Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
15. lis 2010

@anta : u nas sa nastastie kaka kazdy den. Urcite vdaka UM, lebo nas jedalnicek je katastrofalny 😲 viem, ze by som jej aj kludne mohla davat normalne kravske mlieko, ale to je len farebna voda, UM predsa obsahuje potrebne latky pre vyvoj dietata. 😉

anta
15. lis 2010

@gina333 - no on právě od té doby, co nepije UM, tak má problémy s tím kakáním 😒

gina333
15. lis 2010

@anta : no tym padom my UM budeme pit asi stale. 😉 🙂

lehna
15. lis 2010

dobré ráno 🙂

my byli na víkend u MM rodičů. Tam kde jsme spali už 2x a když jsme šli si sednout do hospůkdy,tak za hodinu a půl se Štěpi probudil a nenechal se utěšit, musela jsem přiběhnout a víc jak půl hodiny utěšovat.
Tak tentokrát jsme sice šli zase,ale v půl 10 jsem šla pro jistotu domů. Štěpi spal celou noc, probudil se někdy nad ránem asi kolem půl 5 a pak vstával v 7h!! 🙂.

zato dneska , v 4.45h volání, 5.05 další, 5.10 mlíko a šel ke mě a už neusnul. takže dneska půjde před obědem brzy spát. a já s ním, jsem jak přejetá. do půl 12 čučím na ČS má talent a pak se nemůžu vyhrabat

ined77
15. lis 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc celkem šla, ale večer měl matýnek trošku teplotku - 37,6, tak dostal léček.ale myslím, že to bylo i z únavy, přeci jen spinkal po o těch 40 min 😒 .
zato dnes byl od rána ''miláček'' 🙄 , naštěstí ho to venku jakžtakž přešlo 😅 .
asi za to může i to nachlazení, začal už i kašlat, takže stříkáme do fifáčku a na noc a ráno dostal už i stoptussin ☹ .ale aspoň je bez teplotky, zatím 😉 .
spinká od 11.40, dala jsem ho brzy kvůli těm dělníkům 😉 .ale ani neprotestoval a usnul v mžiku 🙂 .
já jsem ráno uklidila a pak jsme skočili do banky poslat penízky paním z MMB za ty haldy oblečků 😀 , ale už se na balíčky moc těším 😵 .to ještě stihnu vyprat než se budeme stěhovat 😉 .žehlit je ale asi budu až na novém...po tom balení atd. by se mi to určitě nějak zválelo 😝 .
no nebudu plkat blbinky, jdu vás dočítat 🙂 .
všem krásný den 😵 ..i katuška zdraví 😵 .(kope)

ined77
15. lis 2010

@anta 🙂
@gina333 🙂 ..no já vím, že lidi jsou všude stejní, ale prostě to fakt nechápu 😒 .
škoda se rozčilovat asi 😖 .

@anta 🙂 ..je to divné s tím kakaním nekakáním...jen mě napadlo, jestli třeba honzík teď nějak víc neroste, jakože by většinu ze své stravy spotřeboval na růst 😕 .u nás se kaká také každý den a to i bez mléka a to teda´poslední dobou papaká katastrofálně 😒 ...náš jídelníček bych se dr. bála ukázat 😅 .ale to dítě není husa že, do krku mu to cpát nemůžu 😖 .
no jsem zvědavá na co vaše dr. přijde 😉 .

@prchalka 🙂 ..ty bláho nestraš 😲 .já ještě nevím (včera jsem zapomněla) jestli tam matýnkovi něco neraší, ale teda to chování a náznaky by i na zoubky ukazovaly...ale jestli je takový jen tak a do toho nám začnou valit ty 5, tak mě vážně klepne pepek 🙄 😅 .
a kolik dáváš čorí toho léčku a jakého?

@gina333 🙂 ...pěkně jste pokoupili 🙂 .já zase s matýnkem nekoupím lautr nic 😅 .to by jeden musel někde venku drandit s kočárem,protože jinak s ním vjet do nějakého obchodu či centra, tak je v mžiku vzbuzený 😝 .to byl i jako malinké miminko 😨 ...zkrátka jezdit a jezdit 😝 😅 .

