Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
8. únor 2011

@gina333 Taky si koukám kupuješ odsávačku brzo 😀 Já taky až ve 2 letech 😅 Ale je to fakt pomocník. No, bude řvát, bude, ale vytáhne to sopel z paty a o to jde. U nás se taky řve tak, že na ní klečím a ruce nohy držím silou, ale jelikož jí neubližuju, tak mi to žíly nerve, pak jí poňochňám a je zas klid. Určitě jí kup! 😉

gina333
8. únor 2011

@prchalka : ja som si myslela, ze uz v 2 rokoch vyfukne nos 😀 ale prd, ani naznakom. Takuto natchu este nemala, vzdy sopliky uspesne vykychala, na druhy den bol pokoj, a dnes vobec nevyzera nato, ze je po natche. Nic jej nevytecie ked kycha, tak si musime pomoct. 😉 😒 Ja aj ked obycajnou odsavackou odsavam sedim na nej 🙂 takze poo si pojdem kupit tu na vysavac. Tou obycajnou nevytiahnem nic. 😲

anta
8. únor 2011

Tak holčinky, opět jdeme ven 😀 Honza smrká nosem vcelku normálně, ale taky mu to samo nejde nejlíp, i tak ho chválím, že nemusím vytahovat odsávačku 😉

prchalka
autor
8. únor 2011

U nás se spí už 2h 😕

anta
8. únor 2011

Tak u nás se spí tak 35 minut 😀 😀 😀

anta
8. únor 2011

Teda holky, vám povím, máme príma sousedy. Bydlí pod námi jeden synátor a ten je teda sakra nevychovanej. Včera mi ani nepodržel dveře a normálně mi je nechal cvaknout před očima a to jsem šla s kočárem 😕 A dneska šel domů a flákl nejdřív dveřmi od výtahu a pak taková rána od dveří od bytu, že jsem se bála, že mi vzudí dítě 😖 no já zírám, to je dacan, fuj 😕 😕 😠 😠 😠 Jestli mi ho vzbudí, tak to mě ještě nezná 😠 😠 To ho teda zdravit nebudu, nevím, kolik mu teda je, cca 17 let, ale to je teda síla 😝 😝 😝

prchalka
autor
8. únor 2011

@anta No to proto, že vstávala v 5 ráno, byla kantáre! Asi nevnímá okolní svět...chlapec... 😖 😖 ☹ blbec!
Rýma se nezdá být tak tragická, občas jí teče nudle, jinak si normálně hraje a je v pohodě. Je tu MM a i švagrová, všichni si hrajou s vláčkem 😅

gina333
8. únor 2011

@anta : nabuduce mu daco povedz, u mna by teda krasavec prisiel na svoje 😀

Odsavacka odskusana, vytiahla som iba take svetle sopliky ale furt lepsie ako huste, ze? Super vec, revala ako keby som ju vrazdila. 😀

anta
8. únor 2011

@gina333 - to se vsaď, že mu něco řeknu, protože u mě pro slovo není nikdy daleko, to mi věř 😀 😀 😀

gina333
8. únor 2011

Sophi spinka, len dufam, ze bude dobre spat. 😉 Zajtra robim, nerada by som sla nevyspata do prace. 😒

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

lehna
9. únor 2011

Dobré ránko,

Štěpi včera po o usnul 13.15 a probudil se 15.15. tak jsem ho oblíkla a šla s ním ven, dokud ještě bylo hezky. Před pátou přijel MM, tak jsme ještěš chvíli byli venku a já pak šla na 17.30 se Štěpim ke kámošce.Byla tam ještě jedna kámoška. pohrál si s klukama, 3,5r a 4,5r. no ale oni si s ním moc hrát nehctěli. Matýsek(4,5r),že si s mrňatama nehraje a pak přišel Davídek(3,5r) že se bojí 😀. a přitom jim Pipa nic nedělal, jen chtěl ať s ním jsou v pokojíčku 🙂. Tak se pak obětovali strejdové a byli s nima v pokoji,ať si můžu s holkama chvíli pokecat 🙂.
přišli jsme domů 19.20,akorát na spaní. na to jak spal dlouho odpo,tak usnul celkem rychle.
v noci jsem ho slyšela 2x, pak 3.40 chtěl mlíko, 5.40 chtěl do ložnice, trochu dřímal do 6 a pak už jen ležel a povídal do 6.35 a vtával.

no a na dnešek zatím nějaký plán nemám, musím něco uvařit, zase mě nic nenapadá 🙄 .

