Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
5. únor 2011

dobre rano 🙂

Noc dobra, prebrala sa o 5:10, uz som sa bala, ze nezaspi, ale zalomila este na hodinku. 😉 Varim, periem, Natalka poo ide na narodeninovu oslavu, ma trocha natchu, asi to od nej chytime 😲 uz ma to otrasne pocasie stve, len same chripky vsade. 😠

ined77
5. únor 2011

ahojky 🙂 ,
jen nakukuji 😉 .mám chvilku čas než se kluci vrátí 🙂 .
dnes jsem vařila a prala a rozuklízela si..jak to nazývám 😀 .odpoledne ještě vysaju a vytřu a mám tam kupu žehlení, ale musím se na to vrhnout 😉 .
noc celkem fajn..teda matýnek 4x kńoural, naposledy někdy nad ránem..pak mi ošmatlal obličej a takovým šťastným hláskem...maminko 😵 😅 ...asi se mu něco zdálo, nebo si vzpomněl na ráno před tím, ležel tam s ním chvilku MM, já vstávala brzy 😉 .

@anta 🙂 ...děkuju 🙂 .no asi museli..já nevím...ale matýnek se zdá být v pohodě..tak snad 😅 🙂 .

@gina333 🙂 ...moc děkuju 🙂 .večer to pak ustalo..měřila jsem kontra na stopkách na mobilu 😀 ...a pak už to bylo po 8 min, pak po 12 a nakonec po 18min. a to jsem to šla zaspat v pohodě 😉 .
ježiš, ta šeherázada..no na nově to mají dávat snad každý den...to mě teda asi určitě nechytne 😅 .

@prchalka 🙂 ...jj, určitě to podchyť hned zkraje 😉 .já mám nos ucpaný jak cosi 😒 , ale nic horšího, tak aspoň že tak 😅 .
takový fofr to byl po zátce 😕 ..ty jo...já pořád že to může být klidně až třeba za týden 😅 .ale asi jak u koho že..no raději ale budu pořád tak nějak připravená 😅 ...to znamená, že se nezastavím, budu pořád něco gruntovat, uklízet, prát a vařit a s takovou pojedu asi velmi záhy 😀 .MM se včera pro jistotu večer holil, kdyby jsme v noci náhodou vyrazili 😀 .to je od něj hezké, že nebude dělat ostudu 😉 😀 .akorát když jsem mu objasnila, že zákaz návštěv platí i pro novopečené tatínky, tak z toho teda nadšený nebyl 😒 ...včera jsem tam viděla jednoho takového ''chudáka''...už chtěl brát tašku se vším, že pojede s paní nahoru a sestřička..nene, že to vezme ona že on tam nesmí ☹ ...tak z toho byl chudák celý přepadlý+ ten porod ...no vypadal opravdu hodně schlíple 😅 .u nás je zákaz návštěv už od 24.1. a bůhví do kdy ještě 😒 .

no jdu ještě něco pošolichat, po o opět zasednu 🙂 .dělala jsem stehenní řízky s br. kaší a už se na ně moooc těším 😀.
krásné sobotní dopoledne všem 😵 .

gina333
5. únor 2011

@ined77 : tak fajn ze si este Kinderko 😉 🙂 Zlaty Maty, aj Sophi staci ked ma v noci uvidi, je na zjedenie ked zahlasi, maminka ty si tu, a spi dalej. 😵 Ta Seherezada u nas ide 4x do tyzdna hlavnom vysielacom case, uz ma to fakt stve, clovek nema co ani v TV pozerat. 😠 Nastastie sa buduci tyzden zacnu Cesty domu aj Panelak, tak sa uz tesim. 😵

ined77
5. únor 2011

@gina333 🙂 ...jj, u nás to má jít stejně, jen v út a čt bude bývat ordinace 😝 .asi taky prubnu ty cesty domů 😀 .panelák bývá na čem? 😕 když to jednu dobu dávali u nás hrozně mě to bavilo, to jsem byla těhu s matýnkem a času bylo dost 🙂 .bývalo to totiž jen dopoledne 😉 .

u nás se už spinká, ale obídku matýnek moc nedal, ani snídani 😒 ...nevím co s ním zase je ☹ .ale jinak je živý až až a kokin se dožaduje pořád 😠 😀 .lumpík jeden 😝 .

