Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
1. kvě 2010

prchalka: a ja , ze len ta nasa je take poserko 😉 presne, najvacsi rev je pri splachovani. 🙂

Nastastie moja certica uz spi, vonku sa schyluje k riadnej burke. MM dnes v noci cestuje, dufam, ze bude mat dobru cestu, vzdy mam strach ked v noci jazdi. 😲

Prajme dobru nocku 😔 😔

matova
1. kvě 2010

Dobrý večer 😎
poobedie u nás sa nieslo v znamení rýchloobriadenia záhrady. MM prišiel domov dnes už o 15h, vytiahl kosačku...mne pomohla dnes svokra a bola s zabávala malého pri nás zatiaľčo ja som konečne dala dokopy jeden kus záhradky- posiala som tam pár riadkov...a myslela pritom na prvé príkrmy... 😀 😀 😀. Vonku chudák chodil do 19:45, to už ma ťahal dokonca sám dnu keď videl ako mm prináša kávu vonkuu- takže záverečné posedenie ma obišlo. Horšie že jak som malého umyla a prezliekla tak zrazu začal vyťahovať hračky...na moje poznámky že keď nechce spať idem sa teda osprchovať reagoval megarevom...párkrát spadol na hračkách tak s potom dal povedať a šiel do postele...po mlieku zaspal ale či to trvalo dlho ani neviem lebo som zrejmä zaspala skôr 😅, zobudila som sa hladná a špinavá o 22:15 😲 😝. )Preto som ešte nakukla...
všetkým pokojnú noc 😎

prchalka 🙂 snáď už bude čorí čím skôr lepšie s tým píchancom 😉
gina 🙂 : želám krásne nastávajúce dni v komplet rodinke zas po čase 😉. U nás pri umývaní vláskov je to isté, oplachovanie najväčší problém- on sa asi bojí dokonca že mu to natečie do ucha lebo vždy si ich pri tom inštinktívne chytí (raz som nedala pozor a naiekla mu voda, dlho potom chytal ucho) 😒.
sherry 🙂 : teda Marek čítam keď už sa blázni tak poriadne, môj by tak dlho nevydržal, plakal by už večer...Už je mu asi fajn aj s tým uškom 😵
katzi 🙂 : ak to prežijem tak možno skôr to rýchlochodectvo 😀 . Nebyť tej motanice u vás nad ránom tak to mohla byť supernoc 😉

prchalka
autor
2. kvě 2010

Dobré ráno,
noc lepší, než předešlá, jen párkrát bečela, jinak to bylo klidnější. Zvláštní je, že vůbec nepočůrala za celou noc plínku, až ráno do nočníku 😕 Začala se probírat kolem 5.45, tak sna to uspávání poo bude dnes lepší!

gina333
2. kvě 2010

dobre rano 🙂
u nas noc fajn, bla hore o 23:15 a potom az o 3:00. Vstavala o 6:15 takze vcelku dobre. 😵 Celu noc asi prsalo, ale teraz uz vykukuje slniecko tak aspon na prechadzku pojdeme poo, ked uz do piesku sa nebude dat.

matova: to aspon budes mat original bio zeleninu 😉

lehna
2. kvě 2010

dobré ránko,

poprvé probudil ve 23,30h!!, tak jsem si říkala, že by to mohla být fajn noc. Já blbá čuměla do těch 23,30 na TV. pak byl vzhůru ve 00,05, 00,30, 1,00, tak to dostal mlíko, přebalili jsme, trvalo mu asi 30minut než abral, další probuzení kolem 3, pak kolem půl 5 a nakonec v 6, kdy vstával. Viděl MM,tak už nezabral. ale MM s ním vstanul, tak mě nechali trochu dospat do 8 🙂.

dneska zas hnusně, tak bude dřepět doma. včera odpo se to vybralo, ale byli jsme u té holičky, tak jsme moc venku nebyli, ale 'Štěpi si i tam trochu pochodil po zahradě.

