Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
10. dub 2010

katzi: to znamena neocarim 😉 😉 Hej je to super, aspon sa donutim oholit si nohy. 😀 😀

matova: to mas pravdu, pomaha to, ked sa nevidime kazdy, den, sice traz je skype, vkuse si volame, mame kameru, takze aspon sa vidime cez obrazovku. 😉 Ked chodi domov raz za mesiac aspon sme si vzacnejsi. 😵 😵

prchalka
autor
10. dub 2010

Uspala jsem nakonec ve 12, no ale byla do tý doby jako rybička a teď si jí houpejte... ale usnula. A už aby zase pomalu vstávala. S bráchou a MM jsme dali jednu slovní hru, ale neměla jsem žádná slovesa, tak to se věty tvoří dost blbě. Tak jsem s tím sekla a šla hlídat čorí nahoru.
O té nehodě nevím - fuj. Mě tyhle zprávy vždycky dostanou ☹

katzi
10. dub 2010

gino: aha, ono to znělo tak jako něco spojeného s ..... laškováním, nevím jak to nazvat jinak 😀

prchalka
autor
10. dub 2010

matova: Neblázni! Nic takového jsem nepsala 😀 😀 😀 ani si to nemyslím!! Už jsem si myslela, žes na mě vypátrala něco jiného 😅 😅

matova
10. dub 2010

ahojky, koniec siesty, lúčim sa, spalo sa 1:25.

katzi: moj švagor si ako malinký pri páde vrazil predné zúbky normálne hlbšie a museli mu ich vytrhnúť ☹ . Fakt a aj ja toho bojím, ako píšeš pracne narastené.
gina: 😀 😉
prchalka: snívalo sa mi či sa to fakt stalo??

matova
10. dub 2010

prchalka. aha už vidím odpoveď 😀 😀 😀 hááá, fakt to bol taký živý sen, že som normálne sa až hambila a povedala si že musím menej písať už 😅

katzi
10. dub 2010

matova: teda to je představa - vyzažené zuby, no fuj. Snad nás toto nepotká žádnou 😖 Teda ty máš sny 🙂

prchalka
autor
10. dub 2010

Ten náš kámoš s pískovištěm si před týdnem rozbil pusu. Skákal na posteli a spadl vedle na stoleček. Jeden vnitřní steh a 3 venku. Psala kámoška, že je v nemocnici posílali sem a tam a když mu to šili, měl pusu plnou krve a přístup opravdu lidský ☹ 😝 😝 A toho řevu - no to si umím představit! ☹

katzi
10. dub 2010

prchalko: auuu, to muselo bolet 😖 Chudák dítě i rodiče..

ined77
10. dub 2010

u nás spánek 1.45,nic moc,ale bude to muset stačit.a jasně...přesně ve 13.55 tady začalo pršet 😖 .tak teď nevím teda co budeme dělat 😖 .
ptala jsem se matýnka jestli chce jet k babi,ale vrtěl hlavičkou že ne 😅 ,ale zase být celý den doma 😲 ....

katzi 🙂 ...chuďátko adelí 😢 .bazén si užijte 🙂 .matýnek je rozený vodník,toho z bazénu nemůžu dostat 😀 .

prchalka 🙂 ...jejda,chuďátko malé ten klučík 😨 .
tak super,že jsi ji zvládla uspat 🙂 .

matova 🙂 ...vy jste s TM 11-ctý rok???? 😕 😕 😕 ...ty brďo 😅 .
pěkný den i vám 🙂 .

