Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
3. bře 2011

Holky, možná ze mě bude teta nebo strejda, podle toho, co se narodí 😀 😀 😀

katzi
3. bře 2011

ahojte,

mám pozitivní zprávy - dnes nám ji pustí domů 😵 😵 😵 😵 Musím teď ještě na tu gyndu na kontrolu, cestou se stavím ještě v hračkářství koupit jí něco na uvítanou a pro radost. Jen ještě nevím jak to bude s MM - měl v noci teplotu, dnes naštěstí nemá, ale není úplně OK. Čekáme co z toho bude. Možná by se šel ale pro jistotu kurýrovat ke svojí mamce, ať od něho oslabená Adélka něco dalšího kdyžtak nechytí 😒

@lehna : děkuju

@anta : moc držím palce tvojí sestře ať už to mají s mimčem za sebou a ať je vše v pořádku 😵 Pak napiš co to je a míry a váhy 🙂

lehna
3. bře 2011

@katzi - super zpráva 😵 😵 😵 .TM asi k mamce vypakuj, i když mu tam asi bude smutno po Adi,ale radši ať vykurýruje.
tak ať i na gyndě vše dobře dopadne 😉 🙂

gina333
3. bře 2011

@katzi : super super super 🙂 🙂 urcite MM posli k mamke 😀 nic v zlom, ale pre Adeli to bude lepsie. Som strasne zvedava ako sa bude tvarit ked vas uvidi. 😵 Jaj, a drzim palce na gynde. 😉

sherry28
3. bře 2011

ahojky 😒
@katzi paráda, tak snad už bude lépe a Adelí z toho nebude mít trauma 🙂

tak Elda dostal další ATB bez vyšetření, Luky nic nedostal, má ležet a brát ACC sirup 😕

katzi
3. bře 2011

ahojte,

už máme ten náš poklad doma 😵 Přišlo mi to skoro jako když jsme si přivezli miminko z porodnice jak ten byt hned ožil 😵 Když jsme si ji přebírali, tak byla rozespalá, zrovna ji budili. Ale přišla mi jak pod práškama, taková divně klidná a zpomalená😕 Ale to je sugesce. Jinak je hrozně sesláblá - chodí jak kdyby se to nedávno naučila. Musíme ji hlídat, chtěla by už běhat a řádit, jak je po tom ležení natěšená na pohyb, ale ještě by mohla někde spadnout. Jinak nepůsobí, že by měla nějaký trauma - mluví, nedožaduje se dudlu, plínku nemá. Tak snad to na ní nenechalo žádný následky. Uvidíme jaká bude noc 😕

katzi
3. bře 2011

jo a abych nezapomněla - kontrola na gyndě OK. Mimi velikostně odpovídá (má tak mezi 1800 - 2000g) a už je otočený hlavičkou dolů 🙂

anta
3. bře 2011

@katzi - tak to jsou krásné zprávičky, mám radost za vás, jinak ségra pořád nic, jsem z toho trochu nerves, aby bylo vše v pořádku 😉 Dneska jsem oběhla tři školky, dvě na mě udělaly obrovský dojem, ta jedna naprosto hrozný 😝 Ještě jsem se v rámci lítání stačila přihlásit do knihovny a z toho mám tedy radost, se přiznám, panč moc moc ráda čtu 🙂

sherry28
3. bře 2011

@katzi tak to je super 😉 tak určitě je zpomalená těmi léky, neboj teď už to bude dobrý 🙂 a druhá zpráva taky krásná, mimískovi je fajn 😵

gina333
3. bře 2011

@katzi : tak konecne si dneska mala krasny den, tvoji drobci su uplne v poradku. 😵

@anta : chudatko tvoja sestricka, vytrapi sa riadne kym sa mimisek narodi 😒 drzim palce. 😉

Tak poo sme sli k svokre, odniesla som jej babovku, Sophi sa pohrala s bratrancekom pekny den za nami. 🙂 🙂 Uz spinka, idem k telke. 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
4. bře 2011

dobre rano 🙂

prestala som davat Chamomillu ked ochorela, aby predsa nemala tolko byliniek v sebe 😀 a nastastie aj tuto noc dobre spinkala. 🙂 🙂 🙂 Viem, ze za vodou este nie sme, lebo nema vonku patky 😲 , ale aspon na chvilu je klud. Teda dufam. 😉

gina333
4. bře 2011

@anta : ako sestra, uz si teta? 😵

Baby neviete co je s Hancou ? strasne davno tu nebola. 😲

lehna
4. bře 2011

dobré ráno,

@sherry28 - kluci pořád nemocní? ojééj, to je radost taky u vás, pořád něco ☹.

