Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
27. říj 2010

@ined77 Lékárnice mi říkala, že jsou děti spavější, na to jsem jí s rozzářenýma očima odpověděla, že to potřebujem 😀 😀 A pak dodala, že ne na všechny to může tak působit, tak jsem zase sklapla 😅

prchalka
autor
27. říj 2010

@ined77 Alt + Shift najednou a pak Shift a 8 nahoře????

hancazivocich
27. říj 2010

@ined77 - uplně vpravo - numlock, taková ta číselná klávesnice... Mý nervy - je u toho plus , mínus, druhej enter!!

deniskateniska
27. říj 2010

@ined77 dakujem 😉

prchalka
autor
27. říj 2010

@ined77 Jak se vlastně k tomu kašli přijde?? Už jsem se ptala hanči, ale tý už to tam poletuje, tak už nebude stíhat 😅

hancazivocich
27. říj 2010

@prchalka - odrážím nálety, už fakt musím - ale může to být i z plnýho zdraví! Nemusí předcházet nic, ale většinou je mírné nachlazení, trošku pokašlávání a pak šup...
Opravdu - hlídej, aby se to nezvrlo.. Já měla paniku loni na podzim, ale naštěstí to nic nebylo...

prchalka
autor
27. říj 2010

Už jí slyším, díky všem a pááá

sherry28
27. říj 2010

jen házím fotky včerejšího šmouly 😉

sherry28
27. říj 2010

a tady ještě věčný okupanti 😀

anta
27. říj 2010

Jé to jsou super fotečky, hezký moc 😉
Začínám být grogy z kluka. Chodíme odpoledne ven, aby se prospal, doma mi neusne, ale co on pořád teď před tím usnutím vyvádí, to je samý "já chci domů, pojedeme tam a tam, já chci, já nechci" no fakt je na přes prdel teda 😠 Už je to fakt jak za trest ty procházky s ním, vždycky si vymyslí nějakou krávovinu, o které ví, že mu ji nedovolím a pak řve. Začínám už vymýšlet nějakou fintu, panč mě už s tím poněkud začíná míchat nervama 😝 😀 😀 😀

anta
27. říj 2010

@ined77 nám zrovna dneska končí rekonstrukce, dělali to půl roku a během toho půl roku mi kluk přestal spát v posteli odpoledne, takže to je tak na poděkování. Vrtali od půl osmé od rána třeba do 14. hodin, no to jsem z toho měla hlavu jak dýni 😉

ined77
27. říj 2010

u nás spánek skoro 3h 😅 ..no nechala jsem ho a já taky spočla 😉 .
ale teď už nestíhám ani dočíst, tak se mějte všichni moc fajn a já snad brzy nakuknu, páááá 🙂 .
************ahááááá 😅 😀 ...kuji..jsem slepoň 😔 😀
tak mě to teda všechno se*e 😉 😀 .
čauky 😵

gina333
27. říj 2010

@sherry28 : mas krasne deti, veru bola by vecna skoda keby sa Eli nenarodil 😵 😵 😵 a ako ho ti dvaja strazia. 😀

Poo sme boli teda vonku, obchody som stihala bleskovo kym sedela v kociku, potom sme prisli domov odlozili sme batohy a sli von. Svagrina ma vytiahla do mesta, ona s kocikom, vsak maly ma iba 7 mesiacov a ja so Sophi pesky. 🙂 Lietala celym mestom, na schody, do obchodov, nahanala holuby a ja za nou. 😉 Veru mala som co robit aby som ju dohnala. 😉 Potom sme sli na kafco k svokrea teraz peciem kolacik. Dufam, ze sa my vydari. 🙂

@anta : veru aj Sophi je cert ked sme v meste, ani nahodou my neda ruku a zakonite ide inym smerom. 🙂 ako ja.

monikapalo
27. říj 2010

Takze Relax sirup som nedostala, vraj sa uz dlho do lekarne nedostal, Sedaliu som odmietla, je od 30 mesiaca, takze som zobrala Chamomilu 15, uvidime. 🙂

gina333
27. říj 2010

@monikapalo : u nas zabrala iba Chamomilla, 5 guliciek roztlacim, nakvapkam cajik a sup do pusy. 🙂

monikapalo
27. říj 2010

@gina333 dnes vecer to vyskusam, aj ked sa priznam, ze ked som drzala homeo v ruke, zrazu som dostala akesi vycitky svedomia, ze donho idem cosi pchat, len aby som sa ja vyspala ☹ .

