Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
18. říj 2010

Jinak u nás víkend , no já byla na výsavě, včera celý den skoro a v sobotu dopol., odpol musel MM do práce.
Noc z pátku na sobotu byla děsná, spíš teda nad ránem, od 3,15 jsem tam byla co 20minut, v 5.45 jsem si ho brala k sobě a budíček 6.20, si teda pospal.
ze soboty na neděli lepší,to jsem tam byla asi 2x a budík 6.40. a dnešní noc taky docela šla, byla jsem tam 1 v noci,pak v 5, v 6 a pak spal do 7.40!!, jsem nechápala, jen já už od těch 6 skoro nespala, protože jsem si říkala,nemá to cenu, za chvíli bude vstávat. a po o usnul 12.45. Jsem si lehla taky,ale nějak nemůžu zalomit,tak jsem šla na chvíli tady.
Odpo jedu nakoupit do teska, ještě tam mám v půl 5 spicha s jednou paní, co jsem jí prodala houpací křesílko po Štěpim, tak to vezmu jedním vrzem, pak MM vezmem domů a jedem slavit svátek, staví se naši,tak něco nachystat rychlého. no a cvičit to vypadá,že nejdu ☹

prchalka
autor
18. říj 2010

Nj, vlastně, Eli se narodil na bráchův svátek - mi to docvaklo až teď! To je bomba! 🙂
@lehna No já doufám, že nějaký to hezký datum si holky vyberou 😀 K vám taky posílám gratulku 🙂
@ined77 Jak se jmenuje TM vlastně?? Mi to vypadlo..

anta
18. říj 2010

@prchalka - ano, správně díš, to chci, najednou to nechci, neposlechnu, uteču, nebudu se mýt, nikam nejdu a teď jdu a tak 😀 Sherry porodila? Já to nějak propásla, tak moc moc gratuluji 🙂 🙂

prchalka
autor
18. říj 2010

ined: Že by Jakub? Blik 😅 😅 Já mám dneska den!!
@anta Jo, správně se vyvíjejí, ale co je moc, to je moc.... někdy 😅 🙄

gina333
18. říj 2010

ahojte 🙂

u nas sa spalo 1:20, poo sme boli na nakupe, potom chcela ist pesi cez mesta, no mala som co robit kocik tlacit a ju strazit. 😝 Samozrejme za ruky nechce ist ani za svet, zastavi sa pri kazdom vyklade, ovonia kazdy kvet este aj kriky 😀 postavi sa na kazdy schod a skoci. 😉 Ale aspon sa nam minulo, ani neprsalo, teraz uz je zase skarede pocasie, dokonca od piatku hlasia snezenie. 😒

gina333
18. říj 2010

ale zase tu nikde nikoho 😉 🙂 takze idem od vas aj ja, Sophinka zaspinkala, pre istotu som ju namazala Koalkou, dufam, ze dnesna noc bude KLUDNA. 😵

Prajem pokojnu noc. 😔 😔

matova
18. říj 2010

Ahojte, všetkých zdravím, nestíham ,len som preletela....ďakujeme všetkým 😉. Malá už nieje taký tučko ako po pôrode, už skôr ako na tej fotke kde čumákuje...inak nejak čsto čumákuje a menej spí 😠 😅 😉.

neviem čo skôr napísať, aháááno jasne:
SHERRY: vééééľmi gratulujem k Eliáškovi, mnoho zdravíčka alásky prajeme 😵 😵 😵 😵.

K pôrodu: trval oveľa kratšie, ale bolesti jak sviňa- 🙄 😝 🙄, hlavne- do otvorenia na 5 cm som necítila vôbec nič, na sále mi pichli vodu a začali brutal kontrakcie, rýchlo sa to stupňovalo až som ručala ako tur od bolesti, prišiel veľký tlak, vyšupli ma na lôžko a už sa malá tlačila vonku, už to bolo potom rýchle...takže od začiatku bolestí to netrvalo ani 3h 😉 šitie bolelo a hlavne pár dní potom, dnes už konečne lepšie 😉. S pôrodom Šimonka sa to ani porovnať nedá, to bolo nekonečné 😔, ale aj teraz som si v duchu myslela že by ma dr. mohol zašiť úplne celú 😀 😀 😀

