Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
12. bře 2010

tak už spíme 😝

gina333: taky dostali kluci polévku ze včera(udělala jsem jí 2litry), tak se dojedla 😉 chlapům udělám vajíčka 🙂 jinak už tu nebudu, děda měl svátek minulý víkend, tak otevřeme vínko 😀 a snad nám to konečně vyjde 😅 a půjdeme si zítra s Honzou (MM) po dlouhé době sednout, tak pa a všem klidnou noc 😔 ať je ticho jako v kostele 😔 😔 😔

sherry28
12. bře 2010

prchalka: aha 😅 tak na té fotce to vypadá fakt, že papá krásně jako dámička 😀 😀 😀

sherry28
12. bře 2010

zapomněla jsem na *Ámen* 😀

gina333
12. bře 2010

prchalka: ved to, skoro to bolo bez zazracneho slovicka 😢

My uz tiez spime, tazsie zaspavala, lebo poo spala dlho, ale zvladli sme to. 😉 Dufam, ze my v noci da spat, kedze o 02:00 musim vstat k Natalke 😠 takze budem mat asi tazku noc, budem nevyspata, no co uz, hadam raz to dospim. 😉
Aj ja prajem kludnu noc vsetkym 🙂

matova
12. bře 2010

ahojte,
tak som vás dočítala 😎 v rýchlosti 😀
u nás bola noc napriek zlej prognóze dobrá- prvú polku noci sa dosť mrvil a semtam mrnčal, ale inak dobré-škodalen že som nespala a potom sa zobudil až o 3:30, vypil mlieko a po krátkej mrviacej sa pauze spal do 6:20, takže krásne- neprebral sa ani keď mm ochádzal 🙂 .
Deň bol lepší ako posledných pár-takže zub je zrejmä už trošku prerezaný, akurát chuť do jedla nula bodov. Robila som palacinky dve varianty- s brokolicovou penou a druhá sledká - s jogurtom, zjedol trochu s jogurtom. Stiahol uspávacie mlieko a .....nič......otočil sa na brucho a zdrhal z postelôe s pokrikom tata tata tata, brm brrm- on totiž počul ako som svokre vravela, že okolo obeda neviem kedy príde mm z práce a ideme narýchlovku do mesta. Takže sa malý smial ...ale musel ešte dosť dlho vydržať, kým sme nakoniec vyrazili. Takže spinkal v aute až od 13h- natiahli sme to na hodinu a pol so zastávkami na parkovisku 😀 .
U rodičov do malého mama natrepala zázrakom polievku a pohrali sa spolu,tak som bola rada že malý je šťastný zo zmeny prostredia...Ale klasika, od 16h bol zrazu nejaký divný, a o piatej až zlý, 17:15 búchal na dvere že chce ísť, tak sme pobalili a šli nazad.😀. Spí sa od 19:20.

prchalka: dobrý vtipík to bol, a škoda že sa mm otočil 😀. Zúbky si malý chce čistiť len sám. ale je to aj tak asi nanič, keď potom ešte v posteli pije sunar a vnoci tiež...sladké jedlá-áno-má rád hlavne sladké ovocie-väčšinou robievam obedy nesladké (dnes výnimka), lebo máva sladké v podstate kaše ktoré jedáva dennne. A keď svokra prinesie niekedy kysnutý koláč s džemom-ojojoj-až sa trhá 😅.

A to by sa mi teda hodilo, aspoň 10% zo samostatnej hry od Gininej Sofinky- u nás je to úplne opačne-so všetkým behá malý za mnou, od umývania riadu ma normálne odťahuje. Keby vedel,isto by mi pomáhal ,lebo chce všetko robiť naozaj. Žehliť je pri ňom nemožné, zaujíma ho žehlička a chcel by sa vyšplhať na dosku 😒 ,vytieranie tiež nie, máča ruky do vedra a je schopný ho aj prevrátiť...Ale aspoň už konečne môžem pri ňom vysávať odkedy máme druhý tichší vysávač 😅. mixéa sa bojí......

