Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
30. lis 2010

Gina-taky nemám oteplovačky, jen takové kalhoty šusťáky, dala jsem mu pod to ještě i tepláky, ale hodinu vydržel. promočený ani nebyl. dneska jdem ven ještě s kámoškou,tak mi oteplovačky půjčí,že mají dost.

Anta-tak to máte dobré, aspoň ušetříš 😀

hancazivocich
30. lis 2010

Dobré ránko,
u nás noc až do 4.20 super, pak chtěla pít, začla se vrtět, pokníkávat, kecat ze spaní, volat tatínka - já usnula, až když on odešel. Vzbudila jsem se před chvílí a dítko ještě hajá. No, odpo spaní - přestávám se stresovat - když to ráno přetáhne a nejde, tak nejde... Jde dřív večer.. haha - dřív - v osm, devět...

Jinak - dvoje oteplovačky a jedna kombina.. Zimní bundy - tak tři... Různé síly.. Něco z loňska, něco bude i na příští rok 😀 😀 Malou miluje jeden pán ze sekáče, tak jí schovává fakt krásný věci - vše je od něj. Nemůžu si ho vynachválit. 😵 😵
Boby nemáme, máme sáňky, včera jsme byly navštívit naše - pěšky tam i zpět. V půlce cesty domů hodila obličej do sněhu a chytl jí nerv, páč tam skončil i dudel 😅 😅 A taky jsme jely kousek trolejem - to miluje...
U našich horší... Ale nějak se mi teď o tom nechce mluvit ☹ 😔
Jinak to s naším Lumpem šlo - tatínkovi jsem ji chválila 😵 😵 Možná o víkendu pořešíme i boby...
Akorát furt chce stavět sněhuláka a válčíme s rukavicema

bufina
30. lis 2010

@katzi Tak jsi měla pravdu s tou Šestou nemocí.... Ještě v neděli sem si myslela že to byl zub, protože přestaly teploty a objevila sem mu v pusince novej, no a včera ráno byl totálně osypanej, aji v obličeji ☹

hancazivocich
30. lis 2010

@bufina - tak to se nediv, že nic nechce a není mu dobře - naše byla u šestky jak hadrová panenka ☹ ☹ U nás byla vyrážka na hlavičce ze zadu, krk, záda, končila na pipce - tuším..
A fakt je ta vyrážka tak tři dny, neboj- ale jakmile se osype, tak zmizí teploty a lumpačí

lehna
30. lis 2010

@hancazivocich -my zas nemáme sáňky 😀 ,ale naši koupí na vánoce asi. tak to máš super v tom sekáči,že ti pán tak schovává,to se hodí 🙂.
a taky včera zaryl obličejem do sněhu, křiku po celé vesnici. má trošku sedřený nosánek,ale jinak dobrý 🙂

@bufina -taky mě u vás ta šestá napadla. tak jste to měli najednou, zub i šestou. my měli šestou dokonce 2x. a osypaný byl jednou jen na bříšku a podruhé i na hlavičce a zádech.neboj zítra už to bude mít zase v pohodě 😉

bufina
30. lis 2010

@hancazivocich Jojo, už lumpačí 😀 Naštěstí. Těch pár dnů bylo hrozných, když tu ležel jak hromádka neštěstí a koukal do stropu...

@lehna Sem myslela že šestou nemoc může mít jen jednou....? Je osypanej hlavně na bříšku, to má všude. Na obličejíku to má na víc místech, takový větší skvrny.