žienky, a nechcite vedieť ako sa šimonko zmenil, nevieme si dať s ním rady, trucuje, na všetko hovorí niééééé, a zas prestal rozprávať a hovorí len aa aa aa...nechce papať, chce sa so mnou stále hrať ale keď sa idem tak už sa nechce...cez obed stále vôbec nespí a večer je už veľmi zlý..ach
ined: kojenie ešte stále rovnaké 😢, pije hltavo, prestane, odgrgávame, zas pije.a zas a zas.....a potom sa pokaká a prebalím- ona sa preberie, a začne plakať, cumeľ nechce, len cicať, ale to už je najedená tak plače potom...dnes mi jedno večerné kojenie s uspatím trvalo 1,5h 😢. Zajtra ide mm do práce a ja sa bojím čo za cirkus bude doma 😔
gina: krásne fotky, sofinka je už taká slečna, peknučká 😅 😵

no a mlú už počujem zasa, tak mi večer plakala že som myslela že pospí aspo§ň tvrdo ale nejak stále aj v spánku mrnčí 😒 . Idem páááá, všetkým vám pokojú nôcku, myslím na vás a je mi ľúto že už nezdieľam s vami vaše trampoty či radosti s detičkami...pááááááááááá

gina333
19. říj 2010

dobre rano 🙂

@matova : co sa tyka porodu tak sa ozaj stazovat nemozes. 😉 Ja som druhy tiez mala lahsi, takze baby ktore cakate druhe mimco teste sa. 🙂 🙂 No a Simonko asi potrebuje viac casu nato, aby si zvykol nato ze nie je panom domu. 😒 Verim ze to mas velmi tazke, neviem ti ani poradit ako by sa to dalo lahsie zvladnut, snad len viac zapojit svokru. 😨 a teraz uz aj pocasie bude take, ze viac sme dnu ako vonku, takze ti prajem hodne sil a hlavne pevne nervy. 😉

Noc prekvapivo dobra, celu noc spala vo svojej postielke, co sa to nestalo dlhe mesiace, takze som konecne vyspata. 😵 😵

prchalka
autor
19. říj 2010

Dobré ráno,
já jen rychle, zase bobek hodinu po uložení - neznáte někoho, kdo by to takhle někdy měl s dítětem?? Teď už 2 noci za sebou 🙄 ☹
Probrala se 6.20, takže dneska docela brzo.
@matova Po přečtení příspěvku a IP mi teda není moc do smíchu. Snad to bude čímdál lepší!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

katzi
19. říj 2010

Dobré ránko,

u nás noc zase spíš slabší, už si to nějak nepamatuju, ale odhadem tak 3x brečela 😖

matova: musí to být zápřah velikej 😖 Asi pomůže opravdu jen čas. šimonek si zvykne, julinka bude větrší tak budu mít lepší sílu na kojení a i to spaní se nakonec upraví. Co zkusit šimonka víc zapojovat do pomoci o malou? Aby se cítíl důležitě? Jako když přebaluješ, aby ti třeba donesl plínku a asistoval ti? Myslíš, že by to bojkotoval? Jinak porod docela super (pokud se to o porodu dá vůbec říct 😀 ) a jak píšeš s tím zašitím úplně, tak o to po porodu taky asi požádám 😀 😀

lehna: já mám termím 23.4. - je to taky osudový datum pro nás: já mám narozky 23.5., Adelí 23.9., brali jsme se s MM taky 23. 9. a MM má narozky 3.2. 🙂

prchalko: s těma bobkama po uložení to neznám, tohle mi Adelí nedělá. Ale vlastně když nad tím přemýšlím párkrát se jí to stalo po o, když se nevykakala hned po obědě a šla brzo spát, tak pak občas po usnutí měla bobek. Jakej má čorí rozestup mezi večeří a uložením? Třeba kdyby od večeře měla víc času před spaní, tak by stihla ten bobek před uložením?

anta
19. říj 2010

Ahoj holčinky, koukám, že u matové jsou samé radosti, fakt to chce čas pro Šimonka, i když věřím, že to musí být hodně na nic ☹ Jinak jsme dnes výjimečně nešli dopoledne ven, je zima a vítr studený, takže nic moc. Včera jsme měli s manželem trochu bouřlivější večer (hádku), no ale dobrý 😒

