Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
14. kvě 2010

tak já kupovala pláštěnky u vietnamců, stála 90,-, perfektní, pevná a ještě měli velký výběr ve velikostech, v barvách a obrázkách 😉

katzi: ined má pravdu děti by se srovnávat neměli, každý má někdy svou světlou a černou chvilku, hold nějaké dítě je živější a má těch černejch více viz. třeba Mára 😀

sherry28
14. kvě 2010

mělo tam být neměly

ined77
14. kvě 2010

sherry 🙂 ..i ty rosničko 😀 .no kéž by jsi měla pravdu 😉
u nás jsou boje večer,naštěstí aspoň po o je to rychlovka 😅 ...nevím co je lepší 😀

katzi
14. kvě 2010

ined: já tu pláštěnku asi vemu taky z MMB - z pohodlí domova se nakupuje nejlépe 🙂 Včera po hodině sedění v kočáru to byla zas fuška tam Aduš ještě nějak udržet, tak se mi teď nějakou dobu na nákupy do města nechce. A ten malý - možná má své dny, ale fakt od malička (vídáme se tak od doby kdy děcka měly 3 měsíce) lautr pokaždé on je v pohodě a Adu pokaždé zlobí 😠
Máte s Matýnkem dobrý program do deštivého počasí - zaujala mě speciálně ta schovávaná. To bych ráda hrála taky s Aduš - když ji do oběda neuvidím mohla by vyhrát co by si přála 😀

sherry28
14. kvě 2010

ined: to je asi jedno 😉 když je boj, tak to pokaždé není příjemné, ať je ráno nebo večer 🙂

sherry28
14. kvě 2010

katzi: tohle jsem měla já s kámoškou, Lukášek hodňas, Honzík zlobidlo 😉 furt mi záviděla, že je tak hodnej, ale i on samozřejmě někdy zlobil, ale je fakt, že byl klidnější, s tím už člověk nic neudělá, každé dítě je originál a musí se k němu přistupovat individuálně 😉

sherry28
14. kvě 2010

za Lukáška si to teď vybírám s Márou 😀

katzi
14. kvě 2010

sherry: no já to vím s tím srovnáváním. Ale někdy se tomu nějak neubráním když je to tak do očí bijící a když se s Adu v kolektivu s dětma většinou dost nadřu 😒 Ostatní mamky si jen tak v pohodičce sedí a povídají. Já buď lítám kolem ní a hlídám ať si něco neudělá, nebo řeším konflikty. Nějak to na mě dnes padlo, to zas přejde 🙂

ined77
14. kvě 2010

katzi 🙂 ... 😀 ...tak takhle to teda nefunguje,ačkoliv by to bylo super 😀 😀 😀
popíšu...v náručí v poklusu(jako koník)odnesu mtýnka do pokojíčku na postel,položím...on udělá chrrrr šíííí(jakože spinká,má to míst počítání asi 😀 )zamává mi-tzn.vystřel a já se běžím schovat.dá mi asi pět vteřin a jde mě hledat.jakmile mě nsptří za prvním rohem,spustí mamamamamama,za druhým už piští,pak na něj odněkud udělám uuuuuuu,nčež přiběhne,udělá baf a může se smíchy potentovat 😀 ...a zase pěkně odznova...jako koník........ 😝 😀 ..půl hodiny jsem takhle běhala,zpocená až na řiti 😀
jasně,z tepla domova je to nejlepší 😉 🙂
s tím klučíkem...to je tak...on se určitě adélky bojí a stydí se,tak je potichu...strach mu nedovolí 😀 😉

sherry28
14. kvě 2010

katzi: jestli tě to uklidní, tak to mám s Marečkem naprosto stejný 😉 všichni sedí a já lítám, a o konfliktech nemluvím 😀

katzi
14. kvě 2010

ined: i tak je to dobrý. To může být sranda. Zkusíme 🙂 Jj, ten klučík je zřejmě naprosto uchvácen sílou Adélčiné osobnosti tak ani nepípne 😀

katzi
14. kvě 2010

sherry: no neuklidní, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama 😀 😀 Já jsme na to normálně tak nějak už zvyklá, neberu to nijak tragicky, jen asi dnes je prostě blbá konstelace - déšť, nevyspanost, už třetí den večer samy bez MM,....atd. atd.