prchalka
autor
2. kvě 2010

Tak snad už jsme zas v normálu. Tatínka jsme vykopli ještě před obídkem nahoru, ať nerozptyluje. Obídek snědla (brkaše s karbanátkem a kouskem řepy - byla celá růžová) 😀 a usnula v 11 na dece 😉 U svlíkání už taky tak nevyšiluje. No další očko bude za půl roku zas 😝 ale do paže doufám! 😅

gina333
2. kvě 2010

U nas sa spi od 11:30, cakali sme kym dorazi Tatko, kym sa zvitali, to tiez trvalo 😀 😀 radsej som ho sa Natalkou poslala ku svokre na obed aby som ju mohla dat spat. 😉 Nati ide zase vystupovat, ale pojde s nou iba MM, lebo uz odchadzaju o 12:15 a to my este dufam budeme spat. 🙂 Vonku uz je po slnku 😒 je zatiahnute a vyzera na pekny lejak. Takze dnes len poo kava u svokry aby s nam minulo. Inac od MM som dostala krasnu kabelku a fotak 😵 😵 😵 😵 uz dlho mu pilim usi aby my kupil normalny aparat, tak sa pochlapil a daroval my akoze na vyrocie. 😉 😉

matova: a kedy uvidime fotky zo ZOO?? 🙂

matova
2. kvě 2010

ahojte, u nássupernoc, bol hore až ráno o 5:20, vypil mlieko a krútil sa jak hodinová ručička.....no nakoniec zaspal do 7h 😵 .
Doo bol vonku s mm, navarila soma potom ešte chvíľu so mnou, nakoniec mi zobral z rúk kľúče a zec celú záhradu bežal dolu ku dverám 😅 . Obedu veľa zasa nedal 😒 , aspoňže tentokrát vypil 150ml mlieka. Spí tiež od 11:30- až sa čudujem po takej prespanej noci, ale už o 9 h ležal zasa na kachličkách, trel oči, búchal si do hlavy...tie očné zuby asi spôsobujú úplne iný druh bolesti ako stoličky a možno ho to aj utlmuje, povedala by som že ho dosť bolí aj hlava...

gina: mm stále v aute zabudne foťák, a nechce sa mu po ňho ísť, sama som ich ešte ani nevedela, ale isto dám vedieť 😉
lehna: jejda tie vaše hrozné noci ☹

ined77
2. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
právě jsem pozřela asi půl husy a nemůžu ani ťukat 😎 😀 .
začnu nocí..předešlé dvě super 🙂 ...dokonce se mě včera ráno MM ptal,jestli nás to v noci nevzbudilo...a já..co jako??? 😀 a prý byla velká bouřka a my s matym spali jako dudci 😅 😀 .
dnešní noc už byla horší--kňučkání,kňourání,poplakávání ☹ .včera šel spinkat až ve 20h,ale vstával už před šestou 😖 .
my jsme měli jít včera ráno na pouť,ale MM byl povolaný do práce 😖.takže jsem vyrazila sama po o a maty spinkal po cestě v kočárku 😔 (ale jen hodinu).tatínek za námi dorazil ve 14h,ale už to nebylo ono,protože jsme museli ještě ke tchánům a tak jsme to vzali vše narychlo 😒 .i foťák jsem zapomněla vzít ☹ .ale za 14 dnů je další pouť jinde a tam si to užijeme 😉 .akorát jsem pokoupila matýnkovi 2 kšiltovky,mikinku a bodýnko 🙂 .taky dostal takového bubnujícího sloníka na kolečkách a tyči.tak s tím pořád drandí 😀 .a babička mu koupila nákupní vozíček...takže sloník a vozík je hit 😀 .
ale jinak to bylo celkem fajn 🙂 .
dnes už jsme v poklidu doma...ráno sice pršelo,ale už se to vylepšilo.kluc byli venku,já uklízela a vařila.včera dopolko je ve zlosti i vyžehlila 😝 😀 ..tak už bude chvilka pohov 😉 .
obídek...mrkvová polévka s krupičou a vejcem,pangas na paprikách,brambor 🙂 .brum nechtěl 😲 .
spinká od 12.10 🙂
já jdu dočítat u kávičky 🙂 😉

matova
2. kvě 2010

ined: a keď ti sponká takto v kočíku len hodinu, ako to potom znáša? u nás keď šimonko musí spať napr. v aute a spí málo tak to nevie do večera rozchodiť 😒 . Super kúpa 😉ja som objednala premalého nejaké nohavičky a šiltovku aj stavebnicu z mmb, a čakám balíček 😉
u nás sa doobedu ešte vonku byť dalo alepoo asi už bude pršať, zatiahlo sa...ak nie pôjdeme von.