gina: no Nati sa teda nabehá po tých súťažiach 😅, tak nech sa vrátia v poriadku 😉

prchalka
autor
12. bře 2010

My měli pitomý závěr dne - došla teplá voda, neptejte se kvůli komu, tak jsem tu lítala před koupáním ještě jako fretka a jako naštvaná jsem ještě teďka. No snad se z toho vyspím 😔 😅
Tak všem 😔 😔 😔 😔 pá

baba77
12. bře 2010

poradite co dat cerke ma 15mesiacou a hnacka ako hrom,moze to byt od zubou??

matova
12. bře 2010

prchalka: no, to by aj mňa dostalo-neznášam keď je nejaká porucha s vodou alebo elektrinou... 😝
kukla som si fotečky- topánočky sa mi veľmi páčia- a vidno tam fakt že čorí má dole širšiu nôžku 😉 . My už tiež musíme poriešiť jarné topánky, aj keď ráno sme boli zas zasnežení a snežilo celé doobedu, u nás za celý deň nebol zhŕňač tak sme sa vracali po namrznutých hrbolcoch snehu 😝 😒

BABA77: u nás sú hnačky v štádiu prerezávania-také 3dni cca, možno aj viac-ale ani tak to niesú hnačky-ale skôr riedšie kašovité stolice 3-4x dennne. Proti tomu nedávam nič. Ale napr. smecta je pre malé detičky neškodná-prírodný íl.

matova
12. bře 2010

k tomu papaniu-dvakrát som skúsila dať malému vidličku-pekne si kúsky napichoval a trafil aj do pusy.
lyžičkou mu to včak nejde-nevie si ju vôbec natáčať tak aby naberal a vkladá do úst tak že všetko predtým vyklopí von 😀 😒 😲 . Chcelo by to už ten plastový bryndák s vreckom z DM 😅

gina333
13. bře 2010

Dobre rano 🙂

tak tato noc my dala riadne zabrat. 😒 Sophi sa zobudila o 23:30,potom 01:30 dala som jej mlieko a spinkala. Lenze som ku Nati vstavala o 2:00 kym som ju vychystala a znova sa dostala do postele boli uz 3:00. A nedarilo sa my zaspat, furt som sa prehadzovala. 😠 😠 Sophi sa zobudila uz o 5:30 samozrejme, ze vtedy som mala najlepsi spanok 😲 takze som vyspata doruzova. 😝 😝 Dnes aspon nemusim varit, polievku mam zo vcerajska, svokra robi mryndzove halusky, juj tie ja milujem. 😀

matova: ked citam ake dobrotky varis, no teda ziram. 😉 😉 Ja som pri tebe amater a to varim uz peknych par rokov, ale palacinky s brokolicovou penou by ma nenapadlo spravit. Ale zjest to ano, musi to byt mnamka. 🙂 🙂

Prajem peknu sobotu 🙂 🙂 i ked u nas je dost zatiahnute a zase daco poletuje. 😠

sherry28
13. bře 2010

ahoj ženy, tak noc byla dobrá, malý byl vzhůru 3x, vždy jsem houpala tak 5min a spal dál 🙂 budíček o půl sedmé(smál se mi do obličeje a olizoval tvář a řikal tááák, tááák) dnes nevařím, jedeme k babičce na oběd a rovnou tam popřejeme sestře k jejím zítřejším narozkám (pustili ji včera z nemocnice, tak bude denně dojíždět) 🙂 koupila jsem jí tašku jídla pro těhulky 😉 jinak tady je sněhu a furt chumelí 😠

baba77: nebo můžeš zkusit borůvky ty vyloženě staví a u nás to zabírá 😉 🙂

prchalka
autor
13. bře 2010

Dobré ráno,
noc nic-moc, byla vzhůru asi 3x, což je dost na to, že pak nemůže dlouho usnout, u mě už byla ve 22.30, chvíli jí to trvalo a pak mám pocit, že vprostřed noci byla napůl vzhůru asi 2h, sedala si několikrát ☹ pak se probrala ještě 5.30 😖 a naštěstí teda ještě zabrala do 6.40, tak jsem zvědavá, kdy my dneska půjdem spát. No já dorůžova fakt nejsem 😖
matova: Porucha byla kvůli MM, protože všechnu teplou vodu vypotřeboval na sebe ve vaně, což je dost blbý, když se máme jít pak na poslední chvíli koupat s malou že.. Topánočky se mi taky mooooc líbí 🙂
gina: Počasí se nám tu zkazilo, lítá sníh, ale nic velkýho, ale hezky teda není
baba77: Hnačky moc neznáme, ale pokud jí něco leze, tak to k tomu může být, ale co poradit na hnačku nevím, to jsem neřešila ještě.. Smecta mě taky napadla, znám z doslechu 😉

