Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
29. bře 2010

sherry: pre tehotné ani pre dieťa zatiaľ z netu ešte nič 😕 . Ale mám zálusk na pyžamo-nočnú košeľu s otvormi na kojenie- lebo to bude akurát zimné obdobie a mne bola hrozná kosa pri malom, teda ak sa podarí kojiť- no ale aj tak som odstriekavala takže....no v najhoršom prípade zašijem tie otvory 😝 😎 . Možno aj nejakú zavinovačku...a pás na nosenie? 😕, a podprsenky. ale ešte je čas. najviac nám teraz horia jarné topánky, možno sa na druhý týždeň dostaneme zas do jedného obchodíku s topánočkami, tak potom. dnes isto nie.
No malý trhá dnes zasa rekord- spí už 2 hodiny- a to sa nám dnes hodí 😵. My sme mu ešte nepovedali že dnes pôjde do mesta k babičke, inak by nezaspal, to už musíme tutlať asi 4 mesiace keď chceme ísť niekam autom poobede, lebo vôbec nevedel vtedy zaspať 😕

matova
29. bře 2010

ja to tu radšej zbalím už, nech to frčí keď sa malý preberie- ten bude plakať- po prebudení sa chce väčšinou so mnou hrať a jesť až neskôr ale začína to už vyzerať na fofry...tak pekný zvyšok dňa všetkým 😉

sherry28
29. bře 2010

matova: malý taky nechce spát 😒 stačí, aby Lukas prohlásil přijede děda nebo babička a už ho nemůžu dostat do postele 😅 tak m u vysvětluju, že až se vyspinká, tak přijedou 😒 no jde spát, ale s brekem ☹ zatím furt spí

sherry28
29. bře 2010

taky pěkný den, ať přežijeme do večera 😉 už ho slyším 🙂

gina333
29. bře 2010

ahojcek,
Sophi spinka skoro 2 hodky, co je fajn, dufam, ze vecer nebude problem s uspavanim. Boli sme vonku pobehat, na nakupe , v tanecnej, no klasicky vsedny den. 😉 😉 😉 Citam, ze preberate tehu veci, ja som vacsinou nosila leginy a tuniky, to je fajn na leto, v zime teplakove nohavice a dlhe trika s vestou. Rodila som koncom novembra, takze sa to dalo. 🙂 Idem spravit mojim detucham veceru, zatial a majte kraaaaasne. 🙂

katzi
29. bře 2010

ahojte kecaleny 🙂

dočetla jsem letem světem. Čtu, že se nás tu někdo snaží lanařit a nadchnout do těhu 🙂 To se vám děvčata jen tak nepodaří 😀

gino: teda u vás je rušno -napřed ve městě přepadli tu banku, teď u vás v domě tu pivnici 🙂 (sklep) To jsem teda netušila, že pivnice je sklep - ještěže se to vysvětlilo, byla bych zase mimo mísu jako s nádchou - rýmou 😀

Jinak Adélka spala po o něco přes hoďku, měly jsme tady tu návštěvu, tak bylo v bytě hlučněji a Adu to dlouho nedala. Ale mě to vůbec nevadí - doufám, že dnes bude usínat líp večer. Jak se Adeli vyspala, šly jsme s děckama zase na písek a houpajdy. Docela pěkně si tam pohrály, takže fajn den 😵

sherry28
29. bře 2010

gina: já budu rodit začátkem novembra termín podle kalkulačky na netu je 2.11.(máma má narozeniny) 😉

ještě malý restík 😉 zapomněla jsem sem hodit Gině něco o Sophince (a našem Mardovi) =střelci

Vaše dítě je od narození živá, zvídavá a společenská bytost. Není rádo o samotě, vyhledává si přátelé a známé. Budete muset projevit notnou dávku trpělivosti, abyste naučili svoje dítě dbát o čistotu, pořádek a kázeň. Jsou to děti velmi odvážné, které se málo čeho bojí. Milují sportovní vyžití. Střelci se obvykle dobře učí, až v pozdějším věku, když už mají jasný cíl před sebou. Učí se prostě jen ty předměty, které bude potřebovat pro svou profesi. Je to ohnivé znamení, tak dávat pozor na přehřátí nebo podchlazení.

