Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
4. čer 2010

My spíme od 11:40, chcela som ísť ľahnúť k nemu, len či stihnem-susedovie hafan v jednom kuse breše 😝. Takže nedstihnem, malý sa zobudil 😒
Ozaj dnes vnoci keď som nemohla zas raz zaspať tak som rozmýšľala že on ho má vlastne po celú noc v puse...vytiahla som mu ho, dala na bok- no to bola bleskovka- čistý reflex-ruka mu ša automaticky k telu, vzal ho a dal do pusy zas 😀
Toto sú fotky z minulého víkendu äfotila som len mobilom)- na poníkovi a na ihrisku v Letnej záhrade- cumeľ si nedá vziať 😔 .

sherry28
4. čer 2010

ined: Maty fešák 😉

gina: nám zubařka říkala, že by měly být kompletní zuby(20mléčné)do dvou let, ale že z praxe ví, že dětem rostou ještě i po druhém roce 😉

ined77
4. čer 2010

tak...dočteno 😀
jsem zpomněla npsat,ž jsem ještě včer psal příspvěk,v 16.15 a neodeslalo se to kvůli nějaké chybě 😠 .
mm vzal matýnka na hodinku ven...tak jsem si to užívala 😀 ...sice pracovně,ale byl klíííííd 😀

sherry 🙂 ...veliká gratulace i výsledkům 😵 😵 😵
já jsem zjistila,že se ani tak nebojím mít druhé dítko,jako být zase těhotná 😅 ..všechny ty testy atd 😨
teď nevím jestli jsem ti už chválila fotky kluků,ale kdyby ne,tak jsou moc krásné 😵

matova 🙂 ..super noc 😵 .
tak aspoň jsi si trošku popovídala s kamarádkou a i šimonek se zabavil 🙂 .
menstruace versus TM 😀
a telefon s maminkou 😒 ...jj,tatínek mi to taky dělával 😠 ..kolikrát jsem si říkala,proč já mu vlastě volám,když mě akorát naštve 😅
hmmm...dnes 😔 😢 ....no co už ☹
i mně se ty čb fotky líbí nejvíc 😉
takže šimonek je knedlíkový 😀

prchalka 🙂 ... ☹ ...snad už bude brzy líp a ta bolest se trošku otupí ☹
k radám tvé kamarádky...no takhle..upřímně si někdy říkám,že dělám matýnkovi dobrého vola 😀 ...hlavně teda s tím spaním samozřejmě 😉 ...jenže...když se na to dívám z druhé strany...já jsem ráda že spí....hotovo.a není to tak na věky 😉
když spát nebude,nebo málo,odnesu to já...jeho vztekáním atd.a samozřejmě i pro něj je důležité aby byl odpočatý.pokud ho něco budí ať už je to cokoliv a u mě ho to např.nebolí,pak je to v pořádku a ať se pro mě za mě dospí u mě na klíně,no bóže 😀 .navíc,když bude s někým cvičit,budu to já... 😉 .já pevně věřím,že do 18 let bude spát určitě sám 😉 😀 ..
teď jsem dočetla výbornou knihu...deník špatné matky od stephanie calmanové a čeká mě pokračování deník nemožné matky..vřele doporučuju 😀 ...opravdu jsem se nasmála a hlavně,fakt se tom člověk najde. 😅 ...
na konci je takový doslov...že rodiče pořád čekají na nějakou etapu,která přinese trošku klidu....až bude jíst ''normální'' jídlo,až bude chodit ,až bude mluvit..až až až jenže nakonec všichni zjistí,že ten klid už nikdy nepřijde,protože žádná etapa s dítětem není klidná,ať je mu 0 roků nebo 18 😀

lehna 🙂 ...teda to byla ale noc ☹ ,chuďátka.tak doufám,že odpoledne bude štěpánek řádně dospávat 😉

gina 🙂 ...co je to ta spirála na řasy? 😕

gabriela 🙂 ..zkušenosti nějaké velké s lékama zaplaťpánbůh nemám 😅 a článek si bohužel nepřečtu,tak daleko moje angličtina opravdu nesahá 😀
každopádně to musí být pěkný sajrajt ten diazepam 😨 ...ačkoliv většina léků podávaných dlouhodobě určitě zanechá nějaké možná až nesmazatelné stopy ☹ ...proto je možná lepší hledat aetrnativu v homeopatikách 😉

lehna
4. čer 2010

tak u nás nakonec spánek 1,40, aspoň něco 🙂.

