Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
17. říj 2010

@matova - jukla jsem na Jůlinku, je moc super, s manželem jsme se shodli, že je to kus ženský. Hlavně zdravíčko všem 😉

gina333
17. říj 2010

@anta : dik som na obidve velmi pysna, vydarili sa nam. 🙂 🙂

O chvilu dam krpatu spat a potom sa vrhneme s Nati na talentov. To bude zase prepinanie. 😉 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

anta
17. říj 2010

@gina333 - když tak na tě koukám, tak mají být po kom kočky 😉 , když tak koukám na sebe, tak jsem ráda, že mám kluka, holčičku bych neriskla, u kluka na tom tolik nesejde 😀 😀 😀 tak užívejte večera a nezlomte si palce při tom přepínání 😀 😀
Dobrou noc všem 🙂

sherry28
17. říj 2010

jen hlásím, že dnes celý den rozdejchávám zase nějaký nepravidelný stahy 😅 ale bolej dost a jsou křížový, to jsem netušila, že si tenhle třetí porod tak vytrpím 😅 😕
přeji všem dobrou noc 😔 já spát nemůžu 😝 🙄

@matova až budeš mít chvilinku(jasný, máš toho teď moc), tak je tady na tebe spousta otázek 😉 😀

@anta ty jsi hrozná, jak to můžeš říct 😨 😕 máš krásnýho kluka a holčička by byla taky krásná, vždyť by byla tvoje přeci ne 😉 každá nemusí být modelka 😉 🙂

sherry28
17. říj 2010

😵

anta
18. říj 2010

@sherry28 - to byla samo legrace, Honzík se mi vážně povedl, to se ti tak jednou dvakrát denně zastavím a nahlas Honzíkovi řeknu "ty jsi tak krááááááásnej" a je to fakt. Má štěstí, ksichtík má po mně a postavu po manželovi, je to řízek 😀 😀 😀 Tak snad neporodíš 😉

gina333
18. říj 2010

dobre rano 🙂

@anta : presnae ako sherry vravi, urcite by si mala krasne dievcatko 🙂 🙂 dokonca ti prajem aby si mali doma parik. 😵 😉

@sherry28 : dufam, ze si este 2v1. 😉 🙂

U nas OTRASNA noc. O 22:00 uz revala, musela som si ju zobrat k sebe, nastastie zaspala po chvilke. Ale o :1:30 uz bola hore zas a cele 2 hodiny vydrzala vrtiet sa , motatat sa no hroza. Vstavala samozrejme so mnou. 😲 😠 Zda sa my ze ma plny nostek, asi ide na na nu nadcha. 😝 To bude zase den. 😲

prchalka
autor
18. říj 2010

Dobré ráno,
tak včera spala 2h jak špalek, pak už jsem jí trochu pomohla a to teda byla nálada! 🙄 😠 Večer usnula naštěstí kolem 20.30, ale za 2hodiny zase bobek, MM ráno psal, že se na něj dneska pořád lepila a já - jsem nějaká nedospalá, od 4h už zas mžourám 🙄 🙄 Vstávala v 7h a už 3 minuty po probuzení hysterie a vztekání (kvůli dudlíku, který jsem našla pod polštářem a dala na okno)! Dole se nechtěla svlíkat z pyžama, tak jsem jí nechala, pak se svlíkla sama a zase se zamotala do nátělníku - a u toho všeho prostě řev a vztek. Už jsem se teda vařila, to je brzo 😝

hancazivocich
18. říj 2010

dobré ránko,
jen v rychlosti :

Matova : krásnááá holčička!! Moc gratuluji.... Možná jsi to někde psala, ale měla jsi stejný začátek jako u prvního? Prasklá voda, nebo začaly kontrakce?

@sherry28 - a jajaj, ty asi už kinder vajíčko nejsi, vi'd? Pevně doufám, protože po dni křížových bolestí bych ti to i přála... Vím, že jsi chtěla čekat, ale snad už se Eliášek rozhodl? Fungování s dvěma dětma a bolestma moc dobře nejde.... A pokud jsi 2 v 1, tak ať je to v klidu... Drž se, myslím na tebe!!