lehna 🙂 ...tak štěpi má asi nějaký šestý smysl na tom místě 😅 .matýnek se takhle budí u babi..teda přes den, přes noc jsme tam spali jen jednou, na silvestra a totálně nám to podělalo noci na čas.tenkrát se vzbudil, patrně nevěděl kde je a chytil nebojím se to nazvat nějaký záchvat.nechtěl pak v tom pokojíku zůstat ani se mnou 😨 .nakonec se teda uklidnil, ale spinkal nalepený na mně jako klíště ☹ .
já včera u talentů úspěšně zalomila už někde po 21h 😅 .vzbudil mě až MM asi v 23.30 tím, že zhasnul a že prý jde spát za malým a já trdlo že ne, že tam jdu já 😝 😀 ..zvyk je zvyk 😝 😀 .

katzi
15. lis 2010

ahojte,

u nás noc hrozná 😖 V 23.30, v 3.00, v 4.00 - to šla k nám, pak asi ještě jednou (na čas jsem už neměla sílu se dívat) a vstávala v 6.20. Kdy tohle skončí? 😔 Ráno je ale vždycky většinou v pohodě, jakoby nic, zvládla i cvíčo bez problémů. Spí od 12h.

ined: teda ty už pomalu chystáš výbavičku a budeš prát, letí to, letí to 🙂 Já zatím nechystám nic - jednak mám dost času a jednak nevím do jaké barvy to budu ladit. Doufám,že nebudu muset komplet vyměnit šatník po Adélce za modrý 🙂 A jste nemocní ☹ Ach jo, to bude asi pořád něco přes tu zimu 😒

lehna: stejně ty noci máte bezva - myslím na to co u vás bývalo za horory se štěpánek teda pořádně polepšil. Jak jste to udělali? 🙂

prchalko: i mě ty pětky přijdou asi nejhorší - a to hlavně proto, že je to prostě nekonečný 😖 Ostatní zuby taky rostly dlouho, ale přijde mi, že byl vidět nějaký vývoj. Teď už dost měsíců stagnujem - má to nahoře pořádně nateklý a nikam to nevede 😒

prchalka
autor
15. lis 2010

@katzi Mně zase přijde, že nám ty 5tky docela dost rychle lezou za těma 3jkama, čekala jsem větší loudání.. Vždyť jsme byly pořád pozadu. Ale bůhví, jak dlouho budou dělat paseku, je vidět už i druhá dolní pod dásnem...
My přišly ze cvíča, kde spolupracovala krásně, snědla dneska docela i dost oběd, teplotu nemá, asi jí jen zub namažu.
@ined77 No střídám Panadol a Nurofen 😖 a moc se mi nechce..
Jsem zvědavá, kdy dneska zaklapne,za chvíli chci jít na to 😕
Jo a jak jsme šly na cvíčo, už jsme venku, zavírám dveře, ona se schovala na roh baráku a křičí bobeeeš, bobeeeš.. no a byl tam, tak zase zpátky... 😅 A teď o něm mluví taky, tak se jdu podívat, jestli něco nevypotila 😅

ined77
15. lis 2010

@katzi 🙂 ..však já začala teprve teď.taky jsem hlavně čekala, jestli nám tu kačku fakt potvrdí 😅 .ale zase už musím pohnout kostrou,protože to stěhování a než kdesi cosi, budou tu vánoce 😝 .a taky musím počítat s tím, že opět můžu klíďo rodit o ty 3-4 týdny dřív 😒 ...takže nechci být nějak nepřipravená 😉 .
a kdyby jsi měla chlapečka, tak já ti pak můžu nějaké ty vyloženě klučičí věcičky poslat 😀 .už se na to třídění docela těším 😵 .to už totiž bude to nejhorší za námi 😅 😀 .
ty noci..i u nás je to jako na houpačce, chvilku realtivně klid a z toho pár dní katastrofa ☹ .už by mohl být na chvilku zase pokoj 😅 ..ovšem pro nás nic nekončí 😀 .
te´d jsem hledala na netu nějaké to sourozenecké stupátko na kočárek, pro matýnka..ale všechno nové je děsně drahé 😒 ..tak obkukuju bazárky a pod. , ale docela přemýšlím jak moc to využijeme 😅 .zase na nějaké rychlé přesuny by to asi ještě bodlo...na bus a k dr. třeba..nevím no. budete ho pořizovat? 😕 .
no a nemoc..no zatím jen řeka bych běžné nachlazení, ale uvidíme..jééé, matýnek už pláče 😒

anta
15. lis 2010

Tak holčinky, jsme objednaní na čtvrtek, tak jsem tedy také žádostivá, je možné, že se dopouštím chyby ve stravovacím návyku, ale nebojím se to přiznat, nejsem robot a že dělám, jsem jen člověk 😀

