Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
24. bře 2010

prchalka: dik uz som si to aj pozrela. Je to pekne, este to ukazem Natalke, vyberieme si obrazok a hadamsi objednam aj ja. 😉

katzi: ja uz fakt neviem co tym detom chyba, ved tvoja Adeli uz tak pekne spinkavala. 😒

katzi
24. bře 2010

gino: jj, jednu dobu spávala krásně. Bylo to v mezidobí potom co vyrostly horní dvojky a než začaly růst teď ty čtyřky. Ale ty zuby pak rostou vždycky tak dlouho - teda u nás. To že nespí nemůže být jen kvůli tomu....Taky fakt už nevím 😒

prchalka
autor
24. bře 2010

gina: Ta jedna podložka je jen na kreslení a ta druhá má po obvodu čísla a písmenka, který můžeš vybarvit - no taková obyč, tvůj odkaz je vymakanější jsem koukala 😀
katzi: Ale ona se vrtí a vzdychá, ještě aby brečela, to už by byl fakt konec 😔 Ale nebyl čípek taky. Záda bolí jak čert.
No zvedám se a jdu na wc aspoň 😉 Už se tady čílí, že u toho sedím! Pá a snad poo

katzi
24. bře 2010

prchalko: my čípek měly a výsledek stejnej jako bez 😒 Už to byl myslím poslední co jsme měli, dalši zatím nekupuju. Koupím si raději něco na sebe, nebo něco Adélce 🙂 Hmm když vzdychá, tak ji něco asi fakt trápí. Adu nevzdychá, jen se motá. Občas teda zařve ze spaní, takže dávám dudel, nebo když řve dýl, tak pochovám.

lehna
24. bře 2010

no my ty noci máme stejné jako vy, jen teďka zas 2 dny klid. vyrostly trojky,tak máme chvíli asi oddech.
včera jwsem byla chvíli u našich a jak jsem Štěpiho přebalovala, tak mamka s ním dělala blbiny, tak jsem se jukla do pusy a na levé straně nahoře to má bílé, je to čtyřka?

my spíme, tak odpo půjde ještě do kočárku

sherry28
24. bře 2010

ahoj ženy 🙂 noc super 😉 jestli mrčel tak o tom nevím, určitě neřval, to by vzbudil i sousedy 😀 ale mysím, že k pátý ráno jsem ho slyšela, ale nebyla jsem schopná reagovat tak se přesunul ke mně a mrčel 😖 a já furt nic tak se stočil pod mojí bradu a zabral, naštěstí usnul, jinak bych už asi vstávala od těch pěti 😅 stejně je to šílený, příští týden už vlastně budu muset takto vstávat 😠 jinak máme po dvou denní zácpě průjem, od rána už 3x kadil a má to vyloženě řídký 😖

gina333
24. bře 2010

tak ja uz mam vsetky okna umyte 🙂 sice hlasia na sobotu dazd 😒 ale teraz su ciste, lesknu sa jedna radost. Poo idem ko kozmetiky 🙂 mam uz celkom svetle obocie aj mihalnice, jar ide, treba sa dat trocha do parady. 😉 😉 Sophi sa motka, dnes bude spat vo vnutri, lebo Dedko nemoze 😔 a ja musim cakat Natali. Vonku je krasne teplucko, tak pojdeme aj pobehat.

sherry28
24. bře 2010

jinak pořád čekám ve schránce pozvánku na očkování IVR a zatím nic 😒 doufám, že na nás nezapomněli 😉

gina333
24. bře 2010

sherry: to je ake ockovanie?

sherry28
24. bře 2010

venku je fakt nádherně 🙂 už od rána 😀 těším se odpo ven, už jen ta zmrzka chybí 😀

sherry28
24. bře 2010

gina333: to na kterém jste teď byli v 15.měsících(spalničky, zarděnky, příušnice)

gina333
24. bře 2010

a to u vas posielaju pozvanku? Mna doktorka objednavala.