jdem jíst a ven, dokud slunko svítí, papa. ale že by se vyspal do růžova ,to moc ne 🙄

sherry28
4. čer 2010

matova: Šimonek bude taky takový moulík jako je můj Luky, je to na něm vidět 😉 ale oni se otrkaj 🙂

gina333
4. čer 2010

@ined77 : spirala - maskara, řasenka 😀

ined77
4. čer 2010

gina 🙂 ...děkujeme 🙂 .my jsme v ateliéru také nebyli...toto je focené v mc domino,kam chodíme do kružku a vyšlo to jen na 350 kč 🙂 .mě ten ateliér vždycky děsil 😅 ...převlékat,navlékat,aranžovat,drahé je to a hlavně hrozně závislé na náladě dítka 😒 ...takto jsme byli za 10 minut venku a vyšly pkné fotečky 🙂 .
tak držíme nati moc palečky ať se umístí podle představ 😵

matova 🙂 ..krásné fotečky 😵
vy máte výhodu,že šimi je takový drobeček..vypadá daleko mladší než třeba matýnek..ten by s dudlem vypadal hrozně 😀 ...ale je fakt,že by to chtělo omezit,alespoň tak jako u nás..mít dudel jen na spánek ☹ .čím bude starší,tím to půjde hůř..navíc bude mimísek a aby mu pak šimi dudlík nebral 😀 (jako já sestře že 😔 😀 ).
jenže to by jsi mu ho asi musela prostě sebrat úplně ☹ .já o tom uvažuju pořád,ale mám strach 😨 ..hlavně teda z noci,ačkoliv teda poslední dobou spinká matýnek stejně bez dudlíku(v noci)...usne,vyplivne a ani ho nehledá.jen ráno,když vstává a zmerčí,tak ho v momentě v papulce 😠 😀
no a hlavně i kvůli mluvení 😨

sherry 🙂 ...děkujeme 🙂

sherry28
4. čer 2010

ined: fota si už chválila, však ty nezapomínáš 😉 a o tom diazepamu jsem tam hodila odkaz v češtině pro gabrielu, je to návykový a obsahuje alkohol ☹ no každopádně dětem do 6 měsíců je zakázaný ho podávat 😉

ined77
4. čer 2010

gina 🙂 ..aha 😀 .já jsem myslela,že je to něco,na co se řasy natočí a třeba nějakou dobu tak vydrží 😅 .ale to je asi ta trvalá že 😀

sherry 🙂 ...moulík 😀
a ja se ti zdá matýnek? 😀

lehna 🙂 ...musí stáhnout žlůtko 😉 😀 ..užijte si venčení 🙂

sherry28
4. čer 2010

ined: kdybych neměla kámošku slovenku, tak taky nevím co je spirála 😀 ona vždycky u mě objednávala z avonu a že chce spirálu na mihelnice, tak jsme koukala jak péro z gauče a řikám a mám to vůbec v nabídce 😀 😀 😀 a tak mi to vysvětlila 🙂

ined77
4. čer 2010

sherry 🙂 ..tak lepší 2x než vůbec 😉 😀
teda fůj,to je hnus..jdu si ten link od tebe přečíst 😨 ...je fakt,že jsem ho dala jen jednou při vysoké teplotě,ale teda 😨 ...brrrrr

sherry28
4. čer 2010

ined: Matýnek je takovej ťutínek 😵 ale má v očičkách plamínky 😉 😀

ined77
4. čer 2010

sherry 🙂 ... 😀 ...mm vždycky tvrdí,jak dobře umí slovensky 😝 ...tak ho zase vyzkouším 😀 ...naposled jsem ho nachytala na rovestníky 😀 ...spirála na mihelnice..to bych taky byla asi v koncích 😀 ..ale je to krásná řeč 🙂

ined77
4. čer 2010

sherry 🙂 ...jóóóó ťutínek 😀 ...v každém očku jich má dobře 1 000 006..bo je to čertisko 😀 a vztaklina(po mamince 😎 )

sherry28
4. čer 2010

ined: ono když měl těch 39,5, tak bych to taky dala 😉 jednou se nic nestane a lepší než mít febril. křeče a pak postižený dítě, ale dávat ho jen tak na bolest preventivně sem tam nebo na nervy je blbost ☹

