Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
1. čer 2010

Co děti a kolo, neplánujete je někdo začít vozit v sedačce na kole? Jen pořád nevím jestli je lepší přední nebo zadní sedačka, mně se víc líbí přední, co s dítětem na kole vzadu?? Já bych to docela brala.. Jen nemám ani to kolo, sedačku, helmu... to MM má aspoň kolo!
Tak mě napadá, jestli budou vůbec nějaké sandálky na letošní léto potřeba... 🙄 🙄 😝 😝

ined77
1. čer 2010

ahojky ☹ ,
noc proběhla celkem v poklidu asi díky diazepamu.léček dostl matýnek ve 21.30 a pak až v 5.15,to už zase dost hřál ☹ .
ráno byl pohodě,teplotku měl jen 37,5 🙂 .šli jsme na chvilku ven,jen na 30 minut.ale teď už byl hotový...na snídani něco malinko spápl,na svačinku dal téměř celou přesnídávku,ale obídek nechtěl vůbec ani mléčko 😢 .teplotka zase vystoupila na 38,4 😢 .k dr.jsem ráno nešla,protože se zdál celkem v pohodě a jinak mu nic není,pak také ze strachu,aby nechytil ještě něco k tomu 😨 .ale asi budeme muset odpolko zajít 😒 .naše dr.je tam dnes do 16h.ale prší a zase ho tahat ven v takovém počasí 😨 ...no fakt děs 😢 .uvidím jak se vzbudí 😢 .
usnul už v 11h 😔 .
jdu se kuknout jak vy 🙂

ined77
1. čer 2010

prchalka 🙂 ..jen rychle reaguju...ta přední sedačka už je snad zakázaná ne??? 😕 😨 ...nevím,někdo mi to říkal 😅

gina333
1. čer 2010

prchalka: ja mam este jeden kocik, ale tam moc nechcela sediet. 😒

ined: ja by som pre istotu ku tej dokine zasla. Drzim palce. 😉

Sophi uz spinka, Nati je na ceste domov, dnes sa koli MDD neucili. 😵 Vecer chceme zajst do pizzerie, ked uz deti maju sviatok. Skoda, ze u nas McDonalds neni, mame to strasne radi. 🙂 🙂 🙂 Aby som nezabudla prajem vsetkym detickam krasny den deti, hlavne vela zdravicka Matynkovi zvlast. 🙂 🙂

prchalka
autor
1. čer 2010

ined: Jako i ty nový, že by byly zakázaný? To nevím.. Starý kovový bych chápala, tam nebylo žádný jištění, ale ty nový jsou podobný jako ty zadní!! 😕 😕 😕

prchalka
autor
1. čer 2010

ined: Já myslím něco takového... www.global-sport.cz/global-cyklo/detska-sedacka...

prchalka
autor
1. čer 2010

Ovšem pokud jsou jen do 15ti kg, tak stejně smůla 🙄 😝 😠

prchalka
autor
1. čer 2010

Jo tak jednu jsem našla do 22kg, to by šlo 😀

ined77
1. čer 2010

prchalka 🙂 ...aha 😕 ,tak to asi nebude zakázané když to vyrábí.fakt ani nevím,měla jsem za to,že může být dítko jen vzadu 😅 .na 100% mi to kdosi tvrdil 😅 ...tak mi asi kecal 😝 ,promiň za místyfikaci 😔 😀
mléko...no podaří se 😀 ,hlavně že chutnalo 😉
jj,tady lije a lije ☹...nejhorší je,že tu vodu už ani země nebere,je to všechno pořád hrozně nasáklé 😨.na polích máme jezera a jak jsme včera jeli busem okolo,matýnek pořád volal gaga 😀...jakože voda-kačenky 😅

sherry 🙂 ...krásné fotečky 😵 .
ty zoubky...u matýnka taky není velice nic vidět,v místě 3 to má trošku červené,to je vše.ještě leda by mu lezly 5 😕 ,tam jsem se nedívala ☹ .

gina 🙂 ...jejda,kočárek 😢 .tak snad to spraví rychle 😨 .my máme v zásobě také ještě jeden,ale v něm matýnek akorát ječel 😅 .nějak se mu v něm prostě nikdý nelíbilo 😅 .koupili jsme tento a jako když utne..náhlejsme měli pozorující tichého tvorečka 😀

juéééé,pláčeme 😲

sherry28
1. čer 2010

tak spí 😉
prchalka: perník si našel 😀 ale byl jeho ze včera, MM mu ho v devět večer rozdělával 😉 a zbytek byl zabalenej v kuchyni v misce, takže se zase obsloužil, než jsem vylezla ze záchoda 🙂

já mám sedačku zadní, Luky tam seděl hrozně rád a mě se líp držela rovnováha, nemůžu tedy posuzovat, přední jsem nezkoušela 😒

katzi
1. čer 2010

ahojte,

matova: to je fajn, že ti včera helpl chůvička 😉 Dnes držím palce na kontrolu, taky ať šimi pěkně spolupracuje a nezlobí 🙂 Pak napiš jak jsi dopadla.

