Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
21. zář 2010

Dnes usnula po asi 45 minutách válení se po zemi, házení nohou až mně na ramena a píchání do obličeje. To tu dlouho nebylo. Už jsem začínala vidět trochu červeně 😠

ined77
21. zář 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc dobrá...myslím, že jsme spali až do rána celkem v klidu, jen jednou se na mě matýnek nějak valil, tak jsem ho ze sebe sundávala 😀 .
ráno jsem vařila..matýnek koukal opět na shreka 😅 ..má asi shrekománii 😀 , pak se šlo ven..obchod, kačenky ..klasika 😉 .
včera už jsem se nestihla rouloučit, neboť se na mě vyprdla klávesnice..to ona občas dělá 😠 😅 .
odpol jsem si jela s matýnkem pro razítko k zubařce..akorát my tam byli v 16h a ona tam úřadovala až od 17.30 😅 ..tak jsme našli blízké hřiště a většinu času pročekali tam 🙂 .matýnek spokojený, pojezdil si v trolejbuse i buse...takže spokojenost největší 😀 .
já večer čumákovala na netu, ale zakecala jsem se a sem jsem to už nestihla 😅 ...čekala jsem na přešlapy 😉 .
spinkáme od 12h 🙂 .

@sherry28 🙂 ..ty jo, mně někdo někde nechat kočárek, tak ho ženu i na severní pól 😀 .
zítra na tebe budu myslet! 🙂

@gina333 🙂 ..tak to bych měla zkažený večer....takhle mě vypéct 😠 😀 .
super, že je TM spokojený v nové práci 🙂 .
co říkáš na ten nový seriál?mě to teda krutě nebaví 😅 ...ordinace je už taky celkem chvilkama nudná, ale teda proti tomuhle..nebe a dudy 😀 .

@matova 🙂 ...nooo, to je teda od šimonka pěkné 😖 ...ale na fotce se tváří jako zlatíčko nejspokojenější 😅 .
držím palečky ať ještě zůstanete 2v1 😵 ...i když by už mohla julinka klidně za námi 😵 .
myslím na TEBE(VÁS) 😵

@hancazivocich 🙂 ..no paráda!!!!!! 😵 😵 😵
vidíš, všechno dobře dopadlo 😵
no a strejda 😅 ....jj, silniční vyrážka je hned 😅 , hlavně že je celý 😉 🙂 .

@prchalka 🙂 ..super, že je vyrážka pryč 😵 .
odsávačka..už jsem myslím psala..jen a jen na vysavač, i když mi ji už dlouho nepoužíváme, smrkáme..raději 😉 .
to po těch zážitcích z JIP ☹ .
motorka.... ☹ 😖 😔 ...zmínit se aspoň mohl ale 😖 .

@katzi 🙂 ..máme i redukci, ale vana je asi lepší 😔 😅 ..jenže..dnes doletěl, že chce čurkat, tak říkám, tak honem na nočník..néé, tak na záchod... nééééé a štrádoval do koupelny 😅 a prý oínko 😕 ..tak říkám, že hovínko se dělá jen do nočníku..no nevykakal se mi zase do té vany 😠 😅 😀 ..a prý káka aaa...zn.zavolat tátovi 😔 🙄 😀 ..no comment 😀 .
ale venku se fakt drží..včera nečurkal 2h! a pak se vyčurkal, že to muselo zvednout kanalizace 😀 .
a co nevolnosti?pořád stejné? 😨 mně ti bylo tak zle dnes ráno..mám hrozně nízký tlak, tak je mi šoufl každou chvilku 😒 .jsem si koupila dnes malou colu..na ten tlak 😝 😀 .

sherry28
21. zář 2010

tak Mára spí, Luky úkoluje a já jsem na chvilinku tady 😉

@ined77 však to taky bylo zjištění, ráno v sedm v garáži, že nemám golfák v autě 😨 já jsem jim v duchu nadávala do všeho možnýho(dědovi, MM) hlavně, jsem jim to říkala, vemte dole v kočárkárně kočárek ať tu nezůstane 😅 no a zůstal 😠 no Mareček zdatně šlape, kde se dá, občas jako přijde a natáhne ruce, že by chtěl i vzít asi po 1km chůze 😝 jenže toho se nedočká, tak jde chudík dál ☹ ale aspoň si zvyká 😉

ined77
21. zář 2010

@sherry28 🙂 ..no to věřím 😨 ..to já bych asi musela jít nějaké golfky aspoń koupit, jinak bychom se s matýnkem nedostali nikam 😝 .