ined77
4. čer 2010

sherry 🙂 ..přesně tak 😉 .jen v opravdu akutních případech.ty febr.křeče jsou mojí druhou nočí můrou po opaření či spálení 😨 .
jinak jako prevenci nějak neuznávám žádné léky...ani třeba ten panadol nebo nurofen nerada dávám,tak nějak pro jistotu...jo,když vidím,že je opravdu ubolený,tak prosím,ale také jen velmi vyjímečně.s lékama vůbec opatrně 😉 .i ty homeo se mi nelíbí na nějaké dlouhodobé užívání...ikdyž je všeobecně známo,že by to nemělo mít nějaký škodlivý účinek.ale přece... 😒

ined77
4. čer 2010

katzi 🙂 ...na tebe jsem zpomněla 😨 ,ó já hlava dobová 😔
jj,matýek jeuž lepší,hlavně u trošku normálně papká 😵 ..však mu padají rifičky,kté mu byli dobré ☹ .takovou dietu bych potřebovala já a ne on 😅 .
voda u nás opadla a přímo tady teda bez větších škod,což se ovšem nedá říct o barácích o kouse dál ke zlínu a na druhou stran k napajdlům a hradišti ☹ .
dodám foto napajedel k dnešnímu ráno..od nás asi 3 km ☹

sherry28
4. čer 2010

ined: ani já nedávám nic dlouhodobě ani to homeo 😉 oni i bylinky škodí ve velkém množství 😉

prchalka
autor
4. čer 2010

Já bych si něco na spaní klidně lupla 😀 Musím od někoho nějakej prášek vysomrat, doma nic takovýho nemáme!
Bublina spala 1.20 a celkově 2h. Odpol jedem s taťkou na nákupy.. Tak snad to bude bez scén 😅
Ještě k tomu spaní - u našich dětí prostě 40 minut nestačí a dupat po nás za to snad nebudou 😅
ined: Já mám doma knížku "Deník matky na pokraji šílenství" a je to opravdu dobrý. Dostala jsem to v době, kdy malá měla koliku v kuse a díky tomu i řvala v kuse 😝 Pak je taky dobrý "Prevítem snadno a rychle" 😀
Tak já jen tak v rychlosti a loučím se. Venku už dneska zase paří 😅 😀 😀 😝

ined77
4. čer 2010

u nás spánek 3h 🙂 .
prchalka 🙂 ...díky za tip 😉 🙂
zkusím hodit sem ty dnešní fotky z povodní,předtím se mi ozval matýnek 😉

všem pěkný zbytek dne 🙂
http://email.seznam.cz/viewAttachments?sessionI...

sherry28
4. čer 2010

tak my jsme doma z nákupu 😉 to byl nákup za všechny prachy 😅 zase pleny 😀 já doufám, že už bude konečně teplo, aby jsme mohli trénovat bez plenek, Mára už chodí na záchod, 2x se tam vyčůral, ale jinak tam chodí jenom sedět a zatím nekadil, ale to vychytám, na něm je vždycky vidět, když začne tlačit 😉 hlavně, má snahu tam být podle Lukyho(tohle je výhoda staršího sourozence 😉 )ty pleny mě štvou, 1000,- a prakticky za nic 😠 za to by měli dobrot 😉 a jestli to budu kupovat 2x tak to mě picne, no ne v žádném případě, Marek na ten záchod přes den prostě chodit bude, na noc mu plínku ještě nechám 😉 jdeme ven je tam krásně, klidně bych snesla ještě větší pařák 😀

gina333
4. čer 2010

nakoniec sa poo celkom vydarilo. 🙂 Boli sme na poste, prislo my Hello Kitty triko pre Sophi, presli sme sa po meste, dlho sme vsak neboli vonku lebo fukal hrozny vietor. 🙂 SLi sme k svokre na kafe, boli sme odprevadit Nati na skusku a sme doma. Varim na zajtra slepaciu polievku, lebo rano chcem ist s Natalkou na sutaz, apon jej zoberiem kostym, potrebujem aj na trh takze , by som varit asi nestihla. 😵

