Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
6. pro 2010

@gina333 - to je holčička jako obrázek 🙂

anta
6. pro 2010

@gina333 - jinak to chce mít jen nápady a pak to udělat už není problém. Ten fusak mi připomíná trochu pytel na mrtvoly, ale jinak dobrý 😀 😀 😀

hancazivocich
6. pro 2010

@gina333 - parádní fotky.. Ehm - kolik ti vlastně je? Když jsi psala, že jsi o pár let mladší, než 43... Já jen, že vypadáš mladě....

hancazivocich
6. pro 2010

@anta - fusak - spíš ..... deku na žehlení.. Ale co - hlavně, že bude Honzík v teple, ne? Ty tvoje šikovný ruce a tvý nápady... O mně říká Mp, že mám obě ruce pravý (jsem levák) 😖 😀 😠

gina333
6. pro 2010

@anta : ze na mrtvoly, som sa pobavila. 😀 je nezvycajny, taky futuristicky. 🙂 🙂

@hancazivocich : som z vas urcite najstarsia ☹ az sa to hanbim napisat, ale minuly rok som mala okruhlych 40 😲 😲 😲 je to desne vela. 😒

hancazivocich
6. pro 2010

@gina333 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 Asi jsem blbá, ale hádala bych minimlně o pět míň!! A nekecáš?
Proto ta plodovka? Kvůli věku?

hancazivocich
6. pro 2010

@gina333 - tady se nehraje na to, kdo je nejstarší, kdo nejmladší... 😉 Pokud jsem byla moc zvědavá a vadí ti to, tak pardon... 😅

gina333
6. pro 2010

@hancazivocich : co si, nehnevam, jasne, ze nie, ja len ze tu ste vsetky take mlade, mna nastastie omladila Sophi 😀 ano plodovku my brali koli veku. 😉 Je to take zvlastne, mam spoluziacky z gympla ktore maju uz 20 rocne deti 😲 a ja takeho drobca, ale je to super nemenila by som s nimi. 😉 🙂 🙂

hancazivocich
6. pro 2010

Jinak - ještě mě napadá - tesco by mělo mít akci na pampers.......

baumax - celkem solidní cena za dřevěné brikety - kdo s nima topíte.. My vezli k bábí a ještě bude nějaký chtít...
U nás bylo kuře s čínskýma nudlema (kdo má pořád co vymejšlet), pak juknu do receptů z jednoho hrnce - to mě fakt baví - namlátit tam všechno a je to ke všemu táák dobrý
ještě je připravený pangas - v mrazáku... Mletý maso a dál mě nic nenapadá. Asi nějaká omáčka.
O víkendu jsem dělala rybičkovou pomazánku a mňam - malá hryzala a říká Davec (že je dravec)
Jinak špička horního špičáku je buď venku nebo těsně před vykouknutím. Že je venku tvrdí chlap, mně se to ještě nezdá.. Ale noci.. No - děsně kecá a kňučí, takže to vypadá na ten zub. Ráno říkal MP, že šel jak myška na wc a najednou slyší Táta!! Ztuhnul v půlce kroku a zjistil, že malá chrupe, ale mele... Nebo - bombonky do mitičky, atd.... Pořád a pořád mluví - i ze spaní... Jsem z toho občas unavená, protože nevím, nač mám reagovat..

hancazivocich
6. pro 2010

@gina333 - kdo si počká, ten se dočká 😉 😀 No a? Když jsi spokojená... To je hlavní, ne? 😉

