Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
6. srp 2010

@matova Já jsem taky dneska měla podivné romantické sny. Jednu chvíli to byl ten můj Honzík, tak to jo, to bylo hezký, ale 2x se mi tam namotal někdo, na koho moc dobré vzpomínk nemám a to už pak nebyla taková romantika!!

katzi
6. srp 2010

matova: teda to musel být šok ten šimonkův pád 😖 Nedivím, se, že sis pobrečela už s ním. Je toho na tebe dost ☹ Hlavně, že z toho ale není nic většího a šimi se zdá být fit 🙂

prchalko: to jsem netušila, že ta Gisele je tak blbá 😠 Pěkná je, ale v hlavě má nas....no 🙂

anta: to je fajn, že je malý takový kutil a zabaví se 🙂 Adeli je zase pořád "maminka" od smečky plyšových medvědů - neustále je tahá po bytě, vozí v kočárku, ukládá ke spaní,...no sranda 🙂

ined:jj, holky jsou na to hamounění asi opravdu horší. Ale to, co teď má Adu jsme ještě neměly : ona se těch děcek navíc jakoby i bojí, nechce je ani u sebe, hned piští,...zhoršilo se to teď po tom víkendu, kdy jsme byly na té chatě. Byla tam jedna divočejší starší holčička, hodně jí všechno brala, možná i v nějaké šarvátce to ní strčila a Adu si teď si nikým nepohraje. Dřív taky šarvátky na pískách byly, ale chodila tam ráda a s děckama byla taky ráda, Moc nevím co s tím, asi to musí přejít samo 😕

gina333
6. srp 2010

matova: veru, ten pad bol ako zo zleho filmu, chudatko maly 😖 ja by som tiez revala.

@katzi: neboj, urcite sa to spravanie Adeli napravi, tie deti sa menia rychlo, v jednej chvili su v pohode,v dalsej revu. Moja Sophi ziadneu vacsiu potycku s detmi zatial nemala, vacsinou sa hra sama. 😉

My sme odiezli Natali do tabora, uz teraz my chyba. 😢 Nastastie tabor je v nedalekej dedinke, v sobotu tam bude aj pre rodicov opekacka tak sa tesim. 🙂 Sophi uz je umyta, este mliecko a spat. Dnes budeme vecer s MM sami, aj vinko si hadam otvorime. 😉 😵 😵

gina333
6. srp 2010

@prchalka : daj vediet aky to bol film. My si pozrieme Eclipse, 3. cast Twilighte sagy. 🙂

sherry28
6. srp 2010

tak Mára spí 😉 tak dneska bych za kule pověsila MM 😠 budu se snažit, abych svoje kluky vychovala jinak než je většina chlapů 😝 ty jejich blbý keci, že doma ženský nic nedělaj to je něco strašnýho 😝 on přijde z práce a Mára k němu běží a už křičí "hm zase mi začíná další šichta z jedný jsem přišel" 😀 tak jsem mu řekla, že mě ještě neskončila 😅 já dělám čtrnáctky denně a ještě jsem neviděla ženskou, která by se se dvěma dětma doma nudila 😕 možná taková, která má za zadkem babičku a může ty děti někam šoupnout........on mi snad tu mateřskou závidí 😅 já mám pro sebe tu hoďku co Mára spí a to ještě ne úplně, mám tady ještě Lukyho.....no jako dneska mě fakt nasral on tu pitomou hodinu co přijde v šest nezvládne s Márou 😖 a to ještě během toho Mára večeří a pak se koupe, no nic už jsem mu řekla, že po šesti nedělí odcházím do práce a on na MD 😝 (samo to neudělám, protože chci kojit, ještě aby jsme platili za mlíko, ale pokud nebudu moc kojit, tak normálně jdu, ať si to užije 😀 a vzhledem k tomu, že nemá řidičák bude muset všude chodit s Márou a mimčem pěšo 😅 já si taky uvědomuju, že maká a neříkám mu, že se fláká, tak ať si svoje nejapný poznámky nechá 😝 to jen, že dnes je u nás veselo 😉 😅

