Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
15. srp 2010

tak spí 😉

@gina333 já bych je koupila 😉 ségra si teď koupila z MMB od paní sandálky po dcerce měla je měsíc na noze, takže jako nové 😕 nekoupila bych je jako první boty to ne, ale ve dvou letech už mají ten základ udělaný a mimčo bude taky nosit potom boty po Márovi (teda pokud to bude kluk)

gina333
15. srp 2010

@prchalka : asi som nato zabudla, ale uz som si spomenula. 😉

@sherry28 : mas pravdu, ved oni uz normalne chodia. 😉 Pojdem pozriet do obchodu kolko stoja, poskusam jej ich a podla toho si objednam. Dik za radu. 🙂

Sophi spi, idem k telke. 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔 😔

sherry28
15. srp 2010

jo kupovala je, protože z tam těch Kája vyrostla a nechtělo se jí na zbytek léta kupovat nové 😕

sherry28
15. srp 2010

tak v Praze je prý bží dopuštění, padají tam kroupy ve velikosti golfových míčků 😅 a mám pocit, že to jde k nám 😅 bojím, bojím, teď jsme s Mm koukali na balkóně, jak je jeden blesk za druhým a jak to jedno letadlo kvůli bouřce stáčí a mění směr 😨 no asi se máme na co těšit 😒

sherry28
15. srp 2010

dobrou noc všem 😔

matova
15. srp 2010

Ahojte, naše posledné dve noci: zaspával o 21:50, v obe noci bol už do 23:30 dvakrát veľký plač, mazanie kamistadom, do rána 1x mlieko, vstávačka 7:00. Inak sme mali odvčera návštevu- brat+ strýlo tak som nemala kúsok času, bolo to náročné, vkuse po vonku...na druhej strane som rada že sme sa videli a že aj malý mal aspoň rozptýlenie ako sa mu teraz tie zuby režú....
Mám dočítané, počasie vidím všade rovnaké, aj u nás búrky, od zajtra asi už bude aj chladnejšie...
ined: veru už je to malý mini človiečik 😵.
prchalka: gratulujem konečne k prvej prespanej noci 🙂
gina: ja som kúpila z MMB nosené topánočky obuté vraj 4x- a naozaj- takmer ako nové, neobšúchané, ani zvnútra nevychodené, tak si myslím že v pohode 😉
sherry: idete s tým zajtra k dr.? či ešte sa bude stále renovovať ordinácia? 😕

všetkým pokojnú noc 😎

matova
15. srp 2010

ozaj, aj dnes zaspal o 21:50, vrátili sme sa neskoro z mesta...

sherry28
15. srp 2010

@matova tak ordinace už by měla být hotová 😕 ale já jedu zítra na KO, takže to nechám na úterý 😉

sherry28
15. srp 2010

a vypínám už pc, furt tu na něco čumím 😀 tak už mizím 😔

lehna
16. srp 2010

dobré ránko,

dneska budík opět 5.13 😖 , proč musí tak brzo vstávat ☹. pak je protivný, ospalý. to zas bude dopoledne.

Jdeme snídat a bojovat....

hancazivocich
16. srp 2010

ahoj,
vzdávám - nestíhám číst... Bojujeme s alergií na hmyz.. Ale strašný pupence, ještě štěstí, že jsem si nechala minule napsat fenistil v kapkách. Přes noc z pátka na so ji něco hryzlo - předtím jsme válčili jen s jedním bolákem, v so natekla dalšíma pěti až sedmi.... Štíplo ji i něco venku... Pupence červený s bílým středem, vnitřek bílý, něco mezi kopřivou a puchýřem od bot.. Otekla i ručička i nožička.. Mažem, kapem, jde to dolů..
Jinak to šlo - byli jsme na návštěvě - slavilo se. Svátky a výročí.. Grilovačka.. Zainvestuji do odpuzovače do zásuvky. V tomhle bude po chlapovi. Chjo. Chtělo se mi brečet..
Jinak včera na chatě, autohoubaření 😀 😀 Akorát mě hryzla vzteky těsně k nehtu u palce - roztrhla ho do krve. Zacákala jsem celou verandu - zakapala..

prchalka
autor
16. srp 2010

Dobré ráno, u nás vstávačka něco kolem 23.20 no a pak prý v klidu do rána. Jak jsme se s MM vyměnili, tak se mi začala mlet, tak od 5.30 a probrala se před 6tou..