lehna: užijte si dětský den a nezmokněte

sherry: váš tatínek by měl dostat funkci hlavního uspávače Máry - když jim to spolu včera tak pěkně šlo 😉 🙂 Pěkné fotečky, je vidět, že kluci jsou spolu kamoši 😵

gino: bezva noc. A ten kočárek teda 😖 Tak snad to rychle opraví. Taky bych si ještě třeba cestu na nákup do města bez kočárku neuměla představit.

prchalko: my jsme s Adu už na kole u mamky jezdily - měla jsem zadní sedačku. Bohužel sedačka už dosloužila - byla 14 let stará (po děckách od sestry MM), praskl ten plast. Ale určitě budem kupovat novou a asi zase spíš tu zadní - nevím jestli by mi vepředu Aduš nezavazela 😕 Adélce se to líbilo, jen jednou byl protest ohledně helmy - nějak si ji začala sundávat za jízdy a vztekala se 😠 Takže jsme zastavily, uklidnily Aduš a jelo se dál. Ale na nějaký delší výlety to s ní není - zas nějak dlouho tam sedět nevydrží. Nebo by to muselo být s přestávkama. Je to každopádně taková fajn změna.

ined: ten Matýnek teda 😖 K doktorce raději skákni, budeš klidnější.

katzi
1. čer 2010

no jinak naše noc zase spíš horší : v 23, 1.00, 3.00 (jak malý mimino po dvou hodinách buzení 😖 😠 ) a vstávačka v 6.00. Jsem nějaká praštěná pytlem po hlavě dneska, ani kafe mě nepostavilo na nohy, jdu se chvíli natáhnout 😵

prchalka
autor
1. čer 2010

Nějak jsem narazila a začetla se do příběhů... ale nestihla jsem to celý, je to smutný, na co si stěžujem?! Snad vám to taky pomůže se zase nastartovat: http://ona.idnes.cz/mrzi-me-vycitky-ze-malo-fnu...

sherry28
1. čer 2010

katzi: jojo, jsem ráda, že Mára usne i s někým jiným než se mnou, příští víkend si to vyzkouší i děda, jdeme s MM na tu svatbu 😉

gina333
1. čer 2010

matova: teda, nic moc noc. 😒

Sophi sa zobudila po 45 minutach, akurat este raz zaspavala, ked prisli robotnici vymenit vodomer. No neporazi ma. 😠 😠 😠 Dufam, ze do vecera to s nou zvladneme. MM uz je doma nastastie aj s kocikom, bola tam nejaka poistka ktora v papieroch nebola uvedena, pani v obchode to s jednym supom otvorila. 🙂 🙂 🙂 🙂Takze asi tak, ale som tomu rada. 😵 😵 😵 U nas stale leje a leje. 😖 😖

gina333
1. čer 2010

sorry, chcela som napisat katzi, matova mali urcite super noc. 😀

prchalka
autor
1. čer 2010

Čorí dala asi 1.35 v pohodě a klidu 😉 Tady sice neleje, ale nikam nejdem. Švagrová jede do města a tak se nabídla, že se mi pro mlíko staví a následně i tady na kafe. Aspoň bude návštěva, i když.. docela jsem se ven těšila.. ale jít tam jen tak, na to je zase zima 😅

katzi
1. čer 2010

tak jsem si chvíli odfrkla, neusnula jsem, ale i to ležení mi bodlo 😵 Aduš ještě spí, ale už se to holce krátí - za 4 minuty jdu na ni 😀

sherry: děda to určitě taky zvládne, chlapi to tak neřeší - maximálně vytuhnou všichni spolu u televize 😀

gina: fajn, že kočárek potřeboval jen takovou malou opravu.

Tady neprší, ale je tam dost kosa a fouká. No že by se mi tam chtělo, to se říct nedá. Ale na chvíli se asi vyvětrat půjdem.