sherry28
6. srp 2010

já musím potvrdit, že holčičky si opravdu víc hlídají hračky a nechtějí pučovat 😉 Kája neustále brala Márovi něco z ruky, Mára jen běžel vždy ke mě a stěžoval si, ale o hračky se nepral 😉 a Luky ten hračky vždycky pučoval, ale určitě se najde vyjímka 😉

gina333
6. srp 2010

@sherry28 : aj mne idu na nervy kecy tipu, ja zarabam peniaze ty sa staraj o domacnost. Aj MM zabuda nato, ze ja nikdy nemam "padla" a starat sa o dve deti, a ked je doma tak aj o neho nie je ziadna sranda. 😝 Prisiel domov pre 2 tyzdnami, zatial nic poriadneho v byte nespravil, stale vravel, ze ked Nati pojde do tabora. Som strasne zvedava, do coho sa zajtra pusti, ved stale je co robit, malovat nam treba, zahrada tiez uz je spustosena, no necham sa prekvapit. 😲 😉

Sophi spi, idem k MM na to vinko. 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
6. srp 2010

@gina333 přeju pěkný večer 😉 u nás dnes nebude 😀

sherry28
6. srp 2010

tak se krásně vyspěte 😉 jdu taky jsem naprosto hotová 😔

sherry28
6. srp 2010

@gina333 😀

matova
6. srp 2010

ahojte,
tak zas posledná, zaspal po 40 min o 20:50, a celé poo frčal ako zajac Duracel, zasa vkuse vykrikoval, už ma hlava bolela z neho a tešila som sa kedy už konečne bude chrňať 😀 , ale som šťastná že vyzerá byť o.k 😉 .
Tiež už ma však doráža, že nikdy si nevypýta sám ani piť ani jesť, len stále skúšam z čoho je vlastne už po čase nervózny...a dosť mi to dá zabrať keďže sme stále vonku- vláčim so sebou pohárik, ovocie, alebo iné veci, a vraciam sa často dnu s ním nasilu, skúšam či náhodou nechce kakao...a vybiehame zas von...Jak sa vyspal až do uspávania nevypil nič- až vo vani si spomenul asi že je smädný a chcel piť vodu s penou 😖, tak som mu dávala s formičkou čistú...a po kúpaní mlieko.
Tí chlapi 🙄, môj dnes prišiel skôr, tešila som sa že sa bude betónovať, zabaví sa trochu pri piesku...malý už posunkovo ukazoval asi hodinu ako sa bude miešačka krútiť...a nakoniec mm vzal do ruky kosačku a išiel brázdiť záhradu (no aj to bolo treba 😔 ), takže sa nepohrali ani dnes...potom bola asi 20 min búrka, a po búrke-o 19h- malý búcha na dvere že ešte vonku chce...išli sme k svokrovcom do garáže, mm ostrihal švagra, ja mm a malý sa nechcel 😠. Ja som im potom zdrhla domov, rýchla sprcha, náklad do práčky a už boli nazad-to som si teda oddýchla zas...Teraz som dala ďalšiu várku prádla vyprať, obed bude mať zajtra dnešný, možno cez deň dám ešte polievku variť- no ešte dobre že nezvláda naraz dva chody 😀