prchalka
autor
15. lis 2010

Nj, byl tam - asi něco takového, jako od např. od čivavy 😅 To jsme se dneska nějak rozhýbaly 😅 Usnula 12.40, to Maty už vstával..
@anta No jsem na vás zvědavá. A chodíte teda doma bez plínky, říká si?
Třeba by to mohlo být spojený i s tím bezplenkováním - jako u nás a u spousty jiných dětí..?!?!? 😕

anta
15. lis 2010

@prchalka - taky mě to napadlo, že to může být v souvislosti s tou plínkou, jenže on ji zase má, no takže asi ne, dám určo vědět, může se vám to případně hodit, i když bych vám to tedy nepřála 😉

anta
15. lis 2010

On si právě o záchod vůbec neříkal, řekl to, až když čůral a přiznám se, že ho nechci v souvislosti s tou věčnou zácpou ještě do toho stresovat bez plenek, je to začarovaný kruh 😒

sherry28
15. lis 2010

ahojky 🙂
tak já jen k tomu kadění, Mára byl od 10. měsíce úplně bez mléka (měl jen mléčné výrobky) a nebyl den kdyby se nevykakal 😉 je fakt, že mu dám banán a do 1 minuty je pokaděnej(mám to vyzkoušený) takže kdyby něco, tak vím co mu mám dát🙂 jinak jedl dost přesnídávek ovocných (bacha brůvková, ta staví) a do dneška naštěstí nemáme s kaděním problém každý den má stolici i 2x denně někdy 😕

prchalka
autor
15. lis 2010

@anta No u vás to začalo ještě dřív, než jste plínku sundali, tuším...?!
Ale i my, když jí máme při cestování dejme tomu půl dne, tak to nepustí, i když by mohla a třeba o tom jen mluví... Na to vytvořit ten blok stačí asi chvilka 😖
Kámoška říkala, že se jim to trošičku zlepšilo (bobek měli tak jednou za 3dny a byl to porod), asi tím, že mu zase začala mixovat polívky a to je jim 2,5r!

hancazivocich
15. lis 2010

ahoj, jen v rychlosti - malá sice usnula, ale montují tu satelit, takže čurbes děsný 😠

@ined77 - mrkni https://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/jy4m/un...

@anta - my máme obdoví, kdy se kaká relativně dobře a období, kdy to z ní pomalu dloubáme.. Teď se osvědčuje dát každý den ovoce nebo zeleninu - hlavně blumy, švestky, pomeranč, ananas a miluje kyselý okurky...
Taky si kolikrát říkám, že určitě něco dělám špatně... spíš se nechávám ovlivnit okolím, který mě zbytečně stresuje....
Teď máme za sebou docela tvrdý obdodí, ale .... malá se umí zesvlíct, pomáhá při oblíkání, triko a čepici si obleče (většinou to teda musíme upravit), ale snaha se cení... No a na vycházkách si říká o čůrání.. V noci sem tam, přes den máme tak čtyři záchyty...
Jídlo... No - no....prasátko jí možná způsobnějc, ale co...naučit se to musí, že? 😅

Jinak mně stávkuje levá ruka - asi i z toho jejího nošení, ale hlavně je po úrazu - jednak dostala pecku kdysi od pomy na vleku a jednak jsem sama sebe skřípla do poklopu, to jsou následky...

S tatínkem doma to bylo.. no super i na ránu - na ránu protože se snažil dohnat výchovu - tak to bylo ukňouraný, uřvaný, no děs...
Super - že oblíkal konečně někdo jinej!!!! A vycházky dlouhý - vyjížďky s autem, pak kolem řeky, nákupy a tak... No - na něčem jsme se taky dohodli 😕 😅 😔 😀 😲 😲 😲 😲 😲 😲

sherry - parádní krásnej kočárek - je velkej? Myslím vnitřek?

Noci nic moc - u nás - furt teď kňápe - a pozor - mlíko 0 bodů.... Akorát mě teda štve, že si vymejšlí čajíček, ťávičku, mlíčko.... Ručičku, atd..
Sloníčka - teď všechno zdrobňuje

Na včerejšek jsem vstala a bum - najednou koukám, že reju čumákem do koberce. Byla jsem tak hotová, nevyspalá, že jsem omdlela - od tý doby si nejdřív sednu a pak teprve vstávám...

