Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
9. dub 2010

katzi- no já bych taky chtěla vysvětlení. a když ho nechám ať se motá, lehnu si, tak za 5 minut začne brečet. a tak to jde pořád dokola. tak jsem v tomhle bezradná.
chápu,že taky nemůžou někdy usnout,tak jak my, jak píše Gina, že se taky převalujeme,ale každou noc?

sherry28
9. dub 2010

tak dnes je venku asi nejošklivější den tohoto týdne ☹ to je hrůza ty výkyvy 😒 včera léto dneska pozdní podzim 😝

lehna
9. dub 2010

sherry- u nás je krááásně 😕 😅

sherry28
9. dub 2010

lehna: tak aspoň někde je hezky 🙂

lehna
9. dub 2010

sherry- ale pokud je u vás škaredě,tak to budde zítra u nás ☹ .

gina333
9. dub 2010

tak u nas je zatial krasne pocasie, ale na week uz hlasia dazd. 😒 MM pride domov v nedelu rano , sa nanho uz tesim, akurat som pozerala kam by sme s detmi vyrazili, no ked bude prsat pojdeme asi na Hotel Permon, tam je perfektny detsky raj pre deti. 😉 😉

prchalka
autor
9. dub 2010

Dobré ráno,
jsme doma, byla to bleskovka. MUDr. k tomu neřekla nic konkrétního, jen jí napsala nějaký mlíko a mast. Jo vlasně řekla, že to bude jednoduchý 😀 😀 Jen jestli nejí něco kořeněnýho nebo citrusy a nashledanou mi řekla dřív, než já jí. Mám jí zavolat, jak to zabírá a očkovaná Hexou nebyla, když má prý tohle. O 1,5letou prohlídku jsem si řekla. Zrak, sluch, chůze a spojování slov se jen zaškrtlo v očkováku bez zkoušení. A závěr je dermatitis něco....
Váhy/míry: 14.27kg a 89cm. Trochu se samozřejmě prala při vážení i měření, sápala se na mě. Nejlepší bylo, když jí sestra chtěla měřit hlavu, když ona na hlavě nic nesnese. Cestou zpátky na ruce a busem, ale zvládly jsme to. Ještě jsem jí koupila Pusíka časák - všechno je od 3. let 😀 😀

gina333
9. dub 2010

tak tu je ten Permon, vy to v CR asi nepoznate, vravia, ze je tam super http://www.hotelpermon.sk/permon-paradise/kids-.... 😵 😵

prchalka
autor
9. dub 2010

Noc - celou s tatínkem a v pohodě, šla jsem tam až v 5.20 a ještě usnula do 6.30 😉

gina333
9. dub 2010

prchalka: wau, tak to to mate uz za sebou, Cori ma krasne miery, kdeze sa na nu hrabe ten moj mrnusik. 😀 😀 😀 Tak ked staci na ten ekzem masticka hadam to coskoro zmizne. 😉

luci_enka
9. dub 2010

ahoj holky, zdravim, docitam, ale nestiham reagovat... u nas noc - vstavala poprve v pul jedne, pak v pul druhe a v pul treti jsem si ji brala k sobe nakojit, pak se trochu mlela a mlela a vstavala v 6... no, jeste ze tu mam tu mamku, mohla jsem do pul 9 dospat 😵

u nas je taky pod mrakem, cekam, kdy zacne prset, pristi tyden ma byt zase 8 stupnu ☹ fuuuj, ja uz chci leto!
lehna: videla jsem dortik na fotce, krasa, ale nic pro me... nejsem na to asi nijak extra sikovna 🙂 a tyto noci velmi dobre zname 😝

prchalko, jakou mast a mliko mate? pak dej vedet, jestli pomaha! mala uz je velika, proti nasemu skritkovi 🙂 ta mela v roce "jen" 8.87 - a jak ju vlacim na rukach, tak ji rikam "tunka" 😀

zase vas doctu, jak budu mit cas, jdu uklizet 😝

kadlecova.misa
9. dub 2010

ahoj všem, Lucienka malá měla taky v roce "jen" 8.860g. Corí je šikulka, ta určitě jí pěkně, ne jak na naše nimra. Má dny kdy jí a kdy zas nejí. Tak hlavně aby vám ta mastička pomohla!! 🙂

katzi
9. dub 2010

jsme naobědvaný a tradičně u Krtečka čekáme až pípne 11.30 a půjde spát 😉 No a já dnes asi taky - nějak se pořád nemůžu probrat, proběhlo už kafe, ale nějak bez výsledku 😒