prchalka
autor
30. lis 2010

Dobré ráno,
tak u nás cirkus, dítě rozjívený, jako po koupání mi to hlava nebrala! Dneska říkám já - moje nervy 🙄 Není to ještě ani den a už z toho fakt šílím. Sice se čorízo nelepí na mě, ale včerejšek s babí jen proseděla na zadku a večer se dokonce jen válela u tv a 2h říkala, že sípá 🙄
Babička: Neposlouchá, mele a mele jen s ní. Když jí chci něco říct nebo vysvětlit (třeba abychom se domluvily, kde bude spát, tak jak když mluvím do vzduchu). Opět nabádala, že děti můžou jíst každou hodinu a - se podržte - že by čorí mohla ještě klidn 2kg přibrat 🙄 😠 Vrcholl všeho, když jsem včera odběhla na nákup a pak venku odhrnovala sníh - nedokázala doma rozsvítit (na každé stěně min.jeden vypínač) takže byly radši po tmě a bály se bubáka 🙄 😠
Noc - na začátku kašlala, ležela jsem tam s ní skoro hodinu, než se umotala, pak budíček v 0.30 a ve 4.30 (pokaždé taky hodinu)! Ale je fajn, že těch pár hodin vydrží a dokonce přikrytá 😉 Dokonce bez motání, což jsem si nejvíc přála, ovšem motáky vystřídal ten kašel blbej ☹

lehna
30. lis 2010

@bufina - no já si to myslela taky. jak jsme jeli podruhé s tím na pohotovost,tak nám řekli,že to první nemusela být šestá nemoc a teďka ,že to vypadá na kombinaci páté a šesté. tím,že to měl i po obličeji trošku a v hlavě. no tak se v tom vyznej 😀

prchalka
autor
30. lis 2010

Jinak my nemáme ani oteplováky, ani boby, no.. 😖
@bufina Fajn, že už je líp. Taky jsem v létě čekala, co se nám z toho vyvine. Někdo tu popisoval, že 6tou dostali 2x (nebo něco jako její obměnu)!

lehna
30. lis 2010

@prchalka -no teda to je radost s babi 😖 . by mě asi kleplo.

tu 6tou jsme měli 2x my 😉

anta
30. lis 2010

@lehna - já mu vždy kupuji oblečení, které je mu větší, aspoň mu to vydrží, on to neroztrhá, spíš je to tak zašpiněný od jídla, že to kolikrát nejde vyprat, ale to nevadí, tedy zatím, pak bude chodit do školky a to bude muset být čistý 😀 😀 😀

anta
30. lis 2010

@prchalka - babi je na klepnutí, achjo 😔

anta
30. lis 2010

Honzík mi sem nosí věci ze skříňky z koupelny a dělá výstavku, no to mám radost. Až dojde na toaleťáky, tak raději řeknu a UKLIDIT 😀 😀 😀

prchalka
autor
30. lis 2010

No a ještě čorině říkala: "Nepij tolik"! 🙄
Tak jsem odházela venku sníh a peru druhou pračku.
@anta Začla jsem dávat jen ten Sinecod - zabralo vám to po kolikáté dávce??

gina333
30. lis 2010

@prchalka : tie babky su fakt na palicu. 😒 Ja som tu mala mamu iba dva dni, ale tlak neustale nad normalom, vkuse jej davala nieco jest, potom pit, a nakoniec sa cudovala ze ona nic nechce. 😲

@anta : vyhadzovanie skrin aj u nas boduje. 🙂 Najradsej vyhadzuje Natalkine ponozky a spodne pradlo, uz to ani neskladam ked ich vyhodi, rovno ich smarim nazad do suflika. 😵

@lehna : dokedy moze dostat tu 6 chorobu? Myslim do akeho veku, alebo to strasi furt? 😝

anta
30. lis 2010

@prchalka - jé já byla venku, zabralo to, mám dojem, po jednom dni, že už ten další den tak nekašlal 😉

lehna
30. lis 2010

@gina333 -to já vůbec netuším do jakého věku ji může nebo nemůže dostat. vy jste 6tou neměli?

gina333
30. lis 2010

@lehna : praveze nie 🙂 a bola by som nerada keby ju dostala. ☹

lehna
30. lis 2010

@gina333 -hele, tak do dou let. takže byste ji snad dostat už neměli 🙂
http://www.naseporodnice.cz/zdravi/sesta-detska...

katzi
30. lis 2010

ahojte,

já se hlásím po delší době - na víkend jsme byli u mojí mamky a já se tam asi nějak nachladila 😒 Takže od neděle do dneška jsem tak nějak přežívala s teplotou, šla jsem si lehnout kdykoli to šlo a dnes už OK. Tělo je zvyklý, že musí zase rychle fungovat 🙂 Dočetla jsem tak zběžně.

