Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
26. kvě 2010

katzi: no super noc, este aj bez mlieka. 🙂

ined: je to serial, Odsudene - perfektne natocene, v kazdej casti je zapletka, mam rada take filmy. 😉

ined77
26. kvě 2010

spinkáme,od 12h 🙂 .nekakal jen čural,ale hlavně že tam seděl asi 15 minut 😅 .

katzi 🙂 ..super noc 🙂 .
ta tříkolka je fajn,ale zase si myslím,že zatím víc užije motorku..navíc...motorku dám do kočárku,když jdeme ven s tříkolkou,musíme bez kočáru,takže na nějaké dojetí někam to nehrozí.jen vyloženě např.na hřiště a zpět 😉 .zase ale až se naučí šlapat,bude to jiné kafe 🙂 .dárek je to ovšem pěkný 😉 ...matýnek na ní sedí jako vosa na bonboně 😀.(hrooozně důležitý 😀)
na tom samostatném spaní prostě něco je..vždy mi připadalo,že se navzájem spíš budíme a rušíme 😒 .no ještě to chvilku budeme muset vydržet tak jak to je ;.
ten vztek ze spaní..přesně...uklidní se až se trošku probudí a zjistí,že jsem s ním.ale hlavně,pak se nesmím obrátit na druhý bok,protože hned začne protestovat 🙄 .a já jsem pak jako paragraf 😒.u nás to také nebývá často,ale když to je,tak i 3x za noc-jako dnes 😒 ...už jsem byla fakt naštvaná 😅 a ráno jsem štrajkovala 😝 ...z postele jsem vylezla až v 6.55 😝
u nás jsou zoubky znát ve dne i v noci..přes den je matýnek ukňouraný a v noci...škoda mluvit 😅 ...ale jsem ráda,že je aspoň konečně něco vidět...zase jsme o pidikrůček dál 😉 😀

prchalka 🙂 ...nemáš to poslouchat...jen tě to rozesmutní ještě víc ☹ .
člověk s jeho nemocí ani nemohl psát nic veselého ☹ ....a jak proběhlo dopoledne? 🙂 😨

ined77
26. kvě 2010

gina 🙂 ...aha,to může být dobré 😉 ... 🙂 ,ale neznám to.

matova
26. kvě 2010

ahojte,
u nás sa spí od 11:25-ráno sme vstávali o 6h, malý chcel mlieko, vypil ho v posteli a chvíľu sme ešte poležali- to bolo super 😉 ,
a hlavne, spal celú noc od tej 20h do 6h 😕 😅 . Ja som spala asi 6h, a cítim sa unavená, tak mi treba, mala som ísť skôr...
Doobedu sme boli na pošte, a pobehali sme šimonkove trasy, nechcel ísť domov tak aj k svokrovcom sme skočili na pol hodky, kým tam nezačal plakať keď už bol hotofka, takže obed bude až po spaní, vypil mlieko.

obed: zmiaky s karfiolom a cukinou na panvici dusené s mliečnosyrovou omáčkou, polievka zovčera.
idem kuknúť ako vy.
poisťovňa ma furt naháňa z centrálneho sídla, už mi sankcie hrozia, pritom v pobočke som bola v pondelok že všetko ok a dnes list 🙄 . práve som tam písala 😝

gina333
26. kvě 2010

matova: vase noci su stale perfektne, ale zasluzis si to 😵 😵 Tak v tej poistovni maju iny bordel, jasne, prava ruka nevie co roi lava. 😒