gina333
5. únor 2011

@ined77 : Panelak je na JOJ-ke. 😉

Aj u nas sa spi, vonku je tma, zatiahnute, vyzera na dazd, taketo pocasie neznasam. 😒

ined77
5. únor 2011

@gina333 🙂 ...aha, tak to nemáme 😅 😝 ..chytáme jen 1 a 2 stv 😉 .škoda no ☹ .
u nás je dnes vyjímečně jaksi hezky, svítí sluníčko a i ten pohled z okna na ty oholené stromy je nějak veselejší 🙂 .a dokonce 10st. 😕 ...to se bude bacilům krásně množit 😖 .

hanca 🙂 ...jak malá? 😕

hancazivocich
5. únor 2011

@ined77 - malá,...tak nějak přiměřeně stavu, asi... Nevím - kašel nikdy neměla, ale já nestíhám... Večer a v noci horečkovala, dnes ráno buďas v krásných pět! Proti včerejším třem luxusní čas.. Stála v postýlce, lomcovala s mříží a řvala na mě Maminko - vstávej, deme na Páju a Jáju, Kukovičku....
Já byla jak praštěná - páč jsem celou noc sledovala, jestli nemá teplotu, jestli dejchá, neštěká a takový ty menší hysteráky prvomatky...
Dnes i pije a jí, tak snad...
A co ty? Ke kterýmu datu se hodláš upnout? Který termín by ti nejlépe vyhovoval? 😉

ined77
5. únor 2011

@hancazivocich 🙂 ...no sice teda kašlete poprvé, ale aspoň víš na co si dát kdyžtak pozor 😵 .a myslím jestli v pohodě papká i pije, že to bude v pohodě 🙂 .
jejda já a datum? 😅 ..jsem si tak říkala, že by bylo pěkné mít obě děti 9. 😅 , protože co se mi líbilo třeba 2.2. už jaksi nestihnu že 😀 .ještě tak třeba 12. 🙂 ...já bych raději chtěla mít zaručené že opravdu porodím v porodnici a ne např. po cestě 😀 .mám hrůzu z toho čekání 😝 .

ined77
5. únor 2011

@hancazivocich ...kukovičku 😀 😀 😀

ined77
5. únor 2011

herdek, u nás už se spí přes 2h 😕 ...jdu něčím hrkat, nebo toho šmudlu večer neuspím 😀 .
tak všem pěkné odpoledne 🙂

prchalka
autor
5. únor 2011

Tak se mnou to není 2x ono, mám v sobě druhý Coldrex, ale po tom prvním u tchánů se mi udělalo docela líp. Zatím nic dramativkýho, jen záda bolely víc, než jindy a taky hlava-čelo a takový citlivý oči. Čorí tam spustila takovej hysák, že se dávila atp.. už jsme mysleli, že se jí taky nějaká nemoc chytá 😢 ale jíme zatím taky v pohodě. Cestoou domů spala asi 35min v autě, takže doma další slzavý údolí.
A to máme jít posedět se švagrovou do hospody - fakt se na to necítíma nějak ani netoužím, aby tam šla malá, ale MM s tím asi počítá 😒

hancazivocich
5. únor 2011

@ined77 - a myslíš, že se ten kašel dá ustát za pár dní bez antibio? Mě fakt šmejkne - nevím, kdy se můžu těšit, že by měla klesat teplota, mizet kašel a tak..
To tu byli naši - chtěli nás odvézt k nim a nic - při oblíkání dělala teplotovou, byly z toho prdy jako něco... Mě trefí - kdyby jí aspoň to bříško netrápilo!!

Jo a dotaz - co ten Prothazin - dát či nedát?

@prchalka - u mě počítal muž s takovejma věcma a bylo to jinak... 😀 Tím tě samozřejmě k ničemu nenavádím 😀 😀

ined77
5. únor 2011

@hancazivocich 🙂 ..určitě se ten kašel dá ustát bez atb 😉 .já bych do nich šla až fakt při zhoršení.na to bříško...dáváš jí nějaké probiotika?
mně se na kašel nejvíc faktr osvědčil stoptussin...2 dny třeba beze změny, ale pak už je to vždy lepší a lepší 😉 .
plus samozřejmě zvlhčit vzduch, chladněji atd...to znáš 🙂 .
u nás s tím bříškem je problém taky při každé nemoci ☹ ...oni na to prostě trpí 😒 .maximálně občas dám fakt na bolest nurofen nebo paralen(na noc), ale raději čípek ať se ty střívka ještě nezatěžujou.