u nás dospáno..dnes jen 1.15 😒 ..no co už že 😅 .
tak všem krásný den 🙂 , pááááááááá

prchalka
autor
21. zář 2010

Zato my jsme spaly zase 2h až do 14 a pár minut 😝
Babky, máme proříznutou 3jku horní vlevo - a to jako dost, pěknej špičák a ta vpravo je teda ještě pod dásnem 😕

gina333
21. zář 2010

@ined77 : a mne sa ten novy serial paci 🙂 🙂 su tam pekny herci, dobra zapletke, len sa to musi este viac robehnut. Ale ja mam rada serialy na Prime, ordinacia ma absolutne neoslovila. 😵 Vsal kolko ludi, tolko chuti. 😵

@sherry28 : a Mara nevyrusuje Lukyho? U nas je obcas problem, ale Nati sa vacsinou uci v pracovni tak Sophi je da pokoj. 🙂 Horsie je ked ostava v detskej, to jej stahuje zo stola veci a potom su hadky. 😉

@prchalka : gratulacia k zubku. 🙂

My sme boli od obeda von, presne ako vcera. Poo sme zasli aj na ihrisko, super sa vyhrala, sice bola cela spinava od piesku ale hlavne ze bola v pohode. Najradsej sa hra s vacsimi detmi, seberovni ju vobec neberu. 😉 A hlavne s chlapcami. 😵 😵

gina333
21. zář 2010

matova: nezabudni dat avizko ako sa mate 🙂 🙂

U nas sa uz spinka, idem k telke konecne si vylozim nohy a trocha poklebetim s Natalkou. 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
21. zář 2010

tak vám všem přeji pěkný večer a ještě lepší noc 😉 🙂

@gina333 no Luky zatím stíhá si dělat věci do školy v době kdy Mára spí, začíná si dělat úkoly už když ho uspávám 😉 a když přijdu, tak většinou už všechny má a procvičuje si co probrali tu hoďku co spí 😉 ale jasný vyšší třída vyšší nároky 😉 přeci jenom zatím toho učení tolik není a většinou jsou to věci, které už dlouho umí, ty zapeklité teprve přijdou. Zatím Márovi stačí vzít si jeho penál nebo studovat tašku do školy a je od něj klid 😀 s mimčem to bude obtížnější, budu se muset krájet 😅 ale budu se snažit, aby měl Luky na učení klid a ty dva brát pryč a zabavit je 😕 uvidíme, pak ti poreferuju 😉

sherry28
21. zář 2010

tak pa 😔

jeudi
21. zář 2010

ahojky holky pridávám se k nespavím dětem a bolavým zoubkum nak jsem vas neprocitala a chci se zeptat co u vas zabirá malej je uplne hysterickej nevi co ma delat a me je ho tak lito porad palec v puse slinta a vzadu na dasnicce ma bouli velkou jako blazen uz citim i spicicku zoubku dostal dnes i cipecek a masticku na zoubky ale ucinek zadny u nas v posteli v zadnem pripade nevydrzi protze hned po nas skace a chce slejzat..co vam pomahalo na zoubecky..ja doufam ze je to jen otazka par dni nez se zoubky prořežou,ale stejnak nemate naky typ jak aspon trosku zmirnit bolístku?díky