Tady je taky zatím ještě hezky- takže odpol. půjdem ven, projet motorku 🙂

gino: teda to vypádá úplně super ten hotel Permon, tam si určitě užijete fajn den 😵

prchalko: no vidím,že doktorka se s vama moc nemazala a nezdržovala 😒 Tak snad ty léky, co vám dala pomůžou. čorí je kus ženské. A závidím tvoji dnešní noc, já zaúkoluju MM alespoň zítra ráno ať s ní vstane a trochu se dospím 😵

gina333
9. dub 2010

tak my uz spime od 11:10, bola taka unavena, ze zaspala na flaske. 😉 Ja som dnes varila hustu masovu polievku so zeleninou a cestovinkami. Pre Nati gyros a mne svokra nesie francuzke zemiaky. 🙂 🙂 🙂 Idem si dopozerat serial co som vcera v noci vynechala. 😵 😵

katzi
9. dub 2010

gino: teda vy máte takovou pestrou stravu - tolik druhů jídel k obědu 😀 To u nás míváme obě s Adu to stejné a navíc ještě vždy dva dny po sobě 😀

prchalka
autor
9. dub 2010

My hodily bobika do nočníka a spíme 😉 Oběd květák s bramborem a mrkví. Záclonové tyče jsou doma, tak se zítra asi bude věšet 😉

gina333
9. dub 2010

ktatzi: Natalka je strasne zly jedak, zje len 2 druhy polievky, neje zemiaky ani ryzu tak furt jej musim vymyslat. 😒 A svokra ak moze pomoze, tak aby som ja nejedla dookola to co Nati navari ona. 😉 Este my aj kremovu karfiolou polievku doniesla, mozno, ze si z toho par lyzic zje aj Sophi. 😉 😉

ined77
9. dub 2010

ahojky 🙂 ,
noc špatná 😒 .ráno koužek,opět děs ☹ .mně je zle,asi mám fakt něco s tlakem jak to tvrdí mm 😒 .
spinkáme od 12h,usnul během 15 vteřin 😅 .to ho asi unavilo to vztekání a prudění v kroužku 😠 .
obídek:hovězí pol.s bramborem a zeleninou,rizoto,2 rýžoví medvíci 😅 .
včera jsem odpoledne vygruntovala kočárek,kluci byli venku na motorce.udělala chodbu,pomazánku z vajec-ruce jsem měla barevné jako malíř 😅 a jíst ji budeme asi až do vánoc 😀.a konečně jsem opět vytřídila matýnkovi šatník,pak zjistila co všechno je potřeba koupit a už přemýšlím,kdy opět vezmu útokem MMB 😀 .
dnes tu máme ještě krásně,tak oho musíme využít a odpoledne se vyřádit venku,blíží se studená fronta a má být škaredě až do příštího týdne ☹ .a tatínka máme opět celý víkend v práci 😖 .
jdu vás dočíst 🙂

prchalka
autor
9. dub 2010

Já bych taky potřebovala být zásobená jídlem. Nebaví mě to nějak vymýšlet a hlavně seznam na nakupování...protože většinou chybí všechno. Kdyby mi vždycky někdo navařil, byla bych šťastná 😉
Jo ještě jsem včera čorí dělala nádivku z tousťáku a zeleniny, voní to hezky, ale ještě nevím, jak to chutná, opět nápad z MMB.
A přišly mi dneska 2 extendory na prodloužení bodynek - díky za tip ined! To mě trklo brzy po roce a půl, že? 😅 Připnu mezi nohy a hned je bodynko delší 🙂

