Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
16. zář 2010

hancazivocich: s tím kolem ještě: ptala jsem se na to gyndaře. No tak, že by jásal, to ne, ale říkal, že krátší vzdálenosti po rovince opatrně můžu. Stejně za chvíli bude hnusně, tak to musím ještě využít. Tvojí tchýně je mi líto 😖 Držím jí moc palce, ať už jí to teď zoperují dobře a ať už má klid.

gina333
16. zář 2010

@ined77 : tak fajn ze s mimiskem ste v poriadku. 🙂 Boli sme na preockvani proti ovciam kiahniam. 😉 Vitaminky si aj ja zaobstaram pre Sophi, kedze ovocie iba zobe. 😉

@katzi : a ja sa musim prihlasit ku kadernicke, len som cakala ako bude s MM, vidim to na buduci tyzden. 🙂

Sophi uz spinka, prisla aj Nati tak jej idem dat obedik. 🙂 🙂

katzi
16. zář 2010

ined: s tím chozením - nechozením je Adélka kopie Matýnka. Taky cestou sbírá každý kamínek a jde kam ji napadne. Do města si s ní bez kočáru zatím netroufám, tady kolem baráku chodíme už jen pěšo, ale berem sebou motorku. Takže střídá chůzi a jízdu na motorce. A tady je mi vcelku jedno, že si trasu volí víceméně sama 🙂 Až bude mimčo plánuju koupit asi k hlubokýmu kočárku takový to stupátko a Adu bude částečně chodit a částečně se vozit. V krizi bych ji možná posadila i na kraj korbičky 😕

ined77
16. zář 2010

@matova 🙂 ...on si asi TM na to jak se šimonkem jednat bude muset dojít sám...téměř u nikoho nepochodí jen se zákazy atd.je spíš potřeba ukázat jak to udělat, aby si neublížil apod. 😉 .
stěhování...no záleží na tom, kdy zaplatí kupující půldomek 😉 .max termín je do 15.10.pak budeme kupovat byt my, pak se budou konat opravy -jádro, nová linka, lino, malování a pak se můžeme stěhovat.vidím to tak, že max do konce listopadu by to mohlo být snad za námi 😉 .aspoň bude vygruntováno čerstvě na vánoce 😀 .

@katzi 🙂 ..to je super nápad s tím deníčkem..já si taky psala, ale na netu 😅 .musím si pořídit tiskárnu a vyjet si to na památku 😉 🙂 .
mě právě to 3D nebo 4D láká jen proto, že jsme do toho minule nešli...jako kvůli zážitku, ale možná se ještě rozmyslím po utz ve 20tt...když nám řeknou třeba nějak spolehlivěji pohlaví, tak se na to možná vyprdnu a raději něco pro mimíska za ty penízky koupím..ale uvidíme 😉.

@prchalka 🙂 ..mně paní podala hned jen ty červené 😅 , ale matýnkovi to chutná a to je hlavní 😉 .
ještě jsem koupila oscilo.....včera mi říkala kámoška, že prý tu řádí pátá dětská nemoc....dr. to sice nepotvrdila, ale řekla ať koupím pro malého tohle a dávám každou neděli jednu kapsličku 😉 .ona ta pátá je nebezpečná pro těhule 😕 .prý to tady ale ''řádilo'' na jaře, teď že měla jen 2 případy 😉 .

gina333
16. zář 2010

Baby ci idete kupovat detom na 2 roky? Viem, ze ined uz maju narodky za sebou, hlavne darceky pre dievcata ma zaujimaju. 😉 Sophi totiz velku pozornost nevenuje novym hrackam, od Nati ma kopu hraciek tak mam normalne dilemu co jej mam kupit. 😲

ined77
16. zář 2010

hanca 🙂 ...já mám dnes nějakou děravou hlavu 😅 ...nejdřív jsem zapomněla na matovou a teď koukám i na tebe 😔 😲 .
s tchýní je to teda hrozné...chuděra, tak snad jí ta druhá operace konečně pomůže a bude už fit ☹ 😉 .
no jo, kovářova kobyla.... ☹

@gina333 🙂 ...aha 🙂 .já ty neštovice vynechala, mohly se očkovat s tím priorixem, ale nějak jsem si to rozmyslela 😅 .

@katzi 🙂 ..jj, já ten skeat taky plánuju koupit, přeci jen bude mít sotva 2,5 roku...normálně bych ho asi ještě nějaký čas aspoń občas vozila.
a pak myslím na jaře a dál už bude drandit na kole a pod., tak myslím, že už to bude v pohodě 😉 .
jj, kolem baráku v pohodě, ale na delší trasy si netroufám...nemůžu ho nést kilák domů a on je schopný se mi ve vzteku vyválet i na silnici 😔 😀 .

jinak všem moc děkuji 😵 😵 😵 !!!