sherry28
24. bře 2010

nám posílá pozvánku poštou, objednává jen do jednoho roku a pak posílá pozvánky 😉 🙂

prchalka
autor
24. bře 2010

Tak spíme od 11.30, ale mám strach. Dělají nám kolem baráků ZNOVA izolaci, něco udělali špatně, takže vedle u sousedů už chlapi začínají kopat, příští týden u nás a je to všechno pod čorí oknama ☹ to si asi ještě užijem!! Bojím! Doufám, že půjdou i na oběd, až se nějak potkáme, tak se jich asi zeptám.. Hlavně je skvělý, že sousedi už si minulý rok pěkně zasadili zahrádečky - keříčky, stromečky a teď to půjde do kelu. My teda máme jen tu trávu, ale tu taky poničí a terasu rozkopou ☹
Jinak jsem se vám zapomněla pochlubit, že jsem předvčírem couvala v Oktávce. MM že potřebuje couvnout dál od garáže, tak jestli to udělám. Povedlo se, ale připadala jsem si, že řídím loď 😀 😅

gina333
24. bře 2010

prchalka: to ramusenie vonku poznam, vedla nas stavaju shoppingcity ☹ tiez je tu riadny rachot. A si sikulka s tym cuvanim. 😉 😉
My spime od 11:30, Dedulko skoncil skor v praci takze ju vozi. Som rada ze vonku spi, je krasne slniecko, lepsi vzduch ako vo vnutri. Idem spravit spagety na obed, Natalka ich zboznuje. Sophi este mala zo vcera, najedla sa pekne, vypila 240ml mlieka, takze fajn. 🙂 🙂

prchalka
autor
24. bře 2010

gina: Snědla oběd a ještě mlíko? Tyjo! 😕 😉

sherry28
24. bře 2010

tak u nás taky spánek od 11:30, byla jsem vytírat, sprchovat se a vynést odpadky. Teď obědvám jogurt s loupákem a měla jsme s malým ještě polévku 😉

prchalka: tak příště ještě zařaď jedničku a dopředu 😀 když jde couvání, tak dopředu to jde líp ne? 🙂

gina333
24. bře 2010

prchalka: ale bez polievky, mala ibe ryzu s maskom a so zeleninkou. 😉 Mlieko som zacala davat ked nejedla pekne, uz si zvykla, ze na flaske zaspi, ja ju taku spiacu dam do kocika alebo do postielky a nemusim uspavat. 🙂 🙂

sherry: ved ty sa poriadne najedz moja, co je to jogurt na obed?? 😀

lehna
24. bře 2010

my jsme taky po obědě. koprovka ze včerejška ještě.

dopo spal skoro hodinu. ve 13h zas půjdem ven,tak snad aspoň ještě hodinu v kočárku dáchne.

gina- jsi šikovná s těma oknama, já se na ně taky chystám, ale má o víkendu pršet,tak nevím,to nechám asi až na přííští týden 🙂

prchalka-dobráááá s tím couváním, to já bych nedala, couvat prostě neumím. dopředu v poho,ale dozadu néééé.
a naši budou kupovat taky za pár týdnu octávku dlouhou,tak to bude sranda někam dojet a zaparkovat. už teď mám problém s dlouho felinou 😅