Aa - vrtají, kre**ni - to tu dlouho nebylo..

prchalka
autor
15. lis 2010

@anta To naprosto chápu! Já jsem tady ráda, když to jde, i když to není zrovna do wc a nočníku!

sherry28
15. lis 2010

@hancazivocich hodně velkej co se týká délky (takže dlouhej parádně)a širokej akorát 🙂 je to korbička a vnitřek se dá i polohovat do sedu, má dvě polohy 😉

hancazivocich
15. lis 2010

@sherry28 - no neblbni, teď se dělají samý ,,kraťasy" - od třech měsíců abys mimča rvala do sporťáku - tenhle mi přijde takovejch ,,bezpečnej" teploučke... jé - slintám... Nevíš, jak dlouhej je vnitřek?

prchalka
autor
15. lis 2010

@hancazivocich Vy jste se domluvili na miminku, ne?? 😕 😅 Taky jsem měla docela prostornej kočár 😉
Co vaše spaní poo?? Funguje ještě?

prchalka
autor
15. lis 2010

@sherry28 Taky jsem zapomněla pochválit kočárek. To je korbička jako u Bébécar nebo je to dokonce on?

hancazivocich
15. lis 2010

@prchalka - noo, tak nějak....
I my měli velkej kočár - jeden půjčenej od kamaráda, původně na chatu, ale zůstal doma a druhej Takko nathalia - s tím jsme jezdili tak 8 měsíců a ten je teď na chatě - oba mají necelých 90cm délky.
Spaní funguje, ale usíná až kolem 13., spí tak dvě hod a zkátíla si noční spaní - od půl desátý tak do sedmi...

anta
15. lis 2010

@prchalka - jojo začalo to dřív, začalo to, když přestal pít UM na noc 😒

ined77
15. lis 2010

u nás už se v podstatě nespalo, když nepočítám nějakých 10 minut, že to vypadalo... ☹ ...měl bobše v plence.
do toho pak kdosi zespoda 3x zvonil 😠 ...pak teda vypadalo že zabere, ale po chvilce začal brečet a mlátit kolem sebe 😖 ...no nic.
dnes večer asi nakuknu, v tv je prdlačky, tak pokud rozumně usne a já doufám, že po dnešní spánku ano, tak se půjdu sem zrelaxovat 😅 .dnes to budu zdá se obzvlášť potřebovat 😔.
všem pěkné odpolko 🙂 .
dočtu až pak 😉 .

jen:...hanca 🙂 ..díky, kuknu na to 😉 .a načemže jste se dohodli?že jsem tak zvědavá 😎 😀

hancazivocich
15. lis 2010

@ined77 - drahá ined, nebuď zvědavá 😀 😀 ale asi chápeš moc moc moc dobře 😀 😀

hancazivocich
15. lis 2010

@ined77 - nám udělal brácha přepínátko, zvonek zespod jde vypnout -takže žádný letáky, žádná pošta, opilci a ehm.. příbuzní 😀 😀 A byl tak dokonalej, že udělal i kontrolku zapnutí a vypnutí 😵

anta
15. lis 2010

To je děs, holky. Dneska mě tak bolí levý koleno, že si nemůžu na něj ani kleknout a ještě chodím jak mrzák. Mám skoliózu páteře a od toho se tedy odvíjí různé obtíže, achjo 😒

sherry28
15. lis 2010

@hancazivocich tak jsem změřila 🙂 nějakejch 86cm délky (pouze vnitřek)😉

@prchalka děkujeme, ne tohle je Deltim 😉

anta
15. lis 2010

Tak mise byla úspěšná, dítě usnulo, ale opět frfňalo a já nevím, co pořád má 😀 😀

gina333
15. lis 2010

@ined77 : my sme nakupovali tak, ze Sophi spala v kociku. To by sme s nou nenakupili nic, lebo je ako tajfun v obchode 🙂 🙂 ale ked spi tak ju nastasti nic neyrusi, stacila nam ta 1:30 hodina nato aby sme si nieco sme kupili. 😵 Ja som pre Sophi 99% veci nakupila v MMB. Teraz uz ani moc nie, ale veru ked som bola tehotna boli dni ked my aj 3 balicky prisli. 😉 😀

@anta : som zedava co ti povie mudra. 😉

@hancazivocich : u nas to teraz funguje tak, ze oblieka Tatik, hra sa s nou Tatika len jest jej davam ja a samozrejme prebalit tiez mozem iba ja. No pekne nam rozdelila ulohy. 😉

Dnes tu bolo zase nadherne pocasie, tak som ju dala do kocika spat. Bola som kupit MM darcek, ma v piatok narodeniny, dostane knizku, drahy parfem Ferrari aj s krasnym cervenym autickom na dialkove ovladanie. 🙂 No nemohla som odolat, som zvedava co nato povie. Ked uz nema synov, tak nech sa on trocha zabavi. 😵 😵