Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
6. kvě 2010

U nás sa bojovalo tvrdo do večera... všetko ma bolí, normálne mám svalovku zasa 🙄 ...No škoda rečí.... Nechápe že vonku prší...boli sme 1h v medzipauze dažďa nakoniec aj von, po návrate domov záchvat a vybehol nazad do dažďa, tak ho vzala svokra k nim ešte, takže super, aspoň som mu navarila na večeru vločkovú kašu...
Už mi malý na otázku kde má vrtuľku ukáže riťku 😅 😉 . Švohlo ho dnes 3x, keď už sa tento týždeň aspoň 1 trojka neprereže tak už fakt neviem. Zaspal veľmi dobre o 19:30, bez motaníc (spoločensky vyšantený).
Ja som si predsavzala že druhé dieťa sa veeeľmi pokúsim uspávať doma, ale vyzerá to tak že aj keby chcelo spať doma, bude musieť chodiť chúďa s nami von, nakoniec budem usieť kúpiť nejaký super terénny kočík 😔

katzi: fíha, to je Adu dnes preborníčkou v dennom nespaní 😒
prchalka: čo fľaky?
sherry: ja by som chcela zasa chlapčeka- čisto kôli šimonkovi nech má parťáka 😉
gina: fajn že nákupy sa podarili 😉
ined: zapálené lýtka- taký zvrat ešte nepoznám 😅...ono ja to myslím vrámci srandy, až taká bujará zasa nie som 😉.
Mne sa páči takýto zvrat: hlava plesnie (plesnivie), riť sa besnie 😀

všetkým pokojnú noc 😉

prchalka
autor
6. kvě 2010

Čusík,
my teda s tím spaním-nespaním úplně v pohodě, protivná nebyla naprosto vůbec 😀 Za chvíli si to bude zkracovat, že ani nebude mít cenu chodit spát.. No už jsem psala, že některé dvouleté děti ani nechodí (vid. katzi 😀)
Já odpol kuchtila oběd na zítra pro čorí, páč jedu dopol do toho města, tak ať mám nachystáno, dopírala pračka a chystala jsem se dát malý véču, když tu najednou, tchán roztřískal na chodbě pár skleněných táců - přivezl je na tu oslavu a šel s nima do garáže.. No opravdu zážitek. Ještěže nám při úklidu neasistoval ten čert, pěkně v křesílku koukala na Učko, pustila jsem si k tomu vaření písničky a ona to vzala jako svou zábavu a byla v křesílku přibitá asi půl hodiny, absolutní apatie. A pak snědla 3 knedle s rajskou 😅 😅

matova: Jsme si taky říkali, že dáme tchýni k 60tinám seskok padákem... třeba se neotevře 😅 😀 Ona zase chce letět, ale já říkala, že když poletí nějaký vyhlídkový let, je malá pravděpodobnost, že by to spadlo, s padákem větší... no je to ale nehezké!! 😝
Nj, než to těm chlapům pořádně naroste, už to zase padá (na hlavě)! 😅 😀 Čorí taky minutu nevydrží skoro u ničeho! Já čtu v knížce - jako teda, vyprávím obrázky a ona? Jde si hrát se stavebnicí nebo vozit kočár. Nejlépe se mi motat pod nohy!
ined: Do letadla mě nikdy nikdo nedostane! Fakt jen jako mrtvolu!
katzi: Jéé, rekordmanka Adélka! No, jsem zvědavá, kdy už budou bojkotovat spaní ostatní! 😅 Ale zvládly jste to 😉 😝 😝
sherry: Dnes žádný pupenec, jak u ségry??
gina: Nákupy potěší, že? Doufám, že já se zítra taky vyřádím 😝 🙂 🙂 🙂

beisis: Já měla taky podezření na zoubky už takhle brzo, slintala a pěsti v puse... a první vylezl až někdy 7-8 měsíc?!? Doktorka mi tehdy říkala, že jí to asi svědí a že se to připravuje. Já dávala homeo, ale až v roce a půl, tak nevím. Opravdu myslíš, že jsou to zuby? Malá mi v tomhle věku taky moc nepospala, jen venku v kočáru, doma těžko 😝

zdenda6: Ano, nebude to trvat navěky! To je taky moje motto 😀 Ale holky jsou tady na tom úplně stejně. Prostě nejsme samy a to je dobře 😉