ined77
14. kvě 2010

sherry 🙂 ...svatá pravda 😒 ...boj jako boj 😅

katzi 🙂 ...o vidíš,druhé už ti bude kamarádka závidět 😀 ...je to jak píše sherry 🙂 ..každé dítko je originál.podívej na mě 😀 ...kroužek už asi nepřipadá v úvahu,cestovat už s ním také pomalu odmítám...dřív ječel při jzdě,teď nechce vystupovat...ale pořád ho mám ráda 😀 .neboj,už teď se tomu dokážeme zasmát. 😉 ..později nám to vžene slzy do očí,že už je to všechno definitivně pryč 😅 ...vždyť i tohle k tomu patří...na co by jsi vzpomínala,kdyby byla adu dokonalá 😉 ...jen ji nech vyřádit teď,třeba bude o to klidnější v pubertě 😀

ined77
14. kvě 2010

katzi 🙂 ...ale jo,sranda to je 🙂 .super je pozorovat toho prcka jak tě hledá 😉 a hlavně až tě najde,ta radost je nepopsatelná 😀 .
fakt je,že to počasí k chmurům nabádá ☹ ...ale neboj,ono to zase přejde,dej si kafíčko,kousek nebo celou čokoládku a snad to bude lepší 😵

lehna
14. kvě 2010

Ahoj holky,

teda tady je toho nakecáno, kdy vás mám jako dočíst?
bych tady potřebovala Ined,ať mi to dočte a odepíše 😀 😀

Naše noc dneska nic moc, Do půl 1 se budil co hodinu a cosik. v 1 dostal mlíko, vstával v 6,30 a mezitím byl asi 2x vzhůru.

ale i tak děkuju Gině, že mi poradila tu chamomilu, věřím,že ta nám k lepšímu spánku dopomohla 🙂

jo a včera jak vstával v 5,50, tak spal dopoledne už od 10,15 jen do 11,00 a do večera nešel spát. snažila jsem se po obědě,ale jen hodiu ležel v postýlce,já u něho a byl v klidu. tak jen tam odpočíval,aspoň něco, to mu asi taky trochu pomohlo,že bez problémů do večera vydržel.

no dneska dopo byl taky pěkná protivka, když jsem ho dala spát, tak ani za boha, koukal na mě,že jako spát nechce. ale nakonec šel ve 12 a hotovka, spíííí.

tak se jdu kousek podívat o čem debatujete 🙂

katzi
14. kvě 2010

ined: večer si pustím nějaký film a naliju si dvojku. To bude relax 😉

katzi
14. kvě 2010

ještě k těm gumákům - když to budu brát bez zkoušení na MMB a Adu má normálně velikost boty 21, vzaly byste jí 21, nebo 22 ať jí vydrží i na podzim?

lehna
14. kvě 2010

taky uvažuju na gumákama a pláštěnkou,ať můžem ven aspoň na cvhíli.

katzi- já bych vzala asi už 22 😉

sherry28
14. kvě 2010

katzi. tak já teda z netu boty nekupuju 😉 ale určitě bych asi vzala větší, aby to neměla jen na měsíc 😒 jinak já je mám taky od vietnamců za 100,- a na podzim zase koupím nový 😉

ined77
14. kvě 2010

katzi 🙂 ...přesně tak,1000% schvaluju 😵 .
jáí plánuju koupit gumáčky o číslo větší.kvůli tomu,že si říkám,že do nich dám třeba teplejší ponožku,ale taky nevím jestli je to o.k. 😅 .ale vezmu 23..teď má botky 22 😉

lehna 🙂 ...chceš souhrn? 😀 ...mohla bych to zkusit 😀

lehna
14. kvě 2010

katzi- no my máme taky kamrádku o dva měsíce starší a mi je skoro vždycky skoro do breku jak ji vidím,že si sama hraje, v klídku, mámu nechat hezky sedět, kecat se mnou. a já? pořád mám Štěpiho za zadkem, pořád jsem v pohybu 😒

lehna
14. kvě 2010

ined- jooooo 😀

matova
14. kvě 2010

Ahojte, my sme dnes mali blbú noc- do 3:20 spal síce malý vkuse- to asi od únavy ale potomsa to začalo. Po mlieku nezaspal, až o nejakú hodinu, ale len na chvíľu a potom už nespal takmer až do 6h, ešľetže zaspal než odišiel mm. Mne bolo nadránom normálne zle- čumím jak som neodolná už na zlé noci- tiež som mohla ísť skôr, ale chcela som overaly na mmb a aj tak som nič nenašla....Nakoniec teda od tej takme rš iestej sme pospali do 8:15, a veľmi to pomohlo, lebo teraz sa ani náhodou nechystá spať, akurát tak mlieko stiahol a už tu pobehuje. A ja neviem teraz čo-ako ho unaviť-hlavne že pred chvíľou tu bola svokra a vrieskal kým neodišla...akože chce spať- no to len tak blafoval že chce asi mlieko.
Som zvedavá koľkokrát dnes bude kakať,lebo mám pocit že špičky obe dolné trojky má vykuknuté vonku 😅 , no ráno ho švihlo- a to vôbec nič nechce jesť, zasa schudne 😒 . Som odhodlaná ísť s ním teraz von, mrak rumburak sa síce blíži ale kašlem na to, nech sa prcek dorazí, lebo skôr potom ja odpadnem už 😉.
obed: 2 lyžičky ryže, 1/4 zemiaku z polievky, kúštik uvarenej mrkvy. Raňajky- 3 cm štvorcové chleba s medom. Pááá

