Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
11. bře 2010

ženy ono by se nemělo ani nic v noci jíst a ono by se toho nemělo....ale když už něco, tak rozhodně MM a určitě ne flaška, jak jsem to udělala já, že? 😅

sherry28
11. bře 2010

a ty zuby jsou fakt hodně o genetice....

gina333
11. bře 2010

Ahojte, tak co sa tyka kazivosti zubov od nocneho kojenia je to bohuzila pravda ☹ Potvrdila my to vcera kamoska, mali je doteraz kojeny ma 19 mesiacov, skoro vsetky zuby vonku a na prednych zubkov ma komplet popukanu sklovinu, ano je to z kojenia, vravela jej dokltorka. 😒 😒 Ja sa priznam, ze nikdy som nebola extra velkou zastankynou kojenia, ved som aj dokrmovala, mam kamosky, ktore iba kojili a deti su alergici, chorlavy, imunita nulova, tak teraz kde je pravkda, kojit ci nekojit? 😠 😠

U dokiny fajn, uz nekasle, mame do stredy este brat lieky, potom vynechat, ockovanie az 22.3. Aj my ju odvazila ma cca 9500g, ja neviem z coho pribera ked neje. Ale som rada, ze je v poriadku. Pocasie je u nas otrasne, snezi aj prsi, vsetko naraz. ☹

sherry28
11. bře 2010

jdu sem pustit klukům písničky, čekají na to, to je takový náš rituál 😉 🙂

sherry28
11. bře 2010

gina333: co doktor to názor, mě ale přímo zubařka řikala, že kojení nevadí 😒

gina333
11. bře 2010

sherry: kamoske to doktorka vysvetlila tak, ze kazia sa zuby z toho co ona kozumuje cukry, to sa dostane do MM co maly pije. 😒

sherry28
11. bře 2010

gina333: tak určitě to je možné, ale furt to není třeba UM nebo čaj, který je slazený přímo 😕 ale zase kamarádka má Verunku, teď už skoro 6 letou je o den mladší než Lukas a kojila do 2,5 let a zoubky má krásný, kojila teda převážně v noci, přes den ani nechtěla. A ještě naše zubařka říkala, že od sání z flašky se kazí převážně přední dva horní zuby, které přicházejí do kontaktu s mlékem nejvíce(náš případ u Lukase ☹)zatímco prý u kojení je jiná technika sání a zoubky prý ke kontaktu s mlékem tak nepřichází. Každopádně sání není zdravé netvoří se sliny, které chrání před zubním kazem, ale takové krátké 10minut kojení nevadí, horší je ta fláša(dlouhodobá) 😉 🙂 to jen mám od své zubařky 😒 nic z mé hlavy 😅 naštěstí teď u Marka v noci nemáme nic (na občasnou výjimku 1x za 14 dní, kdy se napije)tak jsem zvědavá, jaké bude mít zoubky ve třech letech. Sestra kojila Davídka do tří (ten má příšerné zuby)ale zubařka(máme stejnou)jí řekla, že je to od sladkostí, protože jich má zkažených moc. A je to pravda, ten měl lízátka od roka a o bonbónech ani nemluvím 😅

gina333
11. bře 2010

sherry: ale hej, mas pravdu, co doktor to nazor. Ja som Nati kojila 10 mesiacov, ako rocna uz mala komplet chrup aj teraz ma nadherne zubky. 🙂 🙂 Uvidim ako to bude so Sophi ked v noci pije z flasky. 😒

sherry28
11. bře 2010

gina333: každej člověk poví něco jiného 😒 tak člověk musí používat svůj zdravý rozum já jsem taky někdy z těch doktorů paf 😨 jeden to a druhý tohle 😅 no uvidíme jak na tom budou dětičky se zoubkama, pak si napíšeme 😉 🙂 jdu ohřát kuřecí polévku se zeleninou, ať se kluci nadlábnou a pak je hodím do vany oba 😝 🙂

gina333
11. bře 2010

Sophi spala dnes poo 1 hodinu 😉 ja nechapem, ze nie je unavena, krasne sa hra, rozprava si, no idylka. Ale uz som prichystala kupkanie, takze idem ju supnut do vane.