ined77
10. dub 2010

tak to byla jen přeháňka,zase se to trošku trhá,tak pojedeme aspoň na chvilku ven 😉 .
jdeme povačit a vyrážíme.
všem pěknou sobotu 🙂

sherry28
10. dub 2010

nějak jsem vytuhla 😒 ani nevím co jsem chtěla napsat 😕

Lukas má také vyražený zub, loni skočil na stůl a bylo to hned(ten zub tam teda má, zubařka ho tam nechala, ale je mrtvý ☹ čekáme, až mu vyleze nový)
Mára má také častější kadění, dneska už po páté, ale také to není vyloženě průjem 😖 tak nevím, ruku v puse má při usínání teď furt, ale zuby žádný nový 😒
O zemřelém polském prezidentovi a jeho ženě vím, ráno mi to volala mamka ☹

katzi: myslela jsem počasí, Lukas je teď někde poblíž vás (v Brně), tak jak tam mají, tady prší, takže nejdeme ani ven 😠

katzi
10. dub 2010

jsme zpět doma. Zážitky z bazénu - bylo tam dost lidí, takže to tam výskalo, šplouchalo, skákalo,....Adelí byla ze začátku dost vyplašená, oči na vrch hlavy, pak jí někdo šplíchl studenou vodu na záda a to byl konec = řev 😀 Naštěstí tam byl ale ještě menší bazének s vířivkou, tam bylo o dost tepleji a klidněji - takže tam jsme pak trávili celou dobu a to se jí líbilo, pak už se i řechtala.

sherry: počasí je tady dnes takový aprílový - chvilkama sluníčko,ale víc teda zamračeno, občas zaprší a docela kosa 😠

prchalka
autor
10. dub 2010

Tak s bráchou nakonec idylka. Chlapi pověsili ty tyče, brácha si s ní pak hrál a pořád jí něco vykládal a ptal se jí, si pokecali a hlavně - pořád by jí vším cpal. Dovolil jí Pribináčka tyčinku před obědem, pak za hodinu po odpol sváče banán a pak ještě na to buchtu 😝 Taky se dneska 3x potento! Nakonec ho objímala a když jí vzal do náruče táta, tak byl řev!
Počasí na draka! Mějte všichni/všechny klidnou noc..letím na koupando! 😔
Závěr k ekzému - když šla do vany, měla to jen růžový, o moc lepší,ne červený jako vždycky. Ale to je jen jeden den...a navíc zatím změna jen v barvě, než že by se to ztrácelo..

sherry28
10. dub 2010

tak u nás spánek, spal odpo dlouho až do tří, tak šel spát něco dýl 😉 MM se koupe a volal mu šéf, že má zítra volno 🙂 takže super, hned jsem mu zkazila náladu, řekla jsem mu, že ráno spím dýl jak do půl sedmý 😀 že si bere malýho 🙂 no moc radost nemá, ale mám v plánu spát aspoň v klidu do osmi 😎 tak uvidíme, za to mu dnes připravím pěknej večer 😉 😵 😀

prchalka: tak s tím jídlem je to u nás takhle na denním pořádku 😉

katzi: díky za info počasí 🙂

všem klidnou noc, bez buzení a bdění 😉 😔 😔

gina333
10. dub 2010

ahojte, ja akosi nestiham. Poo sme boli trocha vonku, ale strasne fukalo, no to pocasie je veru dost o nicom 😒 😒 Potom som sla k svokre na kavicku, vecer na zumbu, kym som okupala deti, seba na fuuu 😝 😝 😝 😝 a tosom este nevecerala. Zajtra pridem MM, juj tesim sa nanho. 😵 😵

katzi: aj my sa chystame zajtra do bazena, som zvedava ako sa bude Sophi pacit. 🙂

prchalka: to vase jedenie zavidim. 😵 😵

sherry: veru, vyspi sa do ruzova ked mozes. 🙂 🙂

Sophi uz spi, bola riadne rozkokosena 😀 😀 😀 ked ju strazi Babka vzdy je ako z divych vajec. 😀
Tak vsetkym pokojnu nocku. 😔 😔