@hancazivocich Taky bojujem s pupenem, pořád to drbe, měla to velký jak 1korunu, ale máme jen jeden velkej a jeden malej pupen, takže jsme na tom líp. Mažu Fenistilem, nic jinýho nemáme.
Jinak brácha včera přivezl tohle, že to funguje na veškerý hmyz, i blechy, mouchy, klíšťata, vši. Já bych to chtěla zkusit na vosy a mouchy. Kdyby měl někdo zájem, možná bych mohla sehnat od švagrové, ale nevím, za jakou cenu... Každopádně jako náramek by si to asi servala, tak jen tak do prostoru.. Brácha říkal, že jak to dal do kanclu, že tam nemá ani jednu mouchu 😅
Všimli si totiž, jakej má pupen a "obdivovali ho" - a to teď už má opravdu poloviční, než to měla 😖

@lehna Ten Štěpi, to je teda spáč 😖 ☹

@sherry28 Marek to má pořád stejný??
Tak jdem taky něco dělat! Hezký den!

prchalka
autor
16. srp 2010

@gina333 Jakmile jsou ty botky jen párkrát obuté a "jako nové" tak nevidím problém. Hodně nošené bych taky nekupovala 😉

prchalka
autor
16. srp 2010

A ještě tohle mě zaujalo: www.tomexo.cz/produkty/detska-rada.htm 😅 😅

sherry28
16. srp 2010

dobré ráno 🙂
já se chystám na KO 😉
@prchalka no Marek to má pořád stejně velký, ale už to zase změnilo podobu, je to takový suchý a loupe se to 😅 ale pořád je to rudý

gina333
16. srp 2010

dobre rano 🙂

@lehna : uf, to skore vstavanie...uz len cakat na zmenu casu. 😲 😉

@prchalka : pozerala som topanock ktore boli ozaj minimalne nosene, tak ich asi risknem a objednam. 🙂

@sherry28 : drzim palce na kontrole. 😵

U nas noc ok s jednym budenim spala do 7:20. 🙂 Zatial je vonku slniecko tak idem rychlo pustit pracku.

prchalka
autor
16. srp 2010

Tak Befado botičky jsou doma. Jen jsem jí je v rychlosti před obědem zkusila... no začala ječet, že sundat ☹ Ono totiž nejen, že jí to táhne přes ten malý pásek s kytičkou, který je ještě ke všemu na gumičku, ale i to vykrojení botky vpředu na tom nártu není nijak vysoké 😠 Má v tom nohu, jak když jí píchne vosa.. Zkusila jsem tam nacpat něco na vytažení a zkusíme je dýl.
Když já tak nesnáším zkoušet jí boty v krámě, to je psycho a navíc nemají žádný, co by byly vhodný, no tak mám zase trochu po náladě 😠 ☹

lehna
16. srp 2010

tak dopo jsme naštěstí zvládli celkem v pohodě, jen kolem 8 byl těžce protviný a ospalý,ale že by usnul to ne!

spáč teda není, kdyby aspoň přes to poledne spal spal aspoň 2hodiny, když už tak brzy vstává. večer do 19h už ho tak tak udržejeme aby neusnul dříve. takže přes noc spí 10h, přes den max 1,5h, to je docela málo na 18m batole,ne? chjoo. jenže s tím asi nic neudělám, asi to podědil po MM,tomu taky stačí málo od mala.

lehna
16. srp 2010

holky poraďte mi nějaký jednoduchý recept na nějaký zákusek. MM musí do práce zítra něco donést kolegům a mě vůbec nic nenapadá co bych uklohnila rychle a jednoduše 🙂

lehna
16. srp 2010

@prchalka - tak to je mi líto,že ty botičky nesedí 😠 , třeba se roztáhnou,ale moc asi ne☹

gina333
16. srp 2010

@lehna : recepty si pozri na MMB, ja tam stale natrafim na dobru mnamku. 😉 🙂

@prchalka : skoda ze boticky, nesadli. ☹

Sophi je vonku s MM, dufam ze mu zaspi v kociku a ja sa idem pustit do zehlenia. 🙂

ined77
16. srp 2010

ahojky 🙂 ,
já se tošku zakecala na icq a teď nestíhám 😅 .
spinkáme od 12h...noc vcelku dobrá, budík opět v 6.15 🙂 .
dopol s kámoškou venku, ráno vaření, matýnek celkem klidný 😀 .
venku bez plenky a bez nehody, za to doma se počural hned 3x, z toho jednou na křeslo 😠 ..no učí se 😀 .
odpol máme doma konečně tatínka..uf..tak jsem veselá 😀 .

