Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
21. kvě 2010

tak my jedeme pro Lukyho, pak musím smýt nádobí, pověsit prádlo a sbalit nás, doufám, že si kluci budou zase spolu hrát 😉 tak všem pěkný víkend 😵

sherry28
21. kvě 2010

u nás se osvědčil šulínek a pipinka 😀

ined77
21. kvě 2010

u nás spánek 3.10 😕 😅 ..nějak se nechtěl matýnek probudit 😀 .už jsme obléknutí a valíme ven 😉 .je tam sluníčko!!! 😵
pěkný zbytek dne všem a sherry 🙂 a katzi 🙂 přejeme šťastnou cestu 🙂
páááá 🙂

sherry28
21. kvě 2010

ženy tak já dobaluju poslední zbytky oblečků 😅 a za chvíli pofrčíme až přijde taťka, 100km před námi 😨 o víkendu nejspíš nebudu, to bych se musela jedině utrhnout u sestry 😕 tak když tak v neděli večer nebo v pondělí ráno 😉 mějte se krásně, pá 😀

gina333
21. kvě 2010

sherry: stastnu cestu a uzite si weekend 🙂

ined: teda keby moja Sophi tolko spala, tak by som ju uspavala asi do 22.00, 😝 no u nas nastasti taky dlhy spanok nehrozi. 😉

My sme boli cele poo vonku, najprv v obchode, na poste a potom behala vonku s dedom. Natali je este v tanecnej, idem spravit pre seba veceru, Sophi ohrejem polievku z obeda. 🙂

prchalka
autor
21. kvě 2010

Hlásím se! No to je teda písmen!!!! 😨 😨 😨
Dnešní spaní - půl hodiny cestou tam a půl hodiny cestou zpátky, no snad to projde hlavně v noci 😉 Přijeli jsme asi v 15h a pak jsme hupli ještě na zahrádku. Mám pořád sobotu, protože v pátek je to vyjímka k našim. No, zas to bylo o hafo jídla a hlavně, vyfasovali jsme domů všechno 😝 a hlavně 3 druhy buchet - už jsem rozdala sousedům, to se nedá. Zítra třeba tím pádem aspoň udělám víc na zahradě. Ale příště už to zatrhnu!!
Tak zatím pá a dobrou všem 😉 😔

gina333
21. kvě 2010

prchalka: a vy ste uz doma? Ja som si myslela, ze tam budete cely weekend. Tie buchty ti zavidim, akosi to mohla rozdat, ved tych nikdy nie je dost. 😀 😀 😀

gina333
21. kvě 2010

U nas sa spi, uz som stihla aj pozmyvat byt. Idem k telke. 🙂

Prijemnu dobru noc prajem. 😔

matova
21. kvě 2010

Ahojte, u nás na obed malý trhol definitívny rekord, nezobudila som ho tak spal 2:50, hore bol o 14:45. Tak som si povedala že ho musím poriadne do večera vyničiť, prvé dve hodky bol ale úplne kľudný, len sa tak pomotával, neskôr prišiel mm a to začal byť riadna protivka zase- neviem prečo 😒 , tak som mu dala bojovú úlohu, ísť malého vonku vyšťaviť- malý nechcel alenejak brtálny záchvat nehodil tak šli...
Ja som požehlila a prezliekla posteľné (konečne), vyvesila prádlo, nachystala večeru, dala sprchu.
Od 17:50 do 19h obehali vraj dosť veľký okruh, aj k svokrovcom stihli na chvíľku, vrátil sa hladný šimonko a fakt už unavený, dala som ho spať o20h, a zasa- hodinu nevedel zabrať,aj napriek vyhrážkam že zajtra neideme nikam, ani po plácnutí po zadku.... myslela som že ma fakt trafí, nakoniec zliezol celý radostný z postele, vbehol do kúpelne- bol tam mm, hádzal úsmevy, tak som na neho nakričla, zoostal zarazený- on chcel asi žúrovať či čo. MM ho vzal že teda ide uspávať on- záchvat na svete- ľahla som tam teda ja, rozdýchal to a spal do 5 min. 🙄, takže 21:05.
Ja už neviem- to je fakt psycho, keď spí menej a vstane okolo 13h ťahá to aj tak min. do 20h, keď sa vyšťaví a je unavený- zrazu nevie zaspať....možno ho zaskočila aj vôňa perín- že mu neboli známe alebo čo 😝