U nas momentalne svieti slniecko, tak idem vylozit pradlo na balkon. Nic ine nerobim, len lietam hore dole zo susiakom. Ked prsi dam dnu, vyjde slnko vylozim - no na nervy. 😠

ined77
26. kvě 2010

matova 🙂 ...krásná noc 😵 .no měla by jsi chodit spinkat dříve ať z toho taky něco máš 😅 😉 .
pojišťovna 😒 ...určitě v tom mají binec a jen lidi otravujou 😠 .
my dnes venku ještě nebyli 😢 ..pršelo asi do 10h...než bychom se vypravili,šli by jsme zpátky 😒 .jen se modlím ať odpoledne neprší,ať můžeme ven alespoň na chvilku ☹ ...celý den doma (sama s malým) 🙄 ...to bych asi zešílela 😅 😎 .
obídek zní lákavě 🙂...já jsem dnes vyjímečně obědvala to samé co matýnek 🙂...a bylo to dobré 🙂

zapomněla jsem napsat naše dnešní menu 😀 ,tedy:zeleninová polévka s vejcem,dětská sekaná,br.kaše,2 brum 😔 ..ale...vůbec si je nezasloužil,neboť u obídku opět vymýšlel a hlavně! 😠 plácnul mi do taléřku s polévkou a vše se vylilo 😠 ...neuvěřitelné,ale zachovala jsem klid,akorát teda v duchu jsem byla sprostá jako dlaždič 😎 😀

prchalka
autor
26. kvě 2010

Já už ničemu nerozumím ☹ ☹ Po tak hrozný noci spala hodinu a celkově 1.15 ☹ ☹ Mele se a mele, něco jí nedá spát. Ty trojky nevím, ale vrtala se dneska v puse, ale že by byly nějak extra naběhlý, to ne 😖

ined77
26. kvě 2010

gina 🙂 ...tak to takhle létáme dvě 😅 😖 ...já už jsem i pustila topení a suším bodýnka 😅 .

ined77
26. kvě 2010

prchalka 🙂 ...a ty mažeš dásínka i na po o spánek?tak jí dej malinko panadolu,třeba se zklidní ☹

prchalka
autor
26. kvě 2010

ined: Jsem to přestala mazat, jak vylezly ty čtyřky, možná ještě dřív, no uvidíme dál, jestli bude noc stejná, tak jí určitě na poo spaní stříkačku dám, minule to pomohlo. Sice mě to napadlo i dneska, ale říkala jsem si, že to do ní nebudu "zbytečně" cpát ☹ Jo, pozdě...

matova
26. kvě 2010

gina: hádam to tak u vás zostane, že sofi bude kľudná cez deň pri trojkách tak ako pri ostatných zuboch 😉 . Ja sa hrozne bojím tých posledných stoličiek, pri prvých štyroch to bola u nás vnoci hotová katastrofa 😕. Teraz ani náznaku po stoličkách, keby vyšli čím skôr, bolo by to pre všetkých lepšie 😲
ined: veru, keď je dieťa nekľudné a človek vidí že mu lezú zuby tak si aspoň povie žeje to preto a blíži sa do cieľa 😉 .
katzi: takže vy už máte jednu trojku vonku že? super 😉
prchalka: veru, zapni si radšej niečo veselšie. Odkedy odišiel môj kolega, vždy som si povedala že dúfam, že konečne už mu je tak ako vždy chcel -mať všetky blbosti na háku, on si aj pohreb pripravil a nachystal si tam veselé pesničky 😖, ja som tam ísť nemohla nakoniec kôli malému 😔ale mm bola a videla som aspoň čo to natočené. Verím že našiel konečne svoj vytúžený pokoj 😵
a tie noci u vás a aj dni teraz máte fakt hrozné, už čosi aspoň lezie?

gina333
26. kvě 2010

prchalka: veru ako ined pise skus dat panadol, ja jej pre istotu kazdy vecer natieram dasienka. ☹

ined: u nas sa topeni neda spustit v byte, musia centralne, ale ked je vonku viac ako 15°C tak nepustia, vo vnutri potom pradlo susim aj 3 dni. Ja prave rozmyslam co varit zajtra, polievku spravim paradajkovu ale druhe neviem. Teraz mala maso, zemiaky, predtym cestoviny tak neviem. Zeby rizoto?? 😉 Len neviem s akou zeleninou lebo hrasok ani kukuricu nechce. 😲

gina333
26. kvě 2010

matova: nastastie tie posledne stolicky vyjdu az po 2 rokoch, to si uzi, mas teraz pokoj, kedze aj trojky uz mate vonku. 😵 😵 😵 U nas po nich ani nechyrovat, neviem ci sa mam z toho tesit, alebo sa desit. 😉