ined77
6. pro 2010

ahojky 🙂 ,
u nás dnes noc konečně fajn a pozor..budík až v 7.15 😕 😅 my teda asi v 6.55..ale i tak... zaspali jsme, MM teď odchází vždy z domu už v 7.20 😒 , předtím v 8h...těch 40 minut mi docela dost chybí, ale co nadělám 😒 .
no ale co...nakonec si na to zase nějak zvyknu 😅.
takže dopolko zase nějaký úklid, vaření, praní, pak se šlo nakoupit...s bobama, na kterých jel matýnek asi 20m, zbytek jsem je táhla zbytečně 😝.příchod domů v 11.30..obídek a spát se šlo ve 12.30 🙂.
včera jsme byli venku od 15h, u nás bylo -11C 😕.1,5h jsme chodili po venku, plus jsme se stavili do billy, no ale zmrzliny jsme byli největší a to jsme jeli 2 x busem 😅.matýnek měl úplně studené nožičky 😨 a to má zimní botky essi s kožíškem 😨.no a já jsem si ty svoje zimní boty moc neužila, upadl mi z nich takový háček na tkaničku 😠..takže je musím jet reklamovat 😖.ještě že dnes se už oteplilo...už včera večer jsme měli na teploměru jen -2C 😕 a teď tu máme tak +4 😅..taje to taje 😖.jako závěje o ničem, ale břečku fakt nesnáším 😠.
no a včera se teda pak jelo k babi a dědovi pro mikuláše 🙂 ....dědovo mlácení do topení už ale opravdu nikoho nebere, ani ty děti 😅 ...to mají být jako čerti 😅 ...možná jen sousedi ho za to milují 😝 😀 ...no ale děcka dostali moře blbin...naštěstí teda matýnek i 2 auta a knížku, ale cpal se čokoládou jak urvaný až jsem musela zakročit 😲...do toho čmajzl na stole 2 kolečka jakéso divočinové klobásy 😔 ...no materiál zkrátka...doma bylo bžíško bžíško 😖 ...bodejť že 😒 .dnes už má nastolený normál režim 😝 ..bylo jablíčko a brokolička 😀 a na odpoledne dostane pěkně misku papriky a okurků 😝 😀 , ale on to má rád 😉 .
no a odpolko budu péct štrůdl plus slaný štrůdl a dělat trochu chuťovek..dojde babi s dědou, jako okouknout nový byt 😉 .a bude šampíčko 😝 ...tak si s kačenkou mini skleničku dáme taky...na ty nervy se vším 😎 😀 😅 .
jo a zítra mají ráno dojet instalatéři ještě dodělat wc 🙂 ...tak už to budeme mít snad vyladěné vše 😉 .

@gina333 🙂 ..moc krásné fotečky 😵 !

@hancazivocich 🙂 ...hmmm, no jasně že se spoustu věcí uhlídat nedá, ale je potřeba dělat věci tak, aby se v lepším případě stát nic nemohlo 😅 ...tzn. nenechám přeci hrnek s vřelou kávou na dosah dítěti, protože se věci prostě nedají uhlídat...tohle si myslím má každá mamka v sobě...že jsou to prostě automatické věci.
jasně, skřípnout někam dítko se stane...já matýnkovi přibouchla nechtě prstíky do dveří 😔 😢 a ještě 2x, protože jsem se divila, proč mi ty dveře nejdou zavřít 😲 a on stál z druhé strany a prstíky v pantech 😢 .najednou byl prostě o 3 metry jinde než před sekundou ☹ ..to jo, to je hned.a je spousta takových fakt neuhlídatelných věcí...oči vzadu mít člověk nemůže kdyby dělal co dělal. a zvláš=t, když mamka ví, jaká je kikča divočák, tak by měla být zvlášť opatrná 😒 ..navíc jak sama píšeš..zkušeností měla s vámi nesčetně....nebo bylo prostě jen štěstí, že se vám nic podobného jako je třeba opaření nestalo? 😨
mamču bych nechala přese všechno své sebezapření pěkně vyšťavit asi 😒 ☹
a co se týče ještě toho odrážedla...však to je výškově nastavitelné..je to až do 5 let 😉 .

