Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
16. čer 2010

právě mi vytuhl na posteli 😲 , to se mu ještě nestalo.vždycky spí jen v postýlce. táhl mě k posteli a chrápal,že chce spát, tak jsem si tam lehla s ním,že si teda s ním zdřímnu, no mě vyhazoval, pil čaj, žmoulal si svojeho slona,co s ním spí a najednou byl tuhý 😅 . jsem zvědavá jak dlouho teda bude spát 😔 .

matova-fajn, že Šimi byl u babičky spokojený a vyřáděný🙂. a poradna,super, že je vše o.k. ale teda ty předbíhající ženské, to bych se ozvala a řekla jim něco 😠 .
k té borovici, nemohla bys mi tady dát fotku? nebo poslat na meil? bed.lena@seznam.cz, já se na to mrknu a kdyžtak pošu kamarádovi zahradníkovi ať poradí.

tak mě napadá
prchalka- co kala???
JInak omlouvat se nemusíš,žes na nás zapomněla s těma trojkama, já to napsala jen tak a nechtěla jsem provokovat 😉 ,že už má tolik zubů.
To je fajn,že? když i MM se zapojí do služby v noci. To já kolikrát MM taky vykopávám z postele,ať jde taky k němu on. Dneska u něho seděl od těch 00,15 do 1,30.

gina333
16. čer 2010

@lehna : tak Stepi krasne zaspinkal 🙂

Sophi tiez uz spi, bala som sa ci zaspi. lebo spala do 7:00 a to som uz otvorila dvere do izby aby sa zobudila ale nastastie zaspinkala. 😉 🙂 Vonku je zatiahnute aj prsi, tak dufam, ze si dobre pospi. 😵

lehna
16. čer 2010

@gina333 - už se probudil po 45ti minutách, ještě jsem ho uspala, ale myslím,že už víc jak půl hodky nevydrží☹.
tak to je fajn,že Sophi usnula tak jak měla🙂. U nás zatím svítí sluníčko,ale mraky se honí. asi pojedem odpo s mamkou do města.jede na půl 4 k dr. na KO,tak se asi projedem busem,ať má změnu 🙂

prchalka
autor
16. čer 2010

@gina333 Já ani ta kámoška jsme nemyslely na záchvaty dát homeo - asi jsem to blbě podala - prostě na to nespaní mi radila homeo, což už tady zkoušíme pár měsíců, že.. 😅 Ale jo, nestěžuju si, pomáhá to určitým způsobem! K doktorům s ní nemá cenu, nic nezjistí, jako u pár holek tady.. Hlavně nám to opravdu začalo růstem dvojek a táhne se to, tak co jiného, než ty zuby by to asi tak mohlo být, když se u nás nic jiného nestalo?!?! 😖 Tak si to vysvětluju já!
PS: Ten recept už sumíruju 😀

@sherry28 Vše nejlepší Lukymu

@lehna Hele a já spím teď sama a stejně jsem ráno unavená....

A končím, spala 1h a konec ☹ ☹ ☹ Nj, není homeo, není spaní ☹ Achjo 😢 😢 😢

gina333
16. čer 2010

@prchalka : jasne, pochopila som to. 😉 😉 Ja len velmi dufam, ze ked vyjdu vsetky zuby tak nase deti budu ale uplne ze brutalne dobre spat, jest no budu z nich deti ake chceme mat.. 😀 Lebo ked to nie je koli zubom, tak potom co ked z nich navzdy zostanu maly tyrankovia? 😲 😝 😵

gina333
16. čer 2010

spala 1:15, akysi idiot zacal buchat v panelaku, tak jasne ze ju zobudila. 😠

sherry28
16. čer 2010

hlásím návrat 😉

malého se mi podařilo uspat po hodině 😝 v autě spal 10 minut a pak už se mu nehctělo, tak jsem se s ním mordovala asi 50 minut 😒

