Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
31. kvě 2010

katzi: jo tak tanec, to je jiná, Mára zbožňuje tancování (po mamince), ale nesmí tancovat sám, když je dma Luky, tak si pustí do na DVD hudbu a jedou, tančej na všechno, kabáty, divokej bill, landa i na dětský dáda atd. prostě na všehcno, ale jak je doma sám, tak nemám šanci ho zabavit, mě do tance teď moc není, snažím se udělat co nejvíc práce a to Mára nechce ani slyšet, Lukášek je vysvobození 😀

katzi
31. kvě 2010

sherry: to máš fajn pomocníka v Lukym 😉 Adu je u toho tančení hrozně srandovní: vypadá u toho jak veterán co se vrací z bitvy 😀

katzi
31. kvě 2010

nic, jdu ji budit. Včera večer usínala skoro hodinu 😖 Takže do 14h je to maximum, aby šla do 20h spát.

sherry28
31. kvě 2010

katzi: já půjdu asi též budit, počkám ještě 5 min a jdu 😉

matova
31. kvě 2010

Nakoniec malý zaspal o 13:45 😔 , neviem ako dlho ho mám nechať 😒 . Celé podbrušie ma bolí........
sherry 🙂 : tak to máme dvoch podobných chlapíkov, ani šimonko neposedí, neznáša keď ja idem niečo robiť...tancovanie- párkrát pokýve rukami, vystrčí prdelku a dosť 😀 . ale ke´d počuje hudbu, hneď pozerá odkiaľ ide, večer keď mu uspávanku nezaspievam tak už so aj sám nôti čosi...Ten hafan to predsalen už nerozchodil? 😕 😔 ☹
prchalka 🙂 : tá moja" bobina" 😀 . A jak sa má kala?
ined 🙂 : aj mm to ide ózaj super 😀, nakoniec aj malému- a taktiež do čistej a klame a zatajuje to až sa práši 😝
katzi: Adu je malá speváčka a tanečnica teda 😉
lehna: fajn víkend ste mali 😉 , obdibujem ťa s tým uspávaním v detskej, u nás ani samostatná posteľ asi dlho hroziť nebude.
gina: veru, slintoško je poriadny 😝. Aj tá jeho relatívna samostatnosť po trojkách aj fajn noci sú fuč 😒. Užite si poriadne tatíka kým je doma, kedy ide späť?

ined77
31. kvě 2010

holky 😢 ,
tak jsme objeli ten zl.,stavili se v dominu vrátit knížku a pro cd s fotkama.půl hodiny jsem nechala mtýnka hrát v herně,pak se mi zdál dst tplý,dofrčeli jsme ryclostí blesku domů a on...39,5 😲 😨 😢 ..bych si vyliskala že jsem s ním někam jezdila 😠 😢 .
teď usnul..dala jsem mu panadol a čtvrtku diazepamu 😢 ....ani není ještě v pyžamku,má bodýnko a punčošky,plakal moc,tak jem ho nechtěla ještě trápit převlékáním.chvilku jsem ho nosila a pak dala do postel.tam ležel chuďátko bez hnutí a jen mě pozoroval až unul ☹ .
jdu se rychle osprchnout ať jsem pak pořád u něj.
sotva jsme se vyhrabali z nachlazení už zase něco...počasí jedno blbé 😖 ...nebo že by od zoubků? 😨 ach jo 😢

prchalka
autor
31. kvě 2010

matova: Taky bych nevěděla, jak dlouho nechat spát, no ideálně tak něco málo přes hodinku, ale... to rozmrzelý dítě potom 😖 😢 viděla jsem to na malý v sobotu, když jsem jí už po 1.10 nenechala spát dýl, pak se z toho hodinu probírala! Tak snad jste to nějak zvládli, pak napiš!
ined: Jéé, chudák Maty ☹ ☹ Ale on není momentálně nachlazený, ne? Jen ta teplota...a tak vysoká? To musel být fakt kaput! No to by mě taky zajímalo, jestli to prospí až do rána nebo se ještě probere...
Já jsem rodinu poslala opět na nákup, tam si dala čorí rohlíček a pak doma ještě krapet polívky a vystrojila jsem jí ven. Myslela jsem, že stihnem tatínka před barákem, jak cídí auto, ale zrovna skončil, tak jsme vyrazili na malý pochod ven. Zdálo se mi chvilku docela hezky, ale do 10ti minut začalo dost foukat a zima, tak jsme jen obešli takovej blok, zhoupla a zpátky domů. Obešlo se to i bez jekotu, i když by radši asi zůstala venku, ale fakt je kosa 😖 😢