matova
21. zář 2010

Ahojte 😉
nedozvedela som sa v podstate vôbec nič-blbá náhoda- dr. seklo v chrbte tak musel zo služby a nezastupoval ho už potom nikto 😢 . Takže mm prišiel o deň dovolenky...no, aspoň sme boli u našich, malý sa zahral s mamou a bráchom a my s mm sme mohli aspoň na nákup...došli sme domov až večer.
Inak noc- do polnoci jeden plač a 4:30 mlieko, spal potom do 7: 30, cez deň to zapichol v aute na 45 min- s pomocou mojej ruky aby mu hlava nepadala pri každej záplate na ceste 😝 . Teraz spí od 20:45.
Možno zajtra nám príde konečne nábytok, ak hej tak okolo 15h- a nemohli sme si ani vybrať deň ani čas, proste keď oni budú mať čas tak prídu...takže neviem, či akurát malý bude spať či akurát bude chytať krízu že nespal- keď sa dovalia s hrmotom, a budú to vynášať a montovať 😠. No proste ukážka sloganu: náš zákazník, náš pán 😝. A keďže sme prišli až večer tak nemáme ani veci vypratané...no, možno sa ešte ten termín zmení...už aby to bolo na mieste 😉
hanza 🙂 : gratulujem k výsledkom t svokry, tak nakoniec predsalen fajn 😉 . A akú máš doma tú balónovú odsávačku? keď si ju chváliš voči tej hadičkovej, to by ma zaujímalo. A presne si sa trafila- to milujem- nechaj ho vyšťaviť, ako krásne ti potom zaspí...kto nezažil neuverí, preto ma vždy napadne pri mudrkyniach že by som im to na just dopriala zažiť 😠 😀 😉 .
prchalka 🙂 : gratulujem k ďalšiemu zubnému prírastku čorí 😵
sherry 🙂 : tak zajtra čakám výsledky od teba, držím palce 😉
gina 🙂 : aj ja som sa vzdy najradsej hrala s chlapcami 😀, vsak mam troch bratov 😀. Nie vazne- pamatam si este zo skolky ako som stale pred jednym dievcatkom unikala co najdalej lebo ma zakazdym stipala- som nechapala preco to sakra robi- vlastne dodnes som to nepochopila 😕
ined 🙂 : shrekománia 😀 , u nás vkuse to avoj , avoj (ahoj, ahoj) 🙄 😀 - so zvieratkami. No- ako si písala - na chocholouška už 😀

všetkým pokojnú noc 😎

matova
21. zář 2010

jeudi: ahoj, aj nášho syna tie zúbky trápili neskutočne nielen vnoci ale aj cez deň, veľa dní bolo naozaj stršných, nič sa nedalo porobiť, stále chcel na mňa liezť, a nosiť sa...hnačky+ teploty...Na zmiernenie- dávali sme bežne gel - Dentinox a neskôr aj Kamistad sensitive- ten mi príde účinnejší, hlavne teda pred spaním, aby lepšie vedel zaspať a inak v najhorších dňoch Panadol baby- sirup- je to proti bolesti aj horúčke.
Iste ti odpovedia aj ďalšie žienky tu z témy, niektoré používajú iné lieky proti bolesti alebo tiež homeopatiká na lepší spánok. Prajem veľa síl a nech má synček čím skôr zúbky von 😉

jeudi
21. zář 2010

@matova děkuju ti moc i taková rada potěší 😉 😵 snad to bude brzo za náma

gina333
22. zář 2010

dobre rano 🙂

@sherry28 : u nas je to komplikovanejsie s ucenim, lebo Nati chodi uz neskor zo skoly, potom este kruzky, ale zvladame to. 😉 Vlastne to nastastie zvlada ona, pretoze je sikovna a nemusim sa s nou ucit. 🙂

@matova : no to je na nervy s tymi doktormi. 😒 A tie zeny co tam ostali po tebe akoze poslali domov? To s tym nabytkom nezavidim 😲 kym sa to posklada, pouklada veru robota na cely den. A do ktorej izby to pojde?

Noc s obcasnim prevalovanim celkom usla, vstavala so mnou, tak uz okola obeda s nou pojdem von. Dnes by malo byt krajsie ako vcera tak si to treba uzit. 🙂

hancazivocich
22. zář 2010

dobré ránko

@matova - něco jako tuhle : http://nosni-odsavacky.heureka.cz/canpol-babies... , akorát obyčejnější - barevně... Já se na to dívala jako na kýč - že tuhle nikdy... A pak - jak jsem byla ráda, když jsem zjistila, že jsem ji v zápalu těhu nákupů koupila a vyhrabala...
Jinak Kikouše učím smrkat, ale ji to při rýmě ,,baví" tak první dva dny, pak nééééé a nééé...

