Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
10. zář 2010

@hancazivocich A fotka čerta by taky nebyla?
Jsme přišly z venku a jdem na papu, tak jsem jen načíhla!

hancazivocich
10. zář 2010

Už jsem ji sem dávala - strana 326, tuším - jsem ti to i vyhledala 😝 😝

prchalka
autor
10. zář 2010

@hancazivocich Jako nafurt jsem myslela 😅

hancazivocich
10. zář 2010

@prchalka - ale já moc dobře vím, jak jsi to myslela.... Ale když už jsem ji sem nedala jako mímáka, tak teď už nebudu 😔 Aní bych neuměla vybrat - z těch fotek, na všech mi přijde ....................... k umatlání 😀 😀 😀 😀
Jinak byla dnes protifka, u oběda chtěla držet celej příbor - jako to jo, to jí šlo, ale chtěla i krájet a to už moc ne.. A když jsem ji chtěla trošku pomoct, tak po mně letěl postupně talíř i příbor... Tak chytla přesprdelník a šla spát.. Prej pinkat

prchalka
autor
10. zář 2010

Já pro změnu zase smázla dost fotek v albu, nejradši bych tam měla taky jen jednu a nevím kterou 🙄

ined77
10. zář 2010

ahojky 🙂 ,
u nás dnes den blbec a to se vším všudy, tak se nějak rozepisovat ani nebudu 😒 .
prostě když se daří tak se daří 😖 , zítra bude líp 😉 .
jdu kuknout jak u vás a spravit si náladu 😅 .

hancazivocich
10. zář 2010

No nic, loučím se, užijte si víkend, já jdu dobalit a můžu začít šílet, v neděli nebo v pondělí poreferuji 😝 😝

gina 😉 - můžeš zapojit TM a látkování
matova 😉 - ať tě prcek nezlobí
sherry 😉 ať tě nebolí packy
ined 😉 ha, ined - mnoo - co nejmíň bobků ve vaně 😀 😀 😀
prchalka 😉 nech tam fotky co tam jsou, na všech je kočka

pápá i ostatním, myslete na mě, ať to přežiju bez zásahu maníků z psychiatrie, bez držkopádů atd, atd...

katzi
10. zář 2010

ahojky,

včera jsme se sem nedostala : dopol. jsme byly u kamarádky, pak jsem prolítala město - DMko, pro sebe jsem si koupila dvě trika,...no měla jsem večer dost 😝 Dnešní noc: zase spíš o ničem. Byla jsem tam asi 2x, potom v 5h jsem si ji vzala k sobě, protože se tvářila, že už jako spát nebude 😠 No naštěstí ještě vytuhla. Celý dopol. teď umrčená, uspávání po o s řevem. Moje nervy, moje nervy 😖 🙂 Sama bych nejraději někam zalezla a nic nedělala, je mi furt tak nějak nijak 😝 Už ať mám ten první trimestr za sebou 🙂

ined: dodatečně vše NEJ NEJ Matýnkovi k dvěma rokům, ať pěkně roste, spinká, papká, ať je spokojený chlapeček a tím pádem ať je spokojená i maminka 😉 To mě mrzí, že dnes den blbec, no někdy se fakt daří ☹ Tak se chvilku natáhni, dej si něco dobrého a určitě bude líp.

gino: tak to je fakt na prd s tou prací TM ☹ Snad se to ještě nějak vyvrbí, nebo TM něco dobře placenýho sežene. No jak nejsou peníze, je to vždycky špatný 😔 Držím palce, ať se to nějak pozitivně vyřeší!

hancazivocich:přežijte chatu ve zdraví 🙂

ined77
10. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ..užijte si pěkný víkend a hlavně bez nehod!!! 🙂
dnes byl ve slípkách čurů a asi 3 minuty po převlečení i kaku 🙄 ..to už byly jen kapičky zbývající do tsunami mého nervového výbuchu 😅 .

gina 🙂 ...to mě moc mrzí s tou prací TM ☹ .snad něco sežene podobně placeného 😉 .
no jo, člověk je na určitý příjem zvyklý, jenže někdy se holt ustoupit musí...zvlášť když je rodina atd. 😒.
držím moc palečky 🙂.