gina333
31. kvě 2010

ahojte,
my sme poo ani vonku neboli 😒 najprv fukal otrasny vietor a potom zacalo liat a prsi doteraz. ☹ To pocasie sa tusim nikdy nezmeni. 😲 Akurat sme boli u svokry, lebo som malu nechcela tahat do Tesca. Nakupila som jej ponozky, pyzamka aj bodycka ako tielko, takze som spokojna. 😉

prchalka: dobry napad s tym psom za zadkom, vyskusam. 😀

matova: MM je doma do stvrtku, tak si ho plne zamestnavam. 😉 Ja malu nikdy nenecham dlhsie spat ako 2 hodky, normalne otvorim dvere, zacnem chodit po byte, dam hlasnejsie TV a ona sa preberie. Este my nikdy nevstala mrzuta. 🙂 🙂

ined77
31. kvě 2010

vzbudila jsem ho asi po 30 minutách,převlékla a přeměřila,teplotka klesla na 38,6 🙂 .
chtěl papat...dostal připravené mléčko a pak puding.obídek skoro nejedl a pak měl jen jogurt 😨
potom jsem mu chtěla pustiti večerníček,ale nechtěl.kýval že chce spinkat,tak jsme šli 🙂 .spinká 😔 .
omlouvám se že nebudu teď reagovat,jdu rychle něco povečeřet a chvilku se natáhnut k tv,myslím že noc bude náročnější 😅 .
jen...
prchalka 🙂 ...ne ne,nachlazený už není...zatím má jen tu horečku 😨 .

všem dobrou a klidnou noc 😵

gina333
31. kvě 2010

ined: chudacik maly 😒 😒 drzkajte sa. Mozno, ze to bude z tych zubkov. 😲

gina333
31. kvě 2010

ined: este ma napadlo, mali ste vy siestu chorobu? Tam su vysoke teploty aj 3-4 dnia vysyp na telicku, n tvari. 🙄

prchalka
autor
31. kvě 2010

Tak na vás budu ženy myslet, hlavně ať ty děti obstojně spinkají v noci 😉
Přidám mou historku s mlíkem. Odpol jsem si přinesla z garáže poslední krabici toho, co na noc pije.. Stála až do večera na lince. Jdu dělat mlíko, stojím u dřezu, omývám lahvičku a teď.... mi něco blesklo hlavou...!!! Podívám se na tu krabici a tam místo 3jky je 2jka pro mrňata! Kupovali jsme jich víc najednou a přehlédla jsem to! Tak to dostala namíchaný, 3 odměrky starýho a 4 novýho, no naštěstí to vypila, ovšem pak řekla ještě 😖 😖 Ale zítra ho budu muset splašit (nebo spíš někdo mi bude muset splašit tu 3jku)! Asi se ani nedostanem ven, má být ještě hůř a MM bude až do večera pryč - porada v tramtárii 😖 ☹
Tak dobrou všem a batolatům zvlášť!! 😔 😔

gina333
31. kvě 2010

prchalka: 😵 😵 😵 , teda s tym mliekom si dopadla. Chuda Cori, ale hadam ked si to zmiesala dokopy tak ju to zasyti. Aspon na par hodin. 😉

Baby moja Sophi je vo vani ako divoch. Kupili sme este na Vianoce take nalepovacie hracky na vanu, to najprv vsetky zhodi do vody, potom tam nahadze vsetky flakony od mydla, smponov co najde na vani, spaciruje hore dole, no ona si nesadne ani na chvilu. 😝 😝 😵 Ale uz konecne spi, MM s Nati dojedaju melon, idem otvorit vinko, hadam sa niekto prida. 😉 😉