matova: fotky opravdu mluví za vše 😖 Je vidět, že toho máš plný brejle, vůbec se nedivím 😔 Vydrž, jednou se to musí zlomit a bude líp. Ty lehátka pro děti jsou dobrý - teda nám se osvědčilo, Adelí tam trávila dost času, já jsem ji občas třeba i u vaření šupla na kuchyňskou linku nahoru, měla přehled jak vařím a byla spokojená. Dost často jsem ji v tom i uhoupala a spávala tam. Adu první tři měsíce taky hrozně málo spala přes den - vždycky tak půl hoďky a už zas byla ready. Zlomilo se to až nějak po tom třetím měsící, když jsem objevila kouzlo spaní na mrazu 😀 Pořádně jsem ji zachumlala a šupla většinou v tom lehátku k otevřenýmu oknu. A najednou spala třeba 3 hodiny v kuse. Zkus dát Julinku taky k ledu 😀 😀 😉

ined: no šikovní jste, že jste to stěhování zvládli. To hlavní máte za sebou, to ostatní něco po něčem. Vyplavení sousedů je nepříjemný, hlavně že jsou chápaví 😀 My jsme zažili něco podobnýho - na víkend jsme nebyli doma, firma tady něco v pátek pos..., voda tekla od nás z bytu do sklepa, takže celýmu baráku se musela zavřít na celej víkend voda. Na nás ani na tu firmu nikdo z baráku neměl číslo, aby nám zavolal a řekl co se děje. Fakt jsem MM nezáviděla, když potom všechny sousedy obcházel a omlouval se 😝 😀

gino: to letí - už i Sophi má 2 roky. Dodatečně vše NEJ NEJ, ať je šťastná, veselá, zdravá a v noci spavá 😉

bufina: tak fajn, že to byla "jen" ta šestá, je to nepříjemný ty vysoký teploty a ta apatie, člověk neví co se děje, ale naštěstí třetí den je fakt klid.

ined77
30. lis 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 12.05, ale byla jsem ještě šmikat nehtíky 🙂 .cuká s nožkama i ve spánku 😝 .
no..takže u nás..noc celkem v pohodě a i ten budík byl o maličko lepší.vystrájal asi od 6h, chtěl šátat (vstávat), ale nakonec ještě vydržel ležet do těch 6.30 🙂 .sám za tatínkem se asi ještě bojí.přeci jen tu spinkal teprve druhou noc 😉 .
včera tu byl ten instalatér, vše si nafotil, řekl k tomu co s tím bude dělat, hlavu kroutil a asi i raději své názory na jejich práci zamlčel, ale bylo vidět, že se diví hoodně 😅 .každopádně dojdou zítra a vše opraví 🙂 .akorát mají přijít na 15h, což je super, ale my máme od 16.30 mikulášskou besídku, takže pověříme babičku 🙂 .už to má jen asi 20m k nám 🙂 .tak mi spadl kámen ze srdce 😔 ...myčka ještě teda nefunguje, byly přehozené hadice do baterie a ona zůstala napojená na horkou vodu 😝 , ale vodu můžu používat normálně, prý se nic nestane 😉 .
další menší zádrhel nastal ve dvířkách od kuchyně 😅 ...místo 40cm poslali prý 50cm 😝 ..takže se nám dvířka opět zpozdí, ale ne všechny. na šuplíkách už jsou a dohromady budou chybět asi jen 4..což se pár dní vydržet bez problémů dá 😉 .každopádně to ale bude vypadat moc pěkně 🙂 .
no jinak...ráno jsme byli nakoupit..matýnkovi sněhule na bobování, pro nás nové papuče, pak něco v železářství a dom.potřebách....hnízdím a zútulňuji 😀 .ale už dobré...zvykáme si 😉 .i když mě to bude asi trvat delší dobu..já moc velké změny nemusím 😅 .
odpolko chci vzít matýnka bobovat 🙂 .je krásně, mrzne a svítí sluníčko..ideální počasí 😉 .jen doufám, že pochopí, že já s ním jezdit nebudu 😅 ...raději 😉 .
tak a to už je opravdu od nás vše..jdu kuknout jak se máte vy 🙂 .