@prchalka 🙂 ...jj, zoo tu byla 😅 .jen matýnka to zvířecí ještě nepustilo 😠 ...dnes byl opravdu ligový, vlastně už i včera dopol...odpoledne už měl kolem sebe moře lidí, tak byl klid 😉 .
a víkend zase sami...mně už vážně hrábne ☹ .

matova 🙂 ...cítím s tebou 😔 ...já jsem zralá z matýnka také na chocholouška.dnes od rána řev a vztekání, až to nevydržel i MM a sbalil se do práce o něco dřív...příště se asi zbalím já 😠 .do toho vaření, všude drobky po včerejší oslavě, takže úklid a do toho mates s tím jeho uááááááííííííí 😠 .doma řev, venku řev a já mám chuť si sbalit chleba do batohu a vypadnout někam hooodně daleko od všeho 😅 .
no comment 😢 .

ined77
10. zář 2010

@katzi 🙂 ...děkujeme 😵 .
no jo no, ono zítra bude líp(snad 😅 ) 😉 .

sherry 🙂 ...kdepak ty jsi vlastně? 😕

matova
10. zář 2010

ahojte, u nás po pár dní kooonečne lepšie. A prečo asi? lebo sme boli vonku 2,5h, navarila som vďaka svokre čo došla na kávu- klepy si teda mohla odpustiť a radšej sa hrať s nervóznym malým ale no......Vonku bol spokojný, ja mu asi nejakú búdku musím tam spraviť, najlepšie zateplenú aj do zimy 😀. Inak ráno do napišanej plienky parádne naložil ajko obyčajne, ešte sa v tom aj dlho tmolil a nechcel prezlecť, takže to mal fakt tam dolu všade 😝 🙄 . A spí od 12:45 hurá.
hanza: držím palce na chate, nech to dobre dopadne 😉
ined: joj, fakt keď sú také dni tak to by som aj ja ušla, ja už som mala chuť sa ísť zahlásiť dobrovoľne ležať do pôrodnice 😔. tak držím prsty nech sa Maty pekne vyspinká do úsmevnejšieho poobedia.
prchalka. ty už ani neskúšaj k malej ľahnúť, nechaj ich spolu 😉
sherry: kde si? všetko o.k? 😕
katzi: vydržať, nič iného nezostáva 🙄 😉

prchalka
autor
10. zář 2010

Tak jsem si zase schrupla asi 40 minut s čorí, teď jsem jak praštěná a ona ještě chrní 😝
@matova Však MM mi psal, že ona i ze spánku volá "tatííí tatííí" a že když jim to spolu tak jde, tak že s ní spí i rád 😅 😀

ined77
10. zář 2010

@matova 🙂 ...super že se dnes máte líp 🙂 .
ale jo, ono to vždycky nějak přejde, ale nějak nejsem schopná být nad věcí 😅 .
nejsem jaksi ve své kůži... 😝 .ale pak si dám slaboučké kafíčko, bolí mě totiž hlava a snad už to do večera doklepeme v pohodě a hlavně v klidu 🙂 .

ined77
10. zář 2010

@prchalka 🙂 ..hlavně že spí malá v noci dobře 😉 .TM se s ní taky evidentně v poho vyspí, tak není co řešit 😉 .
já už jsem sdělila MM že bude muset asi nějakou dobu spávat s matýnkem a moc nadšeně se netvářil 😝 .no třeba to potřeba nebude, ale raději ať s tím počítá že 😅 .ačkoliv zase nevím co na to bude říkat matýnek...tomu to vysvětlit bude asi ještě těžší 😅 .

matova
10. zář 2010

ined 🙂 : jj úplne rozumiem, ja už som sa každý deň takmer zosypala, dnes konečne lepšie. A začalo tu zas pršať 😠 😲

matova
10. zář 2010

ined: najlepšie by bolo keby si zvykli keď budeme v porodke (teda u vás by si mohol Maty aj skôr zvyknúť, uvidíš čo a ako zatiaľ...). A kočiarik už máš doma? ktovie čo sherry, dúfam že je o.k., len to má nabité s deťmi...

prchalka
autor
10. zář 2010

@ined77 Copak to Maty vyvádí?!?! 😕 🙄 Já vždy demonstrativně odcházím a ona běží s řevem za mnou. Dneska jsem to tak udělala s botkama, že je uklidím a že nikam nejdem, páč když jsem si je připravila na obutí, ona s tou jednou metla na zem! Ale to nebylo naštěstí nic! Už dlouho mě nechyt pořádnej rapl tak, že bych se neznala!! Koukám, že jsme tady opravdu elita, každou chvíli aby odváželi někoho 😅 😅
@matova To je dobrý nápad s tou zateplenou budkou. Ještě bych mu tam dala nějaké úkoly a mohl by strážit 😀 Hmm, patlanice v plínce, na to má taky spešl cvičení, ne? 🙄 😝
Koukám, že se kluci opičí po nás, nejdřív se počůráme durch a pak do nové plínky i bobek 😅

prchalka
autor
10. zář 2010

@ined77 Já jsem se dost bála, co tomu bude říkat čorí, že jí vyzvedává tatínek a že s ní bude spát... a prošlo to! Měla bys to někdy zkusit už teď, ať si zvyknou a né, až bude mímo, aby pak neřvali jeden přes druhýho ☹

ined77
10. zář 2010

@prchalka 🙂 ..to jsem si říkala předevčírem, že už je jaksi dlouho klid a relativní pohoda... 🙄 .
asi je to na náladě obou no... 😖 .ale dneska jsem fakt už vytekla 😢 .a co je mi to samozřejmě?...líto..takže další důvod k ještě větší depce ☹ .chudák malý 😢 ...asi raději ještě spinká než aby se na mě čučel 😅 😔 .

