Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
18. únor 2011

@ined77 Ty 4 první fotky jsou k sežrání 🙂 Nj, je to VELKEJ brácha 😅
Něco mi to lehátko připomnělo, tohle je fotka, když nám byl týden 😅

gina333
18. únor 2011

u nas spinka, konecne, zase jej to dlhsie trvalo, dufam, ze budeme mat dobru noc, idem k telke. 🙂

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

gina333
19. únor 2011

dobre ranko 🙂

Noc ukazkova, konecne spinkala do 6:40 uplne pokojne, tak som vyspata aj ja. 😵 Polievka sa mi uz vari, dnes este spravim pangasa a mame vyborny obedik. 😉 Pokazila sa mi rychlovarna konvica, dnes musim ist niekde kupit novu, lebo varit vodu v hrnci, ked si chcem dat kavu je veru na palicu. 😝

anta
19. únor 2011

@gina333 - Honzík v poslední době zase spinká do sedmi, ale dneska jsem si dádla krásně i já. Vzbudila jsem se až ve čtvrt na sedm, to opravdu neznám 😀 😀 😀

sherry28
19. únor 2011

ahojík, Mára se nám naučil spát do půl desáté 😨 to bych si i pospala, kdyby Elík od šesti nečumákoval, ale aspoň jsem ležela vedle něj a byl hodnej 😉 vstávala jsem až o půl osmé 😵

gina333
19. únor 2011

@sherry28 : to je paradicka tak dlho spat. Ale ja som radsej ked nespi dlho a na obed mam skoro 2 hodky pokoja. 😉

U nas pekne leje, pojdem iba k svokre na kavu, Sophi spinka tak si idem trocha zasurfovat. 😉

ined77
19. únor 2011

ahojky 🙂 ,
moc děkujeme za pochvaly 😵 .
u nás včera celkem pohoda, prckové spinkalive 20.20 oba 😉 .akorát jsem matýnka trošku pohonila s večeří a sprchou..byl s babi odpo 1,5h venku a jasně že došli pozdě než měli 😝 .no co, nemusím se pořád se vším loudat, kupodivu se nezmohl ani na odpor 😀 .večer opět proběhla pohádka..teda 2-vyprávěné, mezitím kačka usnula, šupla jsem ji do postýlky ,potulila matýnka a usnul jako dřívko.plakal v noci jen 1x, naštěstí po tom co kačka usnula po kóju 😉 .já jsem s ní raději v obýváku, v noci mívá ty prdíky, tak ať se nebudí navzájem 🙂 .ale dnes prďoše nebyly 😵 a spinkalo se do 7h 😀 ...kačka dokonce do 8.20 🙂 .

@sherry28 🙂 ...jj, taky myslím, že kačka vypadá hoodně podobně jako matýnek, jen nosíček má maličko špičatější, matýnek měl takovou bambulku 🙂 .
a zatím teda maty nekojí 😀 , ale jinak se motká pořád kolem mě samozřejmě 😉 .měla jsem hrozný strach, jak to s kojením bude, kačka dudlá i 40 minut, ale zatím v pohodě..včera si matýnek přinesl auta a já mu je jen musela odstartovávat 😀 ...jinak je fakt hodný 😉 .

@gina333 🙂 ..jj, taky mi kdysi odešla konvice a já byla div živá...vařit vodu na kafe v hrnci jako ve středověku 😀 .

@prchalka 🙂 ...jééé, čorí byla krásně vlasatá 😵 .já tam kačku vždycky jen na chvilku odložím, ale matýnek jak to zmerčí, tak hned houpe 🙂 .ale je opatrný, už ví, že musí být opatrný...sice teda dnes chtěl kačce skákat malým pejskem po hlavičce 😕 😅 ...naštěstí ji pořád hlídám jako oko v hlavě,přeci jen...on je ještě taky malý prcek 😉 .

anta 🙂 ...a nemá v té botě něco?my tak byli normálně se lžičkou ve sněhuli venku 😅 ...matýnek furt že au a a já hergot, co tě tam pořád bolí..vyzuju mu to a ejhle lžička 😅 ..já ji tam nedala že 😝 😀 .nebo netlačí ho ty botky?anebo prostě jen rozmar..u nás se nechá obléct levá nohavice punčoch, ale u pravé se jančí 🙄 ...taky nerozumím 😅 .

katzi 🙂 ..naušničky jí píchali v den propuštění...já u toho nebyla, vzali si ji sestřičky, ale byly tak za 5 minut zpátky 😉 .ale slyšela jsem ji jak pláče, chuďátko ☹ , ale pak už byla hned klidná, dala jsem jí cucnout mléčka a bylo dobře 😵 .naušničky nám kupovala švagrová jako dárek, ale radila se o kamínku a barvě zlata 😉 .jsou z bílého zlata 😉 .
teď mě normálně napadlo, že mi za to ani neplatili 😕 😅 ..no, třeba se ještě ozvou 😅 .
a jinak myslím, že se to fakt dá zvládnout 😉 ...kor, když máte tatínka každý večer doma, to půjde úplně v pohodě, uvidíš 🙂 .jen třeba při nemoci to bude mazec..to jo ☹ .