A je to kompletní 😉 🙂

katzi
29. bře 2010

a gino: ještě jsem samozřejmě zapomněla dodat , že to fakt nas..re, takový mrchy zlodějský 😠 😠 😠 Nejhorší je, že se málokdy tyhle zloděje podaří chytit 😒

gina333
29. bře 2010

katzi: tak zlodeja nechytia urcite, to by bola strasne velka nahoda 😒

My sme uz okupane, mlieko vypite, pockam so 20:00 a pojdeme spat. Dufam, ze ju uspim coby dup 😀

katzi
29. bře 2010

My spíme - dnes to šlo líp než včera, ale bez protestu to nebylo 😒 Chvilku jsem ji nechala (nebrečela, spíš tak pokřikovala, pištěla,...), už jsem ji chtěla jít zpacifikovat a najednou bylo ticho. Ticho je už cca 15 minut, tak myslím, že spí 🙂

Jdu se natáhnout k telce.

Pěkně se všichni vychrupkejte 😔

gina333
29. bře 2010

my spime tiez, zaspala nastastie bez vacsich problemov 😉 😉 idem trocha k telke, ale dnes som taka unavena, ze asi ma Natalka bude musiet zobudit aby som ju ulozila spat. 🙂 🙂

Tu najpokojnejsiu noc vam vsetkym 😵 😵 😵

prchalka
autor
29. bře 2010

My taky dobrý, zvadla u mlíka a 20.10 v postýlce. Dneska v Tescu v hadrech opět scény a to jsem ani nic nevybírala a byli jsme tam s MM oba - seděla v golfáči, dole v potravinách jsme nakonec potkali toho zubatýho kamaráda, co mu lezou už jen 5tky 😅 tak se na sebe chvíli pokoukali a byl klid 😉
matova: Avokádo konečně koupeno, tak jsem na to zvědavá! Na overálky jsem koukala, ale Tesco větší jak 24m v packu nemá 😕 😠 takže to se ještě neví, jak dlouho je budem vlastně nosit 😖
katzi: Ale to mě vůbec nevadí - to je teda věta starostlivé matky?!?! 😅
Opět jsem couvala - asi 2m 😅 😀 😀 - tentokrát s mým autíčkem. Jako nastartovat a rozjet se mi jde, ale toho místa kolem sebe.. ☹ ☹ ☹ bojím!!
Tak pá a bez nočních můr dnes prosím 😅 😔 😔 brou...

ined77
29. bře 2010

🙂 ahojky 🙂 ,
tak já se dnes hlásím opožděně a podám jen info 😉 .
včerejší noc stála za prd ☹ ...vrtění,kroucení,norování 🙄 .usnul po 1h u mě v posteli.2x jsem ho zkoušela v dojmu že spinká položit do postýlky,leč marně-okamžitě začal plakat 😒 ...zatracený posun času...usnul až ve 20.15 😒 .
dnes jsem měla úřední den...můžu říct,že úředního šimla dělají leda tak z lidí,honili mě opravdu jako kobylu...tam a zpátky...né,paní,to musíte zpátky na magistrát atd. 😨 ...přepisovala jsem na sebe všechny energie,odhlašovala tatínka z poplatků od popelnic atd.no snad to mám vše v pořádku,v tomhle se fakt nevyznám,vlastně po dnešku už trochu ano 😅 .
matýnka měla hlídat od 11h babička,ale tak strašně u ní plakal a pořád se lepil na mě,že jsem ho nakonec naobědvala, uložila a pak teprve jela.roste mu tak poslední 4 a je fakt dost úzkostný a protifka ☹ .nicméně nakonec jsem domů dorazila v 16h,kluci byli venku,já převlékla ložní,vyprala,posbírala z balkonu 2 pračky z rána,vyplnila předávací smlouvu E.ON.,udělala kaši a v době koupání obě pračky vyžehlila.zítra mě čekají okna 😅 .ale jsem k.o. 😝 .
tak...a teď už budu jen čekat na notáře až se ozve ☹ .pak bude následovat vyklizení domu a prodej,toho se bojím asi nejvíc 😢 .
dočteno nemám a asi si to nechám až na zítra,ale všem přejeme co nej noc a hlavně ať maloškové spinkají 😵 .