matova
10. dub 2010

Ahojte,
u nás sa spí od 19:40. Poobede sme sa chvíľu dnu "pohrali"+ skorý olovrantík, potom už sa šimonko ťahal von. Počasie je fakt hrôza, síce slnko svietilo ale kosa neskutočná a fúkal vieto, nakoniec už aj pršalo. Normálne som zmrzla, boli sme 2 hodky bez kočíka, všade sme sa pomotávali, ale malý nie a nie dnu 😒. Doma sme si doprial dlhé kúpanie vo vaničke 🙂, všetky knihy sme asi prešli......
MM malému kúpil topánky a za nič ich nechce dať na nohu 😒. Ale nejak sa mi nepozdávajú, ja sa stále bojím dávať mu obuv pod členky. Ako vy? Zajtra ich asi sfotím a ukážem, keď niekam nepôjdeme, lebo malý stále ukazuje na garáž a vraví si brm brm- asi že už dávno nikde nebol? 😀

sherry: prvýkrát asi čo píšeš máš samých smutných smajlíkov 😒. Je to fakt hrozné byť sama doma len s dieťaťom v takom veku a s blbým počasím vonku...ja už som nevedela vydržať kým tá zima skončí...a furt to trvá 😖. Snáď budete mať zajtra lepší deň 😉
katzi: paráda, fakt dobre že tam bol ten minibazénik 🙂
prchalka: tak už aj ty budeš mať za seba náhradu- brat - chúvička 😉 , to je super. A ten malinký s roztrhnutou pusou, joj len to nie 😢, chúďatko malé, musel byť z toho hotový ☹
ined: aj s chodením 13r. 😉
gina: tak vy budete mať o 4 roky s manželom určite poriadnu oslavu!!!

matova
10. dub 2010

sherry: joj keby tak mm mohol aspon na chvilu maleho vziať- ach, len si pospi. Ja by som tiež mala ísť aspoň čím skôr, ale ešte sprcha, večera, a žehlenie-včera mi to nevyšlo- zakotvila som na MMB 😀 😝 .

všetkým pohodovú nedeľu a ešte pohodovú dnešnú nôcku 😉

katzi
11. dub 2010

Dobré ránko.,

dneska já první 🙂 Musíme asi chodit častěji do bazénu: Adeli spala bez jedinýho probuzení od 19.30 - 5.30 😕 No ovšem od těch 5.30 už neusnula, už začala vykvikovat v postýlce, tak jsme si ji vzali k nám do postele, chvilku ležela v klidu a pak už po nás začala lozit, skákat,,,,,vstali jsme definitivně v 7h. Jsem zvědavá jak dlouho vydrží.

gino: užijte si dnes taky bazén, pak napiš zážitky.

sherry: pěkně si pospi. Však ať si taťka taky syna užije 😉

matova: co to znamená dávat obuv pod členky? Hoď nám fotku botiček.

Mějte fajn neděli 😵

gina333
11. dub 2010

ahojcek,
u nas tiez celkom fajn noc, bola hore sice uz o 23:00, dala som jej mlieko, este som ju pocula mrvit sa o 1:00, ale vstala az 6:40. 🙂 MM by mal byt uz okolo 10:00 doma, este skocim do obchodu, obed je u svokry ako kazdu nedelu. 🤐 🤐 🤐 Okolo druhej by sme chceli vyrazit do Permonu.

matova: ja som malej uz kupila nizke topanocky, nie kotnicky, beha v nich pohode. 😉

katzi: pod clenky su pod kotnicky. 😉 😉

Krasny dnik vsetkym prajem. 😵 😵

prchalka
autor
11. dub 2010

Dobré ráno,
tak jsem si myslela, že se mnou taky bude spát tak, jako s MM, dneska jsem to vzala já. Ale probudila se už ve 22 a od té doby motáky a motáky, dudlík jsem nasazovala asi 15x nejmíň a pořád u toho brečela ze spaní ☹ Moje spaní náramný, spíš žádný..že! Ale nejsem z toho na mašli, mohlo by být i hůř. Jo a to měla čípek ☹

sherry28
11. dub 2010

také krásné ráno 🙂 i když za oknem moc krásné není 😒

tak mi spali nakonec všichni do půl osmý 🙂 Mára kem čtvrté ráno nemohl nějak zabrat, furt se motal a lezl na kraj postele(skoro spadl)vždycky jsem ho vysunula zpět, ale za to asi po půl hodině zabral a spal až do tý půl osmý 😀 měli s MM krásný večer a ráno taktéž 😉 😵