sherry, gina: 😀 😠 😀 chlapi majú asi všade rovnako zakódované ako je na materskej fajn- aj mne ju závidí, X x mi už povedal že radšej by bol doma s malým-no hlavne že s ním sa nechce ani hrať- takže jasné- má vidinu televízie- ja si tv nezapnem takmer vôbec cez deň- len keď prší a aj to hľadám program pre deti...No čo si tu budeme...chlapi riešia všetko až vtedy keď horí- zrazu by zistili že dieťa plače a nieje čo im dať papať, alebo že nieje už čisté oblečenie...alebo by si to ani nevšimli... 😠preto sú vždy v pohode. Sherry, veru tm by len čume keby si zrazu chodila do práce ty 😀 😀 😀
anta, sherry: aj my máme ten ponk, podedil ho po iných deťoch ,dala som mu ho do kuchyne nech navarím, ale bavilo len chvíľu, radšej von a vyťahovať skutočné náradia 🙄 😀
prchalka: teda super reflex pri páde čorí 😕
katzi: môj úplne bočí od detí- párkrát to skúsil a keď mu niekto niečo ťahal z ruky- koniec pokusov, s deťmi sa hrať nechce ale s dospelými. Ja to neriešim, príde to časom, keď budú deti vedieť spolupracovať 😉

všetkým pokojnú noc 😉

matova
6. srp 2010

po dlhšom čase si pozeram www. kojenecke-obleceni a teeeda, vsetko by som chcela pomaly 😀 , hlavne take kadejake prkotinky-prislusenstvo...a nekupim nic bo uz sa mi tu zas mm smeje 😠 🙄 😉

gina333
7. srp 2010

dobre rano 🙂

@matova : ja uz som to vzdala chodti s jedlom za malou, ked chce ukaze my na ovocie, na cokoladu, vypyta syr, sunku takze uz nastastie nebehame. 😉

Noc celkom ok, zobudila sa s revom o 22:30, normalne som ju musela prebrat aby otvorila oci, ale potom bol klud, mlieko mala o 5:00 a spala do 7:00. MM dnes chce malovat obyvacku, 🙂 uvidim co z toho bude, lebo milostivy este spi. 😉

sherry28
7. srp 2010

dobré ráno 🙂
zase tu prší, dnes vstávačka ve čtvrt na osm 😨 🙂

sherry28
7. srp 2010

MM je v práci, aspoň bude klid 🙂 a máme tu dědu, takže o zábavu postaráno 😉

gina333
7. srp 2010

@sherry28 : u nas je nastastie slniecko..zatial 😉 Tak prajempekny den s dedom. 🙂

sherry28
7. srp 2010

@gina333 já dnes vařím, co ty včera 😉 dlouho jsme to neměli 😵

prchalka
autor
7. srp 2010

Ahoj,
u nás noc ušla, jen k ránu jsem jí slyšela asi 2x vejt 😅 Za chvíli dáme obídek a snad pofrčí do Fanfárie 😀
Na odpol jsme měli plán (MM dostal k narozkám poukaz na lov rybek), tak chtěl s kámošem jet a my že bychom pak přijely za nima, ale lilo tu jak z konve, teď sice svítí sluníčko, ale je i částečně černo, tak to vyjde asi příště.
Našla jsem i hru Activity děti, ale myslím, že pro 4letého to ještě fakt není:www.ok-hracky.cz/activity-deti-detska-hra-pro-n... i když je to 4+ tak to asi vyhraje ta Plesk, plác...

lehna
7. srp 2010

ahoj holky,
noc celá prospaná do 6,15 😵 . My byli s MM a kamarádama do půlnoci kousek od nás na KAribik párty a já domů řídila, podruhé za dobu co mám řidičák jsem jela v noci 😅 , ale v pohodě🙂. Bylo fajn, trošku chladno,ale jinak v pohodě, jsme si s holkama i zatančili a byly jsme tam jak stařeny mezi těma mladýma 😀

Štěpánek měl do včerejška teploty, dneska je celý osypaný, tak máme asi zase šestou nemoc. snad to není něco jiného, uvažuju nad pohotovostí,ale spíš to nechám na pondělí k dr., není na něm vidět, že by ho to svědilo nebo něco.

odpo jedem k tchánovcům slavit naše narozky a tchánovy, tak dneska si dám drink já a MM řídit 🙂