Já sem te'd moc nechodím - jsem ko po nocích s uřvanejma sousedama přes zeď ... Spím tak 4 hod a z toho ještě řve malá.... Večer ji vzbudili po jedenácté - ta uplně mimo, řev, pláč, nemohla se probrat ani usnout.. Jako kdyby nevěděla, kde je či co... No, na druhý straně hned přestali - jako když utne - že by jim to došlo? Ale trvá to už přes 14 dní - každou noc a já fakt padám na hubu..
Mějte se děvčata..

anta
18. říj 2010

Ježiš, holčinky, co to čtu? Myslím na vás. Musí to být fakt těžký takový rána. Já osobně jsem vzhůru od pětim, no dýl jsem nevydržela, chjo chjo. No a to mi ještě ve čtvrt na jedenáct zaskočila slina, tak mě to vzbudilo, asi se mi zdálo o jídle či co 😀 Honzík se, co se týče spaní, háže do klidu, už vstává tak v těch 7 hodin, což je lepší, že aspoň nedržkuje 😉 Chtěla jsem s ním jít ven a on se postavil na zadní, že nemůže 😝

gina333
18. říj 2010

@hancazivocich : tak to je des ti tvoji susedia. Ja uz by som nanich zavolala policiu. 😠

@anta : takeho spaca ti tisko zavidim 😉 neviem u nas sa kedy dopracuje k normalnemu nocnemu spanku. 😲 A este k tomu to jej jedenie, no hroza. ☹, dam jej do pusy jedlo a ona to neprelhtne, ale bude to drzat na boku v puse. No fakt neviem preco to robi. 😅

anta
18. říj 2010

@gina333 - jojo, spí krásně, ale pozor, máme tady období vzdoru! Venku se mi zasekl a že nikam nepůjde a ne a ne a ne a ještě si k tomu pěkně dupne a řve, tedy nepláče, ale ječí, že nikam nepůjde 😀 😀 😀 No tak jsem mu utekla, co s ním 😀 😀 😀 Ani by mi nevadilo, že se takhle zasekne, ale vadilo mi to, že se zasekl u houmlesáků 😝 😝 No a to ho dostávejte z dosahu 😀 😀 😀

gina333
18. říj 2010

@anta : tak to potesi, asi sa mu zapacili, alebo zavonali? 😀

anta
18. říj 2010

No asi spíš zavoněli 😀 😀 😀 Manžel už mi včera říkal, že s ním pořád o něčem diskutoval a že si nechtěl dát říci, tak holt si bude muset dát říct od maminky 😀 😀 😀

ined77
18. říj 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc zase nic moc...těsně před usnutím hodil matýnek opět bobáše do plenky, o půlnoci už kňoural, pohladím ho a just byl pročuraný ☹ ...to je teď skoro každou noc..tak buď jsem fakt už blbá a neumím mu tu plenku nandat 😠 nebo už fakt nevím 😅 ...možná to má z toho jak se pořád vrtí a usádluje..no děs 😒 .
jinak do mě celou noc kopal, valil se na mě..zkrátka jsem super vyspaná 🙄 ...a do toho od rána prší.takže venku jsme ani nebyli..já vyžehlila, upekla bábovku a vyprala.matýnek udělal čurbes...všude jsme měli zaparkované auta 😀 a pro lepší cirkus nám jelo skoro 2x hned po sobě jáchyme hoď..... 😝 😀 .ale jinak byl naštěstí hodný, křik byl jen jeden a to když se rozhodl, že bude tahat žaluzie 😠 .
odpoledne vůbec nevím co vymyslíme...chtěla jsem jet plavat, ale v tomhle počasí jet takovou dálku trajflem..no uvidíme.tatínka máme opět v práci, tak si musíme vystačit sami 😝 .
tak to je od nás asi vše a jdu vás dočítat 🙂 .

ined77
18. říj 2010

@sherry28 🙂 ..tak čekám sms 😵 !já myslím, že elimu už prospěly ty dny navíc a cosi dohonil 😵 .
tak to teď budu napnutá jak trenky 😀 .

@gina333 🙂 ...krásné fotečky 🙂 .
noc vidím, že byla náročná asi skoro u všech ☹ .

@prchalka 🙂 ...jj, to je klasika..to nechci a to nechci a křik a řev....od rána je to fakt boží 😖 😅 .

@anta 🙂 ..to i matýnek je takový oslík..někde se kousne a nepůjde ani zaboha 😝 .
tak ať se převýchova zadaří 😉 ..u nás je to také tak...zvedni to...nenene.... a kdo to zvedne???maminka 😝 .
co se týče holčičky, tak popravdě řečeno jsem se toho samého vážně obávala, ale je to přesně jak píše sherry...každá nemusí být zrovna modelka
😉.a naše kačka bude určitě taky hezounká
🙂

hanca 🙂 ..tak takhle dlouho bych mlčet nevydržela 😠 ...já bych na ně vlítla už po první takové noci..musí si holt uvědomit, že nežijí na samotě u lesa ne? 😠
no snad jim to fakt docvaklo...a co tam jako pořád slaví nebo co dělají??? 😒 ..fakt děs ☹ .

