dobré ráno 🙂
@matova 🙂 ano ten link je jedna strana je to fotobog jedné uživatelky, kde má ty homeo o které jde a nahoře píše jak a kolik čeho brala 😉 a neboj hrozně rychle uteče ten rok mimina 😅 vždyť Márovi už budou letos dva a to mi připadá, že se nedávno narodil a už bych pomalu zařizovala školku 😅 život letí rychle a musíme si ho užívat i když to někdy je fakt těžký ☹ pamatuju si jak jsem od rána od dvou hodin podnikala s Márou v obýváku pikniky až do čtyřech a v šest jsem musela vstát a dovést Lukyho do školky 🙄 😅 a teď mě to čeká zase 😨 ale jak říkám ono to uteče a z míma bude batole 😀

lehna
5. srp 2010

Dobré ránko,

u nás noc dobrá, poprvé se ozval ve 22.45, ale zas jen výkřik ze spaní, pak 1.00, to jsem tam musela být asi 15minut. Probuzení v 5.00, nakonec ještě uspání a vstávání v 6.30.

Přijdu mrknout jak se máte asi jak bude spát protože mě zasee tahá pryč.....

gina333
5. srp 2010

dobre rano 🙂

@sherry28: veru, vsetko leti strasne rychlo, ved len prazdniny sa zacali iba teraz, a za tyzdedn uz mozme robit nakupy do skoly. 😉

matova: ono tych liekov je tam viac, ja som brala jeden druh pred porodom a 2 druhy na striedacku v prvej dobe. 🙂

U nas noc horsia ako minula, bola hore o 00:20 dost sa motala, cestovala po celej postielke a vstavala uz o 6:00, nechcela uz jednoducho spat. 😵

sherry28
5. srp 2010

@gina333 však my v pátek už nakupujeme poslední věci do školy, aby jsme to nehonili na poslední chvíli 😉

gina333
5. srp 2010

@sherry28 : no tasku uz mame aj my vyhliadnutu, ale peracnik, este nie, my hlavne potrebujeme kopec noveho oblecenia, gate, trika aj mikiny, len v obchodoch je este stale letny tovar. 😉 Musim sa viac obzerat aj po MMB, len akosi nemam cas. Nati ide zajtra do tabora, tak budem mat trocha volnejsie. 🙂

sherry28
5. srp 2010

@gina333 tak oblečení má z aukra 😉 a něco z MMB, našla jsem pěkný obchod značkového a levného oblečení 😉 http://www.primamama.cz/

sherry28
5. srp 2010

@gina333 je tam i e-shop pro Slovensko 😉

gina333
5. srp 2010

@sherry28 : diky za tip, 😉 je coraz tazsie nieco najst aj pre Natalku, pre male deti maju krasne veci ale pre taku slecnu ako ona veru nic moc. 😒 Nosi uz velkost XS,S a nohy ma 37-ky, vacsie ako ja. 😀

gina333
5. srp 2010

@gina333 : ta izbicka pre Lukyho bude krasna 🙂 aj my uz rozmyslame ako do jednej izby vopchame 2 baby, detska je zariadena pre Natali, treba tam iba postel pre Sophi, trocha usporiadat hracky a bude to. Mame sic 4 izby, ale v tej stvrtej je pracovna, je tam taka kancelaria pre MM, a ten jeho bordel nie je kam inam ulozit. 😉 😵

gina333
5. srp 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2344 dnes to varim na obed, Sophi som spravila tarhonu a bravcovinku na cibulke. Mam od vcera kapustnicu, takze obed je skoro hotovi. 😉

katzi
5. srp 2010

ahojky,

my jsme zatím pořád ve fázi, kdy se nespí 😖 Dnešní noc: v 23.00, 1.00, 4.00 a vstávačka v 5.30 😝 Sliní, má opruzenou prcku, ale čekáme už jen na pětky a ty se mi nezdá, že by už lezly 😕

Jinak mám právě doma děti dvě - MM je totiž nemocnej, takže se starám i něho 😀 Dnes odpol. ho necháme kurýrovat a pojedem asi na koupák, je tady krásně.

gino: mrkla jsem na ten odkaz, teda a vypadá to na té fotce fakt luxusně 😵 My měli dnes špenát, no ze mě asi fakt velká kuchařka nebude 🙂

hancazivocich
5. srp 2010

ahojky :
gina - výborný recept, zkusím

katzi - u nás též noci otřes - před námi je ještě 8zubů, vypadá to teď na minimálně dva špičáky. Spala jsem asi dvě hodiny... Jinak brekot, cestování, maminko ruku, mámo kváka, dudu, taky noš, šajyk, Máňa, Šakva, páce - takhle to u nás vypadá celou noc.. Kecá a kecá a já nevím, kdy reagovat a kdy si ze mě dělá jen srandu a něco se jí zdá... Chjo..
Tak držím za ručičku, pak mi jí vyškubne, řekne stačí a spí zas chvíli

U špičáků má hrbolky - zub prosvítá, ale ještě to není takový to fialový - než to proleze... Nevíte, jak dlouho to trvá, než se klubne?