hancazivocich
30. lis 2010

@ined77 - pěkně to tam klouže, dávej na Kačenku majzla - já sebou řízla v těhu dvakrát tuším.... Ale já ležím pořád někde. Hlavně si nepodraž nohy bobama...Mně je dopo přejel Kikouš. Ale mohla za to maminka - kochala se sněhem, dítko ještě neřídí 😀

gina333
30. lis 2010

@katzi : dik aj za Sophinku 🙂 Dufam, ze uz si zdrava. 😉

@ined77 : ach ti majstri, no zabit ich je malo. 😠 Som zvedava co povie Maty zajtra na Mikulasa ked ho uvidi, vlani este boli mrnavi, neprezivali tak sviatky, no tento rok sa neviem dockat ake budu reakcie na stromcek a na vsetok tn ruch okolo toho. 😵

@lehna : s tym clankom si ma potesila, dakujem. 😵

U nas sa uz tiez spinka, vonku je sneh a krasne slniecko, taketo pocasie zboznujem. 🙂 Dnes ma svagrinej maly meniny, je Andreja takze zase oslavicka. November nam da fakt zabrat. 😀 😝

katzi
30. lis 2010

holky, to se máte, že je u vás sněhu na bobování. Tady je jen takový maličký poprašek. Ale kouli jsme z něho udělaly 🙂 Boby zatím nemáme - Adélka je dostane možná od někoho na vánoce. A pořád ještě čekám na kombinézu z MMB - myslela jsem, že dorazí už včera a nic 😒 Jinak máme 3 zimní bundy - od nejsvátečnější, po úplně obyč. a jedny nepromokavý zateplený gatě - dědíme dost věcí po synovi od kamarádky. Kolikrát není poznat, jestli je Adel kluk, nebo holka 🙂

hancazivocich
30. lis 2010

@katzi - Noo, hlavně, že je jí teplo, ne? 😉 Je fakt, že v tom zimním jsou hůře indentifikovatelní... 😀
Co má říkat na absenci sněhu Katka...katkal... v Bulharsku - safra - ta má nick, teda 😅 Katkabg? Jednoduchý - Katka z Bulharska..

ined77
30. lis 2010

@gina333 🙂 ...já jsem taky na zítřek zvědavá 😅 . loni jsme měli jít taky, ale nakonec z toho sešlo, protože řádila chřipka a já to nechtěla riskovat 😉 .letos už to bude myslím paráda, i vánoce 😵 .matýnek už říká dobře měsíc co mu všechno prý ježíšek přinese 😀 ..to že mu za každým takovým zdůrazńuju, že ale musí být hodný je mu totálně šumák 😝 😀 .
jinak já už se fakt nenervuju...to nejhorší máme za seou a zbytek se doladí čase.už se i tak všude vyznám, přibližně vím kde co mám..je to o zvyku.akorát potřebuji prát a prát a nemám to všechno kde sušit.

@hancazivocich 🙂 ...já sebou řízla málem už dnes dopolko..nemám totiž zimní boty 😅 ...jedu stále na letních gumách 😀 .ale musím to pořešit 😉 .já se taky kochala a najela do haldy sněhu 😝 😀 .

@katzi 🙂 ...tak vidím, že opravdu každý něco podobného zažil..no je to fakt noční můra 😖 .ale co..zítra už bude snad vše pořešené 😉 .
já jsem byla taky ráda, že s tím pánem nemusím komunikovat...zprvu měl tak 3 atmosféry v krvi...pokaždé a potom...nemusím zastávat vše že jo 😝 😅 .
ty se hlavně vylež jak jen to půjde 😵 .já se toto těhu na nemoci docela dobře držím, zatím teda, ale ťukám to 😅 .taky nemám čas být nemocná že jo 😀 .