katzi
18. říj 2010

😵 ahojte,

i u nás noc nic moc (předchozí noci tady u mámy byly fajn - budila se poprvé až kolem 4h, šup ke mě a ještě v klidu spala do 7h). Dnes byl řev v 1h, pak ve 4h, šla ke mě, ale motala se, cestovala, .... 😝 Ráno jsem ji budila úplně na sílu po 7h, spala by snad do 8h,ne-li dýl. Což o to, já bych spala taky, ale pak by nešla po o a to mi zas za to nestojí 😉

matova: kukla jsem na Julinku. Je to panenka, hlavně na té fotce jak kouká očičkama je k pomazlení 😵 Úplně mě to nějak dostalo ty fotky toho čerstvě narozeného miminka, je to stejně zázrak 😵 Musím říct, že se na to idealisticky už taky těším, člověk na to špatný naštěstí rychle zapomíná a já už vlastně ani nevím jaký to bylo když jsem v šestinedělí pořád brečela a nevěděla co s tím malým řvounem 😀

sherry: myslím na tebe s Eliáškem. Možná to už máš v tuto chvíli za sebou? 😕

hancazivocich: to je fakt za trest v paneláku chytnout blbý sousedy 😖 Zkoušelas si s nima jít promluvit jestli by večer nemohl být klid? Já jsem na jedny naše sousedy v létě taky šla - i když to nesnáším tyhle situace. Ale to už bylo taky na palici - jejich mladej si pořád přes prázdniny pouštěl šíleně nahlas hudbu, nám duněl celej byt 😠 Po té návštěvě u nich to naštěstí ale přestalo.

gina333
18. říj 2010

@ined77 : aj u nas prsi, poo aj tak musim von, treba my na nakup. tak sa uz teraz tesim ako to zvladneme. 😝 😒

sherry : tak ako????

Uz spi, zaspala o 12:00, obed nezjedla nic moc, iba par lyziciek 😕 esteze vypila flasku mlieka. 😉 Mozno, ze uz sa jej tlacia patky, preto ta nechut do jedla, normalne jedlo jej nesmakuje, zato cokolada, popcorny a blbiny by vyjedala. 🙂

katzi
18. říj 2010

anta, ined: já taky nepatřím mezi modelky a mám pocit že Adeli zdědila po mě i po mojí mamce krátký nohy 😝 🙂 U těch holek je ale velká výhoda, že můžou hodně dohnat s pomocí šmínek, hader, kadeřníků atd. Já na to u sebe taky sázím 😀

anta
18. říj 2010

No u nás se nespí, ani se to již neočekává 😉 Já ten vzdor beru sportovně, jsem ráda, že se správně vyvíjí 😉 Ať si dupne, já nepovolím 😀 😀

ined77
18. říj 2010

TAK UŽ JSEM SE NARODIL!!!! 😀
VÁŽÍM 2,6 KG A MĚŘÍM 48 CM 😵 .
VYKOUKL JSEM NA MAMINKU V 10.55..ZDRAVÍ ELIÁŠEK!!!!! 😵
zrovinka teď mi toa zprávička došla 😀 ...jdu honem blahopřát 😵

gina333
18. říj 2010

@katzi : mne toho priroda tiez moc nenadelila, vaha, vyska, nic moc. 😉 A veru ako pises sminky to istia, ja by som bez nich veru von nevysla. 😀 Zda sa , ze Nati zdedila vysku po Tatkovi, ale chuda Sophi ta bude zrejme skriatok po mne. 😉

@anta : veru nepovol, musime ich hned od mala vychovavat aby nam neprerastli cez hlavu. 🙂

gina333
18. říj 2010

@ined77 : tak huraaaaaa, gratuluj aj za nas, nech sa drzia. 😀 😀

katzi
18. říj 2010

ined: děkujeme za zprávičku od sherry 🙂 No teď už jsi na řadě až ty 😀 A pak já 😀

sherry: veeeeelikáááá gratulace!!!!! 😵 To je super, že je další prcoš v pořádku na světě u maminky. Užívejte si tu radost. A opět se pak budem těšit na fotečky.

gino: jj, vynálezce šmínek by měl dostat nějakou cenu 😀

A už tam bulí, spala necelou 1,5h. Ach jo, to tak rychle uteklo ta siesta 😒

anta
18. říj 2010

Holky, já to s tou krásou tak moc špatně nemyslela, ale já už to ani nedoháním, když mi lidi tipnou 21 let, tak se cítím jako velká holka 😀 😀 😀

ined77
18. říj 2010

u nás už dospáno, škoda..tak jsme tu mohly porozjímat 😀 .
tak se letím věnovat 😉 ..dnes možná nakuknu večer a jooo, jdu to napsat ještě matove 🙂 😉 .
tak pááááááá