prchalka
autor
11. bře 2010

Ahojky,
tak místo návštěvy u švagrové, které jsme se nemohli odpol dovolat, jsme jeli na nákup. K véče snědla kus housky a celýho Tvaroháčka s pejskem (nevím, jestli na to měl vliv) 😀 a teď se cachtá, půjdu taky.
katzi: Krtka jsme nedávno zkoušeli a teda moc úspěch neměl, to blbne víc na Kouzelnou školku.
Tak zatím ženy a pá a brou.. Ještě mám resty - ty fotky a ten kabát, já vím!
A nekecejte tolik nestíhám 😅

luxor32
11. bře 2010

Ja mam 3,5 mes.syna a strasne si pcha ruky do ust,odmieta pit mlieko ale caj pije v pohode.Dozvedela som sa,ze baby dent uz prestali vyrabat tak som si kupila calgel ale nezda sa mi ze by nejak zaberal..Podla mna mu uz idu zubky ale nemozem mu dat ani kusatko lebo ho este nevie poriadne drzat v ruke 😠 .Tak som zvedava kedy to bude..

ined77
11. bře 2010

u nás se už spinká 😵 .
sice vedle pláče malinký a nad námi jsou dostihy,ale doufám,že to matýnka nevzbudí 😉 .
holky,tak s tím MM a kojením v noci fakt koukám 😕 ...měla jsem opravdu za to,že je to o.k. 😨 .
odborník žasne,laik se diví 😅 😀 .

katzi 🙂 ...ty jo,tak to adelí pěkně vydrží 🙂 .matýnek stepuje před tv a vždy na chvilku odbíhá do pokojíku pro hračky,knížky nebo se mi pověsit na nohu...kontrola musí být že 😀.že by seděl a koukal,to teda ani omylem 😠 😅...

gina 🙂...tak hlavně ať sofi brzy usne a spinká celou noc 😉 😵.musí být k.o. 😅.
vidíš,to mléčko jí stačí.však ona to dožene,hlavně že nehubne 😉.

sherry 🙂...ani u nás se v noci nic nepije.jak už jsem psala,mám tam ovocný nesl.čajík a když se moc budí nebo má rýmu,nabídnu.ale většinou jen cucne..ráno čaj vylévám a vařím znovu 😅.
toto se u nás vyřešilo samo,jednoho dne už prostě v noci mléčko nechtěl a hotovo 😅 ...sama nevím,ja bych to odnaučovala 😒 .
zatím má zoubečky jako perličky,krásné,bíloučké,tak uvidíme 😉 ...kdysi jsem viděla fotky malinkých dětí s totálně zkaženými zoubky,děs 😢 ...to bych fakt nerada.sladkosti ndávám až na občas sušenku nebo piškot,ale s věkěm to přijde.těžko mu můžu odpírat sladkosti,když bude chtít.ale je i důležité zoubky pořádně čistit a hlavně pak už dát pít třeba jen vodu 😉 .

prchalka 🙂 ...to na kreslení je super 🙂 .kdysi mi to ukazovala kámoška,ale je to celkem pálka 😝 ...zase ale za zničené věci to asi stojí 😅 .já chci koupit samolepící tapetovou tabuli,že to dám na bok ledničky a může si tam malý čmarykat křídama 😉 .pak se to jen setře a je to 🙂 .našla jsem to na netu,ale dovoz byl dražší než tapeta sama 😒 ,tak se po tom mrknu u nás po papírnictvích 😉 .

tak,jdu dát spršku a za chvilku začne ordinace,to bude zase nervák,že katzi 😀 ...dnes žehlení nemám,zvládla jsem včera 🙂 .za to mám jednu pračku na sušáku,druhou vyperu zítra a v sobotu ložní 🙄 ,pomooooc 😀

matova 🙂 ...neponocovat těhulko!!! 😠 😀 😵 ...
zítra až po O,ráno máme kroužek 🙂.

tak všem 😔 😉 😵 ...a krásný(klidný) večer 🙂

ined77
11. bře 2010

luxor 🙂 ...náš malý začal slintat a strkat si celou pěstičku do pusenky ve 4 měsících.pořád jsme čekali zoubky,co jiného že 😅 ...ale první vylezl až v 10.měsících 😅 .
teď přesně nevím,ale můžou tak malé miminka nějaký ten gelík? 😕 já tenkrát nedávala nic.později vychlazené kousátko,kousek studené mrkve třeba,ale nic z toho ani nechtěl.hryzal postýlku a mě 😅 .