Jinak máme období šama!!! Takže sama jí, sama pije, sama tamto... Peru a peru - ale nějak se to naučit musí, že? 😅 😅
A v půl jedný mi řekla - čůrat - na nočník... Tak jsem ji pracně rozbalila, posadila, řev... Jak jsi to začlo studit.. Vyskočila z nočníku se řevem, tak plínu a ještě jsem ani nedolepila a už to teklo! Se celé dny ptám - chceš čůrat? Posazuju, u Hurvínka se i vyčůrá, jinak ne - nemá čas...
Včera jsme byly venku, celou dobu dobrý, ale u baráku u našich si vzpomněla, že chce dudu! Dostávám hrozně vynadáno, když tam přijde s ním, tak jsem jí ho zkusila nedat... No, klasika - řev, přímo bengál neskutečnej!! Pak trvalo asi 27minut, než se mi ji podařilo uklidnit a to prosím s dudlem - protože naši jí ho hned vrazili, aby nedělala po baráku scénu! Venku může.. Tak takhle to je. Táta naznal, že je to zubama, já už se skřípěním zubů řekla, že by to bylo pár měsíců.. Že je to tím, že nedostala dudla hned..Ona ho už venku skoro nepotřebuje, ale když si vzpomene, tak bengál neskutečnej.....A já se momentálně opravdu necítím na takhle drastický odnaučování - jednak dozvuky toho všeho okolo, pak další a další... Dobrá - kdyby ho měla přes den nebo noc a jinak si na něj nevzpomněla, ale takhlee....

sherry - ty bláho - bez kočárku.... No, ty škytali... Jako Kiky sice taky ujde dost, ale občas ve svý protivnýnáladě to na mě zkouší - pochovat.. Nebo na kritický situace - moc psů, silnice, nákupy, atd - prostě ji do kočáru šoupnu a musí tam chvíli vydržet 😖 😠

hancazivocich
22. zář 2010

ined - no, je celý, teta říkala, že ho zachránila helma. Ale psala mi, že ho zabije - když ho našla a přivezla domů.. No, líčila to tak, že jsem si málem musila půjčit pampers.. Taky psala, že vzhledem k tomu, že na jedný ruce má naražený palec a druhou nemůže zvednout, tak musí chodit ,,na holku" 😲 😲 😅 Ale je vidět, že už je léty otrkaná, hned ho využila a odvezli mi ty věci - prej dokud je v nemilosti - pak už ho nikam nedostane 😀 😀 Tohle to znám, ale musím říct, že mě to naučil život dřív..mnohem dřív 😀 😀 😀 😀 Chlap jde v pátek na rozlučku, tudíž se v neděli pojede na chalupu - popřát dědovi k narozkám 😉

gina - já kdysi koukala na seriál Panelák, ale už nevím do kolikátýho dílu.. Asi do toho jak ten dr. zahnul s tou sestřičkou..jo, tak nějak... Přešlapy - nebo na co koukáte - se nedívám..

Ovrz - jsem koukala až někdy dýl - ta první nebo většina první série mi utekla, potom jak kdy.. Ale...no...přijde mi to už trošku nudný... ASi jsem deformovaná, ale jak tam začínají privatizovat at... Taky mi mizí oblíbení herci...
Spíš u toho žehlím, atd a mám to jako kulisu... Pro holky - co to sledují - kdo umřel té Filipově matce? Vím, že to tam bylo, ale nemůžu si vzpomenout!!

Jinak - já ,,žeru" Ulici - teda vidím z ní většinou jen torzo, ale ..... Zezačátku jsem nesnášela Simonu - jak tam nastoupila, měla hlášky a že se směje hůř než chechtací pytlík - ale teď jí normálně žeru - fakt!! Dřív jsem na to koukala kvůli duu Pešek - Hejlová, teď kvůli Simoně a jejím hláškám... U jednoho dílu jsem si normálně málem cvrnkla

