Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
6. říj 2010

no jasně jsem to zakřikla, a tady se to povídá a povídá a já zas nedočtu a nedočtu ☹

tak já jdu, mějte se hezky, my jdem odpo ven.

jo a dopo jsme byli bez kočárku venku asi 2hodiny,ale muslei jsme se zastavit do každé hospody,co tu máme kolem baráku a jít na písek a houpačku, pak ještě koukat na děti ve školce jak si hrají a domů.

jo a zdá se mi že má vpravo dole špičku pětky 😕 🙂

anta
6. říj 2010

Já byla taky jednu dobu zblblá z klukova chování a četla jsem různé články, až jsem z toho měla podezření, že je autista, no samozřejmě, že není, člověk do sebe toho houdá, že by za chvilku byl schopný řici, že to dítě - chudák má horečku omladnic 😀 😀 😀 a proto všechny články tak nějak beru s nadsázkou, raději si přečtu na koníkovi, jak se chovají děti a tomu spíš věřím než odborným článkům a knihám 😉

anta
6. říj 2010

Nám už vylezla konečně poslední pětka, teď jsem chtěla dítě sbalit, že půjdeme ven a on nechce!! 😅 😅

hancazivocich
6. říj 2010

@ined77 - já tu manikuru furt nemám!!! 😠 😅 😅 Takže jsem asi fakt cvok - i do lednice jsem se dívala 😅
Jinak malá dnes kadila normálně + jednou břečka - cestou od tchyně - ještě že ne v MHD 😲 😝
Ke kačenám ji neházím - páč mi tam skáče sama a dobrovolně 😠 😠 Buď hlídám dítě nebo trhám rohlík - obojí nelze..
V troleji ostuda - s každým se pouští do řeči, když ji dotyčná osoba omrzí, tak jí řekne, Pokoj!! Mno a poslední zastávky celkem očistec..Ještě, že jsem měla v baťohu polomáčený!!

Ještě dotaz - lelzly vám všem nejdřív spodní špičáky nebo horní? My furt nic, nemíním jet na chirdu s prstem v pytlíku s ledem 😝 😅 😅 Ale zdá se mi hrbolek na horní - je taky možný, že se v klidku klube spodní vpravo, ale fakt nevím - my jsme a budeme asi poslední - co? Pořád 8 zubů do konce!!

hancazivocich
6. říj 2010

@ined77 - už jí mám - vedle žehličky v komoře... Že by mi to tady schovával nějaký ten Němec? 😝 😲 😲

prchalka
autor
6. říj 2010

Já se rovnou rozloučím a popřeju dobrou. Až jí uložím, půjdu si lehnout taky radši hned a budu čekat na béééééé 😅
Odpol jsme spaly 1,5h do 14, tak dobrý a pak přišla švagrová.

gina333
6. říj 2010

@hancazivocich : ze pokoj, no ta tvoja mala je riadna drzka 😀 😀

@prchalka : necakaj nic zle prosim ta, lebo si to privolas. 😉

My sme cele poo boli vonku, pocasie krasne slnecne, v meste bol dnes taky pivny den, vsetky restauracie mali vonku stoly, stany, ziva hudba, no skoda ze MM nie je doma uzili by sme si to. 🙂 Takto som sa len so Sophi presla, boli sme v cukrarni pre kolacik, kupila som Marlenku, Natalka to zboznuje, uz len pockat kym Sophi zaspi a ide sa bastit. 😵 😵

hancazivocich
6. říj 2010

@gina333 - umí toho víc - uni, bacha, pava doby, uzes... Bajecny rady do zivota - hlavne pro ridice 😀 😀

gina333
6. říj 2010

@hancazivocich : 😉 😉 😀

Sophi spinka, dnes mam serial na Prime a caka kolacik s Natalkou. 😉

sherry: ako sa mate?

matova: este si 2v1 ?? 🙂 🙂 🙂

Prajem pokojnu noc. 😔 😔

hancazivocich
6. říj 2010

dobrou noc - všem!