gina: na fotkách už sa pracuje 😉 , asi ich nahrám do albumu až večer, uvidím či stihnem ešte kým malý spí, čochvíľu sa asi zobudí...ale toto je návnada,
také opičky tam v Zoo chovajú....

matova
2. kvě 2010

krásny zvyšok nedele, u nás je už plač, ale spal 1:30, tak fajn, paaa

ined77
2. kvě 2010

matova 🙂 ...ty fotky jsou supééér 😀 😀 😀 .to je jistojistě velice vzácný a ohrožený druh 😀 .
malý byl včera po té hodně spánku úplně v pohodě 😅 ...mu to stačí a jednou za čas nevadí 😉 .většinou si to dobere druhý den a spinká třeba 2-2.30h 😉 .
takže už pomýšlíš na příkrmy? 😀 ...ale jo,mít zahrádku,taky si něco aspoń symbolicky vysadím-pro radost a hlavně pro děti 😵 .
teda ale běháte se šimim maraton,ti povím ☹ ...už al aby začal TM trénovat,s bříškem už toho moc nenaběháš 😉 .
medvedici 😀 😀 😀 ....
ty botky máme jen ty první(s balonem)..ty druhé se mi líbily víc,ale byly strááášně drahé 😠
jo a s těma trojčatama...prý říkala,že by chtěla pak ještě holčičku 😕 😅 na to musí být asi povaha..já bych se s takovýma třema prckama nezastavila vůbec,v tomhle jsem hrozně pečlivá a puntičkářská ...jakože vše musí být nažehlené a čisťounké a tak.u ní mi to tak nepřišlo...ale nechci soudit,zase ji nějak neznám
😉
gina 🙂 ...teda,ty jsi musela být hodná 😀 ...tak si pěkně užívejte v rodinném kruhu 😵
ta oslava nati bude veliká 🙂...to zvládnete 😉

lehna 🙂 ..ty noci,chjo ☹ .....a ohňostroj..to taky miluju 😠
nový sestřih,melírek?bude foto? 🙂
jj,malý když je unavený,tak je také holt protifka,ale to asi každý 😅 ..nedá se 😉

prchalka 🙂 ...nám ten fenistil také vždy zabral 😉
teda ale 10 lidí už dopoledne? 😒 ...tak po o do kočárku a raději vyjet ven ne?
to očko na spaní má vliv určitě..mně dr.vždy říkla,že bude potom spavější a prd 😝 ..právě že moc spinkat nechtěl 😒 ...jen po 1. hexe spinkal v kuse 3.05 😲 😅 ...to byl nezvyk 😎
tak snad už to má čorí za sebou a bude zase v pohodě 🙂
co ta vyrážka? 😨 ...to bude spíš nějaká reakce na to ''lepidlo'' ☹

sherry 🙂 ...to jste měli pěknou divočinu 🙂 .marýsek bude asi jednou také mažoret(ka) 😀 .

ined77
2. kvě 2010

jo a co se týče mytí vlásků..to je u nás v pohodě,zase je fakt,že je má kraťoučké,takže jen namydlím,spláchnu a je to hned 😉 .používáme sprcháč 2v1 bubchen-neštípe v očkách 🙂 .

ined77
2. kvě 2010

tak u nás se spinkalo také 1.30 a vstávalo se zadečkem napřed 😒 .
všem pěkný zbytek neděle 🙂

gina 🙂 ..to klobouk dolů před sophi 😵 ,tohle u nás nehrozí.maty jak se vzbudí,hned je ho slyšet 😅 .