prchalka
autor
9. únor 2011

Dobré ráno,
tak měla to homeo a vzhůru byla už 22.30 😒 MM říkal, že noc promotaná, že byla trochu teplejší, že funěla, no jako při rýmě 😖 V 5 už mě volala, tak jsme se vystřídali a naštěstí to dnes ještě zalomila do 6h, ale jen jsem se od ní hnula, za 5min už za mnou dupala.
Ráno jsem na ní hned klekla a vycucla pěknej husťák, tak jsem ráda, že to není jen voda (kéž by to bylo tím Sinupretem). Tak nám to léčení asi ještě chvilku dá, no.. Ale mohlo by být hůř, že! Docela jí, čilá je, jen ty soplíky 🙄
Homeo asi teď nemá cenu zkoušet, když jí vadí rýma, tak to nechám na později.

anta
9. únor 2011

Ahoj holčinky, Honzík vstával zase až v 6,50 a pohoda. Vypadá čile, tak půjdeme ven za chvíli. Teď hází mince do kasičky 😉

prchalka
autor
9. únor 2011

Zase jsem vysála pěknej chrchel. V levé dírce to má víc, ale hlavně, když to neteče jak z vodovodu 😉

anta
9. únor 2011

Takže jsme courali dvě hodiny, jsem unavená 😀 😀 😀

gina333
9. únor 2011

ahojte 🙂

@prchalka : my to mame opacne, ja sa tesim ked su vodove sopliky, lebo tie vykycha, aj teraz ma take nastastie. 😉

Tuto noc spala v klude, ani raz sa nezobudila, vstavala o 6:40. 🙂 Bola som v praci, Sophi u babi, pekne sa tam napapala, teraz spinka. 😵 Tu je krasne slniecko, poo pojdeme zase von. 🙂

ined77
9. únor 2011

ahojky 🙂 ,
noc u nás no..chtěla jsem napsat že celkem dobrá, ale musím říct že spíš ne...matýnek se hodně vrtěl a cestoval po posteli, párkrát taky kňoural a mně se držely pěkné křížové bolesti spojené s bříškem 😨 ..tak jsem byla neustále spíš tak v polospánku a do toho se mi zdál docela pěkně hnusný sen 😢 .takže ráno se mi opravdu vstávat nechtělo 😝 ...navíc dnes kroužek, no spinkáme až od 12.30.
puls matýnek má dnes opět pištící den 😠 ...už 2x dostal 😔 ..jako to se fakt nedá poslouchat a na napomenutí začne ještě víc 😠 ...to jako ne že by pištěl jen tak, to on tak protestuje.
ale v kroužku fajn, akorát už jsem na pokraji svých sil 😀 a to nás dnes čeká ještě ta zubařka a v tak blbý čas...17.30 😖 .ale aspoň to bude za námi 😉 .

@anta 🙂 ..no, to bude stejný výlupek jako na našem starém bytě..ten do toho ještě pouštěl na max metal nebo třískal do elektriky 😠 .nedej se 😉 .

@prchalka 🙂 ..tak aspoń že se odsát nechá 😉 .
jak už jsem x krát psala, u nás se smrká pěkně hned nějak po roce a jsem ráda, i když jak už má rýmu třeba třetí den, je umění ho s kapesníkem nahnat 😅 .a rýma...jak se říká..léčená 7 dní neléčená týden 😅 ..u nás to fakt platí 😉 ..jako podle sebe..nesnáším kapky do nosu...to už musím být sakra něco abych si tam něco frkla 😅 .

katzi 🙂 ...jooo, matýnek, ten mě tak nechá 😝 ...jak mě vidí sedět tak je hned maminko šátat 😅 ...tatínkovi to toleruje, ten může čapět kdekoliv, ale maminka ta musí být neustále v pohybu 😀 .ještě že už si zvykl, že teď žehlím většinou v sedě..to mě nechá 😀 .
a úklid....neverending story...uklídím a druhý den mám dojem, že je zase všude binec...ať už je léto, to jsem schopná nad tím trošku zavřít oči 😀 .
jo a ta šeherezáda u nás jde taky 5x týdně 😝 ..to je něco hrozného 😖 ...

@gina333 🙂 ..s tou odsávačkou je to o zvyku, i když je teda pravda, že asi čím starší dítě tím to bude těžší, ačkoliv zase...ona brzy zjistí, že jí to pomůže anebo ji to donutí naučit se smrkat 😉 .