prchalka
autor
18. říj 2010

Téda mamky (matova, sherry), děláte mi samou radost, jak ukázněně rodíte děti na super datumy - dneska má MM svátek 😀 Všechno, všechno nej.. malýmu prďolkovi. Ještě teď si pamatuju, jak tu psala, že je ASI těhotná a nás to posadilo na prdel 😅
@ined77 Tebe tipuju na 25.2. - to mám mamku, tak pěkně podle plánu, jo? A nezapomeň vyřídit pozdravy!!
@anta @ined77 : A co je to ten vzdor jako?!?!?! 😕 😕 😕 😕 Že se postaví na kraj chodníku, otevře pusu a začne na mě ječet jak zběsilá uuuááááááá úplně bezdůvodně? To mám teď furt! A chci tohle a nechci tohle a zase chci a nechci 🙄 😠
@katzi A ty 25. dubna, jo? To mám bráchu 😀 😀
U nás uspáno ve 13h. Už 20 minut předtím hledala a chtěla dudlík a nebyla s ní řeč, pak si nechtěla nechat dát plínu 😠 😠 pak chtěla vyjít sama schody, pak... a tak dále.. 🙄 Na cvíču dnes taky trošku protestovala, ale nechala jsem jí a nevyvolávala zbytečně nějaký jekoty!

prchalka
autor
18. říj 2010

No a mám to, dřív jak jsme chodily spát v 11h, tak tu nikdo nebyl, všichni až dýl a teď, jak chodíme ve 13h, tak už tu ZASE nikdo není, protože už máte vyspáno.. 😖
Taky nevím, co odpol, nejdřív měla přijít návštěva zítra, pak dneska a nakonec vůbec. Asi si zařídím nějakou obr hernu nebo tělocvičnu, kam by mohly chodit matky s dětma, když je venku zima a hnusně! 😕

hancazivocich
18. říj 2010

@ined77 - super zprávička!!!!

sherry - obrovská gratulka!!! To zas není takový prcek, na to, že nevydržel v domku do termínu, ne? .. No, doufám, že ten porod byl aspoň ,,fofr"

pro ostatní - k sousedům - já už si připadám jak magor, fakt - první noc, bengál neskutečnej - sprostý slova - jak kdyby to říkali u nás ... Říkala jsem si no nic, třeba se nastěhovali a slaví... Druhá noc to samý.. Před půlnocí mi rupl nerv, třískala jsem do zdi vařečkou... Hned po mně mlátili další - takže těm to vadilo taky... Ticho hned, další noc klid... Další bengál... Kterej jsem ustála se slzama v očích, ale bez útoku na nebohou zeď... Další noc mi opět rupl nerv, zeď dostala paličkou - já teda ráno taky, protože jsem ji nestihla před malou uklidit... Ticho okamžitý..

On ten hluk je.. v noci mi to přijde nesnesitelný, na palici, ráno o tom přemejšlím a připadá mi, že to tak hrozný jako není - že jsem hysterka... Hlavně, když se ptám sousedů, všichni divně koukají, přemýšlí a že jako nic - neví, kdo tam bydlí.. Já už to vím - nějakej černoch a spol.. Jsou několikátí pronajímatelé..

Ten hluk - je asi jako kdyby si pouštěli hodně nahlas televizi + výbuchy smíchu... Nejhorší je, že já každý večer už čekám, jestli začnou nebo ne, žeru prášky na spaní, normálně mi z toho hrabe... Pak řičí malá, pod námi taky - ta je nemocná a budí ji to taky..

Jak velkej hluk musí dělat, aby to bylo na řešení? Já jsem asi fakt magor či co - ale mně to nepřijde uplně normální.. Chlap se mi směje do ksichtu - že jemu to teda nevadí - ten odpadne před devátou, nevzbudí ho ani rány z děla!! A oni začínají kolem 22.!!

Asi spadáme do kategorie nespavců - ukončuju pátý pokus o spaní, nebo ji uškrtím, obleču a jdeme ven!

lehna
18. říj 2010

Ahooooj,

jdu na skok a tady taková krásná zprávička 😵 😵

Sherry- moc moc gratuluji k Eliáškovi, míry má krásné 😵 😵 . a hezké datu,,na Lukiho svátek, to se bude dobře pamatovat a Luki je určitě rád 🙂

Prchalka - to je fajn, že to bez vác čorí krásně zvládla, je šikulka 😉 . A MM má taky dneska svátek 😀 .
a když tady hážeš datumy,kdy mají porodit Ined a Katzi - tak INED 21.2. to mám svátek já, a KATZI 21.4.to se narodila mamka a Sašenka by měla svátek 😀

Ined- tobě gratuluji ke KAčence, jméno se mi taky líbí hodně. jen u MM nějak neprošlo. No on nechtěl ani Štěpána 😀

Hanca - to to by mě asi taky trefilo z takových sousedů 😲

Gina- hezké fotečky Sophii 🙂

Matova- Julinka je náááádhernáááá 😵