matova
21. kvě 2010

prchalka 🙂 : vitaj späť- buchty by som spráskla asi do poslednej, aj keby ma malo roztrhnúť 😀
gina 🙂: naoz, tiež som si všimla že tvoja Sofinka má veľkú výdrž, a to je tu jedna z najmladších. Mne dnes mm povedal či to nieje tým Sunarom že sa rýchlo dobije a ide ďalej- no neviem. Začínam sa ozaj báť že po 2 roku už poo nebude chodť spať aby potom nechodil až o 23h, ja neviem. Poznám tu viacero detí čo sú od nášho staršie o 5-6 mesiacov a chodia spať okolo 12:30-13:00, pospia 3 hodiny a večer idú o 20h 😕.
ined 🙂: fíha, tak Matýnek spal ešte dlhšie, to som zvedavá ako zaspával večer on 😕
lehna 🙂: ja som úplne zabudla reagovať na ten štepiho pád na nos- chúďatko, ja by som od strachu asi zomrela keď aj toľko krvi pritom natieklo ☹
všetkým pokojnú noc, pekný víkend, ja budem zajtra asi až večer...

matova
21. kvě 2010

gina: a ešte som ti už skôr chcela povedať, že je super že sofi sa vie pohrať a ty môžeš poupratovať, anvariť, obriadiť sa...to by bolo hrozné keby bola opačná ke´dže ty si toľké dni a noci vlastne na dve deti sama. Tak ti to ozaj prajem a dopriala by som aj ostatným 😉 😉 😉

matova
21. kvě 2010

gina. a čo dobrého / pekného si nakúpila v DM? 🙂 u nás bola dnes 3x búrka- lejak, raz doobedu 2x poobede 😝

ined77
22. kvě 2010

dobré ránko přejou sirotečci 😀 ,
noc celkem fajn a budík..pozor...až v 6.15 😵 .
zatím je pohoda,jdeme se převéknout a snídat 🙂 .
malý mráček to kazí a to ten,že mě bolí v krku jak cosi 😖 ...no co už 😅
ale!...matýnek má novu tříkolku 😵...po o dodám foto 😉.akorát na ní jezdí jako na odrážedle 😨 😅
jdeme papkat 🙂
pěkné sobotní ránko všem 😵

gina333
22. kvě 2010

dobre rano 🙂
noc fajn, bola hore iba raz o 3:40, ale dnes rano uz vstavala 5:40. 😝 No co uz, aspon na obed v pohode zaspi. 😉

ined: asi si od Matyho nalepilo na teba nieco 😒 rychlo sa uzdrav.

matova: tak v DM klasika, plienky, mlieko, avivaz a samozrejme ked id so mnou Natali tak lak na nechty, spray na vlasy no same zbytocnosti na leto. 🙂 Tak Sophi teda vydrz ma 😵 , ale taka bola aj Natali. Ja som vzdy vsetko stihala aj pri nej, aj ona sa sama vedela vyhrat a nastastie taka je aj Sophi. 😉 Radsej nech spi cez den menej, mne to vobc nevadi, ine by bolo keby som videla na nej, ze je nevyspata, mrzuta, ale ona je uplne v pohode do vecera. 😉 Dnes ti drzim palce, daj potom vediet ako to vsetko dopadlo. 😵

lehna
22. kvě 2010

ahoj holky,

teda tu je zas popsáno 🙂.

naše noc- poprvé ve 23, jsem se těšila,že o dneska bude o.k., chacha. do 23,45 nemohl pořádně zabrat,tak jsme dali mlíko, usnul asi za 15 minut, takže kolem půlnoci. pak další bylo 2,30, pak 3,40, 4,30, no ještě že nakonec to dotáhnul do 6,30 a vstával.