Všem dobrou a spavou, dodělaly jsme balení čípků, tak dneska bez (i když v zásobě ještě krabičku máme, ale asi nemá cenu zatím pokračovat.. pá 😔

matova
6. kvě 2010

este sherry 🙂 : ano, to aj moj chce vsetko robit hned a naozajstne- zadne len akoze-to ho vobec nebavi- minule realne zatlkal klince- chuvicka drzal ruku- som len trpla a on normalne buchal presne tym kladivom 🙄 . Po schodoch mi odmieta zliezat uplne hoci to vie- uz ho neviem prinutit, tak drzim za ruku a on sa snazi...

chcela som sa vas vsetkych este spytat ci pouzivate uz niekto mini schodiky pre krpcov napr. k umyvadlu...uz je to dost tazke ho drzat a umyvat mu pritom ruky- zacina vadit brusko...

prchalka
autor
6. kvě 2010

Jo a začala říkat "Otloukej se bábovičko" - samozřejmě žvatlá, ale je to docela i rozumět a je to fakt ujetý 😅 😅 😀 😀

matova
6. kvě 2010

prchalka: darček prre tchýni😀 😀 😀. A kam by ťa to lietadlo potom viezlo už ako mrtvolku? 😕 😀 😉
šimon sa teraz nehrá absolútne s ničím 😔jediné čo ho zaujíma je ako sa dostať von a tam len kamene do potoka...a u svokry dnes to tiež nebolo super- ona prišla poo k nám a chcela sa tu s ním pohrať no 0 bodov, doplicchtil sa k dverám, tak sme šli tam-traja sme na neho boli ale len pobehoval, príp. vykrikoval a hádzal sa hlava nehlava po gauči...Snáď to bude tými zubamičo sa nie a nie prerezať- to je aspoň útecha.

prchalka
autor
7. kvě 2010

Dobré ráno,
myslela jsem, že sem ani nevlezu, ale mám čas. Čorí celou noc s MM a jestli jsem jí slyšela jednou?!? A ještě teď spí jak Růženky! No to je spravedlnost!! 😒 😠
Probudíme, posvačíme a vyrazíme. MM vezme malou na otočku do práce a mě vyhodí v městě!
Hezký den 🙂

sherry28
7. kvě 2010

ahojík 🙂
u nás vylízá sluníčko, doufám, že vydrží aspoň průběžně svítit celý den 🙂

matova: taky jsem ráda, že mám dva kluky 🙂 mají k sobě lepší cestu a i jako starší si pak budou rozumět víc 😉 prostě stejné pohlaví si víc pokecá 😉 ale teď už bych chtěla holčičku, abych měla také nějakou pomocnici na tu svojí armádu 😀 když to bude kluk, tak sem akorát zapadne 😉 Lukášek si přeje ségru, protože bráchu už má 😉 a jinak po schodech chodíme taky za ruku ani by to jinak nešlo, a jde mu to parádně, střídá nohy krásně

prchalka: zatím nic, žádný pupínek 😒 a ty už jsi konečně sedni do toho auta 😉 na co sis dělala řidičák? 😉 neber to ve špatným, ale musíš to jednou překonat, udělej to pro čorí, můžete pak podnikat výlety, když bude TM v práci atd.nemusíš poslouchat keci řidičů, ať sedí TM vedle tebe a jeď třeba čtyřicítkou, jde o to, aby sis tam byla schopná vůbec sednout a všechno si osvojit, uvidíš, že se do toho dostaneš a bude to už jenom lepší a lepší 😵 a až se vydáš sama s čorí třeba do cukrárny na dort, tak budeš ráda, že ses překonala, jenom to neoddaluj, pak to bude jenom horší, tohle léto ať už jezdíš 😉

