Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
19. únor 2010

katzi- tak teda díky za info k tomu náhrdelníku. já fakt jako už nevím.
no u dr jsem se zapomněla zeptat na tu krupici, na pudink jsem se ptala, jestli mu třeba můžu uvařit,tak říkala, že jo, tak to může i teda tu krupici. no vyzkoušíme, uvidíme🙂

ined- já taky nevím jestli tomu mám věřit,no. jenže nevím co ještě vyzkoušet.
tak poraďte nějaké ty homea. to musím konzultovat s dr., nebo můžu zajít do lékárny jen tak a říct,že chcu to a to.?

veronika- tak to krásná noc oproti nám 😉 . jak dlouho ti dopo a odpo spinká,že se i vyspíš? Štěpánek spal v těchto měsících 2x denně 30minut 😔

veronika.h
19. únor 2010

Lehna 30min dopo, 45 po obědě a pak musíme do kočáru ven🙂, takže nic moc. Ale když v noci plače, tak i přes den spí dýl

sherry28
19. únor 2010

lehna: krupici jsem dělala od 10. měsíce 🙂 nejdřív jsem tam dávala místo mléka sunar(návod by i přímo na tý krupici) 😉 a pak od roka s normálním mlékem 🙂

prchalka
autor
19. únor 2010

Ahoj,
dočtu poo, poslední stránku asi nedám. Noc, no myslela jsem si, že nepřežiju, ale jen hodinu 😅 Probrala se až v 11, ale od 11 do 12 to stálo za to, říkala jsem si, že jestli tohle bude celou noc, že fakt zhebnu! Kňučení, vzdychání, motanice, sedání a následný pád hlavou do zdi - křááááááp.. 😝 naštěstí po té hodině pak zabrala a spala do půl 5, vstávala 6.45! No nic, no, luxus to fakt nebyl, ale žiju 😝
A jak ona je nevrlá, když má být chvíli sama a vydržet a jak se dožaduje pozornosti, to je fakt až neuvěřitelný! Je schopná se úplně vyřídit brekem, když člověk chvíli nemá čas. Kamarádka to říkala taky, že je na ní vidět, jak pořád někoho potřebuje, no je fakt, že jsme se přes ten její jedáček skoro ani neslyšely 😖
ined: zvíře je činčila a kočár byl za 6.800, levnější těžko seženeš a když, tak je to červená nebo modrá barva a ty se mi z obrázků moc nelíbily 😖

prchalka
autor
19. únor 2010

Jo a zapomněla jsem napsat, že se mi včera venku líbilo, sníh taje, už jsou vidět chodníky 😉 a sluníčko tu taky trochu mžourá, takže já byla včera spokojená 😉 Žeby předzvěst jara? 😉

ined77
19. únor 2010

prchalka 🙂 ..a ta činčila,není to moc divoké zvířátko? 😅 😀
kočárek..no na bazarový docela drahé,ale také se mi líbí 😉 .
jj,venku se to jasně jaří,dnes je u nás pět stupňů a taje to a taje 😀.
akorát to teda celkem padá ze střech,tak mám chvilkama a strach 😨
jdeme obídkovat 🙂

sherry28
19. únor 2010

u nás se spí 😝 já jdu též 😔 i když vím, že neusnu 😒 neboť je tu Lukas, který bude zase něco potřebovat 😅

prchalka
autor
19. únor 2010

11.40 jsme v pánu.. no čím dřív, tím líp.
ined: Činčila jak která, znám takový, co nejdou pohladit a ta moje, to je mazel, chce drbat a nechá se od každýho, jenže na ní, bohužel, není vůbec čas.. Lidi, co činčily znají a mají se taky diví, co to mám za raritu 😉 😉
Za ten kočár to ještě byla docela dobrá cena, prodávají se kolem těch 6000, nejmíň 5.500, ale to jsou ty barevný. já vám ho někdy vyfotím ještě v terénu. Až mi to včera přišlo líto, čorízo je docela dost vpředu, mezi náma dost místa - zatím je to nezvyk. Ona si neopře záda a víc už opěrka ani naklopit nejde, tak sedí v prostoru a drží se madla.. Najednou je toho místa moc 😅 No uvidíme v létě!
Chtěla jsem se zeptat všech, pokud v noci přebalujete, mají děti taky tak móóóc studenou prdelku? My ledovou ☹ ☹
A chtěla bych jí koupit hrozny, dáváte je někdo? Bez zrníček a slubky nebo jak?

sherry28
19. únor 2010

prchalka:my v noci nepřebalujeme 😖 ale máme zase studený ruce třeba ☹ on nesnáší přikrývku 😅 hrozny malej jí celý tak jak jsou 🙂 pokud mě nechá 😅 tak se mu snažím vybrat velké pecky, Lukas mi je jedl bez pecek a šlupku vždycky vyplivnul 😀 Marek sní úplně všechno, tak jak je, až mám někdy strach, jestli to vůbec kouše 😅

ined77
19. únor 2010

12.00 uspáno 😵 ,během vteřinky 😀 .