matova: včera mi bylo smutno po Lukáškovi a ještě to počasí do toho a Marek byl zprvu protivný, ale potom byl sladký po odpo spánku, dnes je MM doma, tak máme pohodu a taky se vrátí Lukášek 🙂 ale venku by mohlo být líp 😉 jinak co se týká botiček, tak si myslím, že ty první by měly být určitě kotníčkový, ale v tomhle věku už nekotníčkový nevadí, dokonce jsem nedávno slyšela mluvit ortopeda u mamky v rádiu, že nejlepší je pro dětskou nohu, aby se vytvořila klenba, chodit na boso 😨 někdo zase říká, že ne. Ale tenhle pán mluvil v rádiu o tom, že když chodí dítě na boso, tak má správně položené prsty u nohou a ne jako v botě(tam je prý mají zvedlé a celou nohu, což prý není dobře)tak si vyberte, Mára doma chodí bosky, bačkory neřeším a venku má kotníčkový(zatím, ale na léto mu koupím tenisky bez kotníčků) 🙂

gina: užij si muže do syta 😉 😀

sherry28
11. dub 2010

prchalka: tak dnes už by měla být konečně řada na vás s tím dobrým spaním ne? 😉

prchalka
autor
11. dub 2010

My už jsme lehce po 11h v postýlce. Dnes to bylo jednoduchý, když vstávala v 5.50. Snad se stihnu neobědvat a jít hlídat.
Obídek měla: na cibulku cuketu, červenou a žlutou papriku, zbylý vařený květák, vše podusit a měla to s rýží. Mňamka 😉 😝 Myslela jsem, že to bude spíš lečo, ale nakonec jsem vajíčko, ani rajče(protlak) nedala, nebylo to potřeba.

gina333
11. dub 2010

Aj u nas sa spi od 11:15. Spi aj MM, chudacik soferoval celu noc 😒 musi si trocha oddychnut kym pojdeme na Permon. 😉 Idem si pochystat veci, nech potom nezdrzujem.

prchalka: joj, take dobre rizotko by som si dala aj ja. 🙂

prchalka
autor
11. dub 2010

katzi: Super, asi potřebovala Adelí pořádně vymáchat 😅
matova: Brácha tu byl od 10 do 17h, tak se rozkoukala. Ale tentokrát na začátku vůbec neřvala, asi jí dostal těma dvěma Pribináčkovýma tyčinkama a na konci se tak rozjela, že si s ním rozuměla víc, jak s vlastním tátou 😀 No a až ho uvidí příště, bude zase zařezaná, to je jasný! Brácha mi moc jako au-pair nepomůže, bydlí jinde, má velkou rodinu..

ined77
11. dub 2010

ahojky 🙂 ,
noc byla taková průměrná ,takže opět žádná sláva ani hrůza 😅.
teď spináme od11.45,budík byl v 6h 😔 a to večer usnul až v 19.45 😒.
včera jsme byli u babi,ale matýnek se tam za chvilku nudil a pořád ukazoval že chce jít ven.tam lilo jako z konve 😒.
ale aspoň jsme nebyli celý den doma 😉.
dnes jsme šli jen nakoupit a na vláčky,zpět to dali busem,jenže jsou to jen 3 zastávky a matýnek toužil jet dál.takže už při vystupování nastal srdceryvný pláč 😅 .všehovšudy jsme byli venku hodinku 😒 ,kosa jak z nosa ☹ .ale od středy má být až 17C 😀.
obídek:zeleninová s nudlemi a krůtím masem,krůtí mleté maso na zelenince,brambor 🙂 (2 rýžoví medvídci)-s těma jsem si pěkně naběhla,neboť matýnek dělá brum a ukazuje na špajzku už i při snídani 😝 😅.
my jsme dnes ještě pořád sami a už mě to neba ☹ ,zvlášť když je tak škaredě ☹ .