ined77
16. zář 2010

@gina333 🙂 ..kámoška kupovala sylvince stoleček na malování 🙂 ..prostě takový mini pracovní stolek.
ale zase záleží co sophinka ráda dělá 😉 .
jinak s holčičkou moc neporadím 😀

gina333
16. zář 2010

@ined77 : ako ju poznam, aj keby mala taku stolicku tak nadalej by tronila pri Natalkinom pisacom stole. 🙂 Zatial ju kreslenie moc nebavi, chcel som jej to aquadraw, aj velku kuchynku tak uvidim. 😉

sherry28
16. zář 2010

@prchalka nekouká Čorí na simpsnovi 😀 ne oni někde něco slyší a neví co to znamená a klidně si spojí dvě slova dohromady 😕

sherry28
16. zář 2010

@ined77 nikdy neříkej naposled 😀

já dočítám, takže píšu ve zkratkách 😉

ined77
16. zář 2010

@gina333 🙂 ..ty určitě na něco kápneš, jsi šikulka 😵

@sherry28 🙂 ...já vím 😅 , ale u nás je to opravdu naposled..do třetice 😉 .dál už na to nemám ani psychicky ani fyzicky...už toto těhu je víceméně hlavně kvůli matýnkovi aby měl sourozenečka, nebýt toho neštěstí, tak klidně i další, ale po tom všem už fakt ne 😉 .

jinak já se teď dozvěděla že na našem téma s těhulkama jedna holčina o mimi přišla 😢 ...3 týdny ho v sobě nosila mrtvé 😢 a navíc jak se zdá to zmršil její dr. 😢 ...tak jsem z toho celkem špatná 😢 .
sem to nepatří, vím..ale nějak to nemůžu rozdýchat 😔

prchalka
autor
16. zář 2010

@ined77 Jo, tak máte ty červené vitamínky 😉 Já vzala ty druhé,až pak jsem se dočetla, že je to vlastně i na střívka, což je supéééér 😉 To potřebujem!
Ze "zabiju" si nic nedělám, já vím, že neví, co blekotá 😅 😀
Tak to my teda chodíme a chodíme, vezme čáru a jde jak starosta, ale někdy taky neví, kam chce a co chce, ale 2km klidně ujde! Musím jí honit kvůli pohybu 😅 😀

sherry28
16. zář 2010

@ined77 u nás na témě listopadovek byly takový případy myslím dva ☹ no s tím člověk nic nenadělá 🙄a jejasný, že dvě děti stačí hlavně nikdy ne bez antikoncepce 😀 nebo dopadneš jako já, žádné vyjímky 😉

ined77
16. zář 2010

@prchalka 🙂 ..aha, tak to je super..my zatím se střívkama větší problémy nemáme, ale příště zkusím ty tvoje 😉 .matýnek by taky chodil, ale jen tam kam chce on...dojít s ním někam na cíl je téměř nemožné 😀 .
u nás jsou nejhorší ty schody- 3 patro...to už po procházce fakt šplapat nechce, tak nosím 😅 .
ale na novém máme výtahy hned 2 😀 , takže finále těhu si ulehčím, doufám 😀
jo víš co..jsem se zapomněla pochlubit..včera matýnek snědl na sváču celou hollandii čoko s piškotama k tomu 😀 .
asi jde taky do sebe 😀

prchalka
autor
16. zář 2010

My si tady s lehnou a hancou založíme asi nějako podskupinu...zatímjedináčků 😅

ined77
16. zář 2010

@sherry28 🙂 ..no jasně, hned jak to bude možné začnu zase brát prášky..nic nepodcením...ono totiž..já bych asi na potrat jít nedokázala, takže musím být důsledná 😅 .
já vím, že si ty věci stávají, ale člověk když to slyší někdy ve 12 tt třeba, tak to ještě beru, ale teď už, skoro v půlce... 😢 .
no u nás to tenkrát bylo až na konci...to bylo snad ještě horší 😢 .
jsem na to zkrátka citlivá ☹

ined77
16. zář 2010

@prchalka 🙂 ...a proooč???se nám můžete tajně vysmívat 😀.
nee,netrhejte se! 😀 anebo šup do klubu...jak ty tak ráda slyšíš 😝 😀

prchalka
autor
16. zář 2010

@ined77 Eeeeeee, já si ještě počkám... 😝

ined77
16. zář 2010

u nás spánek 2.15 😲 🙂 ...no byl chudáček utahaný 🙂 .
jdu se věnovat..mjte se všichni moc moc krásně 🙂 , pááááááá 😵

ined77
16. zář 2010

@prchalka 🙂 ... 😀 😀 ..uvidíme, uvidíme 😀 😀

sherry28
16. zář 2010

a já bych Máru netahala ani omylem, myslím, že ten největší vzdor v chůzi ho přešel v červnu, když sem ho nechala 3x vyválet na zemi před školkou 😅 prstě mii bylo jedno, že se válí, jsem mu řekla, že já už jdu a že jestli jde se mnou, tak ať vstane a dá mi ruku nebo mu uteču, tak nejdřív ještě ležel a pak když viděl, že se pomalu vzdaluji, tak začal běžet za mnou se řvem