matova
10. zář 2010

prchalka: 😀 . On to robí furt odjakživa- bezo zmeny- vôbec mu nevadí že je celý poondiaty 😝 😕 . A to keď má prešťanú plienku musí predsa cítiť že to tam má- teda určite to cíti lebo keď idem na neho tak uteká preč 🙄 . A pri každej návšteve či telefonáte s mamou stále len tá blbá otázka na pretrase, že či už chodí na nočník 😠 🙄 ☹
veru, dobrá elitka sa tu zišla 😀

valria321
10. zář 2010

ahojte chcem sa len opytať mala bude mať 8 mesiačikova ešte ani jedneho zubka nema 😀 podla vas ako deti znašaju rast zubov ked su menšie a ked už take staršie dakujem....

ined77
10. zář 2010

@prchalka 🙂 ..no jo, jenže MM chodí z práce až třeba po půlnoci, o víkendu až tak v 1.30, takže ono to bude nakonec stejně víceméně opět na mně 😖 .
doufám, že bude stačit když kněmu na chvilku lehnu a zase půjdu, ale nevím teda....většinou se budí 😒 .

ááá už ho slyším, letím 😉

matova
10. zář 2010

ined 🙂 : 😔 . Vieš čo je najhoršie, že poslednéé naše dni už som bola úplne bez emócií, nevedelasom si s ním vôbec rady a prestávalo mi už byť aj ľúto, začínalo mi byť ľúto mňa 😔 😝 😀 . Potom som vnoci rozmýšľala či náhodou nieje nejak narušený...no hrúza- a aha ho-stačí mu byť vonku donemoty....takže zuby to nebudú, potrebuje vkuse baviť a zabávať a behať, inak brutal. Neviem ako to prežijeme do jari 😲

matova
10. zář 2010

valria 321 🙂 : ahoj. Je to rôzne podľa toho čo tu tak čítavame...Nášmu malému prvý zub vyšiel v 9 mes. A teraz už má prerezané aj keď nie úplne všetky, takže bol to veľký nápor, veľa tubov mu išlo naraz...Ale každé dieťa to vníma inak, vraj u niektorých to ich mamy ani nespozorujú...No my čo sme tu také stále tak si užívame každý jeden zub 😒 , teda samozrejmä trpia tým hlavne deti 😉 . Držím palce nech to u vás nemá dramatický priebeh 😉

prchalka
autor
10. zář 2010

Spánek asi 2.15 😅

matova
10. zář 2010

ined 🙂 : vieš čo, fakt toto sú veci s ktorými dopredu nepohneš,netráp sa 😉 . Určite treba zvykať malého na tm, keď sa dá čo len po troške a predsalen bude potom už starší a veľa vecí sa iste v jeho psychike pomení. u nás je úspech že vnoci sa mi začína dariť ísť na wcko bez toho aby sa zobudil 😅. Ja tiež netuším ako budem 2 deti uspávať, mám triašku z toho, hlavne keď pri ňom treba ležať vyše hodinu bez pohnutia- no- budú to asi jatky 😝

valria321
10. zář 2010

matova dakujem tak snad sa vyhneme tomu drastickemu prerezavaniu a bude vše v klude prebiehať klop klop dufam 😠

prchalka
autor
10. zář 2010

@valria321 Ahoj, myslím, že to spolu nesouvisí, kdy a v jakém věku začnou zuby růst a to, jaký to bude mít průběh. Spíš to bude o tom, jak na to bude malá reagovat a snášet to. Třeba to budete mít bez větších problémů.. 😉

prchalka
autor
10. zář 2010

Musím jít... pustit Mašinku 😀 😀

ined77
10. zář 2010

holky díky za podporu 🙂 😵 .
už jsem si i trošku pobrečela 😅 ...zase začal vyvádět ☹ , ale ukočírovali jsme to a je celkem klid 😅 .
jdu chystat věci na večer...jedeme totiž popřát synovcovi k narozeninám a přijedeme asi malinko později, tak pak dáme jen večeřku a spršku a hajdy spinkat 😉 🙂 .
krásný zbytek dne a fajn noc, papa 🙂.