@prchalka 🙂 ...pokud se ti tam nechce, tak zůstaňte doma 😉 ...jestli ti není nejlíp, tak tam ti teprve nebude dobře..hluk atd 😒 .

sherry28
5. únor 2011

ahojky 🙂
tak Elda je na tom konečně už líp, dostal ještě jedny ATB 😕 a snad už to bude lepší, dělám mu ještě 2x denně zábaly z teplýho sádla na prsíčka 😉 což mu taky dost pomohlo

Luky přinesl domů samé jedničky, tak děda vzal oba kluky do pizzerie na koktejl a zmrzlinový pohárek a samo pizza nechyběla 🙂

sherry28
5. únor 2011

za to na mě něco leze asi jsem to chytla od nich 😅

tady fotky jak se vyšňořili do pizzerie 😵

sherry28
5. únor 2011

druhá fotka jasnej příklad toho jak Mára poslechl na příkaz dívej se do foťáku 😀

sherry28
5. únor 2011

a ještě fotky z dneška jak se Mára oblíkal za maminku 😉

sherry28
5. únor 2011

a ještě abyste měly představu jak nám roste Elík 😉

gina333
5. únor 2011

@sherry28 : tie choroby nie a nie ustupit. ☹ Aj nas to stale drzi, ja este smoklim, Natalka teraz zacala druhykrat, tak uz cakam kedy to rafne Sophi. 😒 Fotky su uzasne, u nas nehrozi aby sa Sophi pozrela do fotaka, nikdy sa mi ju nepodari pekne odfotit. 😉 A Eli je prekrasny, ake ksichtiky hadze, je to uteseny maly batoztek. 🙂 🙂

@hancazivocich : ja by som na kasel nedavala ATB urcite, tiez sa nam osvedcil stoptussin, po par dnoch bolo po kasli. 😉

Sophi spinka, cakam kedy Natalka pride z oslavy. 🙂 Akosi je dlho z domu prec, to ma iba 10 rokov a do vecera oslavuje. 😵 😵 Esteze mam Sophi, inak by som sa od nudy zblaznila. 🙂

Pekny vecer prajem. 😔 😔

gina333
6. únor 2011

dobre rano 🙂

Prezili sme dobru noc, prebrala sa az nad ranom, zobrala som si ju k sebe a spala do 6:20. 😵 Dnes maju Natali v shopping centre tanecne vystupenie, tak ju pojdeme pozriet. 🙂 🙂 Pocasie stale bez zmeny, sneh je prec, vsade je blato, zatiahnuta obloha. Toto je asi najotrasnejsie pocasie ake moze byt. Ja normalne neviem kam mam so Sophi ist, vonku sa chodit neda, ona v kociku neobsedi, takze prechadzka sa rusi, asi to bude zase iba kava u svokry aby sme netrcali cely den iba doma. 😲

prchalka
autor
6. únor 2011

Dobré ránko,
tak nakonec se MM vypravil s čorí do té hospy. Fakt jsem na to neměla náladu ani za mák. Byla jsem celkem naštvaná, odkud se to u mě mohlo vzít, že! Takže bych fakt nebyla dobrej společník! A fakt by mi asi ten hluk neudělal dobře a nechtěla jsem to přikrmit 😖 Zůstala doma, přitáhla jsem si na gauč peřinku, udělala kotel čaje a četla knížku. Měla jsem dokonce tentokrát nakázáno nic nedělat a zakázáno žehlit 😅
V noci jsem docela asi i spala, jen ráno jsem pokaždý jak praštěná a nejvíc by se mi právě odpočívalo ráno.. Tak na to si ještě pár let počkám 😖 Už je mi celkem normálně, tak jestli zabral ten Coldrex?!?! 😉 Čorí naštěstí fakt nic není a snad to tak i zůstane 😉 Konečně buzení až někdy 1.30 - kéž by to tak bylo vždycky! Ale jestli to bylo tím, že spala jen půl hodiny přes den?!?! Bůhví 😕
Jo a mně se zdálo - představte si - o krvavé horní 5tce, která už vykukovala. Měla jsem radost, do té doby, než jsem si uvědomila, že to byl JEN sen 😒 ☹
No, tak mě čeká dneska to žehlení a týden, kdy bude jezdit MM každý den domů později, než obvykle, někdy až pozdě a ve ČT vůbec 🙄