gina333
27. říj 2010

@monikapalo : ale ved homeo nie je ziadna chemia. 😉 A ja to beriem tak, ze ked budem vyspata, tak som kludna, vysmiata, je my lepsie a tym padom je dobre aj Sophi. Ved ona potrebuje kludnu a vysmiatu mamu nie uzlik nervov. 🙂 🙂 Ani teraz este neprespi celu noc, ale aspon sa budi menej, sice sme sa natrapili dost dlho kym sme sa k ako takemu spanku dopracovali. 😵 😵

tinpet
27. říj 2010

Ahojky, dovolím si Vám vstoupit do diskuze, snad se nebudete zlobit, ale potřebuji radu 🙂 a pročítat všechny diskuze nemám sílu 🙂 Dcerka (6,5) měsíce, nemá zatím žádný zub. Od včerejška má ale "divné" teploty. V zadečku klidně naměřím až 38,5 stupně Celsia, v podpaží ale o pár vtěřin později 36,3. O hodinu později má v zadečku 37,5, v podpaží stále 36,3 stupně. Teplota v zadečku kolísá, pořád zvýšená teplota, léky nedávám žádné. Navíc, nemá vůbec žádné příznaky toho, že by jí něco bylo... je veselá, čilá.... dásničky nemá naběhlé, jen (a teď nevím jak se zoubky počítají, počítám od prostředka) dvojka vpravo malinko naběhlá, jako kdyby se jí z boku dásně dělal váček... poradíte? Klubou se zoubky a proto se takhle mění teplota přes den? Je možné, že je tak rozdílná v konečníku a podpaží? Díky moc za radu a omlouvám se, že jsem Vám vstoupila do diskuze s tak obsáhlým příspěvkem 🙂

gina333
27. říj 2010

@tinpet : vitaj aj ty medzi nami 🙂 ja sa skor riadim nameranou teplotou pod pazuchou, v zadocku mavaju taku kolisavu. Moze byt, ze sa jej uz tlacia zubky, preto ta zvysena teplota, ale ked je cula a vysmiata ja by som to asi neriesila. 😉

tinpet
27. říj 2010

@gina333 Gino děkuju 🙂 Hrozně mně prostě mate, že podle zadečku měla dneska až 38,9 (bez odečtu) a v podpaží v pohodě... je fakt ,že má horké čelo, ale tváře, ruce, nohy normálně studené... jsem prostě jen vyděšená mamina... od teď už měřím jen v podpaží 😀 chvílemi jsme měla pocit, že už slyším rávu růst, tak často, jako dnes, jsem ji snad nikdy němřila, pořád jsem projížděla pusinku.... tak snad opravdu teploměř v podpaží nelže

gina333
27. říj 2010

@tinpet : ja mam este taky celovy teplomer, je len orientacny, ale je velmi dobry. 😉

tinpet
27. říj 2010

Sháněla jsme dneska teploměr do ucha, ale bohužel.... nikde ho neměli... no, teď spinká jak andílek,naposledy měla před půl hodinou v zadečku 37,5 a v podpaží 36,3, tak snad je to ok 🙂 moc děkuju!!!!!!

gina333
28. říj 2010

dobre rano 🙂

vecer som sa sem uz nedostala no hadajte preco? Sophi my zaspava kazdy vecer na rukach v pohode, prelozim ju do postielky a mame relativne pokoj. Vcera som ju polozila 2x, hned sa posadila stverala sa na mna. Na treti krat som ju dala rdsej na moju postel, ani som nestihla vyjst z izby uz ma volala, ked ma uvidela usmev na tvari: mamička ty si tu, prišla si. 🙂 🙂 No ma islo porazit, tak som ju zobrala so sebou k telke a na rukach my zaspala zas, do postielky som ju ulozila az okolo 22:00. O polnoci uz sla ku mne a celu noc valala sudy akoby prchalka hovorila. 😒 😲 Teraz este samozrejme dospava, no mam strach ci zaspi na obed. 😕

