Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
14. čer 2010

ještě jsem zapomněla reagovat na ined: noo pomalu do toho asi půjdem, uvidíme co s náma udělá léto, teplo, pivo,... 😀 😀 Ovšem tento měsíc to zcela určitě nebude - začalo nějaký to mistrovství ve fotbale či co, takže přes to nejede vlak 😀 A fotka nové image - ona to až taková změna není -je to skoro jak na té fotce na tom hřišti 😉 🙂

sherry28
14. čer 2010

Mára spí od 20:15 😉 já úřaduju na netu s právníkama 😅 a ještě mě čeká udělat objednávku avonu 😝 tak všem přeji krásné spaní 😔 😔 😔

sherry28
14. čer 2010

katzi: jé konečně vidíme jak je adelí veliká 😉 a zrovna jsem si říkala jesti pak bude mít šatičky, ona je takový sportovní typ 😉 🙂 no s tím aukrem, vždycky mě doože naštvat, když zapomenu na nějakou aukci 😅

matova
14. čer 2010

ahojte 😎
večer po uspaní som volala mame že zajtra prídeme (idem do poradne), a ona že jak to že nejak ťažko dýcham, že prečo mi je blbo? 😀 😀 🙄 to už je fakt na smiech niekedy...
Malý zalomil o 21h, ešte celkom dobre oproti predošlým dňom 😒. Dnes u nás bola tiež búrka- 2x, aj s blýskaním, hrmením, našťastie obe búrky minuli malého čas spania. Inak nič mimoriadne sa nedeje,
až na podozrenie- neviem či sa nechystá pomaly dolná päťka 😕 - mám pocit že sa mu to tam nejak belie, už týždeň to vidím ale niesom si istá, lebo vypuklé ani začervenané to zatiaľ nieje, tak žeby presa len? Tiež sa mi zdá že malý sa zas dostáva do obdobia väčšej nepohody, tak asi.....

lehna 🙂 : ach vy chúďatká, ale snáď to budete mať rýchlejšie už za seboiu, veď Štepimu lezú päťky že? musí ho to bolieť, verím že po zuboch sikonečne všetci vydýchnete 😉
zuzanka 🙂 : ako ste na tom so zúbkami vy??? ja som zabudla už 😔
katzi 🙂 : tak mne sa najviac páči to foto Adelky s fúrikom 😀, to je milé 😉. S plavkami ja som mala ten istý problém vždy 😢. Musia byť vystužené košíky a hlavne okolo nôh neznesiem tak vykrojené oblúky až neviem kde a to už majú teraz skoro všetky plavky 😝. A zas prekryv nôh ako pri opánskych trenkách - to mi tiež nepasuje kôli bokom 😢. Ja už ale na kúpalisko nechodím pár rokov nakoniec kôli tomu zarasaniu hnusnému ☹
ined 🙂: aj ja som mala byť u gynek. do konca roka a šla som keď som otehotnela tak žeby??? 😀 😉
A to čo si písala že dole sa Matýnkovi belajú zúbky- takže dolné očáky má vonku? 😅
prchalka 🙂 , katzi🙂 : tú sennú nádchu mám od 8 roč. ZŠ a teda ale silnú jak sviňa 😝. Ale na alergológiu som chodiť odmietla, mám veľa známych ktroí tam chodia už roky a liečba vyzerá asi tak že celoročne do seba trepú tabletky....Ja to riešim sezónne, keď už nemôžem fakt vydržať 😝. No a teraz, posledné dva dni som už siahla po homeo 😔. Ke ď začalo pršať bola som šťastná 😉
sherry 🙂 : Zatiaľ som kukla len fotky tu v téme, vyslovujem tiež kompliment tm 😉. A teším sa na tvoju fotku keď zoženieš 🙂. Ja som vždy túžila po takej neformálnej svatbe- teda svatobnej oslave po obrade, ale neprešlo mi to 😝 😀
gina 🙂: s výsledkami som asi tak "spokojná" ako ty 😝. Navyše nechápem ako sa tam s toľkými percentami dostala ešte aj SaS 😢

matova
14. čer 2010

Ozaj, všetkým pokojnú dobrú noc 😉

kadlecova.misa
15. čer 2010

ahoj vsem..moje malá se poslední dobou už fakt "zbláznila" vstává kolem 5, pul 6...no dneska uz ve 4 !!!!! a to jsem usnula o pulnoci,dřív to nešlo..to je na mašlu. 😝 ..doufám že máte lepší noci než já..