matova: krasne fotecky aj u teba. 🙂 🙂

sherry: aj ja cakam na leto, uz ma nebavi kupovat plienky, ved minam viac ako ked bola mensia. Kedze u nas nocnik nehrozi, som zvedava ako sa zatvari ked bude mat iba nohavicky. 😉 😉 Este k tomu homeu, ja to davam dost dlho, myslis ze skodi? ☹

sherry28
4. čer 2010

gina: homeo by škodit nemělo 😕 ale mě se nelíbí, že se může užívat dlouhodobě, obecně jsem proti všemu co se dlouhodobě užívá, píšou absolutně neškodlivé, ale co je dneska neškodlivé 😒 já jsem proti všem zbytečným lékům i bylinkám, jinak samozřejmě pokud to lze, tak první dávám přednost bylinkám nebo přírodním lékům, až nakonec chemii 😕 já jsem na tohle hrozná, sama když mi něco je, neberu nic a pokud není k vydržení, tak si vezmu půlku paralenu, mě i ta půlka zabere 😀 protože nejsem zvyklá brát léky 😉já bych to homeo osobně neužívala pokud opravdu není znát nějaký výsledek 😉ty jsi myslíš, že by bez toho opravdu nespala? Já myslím, že jo 😉 Nati ho taky nejspíš neměla ne? Hele Mára jak se naučil spát a ten spánek nesnáší z celého srdce 😀 (jak je jen kousek světla, vstává, dneska v pět) 😀 No já bych to homeo používala v případě nějakýho problému, třeba vyrážky nebo nějaké nemoci, ale takhle asi ne, ale tak to je na tobě, v žádném případě nechci kázat a nějak hanět homeo, to ne 😉 🙂

prchalka
autor
4. čer 2010

Tak jsme nakoupili, malá pak stihla tak na hodinku ven a už aby se šla zase koupat.. Škoda, že ještě musí být režim malýho dítěte, protože jinak by se mi líbilo, kdyby klidně ještě lítala venku a šla spát, až se bude stmívat, ale to je v létě pozdě 😖 Ráno by pak spala bůhví dokdy, poo by šla bůhvíkdy.. jenže je mi asi jasný, že se nám to stejně pak někdy posune k 21h to uspávání.. jen to ne! Ještě chvíli!
Čorí snědla v krámě 1,5 rohlíku 😅 😅 já mám svetřík, takovou pytlovou biotašku nebo co to je a MM mi sám vybral další cd - prý abych HO měla komplet - písničky z muzikálů 😔 😔 No a nechala jsem tam 2500 bez pár korun.
sherry: No ty plíny, to je pálka! My chodíme na nočník od 9m, ale že bych viděla nějakej posun.. fakt ne. Kdysi ještě hlásila, aspoň, když už měla v plíně, ale teď ani to ne. V tomhle teda zas tak nevynikáme 😝 😖
Dokoupávají, tak letím, stejně by mi to brzo zase chcíplo!
Mějte fajn noc všichni a všechny 😉 😔

sherry28
4. čer 2010

tak spí 😝
prchalka: tak já plánuji, že bude chodit spát přes léto nějak kolem tý devátý 😉 začnu ho uspávat nejdřív v půl devátý 😀 budeme grilovat atd.takže nebudu spěchat domů 😵ráno ať spí klidně do půl osmý nebo osmi jestli to vydrží 😀 po O ho dám zase kolem tý jedný až, aby vydržel do večera 😀 😀 nikam ráno pospíchat nebudeme, tak ať se hezky vspinkáme, musím si toho užít než se to narodí 😀 a Luky spí ráno dlouho rád 😉 no trošku mu to posunu 🙂

sherry28
4. čer 2010

koukám, že už jsme začli dneska 😀 ne, to až o prázdninách, teď ještě potřebuju, aby byl brzy ráno fit, když jezdíme do tý školky 😕 nerada bych ho ráno budila, ale to se u něj nestává, dokonce ve čtvrtek jsme málem zaspala a MM taky, koukali jsem na dvd na film "ctihodný občan" a šli jsme spát v jedenáct no nemít Máru, tak spíme všichni dál, on o půl sedmý vylezl z postele a začal všechny budit i tátu 😀

gina333
4. čer 2010

@sherry28 : mas pravdu, ja som tiez za homeo, Nati ma 10 rokov, antibiotika mala iba raz, ked dostala zapal stredneho ucha. Ona ma dobry koren, dufam, ze aj Sophi bude taka. 😉 Chamomillu skusim vynechat zajtra, uvidim ci nebude celu noc skriekat. 🙂 Natalka bola uplne ina, pri nej som nemusela s nicim experimentovat, vtedy som vlastne ani homeo nepoznala. 😵