Maminko bolí, meducínku - tu meducínku říká nějak jako mekukínu........Tak jí před spaním dostala, protože plakala, měla červenou tvářičku a ukazuje si pořád na spodní trojku...

Jinak včera jsem šla odpo s kámoškou - má chlapečka o devět dní mladšího... Jenže jejich je kliďas a naše drak. Takže její vábení bylo absolutně bez efektu... A pořád : Pánku uku, Pánku uku - jako ať jí dá Štěpánek ruku, že spolu budou běhat 😅
Štěpánek se jí bál a držel se statečně maminky.. U rybníčka jsme narazlili na další kámošku, která má o měsíc staršího chlapečka a to je taky Ďábel... TAkže naše a on si výborně rozuměli.. Akorát v momentě, kdy začli jezdit pod zábradlím k rybníku po trávě po zadku jsem mírně znejistěla, ale bylo vidět, že i kámoška je profík, tak to jistila nahoře a já je chytala dole 😎 Nehrozilo nebezpečí pádu do rybníka - k tomu bylo daleko. Akorát Štěpánek chudák jen koukal a koukal a nevěděl, co to dělají...
Pak šli za kačenkama - to jsem teda litovala, že nemám vodítko, ale dobrý.. Kika v tom měla bordel - chvíli volala gagaga, kašenky, pak zas - ná pipí, ná pipí, kokád, kokodák - si vzpomněla, jak krmí slepice u babičky.. 😀

prchalka
autor
5. srp 2010

My jsme byly dopol venku - vyhodit lahve (moc se tady chlastá), v lékárně, na houpačkách, na mašinkách, cestou dom, asi 100m od baráku pustila menšího bobeše a bez velkého cirkusu 😉 Nj, chce to chodit ven 😀 😀 Doma se pak asi před obědem rýpla do dásna a začla bečet, že "bolí zoubek" a sahala si přímo na 3jku. A spíme od 11.10, byla uťapaná, bylo to rychlé. Jinak MM udělal papíry, tak se může konečně legálně zabít, musím mu jít ještě pogratulovat po sms 😝

prchalka
autor
5. srp 2010

A budu asi muset koupit další tenisky, tentokrát už 24řky. Líbí se mi botičky Befado, znáte někdo?

sherry28
5. srp 2010

tak spí, dnes pojedeme na oběd k ségře 🙂 až se vyspí, měli zatím polévku 😉 přijede tam i druhá ségra s Kájou, která odjíždí zítra do chorvatska 🙂

sherry28
5. srp 2010

@gina333 to taky dělám 🙂 a dávám maso podle toho jaký zrovna mám 😉 nejvíc toto chutná MM ještě tam teda přidávám trošku hořčice a majoránku 😉

hancazivocich
5. srp 2010

@prchalka
já měla pro malou Befado bačkůrky na doma - když se učila chodit... Takže moc neposloužím. Ale má vysokej nártík a tyhle jí pasovaly. Zpevněná patička - taky dobrý, akotár jí víc než chození zajímala ta přezka a to jak ji sundat 😅 . Ale začínala chodit brzy... Výhoda přezek je, že se tolik nechytají jako sucháč o koberec nebo tak.. Akorát - když chvátáš a přezka se vyvleče, dítko se kroutí, tak je to na pěst.. To jediný mi vadilo - jelikož jsem na dost věcí slepejš..

sherry28
5. srp 2010

@prchalka befado neznám 😕

sherry28
5. srp 2010

@prchalka ale teď jsem se na to koukla a mají přívětivý ceny a pěknej výběr 😉

ined77
5. srp 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc konečně alespoň o maličko lepší, tzn. že se nebrečelo 😅 .
ale kaku nějak pokračuje, včera už to vypadalo dobře, ale dnes už zase kakal 3x 😒 ...ale taky pravda asi i tím, že k snídani snědl můj chleba 😎 ..no jo, chudáček, už mu ta dieta nechutná ☹ .
ráno úklid, pak jsme byli venku...zítra jdeme na 9.45 k holičce 🙂 ..teda jako matýnek, já budu držet 😀 .ale jen nůžkama..strojek necháme až na příští rok 😉 .
nakrmili jsme slepičky, byli na vláčcích a na hřišti a domů došli až v 11.15 a to jsem chtěla dnes matýnka uložit co nejdříve, odpol jedeme do zl ještě douklidit domek.no snad nebude vyspávat dlouho 😉 .
on se totiž mladý pán rozhodl jít na hřiště a ne a ne odejít 😠 😀 ...ale zase takový skluz to není 😉 .
nedívaly jste se včera na primu ve 20h? 😅 ....pořad dítě mi zničilo život, či tak nějak...jsem se pobavila 😅 🙄 😎 .
jdu vás zkusit dočíst 😉 ...je toho asi zase hodně co? 😠 😀 ...
jo a došel balíček s věcičkama pro matýnka, musím ho ještě rozbalit! 🙂