sherry28
15. čer 2010

dobré ráno 🙂
tak dnes Mára vstával v 4:30, zase sluníčko, ale mě se vstávat nechtělo, šla jsem spát v jedenáct, tak jsme ještě do 5:30 usla, myslela jsem s, že malý taky, nebyl slyšet, ale on si hrál a povídal celou hodinu na posteli 😉 za to teď je protivný 😠 musím jít, jdu uděat Lukymu granko a pak mě čeká spousta úřadování, tak všem pěkný den 😉

gina333
15. čer 2010

dobre rano 🙂

no niektore deti teda vstavaju riadne skoro 😒

U nas noc dobra, s jednym budenim o 23:30, vstavala so mnou. 🙂 Ale vonku je zamracne, nemuselo by prsat. ☹

prchalka
autor
15. čer 2010

Dobré ráno,
my jsme uložili lehce po 20h a ve 21 ☹ - ležela v postýlce i s dudlíkem a asi 5 minut fakt hrozně usedavě brečela, i když jsem na ní mluvila a držela za ruce... No pak se uklidnila a - probrala až ve 4.40 😕 což je brzo na vstávání, ale pozdě na uspávání, protože pak usne jak špalek a netuším, kdy zase bude vstávat, tak usnula v 5 docela v klidu a v 6.30 jsem si šla umýt hlavu a asi jsem jí tím vzbudila, což byl i účel 😅 no bečela, než jsem přišla, ale naštěstí se nevydala nikam z postele.
Tak zatím pá, už mi tady oxiduje pod rukama..

zuzanka26
15. čer 2010

Ahoj, u nás noc tak nějak nromální, buzení v 0:30 a pak ve 4, ale pak pauza do 5, zase kašel a pláč k tomu, bylo mi jí líto, vzala jsem jí k sobě, a pak klid až do čtvrt na 8, takže to ušlo.

@matova my máme už 3 trojky venku, ale já nevím, jestli to souvisí s tím nespaním a buzením se. U nás je to asi o zvyku. Nechci vidět až polezou ty pětky, nebo to už bývá lepší?
@gina333 to máte krásný noci, to je dobře 😉

gina333
15. čer 2010

@zuzanka26 : tie noci su teraz preto take dobre, lebo a nam akosi zastavilo rast zubov. Nemame ani trojky ani patky, vyzera to tak, ze sa s nimi budeme trapit akurat na dovolenke. 😒

@prchalka: nase babulky su rovnake, ja tiez trpnem, ked este o 6:40 spi, vtedy normalne otvorim dvere do izby, pustam telku aby sa prebrala. 😉

sherry28
15. čer 2010

tak u nás spí od 10:30 bez oběda(už druhý den od včera nic nejí, jen přesnídávku a rohlík, toť vše za celý den) 😅 a dneska jak vstával v půl pátý, tak už byl v deset hotovej ☹ jsem zvědavá jak vydrží do večera 😒

prchalka
autor
15. čer 2010

My jsme se šly unavit pěšky ven, lákala jsem jí na mašinky, ale prostě si šla, kam sama chtěla, tak nakonec jen šmajdání po venku, ale už aspoň nezdrhá do pryč.. Po zavření dveří doma a následném otevření zadních na zahradu jsem si vysloužila řev a do toho pěkných pár nadávek 😖 No jak jí chytne rapl, je konec, ječela i na zahrádce, písku si vůbec nevšimla, tak jsme se za 10 minut zase přesunuly dovnitř, což jí zase rozčílilo, že jsem zvřela a venku jí rozčílilo, že jsem jí nalila jen čaj... a tak jsme se prořvaly až do podávání oběda.. 😅 MM s ní má zase dneska plány - chce jí vzít busíkem!
Co mám dělat já, nevím, do žehlení se mi nechce, když je aspoň dneska hezky!