matova 🙂 ...to jste se tedy včera pěkně prošli 😅 .
ty bláho,13 let 😅 ...tak to budete mít za dva roky pořádnou oslavu 😀 .
ty botičky..já kupuji jen kotníčové.teď chci jít na tenisky,už je mám vyhlídnuté,ale také kotníčkové.ta nožka musí být pevná.a zvlášť u šimonka bych zůstala ještě nějak čas jen u takové obuvi.psala jsi,že ještě není jistý v terénu,to by si mohl nožku vymknout raz dva ☹ .

gina 🙂 ...užijt si to v permonu a hlavně sami sebe s TM 😵 .doufám,že budeš fotit 😉 .

katzi 🙂 ...tak aspoň že se ujal ten malý bazének.však ona se adélka otrká 😉.matýnek je vyloženě vodomil,ten už řádil na koupališti minulý rok 😀. jj,po plavču se dobře spinká 🙂 .ale teda to je výkon 😵 .

prchalka 🙂 ...hlavně že byla malá spokojená 🙂 .matýnek také občas plácá páté přes deváté a já raději dělám že nevidím.samozřejmě na návštěvě nebo když je někdo u nás 😅 .na velikonoční neděli měl dokonce špičku! 😨 😔 ...tak co no,tak je to jednou za čas řádně protáhne 😀.hlavně že byla zabavená 😉 .

sherry 🙂 ..tak už budete doma v plném počtu 🙂 .
s tím chozením na boso..já to chápu spíš tak,že je myšleno chození na boso venku,po trávě atd.ale zase je fakt,že na tohle se názory velice různí,jeden dr.říká tohle a druhý zase něco jiného 😉 .
naše dr. říká...chození na boso po koberci v pořádku,ale špatně je to na tvrdém povrchu-plovoučka,parkety,lino.
matýnek naštěstí proti papučkám neprotestuje 😅 .

katzi 🙂 ...názorná ukázka loňského vodníčka 😀

PS:nad námi začali zrovna vysávat,super 😠 😖

matova
11. dub 2010

Ahojte, ja som čakala po včerajšku že noc bude zlá a zub sa konečne bude tlačiť von, ale zub nič a noc fajn tak nechápem čo to včera malo byť.
čítam že zatiaľ u všetkých noc fajn, u sherry super, až teda zasa u prchalky 😝 . ☹ . Šimonko síce do 23h pochodoval po posteli a vkuse som ho naprávala, ale neplakal, a potom už tvrdo zaspal, prebudil sa na mlieko o 3h (ideálny čas) a potom spal do 7, takže super. Doobedu sme to zvládli, mm je dnes doma, prišiel aj chúvička 😀, karanténu sme zrušili 😕, dúfam že už z toho nič nebude. Malý spí od 11:40. Dnes sa neskutočne natrepal jedlom a nakoniec pri zaspávaní som ešte musela aj dorábať mlieko, stiahol 180 😕.
katzi: ako už gina napísala, pod členky t.j pod kotníčky. Nabudúce bežte na bazén trošku neskôr, pôjde spinkať neskôr a vstane ešte neskôr 😵
prchalka: fajn obedík. u nás ryža+ pečené kura ale ja mám čistú ryžu a syr 😉.
sherry: áno, ja mám tie všelijaké odporúčania naštudované, názory sú rôzne. U nás doma malý behá v celých papučkách ale dole máme dlažbu, takže je tam kosa na nohy. Hore máme koberce a tam je naboso-v pančuškách. Ale vonku tu u nás je ťažký terén- záhrada do kopca, tak sa bojím vyvrtnutia...
Malý si stále nechce dať za nič na nohy tie nové topánočky.
ined???lehna???luci??, nástup 😵

ined77
11. dub 2010

na fotkách je s matýnkem babi 😉 😅 ....

ined77
11. dub 2010

matova 🙂 ...pcháááá,já už tu nějaký čas straším 😀 😀 😀