@lehna 🙂 ...jj, to už jsem si taky všimla že starší děti se těch mladších kolikrát fakt bojí 😅 ...možná dostali někde lopatkou po hlavě 😅 .
s vařením...poslední dobou mám prázdno v hlavě před každým vařením...fakt už nevím co pořád klohnit 😕 .a jsem dokonce i líná hledat někde po netu recepty 😅 .

holky...co dáváte k večeři prckům? 🙂 ...kaše už mi matýnek dlouho nechce, když dostane polévku tak začne pištět že chce i druhé 😀 a co má k obědu většinou k večeři nechce 😝 .občas udělám studenou..chleba třeba se sýrem a papriku(pomazánku a pod.), ale není dne kdy neřeším co mu podat 😒 .jo, on by jedl párky... 😝 ..když se ho zeptám co chce k večeři řekne párek v rohlíku 😝 ...ten má tak 1-2x za měsíc ať nežeru 😅 ...ale už jsem kolikrát fakt bezradná 😒 .

gina333
9. únor 2011

@ined77 : u nas je s vecerou tak, ze na obed bud dostane hustu polievkus masom a cestovinami, vtedy ma na veceru parok, alebo chlebik s niecim. Kupujem iba detske parky. A ked ma na obed akoze hlavne jedlo, tak na veceru je polievka, bud rajska, alebo zeleninova kremova. 🙂 Tak to mame zauzivane dlho, ona je spokojna, ja tiez. Kase nedavam vobec, ale kazdy den zje jogurt, vypije 3 flasky UM, takze si myslim, ze jej nic nechyba. 😉

ined77
9. únor 2011

@gina333 🙂 ...děkuju 🙂
já si to pěkně zavařila těma 2 chodama k obědu 😝 😅 .pán je pak rozmlsaný 😀 .
ty kaše se asi časem holt přejí..já zkoušela udělat i krupicovou..ježiš ta byla táák dobrá a myslíš že to jedl..houbelec 😝 .začal se naopak vztekat, protože si myslel že bude kaše bramborová 😅 .
no a vy máte navíc ještě večer to mléko..to je super 😉 .

prchalka
autor
9. únor 2011

Tak aspoň, že se u nás poo díky té rýmě v klidu spí, dneska něco kolem 1.20 😉 Už jsem jí 3x odsávala dneska, no spíš se nenechá, ale klečím jí na těle a rukách, takže mi zbývá zafixovat jen hlavu. Asi drsný, ale musí to tak být!
@gina333 Krásná noc u vás, na to my si ještě asi dlouho počkáme..
@ined77 Já to taky řeším každý den, co ke svačince, co k večeři a někdy i k obědu. Sváči furt na jedno brdo, k večeři bych ráda dávala jakýkoliv, hlavně rozmanitý polívky, ale kdo to má pořád stíhat vařit - navíc s ní za zadkem.
Musím vám říct, že nechala činčile rozkousat hřeben, včera jsem z klece vytáhla jen torzo a asi ji rozbila i kouli na písek, vytáhla jsem z klece včera i kulatý střep o průměru 15 cm. Nejspíš drcla do koule lžící na bory přes mříže.
Žehlení je u nás trága, možná tak v 5ti letech mě nechá. Jinak mi to celý hned zválí 🙄 😠 Přes upozorňování, přes výhrůžky, napomínání - a hlavně, žehlím jen, když je doma MM a i tak mi do toho na gauč skočí, tak to pak šílím!!

gina333
9. únor 2011

@prchalka : ona ked je zdrava tak celkom dobre spinka, az na ten tyzdnovy ramus, co bola hore 2 hodky kazdu noc, tak sa nemozem stazovat. Dufam, ze uz bude stale dobre spinkat. 😉 🙂

@ined77 : no ona je nastastie taka mlieckova. 🙂 🙂 🙂 Len kto vie dokedy? 😉

Spinkala 1:30, poo sme boli vonku sa poprechadzat, svietilo slniecko ale taky hnusny vietor fukal, ze po hodinke som to vzdala. Natalka sa uci, Sophi sa hra s kockami, tak mam pokojnu chvilku na na net. 😵

katzi
9. únor 2011

ahojte,

já jsem si dopol. dala do těla - už jsem se na ten binec nemohla koukat, takže komplet úklid, ještě jsem v rámci toho čistila i koberce a samo vaření. Takže po o jsem odpadla s Aduš. Už vím, co chci na třicetiny - Aku vysavač 😀 Je to takový příruční, rychlý, na tu hromadu drobků co tu každý den máme ideální. 😀 Odpol. jsme byly na návštěvě a Adu tam fajn - dokonce se dalo říct,že si s děckama i hrála 🙂 Zato cestou domů jak jsme se potkaly s MM předvedla parádní scenérii, že chce ať ji MM nosí, což odmítl a byl řev na celou čtvrť. Dořvávala to příkoří ještě asi půl hodiny i doma 😀 😠