prchalka
autor
28. říj 2010

Dobré ráno,
tohle byla zatím naše nejhorší noc, co je proti tomu válení sudů a nespaní kvůli zubům ☹ ☹ ☹
Do půlnoci jsme si jí předávali na rukách, chovali, seděla jsem s ní asi 3x v náručí, houpala a tam mi usínala, protože byla na kaši a ten kašel jí pořád zvedal a v sedu jí bylo líp. A ona na střídačku brečela a kašlala a pořád nahlas polykala, vstávala a že chce čůrat a bobééééš bobééééš a nic neudělala, i když jsem jí chlácholila, že může. Když jsem jí objímala, tak se se mnou prala a že chce jít dolů, lezla doopravdy z postele ☹ ☹ a tak několikrát dokola..
Po půlnoci už lepší, aspoň ležela, i když chvílema to s ní házelo. Já už viděla jen pohotovost, už jsem nevěděla, co s ní a jestli to přežijem do rána. Ale to, že by nás tam o půlnoci zavřely, bych nevydejchala.
Myslím, že je to "normální" kašel, i když jí to dusí, protože už začíná normálně vykašlávat i teď ráno a už se jí to snad bude za chvíli trhat. Jen jí to prostě nedá v leže spát a být v klidu - taky tyhle stavy znám, že u toho člověk nemůže ležet ☹ No má 3. dávku sirupu na kašel a kdyby jí bylo něco víc, tak by určitě nejedla a byla malátná a to není, normálně funguje, jen ten kašel jí trápí.
Takže jsem myslíte, že jsem vyspinkaná? 🙄 Ještěže jsme teď spolu všichni celé 4 dny, jinak bych to asi nedala. Jen mě udivuje,že včera poo už ležela v klidu a ani nezakašlala... a já myslela, že už se to lepší a ono prd!
Vstávala 7.15 - dospávala..

monikapalo
28. říj 2010

@prchalka dufam, ze vam to coskoro prejde a ze budete opat ok, drzim silno palce 🙂

gina333
28. říj 2010

@prchalka : nech ste cim skor zdravi, 😉 tie noci su s chorymi detmi najhorsie. 😒

anta
28. říj 2010

Ahojky holčiny, kašel je hloupej i pro dospělého. Jsou pro děti kapičky na kašel, jmenují se Sinecod a strašně bezvadně zabírají 😉 . To se nám, prchalko, stalo taky, že Honzík měl kašel a celou noc jsem spala (no spala) u něj v pokoji a co hodinu se budil a trhal sebou, kašlal a nemohl chudák spát, to bylo hrozný 😒

ined77
28. říj 2010

ahojky 🙂 ,
tak ještě dnes mi bylo dopřáno..asi i tím, že je svátek, ale je jich tu dnes málo a lešení začali stavět od druhého vchodu 😉 .tak kočíkovat se začne nejspíš až od zítra 😉 .ale podle počtu trubek to vypadá, že nejdříve udělají předek a pak až zadek...to by možná znamenalo, že bychom teoreticky mohli spávat doma, protože pokojíček je na druhé straně, ale moc si to raději nemaluju 😅 .navíc to vrtání se bude ozývat celým barákem tak jako tak, takže u toho by matýnek stejně nespinkal 😒 .no co už 😢 .
jinak u nás nic nového...ráno jsem uklidila, pak se šlo na chvilku ven a nakoupit, matýnek proháněl 3 kočky a nebylo možné ho od nich odlákat 😅 .jednas námi přišla dokonce až ke vchodu..naštěstí začala lovit ptáka, tak jsme toho hned využila a matýnkovi nakázala říct kočce ahoj, ta že už jde taky domů 😎 😀 ...a zabralo to(kupodivu) 😀 .
dnes jsem matýnkovi konečně ošmikala ty nehtíky na nožkách 😅 ...taky byla poslední příležitost...večer už je tma, takže bych mu to musela šmiknout leda na sílu..a to bych nerada 😒 .
tak jdu honem dočíst jak vy a užít si poslední poobědí v klidu 🙂 .
spinkáme od 12.45 🙂 .

ined77
28. říj 2010

tak děvčata, nevím jestli se nestresuju zbytečně 😖 ...jen co jsem odeslala svůj příspěvěk, matýnek se vzbudil a už nespí 😲 .takže dal jen 35 minut 😲 😅 ..včera 3h a dnes tohle, ale taky to večení usínání bylo hrozné, takže tady tohle taky není to pravé ořechové, ale já nechci aby přestal spát!!!!! 😅
ach jo, takže jsem si ten poslední klid pěkně zakřikla, to mám fakt radost 😖 .
asi ani nedočtu, neboť pan žárlifka mě u pc nesnese 😒 .
no pustila jsem mu autíčka, tak třeba mě aspoń chvilku na pokoji nechá, i když tomu nevěřím..no už volá a prý sednout 😀 ..no comment 😒