gina333
13. bře 2010

prchalka: dufam, ze to pocasie sa tam nezhorsi ☹ Este k tomu receptiku ma napadlo, mlieko si tam nedavala?

lenulin
13. bře 2010

no tak mi včera dostali teploty a nevím jestli to nebude zoubkama leze mu horní špičák a spodní na proti ale ten první vylezl bez teplot ale jinak na něm nic nevidím jen v noci nemůže spát budí se chroptí mu v nosíkuale rýmu nemá tak teda nevím no uvidíme co bude dnes vypadá že teplota snad už nebude ale vypadá zničeně i když už zase rošťačí.no asi radši v pondělí zajdem k dr. 😒

gina333
13. bře 2010

lenulin: aj Sophi mala take vodnate sopliky ked sa jej tlacili zubky, teplotovala tiez , ale len do 37,5 °C.

lenulin
13. bře 2010

no mi měli včera 39 dnes už má jen 37.8 ale dala jsem ještě teď paralen

ined77
13. bře 2010

dobré ránko 🙂 ,
jen v rychlosti,dnes si připadám jako dostihový kůň 😅 ...dočtu po O 😉
noc...musela jsem malému už ve 21h. 😒 ...ve 20h se tu opět vyhrávalo jakp na kolotočích,nad námi patrně stěhovali a vedle plakal maličký 😖 ...ten malý bylo až to úplně popopoposlední co by vadilo 😉 .
bůhvíjak dlohou jsem čučela do tmy,matýnek spinkal...někdy brzy nad ránem se ale začal vrtět a už prakticky nepřestal až do vstávání 😅 ...budík v 6.30h.
ráno jse vařila,převlékala postele,teď sváča a letíme nakoupit...už se těším na poobědové kafčo 😉
odpoledne možná k babi,ale ještě uvidíme...podle počasí a délky spánku 😉 .
tak zt všem krásné sobotní dopoledne a po O PÁÁÁÁ 🙂
jooooo,máme venku druhou dolní 2 😀 ,huráááá 😀

katzi
13. bře 2010

ahojky,

tak my dnes noc podobná včerejšku : o půlnoci ke mě, pak 3.00 - 4.00 vzhůru, ve 4.00 mlíko, zpět do postýlky a vyzvedávala jsem si ji zase v 8.00.

prchalko: jo Shrecka má ráda? Dobrej vkus 🙂 A botičky hezučký. My až se trochu oteplí, taky nějaký jarní budem kupovat - už se těším na změnu.

gino: to věřím, že musíš být KO po takové noci 😒 Pak napiš jak dopadla Nati.

matova: já chci k vám někdy jít na oběd 😀

ined: ach jo ti sousedi 😠 My jsme teď u té mamky a to je takovej klid a relax v tom baráku když to člověk nemusí ze všech stran poslouchat ...A jak je starej ten klouček co vedle vás plakává? To bude mít Matýnek jednou kamoše 🙂

Tady ve vesnici je dnes odpol. zas maškarák pro děti. Tak se tam možná na chviíli s Adu půjdem podívat a uvidíme co ona na to.