hanca 🙂 ..jejda, tak ať vám pupunce rychle zmizí ☹ 😵 !
teda to je ale hlodavec ta kikča 😠 😅

prchalka 🙂 ..no mně se fakt ty botky zdály v nártíku celkem nízké...to mě mrzí ☹ .

gina 🙂 ...nošené botky jsem zatím taky nekupovala, ale myslím, že pokud jsou minimálně nošené, že to ničemu nevadí 😉 .taky nechávám botky po matýnkovi na druhé mimčo...samozřejmě první dostane nové, papučky taky...a pokud to bude holčička, tak je bude mít po maťulkovi jen na lítačku 😉 .

lehna 🙂 ...no jo, někdo potřebuje spánku fakt minimum..kámošce spala malá od malička jen 40 minut denně 😲 ..zase ale celou noc v kuse 😅 .
zákusek..no já mám nejraději ten studený ovocný dort...příprava rychlá..cca 15 minut, akorát je potřeba tak 2h nechat to v lednici zatuhnout 😉 .ale je to mňamka 🙂 .

sherry 🙂 ..užij si kontrolu a pozdravuj mimíska!!! 😵
tak mě napadlo..nemůže to být třeba lupénka? 😨 ale to snad ne ☹ ...no každopádně jsem fakt zvědavá co to může být zač ☹ .
nám se bouřka tuto noc vyhnula..aleteda v čechách je to hrozné ☹
...viděla jsem že i na slovensku voda pěkně řádila....děs ☹

matova 🙂 ..fajn že jste si užili návštěvu 🙂 .já si říkala kdepak jsi 🙂 .
ty musíš být úplně vysportovaná s tím pobíháním venku 😲 😅 ...fyzička se bude hodit, ale teda.... 😅

ined77
16. srp 2010

jo a přidávám ostříhaného matýnka a mimíska...foťák se umoudřil 😀

prchalka
autor
16. srp 2010

Já doufám, že s těma botkama ještě něco vykoumu.. jj, ined, mělas odhad, to mě se zdály dost otevřené.. mno 😖 Ale ještě jsem jí nezkoušela obě a za chůze, jen jednu a v židličce 😅 Jenže když v těch krámech NIC kloudnýho nemaj!
Taky bychom nejradši ostříhali malou strojkem, ty její pačesy už jsou fakt hrozný, navíc, když nesnese sponku ani gumičku 😠 😠 Už nás to nebaví! 🙄

sherry28
16. srp 2010

tak já jsem zpět z KO 😉
Mára spí, MM uspal 😵 vše je v pohodě, udělala mi vteřinový utz jen kvůli poloze, prý leží podélně, má tak víc místa 🙂 jinak utz na měření bude až v říjnu 😒

sherry28
16. srp 2010

@lehna znáš rafaello řezy? Výborný docela rychlý a neznám nikoho komu by nechutnaly 😉

ined77
16. srp 2010

@prchalka 🙂 ..no tak třeba se ještě rozšlápnou 😅 .
já teď viděla v katalogu pěkné botičky u deichmanna, ale teda pro kluky, na holčičí jsem se nedívala 😅 ..ale něco tam bylo a mívají ceny dobré..tohle byly nějaké botasky za 300kč...více druhů, tak na ně asi zítra zajedeme.je to fajn cena 😉 .
však malou můžete šmiknout na krátko...i to holčičkám sluší 😉 .ale teda strojkem néééé 😀...by byla jako sinéad 😀(ikdyž té to teda mega sluší 😉 )
u toho kluka je to s tímhle jednodušší..teda až na ten řev při stříhání 😅 ...ale to jsou 3 minuty 😉 .za půl hodinky už o ničem neví a už se chválí 😀 .

ined77
16. srp 2010

@sherry28 🙂 ...tak super 🙂 .za chviličku už se mimísek bude otáčet dolů 🙂 .
vteřinové utz nesnáším, potřebuji se s mimískem potěšit(vizuálně) 😀 .

copak je to za řezy? 😝 ...já jsem teď na sladké jak urvaná 😲 ...to nejsem ani já 😅

sherry28
16. srp 2010

tak u nás je po spánku, vzbudila ho pošta ☹ ale prý hodinu spal, tak aspoň to 😉

sherry28
16. srp 2010

@ined77 hodím sem recept na rafaello řezy 😉