didi35
6. říj 2010

@gina333 Ked som ten nahrdelnik dala synovi, vobec mu nevadil, ani nevie, ze ho na sebe ma, je to viac menej dost pri krku. Dokonca s nim aj spava.
@prchalka Bola to investicia za 10 EUR a zatial si pochvalujem, teda dufam, ze prave tento nahrdelnik pomohol.... 🙂 inak si to neviem vysvetlit, ze teraz je taky pokoj...

matova
6. říj 2010

Ahojte, jj ešte 2v1 😉 ,
malého sa mi uspať poo nepodarilo doma-ak akurát to vyšlo dobre že kým som ja bola v nemocke, on si trochu pospal v aute. A boli sme na moju ziadost kuknut jeden areal byvaleho dopravneho ihriska- a je tam super pred deti- siriky vybeh, vlacik, hojdacky, preliezky a malo ludi- je to od ruky a aj kaviaren je tam s terasou vonku- no soda ze ma mm nepocuvol skor, mohli sme tam chodit s malym v lete, ani odtial nechcel ist ale uz bola fakt kosa a zvecerievalo sa.....
Výsledky- s mojim pulzom zvysenym sa da cosi pri porode robit- poda sa nejaky liek na zrozsirovanie ciev a tym padom lepsie okyslicovanie. Sono sa nerobilo, ani CTG, podla pohmatu a vizualneo posudenia- babatko by malo mat cca 3200-3500g (tak ze pekne). Krček maternice mam vraj "takmer cely spotrebovany", mam dojst v nedelu a uvidi sa. Ak budu uz bolesti a krcek uplne spotrebovany tak mozno by mi dal nejaku tabletku na urychlenie 😲 a ak bude stav nezmeneny tak cakame. Nedela by sice bola idealna- pre neho (cely den sluzi, pre nas- mm bude doma) akurat pre babatko ze cim viac dni tam este vydrzi tym lepsie...A zrazu mam pocit, ze do nedele sa nic nezmeni, ze aj prenasat by som este mohla 😕 .....
A teraz ja neviem co so sebou robit?????- ci sa v sobotu odviazem a budem pobehovat., vysavat, okna umyvat.......alebo sa este setrit mam....????????????????????

hanza 🙂 : to ze ta taha mala za ruku a mas robit to a ono...uplne ako ten moj maly, a vklada mi hracky do ruk nech aj ja sa hram a najnovsie take ze da mi do ruky plysove zviera alebo navlecie mi manusku na ruku- zabu a s nou mam este nieco robit- akoze s jej rukami mam kocky skladat alebo autickami chodit po ceste... 😀 ja neviem fakt jak to zvladneme aj s babatkom 🙄 😒 😲 .

ined 🙂 : dakujeme 🙂. Prihodou s malovanim prstami : jeste, jeste...si mi pripomenula tu pesnicku od Kristofa: a slysim jeste 😀 😀 😀. Podpinky ma aj svokra na zahrade, tak nech si len zbieraju tiez 😀- moj muz ma rad zavarane, ja zas prazenicu... 😉. A ako sa citis ty?

anta 🙂 : preeeesne-ja uz tolkokrat som si myslela ze maly bude asi autista 😲....nevnimal, nereagoval na otazky...prikyvoval len kedy sa mu chcelo....ale muz ma vytiahol z omylu, vzdy ked nereagoval na nic alebo bol nejaky mimo tak mu povedal: aha simonko co pre teba mam- a na to sa vzdy otocil darebacik maly 😀

gina 🙂 : nechces podporit peticiu? http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=499573

matova
6. říj 2010

a vsetkym cim pokojnejsiu noc aj den 😉

sherry28
7. říj 2010

dobré ráno 🙂 dnes jedu na ozvy, mám tam být v osm ráno 😉tak letím směr sprcha a odvezu Lukyho do školy, MM je dnes doma a hlídá, Mára neteplotkuje, ale zvrací a je dost zahleněný(ani ne klasická rýma, ale hleny)v noci se dáví a nemůže spát, takže jsme teď neustále vzhůru ☹ ani jsem včera neměla čas, abych jsem zaskočila, jen jsme přečetla meily a včera jsem udělala objednávku mimi věcí (osušky, pleny látkové, jednorázové, lehátoko do vany, rychlozavinovačka, noční košile a spousta dalších věcí do porodky a pro mimčo)to jsem dokončila a Mára byl vzhůru 😝