prchalka
autor
6. únor 2011

@hancazivocich No my bychom bez ATB asi nepřežily!!! Když se to bude zhoršovat a ani kapky po 4-5 dnech nepomůžou, tak už bych jí dát netrápila! Co jste dostaly?
@sherry28 Tak z Eliho jsem málem uronila - ten úsměv a ručičky a taťka 🙂
@ined77 Nj, já taky počítala, že po odejití zátky to může trvat třeba týden, ale já už byla ve 40tt, tak to šlo rychleji 😅

anta
6. únor 2011

Ahoj holčinky 😉 Dočtu vás později a jistě zareaguji, znáte to, víkend na krku, ale ani tak se nezastavím 😝 😉 Vyhnala jsem dopoledne chlapy ven a Honzík prý tatínkovi udělal u výlohy bazárku, kde vystavují mimo jiné i pěkný traktor, scénu, že je táta fuj, ošklivej a zlej, což je fajn asi pro kolemjdoucí, tak jsem jim řekla, ať tam prostě nechodí, panč to není poprvé, kdy mu tam dítě vyvádělo, no jo, chlapovi holt člověk musí poradit 😀 😀 😀

ined77
6. únor 2011

ahojky 🙂 ,
u nás noc fajn, akorát já teda pěkně kašlu 😒 ..tak jsem zavedla mini dávky stuptussinu, podle dr. to už nevadí a lepší než kašlat 😉 .
matýnek je taky celkem v pohodě, tak to jde 🙂 .
dopoledne jsem zkoušela namontovat na kočárek skejt..no co myslíte...univerzál, ale na ten náš 😝 😖 .no nakonec jsme nějak vymyslela jak by tam být mohl, ale asi ho budu montovat jen když budu potřebovat jet busem někam dál..k dr. a pod...jinak holt prostě v krajní nouzi posadím matýnka na korbu a bude 😅 ..však je to drobek 😉 .
no ale naštvaná jsem z toho byla docela dost 😒 ...jediná výhoda je, že ho v klidu prodám dál 😉 .teda myslím 🙂 .
jinak dnes jsem vařila jen pro matýnka a my čekáme na pizzu 😝 😵 .
mně je jaksi dobře..až teda na ten kašel, takže rodit se dnes asi nebude 😀 .
odpoledne jdeme popřát babi k svátku, tak bude menší oslava... 🙂

@anta 🙂 ...jj, známe 😅

@prchalka 🙂 ...tak hlavně že je ti už líp a čorí je taky v poho 😵 .přes týden to zvládnete 😉 ...co zbývá 😉 .

@gina333 🙂 ...tak ať se vystoupení natálce vydaří 😵 .jj, to počasí je děs..matýnek co přijde z venku je jako čuńátko 😝 ...začal sbírat klacky, pomoooc 😀 .

@sherry28 🙂 ...elík je nádherný 😵 !a lukášek moc veliká šikulka 😵 .
fajn že ty atb zabraly 🙂 ....tak že by to skolilo nakonec i tebe ☹ ...no zákon schválnosti funguje, to jo 😒 .
tak hlavně ať už máte od těch nemocí pokoj 😵 .
jak se tak dívám na lukáška a marýska..tak teď nevím..je lukášek tak drobný nebo marýsek tak velký? 😀 ..nebo je to jen fotkou? 🙂 ale jsou to krásní klučíci 🙂 .

hancazivocich
6. únor 2011

Dobré odpoledne, děkuji za názory, uvidíme...
Recept máme na Klacid - uvidím, jak jí bude.. Je na ránu - v noci se totiž přidala rýma.... A dostat do ní sirup na kašel - včera mi to prošlo v předsnídávce - léky komplet, dneska už si ji šla zkontrolovat a když viděla, že nesu sirup, hysterák jak cosi...
No, násilím - a peru stejně i tak, že?
Jinak včera řev, krev v puse - já už přemejšlela co si vyrazila, než mi došlo, že jí leze ten zakaděnej zub!! Ruce až po lokty v puse...