Peknu noc prajem vsetkym. 😔

katzi
31. kvě 2010

matova: tak jak dlouho jsi nakonec nechala šimonka spát? Kdyby šla Adu až v 13.45, tak bych nechala max. hoďku. Asi by pak byla umrčená, ale raději to, než aby šla spát kdoví jak pozdě večer. No je to úplná věda ty děcka správně načasovat a unavit 😒 🙂 A ten bolavý podbřišek - to se mi vůbec nelíbí - šetři se, každou volnou chvilku odpočívej.

ined: teda chudák Matýnek taková teplota 😖 Na sebe se nezlob, to jsi nemohla tušit, že to tak vyskočí. Hlavně, že mu to teď na noc kleslo. Ty vysoké teploty jsou o strach 😒 Adélka to měla jen jednou - když měla právě šestou nemoc. Došlo i na studený zábal 😖 Snad je to u vás jen od zubů. Držím palce na noc, ať je to snesitelné.

prchalko: takže už na noc nepije Hajaju? 🙂 Adu už taky ne, taky už má normální mlíko 3. Ale je fakt, že jsem teď nad Hajajou zas kdysi přemýšlela, jestli ho zas nevzít. S tou záměnou mlíka 2 za mlíko 3 se mi to taky stalo, naštěstí mi to v DMku v pohodě vyměnili.

No jinak my jsme dnes byly celé odpol. venku, já byla nějak málo oblečená a doteď se jaksi nemůžu zahřát 😒 Půjdu s čajem dřív spát.

Vyspěte se všichni do růžova 😵

matova
31. kvě 2010

Ahojte, u nás počasie tiež otras, ako jeseň-ešte neprestalo pršať...
malý spal dosť zle- mal len plytký spánok, prevaľoval sa, vzdychal, (čo nám aspoň dopomohlo neponocovať 🙂) ...ľahla som po hodine k nemu, začali ma aj kríže bolieť, tak som ho nechala nech si aj ja poležím 😉 , nakoniec spal 1:30- dala som mu ruku na chrbát- hneď bol hore. Prišiel k nám Chúvička 😅 takže supeeer, takmer vkuse bol s malým, nepustila som ho nazad k svokre až dovečera 😀 ja som tam tiež musela pri nich byť aby ma š. videl, ale som sa aspoň nemusela naťahovať príliš. Veľmi mi to bodlo, aj tak ma hlava bolela...Večer po vani sa malý sám hrabal k mlieku o 20h, ale čo ten zas stváral-nechápem to-unavený bol ale krúti sa neskutočne, kope, prevaľuje... 😝 . Zaspal o 20:40.

prchalka: ja som dnes pre zmenu myslela pri uspávaní na vás 😉, a potom zas špeci na teba pri programe čo šiel na Barandove 😢 . A aké to vlastne mlieko čorí pije? 😕
ined: Chúďatká vy zas ☹, Matýnek- že by tá teplota fakt zúbok už? to už by sa ale musel akútne prerezávať potom či nie? neviem , asi by sherry vedela ako dlho tie 40-tky pri zuboch u Lukáška trvali.
sherry: tí vaši susedia, radšej už žiadne konflikty kým sa nevysťahujete. Ale oni mávajú v tomto dobrú pamäť. Moji rodičia majú tiež s nimi problém- odkedy sa mama ozvala prečo nikdy neupratujú spoločnú chodbu- to sa začalo peklo, samé schválnosti- až to došlo tak ďaleko že mama vyhlasuje že ona veru už je rasistka 😕 😔 .
gina: fajn nákupy 😉

zajtra doobedu idem na morfológiu v 20tt, šimonka plánujeme nechať zatiaľ u mamy, spať neviem kde bude, či to skúsime u nich či v aute... podľa situácie, takže asi budem až večer. Ozaj - zabudla som vám napísať- už skôr- malý na otázku či chce aby sa narodil chlapček alebo doevčatko prikyvuje na dievčatko 😕 😅. Tak uvidíme 😉