ined77
13. bře 2010

dočteno 🙂
spinkáme od 11.45 🙂
dnes matýnka mooc chválím...k snídani měl chleba s rybí pomazánkou a jak mu šmakovalo 😀
obídek snědl celý...brokolicový krém,kuřecí masko s duš.zeleninkou,brambor
a ještě si na závěr přidal polévky 😀
byli jsme jen v obchodě...stejně poprchalo 😒 ...počasí fakt hnus,ale aspoň nesněží 😉 .
jarní botky...jdu na ně hned v pondělí 🙂 .už se těším,doufám,že budou mít nějaký výběr 😉 .
a matýnek umí nové slovo 😀...aha 😀...pořád to opakuje 😀.a taky se snaží o pštros...ale vychází z toho něco jako šos 😀.vypadá to,že se rozkeckává,to jsem moc ráda 🙂.
jo a ještě jsem chtěla...už jsem kdysi zmiňovala jednu moc ''příjemnou'' prodavačku u nás v bille...a dnes už jsem to nevydržela a po tom,co docela hodně ťukla s každou ze 4 skleniček přesnídávky jsem ji slušně 🙄 upozornila na to,že je to jídlo pro děti,že bych malého nerada krmila střepama 😠...neřekla ani ťuk...paní za mnou se na mě povzbudivě usmála 😅...to byste fakt musely vidět,mlátí s tím jak s mraženou zeleninou 😠...no to jen tak 😉

katzi 🙂 ...jj,tady je to horší kolikrát než v garsonce co jsme bydleli a tomu se říkalo dům hrůzy,fakt nekecám ☹ .takový rachot tam býval málokdy 😒 .
kamaráda maty asi mít nebude,oni sem jezdí jen občas.(tak na dva dny v měsíci)..tomu malému je odhadem necelý rok 😉 .oni jezdí do prahy,její muž tam vede nějakou pobočku KB.ale ten malý mi fakt nevadí,nedá se že jo.je malinký tak pláče 😉.
užívejte si u mamči 😵

prchalka 🙂 ...hned kuknu na ty botky,jsem zvědavá 😉 .
dnes jsem nechala při obědě matýnka ať papká sám,ale ne...on si s tím hraje,různě to jídlo po talířku honí,ale jíst nebude 😅 ...tak jsem mu aspoň vždycky nabrala lžičku,aby jedl jako sám a to mu šlo,trefil se fakt krásně 🙂 .
v pondělí jdu koupit příbor 😀 .
s tou vodou..to bych teda zuřila 🙄
shreka miluju 😀...vidíš,to bych mohla zkusit pustit,třeba by to malého chytlo 😉.

sherry 🙂 ...tak dobrou chuť 🙂 .taky máš doma pejska? 😀

matova 🙂 ...aspoň jste na chvilku změnili prostředí 🙂 .bryndáček s korýtkem už máme od roku,ale i tak je to kolikrát po celé židličce 😅 (i na topení za námi 😔 )

gina 🙂 ...téda,opravdu náročná noc ☹ .

baba77 🙂 ...rýžový vývar,mrkev s rýží,banán,černý(slabý)oslazený čaj,smecta 😉 .
držím palečky at to brzy přejde 😉

lenulin 🙂 ...i my máme teď vodovou rýmu a určitě k zoubkům,protože je pořád stejná 😅 .
ale teplotku teda naštěstí ne.no uvidíš,když se to lepšit nebude zajdi k dr.jistota je jistota 😉 .
náš matýnek rošťačil i při 39 😅 ...jsou to nezmárci 😀

ined77
13. bře 2010

prchalka 🙂 ...super 😉 ...i ty vycházkové jsou pěkné 🙂 .a fakt...vypadá to,že čorí opravdu způsobně papká 😀 .

ined77
13. bře 2010

také jsem něco malinko přihodila... 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
🙂

14.4.jdeme do našeho MC na jarní focení 🙂 ...jsem zapomněla napsat 🙂

lehna
13. bře 2010

ahojky,

u nás noc dobrá. probuzení 3x. Poprvé ve 21.30, další v 1.30,dostal mlíko, pak v 5 s brekem,ale dobrý, zabral čaj a dudel a vstával v 7! 😵 . teďka spí od 12.45. tak doufám, že to zas nebude jen 45 minut jako včera 🙄 .

odpo jdeme ke kámočce,její manža měl narozky, tak jdem popřát. snad tam bude v poho.