a ještě k beisis, klidně to můžou být zuby, proč ne, Luky je měl ve 4. měsíci, Mareček v 5. měsíci, ale je pravda, že ani jeden si ruce do pusy nestrkal a zpravidla jsem o těch prvních zubech ani nevěděla, spánek jim to nenarušilo a žádný velký neklid taky nebyl, těžko říct, uvidíš sama 😒

gina333
7. kvě 2010

dobre rano 🙂
baby od az teraz my ide net, normalne som sa bala , ze dne sbudem bez pocitaca. 🙂 No bola dobra, zobudila sa na chvilku iba o 02:15 a 04:50, vstavala o 7:00 takze fajn. 😉 Idem vas docitat.

katzi
7. kvě 2010

Dobré ránko,

jen v rychlosti hodím info o naší noci a dočtu vás po o (SNAD) 😒

Takže usnula už v těch 19h, jenže pak to začalo, jak byla přetažená zašala se asi od 20h budit, takže v 21h jsem musela všechno vypnout a jít si lehnout za ní. Usnula jsem tam do 22.30, pak jsem se probudila a šla se přemístit do ložnice. No a od té doby jsme spaly v kuse do 5.30 - mlíko. Myslela jsem že už neusne, ale jo a budili jsme ji s MM v 7h 😅 Tak doufám, že dnes po o spát bude. Ona na to ještě nemá aby vydržela až do večera ( a já taky ne 😀 )

sherry28
7. kvě 2010

ined: zapomněla jsem ti poděkovat za toho Eliáše 🙂 aspoň vím, kdy má svátek 😉 tak ten Eliáš už je jistej, t se hodí, že v červenci

u nás sluníčko svítí 😵 jsem ráda, vyprala jsem povlečení, tak aspoň uschne, a ještě mám dvě pračky 😅

gina333
7. kvě 2010

sherry: slniecko zavidim, u nas leje ako z krhle. MM uz odisiel 😖 mamina pride o 11:00, uz peciem musaku, povysavala som a idem aj utriet prach aspon v 3 izbach. 😝

prchalka
autor
7. kvě 2010

Tak jsme všichni doma. 2h lítání po městě, to je docela málo času, ale mám aspoň něco. Pár bodynek, super tepláčky s hafanem a 2 punčocháčky - všechno, co netlačí přes ten pupek 😀 A tak jsem spokojená. Pár drobností navíc, ale pro sebe nic, možná rohlík ze zdravé výživy jo a vlastně ještě pomazánky odtamtud. Ponožky pro MM 😉
V DM jsem koupila bujony a pro ni špaldovo jablečný sušenky! Ale....
Vyzvedli mě zpátky zase ve městě, sednu do auta a...čorí spí! Já myslela, že mě vomejou! Prostě mu usnula v autě před obědem! No nic, tak jsem mu vynadala 😅 😅 😀 😀 rozdělala jsem ty sušenky, nejdřív, jestli jí to neprobudí, tak ne.. pak do ruky, taky nic, pak do otevřený pusy.. prostě nic. až celkově asi za 20 minut doma se probrala. Tak jsem taky zvědavá, kdy to dneska jako zalomí. Hned jsem myslela na katzi!! 😅 A jejich včerejší exces! Má dudla, mručí, tak to do 12ti zkusím, páč MM ještě kosí trávu.
Musím sem hodit tu fotku z auta 😀