@katzi -super,že je Adeli v pohodě 🙂. jaká byla noc? a KO na gyndě taky super,že je vše jak má být 🙂

@gina333 -já už chamomillu nedávám snad měsíc a pořád spí relativně dobře 🙂. a pětky horní se mi zdá taky pořád chybí,pořádně tam nevidím.
Pěkný den jste měli 🙂.
Včera spal odpo Pipa 3h!! čtete dobře, trhl další rekord 🙂. v 15.15 jsem ho šla pomalu polehoučku budit, jinak by spal ještě dýl 😅 . pak jsme šli před barák na dvůr, taťka poklízel králíky,tak asistoval jako každý den , pak mě vytáhl,že chce jít na procházku, tak jsme obešli kousek dědiny, před pátou přijel MM a šli jsme domů, už byla celkem zima. já jela v půl 7 na cvíčo 🙂.
večer jsem dělala plenkový dort. jedeme v sobotu k bratranci na kolaudačku a zároveň oslavičku Aniččiného prvního ročku. tak jsem udělala dort z plín 🙂

Vůbec nevím co je s HAncou, včera jsem taky na ni nějak myslela 😉

anta
4. bře 2011

Ahoj holčiny, tak ségře se v 1,15 hodin dnešního dne narodila holčička Žofka 2900 gramů a 50 cm, šlo to přirozenou cestou a bez komplikací, obě zdrávy 🙂

lehna
4. bře 2011

@anta - tak to gratulujéééém 😵 . jé a takové neobvyklé jméno. to je hezké. to tam teda strávila dlouhý den 😒 , hlavně,zže jsou v pořádku 🙂

gina333
4. bře 2011

@anta : gratulujeme 🙂

@lehna : asi tu Chamo nasadim az ked ju zacnu zase zuby trapit. 😉 Ja Sophi kazdy den poo budim, proste otvorim dvere aby sa prebrala. Necham ju spat najviac 2 hodky, myslim si, ze jej to staci, a viem, ze mi v pohode potom vecer zaspi. 😵

prchalka
autor
4. bře 2011

Dobré ráno,
včera odpol mě tatínek překvapil, byl tu už po 14té hodině. Prý mi říkal, že přijede, no nějak jsem zapomněla, tak to bylo příjemný. Ju se hnedka vzbudila, najedla, dali jsme jí 2h pohlídat a potřebovali jsme jet koupit na sobotu nějaké dárky pro rodinu. Ale po vyzvednutí a příjezdu dom jsem byla pekelně vytočená z hlídání - nemá cenu popisovat 😠 😠 😠 😠
Noc asi dobrý, ale vzbudila se v 5.30, když vstával MM, pak vypadala ještě na spaní, ale nějak v 6.20 už zase byla probraná.
@anta Jéé, Žofinka? No já si před spaním vzpomněla, jestli je na světě 3.3. nebo ještě ne 😉
@lehna Hezký rekord - co se mu stalo?
@sherry28 My už jsme zase v normálu, žádná velká únava, usíná se a spí časově jako předtím.
@katzi Parádní zprávy 😉
HANCA: Psala jsem si s ní před pár dny - kvůli tomu našemu kašli a vůbec tý nemoci, jestli mám kdyžtak zase žádat RTG atp... Psala, že manžel nebyl doma, do toho Kiki nemocná, něco virového, taky byla hodně unavená a chodila spát taky asi jako my. A do toho že jí vylezlo asi těch 6 zubů, no 😖 Ale už je to snad u nich lepší
Musím jít, už mi tady do toho zase leze a nedá se tu pracovat.. Skáče tu po velkým stole! Koupila jsem včera modelínu, tak po školce a Máje to vytáhnu 😅

lehna
4. bře 2011

@gina333 - já Štěpánka nebudím,protože on spí 1,30 max 1,40 🙂, takže včera to bylo hodně velké překvápko,že spí tak dlouho.