prchalko- super botičky 😉

Ined- hééézké fotečky. teda a to se nají tak hezky s takovou velikou lžící? my máem pořád ty malé plastovky, a stejnak mu t pořád nejde. navíc vždycky misku otočí dnem vzhůru,tak je to spíš na židli a na něm,než v něm 😀. aha,tak čtu,že se mu to taky nedaří😀 . příbor máme taky,ale je to to samé jako se lžící. většinou mu taky já naberu jídlo a on si to pak chytne se mnou a šup s tím do pusy,to se mu líbí,ale pak chce sám a je to všude😀

prchalka
autor
13. bře 2010

Spala JEN 1.10 a už se nenechala. Z návštěvy u kámošky sešlo, tak to jsem zvědavá, co budem dělat, když je venku tak hnusně. Jdu si dát kafe. Postřehla jsem novou fotku ined akorát 😅 supr!

ined77
13. bře 2010

u nás se spinkalo 2.30,jsme po sváči a jedemek babi 🙂 .

lehna 🙂 ...děkujeme 😵 .
velké lžíce máme jen na polévku,na druhé o trošku menší 😉 .

letím,matýnek se zabouchl v pokojíku a haleká 😀
pááá 🙂

gina333
13. bře 2010

ahojte,

u nas sa tiez spalo, skoro 2 hodky 🙂 , boli sme u babky na kave, na nakupe, akurat sme prisli domov. Teda to pocasie nic moc, fuka studeny vietor. ☹

ined: maly je zlatunky, krasn papka. 🙂 Kiezby aj moja tak jedla, ale ta zije zo vzduchu. 😉 😉

Idem si trocha sadnut ku telke, aspon si trocha vystriem nohy, dnes som riadne utahana. 😒

prchalka
autor
13. bře 2010

U nás děs a běs. Po spaní pořád jen řev a nespokojenost, vocásek jak má bejt 😖 Tak že vyjedem do krámu aspoň na chvíli, v každým krámku řev, vztekání, slzy a mamííííí mamííííí, i když jsem byla u ní. Normálně jí musel vyvést, ostuda! Na nic se nemůžu podívat, vzdálit, ani doma... Už fakt melu z posledního dneska a nervy mám nadranc! Doma to samý, tak jsem šla radši žehlit a zavřela se, ať nevidí ona mě a já jí 🙄
Už se těším na noc!

sherry28
13. bře 2010

tak hlásím, že jsme zpět 😉 samozřejmně, že páni si dali pivko, tak jsem řídila zpět dědovo auto(trošku nezvyk)ale dobrý dojeli jsme 😀 teď letím udělat véču(dnes studenou u babičky se vyvářelo) a pak jdu uspat mrňouse a konečně s MM vyrazíme do víru velkoměsta 😀 😀 😀 (zase nebudu moc pít, řídím) ale aspoň budu mezi lidma 😅 tak se tu mějte a všem tichou noc 😉 🙂

gina333
13. bře 2010

sherry: prajem prijemnu zabavu, ticho ti zavidim, ze mozes niekde vypadnut bez drobcov. 😉

My sme sa akurat okupali, som trocha nestastna, lebo mala straaaasne reve ked jej davam Vibrucol. 😒 Neviem preco to robi, trva to asi 5 dni, normalne ma strach, ked jej dviham nohy. ☹ Zajtra asi musim prejst na Chamomillu kym sa trocha ukludni. Moj manzel pride domov zajtra v noci, ostane do piatku, uz teraz sa tesim. 😵 😵 Sice neviem ako budeme spat, lebo mala spi na nasej posteli, rozvalena, ale miesta mame, kedze sme tam iba dve, no Tatik si bude musiet najst miesto. 😀 😀 Alebo ju skusim nechat v postielke, uvidim, ci vydrzi ona alebo to vzdame my a zoberime si ju medzi seba. 😉 Nati su este stale v CR, pridu urcite az nadranom. Bude spat u svokry aby sa vyspinkala, lebo Sophi jej kazde rano bucha na dvere, to by sa nic nenaspala chudatko moje. 🙂 🙂