UTZ: tak jsem dneska viděla mímo na ultrazvuku ze záznamu, nejdřív mě dr. vyšetřila a pak pustila záznam a ukazovala mi co kde má, ručičky, nožičky, hlavu, stehýnka 😵pohlaví vidět není, ukazovala mi jak tam má danou stehenní kost a přes ní není možné vidět mezi nohy 😀, tak bohužel ☹ určitě by mi to řekli v Kolíně na 3D Utz, ale nevím zda má smysl vyhazovat 500,-no ještě uvidím 😉 jinak je zdravé a pořádně živé 🙂 furt se jí tam hejbalo, však to cítím 😉

matova
16. čer 2010

Ahojte,
Malý je po včerajšku úplne vyničený, spal super, hore bol niekedy po polnoci na mlieko. potom o 5: 00, a ešte zaspal do 8h 😕- to asi dospávala včerajší obedný spánok. , aj ja som si fajne pospala. Len som sa bála ako a kedy ho uspím po obede a on bol hotofka aj tak, doo len tak polihoval na koberci, posedávala, hrali sme sa pokojne 😅 .
Mama včera nestihla pri ňom ani polievku navariť- 😀 jeje 😀 - keď som prišla z poradne, len skonštatovala že sa hral teda sám len asi 3 minúty 😀 taká som bola rada že to konečne skúsila na vlastnej koži, ešte som jej pridala že ja aj navarím aj dám vyprať aj na vychádzku stihneme 😉 ..... tak už sa asi prestala čudovať prečo som unavená...

lehna: ach jaj, zas raz blbá noc, u vás je fakt sviatok lepšia noc ☹ . ďakujem za oachotu 😉 , nafotím a dodám ti to 🙂
zuzanka: možno že my nevidíme žiadny posun, ale kdesi v hĺbke tie päťky proste už rastú...
prchalka: to vieš že to bude zubami 😉. A keď vyrastú a čorí bude záchvatnica, tak aspoň budeš vedieť že musíš nastoliť na ňu konečne diktatúru, a nebudeš si to potom vyčítať 😉 😎

gina: aj u nás je zamračené a mrholí, ale táteplota vzduchu mi aspoň vyhovuje 😉. A veru, u mamy by bol happy v prípade mojeho nejakého náhleho ýpadku, ale uspať ho ešte nedokázala 😢, a vlastne ešte nikto, ani mm. 😖Dnes bol po včerajšku úplne vyničený, len tak polihoval na koberci... 😀. A ona zas včera nestihla pri ňom ani polievku navariť- jeje- taká som bola rad že to skúsila na vlastnej koži, a skonštatovala

sherry: Som zvedavá či dnes už budeš vedieť či chlapček či dievčatko 🙂. Všetko najlepšie Lukymu!!!! a hlavne sestričku 😅 Aha, a teda ani jeden výraz by ma nenapadol že je to práve "toto" 😀. Aj Marka už tiež kúpeš v repíku alebo mastíš? vraj do 2 rokov netreba nič robiť, ale už sa bojím že mu to potom nepôjde staihnuť a spravia mu to potom nasilu 😒.

matova
16. čer 2010

a spíme od 12:15....

sherry: no teda, zas nevieš čo to bude 😀 , hlavne že všetko je ok 😉
Ja som na 3D musela- poslal ma tam dr, stálo to 10 eur..A nemáš pokušenie predsalen tam zájsť??? 😅

včera som skočila do obľúbeného secondh...šimonkovi som síce nejaké nohafky vonku na behanie nenašla, zato
pre malú som kúpila len za 15 centov krásny mäkučký fleecový overalík zateplený- na prevoz vo vajíčku- autosedačke- na novorodenca- svetlomodrý 😀

sherry28
16. čer 2010

matova: mám 😉 a velké pokušení, nejradši bych sedla do auta a jela to zjistit 😀 😀 ale ještě to promyslím 🙂 a možná, že tam nakonec sjedu, Márovi ho mažu zatím jen bepanthenem kvůli opruzení 😉 a nic s ním nedělám, Lukymu jsem ve čtyřech řekla, ať si to pomalu vždycky třeba ve vaně stahuje, on ví jak může zajít daleko, aby ho to nebolelo 😕 ale zatím bez úspěchu ☹ ale četla jsem, že někomu to jde až v deseti nebo i v patnácti, že je to různé, tak to zatím nechávám, však ho má prozatím jen na čůrání 😀 dr. taky je toho názoru, že silou by se nemělo a kor u takhle malých kluků, oni pak prodávají i kortikoidní mast, kterou to pak jde samo, tak uvidíme, ale silou strhávat nedovolím 😠 Mára bude mít úplně stejný problém, už teď je to vidět 😅 MM říkal, že jemu se to podařilo stáhnout někdy ve dvanácti 😀 tak je ještě čas