matova 🙂 ...co ten dnešní utz 😵 ?doufám,že krásně rostete 😉 😵

ined77
29. bře 2010

jo a máme novinku 😒 ...matýnek začal pištět,ale jak 😕 ..... 🙄 😅 .fakt nevím,kde k tomu přišel,ořežproutek 😠 😅 .
ale!....snědl dnes SÁM lžičkou půlku frutapury 🙂 (a venku krade motorky cizím dětem,pssssst 😀 )
dobrou 😔

sherry28
29. bře 2010

tak Mára usnul teprve teď 🙂 není divu, když spal skoro do třech že?přes den dal bez 15minut 4 hodiny 😅 k večeři snědl brambory s mrkví a ještě viděl, že připravuju MM rýži k omáčce, tak zbodl asi čtvrt kila samotné vařené rýže 😀 a šel spát dnes bez koupání 😝 jinak by šel až v deset 😅 tak dojedla jsem pomerančový jogurt (po nich mi není špatně) 😉 a jdu k telce za Lukasem a MM (koukaj zase na válečný film) 😝 , všem přeji takovou noc, jakou já měla na dnešek 😉 🙂 😔 😔

gina333
30. bře 2010

ined: ty mas tiez riadne fofry, ale ako citam zvladas to perfektne 😉

My sme tuto noc spali celkom ok, bola hore 2x o 24:00 a o 3:00, druhykrat sa sice dost vrtela, uz som sa bala, ze sa bude opakovat vcerajsok, ale zaspala a spi este aj teraz. 🙂 🙂 Idem vychystat Natali do skoly, pekny den vsetkym. 😵 😵

sherry28
30. bře 2010

ahoj ženy, tak naše noc perfektní spal v kuse až do sedmi, jen kolem třetí ke mně přilezl pod mou peřinu 😀 (prý zuby?)

ined: ber to pozitivně, alespoň získáš nové zkušenosti na úřadech (prodej bytu, tak v tom se pravdu nevyznám, to bych dala právníkovi) a co autoškola? 😨

gina: taky dobrá noc 😉 🙂

prchalka
autor
30. bře 2010

Ahoj,
tak si troufám říct, že na naši noc nemá nikdo, ani kdyby se děti spojily dohromady!
Jestli spala, tak do 23 kdy šla ke mně a pak ještě tak do půlnoci asi.. mezi 2-3 motanice sedanice a stále dokola, opět nemohla celou hodinu zabrat, tak jsem si myslela, že už jsme si to odbyly, ale.... znova ve 4 a už se vůbec neuklidnila, pořád sedala, pak už i kňourala, pořád jsem se to snažila zachránit, aby usnula, ale jen utíkaly minuty a nic z toho... Pořád jsem jí vracela na místo. No a mezi tímto vším jsem o ní věděla určitě každou hodinu, nejmíň 1x 😖 😢
Před 6 už jsem neměla sílu na nic, tak jsem jí nechala válet se všude, už i po mně, pak přišel MM a měla asi tak 20minutový záchvat, nechtěla hladit, nic, napůl skoro spala, funěla. Pak jí vzal do náruče, pořád řvala mamíííí mamíííí, chtěla na zem, když jí postavil, tak záchvat ještě větší. Nakonec jí odnesl na nočník, přebalil a ustrojil, no ještěže tu byl, jinak by asi nepřestala řvát doteď, protože bych fakt neměla sílu na nic.. Jako fakt nechápu dneska ☹ ☹

prchalka
autor
30. bře 2010

Zapomněla jsem dodat, že celou tu noc mě jen dloubala, mačkala a štípala do rukou 🙄 😠

gina333
30. bře 2010

prchlka: chudatko, tak tuto noc si to odskakala za nas vsetkych ty. 😠

sherry: no asi to zuby nebudu. 😉

Sophi sa zobudila o 7:15, dufam, ze je pekny den pred nami. Dnes pustia aj svagrinu domov, chcem ich ist konecne pozriet aj ja, poo ma Nati rodicovske zdruzenie tak budem mat trocha fofry. 🙂 🙂

katzi
30. bře 2010

ahojky,

naše noc - slabší průměr 😒 Proběhla klasická budící se část mezi půlnocí - 4h. Předtím a potom to bylo dobrý. Jsme teď bez čípků a já pořád váhám - koupit x nekoupit znovu???Těžké dilema 🙂

prchalko: u vás noc hrůzy 😖 Tak snad ti bude alespoň pěkně spát po obědě a půjdeš si taky chvilku lehnout.

sherry: u vás naopak noc snů 🙂 Celá noc v kuse se u nás už dloooouho nestala 😒

ined: jsi superžena 🙂 Tolik toho zvládáš, klobouk dolů, máš opravdu můj obdiv. A baráček chcete prodávat? Pro sebe si ho nechcete nechat?