prchalka 🙂 ...to je o zvyku s tím kočárkem.já jsem měla dřív sporťák kde šla přehodit rukojeť,takže jsem malého mohla mít na očích nebo obráceně.na tomto to nejde a je ode mě.dřív mi to vadilo,ale dnes už mi to ani nepřijde 🙂 .
dupenku studenou v noci nemáme 😕 ,aspoň jsem si toho nikdy nevšimla a to spinká u mě zásadně odkopaný 😨 .přikrýt můžu až když tvrdě usne.v postýlce mu to ale nevadí,to nechápu 😅 .
není čorízo nějaká zimomřivá? ☹..teplý overálek a prdelku ledovou...co máte za plenky?nemůže to být tím?
hrozny dřív matýnek vůbec nechtěl až teď před pár dny jsem na zkoušku koupila bez pecek a jedl to 😉 .i se slupkou,teda občas jsem na nějakou narazila co vyplivnul,ale většinu snědl i s 😉 .
právě s tou činčilou,většin lidí co ji měla tvrdila,že je to nezmar a divočák 😅 .
tak to je pěkný domácí mazlík 🙂 .

sherry 🙂 ...už jen to že člověk lehne a nehne brvou pomůže 😉 .hezkou siestu 🙂 .a lukášek nechodí do školky?

prchalka
autor
19. únor 2010

sherry: No my přebalujem před tím mlíkem nebo když by byla prodojená, což se občas stane..
ined: Teď máme Huggies premium, ale doděláváme a ani už je nechci, zkusíme pak Tesco. Musím holky zase vypustit dohromady, jedna bude honit druhou 😀 😀
Díky za ty hrozny, zkusíme a uvidíme..
Ježiš, teď koukám, že jsem napsala sluBky - ale to fakt omylem 😀 😀 😀 😀 Jak negramot!!

katzi
19. únor 2010

veronika.h: on třeba malej časem , jak bude spávat jen 1x denně, začne večer zase chodit spávat večer dřív 😉

lehna: ty homeopatika jsem s doktorkou nekonzultovala. Oni tomu klasický pediatričky někdy úplně nerozumí, to by chtělo na konzultaci spíš odborníka - homeopata. Tady bývá vždycky první pondělí v měsíci v jedné lékárně homeopat, tak jsem to probírala tam - doporučil tu Chamomillu vulgaris a ředění 15CH. Ten Viburcol jsem už nekonzultovala s nikým, to jsem koupila sama jen tak.

prchalko: jj, kočárek v terénu vyfoť. A v noci nepřebaluju, tak nevím. Adu spí v bodýnku s dlouhým rukávem +na tom ten fleesovej overálek + peřina - tu odkopává, chodím ji tam zakrývat - když se teda vzbudím 😅

ined77
19. únor 2010

lehna 🙂 ...jj,myslím že dnes už ve většině lékáren je k dispozici homeopat,alespoň občas 😉 .
naše dr.to docela podporuje,už několikrát mi něco doporučila.teď naposled na tlumení kašle v noci a myslím,že to opravdu pomohlo.
na ten viburcol doporučení nepotřebuješ,návod najdeš i na netu...někde jsem tady ten odkaz dávala.při velkých potížích je dávkování 1 čípek co 2 hodiny.já jsem dávala 1 ráno a 1 večer.
krupici udělat můžeš 🙂.já vařím s normálních plnotučným mlékem malému od roku.ale teda nejsme potencionální alergici,tak nevím jak je to u vás 😉.

katzi 🙂 ..vám se uspíšilo večerní ukládání s jedním spánkem?u nás teda ne,chodí spát pořád ve stejnou dobu.ale zase spinká většinou déle než při dvou spáncích 😉 .

veronika 🙂 ...to ještě nic není,vztekání teprve přijde 😅 .to usínání se vám taky srovná,u nás to bylo to samé.tuším že matýnek v tomto věku co jste vy usínal snad ještě později 😅 .a časem se to posunulo na těch 19.30 a už to tak zůstalo 😉 .

ined77
19. únor 2010

prchalka 🙂 ...a která kouše víc? 😀 .
já ty huggiesky taky nemusím 😖 .a malá je tak moc počuraná,že musíte přebalovat v noci?že by jí to studilo?a od toho ta ledová prcka?
já přebaluju spíš vyjímečně,většinou když se pročurá durch 😖 .nebo když je hodně špatná noc,to mi i přijde že nějak víc čurká 😕,tak má tu plenku nacucanou až hrůza 😅.

katzi
19. únor 2010

ined: no neuspíšilo. Ale jak vždycky píšeš - Adeli je asi zlatý dítě. Ona nikdy nechodila spát později než v 20h - chodila tak se dvěma spánkama, i později s tím jedním 🙂 Teda ne, když byla menší a spala 2x, tak chodila spát hned po večerníčku, takže vlastně ještě dřív 😅

katzi
19. únor 2010

jj, souhlas Huggiesky taky nemusím. Jak jsem psala naše číslo jedna jsou ty Tesco.