@ined77 : u nás veřeře taky na jedno brdo: buď zbytky od oběda, když třeba zbydou těstoviny, nebo brambory, tak jí z toho udělám takový jakoby salát ,dám k tomu třeba Lučinu, nakrájenou šunkju, nějakou zeleninu, prostě co je v ledničce 🙂 Jinak klasika pečivo s něčím. A vyjímečně krupicová kaše, tu ale taky moc nechce. A nebo pečivo na sladko -chleba s máslem a marmeládou, to jí docela jede. Potom kolem 19:30 vypije tak ještě cca 90 ml mlíka, nebo mlíka s grankem.

anta
9. únor 2011

Dnes mě dodělal manžel, prý se po práci šíří o něm pomluvy jak prase: Takže má tam "super" kolegyni, kterážto o mm vyhlašuje, že pracuje na hovno, že se nikomu nehrabe ani po kotníky svou prací, že není žádný odborník a dokonce, že smrdí! 😠 😠 😠 Takže jsem mm promluvila do duše, ať si promyslí postup ohledně této krávy, uráží tím i mě, a že já být jím, tak za ní jdu a pohrozím jí žalobou pro utrhání na cti neboli v právní hantýrce pro pomluvu dle § 184 tr. zákona, kterýžto říká, že pokud někdo úmyslně poškozuje pověst druhého a vystavuje ho pohrdání ostatními kolegy a ohrožení jeho další profesní kariéry, nadále hrozí i poškození rodinných vztahů, může jít na rok do vězení, protože bůhví, co se o sobě mm dozví i nadále 😠 😠 😠 . Ohrožuje tím i jeho pracovní vztahy a vůbec, za chvíli se o sobě doví, že má tuberu a bůhví co. No já bych to zarazila v zárodku.

gina333
9. únor 2011

@anta : tak to je otrasne, normlane mi je luto tvojho manzela, ze musi robit s takou cuzou. A to jej ostatny uverili? 😠 😠 😠 Ja by som to tiez tak nenechala, ale chlapi su v tom srabi, stiahnu sa a mlcia. Moj je v praci riadny nervak, takze tej zenskej by asi jednu strelil. Drzim palce, aby ste to zvladli.

Sophi spinka, idem k telke.

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

anta
9. únor 2011

@gina333 - všichni ho znají a vědí, že pracuje na 150 % a že nesmrdí 🙄 , ale mě vadí už to, že ta ženská si to dovolí vůbec z tý huby vypustit a to jí je 50 let! No fakt opruz ☹ ☹ ☹

gina333
10. únor 2011

dobre rano 🙂

@anta : ja ze to je sopla a vyklala sa z nej stara zenska. 😒 No moze sa hanbit duplom, ked taketo reci siri...krava. 😲

Noc dobra, trocha motanice okolo 3:30, ale spinkala v klude do 6:00, ked vstavala so mnou. Dnes ma caka doo praca, tak si uzivajte pekny den. 🙂 😉

prchalka
autor
10. únor 2011

Dobré ráno,
tak když se tu mluvilo o těch večeřích, udělala jsem včera jáhlovou kaši - mňam. Ona do toho asi 4x dloubla a dojedla se špagetama 😖
@anta To je hnus! Ona tam pracuje už dlouho a začla s tím teď? To je teda divná 50tka 😠
Naše noc - bekot už zase nějak 22.40 no jako obvykle, MM tam šel, vydržel až do 2.20, kdy jsem slyšela řev a nenene, pak klid a za chvilku se MM přestěhoval do své postele, že se tam mele a on nemůže spát. Ptala jsem se, jestli usnula, řek, že neví. Ráno mi řek, že ji odkulil na bok a odešel. Tak jsem čekala, kdy tam budu muset naběhnout a ona - malý zázrak - vydržela až do 6.20 😅 Tak jsem si pak dělala srandu, že tam měla málo místa, ale fakt mě to zaráží.. 😕
Dneska spíme samy, takže musím nabrat sílu 😖 Ráno jsme skoro žádné soplíky nevysály, takže to s náma není tak nejhorší 😉

lehna
10. únor 2011

ahojky,

u nás noc zase super. celou noc jsem nic neslyšela a vstávačka 6.10 🙂, pka ještě ležení se mnou do 6..55, no kéž by to tak bylo každý den 🙂

