Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
2. čer 2010

pravda 🙂 ...pravda,čorí též vše nej nej nej ke dvacetinkám 😵 😵 😵 .takže jsi přišla o foto P.M. 😕 ???...no to snad... 😖 ☹

matova 🙂 ...už se těším až budeš psát,že TM je z holčičky úplně paf 😀 .
peníze budou,my nebudeme 😉 ...hlavně že jste všichni zdraví 😵 a šimonek by měl začít papkat aspoň za tři,ať má sestřička pořádného velkého bratra ochránce 😀

sherry 🙂 ..však co víš?třeba to také vyjde 😉 😵 ...do třetice všeho dobrého a symbolicky tě poplivávám 😵 😀

ined77
2. čer 2010

matova 🙂 ... 😵 😵 😵 moc děkuji 😵 😵 😵 ..já to sem ani nechtěla psát,ale přišlo mi až absurdní co se zrovna děje 😅 .
i tak je fotečka mimíska moc krásná 😵 .u nás dělají 3D fotky normálně...možná jste se měli ozvat,ale kdo to mohl vědět že 😉 .to nevadí..zase aspoň víte,že je to holčinka 😵 .a pěkné jméno jste vybrali 😵 😉 .
my jsme měli na holčičku haničku 🙂 ...ale nevím jestli to zůstane 😅 ...pěkných jmen je moc.mně se začala hrozně líbit ema,ale mm ne 😝 ...a bohužel ani eliáš se mu nelíbí 😅 .no ale na to budeme mít dá-li bůh spoustu času ještě 😉 .

prchalka
autor
2. čer 2010

Tak u nás spaní poo už nebylo tak excelentní, po 40ti minutách v postýlce stála a bečela, ale zachránila jsem to doteď 😅 😉

matova
2. čer 2010

ined 🙂 : ja si ten dátum pamätám ešte jak sme sa kedysi dávnejšie bavili......
no- platila som 14 eur za to sono a na dverách sa písalože foto v cene, ešte sestričky som sa spítala či mám dr. pýtať alebo to automaticky spraví, ona že automatika, tak sme boli ticho a le´d už sme boli v aute a pozrela som do preukazu so založenými výsledkami a fotkou- tk som bola v ššoku 😅
Hanka je pekné meno 😉 , my sme chceli také čo sas v najbližšej rod. nevyskytuje, tak sa nám dosť ten okruh zúžil...no- mne sa najviac páči Vierka ale mm nie 😢 , tak aspoň sme sa na nejakom inom zhoddli...pá, letím odpájať.....

matova
2. čer 2010

tak toto musím opraviť, výpadky písmen v pohode alebo preklepy ale tvrdky neznesiem, jak sa toto stalo? spýtala- s ypsilonom samozrejmä 😕 😔 😝 😉

katzi
2. čer 2010

matova: Julinka je pěkný 😵 Já jsem teď aktuálně zamilovaná do Aničky, ale to u nás bohužel neprojde 😒

ined: taky vše NEJ NEJ k narozeninám. Prší ti z nebe štěstí. No to je taková hra na radost, jinak je to počasí úplně ha h...no 😠 (pardón 😅 ) A IP 😵

prchalko: čorí má dnes 20 měsíců - letí to, letí to. Tak ať se má dnes dobře a ty s ní taky 😵

sherry28
2. čer 2010

matova: tak mě veškeré UTZ dělá moje gynekoložka, nikdy jsem nebyla jinde 😅 ona toho moc nepoví, a když se člověk zeptá, tak ho odbyde 😠 takže kdo ví jestli to mímo vůbec uvidím 😨 mám pocit, že Máru jsem v břiše vůbec neviděla ☹ a Lukyho jen jedenkrát

prchalka
autor
2. čer 2010

Tak jsem zase uspala až moc, ještě se neprobrala!