matova
9. dub 2010

ahojte, u nás noc veľmi dobrá, až na ranné vstávanie o 5:30, ale čo by som niekedy za to dala!!! 😎. Zub stále neprerezaný.
Akurát bol šimonko už o 9:30 hotový, tak som ho ešte vzala na hodimu vonku pobehať a nakoniec sme to potiahli do 11:35 😅 . Dneska mi tak krásne umožnil 20 minút úplne vkľude chystť obedík, že som až nechápala- ale došlo mi to- bol totiž pokakaný, tak dal pokoj 😀 . My sme tu mali doobedu úplne zamračené, až keď sme sa vrátili dnu tak vyšlo slnko, dúfam že do večera zostane. Prognózy s počasím na víkend asi poznáte 🙄 .
Obed: varené zemiaky+ pangas na póre, strúhaná mrkva. Teraz ešte dováram kapustovú polievku so zemiakmi a červenou šošovicou.
Idem dočítať 😉

sherry28
9. dub 2010

spíme 😉

prchalka: malá váží o něco míň než náš Luky(14,5kg), ale on je teda hubeňour 😒 i Mára ho pomalu dohání 😅

koukám, že na Moravě je zatím hezky 😅 ale ono to tam od nás přijde 😒

prchalka
autor
9. dub 2010

sherry: No to je mazec! Rozdíl 3,5 let a 300g 😀 😀 😝

sherry28
9. dub 2010

zítra mi Lukášek odjede do Brna k tetě 😉 tak bude o jednoho míň, zároveň hůř, Mára si vůbec sám nevyhraje 😅

prchalka
autor
9. dub 2010

Kdyby něco, tak se loučím už předem, znáte to... 😝 Tady zatím neprší, tak nevím, jestli ven, ale dneska už jsem jí tahala, tak max. na kočár nebo fakt zhebnu.. 😝

sherry28
9. dub 2010

prchalka: no to jo a čtyřletého Dádu už trumfla, ten váží rovných 13kg 😅

sherry28
9. dub 2010

taky mi je od rána nějak divně, ale s těhu to nemá nic společného, spíš tlak bych řekla 😒

matova
9. dub 2010

lucienka 🙂 + k.misa 🙂 - my tu s prchalkou vedieme čo sa váhy týka- u nej je to vždy najviac a u nás najmenej. Šimonko mal v 1 roku 7800g 😅
všetkých mi je veľmi ľúto čo mali dnes zlú noc, no hádam to prejde po tých stoličkách ???
ined 🙂 : chcelo by to pre teba oveľa viac oddychu. Mala si veľmi záťažové posledné obdobie a niekde sa to asi odráža. 😒 . Ja mám v poslednej dobe hrozný pulz a posledných 5 dní ma z ničoho nič bolí srdce- tak že sa nemôžem kôli bolesti zrazu nadýchnuť 😒 . Kedysi som to už párkrát mala- väčšinou po skúškovom období... 😖.
prchalka 🙂 : fíha, tak dr, je rýchlik 😅 . A čorí miery- teda parádne 😉
prchalka, ined, predlžovač body? to nepoznám 😅
gina: pozriem ešte ten Permon keď stihnem, malý tu už nejak skoro vzdychá
sherry: 🙂

ined77
9. dub 2010

prchalka 🙂 ...já zase nevěděla,že se to jmenuje extendor 😀 .
taky bych brala kdyby mi aspoň občas někdo navařil 😀 .musím se mrknout na ty receptíky 😉 .včera jsem dělala matymu rizito s hov.msa se zeleninou,ale nějak jsem si říkala,že to asi nebude chtít jíst a ráno jsem ještě vběhla do obchodu pro skleničku s.o.s. 😅 .nebyla teda potřeba,ale to možná jen proto,že jsem ji měla,kdyby nebyla,hodí mi to na hlavu 😝 😀 .
noc super,je fajn že se tatínek tak pěkně zapojil 🙂 .
a teda ta dr.to s vámi vzala pěkně svižně 😒...tak snad ta mastička aspoň pomůže 😉.držíme všechny palečky 😵.
pěkné míry 🙂.