matova
26. kvě 2010

prchalka. aha takže zúbky vyliezajúce nevidieť 😒 ktovie čo jej nedá spať 😲 .
Ja sa priznám tiež už keď som fakt nevedela čo s malým- že bol total protiva cez deň aj v noci poplakával, tak som mu dala sem tam panadol. Ozaj ho to skľudnilo, no niekedy som sa normálne sekla a zistila som neskôr že vôbec nič ho neboleslo len napr. dlho nebol v meste u baky- tam úplne iné dieťa zrazu 😠 😕 😔 😅
ined: ochutnal kaluž? 😀 , buchnáty do tanierov neznášam 😠 . U nás sa to počasie do obedu držalo, ako zaspal začalo už liať, teraz to visí a je už u nás naozaj kosa.

sherry28
26. kvě 2010

ahojík 🙂
nebojte žiju 😉 normálně si mě dovolili nechat od pondělí bez netu 😠

sherry28
26. kvě 2010

uháněla jsem techniky od O2 a prej je to venku někde, tak dneska už jsem se naštvala a volala jim jestli mi taky proplatěj vzniklou škodu, že jsem nemohla obejdnat avon atd.tak hned tady byl v jedenáct technik 😅 hned to šlo, no nebylo to venku 😠bylo to u nás 😕 byl vandej kabel, tak vyměnil a konečně jsem tady 😀

matova
26. kvě 2010

gina: to fakt az po dvoch rokoch? ja som dufala ze do porodu vylezu aby bol maly potom klidenjsi...ach jaj. tak to sa tu asi neukazem 4 mesiace 😀
rizito ja robim s mrkvou, pastrnakom, petrzlenom, cibulkou al. porom, niekedy tam nahadzem zas len cibulu äpor) + sampiony a varim aspon polhodinku (koli hubam, nech su uvarene), huby mu nedam ale ta ryza nasiaknuta chutou cibulky a sampionov- mnam. Aj ked neviem ci tvojej sofi je chut sampionov uz znama. Raz som nastruhala navrch tvrdy syr a koli tomu nezjedol z rizota nic 😀
sherry mi normalne uz robi starosti. to uz treti den tu nieje?

gina333
26. kvě 2010

sherry: vitaj 😀 😀 😀 😀 teda, taky kabel kolko nervov narobi, ze??? 🙂 🙂 🙂 Ja by som bez netu nevydrzala ani den, nechapem ako sme zdokazali existovat bez toho? 😵 😵

matova
26. kvě 2010

ahoj seherryyyyyyyyy- my sme si zvykli ze si tu stale, tak super ze ok 🙂

sherry28
26. kvě 2010

snažila jsem se etmo číst 😉
ined: luy jezdil na tříkolce až do pěti(měl pak takovou motorku na třech kolech pro větší) 😨 on je takovej posera a kola se bál, teprve letos se naučil jezdit na kole bez pomocnejch koleček, ale teda jezdí jako drak 😀 až mám strach 😅jinak jestli kupuješ takovou tu klasickou tříkolku s parplem nebo stříškou, tak ta je tak do tří let(pro menší děti i do čtyř) jinak pak už je dost malá, našemu Márovi by po třetích narozkách nebyla, měl ji Lukášek a tomu byla až do čtyřech

ined77
26. kvě 2010

prchalka 🙂 ...jj,já matýnka také nerada něčím láduju,ale když není zbytí 😒 ...dnes už je opravdu pozdě ☹
po o jsem nemazala téměř nikdy,večer ale mažu vždy.jen když měl teplotu a dostal léček,tak jsem mazání vynechala,že to zastane lék 😉
ale střídám to..teď jede mundisal. 😅

gina 🙂 ..i my máme centrál,ale teď topí.. 😕 .sama to nechápu 😅 ,ale využívám toho 😉 .
jj,doma to spíš zatuchne 😒 ...tak také sonduju pořád oblohu a vytahuju a schovávám jak u blbých na dvorku 😖.
zkus jí udělat maso na paprikách a rajčatech s rýží..matýnkovi to chutnalo 😉 🙂