jinak děkujeme za gratulace pro Lukyho, všechny mu vyřídím a přečtu 😉 😵

matova
16. čer 2010

sherry: 😀 😀 😀 ja by som asi bežala zisťovať 😀
ja som tu na koníkovi čítala o tom debatu- sťahovanie predkožky a vyšlo mi z toho že to asi tu na SK je taká prax že keď sa v 2 r. nedá stiahnuť tak to už idú riešiť 😢 , dokonca tam písali maminy len 3 ročných detí že ich synčekom robili obriezku- to je úplný brutal 😢 . Jeden recept tam bol- viacerým to vraj zabralo- kúpanie v sleze nebadanom- neviem teraz či si to dobre pamätám z mojej knižky o bylinkách asi je to po česky Svízel syřišťový- nie som si istá 😉 .

sherry28
16. čer 2010

matova: určitě to nemá smysl stahovat, dokonce jedna dr. povídala, že jim to může srůst znovu a je to pak ještě horší, nehledě na tom, že si na to nenechají pak ani šáhnout a může se jim tam dostat nečistota, pak už nastupuje důkladná hygiena, ale to si myslím že je ještě čas 😉 ono je to dneska asi nějaký trend, aby měli malý kluci hned žaloudky venku 😅 😀

gina333
16. čer 2010

@sherry28 : teda, no ja by som nevydrzala a letela to zistit, kaslat na peniaze 😀 😀 😀 keby, ze ide o prve dieta este ako tak, ale cakat tretie a po dvoch chlapcoch nevediet co to bude? 😲 😵 😵 😵 😵 juj, no mna b doma neudrzali. 😀 Ale hlavne ze ste obaja v poriadku.

@matova: veru, dobre je ked obcas aj stary rodicia vyfasuju deti na viac ako 1 hodinku. 😉 Aj moj svokor ma stale pripomienky aka je Sophi ziva, ze za nou nestaiha a co mam povedat ja? 🙂 My musime stihat vzdy a vsetko. 😵 Citam, ze noc ste mali dobru, aj teraz ti spinka tak veru oddychuj. Ja idem na nakup, vonku prsi ale co uz, musim. 😉

sherry28
16. čer 2010

gina: to víš, že mi to nedá 😉 ale zase si říkám, takhle můžu být pořád překvapená 😕 a na tom co čekám stejně nic nezměním 😒 ale ještě je čas a během toho si to stejně nechám zjistit, MM nechce 😅

prchalka
autor
16. čer 2010

Jsem "VELMI" potěšena dvěma zprávama:
1. Známá s o měsíc starším klukem, než my psala, že už mají 5tky venku 😖 🙄
2. A druhá holčina co mě kontaktovala přes FB mi psala, že její holčička, které je asi 2,5 roku se budí ještě teď, třeba 2-3x, ale naštěstí už bez breků a kopanců... ☹
No a byly jsme s malou na zahradě, ale buď na mě chtěla neustále lézt nebo za ruku bezcílně bloumat po trávě ☹
Jsem zvědavá na tu noc... To už asi nebude moc v klidu.
Odpol mám zas pracovně volné, ti dva jedou k babičce. Takže asi budu žehlit či tak něco!

sherry28
16. čer 2010

prchalka: 🙂 však nám nikdo netvrdil, že výchova a péče o dítě je jednoduchá věc 😉 ono od doby kdy se narodí už nikdy nebude to co bylo předtím a každá etapa má něco do sebe a zároveň i své starosti a jak psala gina 🙂 malé dítě malé starosti, velké d.velké starosti 😒 i přesto jsem se rozhodla jít do druhého a teď i do třetího, protože si myslím, že život bez dětí by byl o ničem 🙂

katzi
16. čer 2010

ahojte,

sherry: jéé já se těšíla, že už tady od tebe bude zpráva dne a mimčo se stydělo ukázat co má mezi nožkama 🙂 A jj, nikdo nám netrvrdil, že výchova s péče o dítě je jednoduchá věc, ale ani mě nikdo nepřipravil jak až moc to někdy bude náročný 😀 To jsem zjistila až praxí sama.Pořád se učím jak na to a pracuju na sobě 🙂 Ale přesně - bez nich by to nebylo ono 😵