Všem fajn zbytek odpoledne.

sherry28
1. čer 2010

tak mi dnes byli ke dni dětí v hračkárně, tak si tam Luky vybral svítící a hrající auto a Mára kytaru 😉 pak tady byla babička, přivezla jim meloun, pomeranče, banány a vafle s jahodama, šlehačkou a čoko topingem 😵 kluci nad tím ohrnuli nos 😨 Lukas hned prohlásil:"fůůj, to nejím"(ale to jsme předpokládali, on nejí šlehačku a jahody dohromady), ale sázela jsem na Máru, ale ani ten nechtěl a plival to, tak aspoň máme s MM všechno pro sebe 😉

gina333
1. čer 2010

sherry: mnam vafle, my to zboznujeme tiez. 🙂 🙂 🙂 Melon same mali vcera, ale Sophi to len olizovala. 😉

Tak poo sme boli odviest Nati na basket, potom sme sli k svokre na kafco. Nedavno sme prisli z pizzerie. Bolo uplne super. 😵 😵 Sophi bola zlata, bol tam detsky kutik, tam sa hrala, samozrejme, ze aj behala hore dole. 😵 Ked nam doniesli pizzu posadila som ju do detskej stolicky, pekne papala pizzu, aj paradajky dokonca aj olivy jej chutili. 🙂 🙂 Unavu na naj vobec nevidim, som zvedava kedy zaspi. 😝 😉 Zajtra rano ideme s Nati na kontrolu na kozne, chodime raz do roka, poo maju rodicko aj vystupenie v skole tak mame dost nahusteny den.

katzi
1. čer 2010

tak jsme venku nakonec nebyly - nebo vlastně byly, ale asi na 5 minut. Jen co jsem nás s celou parádou vypravila a vyšly jsme před barák začalo pršet 😠 Takže jsem Adeli složitě lákala zpět domů, bála jsem se scény, byla na venek natěšená 😒 Ale ustály jsme a došly zpět domů v poklidu. Byl to dlouhej den, fakt nevím jak jsme to přežívaly v zimě celý dny doma....

sherry: to si s TM pomlsáte, takový dobrotky 😉 Jak znám Aduš ta by nám nenechala nic 😀

gino: i vy jste měli dobrotu - pizza mňam mňam 😵 Sophi je zlatíčko - pěkně si hraje, papká, kdyby ještě trošku vylepšila to spaní, tak by to bylo úplně super 🙂

Já už mám nalitou dvoječku a s žehličkou se těším na večer u Růžovky 🙂

Všem dobrou, klidnou 😔 😵

gina333
1. čer 2010

katzi: ved nemoze byt uplne dokonala 😀 😀 Vinko mam aj ja nachystane, este uspat tigricu a bude to. 😉

katzi
1. čer 2010

gino: jj, to je fakt, to bys tu mateřskou měla moc zadarmo 😀 😀 😀 Tak ať tygřice brzo podlehne 😉 🙂

lehna
1. čer 2010

ahojky,
tak dětský den se nám počasím nevydařil,ale jinak bylo fajn, bylo tam moc hezké prostředí. fotky nějaké budou zítra,tak hodím 🙂.

zkusím trochu dočíst,ať jsem v obraze 🙂

sherry28
1. čer 2010

tak já jen popřeju dobrou noc a letím než mi Luky usne 😉 tak se sladce vyspinkejte, tak jako my poslední dobou 😉 😔

gina333
1. čer 2010

Sophi spinka, ani to nebolelo, zaspala rychlo. 🙂 Idem aj ja pozriet si moj Panelak. 😉

Peknu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
1. čer 2010

Švagrová přišla, ale až navečer, jsem na ní čekala asi 2h a nikde... Pak jí MM hodil domů a to už já šla s čorízem do vany. Byla z nich celá uřvaná, jak najednou odešli, a já díky tomu trochu nasr...á. Ječela mi ve vaně a bulila.
No škoda toho dnešního dne, najednou, když bych mohla ven za nějakým účelem, tak se někdo najde a vypomůže ☹ Zítra už to asi nepůjde vůbec, bude myslím horší počasí. Ale možná odpol vyjedu do města na nějaký rychlý nákup blbin a s kámoškou na kafe, snad to vyjde 😉
Doufám, že je matova OK, po té dnešní kontrole či kam to šla... 😕
Ještě jsem si umyla hlavu a tlačím chleba a půjdu spát..
Všem dobrou 😉 😔

matova
1. čer 2010

ahojte 😎
u nás bola fajn noc, malý bol asi kvalitne unavený 😀 , bol hore len raz o polnoci a potom až o 6h. Bol chudáčik znechutený že zas ideme od rána preč, bránil sa...u našich bol však v pohode, akurát kým sme došli z kontroly tak už bol "na odpadnutie" no za duba on tam nezaspal 🙄 , tak sme ho naložili do auta a šlo sa spať v aute, ale po 30 min sa zobudil a to bolo už celé. Takže dnes spal 30 min, do večera to rozchodil...doma som myslela že parádne odkväcne ale všetko chcel ešte popozerať 🙄 ,aspoňže zaspal o 19:40. Ja už som bola na padrť ale on neviem na čo "šlape", som si myslela že na solárnu energiu ale tieto dni dokazujú že to isto nie 😢, okolo mesta samé jazerá na poliach, rieka sa dokonca niekde vylieva... hrozné .
Bola som vybrať úspory na detskú izbu- dlh sociálke 😠 😔
Kontrola: 🙂 😉 😵- testy ešteže mi opakovali v 17 týždni nové a vyšli dobre, aj dnes to sono, tak nemusím ísť na amniocentézu- ufff- ale asi by som aj tak odmietla 😉. Viac z výsledku sa dozviete z fotoblogu 😉

