Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
24. srp 2010

@hancazivocich 🙂 ..TP je mořský koník? 😀
pěkně kiki huáákááá 😀 ..aspoń že to ví 😀

@prchalka 🙂 ..tak mě napadlo..není von ten TM trošku oražený? 😀 to přeci není slušné číst něčí korespondenci a pod. 😉 😠 😀 ...co to tady má co cenzurovat? 😝

hancazivocich
24. srp 2010

@ined77 - není mořský koník 😀 😀 , ale musel by mít trochu času 😀 😀 😀 A víš jak to je - na mímo musej bejt dva 😅 😅

@prchalka - jsem si říkala, že bude asi pěkná cenzura - minule mi Koník čučel přes rameno a málem si ukroutil hlavu - cože to tu jako řešíme 😲 😲 No nic, chjo, to je teda - když si tu nemůžeš ani lehce vzdychnout 😠

ined77
24. srp 2010

@hancazivocich 🙂 ... 😀 , no jo, jasně 🙂 .však ty se určitě pochlubíš, kdyby náhodou že jo 😉 .
já sem MM nepouštím 😀 .a mám hrozně velikou výhodu, neboť on je takový trošku pc antitalent 😝 😀 .zatím teda 😀 .navíc na to lautr nemá čas, takže když už na pc je, tak čte jasně sport nebo frčí nějakou music 😉 .
ačkoliv já o něm nic špatného nepíšu že jo 😉 😀

sherry28
24. srp 2010

tak spíme 😝
@prchalka jo znám Máru takže vím, že tu netrpělivost a vzteklost má bohužel v povaze ☹ jen doufám, že z toho aspoň trošku vyroste 😅 pokud dřív nevyrostu z něj 😎 taťka je mladý, ale mě to ani nepřišlo, vychovával nás od mých sedmi let 😉

hancazivocich
24. srp 2010

hulákáme 😎

sherry28
24. srp 2010

@ined77 tak u Máry nepochodíš ani se školkou 😉 on prostě na tu telku není, nevydrží sedět na zadku ani 5 minut 😅 a uy se na KŠ díval od 6. měsíce 😀

sherry28
24. srp 2010

*Luky 🙂

lehna
24. srp 2010

spal 50minut 😠 😠 😠 . tak vám to tu jdu říct a zas jdu, protože je dost protivný. mrknu večer u OVRZ 😀 . jo a až po žehlení 😀

ined77
24. srp 2010

@sherry28 🙂 ...matýnek čučkal na KŠ tak od 10m, při jídle 😎 , aby jedl a nevymýšlel blbiny 😀 .
dnes vydrží sedět nejvýš 15 minut..pak už nosí hračky, chvilku postává před tv..pak jde zase něco dělat...ale jet to musí 😠 😀 .
co seděl u dvd nejdýl bylo jáchyme hoď ho do stroje 😀 ..to vydržel dobře přes půl hodiny 😕 ..no jo, pejsek, vláček, traktor 😀 .

my už spíme 1,5h 😕 ...no jen ať spinká 😉 😵

sherry28
24. srp 2010

ženy tady si můžete přečíst jaké jsme super manažerky 🙂 až se budeme vracet do zaměstanání, tak toto použít 😉 😀 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/asteria/albu...

ined77
24. srp 2010

@lehna 🙂 ...no joooo, bude ordinace...hurááááá 😀
je to zlobidýlko ten pipa 🙂 ..tak snad usne večer jako dudeček 🙂

sherry28
24. srp 2010

@lehna krásné fotečky 😵 a Štěpánek teda pěkně vyrostl 😉

ined77
24. srp 2010

@sherry28 🙂 ..tak to je fakt bomba!!! 😀

sherry28
24. srp 2010

@ined77 😉 tak jsem vyžehlila 70kusů pidi prádla 😉 a teď to roztřídím

ined77
24. srp 2010

@sherry28 🙂 ..šmarja 😕 😅 😀 co to tvrdnutí bříška, už lepší? 😨
no, matýnek už je vzhůru a zavelel mašinku tomáše 😝 ...tak jdu plnit přání a rozkazy, pak ještě snad písnu 😅 .
zatím páááááááá 🙂

sherry28
24. srp 2010

@ined77 no dr. říkala, že to nevadí, když je to 3x denně 😕 prej jsem už malinko otevřená(kritická hodnota 1), ale čípek drží 😉 tak touhle dobou jsem byla i při Márovi 😉 no hold jsem už vícerodička 🙂 teď frčíme do města a ven, tak zatím pa 😉

prchalka
autor
24. srp 2010

Tak tohle je moje oblíbený počasí (teda nevím, jak je u vás) 😅 Pod mrakem a relativně teplo 🙂
Ještě vám hodím tip na dobrůtku pro děti - celkem zdravou. Včera jsem koupila Raciolky jablko-skořice a celou cestu se zezadu z auta ozývalo "eště,eště". Suchý rýžový kolečka, který chutnaj a dítě se neopatlá v autě 😉

ined77
24. srp 2010

@sherry28 🙂 ...no jasně, to abych čekala taky 😅 .ale opatruj se 🙂.

gina 🙂..tak jak??? 😕 😕 😕ještě nakuknu večer 😉.