prchalka
autor
2. čer 2010

Tak celkově 2.20 😕 😕 😕

ined77
2. čer 2010

u nás spánek 3.30 😅 ...1.30 sám,zbytek u maminky-pinokia 😝 😀 .
no ale je chuďátko celý špatný a protivečkaný ☹ ...ale 😅 ...máme aspoň objednanou pizzu a v lednici šáňo 😵 ...
tak všem krásný zbytek dne a děti ať jsou hodné a krásně v noci spinkají..i to moje 😅 😀
pááá 😵
a všem moc děkuji za přáníčka 😵 😵 😵

gina333
2. čer 2010

ahojcek 🙂

tak uz sme konecne domka. Poo som bola so Sophi na prechajde, konecne neprsalo. 😵 Potom sme sli s MM na to rodicko, svokra ju zobrala v kociku von a ona zaspala. 🙂 Chudatko moje, ved spala iba doo tak bola unavena, spala iba polhodku, som rada, ze dlhsie nie, neviem co by som s nou robila vecer. 😉 😉 Nati mali super vystupenie, zajtra ma prijmacky do V.rocnika, chce ist do vyberovej matematickej triedy, tak preto. 😵 MM uz zajtra rano odchadza, juj tak nam bolo fajn, ze sme ho mali doma. 🙂

prchalka: tvojej velkacke Cori prajeme vsetko naj 😀

matova: vidim, ze riesite mena, Julinka je krasne, urcite sa s TM na nejakom zhodnete. 😉 A uvidis ako ju bude TM zboznovat, dievcata su totiz tatkovi milacikovia. Keby si videla tie moje ako na nom visia, som velmi rada, ze maju taky vztah. Hlavne Nati je z Tatka unesena, mna tak nezboznuje ako jeho. 😲 😵

sherry28
2. čer 2010

tak takhle dneska kluci pařili 😉

gina333
2. čer 2010

sherry. 😀 😀 😀

sherry28
2. čer 2010

a takhle pařil Mára, až se z toho pokadil 🙂 (poslední dvě fotky tlačí)byla to opravdu obr šíša 😀

sherry28
2. čer 2010

gina: strašně jsem se bavila 😉

sherry28
2. čer 2010

dneska jsem si koupila zavináče v marinádě a Mára mi je snědl 😨 i s marinádou a zelím 😀

gina333
2. čer 2010

sherry: moja Sophi dnes prvykrat jedla kapustnicu, ale taku echt kyslu, az jej to krivilo pusu, ale furt pytala od Deda, ten bol cely stastny ako hltala. 😀

katzi
2. čer 2010

sherry: 😀 😀 😀 Mára je správnej chlap, brzo ty zavináče zapije škopkem a bude to komplet 😀

gino: jj, zbožňování tatínka znám - u nás je to to samé 🙂 Ale Adu je právě poprvé zamilovaná - ne do tatínka, ale do tříletého syna mojí kamarádky -dnes se to opět prokázalo.Když ho vidí, štastně se na něho vrhá, jen ho vidí, celá září a kroutí se, prostě láska jako trám 😵 😀

katzi
2. čer 2010

Adeli dnes poprvé jedla na návštěfě u kamarádky Lipo a zákusky. No jo - ženská, je spíš na sladký 😀

gina333
2. čer 2010

katzi: tak Sophi tiez vrha pohlady na chlapcov, 😀 podarene su tie deticky. A sladke mozem aj ja, mnam. 😵

katzi
2. čer 2010

gino: v pubertě si myslím s holkama užijem 😀 😀 A sladký můžu taky, ostatně slaný taky - prostě jídlo to je moje 😀