ined 🙂: Matýnek je stále choručký, ako ste dopadli nakoniec u dr.? Skoré zlepšenie želám 😉. Ten let balónom nakoniec ešte fakt nebude 😢
prchalka 🙂 : to spomínanie na vás? tak do mňa kopal vkuse že som si spomenula čo zas tebe s rukami robí...Áno na tom Barandove išlo o P.M.
gina 🙂 : super že kočík je ok. 😉
lehna 🙂 , katzi 🙂 : vaša noc zas 😝
sherry 🙂 : ako sa má hafanka? 😕 . S tou mojou rannou energiou- on ráno tak rýchlo vylieza z postele (česť výnimkám 😉), že sa v momente posadím a kričím na neho : otoč sááá- inak je schopný zabudnúť a spadol by rovno na hlavu 🙄 , a to ma dokonale preberie 😀 . Inak sa neviem dočkať obedu kedy zalomí a večera už ani nehovorím, top je vždy fuška- ešte aj to blbé zaspávanie do toho... a keď konečne večer zaspí a ja sa najem- tak zrazu ožívam 😅

všetkým čím lepšiu noc 😉

matova
1. čer 2010

ahojte 😎
u nás bola fajn noc, malý bol asi kvalitne unavený 😀 , bol hore len raz o polnoci a potom až o 6h. Bol chudáčik znechutený že zas ideme od rána preč, bránil sa...u našich bol však v pohode, akurát kým sme došli z kontroly tak už bol "na odpadnutie" no za duba on tam nezaspal 🙄 , tak sme ho naložili do auta a šlo sa spať v aute, ale po 30 min sa zobudil a to bolo už celé. Takže dnes spal 30 min, do večera to rozchodil...doma som myslela že parádne odkväcne ale všetko chcel ešte popozerať 🙄 ,aspoňže zaspal o 19:40. Ja už som bola na padrť ale on neviem na čo "šlape", som si myslela že na solárnu energiu ale tieto dni dokazujú že to isto nie 😢, okolo mesta samé jazerá na poliach, rieka sa dokonca niekde vylieva... hrozné .
Bola som vybrať úspory na detskú izbu- dlh sociálke 😠 😔
Kontrola: 🙂 😉 😵- testy ešteže mi opakovali v 17 týždni nové a vyšli dobre, aj dnes to sono, tak nemusím ísť na amniocentézu- ufff- ale asi by som aj tak odmietla 😉. Viac z výsledku sa dozviete z fotoblogu 😉

ined 🙂: Matýnek je stále choručký, ako ste dopadli nakoniec u dr.? Skoré zlepšenie želám 😉. Ten let balónom nakoniec ešte fakt nebude 😢
prchalka 🙂 : to spomínanie na vás? tak do mňa kopal vkuse že som si spomenula čo zas tebe s rukami robí...Áno na tom Barandove išlo o P.M.
gina 🙂 : super že kočík je ok. 😉
lehna 🙂 , katzi 🙂 : vaša noc zas 😝
sherry 🙂 : Fotky krásne- hlavne ako sa tí dvaja chlapi objíémajú- to je nádhera 😵 A ako sa má hafanka? 😕 . S tou mojou rannou energiou- on ráno tak rýchlo vylieza z postele (česť výnimkám 😉), že sa v momente posadím a kričím na neho : otoč sááá- inak je schopný zabudnúť a spadol by rovno na hlavu 🙄 , a to ma dokonale preberie 😀 . Inak sa neviem dočkať obedu kedy zalomí a večera už ani nehovorím, top je vždy fuška- ešte aj to blbé zaspávanie do toho... a keď konečne večer zaspí a ja sa najem- tak zrazu ožívam 😅

všetkým čím lepšiu noc 😉

sherry28
2. čer 2010

dobré ráno 🙂
tak my dnes máme být na osmou u dr. na 18měsíční prohlídku 🙂 tak dáme Lukyho do školky a rovnou půjdeme tam 😉
jinak Mára v noci asi 2x zamrčel, ale jak se dosápal ke mně, tak lehnul a spal, Luky k nám přišel v noci a teď ráno co jsem odešla(ještě spějí) si z Marka udělal polštář(normálně na něm ležel a ruce si natáhnul na jeho hlavu) 😨 a Marek spí s úsměvem na rtech jak zabitý 😀
no nic běžím jim uvařit čaje a připravit snídani, dneska musíme o něco dřív 😉