@gina333 tak mi občas připadá, že je toho na mě moc a to ještě nejsou tři 😅 😨 😕

tak jdu a až budu zpátky napíšu info 😉 🙂

gina333
7. říj 2010

dobre rano 🙂

@matova : moja kamoska minuly tyzden porodila, mala krcok spotrebovany a do dvoch dnoch sla. 😉 😉 No ja by som na tvojom mieste asi upratovala aby to uz konecne prislo. 😵 😵

@sherry28 : ani nevies kolkokrat myslim na teba, ked tie moje certice vyvadzaju a neviem co skor, a ty ich budes mat rovno troch. 😝 Zbytocne by som klamala a zavadzala ta, ze to zvladnes lavou zadnou, je to ozaj tazke. Ja sa snazim rozdelit den tak aby som vsetko stihala, vacsinou sa my dari aj vdaka tomu ze pri Sophi ozaj vsetky domace prace sa daju stihat, nepotrebuje moju pozornost pri hrani. Skoda, ze Lukyho musis vozit do skoly to asi bude najtazsie rano vsetkych troch vychystat a ist. Ale na druhej strane si myslim ze zivot to vie zariadit tak aby to slo dobre. 😉

Noc sme mali celkom kludnu, samozrejme ani som nestihla zatvorit dvere na spalni a uz letela za mnou. 🙂

prchalka
autor
7. říj 2010

Dobré ráno 🙄
noc-děs běs! Nepřestala se motat - jak za starých časů ☹ ☹ 😝 😝 takže jsem vážně nespala ☹

lehna
7. říj 2010

dobré ráno 🙂

u nás noc zase vzorná, spal celou noc, ozval se v 5, a vstával v 6.05. do 7 mě nechal ležet 🙂. teďka ještě kouká na mašinku Tomáš a půjdem se umýt a snídat.

dneska je tu pěkná mlha a zima ☹. to si moc venku nepobudem.

a na víkend budem sami, MM má Lanpárty, už jede zítra, takže celý týden jezdí z práce docela pozdě, aby ten pátek nadehnal. Tak my se se Štěpim nastěhujem nahoru k našim ať si tam zvykne co nejvíc.

gina333
7. říj 2010

@lehna : zlaty Stepi, necha maminku spinkat. 😉 Aspon si na weekend trocha oddychnes aj ty, predsa nebudes na maleho sama. 🙂

Ja dnes varim rajsku a lososa, uvidim ci to bude Sophi chutit, z ryb mala zatial iba pangasa, tak som zvedava ci si na lososiku pochuti. 😵

lehna
7. říj 2010

@gina333 - jj zlatý Štěpi 🙂, on mě nechá vyspat aspoň 2-3 dny v týdnu 🙂. JJ, trochu si oddychnu o víkendu,ale i tak mě štve,že tam MM jede, celý týden jezdí pozdě, pořádně se mnou nemluví, tak je mi z toho tak nějak smutno,že zas spolu nebudem☹.

Já dneska asi udělám dušenou mrkev, sousedka mi dala mrkvičku ze zahrádky, tak to máme trochu bio 🙂

sherry28
7. říj 2010

tak jsem zpět z KO nemám dobré zprávy ☹

mimčo je menší už o 18dní, neroste 😢 ani křivka nebyla O.K. srdíčko mu bije, ale moc aktivity nedává ☹ do dvou hodin se mám dostavit do porodnice a nechat se vyšetřit, popřípadě hospitalizace 😲 😅 🙄 😕 toť vše, jdu balit tašku, pokud mě tam nezavřou podám večer info jinak napíšu ined na mobil co a jak 😉 🤐