jinak spinkáme opět od 12.30, oba 😵 .matýnek vedle nás s držením za ručku a pohádkou, kačenka opět na prsu 🙂 .
včera jsem na sebe večer byla skoro až hrdá 😀 ...zalehla jsem v klidu k tv, osprškaná a byla pohodáááá 😀 ...teda jen do 21.30..to už chtěla kačulka opět hodovat 😀 .
MM je dnes přes poledne v práci a odpolko přijde na návštěvu babi s dědou..zkuknout malou 🙂 ..chtěla jsem jít sice dnes poprvé ven ☹ ...PA říkala, že můžeme když je nad 0.ale tak půjdeme zítra no 😉 .
no ještě...taky jsem zvědavá pak na naše vypravování ven 😀 ...to bude taky ještě vyšší dívčí asi 😀 .
a už končím 😀 ...evidentně mám deficit 😀

anta
19. únor 2011

@ined77 - tý jo, holka, ty to máš krásně okoučovaný, ani nevíš, jak ti to přeji, pořád říkám, že jsi pohodářka, tak super 🙂 🙂 🙂

sherry28
19. únor 2011

@ined77 paráda 🙂 že to není tak zlý ve skutečnosti jak se předtím zdálo, že? 😵 😉

sherry28
19. únor 2011

@gina333 Mára sice spí do půl desáté, ale po O jde zase 😅 už spí hodinu 😕 ale klídek úplnej nemám, Elík je vzhůru, ale hodný, sedí vedle mě v lehátku a směje se a mlátí do slonů 😀 😉

prchalka
autor
19. únor 2011

Já až teď. Udělali jsme si s MM klidné dopolko, čorí byla hlídaná a my bloumali ve městě. No nic kloudného jsme nekoupili, jen pár drobností, byli jsme hlavně na obídku. Já měla tortily se zeleninou, ale teda, jsem z toho hotovson, neskutečnej luxus! Teď jedem ještě na nákup a možná na krátkou návštěvu ke švagrové!
@sherry28 Do půl 10?????? 😕 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 Tak to je mazec kdyby to tak bylo i u nás! To už by spát pak nemusela a večer šla brzo.. No hudba budoucnosti 😖 Ale že pak Mára ještě usne 😨 😕

sherry28
19. únor 2011

@prchalka no má nějakej spánkovej deficit nebo co 😒 chodí spát v osm, v deset ho budím na ATB, spolkne, zapije a spí dál, v šest ho zase budím na ATB, spolkne, zapije a spí do půl desáté a ve dvě jde zase spát(po ATB) a ještě teď spí, musím ho jít vzbudit 😨 a vbečer po osmé půjde zas 😅 😉 už přišel, sám 🙂

gina333
19. únor 2011

@sherry28 : mozno ze to z tych liekov spi tak dobre, nie? No ked spi aj poo, tak to je super,to si od neho paradne oddychnes. 😀 Dlhsi ranny spanok by som brala cez weekend, cez tyzden by som ju musela budit a to by mi jej bolo velmi luto, ze koli mne nemoze spinkat. 😒

@prchalka : teda, to ste mali suprove dopolko, ale zasluzis si to. 😵 😵

ined: ved ty to zvaldas lavou zadnou, perfektne. 🙂 🙂 🙂

Sophi spinkala poo iba hodinku, zacala kaslat a uz potom nezaspala. 😲 Nasadila som jej Stoptusin, dufam, ze ten kasel sa nezhorsi, mna uz z tych chorob asi fakt porazi. 😠 U nas cely den padal dazd so snehom, proste hnus. Babulka uz konecn spi, idem trocha k telke, dufam, ze neprekasle celu noc.

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
20. únor 2011

Dobré ránko,
no suprové dopolko jsem si vybrala v noci 🙄
Tatínek zase chrchlá a prská, bylo mu chřipkově, takže jsem měla službu.
3x úplně vzhůru, 1x tak napůl, sháněla dudel, ale to jsem u ní ležela. Od 3-4h se nepřetržitě motala, ruce na mým krku a obličeji.... A to měla homeo!! Asi měla i plnej nos, protože funěla a pořád vypadával dudel. Musím ještě zkontrolovat stav zubů.
No prostě jsem zase do růžova 😖 😝

prchalka
autor
20. únor 2011

@sherry28 No tak to spí krásně, asi i kvůli tomu buzení a lékům! No hlavně, když to jde 😉 Já jsem ale nějak nepostřehla dřív, že máte ATB?!? 😨 😕

gina333
20. únor 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : tie noci su furt akesi besne, kym nevyjdu zuby asi nebude pokoj. 😠