sherry28
11. bře 2010

tak a spíme 😝 😀

sherry28
11. bře 2010

luxor32: také nám lezl u Marečka ve 4. měsících zub 😒 v 5.m už byl venku 😀 a starší syn měl dva zuby už ve 4. měsíci takže mu museli růst už někdy od třetího 😅 mazala jsem calgelem u Marečka, za Lukáška byl ten baby dent a to už není? 😕

gina333
11. bře 2010

Aj my uz spime, zase bez cicky, sice som ju musela nosit na rukach, ale trvalo to iba 10 minut a vytzhla. Som stastna, ze to odstavenie zvladla super. Cakala som ovela horsie, prijemne ma ta moja opicka prekvapila. 😉 😉 Len aby tato noc bola super. 🙂

luxor: ja som babydent kupila v LM bez problemov. Ale podla mna gely su lepsie ako taka vodicka, ja som stale mala pocit, ze na prste my nic nezostalo ked som jej natierala dasienka. 😒

Co sa tyka telky a rozpravok tak u nas jedine reklamy, je jedno v akom jazyku, len nech je to reklama, nic ine ju z TV nebavi. 😀

Ja mam dnes Panelak, idem pozerat, takze dobru nocku prajem. 😵 😵

sherry28
11. bře 2010

gina333:to je dobře, že se tak odnaučila (to potěší a příjemně překvapí, že) 😀

tak přeji všem klidnou noc, ať je ticho jako v kostele 😔 amen 😔

matova
11. bře 2010

ahojte 😎
sledujete nočné správy 😀 😎 .
U nás sa poo spalo 1:40 (asi kôli panadolu), pokračovalo sa tak ako doobedu-t.j. 🙄 🙄 🙄 . Katastrofa.
Ani sa kúpať dnes už nechcel- trojka sa hlási, a ja som šťastná že ide len jedna, síce na ďalších miestach sa to začína vydúvať, ale prerezávanie našťastie naraz už nebude.
Malý bol hotofka, chcel výjsť z detskej na chodbu a do pyžama...a vždy keď vyšiel z izby, tak chytil záchvat a vrátil sa a nervózne tam pobehoval, došlo mi že preto, že mm tam pozeral TV, tak som ho vyhodila dole. Potom sa už malý bez plaču šiel prezliekať, dala som zas Panadol, mlieko, a zaspal asi ešte pred 19h, neviem lebo som vytuhla aj ja a nedávno som sa vyhrabala 😅 . Ale malý už bol predchvíľkou hore, zatiaľ to vyriešil cumlík, ale spánok má teraz krehučký. Dnes som chcela žehliť, ale idem sa nachystať na nočnú pohotovosť 😒

Keby som náhodou zajtra cez deň nebola, tak sme v meste, mm sa ešte stále nerozhodol či ideme či nie....

s tým nočným kojením-my sme toho živým príkladom-malý už má na jednotke malilinký kaz a to som spozorovala keď ešte nepil vnoci sunar ale iba odo mňa. 😢.A možno aj to je pravda, že cukry čo spapá mama prechádzajú do mlieka a takto to potom vyterá-to by sedelo, lebo ja som na sladké 😕

gina: super že malinká ťa tak teraz teší,možno prejde pár týždňov a ani ju už nebudeš musieť nosiť 😉

prchalka,ined: celkom dobre vyzerá tá vec na kreslenie 😉

sherry: nech platí tvoja modlitba 😎

gina333
12. bře 2010

Dobre rano, vidim, ze vecer ste tu dlho neklabosili 🙂 🙂
u nas noc pohodicka, bola hore na mlieko o 0:30 a o 4:30 ale ranny budicek mame o 6:00. Co uz, neboze byt hned vsetko perfektne. 😉 😉 😉