lehna
7. říj 2010

@sherry28 - jejda, to teda nejsou moc příjemné zprávy ☹. máš na někoho mobil, kdyby si tě tam nechali,ať víme co jak? držím palečky,ať vše dobře dopadne 😉

lehna
7. říj 2010

@sherry28 - jo aha, máš mobil na Ined, jsem to nějak přehlídla 😉

hancazivocich
7. říj 2010

Dobrý den,
u nás...hm...no - otřes - mám v očích sirky.... Večer buď tam byli řemeslníci nad námi dlouho, nebo spíš vedle přes zeĎ měli mejdlo... Do deseti síla - těch sprostých slov a toho řevu!! Naše pobrekávala, dole řvala taky, někdo na ně po desátý třískal..Já si vzala prášek na záda - abych mohla jako vstávat ,,svižně" 😀 😀 Páč bez prášku mi to jaksi nejde vůbec.. Se slzama a přes skřípající zuby.. Takže několikrát vyndat z postýlky, přebalit, dát pít, něco ji evidentně bolelo - že by ten špičák? Takže nuroš - i šla dřív spinkat..
A v noci povely - pus to! Na kín, očík čůat - haha, to mě teda dostalo - tak jsem ji dala na nočník, ale asi pozdě - trošku už měla krůpnuto - asi jsem tak svižně nevyskočila...Páč než mi došlo, že říká nočník a ne utřít.... nebo ručník... Mý nervy!! Tak si tak trůni na nočníku a další povel - Pepíku, pepíku - číst - kížku, maikou -haha, jak jsem byla rozespalá, tak jsem ji fakt málem začla hledat 😅 😅 Prdlajs - dostala dudla, plínu, napít a čau... Sama řekla - pinkat do postýlky!!! Do rána několikrát - pláč, povídání, rozkazy - nevím, jestli ukecaný dítě je v tomhle případě výhra 😠 Ráno vstával chlap, stál za dveřma, poslouchal, kroutil hlavou...Myslím, že krotil smích - kdyby ne, tak věděl, že je mrtvej - v tu chvíli určitě!! A mě by museli osvobodit!!! MUseli!!!! 😀 😀 😀 😀
Ráno pokračovali s jádrem - brekot neuvěřitelnej - chtěla dudla - měla ho v puse...To byl pláč, že přestali i vrtat 😅 😅 Pak prdy.... No - tak asi fakt zub.. Jo a včera byla teplejší, pak ten nášup v plíně..Dneska ten její kobercovej lišej svítí do dálky - vypadá jak nějakej kořala!!

Jo a včera otvírám rybičky na pomazánku, najednou rána, fikla jsem se o konzervu - jak jsem se lekla.. Letím na místo činu a málem to se mnou řízlo!! Ten malej had nemá nic lepšího na práci, než skákat z nočního stolku do postele a zpátky - a řvát při tom - hapá, nosáka, šumáka, na pudelku!! Jako že spadne, rozbije si nosáka, čumák a ještě dostane na prdelku!! Hlavně, že to ví 😠 Jo a při jednom skoku shodila krabici s hračkama...
Pak jdu koupat, vylejvá vodu ven, vytírám a říkám jí - nevylejvej to, maminka se zlobí, dostaneš ... a odpověď - nedostaneš!!!! Vylila mi to 4x po sobě a se smíchem, tak dostala na nahej zadek , koukla po mně a huláká - Nomální? Jako jestli jsem normální? 😲 😖

@matova - asi se budeš smát, ale prostě si to naplánuj ty - jak porodíš 😀 Já jsem si řekla, že ideální bude, když to bude v neděli a dřív (chtěla jsem kozoroha), původní termín byl 21. a to už je vodnář... A vyšlo to - v neděli odjezd do porodky, v po ráno se malá narodila... I na kurzu říkaly, že to dost často funguje - a já bl.. se tomu tenkrát smála 😅 A vyšlo to!!
Uvidíš, že to zvládneš a vyjde ti to přesně tak, jak budeš chtít!! Zvládneš to s miminkem - určitě se někdo nabídne - aspoň na procházky s Jůlinkou, na mímo jsou všichni natěšení...Držím pěstičky...