prchalka
autor
7. kvě 2010

Tak valibuka neprobudil ani jablíčkový keksík 😅 😝 🙄 😠

gina333
7. kvě 2010

prchalka: no ked spi tak spi 😉 😉 Fajn, ze a ti podarilo nakupit aspon pre Cori, Sophi ma 15-ho meniny, vsetci sa pytaju co jej treba, no nemam este pre nu platenky, sandalky, chcela by som jej kupit takeho macka na ktoreho moze kreslit a da sa to potom vyprat, tak moznosti na darcek je dost. 🙂
Spi od 11:30, bola cela roztatarena, lebo uz je tu moja mama, vonku pocasie bez zmeny, ale poo my treba na nakup, musim nakupit veci na oslavu, takze do mesta musim ist. 😒

katzi
7. kvě 2010

sláááva, spí 🙂

matova: tak nauč šimonka vozit kočárek a může ho po dvoře vozit on, ty budeš jen v sedě dohlížet 😉 😀 Ani Adu u ničeho dlouho nevydrží, třeba je to věkem 😕 Dnes mi říkala jedna matka na písku, že její taky tak pořád někde poletovat a po tom druhém roce, že se to zlepšilo. Už si i sedl na ten zadek a začal si hrát na písku s bábovičkama. Tak máme naději 😉

prchalko: dobrej dárek pro tchýni 😀 Zrovna včer ajsme se bavila s kolegyní z práce do kdy spávali její kluci dvojčata - prý do 3,5let.Tak to nás určitě nečeká 😒 Tipuji ji tak max. do těch dvou let. Čím líp spí v noci, tím hůř usíná ve dne. Takže si musím vybrat - dobrý noci = nespaní ve dne 😒 Dobrej tuhoň je čorí 😀

katzi
7. kvě 2010

já budu mít dnes docela akční odpoledne - musím se nachystat na tu chatu, navařit ještě jídlo na zítra pro MM a Aduš, trochu tu poklidit, napsat instrukce pro MM, jít nakoupit + na poštu. Tak jdu na to a snad sem ještě stihnu kuknout dokud bude Adu spát.

zatím pa pa.

ined77
7. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
noc...děs běs..víc psát nebudu,však to znáte,motanice nejtěžšího kalibru 😢 .
dnes celkem pohoda..ráno poklidné,procházka,nákup,vláčky 🙂 .akorát jsem vyprala dvě pračky,když se aspoň malinko počasí umoudřilo 😅
obídek jako včera-špenát 😉 .
o víkendu jsme sami,ale zítra na oběd a spánek zavezu matýnka k babičce,jedu uložit urnu na hřbitov 😢 .na houby je,že mm nemůže jet se mnou.ale poveze mě švagr,tam bude čekat strejda-tatínkův bratr.tak snad to zvládnu 😔 .
jdu vás dočítat 🙂

prchalka
autor
7. kvě 2010

Samozřejmě, že je půl 1 a ona ještě nespí. MM se najed a vzal jí nahoru - řve tam, tak nevím, jestli se mu podaří uspat.. aby nebyla hozená jen v postýlce 😖 Já obědvám teď a za chvíli na ní asi půjdu. To si fakt nezasloužím takový peripetie s uspáváním a to se hrozím ještě toho zítřka. Budu muset asi odpol ven a utahat jí! Jindy se touhle dobou už budí 🙄

matova
7. kvě 2010

ahojte, u nás sa spí od 11:30, len som bežala vyčistiť plyňák, umyť riad a tak...
Noc fajn, na mlieko bol hore iba raz. Inak všetko po starom, do pusy ma nepustí. Stále s prestávkami prší, všade je blato....v medzipauze dažďa sme zas vybehli aspoň na hodinku von, vrátili sme sa ako zmoknutí psíci 😅 .