všetkým pokojnú a extra spavú noc 😔 😔 😔 😉

matova
31. kvě 2010

katzi: veru je to veda o tom načasovaní spánku 😲 . A ty len čistým čajíkom sa chceš zahriať??? 😀

sherry28
31. kvě 2010

dobrou noc všem, přijela jsem teď od veterináře 😉 naštěstí se Zina dneska postavila na nohy, sice se na nich neudrží, ale postavila se 🙂 doktor má podezření na poraněnou páteř(plus zlomenou nohu), takže má přijít v pátek zase na kontrolu na krev 😒 dostala zase ztišující léky, ale vypadá to, že jí je už líp 😝 když mě viděla, tak se ke mně rozběhla 😵 akorát nevíme, kde se jí to mohlo stát 😒 buď odněkud spadla a nebo ji někdo musel něčím uhodit 😕

sherry28
31. kvě 2010

jinak MM uspal kluky, Mára usnul bez breku a vztekání u telky v náručí taťky 😉 😵 takže mám o práci míň a teď běžím něco sníst a spát 😔 všem krásnou noc( venku když jsem jela domů zase začlo pršet 😠 )

sherry28
31. kvě 2010

Luky měl 40°C týden, po třech dnech mu to v nemocnici srazili a po týdnu nás pustili domů a opět mu doma vyskočily na další čtyři dny(to už jsem šla na dětský a doktorka řekla no jo, to je jasný, když mu leze osm zubů naráz) a pak už byl klid od teplot☹ toto se odehrávalo v listopadu 2005(na mamky narozky) a všechny zuby měl vidět venku až před vánoci, takže zhruba měsíc od teplot mu teprve všechny vylezly 😨

matova
31. kvě 2010

sherry: jej, tak zina 🙂 kiežby sa vylízala z toho 😉
a fíha- s tými teplotami 😒
ja som si kukla minifilmík a fakt už padám 😔

sherry28
1. čer 2010

dobré ráno 🙂
Mára spal celou noc 😵 ale usnul také až v půl desáté 🙂 ale já nejsem nijak vyspalá, nejsem zvyklá poncovat 😕
všem pěkné úterý a co nejhezčí počasí, dneska venku asi zmrznem, zase jeden říjnový den 😅

sherry28
1. čer 2010

matova: jak to děláš, že ráno nejsi unavená? 😨

gina333
1. čer 2010

dobre rano 🙂

sherry: jej, fajn, ze psikovi je lepsie. 🙂 Chuda Luky, to mal riadne vysoke teploty. 😒

matova: myslim dnes na teba, daj vediet ako si dopadla. 😉 davaj si na seba velky pozor, hlavne klud. 😉 Dobre, ze vcera si nebola na maleho sama. 😉

Sophi spala dobre, bola hore iba o 3:15, sice medzitym si par krat sadla, prevalovala sa, ale nastastie neplakala. 😵 A zase u nas leje, lialo celu noc, aspon na den deti sa mohlo to pocasie umudrit. 😠 😠

prchalka
autor
1. čer 2010

Dobré ráno,
u nás se snad trhl rekord posledních měsíců 😅 Ve 23 a něco jen nasazení dudlu od MM (já už se stěhovala do pracovny.. 😅 ) a ona se probrala až v 1.25 😨 Pak už jsem si jí vzala a celý zbytek noci snad ani nepípla, žádné breky 😉 jen pak až k ránu, jak už se skoro budila. Vstávala v 6. No takže zdá se, že jsem to tím mlíkem moc nepohnojila 😅 😀
katzi: Dávám stále Hajaju, ale byla to poslední krabice a zjistila jsem to těsně před děláním mlíka, že to není 3jka - mají to taky odstupňovaný!!!
gina: U nás se taky moc neposedí. Hlavně mě vytáčí, když se minutu sápe na židli a jen se tam dostane, tak už zase leze dolů. Včera se u nás taky myla hlava 😝
matova: A copak, že jsme tě takhle před spaním napadly? A na Barandově dávali něco asi o PM?? 😢 😢 No včera zrovna při koupání mi volala kámoška, teda nejdřív mluvila s MM a pak že mi jí dá na ucho a ona první, co mi řekla.. Ahoooj, jak ti je? Tak hrozně smutně, nejdřív jsem to nechápala a pak mi docvaklo. Chtěla jsem říct.. vždyť mi nic není.. U nás to dávali ve Střepinách v neděli, ale až 21.20 a to nejsem schopná sledovat, leda si to najít v archivu, ale úplně se toho bojim ☹ No a čorí pije Hami Hajaja 3! Fajn, že šel Šimi celkem v limitu spát 😉
sherry: Tak fajn, že je to se Zinou aspoň o píď lepší, i když to stejně není žádná sláva, no snad to bude jen lepší, ale jak se jí to mohlo stát... 😖 😖 ☹
Já letím, něco tady zavání 😝 😝