@prchalka -dovedu si představit jak dopadlo hlídání. vůbec nechápu jak to ,že tak dlouho spal 😕 . dopo jsme byli venku jen na chvilku v obchodě a pak doma, vstával ráno jako každý den kolem půl 6,tak nevím,asi měl spavou 🙂. dneska si dá beztak už jen tu svoji hodinu a cosik 😀

anta
4. bře 2011

Děkujeme za gratulace, zítra tam jdu na inspekci 🙂

sherry28
4. bře 2011

ahoj

@prchalka my v normálu nejsme, Elík měl v noci 40°C 😔 tak jsem mu dala paralen.čípek a omývala octovou vodou spánky, chodidla a čelo, tak do půl hodinky měl jenom zvýšenou a do hodiny mu spadla úplně, ráno mi vyhodil celou dávku ATB i nosem mu to lezlo ven, tak jsem mu dala novou na lačný žaludek a tu teda spolknul, i když měl co dělat, aby to nevyblil, jsem zvědavá na další v osm večer, jestli i to vyhodí, tak jedeme do nemocnice na kapačky a můžou si zkusit mi něco říct o chřipkové epidemii, mají to tam vyvěšené, že zákaz návštěv, on do nemocky beze mě nepůjde, budu po nich chtít, aby mi primář podepsal papír, že mě s ním neubytuje a s tímhle pojedu do Prahy do Motole 😠

sherry28
4. bře 2011

@anta krásná zpráva, další zdravá ženská na světě, ať si pořádně rozmyslí pediatra 😀 já nejspíš vezmu karty kluků a budu jezdit 20km k jiné 😉

gina333
4. bře 2011

@sherry28 : dufam, ze Elik natom uz bude lepsie, snad vas do nemocky neposlu. 😖 A co mu vlastne je, ked zase dostal ATB? 😲

sherry28
4. bře 2011

@gina333 to nevím 😨 ona to asi neví nejspíš ani dr., nevzali mu krev, moč nic ani do uší se nekoukla, jen má pořád silný kašel a je zahleněný a vysoký horečky, už mám obavu, aby neměl zápal plic 😔 prý jsou oslabený těma neštovicema a mají chřipku ze které se hůř hrabou 😕 no nevím, mě se to nelíbí, já se stejně vydám dnes nebo zítra na pohotovost na dětské, chci být klidná a to budu, až mu vezmou krev a moč a řeknou mi, že je vše v pořádku jinak ne

gina333
4. bře 2011

@sherry28 : tak to je samozrejme, odobrat krv a moc je prvorade, nech ho poriadne vysetria, 2x po sebe mat ATB nie je bohvieco pre take male dieta. 😖

sherry28
4. bře 2011

@gina333 no právě, já z toho taky nemám dobrý pocit 😔 teď mi jedna ženština z jiné diskuse dala kontakt na dobrou dr. 20km od nás, tak vezmu karty a půjdeme tam 😉

anta
4. bře 2011

@sherry28 - tak to je síla, co tu píšeš 😖 ☹

lehna
4. bře 2011

@sherry28 -to je hrůza fakt. nechápu,proč mu nevzala krev. to je děs, já bych dr. změnila , i kdybych měla jezdit těch 20km.

sherry28
4. bře 2011

@lehna no, jsem rozhodlá od ní odejít, na mě jako dr. nepůsobí, spíš mi připadá, že se ptá víc mě co mu asi může být 😅, chci dr. kterej by mě říkal co mám dělat a vyšetřoval, abych měla pocit, že jsou kluci v dobrých rukou a ne abych si je léčila sama, taky mi nepřijde normální, že mu na kašel nic nedala, ale jenom ten inhalátor, kterej je spíš na rozšíření průdušek a lepší dýchání, ale kašle ho to nezbaví 😔 no pryč od ní 😝 měla jsem se sbalit už dávno, tenkrát při Lukym(1,5roku), když mu cpala třetí ATB bez krevního vyšetření atd.

anta
4. bře 2011

@sherry28 - já taky jednou musela vyměnit dr. Honzíka, měla ke mně přístup jak k 15. letému smradovi, vážně dost nepříjemná a když jsem tam s klukem občas přišla, panč se mi fakt nezdál, tak mě div nevyhodila, no děs, tak jsem tam chodila se stresem a kolikrát jsem tam čekala 1,5 hodiny, organizace celkově blbá 😉

gina333
4. bře 2011

@sherry28 : problem s doktorkou ma aj moja svagrina, uz sa jej druhykrat stalo, ze malemu predpisala kvapky, aj sirup od 2 rokov, a pritom maly nema ani rok. 😲 Ja to nechapem, normalne sa rozum zastavi. 😝 Mojej dokine mozem volat hocikedy, aj cez weekend aj v noci, nikdy ma neodbije, poradi, ma okolo 45 rokov, ide s dobou, nepredpisuje predpotopne lieky, no naozaj kazdej by som priala taku. 🙂 Mas pravdu, ak je moznost co najskor vymen doktora. 😉