prchalka 🙂 ..velká postel...my plánujeme při stěhování koupit matýnkovi pokojíček už s normální postelí,takže počítám okolo těch dvou let už by tam mohl spát.samozřejmě s mantinelem 😉 .
zjistila jsem že se daleko méně budí v posteli u mě než v postýlce a poslední dobou už se až tolik nevrtí-teda spíš ne přes celou postel 😅 .v nohách je ho dlouho nenašla 😀 .

katzi 🙂...to jsem ráda,že jsi přežila 😀.dobře pokupte 😵.
ikeu bych brala na dosah,to bych tam byla pořád 😀

a už fakt letím,pááááááá 🙂

prchalka
autor
2. kvě 2010

My chrupkaly 1.10 a pak ještě s uspáním celkově asi 2h 😉 Pak jsme jeli do Tesca a mám radost, krom jiného dole 2 balíčky kotníčkových ponožek 😀 skicák, další tlustý pastelky a hopíka velkýho jsem nestihla vyfotit, protože mi ho sebrala 😅

prchalka
autor
2. kvě 2010

Ještě to tak vložit, že 😅

gina333
2. kvě 2010

ahojte 🙂

tak u nas sa spalo 1:50, preto tak dlho , lebo vonku prsalo, asi ju to uspavalo. 😉 Poo sme sli k svokre, ja uz som bola taka hladna, ze uff 😝 , po 15-tej prisli aj moji davaja vyletnici, sli sme do Tesca na rychly nakup, Nati este sla s kamoskou do kina, takze sme sami so Sophi. 🙂

prchalka: krasny nakupik 😵 a to Cori uz aj kresli? Lebo Sophi zatial iba cmula ceruzky. 😵

matova: tvoj zmysel pre humor je neprehliadnutelny 😀

prchalka
autor
2. kvě 2010

gina: Tak jako nekreslí výtvory 😀 😀 ale takhle spolu písáme, pastelky miluje 😀

sherry28
2. kvě 2010

tak jak jsem tu měla Dádu do dneška, tak zase nebylo kdy sem napsat 😉 večer musím ještě udělat objednávku avonu a pak snad už všechny povinnosti budou hotový 🙂

matova: krásné opičky tam chovají 😀 jo u nás když akce tak ve velkým 😉

ined: jestli mažoretka to nevím, ale hodilo by se mu povolání kde není vůbec zapotřebí trpělivosti, protože tu nemá vůbec žádnou 😠 stačí abych mu krájela kiwi, a jak to není hned, tak nabírá na síle hlasu a jde to do takových otáček, že při konci krájení už si musím zakrývat uši 😅 pak když mu ho podám, tak udělá jen hihi a je to 😒

jdu podávat véču a koupat 😉

katzi
2. kvě 2010

ahojky,

jaksi teď přes víkend nestíhám 😅

Včera po nákupech jsem předala Adeli MM a šla s kamarádkou na pivko na pokec 😵 V Ikei jsme zas nechali majlant + Adu má nový kusový koberec do pokojíčku. A já jsem si koupila dvoje balerínky v Tescu, oboje ve slevě, jedny za 130Kč a druhé za 217Kč. No někde se ušetřit musí 😀 Ale jsou hezký a mám z nich radost.

Dnes dopol. jsme vyrazili na oběd ke tchýni a pak k sestře MM. Mají domek se zahrádkou a nové štěně, takže Adu měla zážitek z pejska a taky se tam pořádně vyběhala. Dostala jsem nabídku od sestry MM jet na chatu na víkend na dámskou jízdu 🙂 MM dělal smutný oči, taky nikdy s Adeli nebyl sám celý víkend ve dne v noci. Nemůžu ho jen tak do toho hodit. Řekla, jsem, že možná kompromis - jen na noc z pátku na sobotu a v sobotu odpol. návrat. Ale pořád nevím 😕