@prchalka: ja presne urobim tak s vecernym uspavanim ako sherry. Tiez sme zvyknuty v lete dlho byt vonku, takze ju planujem davat spat okolo deviatej namiesto osmej. Dufam, ze to bude lepsie, vlastne vyskusam to rovno na dovolenke. 😉 😉

Uz spi, sice dne to trvalo trocha dlhsie, vobec ju netahalo na spanie. Len aby nebola o chvilu hore. 😒 Idem k Nati, dame si nejaku cokoladku. 😵

Prijemnu noc prajem vsetkym. 😔

sherry28
4. čer 2010

gina: já jsem zjistila, že jsem taky při Lukáškovi s ničím neexperimentovala, zjistila jsem, že až teď u Máry je toho zase nějak víc nového, jsou od sebe sice jen 4,5let, ale ono to stačí na to, aby ta doba pokročila ve vývoji, no mě se nutně nechce jít s dobou úplně ve všem 😀 takže se snažím dělat vše jak u Lukyho, ale ty chyby se snažím napravit(např.flaška na noc ☹ atd.) 😅

taky všem přeji hezkou noc a ještě hezčí ráno, ať se všichni probudíme do prosluněného pokoje(to mám ráda 😵 )

matova
4. čer 2010

ahojte 😢 ,
som k.o. - po záchvate 😢 , malý asi po troch...spí až od 21:45 🙄 . Na obed spal 1:20, ale únava sa na ňom dostavila už okolo 16 h- to asi z takého super spánku pri vkuse brechajúcom psovi. MM prišiel dnes skôr z práce, zajtra ide zas), tak som ich poslala k svokre, malý reval, nechcel bezo mňa-....ja som za tú hodinku obehala vysávačom všetko, prach utrela, riad umyla..sprchu v rýchlosti...A už som sa tešila ako sa pohráme, dám večeru, okúpem a hajky- a všetko vypálilo úplne na figu- nechápem čo sa stalo- do vane ešte chcel ísť, ale toť vše. Večere mal nakoniec 2x a aj tak sa mu vôbec nechcelo ísť spať alebo čo to bolo ja neviem 🙄. O 19:30 mi zdrhol po mlieku z postele...ešte sa to dalo ale čím viac šiel čas, tým viac som mala nervy tatam...žehliť sa pri ňom nedalo, na nejaké vymýšľanie a hranie už som vôbec nemala náladu ani silu....ľahla som si sama, zas bol rev, priplazil sa za mnou a ťahal ma dolu...na nočníku sme 2x sedeli aj tak nadarmo), po kúpaní ešte 2x plienky menili, pyžamo som mu vymenila- prvé už ťahal za sebou... 🙄.
Ja len zas nechcem aby sa zobudil okolo šiestej ako v poslednej dobe a aj po prespaných nociach dvoch mu proste tých 9-9a pol h spánku nestačí a potom je celé doobedu na figu- unavený, ufňukaný, na nohe, variť sa s ním nedá....

prchalka: ja by som si zas niečo švihla na nervy 😔, aspoň toho panáka, asi zhreším a dám si pralinku sherry 😅

pokojnú a čím dlhšiu noc všetkým 😎

matova
4. čer 2010

sherry: hej, on je poriadny moula, dokonca až ako bábätko sa chová, ale len doobedu, poobede sa mení na čerta. A naschvál bude robiť to čo poviem nech nerobí...To mám teraz nervy, nie je až taký ale tiež mu z očí srší vymýšľanie- len tak kuká čo by zas vymyslel...

Tiež nie som za lieky, len v krajnosti, malý ešte nemal žiadne antibiotiká, homeo len pár čípkov "vďaka" jeho neznášanlivosti. Zato ten Panadol sirup pri zuboch dosť išiel, ale čo už keď fakt ho to tak berie tá bolesť... 😔 .
Ja som si spomenula na nášho učiteľa- chemika- on hovorieval že všetko je vlastne chémia, aj tá príroda 😀 , lebo všetko je postavené na prvkoch a vzorcoch 😉 - to na odľahčenie, tak pá.