@sherry28 Tyjo, už jsi taky v půlce těhu 😨 Myslíš, že Marek najíždí na pětky?? ☹
No a my s trojkama stagnujem - asi stejně, jako gina, vidět to pod dásnem je, ale opět se plazí...

sherry28
15. čer 2010

@prchalka nic tam nevidím, když tam koukám 😒 ale všechno tomu nasvědčuje 😅 zase nejí, furt kňučí, průjmuje nepravidelně a věčně je ospalý 😅 😖

gina333
15. čer 2010

@sherry28 : asi ta nechut do jedla u Marecka je aj podla mna koli patkam. 😒

@prchalka : juj, keby mne nietko zobral na poo Sophi 😵 😵 zober si dobru knizku, pusti si hudbu,alebo nejake DVD. Ja mam kopu filmov na DVD ktore nestiham pozriet, veru zisiel by sa my obcas niekto na vypomoc. 😉 Ozaj, nezabudni my prosim ta napisat receptik na kuskus. 😉

U nas sa tiez spi, este neviem co budeme robit poo, asi len prchadzka je na obzore, pretoze na ihrisku urcite bude mokry piesok a tam ju nedam. 😲 Idem sa najest, dnes som varila karfiolovu kremovu polievku a rizoto s maskom a zo zeleninou.

lehna
15. čer 2010

ahoj holky,

tak naše noc po dlouhé době skvělá 🙂.
Já jela večer v 19,30 cvičit,přijela jsem ve 21,30 a MM mi říkal, že byl u něho už 2x, jsem jen protočila oči a říkala si a sakra, to zas bude 😢 . ALE , poprvé jsem tam vyla ve 3.20!! a pak se ozval v 5.00, to si MM myslel,že už je 6 a vzal ho k nám od postele jako že už vstává, tak na něho čučím, co jako dělá. No nic, malý už samozřejmě nezabral, tak jsme od 5 vzhůru. Dopo jsme byli venku na procházce,tak jsem mu to protahovala,aby nešel spát brzy, a ustál do 11 🙂.

Včera jsme byli celý den doma, pořád pršelo, taky byl celé odpo protivný, už jsem nevěděla co s ním, bezdůvodně se vztekal, řval, prostě jsem toho měla večer plné zuby, aspoň že jsem šla večer cvičit, tam jsem se vyblbla a bylo mi dobře 🙂

nedívaly jste se včera něketerá na ČT1 na ten film s Meryl Streapovou co začínal ve 22,15? asi ne,že? to už všechny spíte. Já jsem vydržela jen hodinu, trvalo to do 00,15, to už bych nedala 😒 , tak teda nevím jak to dopadlo.

no jdu kouknout jak se daří vám 🙂

sherry28
15. čer 2010

@prchalka no k tomu těhu, dneska jsem potkala tu maminu co měla ještě minulý pondělí bříško, v autě už si vezla malýho klučíka, doma mají Klárku. A když mě viděla, tak jenom pronesla, vůbec vám to nezávidím se třema 😅 dodala mi hodně kuráže 😀 😀 😀 a zároveň připoměla jaká péče o mimi mě čeká a do toho malej Mára a Lukyho škola 😅 no radši dopředu nic nevymýšlet a nad ničím nebádat ono se to nějak vždycky udělá😉

lehna
15. čer 2010

Ined- chtěla bych mít tvou pamět a vše tak dobře z rychlíku napsat 😉 🙂 .
nevím vůbec co jsem přečetla 😀
Malý už se po hodince probudil 😠 , naštěstí ještě zabral , ale na dlouho to asi nebude ☹ .

zkoukla jsem fotky, všechny kráááásnééé 🙂.