ANTA-teda kráva jedna, bych jí takyněco řekla 😠

INED- no já nevím,kde to odkoukal takhle čurat na nočník. Jojo i i pindíka si chytil, vytáhl si pod bradu bodyno, chytil pinďoura a čural. a včera taky, většinou teďka ale zas čura v sedě. a zas spíš do plíny, protože jsme teďka docela pořád venku,tak má plínu 😒 .

k večeřím, no u nás je to tak stejné jak u vás. někdy polívka, někdy chleba s něčím, párek, druhé od oběda. ale většinou nic nechce. kaše nejí už víc jak půl roku, do postele před spaním ale vypije ještě 240ml mlíka. když nevečeří a má jen to mlíko,tak se v noci budí na další, když něco pojí,tak se na mlíko nebudí. včera mu hodně chutnal knedlík ve vajíčku co jsem MM udělala k večeři 🙂.

PRCHALKA- to je fajn, že rýma se moc nerozjela. a co že jste zase samy na noc?

anta
10. únor 2011

Tak dítě luxuje a máma se válí 😀 😀 😀

ined77
10. únor 2011

ahojky 🙂 ,
tak noc u nás celkem šla, i ráno fajn, ale zvrtlo se to opět až odchodem ven...zase scéna při oblékání..my se neoblékáme, my se pereme...a já už na to fakt nemám 😔 .
to není prostě normální...je to pořád, ale pořád dokola... 😒 .po o zase chytil nerva že cosi chtěl..fakt už ani nevím co...tak jsem mu šla omýt papulu ve studené vodě 😝 ..no chytil nerva ještě většího 😅 , tak znovu a říkala jsem mu, jestli toho okamžitě nenechá, že ho vysleču a půjde pod tu studenou sprchu celý 😝 ...pak ho to přešlo.
prostě mě to nebaví 🙄 ...
včera jsme byli u té zubařky a v pohodě..matýnek teda pusenku nechtěl otevřít ani za boha 😅 , ale nakonec se jí tam jakžtakž podařilo nakuknout, tak dostal zvířátko a šmahal ven...a já si skřípla prst do dveří 😅 😝 .jinak máme zuby všichni o.k. 😉 .po cestě večeřel...když to bylo v tak blbý čas a zblajzl 2! rohlíky se sýrem 😅 ..to bych do něj nedostala ani omylem...na cestě to chutná asi líp 😀 .
no a jinak nic nového..zítra mám zase ko a jestli tam budu opět skoro 4 h tak budu taky k.o...do toho je MM v práci, tak mě do večera s matýnkem asi trefí šlak 😅 ...minule jsem byla fakt unavená jak cosi 😖 ..no třeba porodím 😀 ..zítra je hezké datum 🙂 .

@anta 🙂 ...co to je za škatuli??? 😠 to bych si taky nenechala líbit 😠 ...hlavně ať nad tím TM ''nezavře oči'', tohle se prostě přehlížet nedá...bůhví kam by to došlo 😠 .

@lehna 🙂 ..a co mu zkusit nedat na ven plenku? 🙂 to je teda šikulka 🙂 ..já ''donutila'' držet si pipíka matýnka až teď 😀 , co by se namáhal že 😉 .

@gina333 🙂 ...tak ať ti práce pěkně utíká 🙂 ..hned bych někam šla taky 😀 .

@prchalka 🙂 ..tak vidím, že je to všude podobné s tím jídlem 😅 .jáhlovou kaši jsem myslím ještě nejedla, ale úplně jsem na ni dostala chuť 😀 .teď občas kupuju tu expres ovesnou s jablky a skořicí a to mi teda chutná moc 😉 ...jsem ji nabízela i matýnkovi, samozřejmě marně 😅 .
já jsem hrozně zvědavá na MM až budu pryč 😅 ...už jsme i zkoušeli, že půjde dá spát matýnka on, ale jak jsem doma, tak to prostě nehrozí, on začne bulet jako miminko 😅 .
tak dnes v noci čorí taky odval a zkus se ztratit 😅 ...třeba to zase klapne 😉 .
ta vaše činčila má 7 životů 😅 .

@katzi 🙂 ...tys ten úklid vzala z gruntu 😀 .rovnou skoro jarní 🙂 ...opatrně na sebe(vás)! 😉
jj, nosit...MM má neustále bundu jako by makal na poli(od matýnkových botek)...matýnek zavelí krk krk a už se nese...u mě to teda už vzdal 😀 .

hanca 🙂 ...co malá, lepší? 🙂