včera jsem byli na chvíli venku, vykukovalo i sluníčko, jen jsme vyšli ven, začlo pršet, takže pláštěnka na kočár, po 5ti minutách pršet přestalo, bylo dusno jak blázen, než jsme došli do obchodu(asi 10minut) začlo lít jako z konve. došli jsme domů, sušila jsem se, tak pak asi hodinu bylo krásně, sluníčko svítilo. byla tu kámoška, tak si děti pohráli aspoň doma. ale odcházela domů a zase pršelo. včera to byla aprílovka.

odpo jdeme s našima na vaječinu, se těšíme 🙂

papa, dočtu snad jak bude Pipa spát, aspoň trochu 🙂

gina333
22. kvě 2010

lehna: vajecina- co to je? 😉

prchalka
autor
22. kvě 2010

Dobré dopoledne 😅
Zlomila jsem si rycí vidle, tak mám po ptákách a můžu napsat. Nejdřív byla malá se mnou venku, pak si jí vzal MM na prochajdu a já vyvedu tohle 😠
Noc dobrá, spala s MM. Ale předcházel tomu řev ve 21.30, kdy sedíme dole - pustil mi Avatara, no tak chvíli koukáme, chůvičky jsou samozřejmě zapnutý.....vše v klidu, až do chvíle, kdy jsem přes tv slyšela shora hroznej řev. No zapnutý byly, ale každá jinak 😠 Uchlácholila jsem ji v postýlce a dobrý 😝
Hezký den...

lehna
22. kvě 2010

gina- vaječina, je míchanice z vajec 🙂.

prchalka-ty nové vidle sis zlomila? to teda fakt nas... . a s tou chůvičkou se nám to nedávno stalo taky. MM uspával, zapnul chůvičky, a já kolem 22 slyším ukrutný řev,taky jsem měla puštěnou TV. Štěpi musel řvát asi dlouho. a pak se mi to stalo ještě jednou přes den,v ložnici jsem chůvku zapla a v obýváku ne. byla jsem na netu, hodina uběhla co už spal, jsem si říkala, že spí už hodinu a najednou jsem vyskočila ze židle, že nemám chůvku zaponutou a slyšela jsem jak tam Štěpi řve a řve, chudák 😢

prchalka
autor
22. kvě 2010

Tak vstávání v 6 a pobyt venku zaručil, že odpadla v 11 krásně na dece asi za minutu 😀
Včera jsem krom zelených Tesco plenek zkusila koupit i ty bílé a jsou teda divný 😝 Příště už ne!
lehna: Moc dobře si pamatuju kix s vaší chůvičkou, však jsem si taky hned na vás vzpomněla! Jo, nové vidle jsem si zlomila - šla jsem moc do hloubky a nesnesly to zatížení ☹ šunt 😅 MM mi prý zítra opatří novou násadu! A navíc, měla jsem od táty půjčené jeho oblíbené, vše zatím vydržely, nevšimla jsem si, že by s nima něco bylo, ale v pátek už je chtěl dovézt zpátky a jak je MM připravoval a očišťoval, tak se zase rozpadla umělohmotná rukojeť. Tak jsem jak blbec včera vysvětlovala, že fakt nevím, jak se to mohlo stát, že jsem s nima dělala v pohodě a MM jak je čistil, tak to křuplo a to se toho ani nedotkl 😖 Tak jsme mu to slepili aspoň..

gina333
22. kvě 2010

lehna: vajecnicu mam aj ja rada 🙂

prchalka: veru treba ich riadne unavit aby spali. 😉

Aj Sophi spi od 11:30, idem vyvesit pradlo, ohriat obed Natalke a precitam aspon noviny. 😵

ined77
22. kvě 2010

my ještě nespinkáme,neboť se blíží bouřka a tak čekám co z toho bude 😒 ...už jsem sklidla z balkonu prádlo,tak uvidíme.
dnes je tu počasí jako na apríla...sotva jsme vyšli ven,začalo pršet 😒 .za chvilku zase svítilo sluníčko a tak pořád dokola 😖 .
jdu kukat z okna,kam se to žene 😉 ...