Tak dneska noci u všech byly celkem dobré, jak tak čtu,i to ranní vstávání u všech bylo brzké 🙂.

Já vůbec nevím jestli nám ty pětky rostou nebo ne, do pusy mě nepustí, když udělá na mě ááááááá, tak tam prd vidím. ale podel těch nocí bych řekla, že asi lezou. Já si tak oddyhnu až fakt všechny vylezou a snad se líp vyspím.... 🙂

sherry- to ti ta mamina dodala fakt dávku optimismu. asi si holka nedovede starost ani o to jedno 😅 . radši nad tím ani nepřemýšlej jak to bude, však ono to nějak dopadne a ty si holka šikovná, zmákneš to levou zadní 😉 . a dívala jsem se i na fotky bříška, mooooc hezky roste🙂. já měla u Štěpiho břicho podobné. a kámoška co má holčičku taky 😉 , takže rozhodnuto pořád není, třeba tam ta holčička je 🙂

@matova - můj MM taky trpí sennou rýmou. jak můj taťka suší seno, ten se může upčikat. V neděli taťka nebyl doma, a jakýsik známý mu dovezl plný velký vozík sena, no tak to musel MM složit na plac, hned si pak dal 2zyrteky a stejnak pčikal jak šílený. se radši pak šel schovat i domů.
Tak jak dopadla poradna 🙂

lehna
15. čer 2010

@prchalka - já bych se jen tak sedla na gauč, natáhla nohy a čuměla do blba 😀 a relaxovala a užívala bych si klidu. 🙄

lehna
15. čer 2010

@zuzanka26 - já myslím, že u těch pětek je to stejné jako u jiných zubů.

prchalka
autor
15. čer 2010

Mně taky každý tipoval kluka, holku nikdo 😀

sherry28
15. čer 2010

lehna. včera jsem četla nějakou odpověď gynekologa, zda se dá určit pohlaví podle typu břicha a té paní odpovídal, že tvar dělohy je už daný, a že i kdyby měla 5 těhu, tak bude mít pokaždé stejný tvar břicha, bez ohledu na to co čeká 😨 😕 tak nevím, ale je jisté, že mám už po třetí stejné břicho 😒 tak něco na tom asi bude 😕

ined77
15. čer 2010

ahooj 🙂 ,
tak si představte,že matýnek je zase nemocný 😢 ...já se snad už vážně picnu 😢 .
v noci hrozně kašlal a ráno se vzbudil s úplně zalepenýma očičkama hnisem 😲 😢 .
já spala asi 2h 😔 ...ráno jsme se vypravili k dr....byla tam od 10h, my od 9.45, byli jsme pátí na řadě a domů jsem dofrčela se spícím matýnkem ve 12h 😠 ...spinká v postýlce, bez obídku, ten bude potom.
dostali jsme atb.kapky do oček, kapky na kašel a uvidíme.na průduškách ''zatím'' nic není.teplotku měl 37,4.tak snad to nepůjde nahoru ☹ .zítra máme tu ko na kardiu a prý pokud bude malý bez horečky máme jet...přeobjednání by vyšlo nejdříve tak na podzim 😖 .a moje ko na gyndě je asi opět v pytli 😅.
tož tak 😢 .
zkusím vás dočíst a zareagovat 🙂 .včera jsem se sem už vůbec nedostala...večer žehlení a pak už jsem byla k.o. 😅 .
flákám to že 😅 😔 ...