prchalka
autor
19. říj 2010

My jsme byly venku na hodinku, vyhodit plasty, na zastávku na mašinky a procházkou domů. U nás není vítr, občas vykoukne sluníčko, ale ke konci už mi fakt byla zima 😝
@katzi Véča + - půl 6 a před spaním ještě trochu mlíka...posunutí čehokoliv by to asi nevyřešilo! Když to nepustí za celý den.... ☹ ☹ Už jsem se těšila, že je to za náma a ono to vypadá zase bídně! No hlavně, že to udělá, i když bohužel v noci 😖 No ona se moc necpe, snídani občas moc nedá, svačinka už lepší, oběd sní celý a včera večeři taky jen zobala, tak třeba je to i tím. Ale dneska jsem jí už dala tu Lactulosu, aspoň na podporu střev.
Koukala jsem dnes dolů do pusy a na levé straně už se mi zdá, že se rýsují obrysy 5tky 😕

gina333
19. říj 2010

@prchalka :n ani ja ti s tym kakanim neporadim 😠 u nas sa kaka doo, ked to nepusti do vecera tak sa my este nestalo, zeby sa v noci pokakala. 😒

My sme mali doo navstevu, bola tu moja kamoska, Sophi ju ma rada, vie sa s nou vyhrat ani ma nepotrebovala. 😉 Uz spinka, ja este dovaram spagety. Poo pojdem na postu, to bude zase radosti pesi cez cele mesto. 🙂 🙂

prchalka
autor
19. říj 2010

@gina333 Když ono je to všechno tím, jak nemá plínku přes den. Dokud jí nosila pořád, tak se nám taky v noci nic nestávalo 🙄 😖 ☹
Dneska mi třeba poo řekla "bobeš", ptala jsem se, jestli chce kakat, prý jo, sedla si dobrovolně na nočník a.. stejně nic neudělala..

ined77
19. říj 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc v podstatě fajn.akorát budík v 6h...a bylo kukík kukík(dudlík)..já ho slyšela někam spadnout na zem, ale byla tma jako v pytli, tak jsme matýnkovi řekla, že ho najdu až rozsvítíme 😉 ..no vzal to sportovně, ale hned zase že káka a už se hrabal z pelechu 😝 .jinak teda musím říct, že je teď zlatý...dokonce i poslouchá a moc nevzdoruje 😅 .zkrýtka je miloučký, tak je to fajn 🙂 .
včera jsme byli odpo venku jen s motorkou a mě napdalo mrknout se do domina kam jsme chodili loni do kroužku jestli nemají otevřenou herničku...no matýnek natěšený, pořád že lalala a že hračky 😅 ..tak jsem se jen modlila ať to od loňska nezměnili..jinak by tam proběhla určitě těžká scéna a já bych matýnka ještě musela nést zpět na ruce 😅 .
no naštěstí hernička fungovala až do 18h a navíc tam byly další 2 holky co s námi loni chodili 🙂 ...přesilovka dětí byla 4 holky na 2 kluky, ale bugr udělali neuvěřitelný 😀 .domů jsme dofrčeli až v 18.15, ale bylo to super odpolko 🙂 .
dnes ráno jsem jen vařila a prala, pak se šlo ven..zase klasika 🙂 .a matýnek chodí a chodí..jde pěkně za rkuju nebo jede..dnes jsme měli venku tříkolku a dokonce zkoušel i šlapat 🙂 ...ale samozřejmě bez úspěchu, to by musel sakra zabrat 😀 .nakonec mě vtáhl do bufetu na poliklinice 😅 ..chtěl tam svačit 😀 ..tak jsem si dala capucino..teda ale bylo pěkně hnusné 😝 a matýnek měl koláček 🙂 .tím pádem obídku moc nedal, ale snědl kopu sherry rajčátek 🙂 .
odpo asi pojedeme k babi na kafčo..ale ještě uvidíme podle počasí..zatím je u nás docela obstojně hezky a není ani velká kosa 😉 .

mám i info od sherry 😵 ...psala ještě navečer, že elísek má málo vlásků a že je hrozně krásný a že ho pořád musí muchlovat 😵 ...to známe 😀 .a že jí ho přinesli na kojení, že krásně pil 20 minut a pak hned spinkal 😵 .

@gina333 🙂 ..ale je to náhodou super, že už se snaží tak pěkně ťapkat po svých 😉 .i matýnek se zastaví u všeho...holt na čas se s nima ještě dojít nikam moc nedá 😀 .