hancazivocich
7. říj 2010

@sherry28 - držíme pěstičky - všichni!!! Tak to s Eliáškem zvládněte - tu kontrolu a tak... 😔 😉

gina333
7. říj 2010

@sherry28 : strasne moc ti drzim palce aby to bolo s babatkom v poriadku. Hned daj vediet co a ako. Neboj sa, dopadne to dobre, drz sa moja. ☹ 😉

hancazivocich
7. říj 2010

jinak jsem napsala slohovku, ale psala jsem ji dlouho, jinak bych ji nepsala - kdybych viděla, co sem dává sherry za info!! 😖 ☹

katzi
7. říj 2010

ahojte,

především sherry: moc ne tebe myslím a držím palce ať jste už s miminkem spolu. Neboj, to bude dobrý, oni si tě v porodnici už pohlídají i mimčo a kdyby něco - vyvolají porod. Já měla Adélku na poslední kontrole menší o cca 3 týdny, od poslední kontroly vůbec nic nepřibrala. Hned druhej den jsem šla na vyvolávanej porod, za 5h bylo hotovo a Adelí sice menší, ale úplně OK 😵

hanca: Kristýnka je číslo 🙂 Takhle jak ty její story popisuješ je to prča, ale věřím,že tobě z toho kolikrát do smíchu není 😖 Ten bordel v baráku je masakr, cítím s tebou. U nás to není až tak brutální, ale taky si s tím užíváme svoje 😠

JInak u nás: noci teď fajn (sice si ji cca mezi 1 - 2h v noci beru k nám do postele, ale tam spí úplně v klidu až do rána), celkově má takový klidnější období, ovšem dnes ráno mi předvedla scénu jak z hororu, abych asi nevycházela ze cviku 🙂 Kvůli nějaké blbině, kterou jsem jí zakázala a následně odmítla vydat lízátko řvala tak, že se málem poblila 😖

gina333
7. říj 2010

@katzi : aj my mame obcas stavy, ked vrieska na cely panelak ☹ bohu zial vzdy to vzdam a ustupim, opica mala dostane stale co chce. 😉

Losos mal uspech, pekne popapala, vypila flasku mlieka spi. 🙂

prchalka
autor
7. říj 2010

Aby toho nebylo málo - máme úraz ☹ ☹
Dopolko jsme vyjely s motorkou až na hřiště, tam mi oznámila bobeš, tak naštěstí jel bus za 10 minut tam odsud, doma jsme to vyřešily a ještě že půjdem na chvíli ven - bylo kolem 11h. Ani plínu už jsem jí nedala. A nenapadlo mě nic jinýho, než jít okouknout zahrádku, zalít tam jednu kytku na okně. Hledám kelímek a - v tom řev. Zabodla si do pravýho ukazováčku 2 plastovo-kovové třísky z takového toho plastového barevného větrníku. Jednu asi 2cm jsem jí vytáhla, ale v druhé ráně byla zabodlá hluboko. Takže o půl 12 jsme razily k doktorce, naštěstí, i když už měla po ordinačních hodinách nás vzala. No řev doma nepříčetnej, řev tam, naštěstí jsme to zvládly se sestřičkou, já držela, ona tahala a čorízo si opakovala "nebeč nebeč"!
Takhle orosená na čele jsem nebyla už dost dlouho! Ale bylo to štěstí v neštěstí, vůbec nevím, co bych s ní přes oběd dělala! UFF! Ale ty 2 rány na tom malým prstíku byly fakt hnusný ☹
Tudíž jsme se unavily brzo, stačila ještě sníst oběd a spí od 12.20 rychlostí blesku tentokrát! 😖 ☹

prchalka
autor
7. říj 2010

@sherry28 Myslíme na tebe! Ined kdyžtak vyřídí!!! Chjo, to je den! ☹ ☹