sherry28
16. zář 2010

Mára mi to odeslal dřív 😅 no od těch dob už ví, že ho máma nosit nebude 😉 tak to moc nezkouší, taky si občas chodí kam chce on, ale jak vidí že jdu jinam, tak běží za mnou 😉 🙂

hancazivocich
16. zář 2010

já bych to zatím jedináčkování nechala být a nešťourala bych do toho... To nejsou závody.... 😀 😀 😀

gina333
16. zář 2010

Baby vy tu zartujete o detoch a ja som si prave spravila tehotensky test a chvala vsetkym svatym je negativny. 😀 😀 😀 😀 Uz my z toho fakt lepilo, bolo my na vracanie, ale asi je to viroza, lebo uz ma aj zaludok boli, ale poviem vam nebolo my vsetko jedno. 😒 MM sa z toho iba smial, ci nechceme este tretie dieta, ze on by to v pohode zvladol. 😵 😵 😵 No jasne, on hej, ale co ja. 😝 😝 😝 😝 Takze tymto zakladam klub dve deti a dost. 😀 😀 😉 😉

sherry28
16. zář 2010

@gina333 já do tvého klubu bohužel nepatřím 😅 😉 dokážu si představit jak byla tvoje dušička malá, když ses šla podívat na výsledek 😕mě by se taky krve nedořezal, o to horší, že tam na mě svítily dvě čárky 😲byla jsem hotová a v první řadě rozhodlá jít na potrat 😨 ale pak se přemýšlí a rodina do toho něco řekne a hlavně mamka(byla na potratu a ví o čem mluví) 🙄 tak pak jsem se rozhodla tak jak jsem se rozhodla a myslím, že i ty by jsi zvládla tři děti levou zadní kdyby náhodou něco 😉 🙂

gina333
16. zář 2010

@sherry28 : ale ty patris do klubu najlepsich matiek 😀 sice ta osobne nepoznam, ale podla toho ako sa my javis si perfektna matka. 🙂 🙂 🙂 Ale zvladla by som to urcite, lenze ja uz nemam bohuzial dvadsat a ani tridsat, takze u mna rozhoduje vek, chcela by som sa este dozit aj vnucat. 😉 😉 😵 😵 😵

matova
16. zář 2010

ahojte,
Ja sa vám idem akurát tak vysťažovať ☹ , možno večer dočítam 😉 . Ja som vnoci tak nemohla zaspať, všetko ma bolelo, záha ma neskutočne pálila (nadlabla som sa na noc slivkového koláča, tak mi treba 😝 ). O 3h som bola kuknúť na hodinky koľko vlastne je a určite ešte dobrú polhodinu som nespala...Malý vstal 6:30, vyzeral už sviežo, dala som mu mlieko a hrozne som bola rada žeešte zaspal- u nás bola dosť tma, pršalo tak asi aj preto...Ja som spala ráno ako drevo. Horšie že sme potom vstávali o 9:15- rátala som síce s tým že skoro súať nepôjde ale že po 5h už by aj mohol, ale keď na druhý pokus o 15h nezaspal tak som si povedala že na to už kašlem, príde posila- mm. Od tej 15 do 16 to bol horor- hádzala sa po postelim, vrieskal, nekomunikoval vôbec...potom "hral" na detskom klavíriku ako v tranze ...No a o 17h ho mm vzal so svokrou von, s mm nechcel ísť, len s ňou- a samozrejmä- sotva stál na nohách ale ich prvé kroky viedli rovno von z dvora na ulicu chodiť...Mám strašné nervy, lebo celé leto som sa snažila ukázať malému ako sa dá čas tráviť aj pri dome- piesok, autá, vedierka, trhali sme trávu, polievali kvety....A napriek mojim obkecom im je proste jednoduchšie ísť s ním čavargovať ako niečo vymyslieť.... 😠 ☹ ☹ ☹
Prepáčte za výlev, možno večer ešte napíšem ako sa nám "darí" chodiť spať bez mlieka po umytí zubov...
dúfam že všetky ste tu v poriadku, samozrejmä aj s deťmi 😉 . Varím dole rizoto, práve som zavesila prádlo, tak letím ďalej niečo robiť, pááá

sherry28
16. zář 2010

@matova taky mě v noci strašně pálila žáha ☹ 😉 a nespím taky, ale kvůli ruce 😅 takže vitamínky nezabraly 😠 ale jak říkáš, odejde to určitě s porodem 🙂 😕 😉

sherry28
16. zář 2010

@gina333 každá si o sobě myslí, že je perfektní mamka 😉 ta nejlepší a je to tak 🙂 pro každé dítě je nejlepší jeho maminka 😵 a taky chybuju nejsem přeci dokonalá 😉 vy všechny co jste tady mi přijdete jako správný mamky, jinak bych sem ani nechodila 😀 rozumíme si tady všechny a to je důležitý 😉 🙂

prchalka
autor
16. zář 2010

Tak já si před pár týdny-měsíci radši ani žádný test nedělala, byla jsem pár dní mrtvá strachy, ale neudělala jsem si ho ani za nic a MM koupil hned 2 😅