gina333
22. kvě 2010

ined: u nas zatial svieti slniecko ale dost fuka. Poo sa chystam na ihrisko, uz sme tam davno neboli. 😉

Ja som tu mala rano opravara, pokazil sa nam zachod, vymenil tam nejaku tu suciastku a zacvakala som 25 EUR. 😠

ined77
22. kvě 2010

spinkáme 😔 😵 ...od 11.55.
bouřka nás nějak obešla,sice trošku hřmí,ale nejčernější mraky jsou pryč 😉 .
jak jsem šla přendat prádlo z balkonu,nechala jsem matýnka v židličce u dvd se 2 brum...a bílém bodýnku 🙄 .trvalo to asi 5 minut a brum bylo všude,resp.čokoláda z brum 😠 .dnes už má na sobě 3!čisté bodýnko 🙄 😀...tož tak 😝...však je krásně,schne to jedna radost že 😠 😀
ráno jsem s matýnkem dokonce i vyžehlila včerejší rest 😕 😵 ,neboť večer už mi došly síly 😝 .dala jsem si jen prášek,čaj,poležela chvilku u tv a šla do peří 😔.
byl vůbec dnes hodný,jen teda u mého sprchování trošku vyváděl 😅...a před obědem jem ho ''přetáhla''igelitkou 😅...vařil a začal házet hrncema a pokličkama 😠.zrovna jsem vybalovala nákup a měla v ruce prázdnou tašku,tak jsem ho majzla...ale pomalu se ani neotočil 😝 ,až jsem na něj houkla jestli je jako v pořádku 🙄 😀 .
obídek včera vařený..květáková,pangas s kaší 🙂
jdu dočítat 🙂
jo ta tříkolka...je sice pěkná,ale trošku něco jiného než jsem chtěla ☹ .kupoval ji děda s babi.no darovanému koni... 😅 😉

ined77
22. kvě 2010

gina 🙂 ...děkuji 😵 ...no není mi nějak hrozně,ale dobře taky ne..ten krk je nepříjemný 😒 .
matýnek včera usnul v 19.50 😔 ,ještě chvilku jsem u něj čekala co bude,protože senějak moc vrtěl,ale nakonec usnul tvrdě 😵 .z pokojíčku jsem vyšla ve 20.15 🙂
hřiště ☹ ...to u ani nevme co to je.tady lije každý den a hřištějou všechny rozmáčené 😖 .hlavně že hlásili na víkend pěkné počasí ☹ .
pěkně jste pokoupili v dm 🙂
a ten opravář ..nějaký drahý teda 😲 ...já vždycky kdž čtu kolik co stojí eur a přepočítám to zhruba na naše,tak mě berou čerti 😨 😕 ☹ .

prchalka 🙂 ...jéé,tak to ty vidle opravdu moc nevydržely ☹ .nebo jsi se do toho tak opřela? 😅 ...no neboj,mě zítra na zahradě ty srandičky rychle přejdou 😝 😀 .budu ráda,když s tím křovinořezem nušmiknu pařátek 😎 😅 .nechceš se zítra stavit?zahradnice? 😀
tatínkovy vidle ☹...no to se tak holt někdy podaří.ani plast není věčný 😒...
buchty...máš si vzít adresu na holky sk a poslat je jim 😉 ...tak příště 😀
co ten avatar..je to dobré??? 😕
chůvičky ☹ ...u nás nebyly zapotřebí,takže já slyším prvotní matýnkovo kvíknutí.zase o to hůř tv 😀 ...to musím mít uši jako netopjr,jak je to potichu 😀 .
kámoška má doma nějaké vysílačky 😅 ...tak ji chci poprosit,jestli by nám je půjčila na dovču 😉.