ined77
19. únor 2010

katzi 🙂 ..ty jo 😕 .u nás se fakt dobře do těch 8 m usínalo až okolo 21h 😖 .a pak míň a míň a míň 😅 .
no teď nedávno jsem na jakési diskuzi četla,že dítko spí od 16h-6.30 😕 😕 😕 ,to už je nějak moc divné 😀 .

matova
19. únor 2010

ahojte,
neviem či vás stihnem dočítať...
u nás noc priemerná, nad ránom hlavne motanice,nakoniec ešte zabral tesne predtým ako šiel mm do práce a pospal do 6:45!takže super. Deň fajn, boli sme vonku 2 hodinky, dostali sme potom ešte 30min detskú návštevu - chlapec 2ročný, dievča 4,5, tak malý akosi z nich nestíhal,nie je zvyknutý. Obed, a najhoršie na koniec-ušli mi totálne nervy a naložila som malému keď nevedel zaspať a reval pritom ,a chcel zliezť z postele hoci bol vyšťavený...potom chcel ešte kojiť, ale zas ma nechtiac uhryzol,tak po mojom výkriku zas veľmi plakal,nakoniec takto zaspal ☹ ☹ ☹ ☹ . Som hrozná matka.
všetkým pa 😔

katzi
19. únor 2010

ined: ona vloni v létě (když jí bylo těch 9 - 11 měsíců) spala dopoledne tak od 8h tak 1,5h, pak od 13h taky tak 1,5h a šla spát v 19h. Spala celou noc až do 5h do mlíka, vstávala v 6.30h. Usínala bez řevu. Pamatuju si to dobře, protože v tu dobu jsme spolu byly u mojí mamky, protože v Brně se nám rekonstruoval byt. Přes den jsme byly furt u mamky na zahrádce, v bazénku a tak....Co ti budu povídat -naprostá havaj 😀 Pak jsme se vrátily do Brna, změna prostředí a tak. No a začalo to 🙂

prchalka
autor
19. únor 2010

ined: Jak se vzbudí na mlíko, tak přebalíme - plína je asi kilová nadojená a od toho má strašně studenou prďolu. V tom jí nechat nemůžu!
veronika: My když jsme měly 2 spánky, koupali jsme až ve 21, to byl děs, s jedním se nám to posunulo o hodinku, to už se dá..
matova: Nestíhal 😀 😀 😀 😀 No vždyť on je ještě mimčo 😅 😀 Nejsi hrozná, nech toho! 😉 Všem nám to občas ujede, mně snad každý den, když nechci, aby se po mně jen plazila a válela. Odtahuju jí, ať sedí hezky vedle mně a to jí rozeřve a já s ní pak zametu... a tak pořád dokola 😖 😖 😝 😝

katzi
19. únor 2010

matova: myslím, že málokterá ženská by měla tolik sil a trpělivosti jako ty. Jsi výborná matka, nic si nevyčítej. Nejsme stroje 😉

prchalka
autor
19. únor 2010

Nemáte někdo reference na tenhle kočárek? Kámošce se líbí www.batolata.cz/detail.php?zbozi=1843607
Teda ještě není ani těhotná, ale info už shání 😉 Já hlavně radila - vééélkej sporťák 😀 😀 😀

prchalka
autor
19. únor 2010

Tyvogo, teď koukám...těch barev! No to bych si nevybrala asi, jak se znám. Mám problém i mezi dvěma vybrat 😅 😅

prchalka
autor
19. únor 2010

U nás se "zatím" spí vcelku už 1.30 skoro 😕 Ale teď to určitě zakřiknu... 😝

katzi
19. únor 2010

u nás taky 🙂 Ale už jí moc nedávám. Pak budeme muset do toho hnusu ven (tady mrholí). Musím nakoupit nějaký zásoby na příští týden co budem u mojí mamky (hlavně plínky, mlíko,....).

prchalka
autor
19. únor 2010

Já je asi taky dneska vyženu ven.. uvidíme, s jakou se nám pán vrátí..

katzi
19. únor 2010

takže já jsme to zakřikla - už je vzhůru 🙂

katzi
19. únor 2010

já se sem teď asi nějakou dobu nedostanu, nebo jen semo tamo - teď vallíme na ty nákupy, pak předávám Adelí tatinkovi a jdu slavit, zítra ráno nás nabalím a odjíždíme na ten týden k mamce. Ta net sice má, ale bude tam celej týden i můj brácha a ten bude psát na PC nějakou práci do školy.

katzi
19. únor 2010

tak já se loučím a fajn zbytek dne všem. Páá

lehna
19. únor 2010

holky,
my ještě nespíme 😲 . pomooooooc 😢 .a to je ospalý protivný. asi ho tam nechám vysřvat 😖