@anta 🙂 ....musíš poslat honzíka pěkně běhat a ne ho nechat čapět v kočárku 😀 .já už letos fusak netahám...už je nachystaný pro kačku 😉 .když jdeme někam s kočárkem, zachumlám matýnka do deky, ale on chce za chvilku většinou stejně chodit 😉 .
jinak nápady super, přemyslovno 😀 .
jo a ještě jsem se chtěla zaptat..když s honzulákem venku po usnutí zaparkuješ pak doma...to ho necháš tak obléknutého? 😕 není mu vedro? 😕
já teda předpokládám u nás, že kdybych se snažila matýnka vysléknout, že se mi vzbudí 😅 😉.

@prchalka 🙂 ...jj, zima jak v rusku 😝 .
jinak můj kašel přesně dle očekávání, chrblu jako tuberák 😖 a hlas mám nakřáplý jak po 3 nocích někde v baru 😀 .
co vy, lepší? 🙂 .
jo a ta lžička...no prosím tě, dnes mi zase jednu čmajzl a už s ní jezdil na motorce..nepoučitelný tvor 😔 😝 😅.ale po připomenutí ji ochotně vrátil 😀.
to vždy trnu i venku třeba s lízátkem 😨....on letí jak splašený, hlava nehlava...je zázrak, že je ještě celý 😅.vždy´t on neměl ještě ani pořádně odřené koleno 😅..teda ne že bych nebyla ráda 😀, ale je to fakt až zázrak 😀.

@katkabg 🙂 ...bobek po koupání je u nás dost častý 😝 ...to už ani neřeším..lepší tak než ve spánku 😀 😉 .
to máte super s tím doktorem 🙂 ....mít doktora v rodině je vždy výhoda 😉 .
ta hadičková odsávačka..no taky nevím nevím..já ji teda na začátku koupila, jednu zkusila a nic nevytáhla a mazala jsem pro tu na vysavač 😉 .jako ono si dítko popláče, ale je to rychlovka a hlavně účinné 😉 .
matýnek se bál vysavače cca do 14m...to vím přesně, protože poprvé jsem s ním musela chtě nechtě vysávat den před štědrým dnem 😅 ..tak jsem jednou rukou vysávala, druhou chovala matýnka a takhle pak ještě párkrát a byl klid 😉 .

@sherry28 🙂 ..co vy, lepší aspoň malinko? 😕
prý přede 😀 ..bych ti přála slyšet matýnka jak si vždy u odsávání ''předl'' 😀 ..to věděl celý barák 😀 .
ale ne...není nad odsávačku na vysavač 😉 .je fakt, že když jsem to slyšela poprvé, tak jsem se také zhrozila..s vysavačem na miminko??? 😲 😅 😀

katzi 🙂 a lehna 🙂 určitě gruntují na vánoce, že tu s námi nejsou 😀 ...

hancazivocich
6. pro 2010

@ined77 - přesně - já se taky divila, že ta postel nejde zavřít. A Kikča tam měla hlavu...Na tváři má otlak.. A chlap na mě tak kouká a říká - eště, že tě nenapadlo si na tu postel sednout.. Byl po tahu, malá v tu chvíli z něj stahovala peřinu, tak si říkám je to ok, zavřu a během vteřiny, dvou se prostě musela vrhnout do postele. Oni jak mají tu blbou výšku, tak je nevidíš. A on tam na to kouká... Samozřejmě dostal vynadáno i on - nejdřív jsem se teda vzpamatovala, zanadávala na sebe, prohlídla malou a pak to schytal ON... Taky mi mohl říct - jde ti tam, že jo?
Ale tohle byla fakt moje chyba...