My tu dnes měly návštevu - Adelí jí tradičně celou prořvala 😖 Neřvala jen asi tu 1,5 h kdy spala 🙂 Probudila se nedospaná a zadkem napřed, takže od té chvíle jsme si už s kamarádkou nepopovídaly. Děti kamarádky naprosto v pohodě, jen já pacifikovala tu naši. Prostě měla vetřelce ve svém teritoriu. Ined, závidím, že Matýnek si se Sylvinkou tak pěkně u vás pohraje, to u nás nehrozí ☹

katzi
16. čer 2010

prchalko: moje dobrá kamarádka má syna 3 roky , všechny zuby ven a budí se jí doteď několikrát za noc. Taky už ne s řevem a scénama, ale musí se ujistit, že maminka je blízko a zase spí dál 😒 Říkala mi, že pokud to nespraví teď nástup do školky, tak že už s ním fakt vyhledá nějakou odbornou pomoc, že ty tři roky nespala ani jednu noc v kuse a že už fakt nemůže 😝 Proč to tak některý děti mají je záhada, ale myslím, že to bohužel upraví fakt až ten čas a věk 😖

katzi
16. čer 2010

ještě matova: na autu je škoda asi za 30 tisíc ☹ Ale naštěstí ten člověk, kt, to naboural je slušnej - od nehody neujel (auto bylo zaparkovaný u chodníku, on usnul po noční a vrazil nám do něj) a nechal za stěračem kontakt na sebe. Takže to půjde přes pojišťovnu. A děkuji za přání úspěchů ve snažení 😵

prchalka
autor
16. čer 2010

Já jsem to myslela jen jako konstatování... ani jsem nečekala nějakou reakci 😕 😖
Chtěla jsem vyžínačem něco pojezdit, ale moc to nejde, tak mám aspoň další třetinu vyžehlenou a za chvilku je budu mít tady..

sherry28
16. čer 2010

prchalka: 🙂 to já jenom konstatovala, že než se narodil Luky, tak mi všichni kolem říkali, že to není sranda jak se nevyspím atd. jsem jim říkala jo já vím, slyšela jsem to, ale popravdě jsem nevěděla o čem mluví, dokud jsem to sama neprožila 😉 je to pak něco jiného, když to člověk zažívá sám 😉 jinak to nebylo mířeno na tebe osobně 😵

sherry28
16. čer 2010

katzi:Lukášek od dob co spí ve svém pokojíku(od dvou let)stejně v noci přijde za mnou 😉 když spí u mě tak spí až do rána, ale když ve svém pokojíku, tak většinou přijde 🙂 málokdy vydrží 😉

gina333
16. čer 2010

@prchalka : moja, ani ja som nic zle nechcela povedat, ani naznacit, su zeny ktore vsetko beru lavou zadnou, my sme tu skupinka takych maminiek, ktore mozno, ze to materstvo beru vazne, ale to je podla mna dobre. 😉 a ako sherry pise, bez deti by bol zivot o nicom. 🙂 Ty si fakt perfektna mamina a uvidis ako sa ti to raz vrati, ze si venovala vsetok svoj cas Cori. 🙂 Za par rokov sa natom budes aj smiat ako si sa trapila nad niektorymi vecami. 😉

@katzi: no moja Sophi sa tiez moc nevie s detmi hrat, ale to je normalne, deti do 3 rokov sa nehraju spolu ale vedla seba - to som niekde citala. 😉 Tak s tym autom ste mali asi stastie v nestasti, ze ten chlapik nechal na seba kontakt. 😉

katzi
16. čer 2010

sherry: tak snad se i Adelí časem naučí nebrečet, ale přijít za mnou v noci 🙂 To by mi až tak asi nevadilo, ale jak mě se vždycky nechce zvedat a jít za ní 🙂 Ten klučina od kamošky odmítá spát sám v pokojíčku, spí vedle ní na přisunuté posteli k jejich manželské, ale stejně se budí a ujišťuje se, že tam je, někdy k ní potřebuje přitulit, za chvíli jí něco musí popovídat, pak čurat, atd. atd. Takto třeba 5x za noc.