matova 🙂 ...to je pravda,ale když vzpomenu na dlouhou trať se 4...no potěš pánbůh 😲 😀 .
kolega 😢 ...no já vím,ale pro mě je teď smrt něco nestravitelného v jakékoli formě 😢 ...taky si to snažím říkat,ale moc to nepomáhá 😢

gina333
26. kvě 2010

matova: dik za tip na rizotko 🙂 🙂

Sophi je hore, spala 1:30, pockam na Natali, dnes ma sokor meniny tak ideme gratulovat. 😉

gina333
26. kvě 2010

matova: este otazocka, davas cerstve alebo zavarane sampiony??? 😲

sherry28
26. kvě 2010

matova: 🙂 měla jsem hroznej absťák a těch meilů nepřečtenejch 😲

ined77
26. kvě 2010

sherry 🙂 ...sláva 😀 😀 😀 ...já už měla fakt strach 😲 ...
takže říkáš na šlapání je čas 😉 ..no já to babi říkala,ale ona trvá na svém 😀 😅 ...no co už.
tříkolka je někde na fotce asi na minulé stránce,na to narazíš 😉
jj,technici 😠 ..já takhle čekala na zapojení netu měsíc!..teda převedení-minulý rok po stěhování 😠 ...ale teda,práce jsem měla udělané,i nehty nalakované 😀 ...

matova 🙂 ...jj,koštoval kaluž 😠 a sbíral vajgly 🙄 😝 ...moje nervy 😀

matova
26. kvě 2010

ined: ja viem že pri tak už blízkom človeku by to ani mne nepomohlo 😔 , možno však keby mal tak hrozné posledné roky ako Radim tak už aj áno, on sa neskutočne trápil ale klobúk dolu, taký zápas ako on predviedol....dúfam že si tam kdesi maľuje hoci len v predstavách...

matova
26. kvě 2010

gina: ja dávam čerstvé, keby som mala v skleničke tak i tie by som dala. Z konzervy nedávam vôbec ničč malému- ani pretlak- mala som podozrenie že mal vtedy horšie ekzémy- asi kôli kovu z konzerv 😕

idem sa asi natiahnuť na pár minút, páá

sherry28
26. kvě 2010

ined:tak Luky měl taky tříkolku od dvou let 😉 šlapat se naučil až po třetích narozkách a o kolu pak nechtěl ani slyšet, koukala jsem na tříkolku, tak ta vypadá tak do těch tří let, pokud se nedá zvednout sedlo, ale třeba bude Matýnek šikulka a už na konci léta bude umět šlapat 😉 znám klučíka, který jezdí od dvou let na kole bez pomocných koleček 😕 ale oni to maj v rodině jeho starší brácha závodně lyžuje 😉

ined77
26. kvě 2010

matova 🙂 ..ano,to je pravda ☹ ..vidět člověka trpět,tak pak bych sama musela uznat,že je to pro něj vysvobození 😢 ... 😔
jj,dobře děláš,běž na ucho...jak říká(říkal...už mi to dlouho neřekl 😀 ) mm 😀
no když jsme u těch ekzémů...matýnek se mi lehce osypal z koalky 😕 ...jen na prsíčkách a zádečkách,přesně v místě pomazání 😒 .ale nic hrozného,jen že je fakt ta dětská kůžička hrozně citivá ☹
a rajskou teda děláš jen z čerstvých rajčat? 😨

ined77
26. kvě 2010

sherry 🙂 ...od 2 let na kole???tak to fakt klobouk dolů 😕 🙂
to sedátko se nedá zvednou,ale posunout dozadu..je to na tři fáze...no uvidíme 😉 .a tyč se dá samozřejmě oddělat 😉 .
no já jsem měla v plánu okolo 3 let už kupovat malé kolo 😅 ...ale tak třeba příští jaro se na tom ještě matýnek vyřádí a pak to dodělá druhé dítko 😉 😀