@prchalka 🙂 ...jj, MM je kuba 😉 .
tak že by fakt 5???hele, nepředbíhej jo???? 😀
s tím bobkem..tak to ti něco povím..matýnek teda nekaká až po uspání, ale poslední snad už týden mi pravidelně hodí bobek do plenky těsně před usnutím.já ho sice přebalím po tmě..teda je tam trochu světla přes dveře, ale jinak je docela dost šero, ale stejně se mi tím probere a usíná o to déle 😖 .taky netuším proč to dělá, jen doufám, že to zase přejde 😅 .taky jsem přemýšlela s tou večeří...nějak jinak to zorganizovat, ale večeří také okolo té 17.30-18h a spinkat jde až v 19.30 😒 .leda ho zkusit posadit na nočník po koupání, ale to netuším jestli by se dal zase 😒 .
ale on zase pravidelně kaká i přes den..teda po o, večer už to bývá jen fakt bobek.
já myslím, že s tím nic nezrobíš...leda zkusit čorí víc nabízet ovoce přes den, možná by jo to ''prohnalo'' 😅 .ale fakt nevím ☹ .
jo a s porodem..no já budu určitě rodit opět dříve..tipuju to na začátek února, takže do 25.tého ti těžko vydržím 2v1 😅 .navíc nesmím přenášet 😉 ..resp. dr. mě nenechá 😉 .

@anta 🙂 ...to je super, že tě ten vzdor tak baví 😅 ..mě už kolikrát fakt nee 😀 .
ale taky si říkám, že hlavně že je zdravý 😉 🙂 .
takže jste doma čistili ovzduší?to je potřeba občas 😉 .

@atova 🙂 .... 😢 ..ani nevíš jak ráda bych ti pomohla 😢 .to se mám teda na co těšit 😅 ...a že to u nás nebude až tak jiné s tím už počítám 😝 .
ono to bude opravdu o zvyku, šimi teď vzdoruje, to je přirozené..ty se musíš sžít s julinkou...do toho hormony atd..ale určitě bude brzy lépe...snad se opravdu více zapojí babi a hlavně i TM.
moc na tebe myslím 😵 !

a manžílkům ke jmeninám a samozřejmě i lukáškovi od sherry vše nej nej nej! 😵

gina333
19. říj 2010

@prchalka : no ja sa jej tu plienku bojim dat dole. Ked ona stale odmieta aj zachod aj nocnik, tak neviem kde by sa vykakala, a presne toho sa boji, ze sa zasekne a nebude to robit nikde, alebo iba do nohavic a tym vlastne nic nevyriesim. ☹

@ined77 : pripajam sa ku gratulacii, i ked neviem ake meno mate v kalendari vy, asi Lukas? 😉 Joj, prave dnes som myslela nato, ako nam sherry pisala ze je tehu a teraz ma ten krasny vonavy batoztek uz pri sebe. 🙂 🙂

ined77
19. říj 2010

@gina333 🙂 ..ona by se chvilka na kaku našla i bez plenky 😉 .no možná by to občas skončilo i někde jinde než v nočníku a pod...my jsme měli jednou bobše i v kuchyni na zemi 😀 .
lukáše bylo včera 😉 , dnes máme michaelu 🙂 .
tak jsem pochopila že prchalky manžel je lukin, od sherry malý a možná i od lehny 🙂 ..když taky slavili svátek 😉 .

ined77
19. říj 2010

@gina333 🙂 ..já už se hrozně těším až budu kačence oňuchňávat hlavičku 😀 ..ty miminka tak nádherně voní 😵 .

ined77
19. říj 2010

no vidím kolik je už hodin, tak se preventivně loučím, čekám že matýnek každou chvilku zavolá 🙂 .
jééé, já zapomněla matýnka pochválit..včera na mě zavolal poprvé mamííííí 😀 ..on to vždy říkal jako mamkííí 😀 .ale volával na mě buď mamko nebo maminko 🙂 a včera bylo mamíííííí 😵 ...krása 😵

ined77
19. říj 2010

já jsem trdlo 😅 ..takže ještě jednou 😉
všem krásný zbytek dne, dětičky ať jsou hodné a nezlobí 🙂 .
páááá 🙂

prchalka
autor
19. říj 2010

Tak mám dobrou zprávu - bobin v 16.30 (po rozhýbání se venku kolem baráku) a mám dost dobrý fotky 😅

gina333
19. říj 2010

@prchalka : no fajn, aspon mate lepsiu vyhliadku na prijemnu noc. 😉 Honem tie fotecky. 😀

Poo sme teda sli von, spinkala este doma 1:30, presli sme na postu, prisla my mikina z MMB, je pekna, este som si kupila sivy rolak, tiez fajn, ked uz ide ta zima nech som poriadne naobliekana. 😉

gina333
19. říj 2010

No zase som tu sama 😀 😀 takze idem k telke, Sophinka spi, nalejem si Fernetik aby sa my dobre spalo. 😉