Probio nám moc nezabíraly, zabíral baby-calm, zkusila jsem koupit a přimíchávám do pití, ale dítko .... je velmi vyčůrané a odmítá pozříti cokoliv .....

A vzhledem k tomu, že já usnula až těžce po třetí hodině a dítko vstávalo v pět - tak ani alkohol míti nemusím a stejně se válím 😠 A začíná mě škrábat v krku - otázka, co bude až padnu já - když jsem viděla tu péči kolem Kikouše - jak se všichni ,,mohli přetrhnout" haha - ironie hadr...

ined77
6. únor 2011

@hancazivocich 🙂 ...u nás se podávají léčky také v 95% s křikem 😖 .prostě mu to po troškách stříkám až dozadu do pusenky aby to nemohl vyplivnout no ☹ ...co dělat, když mu to vysvětlit nejde 😒 .
jí se to teda ale sešlo, zoubky plus ta viroza ☹ ...
neboj, nepadneš...já už jsem 100x myslela, že nemůžu a nakonec jsem to zvládla 😅 ..u nás je to s tím přetrhnutím veeelmi podobné...však víme 😝 .
podchyť to hned zkraje...nějaké cucavé do krku a pod. 😉 .
držte se 😵

hancazivocich
6. únor 2011

@ined77 - o tom padnutí nemůže být řeč - to si nemůžu dovolit - to byla ironie...
Jasný - podchytávám - kloktám (polykám) slivovici - pak si jdu vyměnit pampers, protože dostanu tak strašnou škytavku, že si málem cvrnknu... Akorát teda - ehm - Kikouš odkoukal naše ,,léčebné" preventivní metody, minule přišla, že je jí děsná zima, bolí nožičky - maminko Sivovici 😖 😅 Pak mi jí jako dávala ochutnat - lila si to z pitíčka na prst a dávala mi jako ochutnat tu svojí sivovici - ceš? Protože když moc prudila, tak jsem nalila bokem džus, strčila do toho prst a dala jí jako líznout - děsně spokojená - potvora...
A vzhledem k tomu, že mám doma dítě s horečkama a vázne zásobování, tak objevuju neobjevitelné 😀
Kámoška mi radila klasickou stříkačku - tak zkusím ještě tu...

gina333
6. únor 2011

@hancazivocich : ja vsetky sirupy podavam tak, ze natiahnem to do striekacky a nasilu vstreknem do ust. Inaksie by som to do nej nemala sancu dostat aj pri tom reve ak tur. 😉 S tou pomocou to mame asi narovnako, aj ja si musim poradit sama, ci som chora alebo nie. 😲 Svokra ma polutuje, aj zavola ako sa citim ale to je vsetko. 😝

Mne uz Sophi spinka, boli sme sa pozriet na Natalku, cely cas som tu malu opicu musela mat na rukach, lebo samozrjeme aj ona chce tancovat ako Nana. 🙂 Bolo to pekne, mam naozaj sikovnu dcerku, som na nu taaaaaaaaaaaaka pysna. 😀

@ined77 : pizzu sme mali vcera, este som to dnes rano dojedala na ranajky. 😵

@anta : tak mu treba, nech sa trocha aj tatik hanbi, ked nam mozu hovorit ze sme skarede a zle nech si aj oni s nimi uziju. 😀

hancazivocich
6. únor 2011

@ined77 - a vám na to bříško něco fakt pomáhá? Včera - to, co bylo včera, už nechci zažít - jsem fakt nevěděla, jestli nepojedem 😖 A tatínek si lyžuje... ŽE? 😠 😠 Nicméně jsem to vydržela bez scén, protože jsem šikovná holka a potřebuju digitální foťák 😀 😀

hancazivocich
6. únor 2011

@gina333 - to nám tchyně ani nezavolá - volala jednou - asi má strach, že je to infekční i po telefonu 😅

šikovné dítka máš, to je pravda...