ined77
5. srp 2010

jo holky....budeme kupovat matýnkovi ''velkou''postel, ale já jsem myslela, že koupíme dětskou..tzn.rozměr třeba 160x70, ale MM tvrdí, že je to blbost, že máme koupit raději klasickou velkou 😕 ...co myslíte? 😅

sherry28
5. srp 2010

ty poslední troje jsou pro holky 🙂 ségra bude asi nějaký z nich kupovat líběj se jí ty adidasky růžový 😉

sherry28
5. srp 2010

@ined77 určtě velkou 😉 malá je na nic je to ne chvilku a takhle bude mít aspoň víc prostoru 😉

sherry28
5. srp 2010

@ined77 my Lukymu koupili tu patrovku s klouzačkou, klouzačka se dá oddělat a postel může mít až do 14 let je to 195x95cm

sherry28
5. srp 2010

jo kupovali jsme mu jí, když mu byly dva 😉

gina333
5. srp 2010

@katzi : ja rada varim take jedla, ked je vsetko na jednom pekaci, mam potom menej roboty. 😉

@sherry28 : paradne boticky, nam tiez bude treba na jesen, okrem botasiek nema nic. 😉 Krasnu dovcu prajem sestre.

@ined77 : TM ma pravdu s tou postelou, my sme Nati kupovali tiez velku postel ked jej uz postielka bola malicka, spi na nej doteraz, iba sme matrac menili. 🙂

Sophi spi, poo sa chystame na chalupu, dufam, ze nezacne prsat. 🙂

ined77
5. srp 2010

@sherry28 🙂 ..krásné věcičky..i ty botky 🙂 .
ta patrová postel..no nevím, myslím, že matýnek by z ní zhučel s jeho stylem spaní 😅 .a děkuju ! 🙂
MM má asi zase jednou pravdu...vyjímka potvrzující.... 😎 😀
ještě k té IKEA...to jde objednat po netu a oni to přivezou??? 😕

@prchalka 🙂 ...takovou značku neznám 🙂 .
a teda gratulace TM 🙂 !
co ucho?lepší? 😨
noc ☹

@katzi 🙂 ...jejda, tak to asi fakt chystá něco.... ☹ .lepší když už člověk vidí aspoń proč to tak je že 😒
koupák si užijte 🙂 ...i u nás je ještě hodně teplo, ale povinnosti volají 😅 .

@gina333 🙂 ...receptík znám, dělávám a miluju 😀 .ještě do toho někdy přidám žampiony, třeba i klobásku a zaliju smetanou..mňamka 🙂 .
taky jsi pěkně pokoupila..já už se těším až budu zvelebovat nový byteček 😵

joooo, včera mi volal pronájemce 😕 ..a slevil nám z požadované ceny 😕 , jenže tady ti lidi jsou fakt hrozní ☹ .fakt si nedovedu představit mít tady miminko 😖 ....ale ještě jsme neřekli raději ani ano ani ne 😉 .však taky ještě barák prodaný není že 😉 ...no to jsem si jen tak vzpomněla 😉

@hancazivocich 🙂 ...matýnek taky ze spaní povídá, ale ne teda pořád 😅 .
je to těžké s těma dětma.kdyby aspoň člověk věděl jak jim pomoct ☹ .

matova 🙂 ...tak šimi asi reaguje na okolní teplotu 😅 .čím větší zima, tím se jde dříve spinkat 😀 .to je slibný začátek pro příchod podzimu 😀 .

ined77
5. srp 2010

@sherry28 🙂 ..nemáš na tu postel s klouzačkou náhodou link? 🙂

@gina333 🙂 ...já věděla že se ptám na správném místě 🙂 . MM bude mít radost že měl pravdu 😀 .
užijte si chalupu a počasí ať vyjde 🙂

gina333
5. srp 2010

@katzi : skoro som zabudla na TM, prajem mu skore uzdravenie. 😉 Chlapi ked su chori, su horsi ako male deti, skoli ich obycajna nadcha. 😀 😉