prchalka
autor
12. bře 2010

gina: Tak aspoň dneska 🙂
matova: A jak vy teda - čistíte zoubky kartáčkem? Nebo sám? Asi už si to kdysi psala, ale těch info je tolik 😝
Já teda malý dám, když třeba nemám rychle uvařený čaj, tak šťávu, ale tu teď nemáme nebo ředěný džusík a občas má sladké pečivo, tak z těch kazů mám taky strach!! ☹
U nás noc lepší, než včera, budíček kolem 23.40, hůř teda pak zabírá, pak spala se mnou, probudila se kolem 4.45 😝 😝 Ale snažila jsem, nevím, jak to trvalo, ale nakonec vytuhla a budíček po 6.20 UFF! Jinak bych už asi vraždila 🙄

gina333
12. bře 2010

prchalka: fajn noc aj u vas. 😉
Vzdy ma strasne potesi ked mala tak celkom dobre spi, ale ked si pomyslim kolko zubkov nam este chyba, no ten optimizmus asi nie je na mieste. 😒 Dnes varim polievku z bravcovych kosti z masom a so zeleninou, uvarim k tomu pismenka, dufam, ze jej ulahodim. 😉 😉 Idem povysavat byt, poupratovat nech mam zajtra menej roboty. Tu stale snezi, uz sa ani nechcem pozriet von oknom, budem mat z toho depku. 😲 Natalka zajtra zase ide na sutaz do Ciech, do Choteboru, ani neviem kde to vlastne je, lmusi to byt od nas dost daleko, vyrazaju o 03:00 😝 😝 😝 straaaasne sa bojim, ked su take zasnezene cesty vsade.

ined77
12. bře 2010

dobré ránko 🙂 ,
u nás noc docela.ke mně šel až v 0.45h 😕 ,ale pak se motal a noroval neskutečně dlouho.ani nevím,nějak jsme usnuli a vzbudili se až ráno v 6h 😅 .
do kroužku nakonec nejdeme,matýnek začal trošku pokašlávat,takže nic ☹ .jen doufám,že se z toho nic velikého nevyklube,opět na víkend 😢 .
jdu si vysušit květák a zatím přejeme všem pěkné ráno 🙂 .

lehna
12. bře 2010

dobré ránko,

u nás noc celkem o.k.. do 00.06h byl od usnutí klid, další probuzení v půl 2, dostal ve 2 mlíko, usnul před půl 3, pka probuzení v 5 pláčem, nemohl zabrat,pořád plakal,tak jsem si ho vzala k sobě do postele, usnul kolem půl 6 a spal do 7.30!! 🙂

tak snad ten dnešní den nebude protivný. akorát teďka nevím kdy teda půjde po o spát 😅 , hlavně jak usne 😅

přeji všem pěkný den, snad se mi podaří občas nakouknout 😉

ined77
12. bře 2010

gina 🙂 ...moc gratuluji s úspěchem v odstavení 🙂 .jj,ten sníh i mě deptá 😒 ...ale včera jsem kukala na předpověď a pomaličku to poleze nahoru 😀 .ještě že jsem ty okna ještě nemyla,to bych byla až nakrklá 😠 😀 .
chotěboř?to je snad někde v čechách? 😕 taky nevím 😅

katzi
12. bře 2010

ahojky,

tak u nás noc taky vcelku fajn - porvé v 23.30, šla ke mě, pak ve 3.00 to teda byla motanice do 4.00, dala jsem mlíko a přemístila ji do její postýlky.Vyzvedávala jsem si ji z pokojíčku až v 8.00 😕 Jsem zvědavá jak bude usínat po obědě....

gina333
12. bře 2010

ined: ano Chotebor je v CR, neviete nahodou pri akom vacsom meste?

lehna
12. bře 2010

Chotěboř je okr. Havlíčkův Brod. takže kraj Vysočina. 😉

gina333
12. bře 2010

lehna: No nic moc my to nehovori 😀 , ale co myslis je tam vela snehu? Pytam sa to hlavne koli ceste, tie autobusy jazdia ako chcu, toho sa bojim najviac. ☹

lehna
12. bře 2010

gina- tak já ti hodím mapu, kde to teda je,ju? 🙂. Kolik tam je snehu teda vůbec netuším ☹. Vysočina ale většinou bývá zasypaná, ale snad dojedou v pohodě. nevím kde zjistit kolik tam je sněhu ☹