prchalka. šupni malú na noc tm vždy keď vôbec nemajú problém a je to 😉 . Foto: 😀
sherry: želám ti teda dievčatko 😵 , hlavne nech je dieťatko zdravé 😉
gina: ako soplíky u Sofi? A teda u vás je to stále nejaká oslava 😉
katzi: no dúfam že sa to fakt zlepší lebo v zime pobehovať s kočíkom po vonku a s dieťaťom čo nevie kedy má dosť... 😝 a len tak po dvore tlačiť kočík to by ho nebavilo asi, tem má širšie okruhy 😀
Teda a ten tvoj program poobede 😕 ja by som s malým stihla asi len tú poštu, zvyšok až vnoci 😀 , a uži si to na chate 😉

matova
7. kvě 2010

prchalka. asi sa jej nechce ešte spať keď chrupkala v aute, to ani šimon keď minule spal v aute o 10h tak už mi dovečera nespal a bol teda riadne protivný potom 😒 . A čo keby sa najprv tm s malou poriadne vybláznili- nech ju to unaví?

ined: vaša noc 😢 chúďatká, no už by sa Maty mohol polepšiť 😠 😉 .
Zajtra myslím na teba 😔

gina333
7. kvě 2010

Tak u nas sa spalo presne hodinku. 🙂

matova: sopliky fan, ta Koalka pomohla. Nati ma teraz oslavu s kamoskami, bude tu asi 6 dievcat, esteze my prisla mama pomoct. 😝

ined: neboj, zvladnes to zajtra.

prchalka: prajem vela sily do vecera, ale mozno, ze este zaspi. 😉

katzi: uzi si to na chate za nas vsetky. 😵 😵

ined77
7. kvě 2010

sherry 🙂 ..není zač 😵 .hodí se to v červenci? 😀 my nedali jméno štěpánek kvůli jmeninám 😅 ,ale už jsme si říkali,že kdyby byl ještě jeden klouček,tak to možná dáme 😉 .svátek nesvátek 🙂 .mně se eliáš také líbí,ale mm ne 😝 😖 ..přitom by to bylo hezké-matyáš a eliáš,že jo? 😀

gina 🙂 ..já jedu k vám,vy pořád něco slavíte 😀
co ta rýma..doufám že lepší 😵
tm ☹...ale aspoň ta maminka 😉 🙂

prchalka 🙂 ...super fotka 😀
teda ale s tou tchýní 😎 😀 ...ještě že jsi inkognito 😀
letadlo...já bych i letěla,což o to,ale nějak není za co 😀 ...ačkoliv si teda myslím,že by mi bylo zle 🙄 😅 .ale!jela jsem trajektem a v pohodě a to byly docela vlny 😨 ...a houpání teda fakt nemusím.kolikrát je mi bbě jen co se zhoupnu s matym chviličku 😀
jo ten spánek dnešní...maty už by řekl bych nespal 😒 .tak držím plečky ať čorí usne aspoń na hodinku 😉 🙂

matova 🙂 ... 😀
já to beru jako legraci 😉 ...
mě večer bolívají nohy jako po dostizích 😅 ...a ty jsi ještě k tomu těhulka 😨 ...no nevím jak to budu zvládat,ale budu muset že 😀

katzi 🙂 ....hlavně si to tam pěkně užij 😵 .tm to zvládne s přehledem 😉 .
teda aduš 😕 a celý den vzhůru 😨 ...právě,jak se o díto přetáhne,je to pak horší.člověk by řekl že bude spinkat jako dudek a prdlačky 😝 ..ale zbytek noci fajn 🙂 .
jinak bych ji také ráno budívala 😉..to teda prrrrrrrrrr 😀
v to doufám,že se to dítko časem zklidní 😅 ,protože u mě fakt nehrozí abych chvíli seděla..neustále někam lítá,ujíždí,dělá si co chce.když ho dám na písek-stavět musím já,matýnek boří.maximálně ho baví ťápkat v kalužích,vrtat se v nich prstem a pak to koštovat-jako včera 😨 😕 🙄 😀 ...nebo sbírat vajgly 😠 .prostě chviličku neposedí,neposeda 😀

beisis 🙂 ...ještě...u nás to vypadalo také ''na zoubky'' od 4m a první vylezl až v 10m 😒 ...faktorů může být samozřejmě víc(očkování)..taky..rozpoložení maminky je docela dost vlivné,alespoň ze zkušenosti vím,že čím víc jsem byla unavená a podrázděná,tím to bylo horší.pomáhá tzv.hodit se do klidu..ovšem,to se někdy lehko řekne a hůř provádí že ☹.