gino: jj, taky jsem to četla, že až od 3let začínají děti spolupracovat při hře. Ale co vidím na dětských hřištích, tak mi přijde, že i ty starší děti si hlídají svoje hračky a svoje teritorium. To určitě Adélka bude dělat taky ještě dlouho 😒 Jj, s tím autem nakonec fakt dobrý, ale MM nadává, že s tím má práci navíc - telefonáty, řešit servis atd.

zuzanka26
16. čer 2010

holky můžu se zeptat co všechno dáváte dětem na spaní? zaregistrovala jsem, že Chamomilu a ještě něco? nějaké čípky? to je všechno asi homeo?
Díky, já zatím nic nezkusila, tak nevím. 😒

prchalka
autor
16. čer 2010

Berte mě poslední dny s rezervou, fakt si nic nevztahuju na sebe, jen tiše trpím 😅 Ona třeba není tak strašná, jen ty noci a ty vzteky a všechno dohromady už ze mě někdy dělají magora, co nic nechápe 😝 Musím to zas rozchodit a rozdýchat.
gina: Jsem ti začala psát ten recept a zrovna přijeli, takže snad zítra se k tomu dostanu..
zuzanka: Ty čípky jsou Viburcol a docela to funguje - na nás a fungovalo to i na poo spaní, dávala jsem ale jen 1 čípek na noc.
MM zase přišel s názorem, že ji vrazíme pod sprchu, že vztekat se nebude. Jsem každopádně proti, myslím, že by se víc pokazilo a mohlo by být ještě hůř. Ona teda půlku dne prořve, to je fakt, ale na tohle nemám 😖 ☹
Tak já pomalu jdu. Dobrou všem 😔

katzi
16. čer 2010

zuzanka26: ještě homeo čípky Viburcol. Ty jsme dávaly myslím hlavně já a Prchalka a obě jsme měly zkušenost, že nezabírají hned od prvního podání, ale až za pár dní. Takže kdyžtak to nevzdávej hned, ale dej tomu šanci 😉 Pak ale u nás teda přestaly fungovat, dlouho jsme nedávaly nic, protože jsem si říkala, že to jsou jen vyhozené peníze. No ale teď jsme najeli zase na Chamomillu, vždycky nakonec mám potřebu něco zas zkusit ať spí 😀

gino: když jsem u toho homeo, kolikátku tu Chamomillu Sophi dáváš? Já si vždycky myslela, že čím vyšší číslo, tak že tím je to silnější. Takže jsme dávali 15CH. Ale teď tady v brožurce čtu, že: 15Ch zamená, že výchozí látka byla 15x naředěna", takže tím pádem je silnější těch 9CH, nebo 5CH, ne? Že je to jako míň žředěné ne? 😕

gina333
16. čer 2010

@prchalka : jasne, s tym receptom mas cas, neponahla my to. 😉

@zuzanka26: u nas sa osvedcila najviac tusim ta Chamomilla ale tiez som davala aj Vibrucol. Este som mala sirup spanok & pokoj, ale to sa my moc nepacilo, zabralo tusim len na 2-3 noci. 😉

gina333
16. čer 2010

@katzi : ja stale davam 15 CH ako my mudra poradila. Ja brozurku nemam, ale skusim sa nato opytat v lekarni, zajtra sa tam chystam, mam objednane homeo na slnecnu alergiu. 😉

katzi
16. čer 2010

prchalko: naprosto ti rozumím 😔 I já mám chvíle,kdy mám fakt dost. Třeba po dnešku. Už jsem si nalila dvojku, Adu už spí 😀 Teda ale jak tohle budu řešit v těhu to fakt nevím 😀 Taky mi na vyplavení toho nashromážděného přetlaku minule pomohl ten dance aerobic, ale to v těhu taky nepůjde 😕