prchalka
autor
22. zář 2010

Včera už jsem taky nestíhala a dnes to bude podobné - a to mám jen jedno bejby 😝 😅
Odpol jsem si jela pro odsavačku na vysavač, kámoška půjčila. Je fakt fajn a přežili jsme to, akorát jak už to není tekutý, tak ty soplíky moc nejdou, ale klidně bych si jí asi ještě opatřila.. A navečer jsme byli ještě venku na klouzajdě a pifku.
Večer buzení po hodině 🙄 Ale v těch 21.30 jsem jí uspala ještě v postýlce na další 2h, moc lehat zpátky nechtěla, myslela, že jí vysvobodím 😅 😖 Ale 23.30 je dobrých, pak jsem si jí vzala, MM mě ve 2h ráno vystřídal.
Teď vařím hrachovou kaši, dopol mě vezmou sousedi do krámu a odpol druhá sousedka, jedem spolu vybrat něco miminku, tak aspoň vypadnu ven 🙂
Takže zatím tak.. hezký den 😉

katzi
22. zář 2010

Dobré ránko,

včera jsem nebyla, bylo mi celej den blbě, u vaření jsem to musela jít rozdýchavat na balkón 😅 Po o jsem šla spát s Aduš. Jinak trend posledních našich nocí je, že se Adeli kolem půlnoci vzbudí a pomrčuje co chvíli do té doby, než si ji vezmu k nám do postele. Tam už pak spí fajn, bez buzení a motaček. Ale je to velkej krok zpět, už v pohodě spávala sama v pokojíčku a teď když má být miminko budem nakonec spávat všichni spolu 😕 😒

matova, ined, sherry: jak vy to plánujete, až se mimčáci narodí? Budete spát dohromady? Asi to řeším brzo, ale nevím jestli to nějak nepodchytit v začátku 😕

hancazivocich: super, že tchýně je OK!

gina333
22. zář 2010

@katzi : aj my mame teraz horsie noci, a uz tak pekne spinkala. 😒 Asi je to tymi patkami, potrva to urcite dlhsie lebo ich vobec nevidim ani necitim. 😲

@prchalka : pekny nakup. 😉

Ja om uvarila rajsku, maso s cestovinami mam od vcera tak som este upiekla hruskovy kolacik. Krasne nim vonia cely byt.

katzi
22. zář 2010

gino: u nás ty pětky budou taky na dlouho 😖 Nahoře to má už řekla bych napuchlý, ale rozhodně se nic ještě zdaleka neprožezává 😒 Hruškový koláč, mňam mňam 😵 Já se chystám upéct alespoň štrůdl, ten by mi šel 🙂

My teď jsme teď dopol. byly ve cvíču a fajn, bez vztekanic. Sice necvičila úplně všechno, ale když se nevzteká, tak jsem spokojená 🙂 Hned jak jsme přišly domů, padla za vlast 🙂 Teď čekám kamarádku s jejíma holkama, snad u té návštěvy Aduš něco naspí 😕

prchalka
autor
22. zář 2010

Tak první vlna nákupů za mnou a spokojenost, jen bych na to potřebovala o dost víc času, hadrů tam bylo mraky! Rifle na sebe jsem vzdala, zase jsem z toho dostala depresi, takže čorí má 4 trička s dlouhým a čapku a já takovou teplejší bundo-mikinu 🙂
Do oběda zas jen dloubala (a to ráno si 3x kousla do chleba a pak měla 2 rajčátka ke sváče), jako nechápu, co jí nejede! A padla za vlast taky,ale po půlhodinovém přemlování až ve 12h 😝 A to byla vzhůru 6.15 🙄
A odsáváme s vysavačem, sice né moc statečně, ale když je po všem, řekne, že je to lepší 😅