U nas tiez boli motanice, aj trocha kaslala, ale v podstate sme spali obidve. Az do 6:45. 😉

sherry28
20. únor 2011

ahojky 🙂
však já ho teď poslední dobou taky musím budit, když vezu Lukyho do školy 🙄je mi ho strašně líto tak malý a už ho musím hnát z postele 😔. Spal by býval až do osmi a nejde to 😅 Lékům přičítám to, že spí až moc to jo 😉 ale i bez léků se naučil spávat do osmi a pak nemá problém jít v jednu spát, spí do tří a večer na osmou usíná 🙂
@prchalka já ani nevím jestli jsem to psala, ale myslím, že jo 😕 no všichni byli na ATB, Luky má ještě poslední dávky a Máru čeká ještě jedna lahvička 😕

anta
20. únor 2011

Ahoj holčinky. Já jsem taky nějaká rozsypaná, kašlu, mám rýmu, teploty, no to mám teda radost. Pořád bych spala, ale nemůžu, je to děs běs 😒

gina333
20. únor 2011

@anta : uz tie choroby ani nekomentujem, Uz aby prisla jar, akosi jej to tento rok dlho trva kym dorazi. 😲 Prajem velmi rychle uzdravenie. 😉

gina333
20. únor 2011

a aby toho nebolo malo, tak ku kaslu mame aj sople 😠 😠 😠 ja uz asi hodim maslu. 😲 😝

prchalka
autor
20. únor 2011

Nám tatínek kašle dost a Ju v noci taky kašlala, tak jsem radši ráno nasadila Sinecod!
Už aby bylo to jaro!! Tady krásně svítí sluníčko, ale je strašná zima, máme tam -2 🙄 😖

prchalka
autor
20. únor 2011

U nás to taky nevypadá růžově. Ju spala sice asi 1.20, ale od té doby zívá, je skleněná, lehá na mě a kašle.
Fakt skvěle a výborně!! A o půl 6 už kňourala, že chce spinkat 🙄 ☹ ☹ ☹

sherry28
20. únor 2011

@prchalka Mára vstal ve čtyři a v šest už brečel, že chce jít spát 😔 taky nevim co s ním, na něj ATB moc neplatěj a má teplotu i tak, nejspíš to bude virové 😅

prchalka
autor
20. únor 2011

Tak u nás fakt blbý. Kašlala, kašlala, až 2x zvracela. Bez teploty, ale úplně unavená, ospalá, nic nejedla. Příznaky úplně stejné, jako tehdy, jak se pozvracela u zubů, jenže teď fakt nevím, od čeho to vlastně je, když je MM nemocný.
Nakonec spí od 19h. A zítra je pondělí 😠 ☹

anta
20. únor 2011

Ajaj, prchalka, to je děsný.. Holka, já se taky sama potýkám s nějakou pitomou virózou, včera už mi bylo dost blbě, hlava bolela, kašlala jsem, rýma, motáky a 37,3 no a dneska je to lepší - teplota 37,5 😝 😝 😝

anta
20. únor 2011

@prchalka - vem ji zítra raději k dr. ☹

gina333
20. únor 2011

@prchalka : aj u nas je kasel a sople. Pred tyzdnom sme to mali a teraz zase. ☹

Konecne zaspala. dala som jej sirup na kasel, Nurofen od teploty, namazala Koalkolu. To bude zase desna noc. 😝

Prajem vsetkym pokojnu noc. 😔 😔

gina333
21. únor 2011

dobre rano 🙂

vcerajsia noc ani nebolela 😒 az nato, ze spinkala pri mne, spala dobre, obcasne mrvenie, ale vsetko bolo v pohode. Dokonca spi aj teraz. 😵 Doo idem na preventivnu gynekologicku prehliadku 😲 tak bude u babi. A vonku je zase nasnezene. 😝

anta
21. únor 2011

Ahoj holčinky, tak nevím nevím u našeho Honzuláka, jestli to ode mě nečapl, tak uvidíme, nějak taky pokašlává. 😒

prchalka
autor
21. únor 2011

Ahoj,
tak já až teď. Noc děs-běs ☹ ☹ Se strachem ze zvracení jsem jí dala jen půlku sirupu, tak první 3h spala. Od 22.10 jsem byla u ní a do někdy 1.30-2h kňourala, motala se, brečela, každou minutu chtěla pít a bulila "nech mě bejt" ať na ní nešahám a že chce jít dolů 😔 Horečku furt jak prase, otírala jsem jí žínkou. Jednou ještě chtěla zvracet, ale nebylo co od odpoledne nic nejedla. Pak zase Nurofen, no ten než zabral, to bylo děsný, prosila o další sirup 🙄 😖 Nakonec nějak od těch 2h spala a já už konečně trochu taky.
Ráno vylezl MM v 6 z postele a že jede taky k dr., že mu je fakt bídně. Dostal hned ATB a je doma. U dr. prý sotva vylezl schody. Konečně jednou asi po 10ti poslechl, že takhle se jako fungovat nedá.
Pak nás vzal taky k dr. Ráno měla Ju asi 38.7 🙄 a ležela do 7h, pořád unavená!
Opět nemáme žádné léky, jen max. kapky na kašel, pít a sirup na teplotu, recept žádný.
No ale ráno jedla aspoň suchý BeBe sušenky a půl rohlíku, když jsme se vrátily od dr. a po sirupu se jí ulevilo. Normoš komunikuje a funguje, jen je skleněná ☹ To si v tom zas poťapem! Já jsem zralá jít taky spát z toho všeho 😝