@anta 🙂 ...jj, vrátit se tak do hotového..to by bylo super 😉.ale vybalené máme už vlastně vše až na 2 krabice takových komorových věcí..pytle do vysavače a pod. 😉.mezi krabicema bych nevydržela kdybych neměla 2 noci spát 😅.
chybí akorát nějaké dodělávky...navrtat hmoždinky na hodiny a obrázky, pak čekáme na garnýž do obýváku a ještě chybí zástěna na vanu a teda dodělat úplně tu kuchyń..ale to už jsou prkotiny 😉.taky chci dát na balkon lino, ale to bych teď v mrazu stejně nedělala 😉.
a s kočárkem ve sněhu jsem měla včera podobné hlášky 😀..to byla fakt dřina 😝.

@prchalka 🙂 ...osobní zkušenost s těma kapkama nemám, ale taky jsem slyšela na ně jen samou chválu, tak držím palce ať čorí zaberou 🙂 .
babi..hmmm 😒 ...u nás podobné....matýnek začal jíst mandarinky, jenže oni ho jsou schopnídát mu i 3 po sobě, takže se mi jasně osypal 😒 .říkám, nedávejte mu jich prosím tolik, nebo raději vůbec....odpoveď? ále, však se aspoń obrní 😠 😖 ...včera ho měla babi asi na 2 h jak tu byl ten instalatér a kuchyńář...vrátil se z pokapaným tričkem od mandarinek a při koupání už byl zase flekatý 😒 🙄 ..tak už taky fakt nevím jak se domoct nějakého respektu 😒 .

sherry 🙂 ...krásní tři kluci jako buci 😵 ..hlavně jak spinkají 😀 .ale stejně máš stále můj obdiv...tři děti a 200 perníčků , umytá okna atd.😀 .já se k perníčkům už taky doufám brzy prohryžu 😅 .jinak pečeme další víkend 🙂 ...to bude zase velkovýroba 😀 .

matova 🙂 ....julinka je nádherná 😵 , ale jinak ty fotečky opravdu mluví samy za sebe ☹ .
jo a co ta sedalia?zabralo to aspoń trochu? 😕

tak matýnek je už vzhůru, vzbudilo ho nějaké řezání nebo co...tak je takový ukňouraný, tak se jdu věnovat.
všem krásný den a pá 🙂

hancazivocich
30. lis 2010

@ined77 - ehm, mno - já vám ani nevím, jestli to sem vůbec můžu psát, ale jednou, když bylo Kikče fakt zle - nacpali ji naši vším možným, byly jsme vzhůru půl noci, tak jsem jim o půlnoci napsala sms, že si opravdu nepřeju, aby mi ji něčím příště ládovali... Druhý den jen špitli, že jsem je vzbudila - stačil můj vražedný pohled? Nestačil, neboť na odpověď, že jsme byli všichni půl noci vzhůru, jak ji bolelo bříško - s MP jsme se střídali v nošení, mazání bříška, dvičení nožiček a já nevím všeho.. A na to mi máma odpověděla, že přece já druhý den nemusím vstávat do práce!! 😠 Ale od tý doby to už neudělali - aspoň ne tak..

prchalka
autor
30. lis 2010

Tak já nechci nějak moc ejchuchů, jen teda trochu.... ALE!!! Při usnutí poo zakašlala jsen 2x a byl klid 😕 Pak se probudila po hodině a ještě si lehla a usnula - bez kašle 😉 Tak snad se to trošku u nás pohne k lepšímu! Kdyby ne, tak pak už fakt nemám sílu zkoušet co zabere..! Už takhle vypila skoro půl lékárny, samý kapky sem a tam - a dneska i sirup na bobše už 😖
U nás je sněhu mrtě a to jsme rovina. Moc se mi ale ven fakt nechce.. Kolem oběda svítilo sluníčko a teď už je tam určitě zas pod nulou. Nj, než my se vyspíme a někam vykopem je tma 😒

anta
30. lis 2010

Tak jsem poslala dítě do bezu é do postele, venku se jezdit s kočárem nedá, tak jsem mu nařídila nucený klid 😀 😀

anta
30. lis 2010

@prchalka - počkej, to chceš říci, že ten Sinecod zabral? Jé, to by bylo fakt super 🙂

anta
30. lis 2010

Tak jsem zahodila dítě do postele a snad brzy usne, když nespal celý den, holky, ten je vážně zlatej, občas mám pocit, že spíš prudím já než on 😀 😀