matova
13. bře 2010

Ahojte,
u nás bola noc zas dobrá, prvýkrát vstal malý o 23:30 (30 min predtým som išla spať ale nevedela som zaspať)- chcel len cumeľ ale zbadal, že sa za dverami ešte svieti tak zliezol z postele a pred mm spustil záchvat plaču,takže musel všetko povypínať a ja robiť mlieko (ale bola som rada že mm aspoň zhasol, lebo tiež takto neviem spať,keď počujem ako chrápe spoza dverí pri TV 😀 😝. Druhýkrát bola vstávačka o 4:30 a to po mlieku nevedel zaspať, tak som sa bála, nakoniec zaspal o 5h, a vstávali sme o 6:30 🙂, ale predtým som bola ešte raz hore, lebo mm už nespal, ale zakázala som mu vytiahnuť päty z izby, aby malého nezobudil 😀.
Dnes sme boli zas neplánovane v meste, tentokrát doobedu, myslela som že sa do 11 vrátime, ale stále sme zháňali regále a nie a nie nájsť...takže nakoniec spal šimonko v aute- a zasa sme si dávali pauzy, aby dal tých 1:30. Poobede sme boli u svokrovcov-dorazili k nim aj švagriná s rodinkou - majú dve dcéry (už dosť veľké) takže príjemná zmena a malý sa predvádzal...o 18h bol total down tak ešte kúpanie, mlieko, a spí sa od 19:00. Nezaspí kým ten očný nenatriem gelom, tak to ešte nie je celkom prerezané, ale cez deň už lepšie a hlavne keď ho aj mm môže cez víkend zabaviť. Aspoň trošku tak niečo upracem...dnes tam mám konečne žehlenie-už tri práčky 🙄 .

ined: gartulujem Matýskovi ku kompletným dvojkám 😵. Fotka v pase super a malinký pri papaní s dvomi lyžičkami-normálne vyzerá ako pri kung fu 😀- sústredenie v očkách. a to šťastie na záver 😵
ja plastovú lyžičku na kŕmenie už nepoužívam, nejak sa mu nevošla do pusy, tak kŕmim normálnou-ale stále malou. Teda a tí vaši susedia ☹ ☹ ☹

sherry:super že si si išla posedieť 😉

gina:náročná noc ☹

gina, katzi: ja robievam len nenáročné obedy, prípadne si niečo pripravím večer...klasické jedlá ja práveže vôbec nepoznám a neviem uvariť....kedysi som robievala veľmi často cestoviny-všelijaké s rôz.omáčkami...ale malý cestoviny nechce 😢. Mne by k životu vyhovovala asi taká talianska kuchyňa. A na obed by som si rada zašla k ined 😉, tam sa podľa mňa parádne vyvára 🙂 .
Ozaj a palacinky so slanými plnkami-úplne milujem mňam-len palacinkové cesto stále nejak pobabrem lebo improvizujem s rôz.druhmi múky 😀 .

prchalka: noc oproti minulým nociam čítam horšia 😢 , dni stále desné-isto tie štvorky ju ničia,bodaj by už boli von 😲

ined77
13. bře 2010

ahojky ☹ ,
tak já jdu se smutnou 😢 ,dnes odpoledne odvezla mojeho taťku rychlá,opět na internu se srdíčkem 😢
zítra mu zavezu nějaké věci,pití a tak,i s matýnkem ,trolejbusem.tatínka máme pořád v práci.tcháni sice nabídli hlídání,ale než bych ho odvezla tam a pak zpět,bude jednodušší jet s ním.
dnes jsme tam jeli..za babi a dědou..sice už jsem skřípala zubama...musíme prostě dojet my 😒 ...ale zase kvůli matýnkovi 😔 ...

sherry 🙂 ..hlavně,že budeš mezi lidma 🙂 .užijte si to,hned bych šla také 😅 .

gina 🙂 ... 🙂 ,děkujeme.neboj,sofinka se také rozpapká jak jí vylezou ty zoubečky 😉 .matýnek je den jedlík jako otesánek a z toho nesní ani zbla 😅 .
s tatínkem se určiě místečko najde pro všechny..teda jako pro vás 😀.

prchalka 🙂 ..jj,dobře vím o čem mluvíš ☹.
já jsem dnes taky k.o....chtěla jsem žehlit,ale kašlu na to..dám sprchu a snad usnu... 😔

holky,všem krásný sobotní večer a ........ 😔 😔 😔 amen(za sherry 😀 ),když si aspoň trošku vyhazuje z kopejtka 😉 ...a taky kvůli gině 😉 😵