i my opět po scéně s přebalováním jdeme ven 🙄 , vylezlo sluníčko, tak jdeme vysmrádnout, jak říkávala katzi 😝 😀 .
všem páááááááááááááá 🙂

sherry28
24. srp 2010

@prchalka i u nás jedou raciolky, ale chtějí ty s polevou jogurtovou 😉

sherry28
24. srp 2010

to je divné nemůžu nic poslat 😒

sherry28
24. srp 2010

četla jsem dozadu a co to čtu? ☹ věděla jsem, že máte nějaký kontroly na kardiologii, ale že je to až na operaci? 😨 No snad nebude operace nutná, držím obě pěsti 😉 🙂

sherry28
24. srp 2010

to bylo pro Ginu 😉

gina333
24. srp 2010

Konecne sme doma, teda to uz aj z nakupov nie len od dokiny. 😉 Takze Sophi nastastie v kociku zalomila hned, isli sme teda na vysetrenie. Vobec sa nezobudila len na zaciatku sa pomrvila ked jej davala gelik na hrud. Takze suma sumarum, ma tam otvorenu tu prepacku asi na 3mm co este na operaciu nastastie nie je. 😀 😀 😀 😀 Zvykne s to napravit samo, ale koncom novembra nas objednala do Bratislavy, tam predsa maju lepsi UTZ, nech urobia aj tam diagnozu. To my vobec nevadi, spravime si vylet, aspon si spravim Vianocne nakupy. 🙂 🙂 🙂 Od dokiny sme sli do Popradu na nakupy, mam tie botasky pre Sophi, prezuvky do skoly pre Nati, kupila som Natalke aj ruksak, aj mikinu do skoly, sebe zo 2 trika, aj MM si nakupil takze spokojnost na vsetkych frontoch. 😵 😵 😵 Som strasne rada, ze ste my drzali palce, dakujem vam, ste hrozne zlate. 🙂 🙂 🙂 🙂 Idem vas docitat.

hancazivocich
24. srp 2010

@gina333 - jsem moc ráda!! Že to tak dopadlo.......

No, snad i u nás zmizí ta kýla a nebude muset na operaci, ale je už velká holka a asi moc procent, že zmizí sama není ☹

gina333
24. srp 2010

@sherry28 : konecne jeden chlap ktory ma gule a neboji sa povedat pravdu. 😀 😀 😉 😉

@lehna : konecne som videla aj TM, fesak, uz viem po kom je Stepi. 😉 😉 Ale je peknucky, zlatunky aj po tebe, krasne fotecky, vidno ze ste sa mali dobre. 🙂 🙂

ined77
24. srp 2010

ahojky 🙂 ,
matýnek spinká a já tedy nakukuji co a jak a vidím, že se sophi je to téměř v pořádku 😵 😵 😵 .to jsem vážně moc moc ráda 😵 !!!
tak valím na tu moji ordinaci 😅 .
všem pěkný večer a klidnou, pohodovou noc 😵 .
zítra páááááááááá 🙂

gina333
24. srp 2010

Tak aby ste si nemysleli, ze Sophi je andilek, v Deichmane chcela vyskusat asi vsetky detske topanky, kym som vyberala pre Nati prezuvky preniesla par parov damskych topanok k panskym a poprehadzovala topanky na krabiciach. V obchode sodevami sa skryva pod nohavice, tricka strhava z vesiakov, zuje ich a beha s nimi po obchode a najradsej otaca stojany s bizuteriou, na radost vsetkych predavaciek. 😀 😀 😀

Uz spi, dnes si pustime na DVD komediu aby aj Natali mohla s nami pozerat. 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
24. srp 2010

já přeji všem krásnou noc 😉
@gina333 žádné dítě není andílek 😉 a je dobře, že Sophi nic vážného není a že s radostí lumpačí, to pak člověk ví, že je dítě zdravý 😵

matova
24. srp 2010

Ahojte
ženy, vás dočítať to je masaker, akle aj sa zasmejem, akurát zas len z rýchlika... 😔
prebaľovanie, nočníkovanie, hlásenie kadenia- 0 bodov, dnes som mame volala či mi hozabaví v štvrtok- idem zas na prietoky (jkontrola), tak hej, ale dostala som jednu nevinnú otázočku na ktorú už som vyslovene alergická: že ako malý napreduje, či už konečne chodí na nočník 😠 😠 😠. No chápete? ja asi kúpim nočník a jej ho tam donesiem aj s malým, nech trénujú...ale nie, to mu neurobím, on už ani rozhopvpry o tom neznáša a ja tiež 😀.
Inak sa venčíme v jednom kuse, aj doo aj poo, aj večer keď pršalo, neskutočne chcel von, nehral sa, behal, hádzal sa o posteľ, len von, tak ho mm vzal aj do dažďa a malý celý happpy- a ja tiež 😀 😉 (žehlenie).
gina 🙂 : supeeer, a dúfam že do kontroly v BA to bude ešte lepšie, držím palce 😉 😉 😉
lehna 🙂 : superfotky 🙂
hanza 🙂 : jj- to on je zvedavý až to bolí...
ined 🙂 : no, aj mne by ho bolo treba párkrát za deň vyvesiť- prevetrať 😀 ...
hanza, prchalka, ined: mne z toho po zuboch nevyrastie- zvedavý je, von proste musí za každého počasia, na riti neposedí...takže je to na ožranie sa aj po päťkách, aj potom 😀, len nebudem môcť 😠 😠 😠 😀 😉
sherry 🙂 : ani u nás TV- len akt zapnutia 😀 , potom už beží preč, ozaj ,jedno vydrží- preddpoveď počasia sledovať, len neviem či náhodou nečumí na tie rosničky 😀 , a potom už beží po glóbus...Aj po Lukym pri Markovi si sa otvárala skôr?

držte sa, ja pomaly vypadávam z témy, snažím sa aspoň trošku, ale domácnosť- no je to o držku...

matova
24. srp 2010

čím pokojnejšiu noc 😎

naša dnešná- v jednom kuse sa premiestňoval (raz som ho našla dokonca v mojich nohách až) a ja som ho naprávala..nespavosť moja je hrozná, o 2h som už nervy mala že musím proste spať a nedá sa mi....aleaspoň cez obed 45min 😉