gina333
2. kvě 2010

prchalka: no Cori je sikulka vo vsetkom 🙂

katzi: aj ja milujem Ikeu, u nas je sice najblizsia az v Bratislave ale ked sa tam dostanem raz do roka vzdy sa tam viem vyblaznit. 🙂 Tu chatu ti zavidim, teda ak pojdes 😉 moj MM by to sam nezvladol urcite 😵 😵 i ked su nablizku svokrovci a viem, ze ja by som z toho urcite nemala nic, furt by som mu vyolavala co maju nove. 😀 😀 Ale mam kamosky, ktore v pohode chodia a uzivaju si to. 😉

sherry28
2. kvě 2010

tak Mára spí, dnes už byl extra protivný 😝 Lukas je ve vaně a MM připravuje v obýváku spaní k telce 😉

katzi: já na tvém místě bych jela, také bych volila variantu jedna noc 😉 a možná když uvidíš, že je to v poho, tak zůstaneš i druhou 😉 takhle jsem to udělala já, když jsme měli sraz s průmkou(měla jsem jen Lukase), dokud máš jedno tak se snaž někam vyrazit, pak už to půjde stěží 😉 🙂

všem krásnou noc 😵 😔

prchalka
autor
2. kvě 2010

ined: Jak děláš mrkvovou s krupičkou a vejcem? Maty nechtěl brum?? 😲 😲 😲 Pupínky dole už jsou pryč, Bepanthen asi pomoh. Nevím, jestli to bylo lepidlem, každopádně to lehce odlepit fakt nešlo. Už to asi nikdy neudělám, byl to dryják 😢
matova: Super opičky 😅 No a ty příkrmy 😅 😅 blíží se, co... A ty Tesco ponožky jsou super, měkkoučký, lehoučký, no jako MM se mi smál, jakou z nich mám radost! Měli i klucičí, ale už s fotbalem atp. to už opravdu pro čorí není 😀
gina: No ve všem zas tak ne 😅 😝
katzi: Jen jeď, aspoň na ten jeden den, vy už to máte trochu najetý, taťka už ukládal. U nás bych se trochu bála - možná, že zbytečně, ale neuspával už asi rok 😝 a 2 dny a 2 noci bych to asi nepřežila, hlavně kvůli tomu, aby neměla rozhozený režim!
sherry: Tak Mára by asi taky nemohl být řidičem autobusu, že jo?? 😀
lehna: Držím palce na noc!
Všem brou, letím.. 😔

gina333
2. kvě 2010

Tak my uz tiez spime. Dnes to bol riadny zaberak, bola uplne roztatarene, vobec sa jej nechcelo spat, rozpravala, smiala sa, no mala som co robit aby som ju uhojdala. 😝 😝 Vonku zas leje, no samozrejme, ze bude skarede pocasie ked je MM doma. 😒

Prajem vsetkym pokojnu a dobru noc. 😔

matova
2. kvě 2010

ahojte, u nás sa spí od 20h a ako som sa pooo po spánku 1:30 už lúčila, priľahla som si k malému aby neplakal a on si ľahol a zas zaspal, celkom 2h 😕 😕 😕 . Potom vstal s úsmevom, ale ružové to dovečera nebolo, bol totálne k.o. zdal sa mi teplý no nemerala som, boli sme aj s mm vonku a aj k svokrovcom sme po dlhej dobe zašli...takmer celý čas sme ho museli vonku nosiť, vôbec nevládal chodiť a pýtal sa aj na ruky, no hlavne že musel navštíviť miesta na ktorých doobedu nebol 😲 😀.