No - brácha se napil brzdový kapaliny, já tátovi snědla nějaký léky, opařený jsme tuším nebyli, ale úrazů bylo celkem dost... Babičku jsme přiváděli k šílenství. Na prázdninách.. Já například jako těžké, velké a uřvané dítě otočila libertu sama se sebou - vřískotem, posazením a mohutným houpáním. Další spaní v kočárku probíhalo tak, že se o madlo zapřela tyč a pod kočárem cihla 😅 😅

hancazivocich
6. pro 2010

Jinak včera jsem zjistila, že malý hnisá ouško - že se jí udělal jakoby špunt (strup) kolem náušnice, ouško červené, nateklé - no, než jsem s tím hnula a vyčistila to... Přitom s tím zkouším hýbat dost často, tak nevím...
Hm - hadičková odsávačka - si připadám jak po nějakým dostihu.. Tahám, tahám, když už konečně soplík táhnu, tak zjistím, že mám malý plíce...
Takže u nás balonkovka - malá sama říká - cucnout šušni...Nebo ytit baonkem... Ale i se snaží smrkat..........
Vysavačovku jsem nezkoušela.. Vzhledem k horší přepratelnosti.... No, nevím - mám strach, že někde něco (v dítěti) křupne!! Protože bych ji musela fakt silou (mám v živý paměti mašličkování rozraženýho čela... ) Sbalená v osušce, v koutku pusy slanou tyčku (pak nám teda došlo, že se s ní taky může zadusit, tak jsme ji chtěli vzít, neee, necííí, nedámmm.. Prostě ji žužlala, relativně v klidu jsme otřeli, vydezinfikovali a zalepili... Díky kámošce, která byla pár týdnů před tím na šití s malým a toho jí tam dr. zabalili do prostěradla, tak jsem si na to vzpomněla..

ined77
6. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ...jj, ta jejich nebezpečná výška..na tu si teda stěžuje hlavně MM..když se matýnek rozběhne, tak ho trefí naprosto přesně do těch oněch míst 😀 .já kolikrát venku ječím..matýnkůůů a on stojí vedle mě z druhé strany 😀 .
to s tím schytáním....u nás je to vždy to samé 😅 , ale nakonec jsem taky naštvaná hlavně na sebe.no co už..hlavně že se kikči fakt nic moc nestalo 🙂 .
to by se člověk musel zbláznit, kdyby měl přemýšlět kde všude co to dítko může strčit a co ho zrovna napadne..já si vždy říkám..tak snad už mě nemá co překvapit..ale ouha..vždy se najde něco nového 😝 😀 .

to jste byli dobré čísla teda 😅 😀 ...já zunkla kanagon..v kočárku 😀 ..asi ve 2 letech 😀 .ovšem nechápu, jak jsem to mohla otevřít.v nějakých 4-5 letech jsem lehce podpálila pokojíček tatínkovou tvrdou spartou 😀 .a zpod motorky vytáhla cihlu, motorka mi spadla naštěstí jen na 2 prsty, ale nehty musely jít dolů..naštěstí dorostly( pro upřesnění..zavazela mi v kopání jámy..myslela jsem si tenkrát, že se prokopu do moře a vytáhnu rybu 😅 ).taky jsem rozbila v 5 letech jednomu klukovi hlavu šutrem (hozeným) 😅 , bil mladší sestru 😠 ...a ještě bych určitě vytáhla taky pár pěkných zážitků...ale stačilo pro začátek 😀 jo a ožrala jsem fikus..asi v roce 😎 😀 ...prý jsem byla tenkrát podezřele dlouho hodná a potichu 😀 .to nikdy nevěstí nic dobrého 😀 .
takže co se vlastně divím... 😀 ...MM byl prý hodné a klidné dítko...doufám, že bude kačulka po něm 😀 .