Musíme si dnes asi naposledy užít pěkné počasí, od zítřka se to má kazit ☹

gina333
30. bře 2010

katzi: my sme tiez bez cipkov, ale minule som bola v lekarni a videla som tam sirup na dobry spanok pre deti do 10 mesiacov a lekarnicka my vravela, ze pre starsie deti su kvapky tak si ich pojdem kupit. Posledny pokus. 😉 😉 😉

katzi
30. bře 2010

gino: tonoucí se stébla chytá 🙂 Já taky zkouším kde co. Tak potom napiš jak se kapky jmenují a jak vám zabraly. Koupila bych je taky 🙂

gina333
30. bře 2010

jasne, dam echo co to je za zazrak 😀 😀 ja uz mam aj obed uvareny, paradajkovu polievku, pre Sophi masko ma cibulke, pre Nati na sampionoch pre seba som pripravila pangasa, uz len upiect. 😉 Este uvarim tarhonu a zemiaky a je to. 🙂 🙂 Akoci sa vonku zatiahlo, len aby neprsalo, 😒 😒 😒 uz som si zvykla, ze poo chodime za panelak pobehat si. Je tu pekne ihrisko, travicka, maju sa kde deti vysantit. 🙂 🙂

prchalka
autor
30. bře 2010

Tak spíme od 11, byla vyřízená už půl hodiny před tím, než jsem jí stačila připravit jídlo, v podstatě jen chodila a bulela. Chlapi venku to vědí, řekla jsem jim, že ji jdu uspat, jestli můžu a jen jsem šla od ní, tak zvonek. Přišli další, protože nám teče na wc umyvadlo - byla potopa. Naštěstí čorí je asi tak mimo a vyřízená, že jí SNAD jen tak něco nevzbudí!
No a to jsem se vždycky bála jen pohnout, když spala a takhle mi jí tady chlapi zocelujou 😖 😅 No a mě utíká siesta na posteli!
Oběd - uvařený květák, do toho salámek na nudličky a jedno Kidiboo, to vše s bramborama od včera.

gina333
30. bře 2010

my spime od 11:30, napapala sa, vypila mlieko, trocha som ju ponosila na rukach a spinka. Lenze cakam postarku, ta bude zvonit, takze my ju urcite preberie. 😒 😠 Len dufat, ze nepride pred jednou. 😒 😒

luci_enka
30. bře 2010

Ahoj holky, omlouvam se, ze sem lezu, ale chtela jsem jen pozdravit Prchalku, psala mi vcera vzkaz do jineho tematu o zavislem prckovi - pry ty nase holky mame v tomhle jako pres kopirak... nahledla jsem k vam a vidim, ze i ty noci mame uplne stejne!!! 😝

Nase mala ma teprve 2 zuby, ale jak jsi popisovala dnesni noc, tak u nas to probiha naprosto, ale naprosto stejne, uz ani nepocitam, kolikrat v noci vstavam, nahazuju dudlik, konejsim, ukladam... dneska jsme byla vzhuru od 4.30 do 6, vcera od 1 do 3 - a chovala se uplne stejne, jak popisuje Prchalka - place, v polospanku, vali se po mne, kdyz si ji vezmu do postele, polehava, posedava... takze preju jen hodne sil!!! 🙂

katzi
30. bře 2010

Tak nám se nám právě nějaké dítě vzteká pod okny - a pěkně mu to jde, vytáčí to do solidních otáček. Jeho matka má pevné nervy a nechce ustoupit - držím jí palce a fandím jí 🙂

prchalko: ty teda dostáváš zabrat 😒 To je na tom vždycky nejhorší - nejen šichta v noci, ale pak i celý to dopoledne, než to po obědě dospí (nebo někdy taky nedospí, že 😒 Snad ještě nějakou tu siestu chytneš.

Adélka byla hodná do 10.30, pak se jí nepovedly dát kostičky do baťůžku - vztekla se a od té doby to s ní šlo z kopce. V 11 už měla taky dost, tak honem jídlo a už spí 😔

Mě začíná MS, takže nálada pod bodem mrazu, dopuju se od rána čokoládou, dieta nedieta 😒 🙂

gina333
30. bře 2010

katzi: ake MS sa zacinaju, aby som bola v obraze? 😀

katzi
30. bře 2010

gino: 😀 Žádné oficiální MS, jen moje soukromá MS (menzes) 😀