matova
14. kvě 2010

a vnoci to bolo nespanie od bolesti lebo aj plakal, váľal sa sem a tam...ale Panadol nedostal, som nejak už nevedela po mlieku zísť zas z postele 😀 😝 .

ined77
14. kvě 2010

lehna 🙂 ..takže 😀
u...
matova 🙂 ..rostou zoubky a pořád se kaká,manžel zlobí
sherry 🙂 ...pojídají se volební lístky a sourozenci kují na maminku pikle-obvyklé i neobvyklé 😀.je hodná..nabádá ined k autoškole 😉
katzi 🙂 ...včera v tescu nesehnala nic 😠 .obr návštěva nezdevastovala byt 😉 dnešní adu se jí nepozdává versus stejně starý chlapeček od kamarádky 😀
ined 🙂 ...zase vařila atd.nic záživného 😀 ...plenka neroztržena 😉 .matýnek solidní 🙂 .a přece jen novinka...ve jejím starém bydlišti se vraždilo 😲
prchalka 🙂 ...chce dusit čorí protifku a konečně vyžehlila pyžamka 😀
gina 🙂 ...má nový melír a vyžehlené vlasy.sophi nezlobí,ale zase moc nepapá

asi vše 😀

jo,holky došla vám také složenka na státní dluh 121 000 od top 09 😲 😀 ...mě včera u schránky málem trefil šlak než mi to došlo 😀

lehna
14. kvě 2010

matova- jééj, takvoá blbá noc u vás☹. tak to jsem zvědavá,kdy Šimi teda usne. snad se ti ho podaří uspat,jak z venku přijdete,ať si odpočineš. gratuluju k trojkám,že už jdou kousek vidět 🙂.
Jídla teda moc nesnědl,ale Štěpi je taky občas takový rýpala v jídle. někdy neví co by snědl a jindy zase nesní skoro nic 😅

katzi
14. kvě 2010

sherry: no já včera kvůli těm gumákům obcházela i vietnamce, ale já se do těch jejich mini kšeftíčků s kočárem nevlezu, Aduš by stejně asi u toho zkoušení moc nespolupracovala,....risknu to bez zkoušení, uvidíme no. Vezmu teda asi fakt tu 22.

lehna: tak třeba aspoň budem hubený v létě do plavek, když pořád někde poklusáváme 😀

katzi
14. kvě 2010

ined: 😀 😀 😀 Ty seš rozenej komentátor. Takováto krátká shrnutí bys mohla dělat čatěji 😀

lehna
14. kvě 2010

Ined- no ty jsi šikovná. konečně mám přehled 😀, co se u všech děje 🙂

u Giny- jsem si všimla, že má nové foto- kočka 😉 😵

ined- tak kde to vázne s tou autoškolou?. ještě že tam nebydlíš,brrrr. a složenka nám nedošla. by mě asi taky trefil šlak 😀

u Sherry- jsem koukala na fotku četla,že kluci kují pikle 😀

ááá volá MM, zatím páááá

prchalka
autor
14. kvě 2010

Jedním slovem KATARSTOFA, která už tu dlouho nebyla! Kdyby se nešmudlala a nebyla od dopoledne protivná, asi bych to i pochopila, že není ještě unavená, ale... usnula teprv ve 12.30 a to, co bylo předtím se těžko dá popsat!
Neuspatelná na dece, nahoře v pracovně v náručí - naprosto nepříčetná, prohýbání do luku, neudržitelná, ani na posteli, ani v postýlce, hysterický řev a řev, až se z toho málem pozvracela. Jenže byla jak gumová, vyřízená ☹ Nakonec dole na sedačce v náručí aspoň přestala bulet a pak zavřela oči, ale když jsem jí pokládala nahoře do postýlky, zas je otevřela a začala řvát. Tak ruku a hladit...zabrala, zničená, hází to tam s ní ještě teď.
Byla jsem už fakt hodně zlá, asi i tím to bylo, že byla taková a teď z toho mám zkažený celý den, ale už jsem fakt nevěděla, co s ní! Strašně mě to s..e, ale ještě víc je mi to líto! 😢 😢 😢 😢 😢 Asi si půjdu naflákat taky!