Mějte se hezky, papa 🙂

prchalka
autor
7. srp 2010

@lehna ZASE 6. nemoc? Ta už by přijít neměla, ne?? 😕 😕 I když... když jsem pročítala info na netu, tak myslím, že tam někdo psal, že to měl podruhé, ale už snad jako puberťák...!! To je divný... 😕
A super, žes řídila! Já chci taky čímdál víc, včera už mi bylo zase vyhrožováno, že mi mýho zelenáčka prodá ☹

ined77
7. srp 2010

ahojky 🙂 ,
tak u nás tak nějak stejné...stále se kaká ☹ .ale noc celkem šla 🙂 .
dopol jsme byli koupit sylvince dáreček..má v neděli 2 roky 🙂 .i matýnek dostal něco, ale jen pod podmínkou, že bude móóóóóc hodný... 😝 😅 ..to určitě 😀 .
spinkáme od 11.50...ještě jsem mu stříhala nehýtky na tlapkách 😉 .on je prostě nedá a nedá 😠 😀 .
jdu dočítat 🙂
obídky nepíšu..dietkujeme, tak je to pořád na jedno brdo 😖 .

katzi
7. srp 2010

ahojte,

naše noc: byly i horší, ale i daleko lepší, byla jsem tam asi 2x, nebo 3x nějak nevím přesně 😕 Vstávala v 6.30. Jinak je tu hnus venku: zataženo, deštivo, blátivo, zima.... 😝 Odpoledne pojedeme nakoupit bílou barvu, popadla mě vylepšovací mánie a mám v plánu natírat v bytě spoustu věcí: futra od dveří, vestavěné skříně, atd. atd. 🙂

sherry: někdy je to s chlapama o nervy, ale bez nich by to bylo horší. No i když...kdo ví že 😀

matova: už aby ty děti pořádně mluvily a řekly co chtějí že 🙂 Já se taky někdy nadřu než pochopím, co po mě Aduš žádá 🙂

lehna: čirá závist ty vaše noci teď. I ta pařba mohla být fajn 🙂

ined: jj, i u nás je stříhání nehtů na nožkách problém. Ale u nás to nejde ani ve spaní - uhýbá mi, začíná se hned budit... 😖 Takže stříhám fakt za použítí menšího násilí : prostě musím kopající nohu pevně chytit, igorovat mega řev a rychle stříhat 🙂

ined77
7. srp 2010

tak odzadu 😀

@katzi 🙂 ...i matýnek se dětí vcelku straní..teda nebojí se, ale když např. za ním chtěla vlézt holčička na trampolínu, tak chtěl jít radši pryč než aby tam byl s ní 😅 .
ale je sranda, že teď jak se trošku rozmluvil už víc komunikuje i se sylvinkou 😀 ..dělá na ni baf..křičí tady tady a včera jí řekl kok(pojď) 😀 on má vůbec některá slova hodně zvláštní.. 😀
ale i ona pořád moje moje, ale co je matýnkovo to mu zabaví raz dva.
nehtíky..nooo, u nás by to se to dělo ''zaživa'' za hrozného řevu a jistojistě bych ho ještě popíchala 😲 .leda by ho musel MM držet 😅 .matýnek sice ve spánku taky cuká nožkou, lae dělám to tak 10 min po usnutí a ještě se teda nevzbudil..ťuk ťuk 😅

@prchalka 🙂 ..jejda, tak ještě že jste ji chytili 😕 .
to je ale dobrá motivace začít jezdit 😨 ...škoda auta 😉 .
já už ani romantické sny nemám 😀 ...
včera jsem večer koukala na ostří nože a byla jsem nadšená 🙂