jsem zapomněla...usnesli jsme se s mm,že letos pojedeme na dovolenou do lednice(opět 😅 ,byli jme tam už 2x) ,ale známe to tam,víme kde se ubytovat a tak 😉 .matýnek už je celkem velký,tak snad to nebude horor místo dovolené 😀 .počítáme tak 3-4 dny 🙂 .a právě tam v jednom našem oblíbením penzionu mají dole vinný sklípek...tak proto ty vysílačky 😀.nahoru jsou jen dvoje schody..v pokoji bych byla cobydup 😉.

lehna 🙂...to je počasí stejné jako u nás 😖 .už by mohlo být zase hezky,bez deště 😉 .
pipa je štěpánek? 😀 ...no a ten nosík 😲..chuďátečko 😢...no však u nás je taky pořád něco,ale zvyknout si na to nemůžu 😨
příběh s chůvičkama ... 😢 .no nedá se,chybama se člověk učí 😉 .
a jako kam jdete na vaječinu 😕 😅?že jsem tak vlezlá 😀...to se dělá doma ne? 😀

sherry 🙂 ...ty už jsi fuč 😀 ..tak snad se nevrátíte s marýskovým spacím deficitem 😉

matova 🙂 ...už jsem psala gině 🙂 ,včera matýnek usnul v 19.50 🙂.toto u nás nebývá... že by jako večer neusnul,když spí odpolko déle ...teda zatím 😅 .většinou usne do 30 min co jsme v pokojíčku.chodí +- spinkat ve stejnou dobu ať se spalo jak se spalo 😉 .
teda ale šimonek se překonal 😲 😵 ...u nás se klasicky dospávalo na mamince 😅 .aspoň jsem si početla 😉 .neměla jsem včera celý den nějak náladu na nic,takže mě to trošku povzbudilo,takový relax 😉 .
dnes jste teda na spánek doma? 🙂 ...jo teď se kukla...budeš asi až večer aha 🙂 ...tak držím palečky ať je šimi pohodový 😵

gina333
22. kvě 2010

Tak u nas je uz po spanku, spinkala 1:30, aj tak dobre. 😉 Vonku je krasne slniecko, poobliekame sa a pojdeme von. 🙂

ined77
22. kvě 2010

gina 🙂 ...to je akorát 😉 .užijte si pěkné odpoledne 🙂 !

gina333
22. kvě 2010

no to pocasie je aj u nas presne take ako ined pise. 😉 Ako sme vysli von, zacalo prsat, trocha sme sa poprechadzali po meste, vyslo slnko tak sme sa vybrali na ihrisko. Trocha tam bolo mokro ale Sophi sa vysantila. Boli sme tam vyse hodinky, ale bolo my treba este na zahradu tak sme sli aj so svokrou. Za chvilu lejak, potom zase slnko. Teraz sme uz doma, ale je zatiahnute a hrmi. ☹ Podla mna taketo pocasie mame vdaka tej Islandskej sopke. 😠 Len dufam, ze cele leto nam to nepokazi. Dnes my maju doniest rocne vyuctovanie za vodu, teplo atd. 😲 Uz teraz mam bobky kolko budem doplacat 😖

gina333
22. kvě 2010

Baby uz mam vyuctovanie, vratia my 300 EUR, jupi aka som rada, mam peniazky na dovolenku. 😀 😀 😀 😀 😀 ako keby som ich nasla. 😉 😉 😉 😉

lehna
22. kvě 2010

ined- no vaječinu u nás každým rokem dělá spolek chovatelů,v jednom takovém areálu,kde dělají výstavy králíků,slepic a holubů, ve kterém je taťka. no teď už i já,dělám jim pokladníka 🙂. takže vždycky s našima chodíme tam se dobře najíst a popít pivko 🙂.

gina- no supéééér, že vám tolik vrátili 🙂. nám letos vrátili za elektriku 1100,- 🙂,, taky super 🙂. ještě čekáme na vyúčtování plynu. to bude pálka 😖

lehna
22. kvě 2010

pisnu víc večer, jsem tu na skok 🙂