ined77
22. zář 2010

ahojky 🙂 ,

u nás spánek od 12h 🙂 .
noc byla dobrá až na jedno strašlivé bečení a kopání..netuším co se mu zdálo 😒 .
jinak včera matýnka na hřišti 2x štípl komár...mezi obočí a nad pravé obočí a ráno se vzbudíme a matýnek vypadal jako mongoleček 😲 ☹ .tak jsem mu hned šupla 15 kapek fenistilu a volala dr...prý to zkusit ještě chladit(což asi nehrozí, to si malý nenechá 😅 )a kdyby to do zítra nebylo lepší, tak máme dojít.ale řekla bych, že kapečky zabraly..na očko vidí normálně a má ho i víc otevřené než ráno...ale jak já se lekla nejdřív že co mu je 😕 , ale vzápětí mě trkl ten komár 😉 .
ráno jsem si rozuklízela, zbytek dodělám sama odpolko..kluci půjdou ven 😉 a pak jsem si šla k nechat potvrdit těhu průkazku k praktické dr...ale že jsem u nich nová..včera jsem se teprve přehlásila ze zlína ať nemusím jezdit takovou štreku když něco (konečně taky po 10 letech 😅 ), takže nejdřív jsme čekali asi 1,5h 😅 a pak si mě dr. řádně proklepla 😀 .ale matýnek to vydržel celkem pěkně..sice zblajzl za tu dobu 2 lízátka, ale hlavně že byl klid 😔 😀 .
včera jsme byli odpo venku přes 3h! a mě to vzalo tak, že jsem vytuhla s matýnkem 😀 ...takže k ordinaci jsem se dostala až skoro ve 20.45 😝 a to jsem se chtěla původně ještě mrknout sem 😅 .
tak to je asi vše, jdu vás dočítat 🙂

ined77
22. zář 2010

@prchalka 🙂 ..pěkné věcičky 🙂 , ale měla jsi si vzít i něco sobě 😉 .
odsávačka..a fakt dobré že?já se toho zkraje úplně zděsila, jít na mimčo s vysavačem, ale třeba při těch bronchitidách bych si jinak neporadila 😅 .


@katzi 🙂 ..super že je adelí taková cvičenka 😵 .já už se kroužku nemůžu dočkat 🙂 , ale jdeme až 6.10 poprvé ☹ .
s tím spaním..no plánuju to takhle...do pokojíku koupíme novou rozkl. postel na které budu zatím spát já s matýnkem a až děti povyrostou, dostanou každý svoji postel nebo aspoň až budou opravdu dvě 😉 😅 teď se mi ještě dvě postele kupovat raději nechce 😔 ...takže pak bychom chtěli nějaké stejné nebo možná celý komplet pokojík 😉 .
no a po porodu...uvidím jak to půjde...nej varianta by byla, že já bych s mimčem spala v obýváku a MM s matýnkem v pokojíku, ale u nás je problém s pozdním příchodem MM z práce, takže nevím jestli nakonec nebude lepší, když budeme všichni tři prostě v pokojíku a doufat, že se děti nebudou budit navzájem..u nás je naprd ten dvoupokojáč no 😒 .ale i tak bych se musela asi klonovat 😅 .snad mimísek nebude mít obrácený režim, jinak se s tím myslím nějak popereme 😉 .zase lítat z jednoho pokoje do druhého se mi nechce..takhle můžu vzít mimi k nám do postele na kójo a jednu ruku budu mít ještě pro matýnka...jako chobotnice 😀 , ale to jsou jen vize....až to bude...popíšu 😀 .
a ptala jsi se na dudlík u nás...no ještě ho na spaní pořád máme 😔 , ale už je mírně nakouslý a je poslední, tak jsem zařeknutá, že další fakt nekupuju, tak doufám že nevyměknu nebo že do toho nepřijde nějaká nemoc a pod. 😨 ...jinak až ho dohryzne, je po ptákách 😝 ..odvezou ho popeláři malým pejsků...jako ten předešlý 😎 😀 .

@gina333 🙂 ..jéé hruškový koláček, hmmmmmmm 😵 .
s těma seriálama...je fakt, že konkrétně mně nějakou chvíli trvá než něčemu přijdu na chuť 😅 ..možná až se to rozběhne, tak to chytne i mě 😉 .
panelák mě moc bavil 🙂 .a hlavně ta úvodní píseň....jůůů, ta mě chytla hned 😀 .

@hancazivocich 🙂 ..jejda, tak to je opravdu škola života 😀 .
u té ordinace jsem přemýšlěla nad tím samým...mám to jakoby na jazyku, ale vzpomenout si nějak nemůžu 😅 .
jo, simča je boží 😀 ..já ji už zaznamenala dřív..snowborďáci atd..ale vždycky jsem z ní ucvrnkávala 😀 .
ale jinak ulici už totál nestíhám...v tu dobu večeříme, koupeme se, pak pohádka a uspávačka 😖 ...dřív to byla moje hodina kdy mě nesměl nikdo rušit 😀 .no pravěk no 😀 .