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

matova
19. říj 2010

ahojte, noc na prd, zobudili sa súčasne obaja, malý chytil záchvat...MM pomáha, je teraz s nervami viac navrch ako ja. 😔Svokra došla pohraťsa s malým alurát ke)ď Julka spala-to som sa s ním hrala ja- normálne ju ignoroval, zúril keňď sa mu prihovárala...večr nechcel od muža nakŕmť, cirkus robil....no,hruza..............
a deň? mám doma ďalšieho nespavca-od rána sa mi podarilo uspať malú až o 13:30, a teraz večr galimatiáš..........a že vraj novorodenci len spia, hmmmmmmmmmm ☹
ined: snéď len dúfať že Maty bude predsalen čosi starší, múdrejší 😉
katzi: plienku donesie aj odnesie do koša ale to sú len sekundy počas celého dňa,,,
gina: ten fermet ti závidím 😀

držte sa,páááááááá

gina333
20. říj 2010

dobre rano 🙂

@matova :a nemohla by svokra zobrat ku sebe SImonka? kazdy den aspon na chvilu, prejst sa s nim, pomotat sa vonku, proste bez teba. 😕 Ty musis mat strasne velku trpezlivost, ze to zvladas, ale asi ti nic ine nezostava, len zatat zuby a vydrzat. Tak prajem vela si. 😉

Noc sme mali dobru, o 22:00 plac, isla ku mne, ale potom spinkala krasne az do 6:10 😉 🙂

prchalka
autor
20. říj 2010

Dobré ráno,
u nás normál noc. Probuzení tak 6.10 a pak ještě půl hoďky válení, no myslím, že s dudlem by byla schopná ještě usnout, ale to už jí nenechám. Teda sama jsem v těch 6h jak praštěná, ještě bych spala a spala....!! 😔 A dneska ráno byl pročůraný flek na pyžamku, jako celá ruka 😝 ale zjistila jsem to až, když měla pod sebou mokro, protože na tom flísovým horním pyžamku to není poznat a cítit, až na tom, co má přímo na těle, tak bůhví, jak to tam měla dlouho 😖

katzi
20. říj 2010

Dobré ráno,

u nás noc dobrá - na současný poměry. Hlavně proto, že vydržela až do rána u sebe v postýlce a poprvé se probudila až ve 2h. Pak myslím ještě asi jednou a vstávaly jsme v 7h. Ale teda řeknu vám, že ať klidně nespí, vzteká se,..ale hlavně ať se jí (nám) nikdy nestane něco jako té ztracené Aničce 😔 Pořád na ni a její rodiče musím myslet, je to šílená představa 😢

Dnes je zase fajn datum 20.10.2010, škoda že už nemáme nějaké miminko v zásobě na narození 😀

matova: ddržím moc palce ať už se to brzo u vás srovná do normálu. Máš na malou nějaký nosítko - klokanku, nebo šátek? Když přes den tak málo spí, abys ji u sebe zabavila a sama taky něco zvládla udělat?

gina333
20. říj 2010

@katzi : aj u nas v sprach hovoria kazdy den o tej Anicke. 😖 Je to strasne, veru clovek prezije hocico, ale strata dietata sa prekonat neda. V kutiku duse dufam, ze ju najdu v poriadku, ale myslim si, ze uz chudatko nezije. 😢

anta
20. říj 2010

Ahoj holčinky, u nás noc pohoda, počítám, že přes den spát nebude, tak už mi to tak nevadí. Včera jsem byla úplně k.o., tak jsem to večer musela zabalit dřív, jinak bych asi padla na hubu. Co se týče té Aničky, tak od první chvíle jaksi nevěřím, že ještě žije, vidím to na útok pedofila, jak se někdo ztratí cestou ze školy, tak to je jasný 😒
Matova - musí to být teda děs, je mi vás líto, ale myslím, že Šimonek se musí s tou změnou srovnat, v malé asi vidí vetřelce a žárlí, proto ty naschvály, přeji vám, aby bylo jen líp, ale obdivuji tvé nervy ☹

gina333
20. říj 2010

@anta : aj mne napadlo ako prve ze to bude pedofil. Boze to je hrozne len nato pomysliet, ze taky ludia chodia okolo nas. ☹ Ale nechapem preco isla cez tu chatovu oblast domov, ved pisali, ze vlani sa tam tiez stratilo dievcatko, ja by som sa takemu miestu oblukom vyhybala.