@sherry28 🙂 ..ono je to fakt všude stejné 😖 ... ☹
já bych zavedla povinnost pro mužské..aspoň 14 dní aby si zkusili tu jejich slavnou a tolik záviděnou MD 😝 ...ale se vším co k tomu patří 😉 .
dobře vidím kolikrát MM že jde do práce i rád, když má matýnek svůj den, což je celkem často že 😒 ...ale že já jsem s ním imrvére a nedostanu se bez něj ani na záchod to už se asi nepočítá 😠 .
já si nestěžuju...věděla jsem (aspoń přibližně 😅 )co mě čeká a jsem s tím malým ráda, ale nesnáším ty blbé řeči 😉 .
no a tož tak 😀

@matova 🙂 ...jéééé, tak to musel být škaredý pád 😲 😕 😢 ...no hlavně že je šimonek v pořádku 😨 .
s tím pištěním, to mi ani nemluv 😔 ...matýnek neustále ječí, piští, křičí mamkoooomamkooooo až mi jde hlava kolem a co teprve, když se vzteká 🙄 ...mít tlumič na tu jeho papulu, nainstaluju ho hned 😀(jedinou výhodu to v té chvíli má...vidím mu dobře na zoubky 😅)

@gina333 🙂 ...jj, to i matýnek si na blbosti ukážea dokonce i řekne!, ale aby chtěl k jídlu něco pořádného, to ho ani nenapadne 😠 😀 .
jaký byl ten katastrofický film 2012??? 😕 ...já to chtěla hrozně vidět, ale zatím se mi nepoštěstilo 😅 .

@lehna 🙂 ...máte krásné noci 🙂 .
a pařba byla jo? 😀 ...no já bych si tam už taky asi připadala lehce nepatřičně 😀 ...ovšem pár sklenek by to asi změnilo lehce 😝 😀 ..teda ne teď samozřejmě 😉 .
no my už budeme asi chodit jen na tu vlachovku až se konečně někam dostaneme od dětí 😝 😀
jsi šikulka s tou jízdou 🙂
a ta šestá..vy jste ji už měli??? 😕 ...na to by ti ani dr. nic nedal...to přejde samo 😉 .a jestli už neteplotkuje, tak to do pondělka vydrží 😉 .

gina333
7. srp 2010

@ined77 : film je perfektny, ja katastroficke nemusim ale ten bol velmi dobre spraveny. 😵
@katzi : aj my vylepsujeme stale, teraz je na rade obyvak, Sophi sa podarilo odlupnut kus zo steny, tak MM maluje, v pondelok chcem zbalit stare veci a topanky do krabic a sup do pivnice s nimi. 🙂
@lehna : si sikulka, a tu zabavku vam zavidim, my vsade musime Sophi nosit so sebou. v noci ju strazit nikto nechce. 🙂 A rychle uzdravenie Stepimu. 😉

MM akurat zacal suchat stenu, dufam, ze Sophi nezobudi. Poo pojdeme von, kym nezacne prsat, ale tu az do stredy hlasia teplo, len aby to tak aj bolo. 😵

prchalka
autor
7. srp 2010

@gina333 Sluha dvou pánů je divadelní hra s Donutilem. Jenže v našem případě tak na 3x, takže máme stále rozkoukáno. Je to vtipné, ale asi se to musí vidět víckrát!

@katzi Fakt nepomáhá zacpat jim pusu něčím (barevný křupíny v mističce) a stříhat? 😕 To u nás funguje. Už se na ní tady zase budu muset vrhnout!

Jaké mají vůbec vaše děti nehtíky? U nás hrozný, palečky má rozpůlený vodorovně, jakoby jí na ně něco spadlo a nehet odrůstal a malíčky má jako pahýlky, takový nehtík napůl jenom, blbě se to stříhá, je to jak zrohovatělé na jedné straně 😝

prchalka
autor
7. srp 2010

Teď jsem ještě v rychlosti letmo dočetla:

@sherry28 Koukám, u vás byla idylka. Nj, koukám občas opravdu všude stejný. No ale jak to těm klukům vštěpíš, to teda netuším, nakonec mají všichni stejnou hlavu 🙄
Řeči typu: "Já chodím do práce, já vydělávám, já se starám, já musím to a ono"..... už jsem u nás zakázala 😠

matova: Šimon a jeho karamboly ☹ Ještěže to relativně dobře dopadlo. My jak jsme letěly ze židle, tak by to bylo rovnou na všek hlavy a asi bychom to pak musely nějak řešit. Vtipný bylo, jak jsme jí chytli, za co šlo 😝

Spí už 2h, dnes i včera byla ještě po probuzení upatelná. Jinak hru jsem objednala 😉

sherry28
7. srp 2010

@ined77 to je právě ono, já si taky nestěžuju ani slovíčkem 😉 proto si myslí, že se mám fajn a že si můžu dělat co chci 😅 kdybych každý den mu měla vyprávět jak mi visí za nohy, když myju nádobí a Luky ještě spí a nebo jak se celý den za ním nalítám a furt to samé dokola třeba by si ty poznámky nechal 😒 mě vůbec nevadí být na MD, ale poslouchat takové řeči nehodlám, to jako bych říkala, ty ses zase dneska flákal v práci, tak na vezmi si Máru a běž ho zabavit 😕 Mára se k němu vrhá rád, protože je celý den se mnou 😉 ale to je tak skoro všude
@prchalka no bez těch řečí by to bylo ono, ale vy se aspoň v noci střídáte 😉 navrhovala jsem to MM taky, když Mára ještě blbě spal a podnikala jsem noční pikniky, ale o tom nechtěl ani slyšet 😠 tak když už Mára fakt byl v ložnici třeba ve dvě protivnej, tak jsem ho čapla a šli jsme k telce, aby nevzbudil Lukyho a tam spal MM, ale ten se kolikrát ani nevzbudil 😅 já muslea tay ráno vstávat a jet do školky, ale to se nepočítá, není to práce 😉

ined77
7. srp 2010

u nás spánek 2,5h, hodinku jsem lehla pak s ním 🙂 .
vstal opět zadkem nahoru...hned začal kńourak a vřeštět 🙄 , ale už se zdá, že dobré 😅 .
teď svačí, tak pak se seberem a jdeme ven..nakoupit, na kačenky a na hřiště 😉 .pokud teda nebude pršet 😅 ¨.

@sherry28 🙂 ...jj, přesně. kdyby aspoń někdy v tu noc zaskočil,ale škoda mluvit 😒 ...zase ho ale vezme ven třeba, to jo..já vím, že je taky unavený, dělá nekřesťanské hodiny, ale nějak se to skloubit musí 😉 .

@prchalka 🙂 ...kdysi jsem tu hru viděla..vím, že se mi to líbilo, ale víc si nepamatuju 😀 .
u nás teda stříhání nejde ani s něčím v ruce či v puse. včeramatýnek šermoval tím lízátkem jako pominutý 😖 ..a to měl takové jinak ''zakázané'' 😀 😝 .
zkusím kámošku kadeřnici jestli by nedošla k nám domů 😉 .bydlí kousíček a třeba by to u nějaké pohádky šlo, uvidíme 😉 .jinak asi přijde natvrdo strojek..nemůže chodit jak rákosníček přece 😀 .

tak jdu, už se zase ozývá 😉 .
všem krásný den, papa 🙂

gina333
7. srp 2010

@prchalka : my tiez pozerame filmy na 3x 🙂

U nas sa spalo 1:10, asi ju zobudil MM ked suchal tu stenu. 😉 Poo sme boli vonku, na pivkou, u svokry no proste klasicka sobota. 🙂 Aj trocha poprsalo, ale slniecko neprestalo nastastie svietit. 😉

sherry28
7. srp 2010

u nás lije a lije, jeli jsme aspoň k ségře, kde se kluci dohromady vyblbli 😉 teda až na Filípka, ten je jenom pozoroval 😵malý Filípek(4 měsíce) hodí přes den spát po dvou hodinách a spí 10 minut vždycky 😅 ale za to prospí celou noc 🙂