@matova 🙂 ..no z toho teda radost vůbec nemám 😕 ..tak snad je vše v pořádku 😵 .julinka se vrtká pěkně? 😵
já měla předevčírem mimi jen na jedné straně..úplný hrb jsem měla na břiše...dám foto 😀 .
že dovezou nábytek je super..le teda to je domluva jak cosi..opravdu to pořekadlo platí 😖 .
tak snad to vyjde a šimiho to nějak nenabourá třeba ve spánku, pokud se teda spinkat vůbec uráčí 😅 😉 .

@sherry28 🙂 ...já vždycky když mě přepadne nějaký strach a pod.ze dvou dětí, tak vzpomenu na tebe 🙂 .
no bude to pro tebe opravdu náročné, ale zdá se že je luky opravdu šikulka a nebude potřebovat bůhvíjakou pomoc 😉 .
co ty tvoje ručky?pořád stejné? ☹ 😨

@jeudi 🙂 ...tak jak psala matova 🙂 ...vyzkoušej nějaké to homeo...např. chamomillu nebo viburcol čípky.v každé lékárně by ti měli poradit 😉 .
zoubky dokážou pěkně potrápit ☹ .
tak ať vám hlavně něco zabere a jiříčkovi se uleví 🙂 .

já dnes měla u dr tlak 90/60 😅 ...nevím proč ho mám pořád tak nízký 😒 .
asi si dám odpolko slabé kafíčko jako odměnu za úklid 🙂 .

ined77
22. zář 2010

mimísek řádí 😀
na kvalitu prosím nekoukejte, je to focené v rychlosti 😉 .

nějak mi ty fotky blbnou 😒

ined77
22. zář 2010

tak dnes po o tu nikdo není? 😕
snad se mi podaří uklidit brzy a zbyde mi ještě čas na kukandu sem odpolko 😉 .
matýnek už spinká 2.15 😕 ..to bude tím fenistilem 😉 .

ined77
22. zář 2010

téda, dnes pusto a prázdno 😕 😅 .
tak všem hezký večer a fajn noc, zítra páá a doufám ve větší sestavě 😉 🙂

sherry28
22. zář 2010

jsem zpět z KO, ruce stále brnějí, tak mě poslala na neurologii 😒 jinak mimčo je o 12 dní menší, váží jen 1540g 😨 jinak je hlavičkou stále dolů a nic mu nechybí a pohlaví se dozvíte v pasu 😉 🙂 😀 😝 😅

hancazivocich
22. zář 2010

@sherry28 - tak počkej - změnili ti teda TP nebo ne? A v jakým jsi oficiálně týdnu? 😕 Kikouš byl obr proti vám - nějak v 31. měl ehm...2200 plus minus 500! 😲 😖 Si všichni dělali srandu, že kdyby se narodila dřív, tak už má stejně porodní váhu 😅 😅
Pohlaví.... a já ti tu holčičku tak přála 😔 😔
@ined77 - ty blaho, já to taky mám nějak na jazyku, ale nevím - mám pocit, že to byl taky nějakej otitulovanej... Pálila za tím doktorem z Ara - hrál ho .. Štěpnička? Ale kdo byl ten nebožtík? Holky, vzpomeňte si - mně to děsně zajímá - mám pocit, že jsem uplně blbá 😠

gina333
22. zář 2010

@sherry28 : gratulujem, takze budes mat doma troch muskatierov. 🙂 🙂 🙂 🙂 ale mozno na stvrty
krat ti to dievcatko vyjde. 😉

@ined77 : tak podla pohybov to vyzera na futbalistu. 🙂

@prchalka : pekne veci pre Cori, 🙂 ja som ukurat vcera objednala z MMB trika, u nas nie su dobre obchody s detskym oblecenim, ziadne znackove iba predrazene handry. 😲

My sme zas boli cele poo vonku, nedbala by som keby taketo krasne pocasilo bolo do novembra. 😵 😵 Idem lebo sa my stvera na nohyyyyyyyyyyyy 😝

gina333
22. zář 2010

Pokojnu noc prajem. 😔 😔