lehna
1. čer 2010

dobré ráno,

tak u nás noc jakž takž. Poprvé 21,30, pak 00,30, 2,30, 4,30, 5,50 už neusnul a převaloval se zas do 6,15. jak se dívám na ty časy,tak ne jakž takž,ale nic moc 🙂. taky jsem neměla sílu se stěhovat zpátky do obýváku,vždycky jsem to hned zalomila s ním v ložnici, takže dneska sám nespal.

Štěpi pije mlíko pořád 2, protože pije Hipp, a ten je 3 jenom vanilkový a nějak mu neleze,tak pije Hipp 2 nebo teďka jsem koupila Sunar 10. ale nějak v noci už mlíko nevyžaduje, je to týden co neměl mlíko a jindy ho do něho nedostanu.

Mějte se dneska hezky, dětem přeji vše nej a hezký Den dětí.
my jedeme odpo na Den dětí kousek od nás na jízdárnu na koně, mají tam od MM z práce něco pro děti připravené. Ale jak vidím to počasí, tak tam budem pěkně zmoklí.
Jdeme teďka do obchodu,ještě musím něco upéct,trochu poklidit, tak snad se trochu ukážu,jak půjde Pipa spát.

sherry28
1. čer 2010

tak jsme zpět, takhle ráno snídal Mára 😉 a na dalších se Mára mazlí s Lukym, který přijel ze školky 😉

sherry28
1. čer 2010
sherry28
1. čer 2010

nějak se to nechce nahrát, tak snad už teď 😉

gina333
1. čer 2010

sherry: zlati su, ti dvaja. 🙂 Ja ti prajem do tretice dievcatko, ale mat doma 3 muskatierov tiez ma daco do seba. 😉 😉

Si predstavte, ze MM musel ist s kocikom do predajne, este, ze sme ho objednali z nedalekeho mesta. ☹ Neda sa my zlozit, zasekla sa pruzinka, len dufam, ze my ho cim skor opravia. Neviem si predstait byt bez kocika. 😝 😝 Sophi uz ma obed spapkany, dnes mala tarhonu a morcacinku na zeleninke. Nam som robila kuracie ragu, opekane zemiaky a kremovu karfiolovu polievku. 😵

prchalka
autor
1. čer 2010

sherry: Perník Mára dostal nebo si ho zase našel sám 😀 😀
gina: Sakra, ten kočárek, já mám doma pro jistotu 3 😀 😀
ined: Doufám, že v poho 😕 😕
matova: Po MM jsem taky včera chtěla tetrapack s rajčatama, nevěděl které, tak pro jistotu přivezl 3 značky 😀 Dneska už jsem jí z toho udělala polívku na večeři 😉
Dopol dobrý, jsem jsem ho trochu prostála u vaření, no spíš dochucování, to mi prostě nejde! Dokonce tu i prosvítalo sluníčko a zdálo se "docela" hezky. Kdyby to vydrželo ještě odpoledne, mohly bychom procházkou pro to mlíko do města.. 😕 Ale počasí je furt střídavé, takže bůhví, jak to bude, až se vzbudí. Na Zlínsku a Moravě má zase lejt ☹ ☹