Večer sme šampónovali 😀. Máme výhodu v tom že nemá husté vlasy tak sa mu snažím pomaly šampón odsávať špongiou, zozadu to spláchnem-aj tak to neznáša. Používame detský šampón Max s pantenolom a nechtíkom, či štípe neviem-nepíšu a na sebe som to neskúšala 😀
ined 🙂 : keď nám dôjde ten náš, pozriem sa po Bubchen-e. Zeleninka mňam, aj pred šimonkom som sadila, nejak som tú závislosť podedila, odmalička sme s našimi chodili na záhradku...hlavne že viem že je bez chémie, pre deti super 😉 , ale aj tak sa tomu nedá nejak veľmi vyhnúť...to by som musela napestovať kvantá a namraziť aj na celú zimu a jar. .. 😉
sherry 🙂 : Šimonko je úplne protivný kým s ním neidem vonku (doobedu aj poobede), potom sa nejak skľudní a hoci dnes nevládal tak je to lepšie vždy ako doma (že by tak menej vnímali bolesť keď sú vonku?) , ale už sa blíži dažďové obdobie...😒
katzi 🙂 : ikeu aj ja by som brala keby bola bližšie.... 😉
gina 🙂 : a to je vraj práve u vás aj fabrika kde sa nejaké drevené nábytky do ikey vyrábajú...fakt škoda že je len v BA 😔
prchalka 🙂 : parádny nákupík 😉. šimi sa snaží robiť kruhy- ukazovala som ako sa kreslí kruh-slnečko...snaží sa veľmi, vidno že chápe len rúčka ho nepočúva 😉. Dnes ma odrovnal úplne tým, že jak mi vzal doo vonku kľúče a bežal s nimi otvoriť dvere tak mal fakt v ruke ten správny 😕 večer keď sme sa vracali domov, pred mm som sa ho spýtala ktorý kľúč je od dverí a on ho fakt ukázal 😅

pokojnú noc všetkým 😎

matova
2. kvě 2010

pridala som do albumu fotky zo zoo, ale zvieratká som tam nedávala, hlavne malého 😉

gina333
3. kvě 2010

dobre rano 🙂

tak u nas suprova noc, bola hore az o 00::50 potom rano o 5:30 a ste spinkala kym som nevstala ja. 🙂 Vobec sa nekrutila, neplakala, no celu noc spinkala a to sme vcera ani vonku neboli, lebo prsalo. 😉 😉 No ale nerobim si ziadne iluzie, viem , ze este je pred nami vela horsich noci. 😵 😵 Ale asi ma na nu dobry vplyv, ze je MM doma. 😉

matova: veru Ikeacky nabytok vyrabaju u nas, dost velka hanba, ze tu nie je aspin podnikova predajna. 😠

gina333
3. kvě 2010

matova: skoro som zabudla, krasne fotecky, zlaty Simonko, vidno, ze si to tam uzival. 😵

prchalka
autor
3. kvě 2010

Ahoj,
u nás hrůza zase! Víc takových nocí už fakt nedám, já asi 5-6x vzhůru. Motala se, vzdychala, trhala sebou a když nahmatá moji ruku, tak se mým prstem píchá do tváře nebo se mi celou vahou válí hlavou po ruce ☹ Jsem se zase vyspala 😝
matova: Jak to ten Šíma v noci dělá?? 😕

lehna
3. kvě 2010

ahojky,

tak naše noc byla dobrá podle MM. já spala celou noc, nic jsem neslyšela 😅 . poprvé se Štěpi probudil ve 21,10, potom ve 21,45, za 5 minut kravál, asi se mu něco zdálo, pak nemohl zabrat, tak usnul někdy kolem půl 11, ale to už ležel vedle něho MM. ráno vstával v 5,20, už nezabral. MM říkal, že byl párkrát vzhůru,ale nic hrozného, a od půl 2 asi spal do těch 5,20 v kuse.
no ale každopádně jdu dneska pro tu chamomilu 🙂

matova- hezkééé fotečky, je vidět,že jste si to užili 😉

gina- jéé, super noc, zááávidííím 😔

prchalka- u vás zase nějak děsné noci pokračují. 😢

katzi- včera jsem proletěla. Já bych na chatu určo jela. Já byla na chatě už loni,když měl Štěpi 4 měsíce. Měli jsme sraz ze základky po 15ti letech, tak jsme to udělali tak jako stylověji a jeli na 2 noci na chatu. kluci to zvládli s přehledem. Letos jjedu zase 🙂.,i když to spaní je o trohu horší,ale oni to zvládnou. MM taky jezdí 2x do roka na celý víkend a já to taky zvládám. záleží jak je TM zvyklý se o Adi starat v noci i přes den,no. ale já bych určo jela,asoň na tu jednu noc 😉