ined77
6. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ...mě by vždy odrovnaly ty její komentáře 😀 .
a když už jsme u těch náušniček!..kdy se vlastně dávají holčičkám náušničky??? 😕 a jaké nejlépe..normál zlaté?
já na tu holčičku nejsem vůbec připravená 😅

prchalka
autor
6. pro 2010

Já ani vše nedočítám, mám náladu pod psa. Ráno po snídani jsem opět zkusila po pár dnech Mucosolvan, jestli by jí už sakra konečně pořádně neodlehlo (předtím jsem si ještě přesně pročetla, jak funguje), poo mi díky tomu spala jen napůl a jen 40 minut a zase kašel, zase kašel, jednou se vzbudila a podruhé už nezabrala. Volala jsem k mudr a už tam zítra jdu, ať udělaj výtěr nebo cokoliv, tohle je fakt na prášky, doslova a pro obě! 😒 bééééééé ☹

hancazivocich
6. pro 2010

@ined77 - no, naše dr. razí heslo, že po prvním očkování - takže tak kolem 4. měsíce.. Jsme šly. Jejda - mně bylo zle 😝 😝 Hrozně špatně jsem to nesla.. Je dost holek, co to nechává nastřelit, ale to tak od půl roku výš. A to jsem říkala, že tak dlouho čekat nebudeme...To už bych ji snad ani nenechala...Jo, nejlepší jsou zlatý. A už musím
Pápá

anta
6. pro 2010

@ined77 - nestěžuje si na vedro, tak já nevím, svlékat ho nemůžu, protože bych ho tím probudila, no nedá se nic dělat. Běhat ho nechat nemůžu, protože mi právě odpoledne spí, no. Jsem ráda, že vůbec. Jinak tlačení kočárku venku, to je zase žůžo, se brzy fakt po... 😖 😖 Odpoledne ho hodlám ještě čapnout, nasadit do bobů a jedeme ven, já mu dám, že chce být pořád doma 😀 😀 😀

anta
6. pro 2010

Také doporučuji odsávačku na vysavač, je to rychlé a účinné, nic se do uší nedostane. Jinak Honzík tedy smrká už sám. Jo a při tom spaní v kočárku v pokoji, já mu samozřejmě pootevírám okno, aby mu nebylo zas takové vedro, to je jasná věc. 😉

anta
6. pro 2010

@gina333 - z věku si nic nedělej, každý je starý jak je cítit, ééééé jak se cítí 😀 😀 . Vypadáš skvěle a jestli tě uklidním, tak mě v lednu bude 34 a tím pádem mi taky táhne na 40 😉 🙂 🙂 🙂

anta
6. pro 2010

@ined77 - ty jsi byla ale moc hodná holčička, koukám 😀 😀 😀 Se divím, že ještě jsi 😀 😀 😀 😉

anta
6. pro 2010

Tak se mi podařilo sehnat pro ségru dárek k vánocům neboli přebalovací podložku a to za celých 80 Kč, což je krása. Je úplně nová a pěkná 😉

prchalka
autor
6. pro 2010

Holky, jak se dělá výtěr krku takovýmu dvouletýmu? Dá se vůbec něco odebrat? Co když neotevře? ☹
@anta Komu tady netáhne na 40, že.... 😅 😅
@ined77 My ještě náušnice nemáme, například 😅 😅
@sherry Vy máte ty botičky už teda objednané nebo na cestě? Nezapomeň pak na mě s infem 😉
Dnes u nás zase celý den sněžilo. bývala bych šla na chvíli ven, ale nedopadlo to 😖 No však půjdem zítra v 9!!

gina333
6. pro 2010

@prchalka : Sophinke uz vyter z pusy brali, neboj Cori usta urco otvori. 😉

:@ined77 : strudl- mnam, milujem s akoukolvek plnkou, len nech je toho vela. 🙂 🙂 Ja som Sophi dala prestrelit usi, zda sa my to setrnejsie ako prepichnut, asi po 2 mesiacoch som jej doma vymenila za zlate, ma take kvietky z bieleho zlata. 🙂 Trocha jej to hnisalo, ale natrela som jej Framykoinom a umyvala harmancekovym cajom a preslo jej to. Teraz nastastie nemame ziadne problemy. 😵

@anta : tak to si ma vazne ukludnila s tym vekom 😀 ale nie, ja sa naozaj citim perfektne, MM my stale vravi ze som krajsia ako ked sme sa zoznamili, a to uz bolo strasne davno. Znami my vravia, ze som asi upirka ked nestarnem 🙂 🙂 🙂 .