sherry28
2. čer 2010

tak jdu k telce a spinkat😉 mějte se v noci zase tak spavě jako na dnešek 😉 😔

prchalka
autor
2. čer 2010

Jo děkujem všem za přání - ale na dort to zatím není 😀 😀 Ale 4 měsíce utečou jako voda 😕 😨 😨
Já byla v tom městě, vysněný baby sekáč jsem nenašla, tak nevím, co jsem to měla zafixovaný, že tam je, nekoupila jsem nic, až na už ty dobré Tesco plínky a v DM zvířátkové sušenky a pak s kámoškou to kafe a už byl čas jet domů. To tak utíká, když je člověk mimo barák 🙄 😝
Probírali jsme školku - nevíte, kdy je vhodné dát přihlášku, je to jedno? Ona mi totiž něco tvrdila a já myslím, že je to fakt jedno, ,jen když je pravděpodobnost hodně dětí, tak co nejdřív.. Budete to už někdo řešit?
ined: Vy jste prostě přeborníci ve spaní! Já dneska uspávala večer asi 15 minut určitě, na naše poměry dost dlouho, nj, 2.20 poo je dost, natož to vaše číslo!! 😕 Ale Maty je nemocný, to je jiná ☹ Ale teda pinokijovat jako ty bych nezvládla! To já radši ležím 😅
gina: Holky spát 3.30, tak jsou vzhůru do rána, že? Rodina má vesměs radost, když dítě dobře jí. U nás to samé, všichni se na čorí culí a obdivují, když toho sní hodně 😅 😝 No já jí zas tolik neobdivuju 😅
sherry: No teď o tom mluvím - a oni zavináče! Čorí měla dneska syrečky 😀 😀 😀
katzi: U nás to zbožňování tatínka jako ještě zatím není tak rozjetý, jako vítá ho, blbne, když přijde z práce, směje se a laškuje, ale jinak to nepřehání 😅
matova: Jj, pěkné jméno 😀 Už se na ní těším 🙂
Všem brou 😔

gina333
2. čer 2010

prchalka: no to si nechcem ani predstavit, taky dlhy spanok, to by sla spat az o polnoci. 😝

Aj dnes vecer uspavanie otras. Uz zaspavala, ked ta k.ava zacala nad nami vysavat, o 20:10. 😲 😲 Samozrejme Sophi mala hned oci dokoran, plac, kopanie, vypinanie sa. No chuda trvalo to 40 minut kym zaspala. Samozrejme cely cas na rukach, este teraz ma picha do chrbta. 😠 😠 A ja, ze aky budeme mat pekny vecer. 😒 MM si s Natalkou opakuju matematiku na zajtra, idem si konecne sadnut.

Pokojnu noc prajem. 😔 😔 😔

matova
2. čer 2010

konečne sa spí aj u nás 😝 - OD 21h 😔 . Dúfam že aspoň bude slušne spať 😠 😉
Malý spal na obed 2h, no nevstával nejak neskoro- o 13:30. Konečne pol dňa nepršalo a vykuklo slnko- takže sa nám zas zmenili dni na vtedajšie- vonku donevidím 😒 . Všade sme asi boli....večer už sotva chodil, ja tiež 😀 ...vaňa, mlieko, a zaspávanie 1 hodina 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 ...žehličku mám naštartovanú, možno vás medzitým aj dočítam 😉.
večera- sotva zjedol 1/2 chleba- koľko chleba zjedia vaše deti???

gabri_ella
2. čer 2010

Ahojte, rada by som sa pridala k Vasej diskusii.
Moj malicky mal nedavno 3 mesiace a tiez zacal mavat problemy so spankom, je nervozny, bolia ho dasna, tecu mu sliny z pusy. Stale si dava rucku do pusy a ohmatava dasna. Viem, ze mu postupne zacnu rast zubky, len dufam, nebude mat s tym velke problemy. Bolo mi povedane, ze rast zubov je dedicny a kedze neviem ako to bolo so mnou tak sa musim spoliehat na info od mojej svokry. Manzel mal vraj celkom normalny priebeh, s prvym zubkom ktory sa objavil asi v 5-tom mesiaci.
Citala som Vase prispevky a som velmi rada, ze je tu moznost si vymenit skusennosti aj s inymi maminami a to na dennom poriadku. Niektore vase prispevky ma rozosmiali, ine mi otvorili oci. 😉
Chcela som sa spytat na Diazepam. Nevedela som, ze tento liek sa dava aj malym detom. Zaujimalo by ma, ak niekto nevie, ci su tam nejake vedlajsie ucinky...?