sherry28
15. čer 2010

@ined77 tak s ním teď zůstaň aspoň dva dny jenom doma 🙂 aby se z toho pořádně dostal, žádné teplo nemá být, tak vegeťte doma 😉

ined77
15. čer 2010

prchalka 🙂 ...myslíš tohle?
matova – Tak sa podarilo, zatiaľ malý spí...
Kolegyňa čo sa nás dnes ujala v práci skonštatovala že malý je brutal, neobsedí chvíľu, vkuse vyžaduje pozornosť.... a že to bude s ním ešte veľmi veľmi ťažké...hodil sa tam aj o zem raz....ona že keď jej to urobil 1x jej syn, takú mu šupla na riťku že už to viac nespravil- tak som sa priznala že ja som mu už toľkokrát šupla a plač síce je, ale robí to furt
xichtíček má čorí krásný,co by jsi chtěla 😀
jejda,hoď kopýtka nahoru a nedělej nic 😝 😀

sherry 🙂 ...na fotečky v albu ještě musím kuknout 😉
právníci???fuj tabl 😝 🙄 😀...jen to slovo slyším a už se děsím 😀
ta maminka umí opravdu povzbudit 😨 😅 😀 ..dělám,že jsem nic neviděla a ''neslyšela'' 😀

katzi 🙂 ..noooo,konečně slovo do pranice 😀 😀 😀 ...tak pak se nahodíme do tématu těhule a růst zubů a totální nespavost..... 😀 😀 😀 ještě přemluvit prchalku a lehnu, gina se asi nedá 😀
krásné fotečky 😵
no s tím účesem,to byl teda popis,když tě tam vidím asi z jednoho km 😀 😀 😀 (legrace 😉 )

lehna 🙂 ...no někdy bych si raději nepamatovala 😀
mě už to nespaní spaní taky neba, ale jaksi nevím co s tím 😅 😀
film jsem neviděla,to už jsem byla ve fanfárii 😀..na chvilku teda 😅

matova 🙂 ....maminka tě asi dlouho neviděla že 😅 ..to jsou otázky 😎
já pevně věřím,že julinka ti vše vynahradí 😵
držím palečky na poradně 😵 😵 😵
3 se matýnovi dole jen bělají,jako pod dásínkem ☹ ..na pravé straně tam má jakoby hrčku 😨 ..tak tam to možná proleze první 😅

gina 🙂 ...opět super noc 😵

jéé,matýnek 😕

katzi
15. čer 2010

ahoje,

u nás noc špatná jako už dlouho ne ☹ Bez přehánění jsem tam byla každou hodinu, někdy po 4h jsem toho už měla dost, tak jsem si ji vzala k sobě do postele a tam teda spala do 6h. Ale jak ta zas byla protivná celé dopol. 😖 No já jí to věřím - byla unavená, ale já taky 🙄 Došla nám asi před dvěma dnama Chamomilla, tak že by to bylo tím? Už jsem ji dopol. byla objednat v lékárně.

lehna: já jdu cvičit taky zase ve čtvrtek - potřebuju to ze sebe taky všechno vypotit 😉 Fajn, že ses dnes trochu vyspala

sherry: jj, to je nejlepší - nad ničím se nestresovat dopředu, prostě to nějak nechat vyplynout 🙂 Ale že teda paní umí podpořit 🙂 😠

prchalko: nechce si TM přijet i pro Aduš, já chcíííí taky volný odpoledne 😀

ined: jejda ☹ držte se a ať je Matýnkovi brzo líp!

gina333
15. čer 2010

@ined77 : chudatko, tak nech ste cim skor zdravy, tie choroby uz by vas vazne mali obchadzat. 😒

@katzi: no ja bez Chamomilly veru ani noc. 🙂

Sophi je uz hore, Nati na ceste domov. Dnes mam konecne stretko po dlhej dobe s kamoskou. 😵 😵 😵Idem pozerat futbal, nasi hraju prvy zapas na MS. Strasne moc im drzim palce. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

prchalka
autor
15. čer 2010

Ty vogo, po 50ti minutách se probudila, tak jsem jí zase uspala a už spí zas 2h, já už ten Viburcol taky asi vyhodím! Takhle má spát v noci a né teď!!!

sherry28
15. čer 2010

no Mára se ještě od těch 10:30 vůbec nevzbudil 😨

katzi
15. čer 2010

Adu už taky spí 2,5 hodiny. Dospává noc 😒 Ve 14h jdu klasicky budit.