anta
6. pro 2010

@gina333 - tak TM dávám za pravdu, jsi v pohodě a neboj, ty hned tak nezestárneš, budeš vypadat jako trošku starší ségra tvých holčiček 🙂

gina333
6. pro 2010

@anta : dik, to dufam, Natalka bola cela happy ked sa nam narodila Sophi, vravela my, mami uz konecne vyzeras ako maminka nie ako moja sestra. 😀

Aha, takto som dnes nasla Sophi spinkat 😵 😵

ined77
6. pro 2010

tak posezení se vydařilo, kluci jsou teď ve vaně, tak ještě v rychlosti píšu..zapomněla jsem totiž vypnout pc 😅 .
akorát matýnek byl maličko protifka, ale dalo se to..dostal ještě dva mikuláše..já ty kokina snad půjdu prodávat 😝 😅.
my jsme dostali do nového bytu pěknou vázu 🙂.
ale už jsem dnes k.o.....to nachlazení je otravné a zmáhá mě to..navíc mě bolí hlava jako střípek ☹.tak dnes možná lupnu půlku paralenu, aspoń a horký čajík 😉.jen ať už jde matýnek spinkat 😉 😀.

@anta 🙂 ..jo táák, vy vlastně jezdíte na to spaní..já myslela že jak promrzl, že byli jen na procházce 😉 .
no právě..to jsem myslela, že vyslékání by ho určitě vzbudilo..ale to okno určo stačí a navíc..i kdyby se zpotil, pak ho můžeš hned převléct že..takže o nic nejde 😉 .
nooo, já byla taková maličko divoká..spíš jako kluk no 😅 .ale věkem se zklidňuju 😀 .

@prchalka 🙂 ..výtěr dvouletýmu? 🙂 asi se holt na sílu podrží a je to...však to je rychlovka 😉 .určitě to zvládnete.hlavně ať už víte o co jde 😒 .
komu tady netáhne na 40 😀 😀 😀...svatá pravda, ale když to čtu, cítím se zvláštně 😅 😀.někdy si fakt připadám jako puboš ještě 😀.

náušničky...aha 🙂 .moc děkuji 🙂 .no já to nechám asi zase na naší dr.....ona řekne kdy 😉 .já totiž jako malá náušnice nenosila skoro vůbec.ze všech náušnic mi hnisaly uši 😒 .pak až později, v pubertě nějaké ty stříbrné a tak a najednou v pohodě 😅 .

@gina333 🙂 ....jj, musím se připojit k pochvalám..vypadáš opravdu skvělě 😵 .

tak holčinky....přejeme krásný klidný večer a super noc 🙂 .
papa zítra 🙂

ined77
6. pro 2010

@gina333 🙂 ..ježiš, chuďátko 😅 😵 .tak takhle mi matýnek ještě teda nevytuhnul 😀 .

katkabg
6. pro 2010

ajojte vsetky :D tak dnes sme boli u doktora a mala tam hrozne plakala nas doktor tozis vizera trochu ako sova ale to je jedno :D tak ma zapalene paradne hrdielko a tie sopliky tak jej predpisal niake antibiotikum a sirup na kasel...sprej do nosteku mam ...inak sopliky uz skoro vobec nema :D inak dnes tu lietala ako sarkan celi den...ani neni vidno ze by jej nieco bolo...akurat ju idem nakrmit...dnes nebude kupanie len trosku rychla sprska bola...a tak...no ja neviem ja keby som katke zapla ten vysavac v noci asi ju poprve zobudim tak ze uz nezaspi a urcite si aj dusu vyreve tak radcej jej sopliku budem sama budem odsavat:D mama vysavac heheh 😀 😀 😀 a dostali sme mnami mnam homeo sirupcek na kaslik a hrdielko

katkabg
6. pro 2010

bru nocku vam maminky a detusiky 😅