matova,katzi 🙂 ...matýnek je zatím o.k. 😵 pozoruju ho pořád,ale ani náznak,zaplať pánbůh,teda zatím,ale raději to klepu 😉 😔 .

katzi 🙂 ...ty večery máme podobné,u nás teda ale odpadá nejdřív mm 😅 .včera už při ordinaci dělal chrrrrrrrrrrrrrr 😠 😀 .no jo,taky toho má nad hlavu a je fakt,že přišel z práce,pojedl a šel s malým hned ven 😉 .
tak dnes to tedy dožeňte 🙂 a pozor!...víš jak to tady létá,ty těhu nákazy 😀.

gina 🙂...to budete mít super den 🙂.však jen si užijte tatínka doma 🙂

lehna 🙂...takže nejen že byl dortík krásný,ale i chutnal,paráda 😵 .tatínek měl určitě radost,že má tak šikovnou holčinu 🙂.já bych zobla tu včelku 😀.
u nás je také počasí zatím super,ale zítra už to bude stát za prd 😖 .možná pojeme s matýnkem plavčit,už jsme nebyli od podzimu 😉.

sherry 🙂 ...ten virus asi tak daleko nedosahuje či co 😠 😀 .
pátky a soboty mám raději ty liché,to máme doma tatínka 😅 .je fajn,když je rodinka pohromadě 🙂 .

matova 🙂 ...no není možná!!! 😕 šimonek tě nechal i navařit?tak ho musíš vždycky něčím nakrmit po čem se zákonitě pokakušá a zvládneš vše levou zadní 😀 .
jejda,musíme se pochlubit...z malého leze něco jako maiinka a motooka..tak to jsem já a motorka..pak ještě mamaata..to jako nejspíš máma a táta 😀 .tak že by už aspoň nějaký pokrok?jo a taky brum-medvěd,občas fakt i s tím r 😀 .
noc super...to jsem ráda 🙂 .sice teda ten čas uspávání ☹ ....no u nás se taky čeká aspoň na malinké přítmí,jinak ukazuje ven a štěká 🙄 😅 .čas vstávání stejný 😔 .

luci 🙂 ...o noc taky o ničem co ☹ .ale aspoň jsi se maličko dospala 😉 .

míša 🙂 ...u nás je to s jídlem také tak,jednou zbaští vše a ještě by si přidal a z toho se v tom nimrá a sní jako vrabec 😅 .ale buďme rády,že aspoň občas jí dobře.kolikrát když čtu co píše gina 🙂 ,jak sophi pije jen mléko ☹ ,jsem ráda,že ten náš krpec je proti tomu jedlík 😅 .

gina333
9. dub 2010

no Sophi uz bola 2x hore, ale vzdy sa my ju podarilo uspat, neviem co ju furt budi. 😒 Sost sa tu zatiahlo, tak neviem do kedy budeme vonku, vyzera to na dazd. 😠

matov: davaj si pozor na seba, mala by si sa menej stresovat, ale to sa my lahko hovori. 😉 Ked citam ake zdarave jedla ty varis....este som cervenu sosovicu nerobila ale dobre to znie s tou kapustou. Napis my recept ak budes mat kedy, prosiiiim. 😵 😵

prchalka: extendor, aj ja to prvykrat pocujem. 😕

matova
9. dub 2010

u nás teraz mm prichádza najskôr o 19h. Včera už som ani nechcela aby išiel hore, aby sa malý už pred spaním zbytočne nerozkekešil- aj tak keď ho videl ako prichádza domov, ani náznak radosti neprejavil 😢 .
ined. fíha, tak posun v slovách? 🙂 Keď som teraz čítala od prchalky že pri prehliadky v roku a pol zaškrtli spájanie slov ok 😕, no, u nás dve slová dokopy ani náhodou 😔
lehna. ja by som si tú včielku dala do vitrínky 😀