matova
24. bře 2010

ahojte,
u nás sa dnes tiež spí od 11:30.
Včera o 16h už som nevedela čo so šimonkom, šli sme von a aj keď nechcel, nakoniec sa mu páčilo a boli sme vonku 2 hodiny do 18 (bez kočíku). Horšie že ide hlava nehlava-vôbec neregistruje kadiaľ stúpe...začína obdobie blata a prachu. Večer bol úplne zničený ale uspávanie bol napriek tomu des, vlastne neviem ani kedy zaspal, prebrala som sa o 21h a ležal mi až pri nohách 🙄 . Do 22h bol dvakrát hore, tak som to potom zapichla a šla spať ale ešte o 24h som nespala 🙄 . Prvý budíček 4:55-už čumákoval na okná že je vonku vidno 😒 , nakoniec po mlieku ešte zaspal ale až o 5:45, na ďalších 45min. Ráno mi bolo úplne zle.
Návštevu sme nakoniec nemali...včera som pri tom nemožnom uspávaní chytila depku čo bude pri dvoch, cez deň zas ďalšiu-v kuchyni sa vôbec nechce hrať, nestíham variť...Vonku sa chystáme poobede,ale asi zas až neskôr, keď príde mm v podvečer tak ho možno aspoň trochu ponosí cez záhradu (máme riadny kopec)...
A teraz ma úplne dostalo-čítala som v časopise jeden príbeh 11roč.chlapčeka-zlyhávali mu pľúca, nakoniec srdcový kolaps-záapsy rodičov o jeho život,nedalo sa to liečiť ani inde v Európe,bol 24h denne so svojou mamkou-úplne revem ešte teraz ☹ . V živote sa stávajú také hrozné veci ☹ ☹ ☹ 😔
Idem si dočítať ako sa máte.

prchalka
autor
24. bře 2010

No couvla, popojela jsem rovně dozadu asi 4 metry 😀 😀 Ale nechcíplo mi to, no 😀

katzi
24. bře 2010

my taky spíme od 11.30 - dopol. jsme byly chvíli na písku za domem. Adélka šla se svým golfáčkem a panenkou a pochopitelně nemohla přežít aby si kočárek půjčily i ostatní děti 😒 Kdy z tohohle hamounění to děvče vyroste? 🙂

matova: než se narodí druhý mimi času dost - do té doby to s usínáním bude určitě už dobrý. Nebo co třeba pomalu naučit šimonka usínat s tátou? 🙂 😉

prchalko: vidíš jaká seš řidička 🙂 My máme Ford Mondeo combi a mám z něho fakt respekt. Řídila jsem ho jen 1x a měla jsem pocit, že to auto řídí spíš mě , ne já ho 🙂 Já bych potřebovala něco menšího, takovou větší nákupní tašku 😀

sherry28
24. bře 2010

ženy musím vám dát hlášku, sestře praskla voda a míří do porodky 😉 jestli půjde vše dobře, tak do dnešní půlnoci by měla mít mimíska venku 😀

katzi
24. bře 2010

jéé, sherry, tak držím palce ať to má sestra rychle a v pohodě za sebou a zdravého mimíska už u sebe.

gina333
24. bře 2010

matova:ale ved kym sa mimi narodi Simonko bude vacsi a urcite aj sa polepsi. Ja mam stastie v tom, ze o malej cez den neviem, krasne sa hra sama, radsej beriem tie zle noci. Cez den naozaj vsetko v pohode stiham porobit. Uvidis aj Simi sa casom zmeni, ved to si iba na zaciatku tehu, to este ubehne casu kym budete styria. 🙂
A prosim ta take clanky necitaj, ja ked daco take vidim v telke alebo v novinach okamzite prepinam, ☹Viem, je to pstrosia politika ale ja so nato nedokazem pozerat, som vdacna za dve zdrave deti. Urcite bude aj u teba a babatka vsetko v poriadku, treba tomu verit. 😉

gina333
24. bře 2010

sherry: super, drzima palce aj my. 🙂 Chudatko moja svagrinka estes stale nic. 😒

katzi: to musela byt Adeli krasna s tym kociarikom, 🙂 🙂 🙂

katzi
24. bře 2010

matova: ano, gina má pravdu - nestresuj se takovými trápeními. Přečti si něco veselého 😉

katzi
24. bře 2010

gino: jj, je s tím kočárkem hrozně srandovní - důležitá maminka co se stará o svoje mimi 🙂

katzi
24. bře 2010

gino: na urychlení porodu se radí myslím: červené víno, sex, chození po schodech,... 🙂 A švagrovou lituju, to čekání musí být opravdu nekonečný 😒

sherry28
24. bře 2010

matova: co to čtu?jsi těhu, musíš se pozitivně naladit 😉 a neboj depky mám i já, ono to pak bude jiné až to přijde, všechno teď vypadá černě, ale realita je pak jiná 🙂