matova
2. čer 2010

aha, tak práve o papaní ste sa bavili...No, u nás stále slabota 😢 . Už mi s tým viac ľudí píli uši že mám mu dávať všetko zaradom- a to aj do krku pchať ako husiam? 😠 😢 . Ešteže to mlieko pije, inak by už dávno umrel od hladu. Na naše jedlo čo vidí- je síce zvedavý- ak je to v pohode dám ochutnať- on ovonia a otočí hlavu, že nechce, prípadne to chce akurát prstami rozvŕtať. Preferuje tiež v poslednej dobe sladké, aspoňže na obed sladké nechce- čaká zeleninu varenú s prílohami ale surovú tiež nechce...😒
katzi 🙂 : ja som tiež na všetky chute- vlastne okrem horkých, až na tú čokoládu horkú 😀 😉
ined 🙂 : dúfam že zajtra už bude Maty fit 😉
prchalka. tak ja mám v meste jeden sekáč- a tam sem tam kúpim na malého fakt také dobré veci úplne za lacný peniaz (Next, Marks&spencer...). Škoda že viac času nieje na to. Tak aj na malú keď čosi nabudúce uvidím už budem môcť kúpiť 😅
sherry 🙂 : ja som pri šimonkovi nebola na 3D- ale to som vtedy chodila na gynek. do nemocnice na rizikové. Snáď to tentokrát budete už vedieť, po rokoch od Lukyho už by mohla mať dr. aj kvalitnejší prístroj 😅? Fotky super 😉
gina: to teda "poteší" taký hluk pri uspávaní 😢. Je to na figu, ja už som hotová z toho jak malý nevie zaspať aj ke´d je dávno hotový, on buď sa neskutočne metá a kope a lebo po napomínaní prestane, ale i tak sa ešte prevaľuje alebo leží a kuká očami dokorán- akoby premýšľal vkuse.....

a nočník- dnes mu mm kúpil ďalší-lrásny ako kresielko, možno zajtra hodím foto, malému sa veľmi páči ale sai ho bide mať akurát tak zas na to jeho pozeranie kníh 😀 . Včera u našich už ma aj otec sfúkol že nechodí na nočník....vysvetľovala som ako sa dalo- malý už zdrhá keď počuje niekoho rozprávať na túto tému...a že nám dlho aj tak bnevedel sedieť a keď už vedel že aj tak neposedel chvíľočku...tak som dostala odpoveď že keby sme mali plienky prať ako oni vtedy tak by už dávno na wc chodil 😕 . Asi by chodil ale nasilu a priviazaný leukoplastom 😀 😔 😔 😔 . Škoda že som mu to nevrátila 😉 čo mi povie na to, že ich 4 deti v takom veku (teda aj ja) všetky spali samé v postieľke ez dlhého uspávania a celú noc 😠 😠 😠 😔

tak pokojnú noc všetkým detičkám a nám takisto

matova
2. čer 2010

gabriella: vitaj 😉 , my sme to zatiaľ neužívali tak neporadím, ale zajtra ti tu určite niekto odpovie 😉

matova
2. čer 2010

gina 🙂 : ďakujem za želanie 😉
ined 🙂 : vyzerá to tak že šimi bude ten pavúčik a malá bude nad ním ochranka 😀 . Už teraz kopká či čo tam robí v oveľa väčšej intenzite ako v tom čase šimonko 😕

gina333
3. čer 2010

dobre rano 🙂

matova: Sophi papa vacsinou rozok, chlebik jej drobim do polievky, ale urcite nezje denne viac ako jeden roztek, niekedy ani to nie. Nocnik ako stolicku mame aj my, krasny cerveny, ale sedi na nom iba oblecena, ked ju vyzleciem a posadim jaci ako tur. 🙂 No my plienky budeme mat asi az kym nepojde do skolky. 😉

gabriella: vitaj, no s diazepamom neporadim ani ja , nedavala som. 🙂

Sophi bola hore s revom aj o 22:00, nic jej nebolo, len jednoducho nevedela spat. To my uz robila aj predtym, ked nevie spat proste jaci, oci zavrete, vypina sa. Normalne ju musim prebrat a znova uspat. 😒 Bola hore este o 3:30, vstavala o 6:40. Celkovo fajn. Konecne vonku neprsi, idem nachystat Nati do skoly. 🙂