sherry28
7. kvě 2010

tak já až teď, Mára usnul ve 12:30 a šla jsem se koupat 😉 takže teď obědvám 😉 taky Mára potřebuje sandále a Lukas zase botasky i já chci nějaký botky k šatům a zároveň ke kalhotům 😅 no a ještě si chci koupit nějaký pěkný šaty, ale to počká na červen 😉 nejdřív kluci, ty samozřejmě budu potřebovat i kraťasy a trička 😅 no opravdu je toho hodně, takže až já se vydám na nákupy, tak bude se mnou muset jít i MM, sami by jsme to neodnesli 😕

matova: já ti zase přeju klučíka 😉 dneska jsme ve školce potkala těhu maminu a ptala jsem se jí kdy to čeká(měla už obr břicho), tak koncem června, má doma holčičku a chce kluka, teda spíš manžel chce kluka, je to trenér fotbalového týmu 😉 a podle břicha bych jí toho kluka fakt tipla 😉 uvidíme

sherry28
7. kvě 2010

ined: pro Máru měl MM vybráno Daniel, já chtěa Marka a vzhledem k tomu, že se na Daniela narodil, tak to byl Marek 😉 nechtěla bych aby měl svátek a narozeniny v jeden den a za týden vánoce ☹ to by byl během týdne kompletně odbytý 😉

sherry28
7. kvě 2010

ined: Matyáš a Eliáš k sobě taky jde 😉 taky jsem ho vybírala aby še ke klukům, Lukáš, Marek, Eliáš 😉

ined77
7. kvě 2010

matýnek se vzbudil po 50 minutách,teda..vzbudil ho trubka nad náma 😠 ...nevím co tam tada dělala,asi se snažila utrhnout balkon 😠 ...chjo
nakonec se dospinkal u mě,celkem 2.30 🙂 .jsme po svačince a vyrážíme ven.svítí oskárek 😵
všem pěkný zbytek dne 🙂

sherry28
7. kvě 2010

my už jsme zpět koupila jsem klukům boty, Márovi jsem koupila sandále na zahrádku od vietnamců, je mi líto mu dávat botičky za 500,- na zahrádku a na písek ☹ lepší necháme do města, na to vyběhnutí nám stačí tyto, oboje stály 249,-, v akci což jde 😉 🙂 a jsou oboje moc pěkné 😵

prchalka
autor
7. kvě 2010

Jen se hlásím, že jsme museli vyrazit ve 13h znova do auta, jinak by se zcvokla ona, o nás nemluvě, to byl prostě megařev a hotovson a zase jsem jí nechtěla nechat bez spánku, už nespala 7 hodin, takže tak na 30-40 minut to dala 😉 Příště jí zase pustím s MM někam. Jo a chtěla jsem napsat, že jí budu muset utahat zítra DOPOL, aby mi usnula dřív, než se sem všichni přiřítí 😝

sherry28
7. kvě 2010

tady jsou

gina333
7. kvě 2010

shery: pekne botky 🙂

ined: sopliky uz Sophi ma take hustejsie, daju sa vytiahnut, tak dufam, ze to zajtra bude lepsie. Ale ja som teraz zacala kychat 😒 tak som si nasadila kvapky, nech to mam cim skor za sebou.

prchalka: no aspon, ze trocha pospala ta tvoja certica. 😉

My sme akurat po veceri, Sophi sa predvadza o dusu, to zase bude trvat kym ju uspim. 🙂 🙂